pCloud vs SpiderOak ONE: Bezpečnosť prvý v roku 2020

Existujú služby úložiska v cloude a služby zálohovania online. Potom existujú také, ktoré robia oboje. SpiderOak ONE robí oboje, zatiaľ čo pCloud je služba čistého ukladania v cloude. pCloud vs SpiderOak môže byť nezvyčajná bitka, ale môžeme ich porovnať v kategóriách spoločných obom. Čítajte ďalej a zistite, ako sa im darí a ktoré na konci vyhrá.


Cloudové služby majú rôzne zameranie, a to je tu zrejmé, ale na ich porovnanie môžeme použiť bezpečnosť, rýchlosť, náklady na ukladanie dát, pozoruhodné funkcie a skúsenosti používateľov. Je však na vás, aby ste sa rozhodli, ktorý aspekt je najdôležitejší.

Aj v tomto prípade ponúka SpiderOak ONE zálohu, preto by ste mali mať na pamäti pri rozhodovaní medzi nimi. To znamená, že sa zameriame na funkcie cloudového úložiska.

Ak nepoznáte rozdiel medzi úložiskom v cloude a zálohovaním, prečítajte si naše vysvetlenie. Ak sa chcete dozvedieť viac o službách, môžete sa tiež pozrieť na našu samostatnú recenziu pCloud a recenziu SpiderOak ONE. Ak sa aj napriek tomu nemôžete rozhodnúť, pomôže vám naše najlepšie porovnávanie úložiska v cloude a najlepšie porovnania so zálohovaním v cloude. Ak potrebujete pomôcť s použitím niekedy zložitej SpiderOak, máme sprievodcu SpiderOak ONE, ktorý vám pomôže.

Počas nasledujúcich piatich kôl sa chystáme porovnať obe služby a pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Na konci každého kola vyhlásime víťaza a na konci pomenujeme víťaza.

1

Náklady na skladovanie

Dobré skladovacie náklady sú určené cenou predplatného. Keď ponúkajú viac za menej peňazí, zvyšuje sa ich hodnota. Je dobré, ak má služba niekoľko plánov, pretože vám to poskytne viac možností. Je ešte lepšie, ak ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, ktorá ich pred odberom otestuje. Ak hľadáte výhodnú ponuku, prečítajte si naše najlepšie ponuky v sprievodcovi ukladaním v cloude.

pCloud ponúka bezplatný plán až do 10 GB úložného priestoru, budete však musieť vykonať niekoľko bežných úloh, aby ste z neho dostali každý posledný bajt. pCloud má iba dva platené programy: Premium 500 GB a Premium Plus 2TB. Prvá cena stojí 4,99 dolárov mesačne a druhá vám vráti 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte za rok, ceny klesnú na 47,88 dolárov, respektíve 95,88 dolárov.

Ak si myslíte, že pCloud je dobrá voľba a chcete ho používať dlhodobo, nákup celoživotnej licencie vám ušetrí peniaze. Prémiový 500 GB je 175 dolárov a Premium Plus 2 TB stojí 350 dolárov.

SpiderOak ONE má viac plánov, ale celkom nezasiahne sladké miesto, ktoré robí pCloud. Program 150 GB stojí 5 dolárov mesačne alebo 59 dolárov za rok. Plán 400 GB je 9 dolárov mesačne, čo je takmer rovnaké ako plán 2TB spoločnosti pCloud. Ak platíte za rok, je to 99 dolárov. Tretí plán má najlepšiu hodnotu, pretože ponúka 2 TB za 12 dolárov mesačne alebo 129 dolárov ročne.

Posledný plán vám dáva 5 TB za 25 dolárov mesačne alebo 279 dolárov za rok. SpiderOak má k dispozícii 21-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá je dostatočná na otestovanie služby, ale neponúka úložný priestor. Všetky plány umožňujú neobmedzené množstvo zariadení.

SpiderOak ONE má solídnu flexibilitu plánu a pokutu vo svojom pláne 2TB. To však nemôže zodpovedať konkurenčným cenám jeho súpera. Víťazom tohto kola je pCloud.

Kolo: Bod nákladov na skladovanie pre pCloud

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

2

zabezpečenia & súkromia

Využitie cloudového úložiska bez silného zabezpečenia nie je najlepší nápad, pretože na internete existuje veľa nebezpečenstiev, napríklad hackeri, ktorí neváhajú zacieliť vaše údaje pomocou ransomware alebo útokov typu človek v strede. Mohli by sa pokúsiť ukradnúť aj vaše prihlasovacie údaje.

Na riešenie tohto problému používa cloudová ochrana protokoly, ktoré chránia vaše údaje počas prenosu a šifrovania, ktoré fungujú pri prenose a odpočinku. Šifrovacie algoritmy môžu byť AES 128-bitové alebo 256-bitové, zatiaľ čo TLS / SSL chráni vaše dáta počas prenosu. Súkromné ​​šifrovanie zaisťuje, že môžete čítať svoje údaje iba vy, a dvojfaktorové overenie je užitočné, ak niekto ukradne vaše heslo.

pCloud má súkromný šifrovací doplnok s názvom pCloud Crypto, ktorý môžete získať za $ 3,99 mesačne. To znamená, že spoločnosť do svojich plánov nezahŕňa súkromné ​​šifrovanie. To znamená, že ak použijete pCloud, vaše údaje budú spadať pod zákony a nariadenia USA o cloudu, takže Crypto môže byť dobrá investícia.

pcloud-vs-spider-pcloud zabezpečenia

Táto služba používa protokol TLS na ochranu prenosu údajov na servery. Keď sa vaše údaje dostanú do dátového centra, budú sa replikovať na najmenej päť serverov. Vaše súbory budú šifrované pomocou 256-bitového AES a je k dispozícii dvojfaktorové overenie.

SpiderOak ONE nevyžaduje, aby ste platili príplatok za súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, pretože ho štandardne používa. To pomáha chrániť vaše súkromie, ale tiež to znamená, že služba nemôže obnoviť vaše heslo, ak ho stratíte. SpiderOak ONE používa 256-bitové AES na šifrovanie súborov pred opustením vášho počítača a TLS / SSL na ďalšiu ochranu pri prenose.

Táto služba nevedie centrálnu databázu metadát súboru, ale vo vašom počítači vytvorí lokálnu databázu. Pri zdieľaní medzi zariadeniami sú metadáta šifrované. Tento prístup typu peer-to-peer je dobrou metódou na ďalšiu ochranu vášho súkromia.

Aj keď neexistujú žiadne nezašifrované údaje, ktoré by bolo možné ukradnúť, SpiderOak má dátové centrá, ktoré dokážu odolať virtuálnym a fyzickým útokom, zemetraseniam, povodniam a požiarom. Sú kompatibilné s SAS 70 typu II a podľa Uptime Institute klasifikované ako Tier 3.

SpiderOak ONE novým používateľom neponúka dvojfaktorové overenie, hoci niektorí starší používatelia ho majú. Ak potrebujete pre svoje údaje ďalšiu ochranu a nevadí vám za ne zaplatiť najvyšší dolár, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Tresorit.

pCloud a SpiderOak ONE majú silnú bezpečnosť, ale pCloud vyžaduje, aby ste si kúpili doplnok na použitie súkromného šifrovania, zatiaľ čo SpiderOak ONE to tak nie je. Okrem toho dbá na to, aby sa vaše metaúdaje a synchronizované zariadenia neuchovávali pomocou prístupu typu peer-to-peer. Preto vyhrá toto kolo.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre SpiderOak ONE

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

3

Užívateľské skúsenosti

Užívateľské skúsenosti odrážajú, aké príjemné je používanie služby. Je lepšie, ak je to jednoduché a nie neohrabané alebo také zložité, že musíte požiadať o pomoc IT. Táto služba by mala fungovať na stolných, webových a mobilných zariadeniach a aplikácie by mali mať atraktívne a intuitívne rozhranie.

pcloud-vs-spider-pcloud-desktop

Desktopová aplikácia pCloud je dostupná pre Windows, MacOS a Linux. V skutočnosti je to najlepšie cloudové úložisko pre Linux. Prístup k nemu získate pomocou ikony systémovej lišty alebo jednotky pCloud v správcovi systémových súborov. Rozhranie nie je atraktívne, ale je jasné a intuitívne.

pcloud-vs-spider-pcloud-interface

Webový klient má viac funkcií ako desktopová aplikácia, poskytuje vám prístup k všetkým nástrojom pCloud na jednom mieste a ponúka rýchly a príjemný používateľský zážitok..

pcloud-vs-spider-pcloud-mobile

Aj mobilná aplikácia funguje dobre. Umožňuje vám pristupovať k svojim súborom na cestách a automaticky nahrávať vaše fotografie a videá. Jeho použitie je jednoduché a dostupné pre Android a iOS.

Ak vám prístup pCloud nebude fungovať a chcete iný príklad služby, ktorá ponúka hladký dojem používateľa, prečítajte si našu recenziu Dropboxu (pozrite si aj porovnanie pCloud verzus Dropbox).

Desktopový klient SpiderOak ONE je k dispozícii pre systémy Linux, MacOS a Windows. Nemá atraktívne rozhranie, ale datované a neohrabané. Napriek tomu je vďaka svojmu utilitárnemu charakteru použitie jasné a jednoduché. Musíte si však vymyslieť niekoľko vecí, napríklad synchronizáciu priečinkov pridaných do plánu zálohovania..

pcloud-vs-spider-spider-desktop

Päť kariet v hornej časti klienta vám umožňuje navigovať sa v nich. Sú to: „dashboard“, „záloha“, „správa“, „synchronizácia“ a „zdieľanie“. Dashboard je vaše ovládacie centrum pre SpiderOak ONE, zálohovanie vám umožní vybrať súbory na zálohovanie a správa vám umožní sťahovať alebo odstraňovať súbory zo zálohy.

Synchronizácia vám umožní prístup k synchronizovanému priestoru Hive, ktorý sa točí okolo vášho priečinka Hive. Je to priečinok, ktorý vykonáva synchronizáciu na všetkých vašich zariadeniach. Nemôžete ho presunúť, ale môžete zvoliť iný priečinok, ktorý bude fungovať ako synchronizácia. To znamená, že by sme radi synchronizovali ľubovoľný priečinok, nielen priečinok v našej zálohe.

Zdieľať vám umožňuje zdieľať vaše údaje, o tom však budeme hovoriť viac v nižšie uvedenej kategórii zdieľania.

pcloud-vs-spider-spider-web

Webové rozhranie SpiderOak ONE čiastočne odráža vlastnosti desktopového klienta. Je zvláštne, že neexistuje žiadna karta Domovská stránka, ktorá zobrazuje aktivitu vášho účtu, a vy nemôžete zmeniť plán zálohovania. Môžete však pristupovať do svojho synchronizačného priestoru Úľa, ako aj spravovať a zdieľať karty. K dispozícii je tiež karta účtu na prístup a zmenu osobných a fakturačných údajov.

Aplikácia smartfónu sa ľahko používa, aj keď má obmedzenú funkčnosť. Ponuka vľavo umožňuje prístup a sťahovanie súborov zálohovaných z vašich zariadení. Môžete tiež prejsť do svojho synchronizačného priestoru Úľa a „ShareRooms“. Je k dispozícii pre Android alebo iOS.

Desktopová aplikácia SpiderOak ONE nie je taká jednoduchá ako aplikácia pCloud. Obe mobilné aplikácie sa ľahko používajú, ale program pCloud má viac funkcií vrátane ukladania súborov offline, filtrovania súborov podľa typu a automatického nahrávania fotografií a videí. To isté platí pre webové aplikácie, pretože pCloud’s je výkonnejší a necíti sa neohrabane. pCloud vyhrá toto kolo.

Kolo: Bod skúseností používateľov pre pCloud

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

4

zdieľanie

Zdieľanie je jednou z hlavných výhod nahrávania súborov do cloudu. Malo by to byť ľahké a rýchle a mali by ste byť schopní zdieľať priamo s veľkými sociálnymi sieťami, jednotlivcami a skupinami. Mali by ste tiež získať riadnu kontrolu obsahu, aby ste mohli obmedziť neoprávnený prístup pomocou ochrany heslom, dátumov uplynutia platnosti a oprávnení.

pcloud-vs-spider-pcloud-share

pCloud má dobré zdieľanie. V skutočnosti je to na našom zozname najlepších cloudových úložísk na zdieľanie.

Súbory a priečinky môžete zdieľať pomocou svojej webovej aplikácie. Ostatní môžu byť vyzvaní, aby sa dostali do priečinkov alebo vytvorili odkazy na nahrávanie alebo sťahovanie prostredníctvom e-mailu alebo názvu účtu. Odkaz na odovzdanie im umožňuje nahrávať obsah do vášho priečinka, zatiaľ čo odkaz na stiahnutie im umožňuje prezerať a sťahovať vaše súbory a priečinky. Môžete zdieľať aj Facebook a Twitter.

pCloud vám dáva možnosť zdieľať priečinky pozývaním ostatných a udeľovaním povolení „môžu upravovať“ alebo „prezerať“. Prípadne môžete vygenerovať odkaz na odovzdanie, pomocou ktorého môžu ostatní nahrávať priamo do priečinka, alebo odkaz na stiahnutie, ktorý im umožňuje sťahovať súbory..

To isté môžete urobiť z aplikácie pre počítač, ale obmedzeným spôsobom. Môžete kopírovať iba odkaz na súbor a nemôžete ho priamo odoslať. Zdieľanie priečinkov je rovnaké ako vo webovej aplikácii.

Stránka „zdieľania“ vo webovej aplikácii pCloud zobrazuje, čo ste zdieľali s ostatnými, a zobrazenie „zdieľané so mnou“ vám povie, čo s vami zdieľajú ostatní. Táto služba tiež poskytuje užitočnú tabuľku, ktorá zobrazuje štatistiky vašich zdieľaní.

pcloud-vs-spider-spider-share

Ak chcete zdieľať pomocou SpiderOak ONE, môžete vygenerovať odkaz smerujúci na akýkoľvek súbor, ale po troch dňoch bude ťažké sledovať a vyprší jeho platnosť..

Lepší spôsob, ako to dosiahnuť, je použitie služby ShareRoom. Umožňuje zdieľať priečinky s kýmkoľvek, koho chcete. Každý server ShareRoom má jedinečnú adresu URL, ktorú môžete ďalej chrániť pomocou hesla. Tí, ktorí majú prístup, môžu sťahovať súbory do priečinkov, ktoré sú s ním spojené.

Aj keď sú funkcie zdieľania SpiderOak ONE bezpečné a vynikajú inými riešeniami zálohovania v cloude, nie sú konkurenčnými službami vyhradených služieb úložiska cloudu. pCloud má viac ovládacích prvkov obsahu a uľahčuje zdieľanie súborov a priečinkov. pCloud vyhrá toto kolo.

Kolo: Bod zdieľania pre pCloud

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

5

Pridané vlastnosti

V tejto kategórii sa pozrieme na funkcie, ktoré sa líšia od funkcií, ktoré služby cloudového úložiska zvyčajne ponúkajú. Príkladmi sú pokročilé vytváranie verzií, ukážky súborov, aplikácie na zvýšenie produktivity, prehrávanie médií a integrácia s aplikáciami tretích strán.

pCloud vám umožňuje prezerať fotografie a prehrávať mediálne súbory, má však aj ďalšie funkcie. Veľkosť vašich fotografií sa pri odovzdávaní nezmení, ale môžete si ich stiahnuť v inom rozlíšení, ak chcete.

pcloud-vs-spider-pcloud-audio

Môžete vytvárať zoznamy zvukových súborov, ktoré sú skvelé pre milovníkov hudby. Video a audio prehrávače sú atraktívne a fungujú dobre. V skutočnosti je pCloud jednou z najlepších služieb ukladania fotografií a videí v cloude. Služba Sync.com je tiež vhodná na prehrávanie hudby a je na vrchole nášho najlepšieho zoznamu úložísk v cloude. Ak chcete získať viac informácií o jej funkciách, prečítajte si našu recenziu na serveri Sync.com..

Ak máte viac účtov cloudového úložiska, pCloud vám umožňuje prenos z cloudu do cloudu. Zálohovanie typu cloud-cloud by ste mohli použiť napríklad na Disk Google, Dropbox alebo OneDrive. Môže zálohovať aj z Facebooku a Instagramu.

pcloud-vs-spider-pcloud-CTC

SpiderOak ONE je predovšetkým zálohovacia služba, ale je to ďalší bonus k jeho synchronizačným a zdieľacím schopnostiam v tomto porovnaní. Umožňuje vám zálohovať neobmedzené množstvo externých zariadení, čo je užitočné, ak máte okolo hromadu diskov. To vám však nedovolí zálohovať váš smartphone.

Táto služba tiež uchováva predchádzajúce verzie vašich súborov vždy, keď urobíte zmenu. Nové verzie súborov ukladajú iba údaje, ktoré sa zmenili z predchádzajúcich verzií, aby sa šetrilo miesto. Verzie, ktoré nepotrebujete, môžete odstrániť ešte viac.

Keď odstránite súbory, odošlú sa do koša s odstránenými položkami SpiderOak ONE, ktorý je prístupný prostredníctvom klientskeho počítača. Súbory v tomto priečinku sa nikdy neodstránia, pokiaľ to neurobíte sami. Neobmedzené uchovávanie súborov je pekná funkcia.

Obe služby majú funkcie, ktoré obohacujú váš cloudový zážitok. Program pCloud je lepší pri prehrávaní médií a prenosoch typu cloud-cloud, zatiaľ čo program SpiderOak ONE vám umožňuje zálohovať vaše súbory, využívať vytváranie verzií a mazať vaše súbory na neurčito. Táto kategória závisí od toho, čo potrebujete, ale myslíme si, že záloha je silným doplnkom, takže spoločnosť SpiderOak ONE vyhrá toto kolo.

Kolo: Dodatočné funkcie pre SpiderOak ONE

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

6

Verdikt

Porovnávanie rôznych služieb nie je ľahká úloha. Bude to mať vplyv na konečné rozhodnutie, pretože sa nezameriavajú na rovnaké prípady použitia. Porovnali sme ich však v kategóriách, ktoré sa prekrývajú, a pCloud je náš celkový víťaz.

Má veľkú hodnotu, intuitívny a príjemný užívateľský zážitok a výkonné možnosti zdieľania. Jeho bezpečnosť je takmer tak dobrá ako u SpiderOak ONE, ale je drahšie získať súkromné ​​šifrovanie pomocou pCloud, takže SpiderOak ONE v tejto kategórii vyhrá. Sú tiež blízko k ďalším funkciám, s tým, že pCloud je lepší pre prehrávanie médií a pre tie, ktoré majú viac cloudových účtov.

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Na ktorú službu sa prikláňate? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map