SpiderOak vs Dropbox: Ktorý je pre vás najlepší v roku 2020?

Môže byť ťažké zvoliť službu ukladania v cloude, pretože na trhu je toľko. Je to obzvlášť únavné, keď sa nemôžete rozhodnúť medzi dvoma službami. To znamená, že my na Cloudwards.net sa snažíme, aby to pre vás bolo ľahké. V tomto článku sa chystáme urobiť SpiderOak ONE vs Dropbox, ktorý vám pomôže vybrať si jeden.


Dropbox je jednou z najstarších služieb úložiska v cloude a je medzi 10 najlepšími v našom najlepšom porovnaní s úložiskom v cloude. SpiderOak ONE nie je správna služba úložiska v cloude, ale služba zálohovania v cloude s možnosťami synchronizácie úložného priestoru a zdieľania. Je to v skutočnosti jedna z najlepších zálohovacích služieb online. Je to však jedno z najbezpečnejších cloudových úložísk, a to právom. Prečítajte si o ďalšom zabezpečenom poskytovateľovi v našej recenzii Sync.com.

Ak sa chcete podrobne pozrieť na služby, pozrite si našu samostatnú kontrolu SpiderOak ONE a kontrolu Dropboxu.

Počas nasledujúcich piatich kôl sa chystáme porovnať služby a pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorá je pre vás najvhodnejšia. Na konci každého kola vyhlásime víťaza a na záver pomenujeme náš výber pre lepšiu celkovú službu.

1

Náklady na skladovanie

Dobré skladovacie náklady závisia od toho, koľko predplatných ponúkajú tieto peniaze. Ak služba ponúka viac plánov, pravdepodobne nájdete ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Je skvelé, ak služba ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, takže si ich môžete pred prihlásením vyskúšať. Ak hľadáte výhodnú ponuku, prečítajte si naše najlepšie ponuky v sprievodcovi ukladaním v cloude.

SpiderOak ONE má štyri prémiové plány. Program 150 GB stojí 5 dolárov mesačne alebo 59 dolárov za rok. Plán 400 GB je 9 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne. Tretí plán má najlepšiu hodnotu, pretože ponúka 2 TB za 12 dolárov mesačne alebo 129 dolárov ročne. Štvrtý plán vám dáva 5 TB za 25 dolárov mesačne alebo 279 dolárov, ak platíte za rok vopred. Všetky vám umožňujú zálohovať neobmedzené množstvo zariadení.

SpiderOak ONE má k dispozícii 21-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá je dosť času na vyskúšanie služby, ale neponúka s ňou úložný priestor..

Dropbox začína programom Basic, bezplatným programom, ktorý vám poskytne 2 GB úložného priestoru. Môžete ich však pridať v krokoch po 500 MB s odporúčaniami. To znamená, že existujú bezplatné plány s väčším úložiskom, ako môžete vidieť v našom najlepšom bezplatnom úložisku cloud.


Dropbox má dva plány pre jednotlivých používateľov: Plus a Professional. Plus stojí 10 dolárov mesačne za 1 TB, čo je slušná dohoda, ale nie je to jedna z najlepších hodnôt na trhu. Ak platíte za rok, cena klesne na 99 dolárov. Poskytuje vám prístup offline, vzdialené vymazanie zariadenia a e-mailovú podporu s prioritou.

Profesionál stojí 20 dolárov mesačne a poskytuje 2 TB úložiska. Má všetko, čo má Plus, ako aj fulltextové vyhľadávanie, 120-dňovú históriu verzií, podporu prioritného chatu, inteligentnú synchronizáciu a ďalšie. Za toto množstvo úložného priestoru sú však lepšie ceny.

SpiderOak ONE má solídnu flexibilitu plánu a jeho plány sú lepšie hodnoty ako Dropbox. Vyhráva toto kolo.

Kolo: Úložné náklady pre SpiderOak ONE

2

Bezpečnosť a súkromie

Na internete nie je dostatok nebezpečenstiev, preto je nevyhnutné mať dobrú bezpečnosť. Hackeri nebudú váhať zacieliť vaše údaje pomocou útokov typu ransomware alebo man-in-the-middle. Mohli by sa pokúsiť ukradnúť aj vaše prihlasovacie údaje.

Cloudové služby používajú veľa metód na zabezpečenie vašich údajov proti takýmto hrozbám. Zahŕňajú protokoly, ktoré chránia vaše údaje počas prenosu a šifrovania, ktoré fungujú počas prepravy a v pokoji. Šifrovacie algoritmy môžu byť AES 128-bitové alebo 256-bitové.

Súkromné ​​šifrovanie zaisťuje, že údaje si môžete prečítať iba vy a protokol TLS ich chráni počas prenosu. Dvojfaktorové overenie je užitočné, ak niekto ukradne vaše heslo.

SpiderOak ONE má súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end. Pomáha chrániť vaše súkromie, ale tiež bráni službe v tom, aby mohla obnoviť svoje heslo, ak ho stratíte. SpiderOak ONE používa 256-bitové AES na šifrovanie súborov pred opustením vášho počítača a TLS / SSL na ich ochranu pri prenose.

V záujme ďalšej ochrany vášho súkromia služba nevedie centrálnu databázu metadát vášho súboru. Namiesto toho vytvára lokálnu databázu vo vašom počítači. Metadáta sú šifrované, keď sú zdieľané medzi zariadeniami, čo je prístup typu peer-to-peer, ktorý poskytuje ešte väčšiu ochranu súkromia.

Hoci všetko, čo votrelci môžu ukradnúť, je šifrované pomocou silných cyperov, bezpečnostné úsilie SpiderOak ONE sa tam nekončí. Má dátové centrá, ktoré dokážu odolať virtuálnym a fyzickým útokom, zemetraseniam, povodniam a požiarom. Sú kompatibilné s SAS 70 typu II a podľa Uptime Institute klasifikované ako Tier 3.

Nanešťastie nenabízí novým používateľom dvojfaktorové overenie, hoci niektorí starší používatelia ho majú.

spider-vs-Dropbox-dropbox zabezpečenia

Dropbox má zlú históriu zabezpečenia, pretože bol porušený v roku 2012 a pripojený k projektu PRISM v roku 2013. Spoločnosť však prijala opatrenia po porušení a má oveľa lepšiu bezpečnosť.

Na ochranu vašich súborov pri prenose používa 256-bitový AES v pokoji a protokol TLS so 128-bitovým AES. Úroveň šifrovania je dobrá, ale Dropbox dešifruje vaše súbory, keď prídu do svojho dátového centra, aby extrahovalo metadáta na indexovanie a potom ich znovu zašifruje. Vaše metadáta zostanú v čistom texte na samostatnom serveri. Nie je to najlepší scenár ochrany osobných údajov, preto zvážte použitie doplnku súkromného šifrovania Boxcryptor. Dropbox však ponúka dvojfaktorové overenie.

Je zrejmé, že SpiderOak ONE sa oveľa lepšie stará o vaše súkromie pomocou svojho natívneho súkromného šifrovania, politiky, ktorá zabraňuje ukladaniu vašich metadát na jeho servery a prístupu typu peer-to-peer k synchronizácii. Vyhráva toto kolo.

Kolo: Bezpečnostný a súkromný bod pre SpiderOak ONE

3

Užívateľské skúsenosti

Najlepšie je, ak má služba príjemnú a priamu používateľskú skúsenosť, ktorá vám umožňuje namiesto práce s aplikáciou sústrediť svoju prácu. Nemali by ste potrebovať IT pomoc, pretože poskytovateľ má komplexné alebo zastarané rozhranie. Okrem toho by služby cloudového úložiska mali fungovať na väčšine operačných systémov a mali by mať atraktívne a intuitívne rozhrania.

spider-vs-Dropbox-spider-web

Webové rozhranie SpiderOak ONE má väčšinu funkcií, ktoré má desktopový klient. Je zvláštne, že na vašom účte nie je žiadna domovská karta, ktorá by zobrazovala aktivitu vášho účtu, a nemôžete zmeniť plán zálohovania. Môžete však pristupovať do svojho synchronizačného priestoru Úľa, ako aj spravovať a zdieľať karty. K dispozícii je tiež karta účtu, kde môžete upravovať svoje osobné a fakturačné údaje.

spider-vs-Dropbox-spider-desktop

Desktopová aplikácia SpiderOak ONE je k dispozícii pre systémy Linux, MacOS a Windows. Jeho rozhranie je datované a neohrabané, ale vďaka svojmu utilitárnemu charakteru je jasné a ľahko použiteľné. Musíte si však vymyslieť niekoľko vecí, napríklad skutočnosť, že môžete synchronizovať iba priečinky, ktoré boli pridané do plánu zálohovania..

Päť kariet v hornej časti aplikácie vám pomáha pri navigácii. Sú to „dashboard“, „záloha“, „spravovať“, „synchronizovať“ a „zdieľať“.

„Dashboard“ je kontrolné centrum, „záloha“ vám umožňuje vybrať súbory na zálohovanie a „správa“ vám umožňuje sťahovať alebo odstraňovať súbory zo zálohy.

„Synchronizácia“ vám umožní prístup k synchronizovanému priestoru Hive, ktorý sa točí okolo vášho priečinka Hive. Priečinok Hive vykonáva synchronizáciu na všetkých zariadeniach. Nemôžete ho presunúť, ale môžete zvoliť iný priečinok, ktorý bude fungovať ako synchronizácia. Radšej by sme však mohli synchronizovať ľubovoľný priečinok, nielen priečinky v našej zálohe.

„Zdieľať“ vám umožní zdieľať vaše údaje, o čom však budeme hovoriť neskôr.

Aplikácia smartfónu sa ľahko používa, ale má obmedzenú funkčnosť. K svojim súborom môžete pristupovať a sťahovať ich iba zo zálohovaných zariadení. Môžete ho tiež použiť na to, aby ste sa dostali do svojho synchronizačného priestoru Úľa a ShareRooms. Je k dispozícii pre Android a iOS.

spider-vs-Dropbox-dropbox-web

Užívateľské prostredie Dropboxu je elegantné a odráža skutočnosť, že služba bola od svojho uvedenia na popredné miesto v tejto kategórii.

Webový klient má atraktívne rozhranie, navigácia je hračka a prehľadne zobrazuje informácie. Drag-and-drop a ďalšie funkcie, aby bolo plynulé a príjemné.

spider-vs-Dropbox-dropbox-desktop

Desktopový klient sa tiež ľahko používa a pozostáva z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka. Beží na Windows, MacOS a Linux. Ikona na paneli úloh zobrazuje vaše oznámenia, umožňuje vám rýchlo prejsť do synchronizačného priečinka, spustiť webového klienta a nastaviť vaše preferencie.

spider-vs-Dropbox-dropbox-mobile

Mobilná aplikácia sa tiež ľahko používa a funguje na zariadeniach Android a iOS. Umožňuje vám automaticky nahrávať fotografie a videá z telefónu a klepnutím na „fotografie“ získate rýchlejší prístup k vašim obľúbeným snímkam. Môžete tiež ukladať súbory na prístup offline a dostávať upozornenia.

Aplikácia SpiderOak ONE pre stolné počítače nie je tak jednoduchá ako jednoduchá ako aplikácia Dropbox. Obidve mobilné aplikácie sú intuitívne, ale Dropbox má viac funkcií, napríklad ukladanie súborov offline, výber typov fotografií a automatické nahrávanie fotografií a videí. Porovnanie vo webových aplikáciách je podobné – Dropbox je užívateľsky prívetivejší, má viac funkcií a necíti sa neohrabane.

Kolo: Bod skúsenosti používateľa pre Dropbox

4

zdieľanie

Keď budú vaše súbory online, budete ich pravdepodobne viac zdieľať. Malo by to byť ľahké a rýchle a mali by ste byť schopní ísť priamo k veľkým sociálnym sieťam, jednotlivcom a skupinám. Mali by ste tiež získať riadnu kontrolu obsahu, aby ste mohli obmedziť neoprávnený prístup pomocou ochrany heslom, dátumov uplynutia platnosti a oprávnení.

spider-vs-Dropbox-spider-share

SpiderOak ONE dokáže vygenerovať URL smerujúcu na akýkoľvek súbor, ale po troch dňoch bude ťažké sledovať a automaticky vyprší jeho platnosť. Lepším spôsobom zdieľania je použitie funkcie „ShareRoom“.

Umožňuje zdieľať priečinky s kýmkoľvek, koho chcete. Každý server ShareRoom má jedinečnú adresu URL, ktorú môžete ďalej chrániť pomocou hesla. Tí, ktorí majú prístup k vášmu ShareRoom, môžu sťahovať súbory do priečinkov, ktoré sú s ním spojené. Aj keď je to bezpečný spôsob zdieľania súborov a priečinkov, sme zvyknutí na riešenia, ktoré sú užívateľsky prívetivejšie a ktoré poskytujú ďalšie služby úložiska cloud, napríklad Dropbox..

Ak chcete zdieľať súbor alebo priečinok pomocou Dropboxu, vygenerujete naň odkaz. Môžete ho poslať e-mailom alebo skopírovať a odoslať ručne. Na ochranu odkazu môžete pridať heslo, dátum vypršania platnosti alebo zakázať sťahovanie. Pre priečinky môžete nastaviť povolenia na „upraviť“ alebo „zobraziť“. Existuje stránka, ktorá vám ukáže, čo zdieľate.

Môžete zdieľať aj zo stolného klienta. Funkcia žiadosti o súbor umožňuje pozvať ostatných, dokonca aj tých, ktorí nepoužívajú Dropbox, aby odovzdali súbory do vašej zložky. „Showcase“ vám umožní zdieľať vaše súbory na profesionálne vyzerajúcej stránke, čo je pekný doplnok. Neexistuje však spôsob, ako zdieľať priamo so sociálnymi sieťami.

Dropbox umožňuje jednoduché a ľahké zdieľanie obsahu a má silné možnosti riadenia obsahu. To je dosť na to, aby ste v tomto kole porazili SpiderOak ONE.

Kolo: Bod zdieľania pre Dropbox

5

Pridané vlastnosti

Taktiež sa pozrieme na funkcie, ktoré idú nad rámec štandardnej sady pre toto porovnanie. Príkladmi sú ukážky a prehrávanie médií, integrácia s aplikáciami tretích strán a nástroje produktivity.

SpiderOak ONE je skôr služba zálohovania ako úložisko, čo je na účely tejto zhody ďalšou funkciou. Môžete ho použiť na zálohovanie neobmedzených externých zariadení, čo je užitočné, ak ich máte veľa. Je preto prekvapujúce, že vám nedovolí zálohovať váš smartphone.

Ďalšou užitočnou funkciou je vytváranie verzií, ktoré zachováva predchádzajúce verzie vašich súborov, keď vykonáte zmenu. Nové verzie súborov ukladajú iba údaje, ktoré sa zmenili z predchádzajúcich verzií, aby sa šetrilo miesto. Verzie, ktoré nepotrebujete, môžete odstrániť ešte viac.

Keď odstránite súbory, odošlú sa do koša s odstránenými položkami SpiderOak ONE. Môžete sa tam dostať pomocou klienta pre stolné počítače, čo musíte urobiť, aby sa súbory skutočne odstránili. Inak tam zostanú. V technike sa to nazýva neobmedzené uchovávanie súborov.

spider-vs-Dropbox-Dropbox vlastnosťami,

Dropbox sa integruje s balíkom Office Online a umožňuje vám tak spolupracovať na dokumentoch. Poskytuje tiež slušnú aplikáciu na vytváranie poznámok s názvom Dropbox Paper, o ktorej sa môžete dočítať v našej recenzii Dropbox Paper. Ak však potrebujete trochu úder, odporúčame vám prečítať si článok o najlepších aplikáciách na zapisovanie poznámok.

Môžete tiež prehrávať hudbu a video pomocou Dropboxu. Natívny hráč nie je skvelý, ale existuje niekoľko dobrých, ktoré sa integrujú do služby. Z tohto dôvodu je Dropbox na našom zozname najlepších cloudových úložísk pre video.

K dispozícii je selektívna synchronizácia, ale my sme viac radi vylepšenej verzii s názvom „inteligentná synchronizácia“. Umožňuje vám vypnúť synchronizáciu pre priečinok, ale napriek tomu sa bude zobrazovať v synchronizovanom priečinku. Zdá sa to menšie, ale pomocou toho nemusíte používať webovú aplikáciu, aby ste zistili, kde sa nachádzajú vaše súbory.

SpiderOak ONE a Dropbox majú funkcie, ktoré obohacujú váš cloudový zážitok. SpiderOak ONE vám umožňuje zálohovať vaše súbory, využívať vytváranie verzií a udržiavať vaše odstránené súbory na neurčito. Dropbox sa integruje s balíkom Office Online, má prehrávanie médií a umožňuje vám robiť poznámky spojené s mediálnymi súbormi pomocou aplikácie Poznámky.

Táto kategória závisí od toho, čo potrebujete viac, ale Dropbox odvádza lepšiu prácu v produktivite a má prehrávanie médií, takže toto kolo udeľujeme.

Kolo: Dodatočné funkcie pre Dropbox

6

Verdikt

Matematika je jasná: Dropbox má tri výhry, zatiaľ čo SpiderOak ONE má iba dve. Zatiaľ čo SpiderOak ONE má silnejšie zabezpečenie, lepšie sa stará o vaše súkromie a jeho plány ponúkajú oveľa vyššiu hodnotu, zdieľanie Dropbox ľahšie, má viac funkcií produktivity a intuitívne užívateľské prostredie.

Nie je to však všetko jednoduché navyše. Používatelia, ktorí potrebujú dobrú hodnotu a bezpečnosť, by mali ísť so serverom SpiderOak ONE, najmä vzhľadom na porušenia, ktoré Dropbox v minulosti utrpel. Tí, ktorí chcú hybridné riešenie, ktoré im umožní spravovať cloudové úložisko a zálohy súčasne, by mali zvážiť aj server SpiderOak. 

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Pomohlo vám to pri rozhodovaní? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map