pCloud vs Dropbox: Bezpečnosť vs pohodlie v roku 2020

pCloud je jedným z našich obľúbených poskytovateľov cloudového úložiska, ktoré sa pravidelne objavuje na vrchole mnohých porovnaní s našimi cloudovými úložiskami. Dropbox bol produkt, ktorý skutočne popularizoval cloudové úložisko, s päťročným náskokom v pCloud pri budovaní funkcií a zákazníkov. Pri pohľade na pCloud verzus Dropbox majú výhody aj nevýhody, vďaka ktorým sú silné možnosti pre ukladanie v cloude.


Ak chcete ľahký prístup k svojim súborom v cloude, budete spokojní s ktorýmkoľvek z týchto riešení úložiska v cloude. pCloud je bezpečná alternatíva k Dropboxu, pretože ponúka ako doplnok šifrovanie s nulovými znalosťami, zatiaľ čo Dropbox je pre spoluprácu lepší vďaka svojej vynikajúcej integrácii s Microsoft Office a dokumentmi Google..

Rozhodovanie medzi nimi nie je ľahké, preto vás v tomto porovnávacom prehľade oboznámime s výhodami a nevýhodami oboch. Ak chcete vopred získať viac informácií, prečítajte si našu recenziu pCloud a Dropbox.

Nastavenie bitky: Dropbox vs pCloud

Porovnanie poskytovateľov cloudového úložiska nie je ľahké. Poskytovatelia ponúkajú jedinečné funkcie, ktoré niekedy môžu porovnávanie typu „porovnaj“ podobné. Aby sme sa pokúsili urobiť spravodlivé porovnanie, používame systém rozšírený do siedmich kôl. V každom kole porovnáme kľúčový aspekt pCloud verzus Dropbox, od stanovenia cien až po funkcie.

Na konci každého kola udelíme výhercovi bod. Ak sa medzi nimi nerozhodneme, budeme to nazývať nerozhodne a obaja poskytovatelia získajú bod každý. Na konci našej bitky sčítame body a vyhlásime celkového víťaza.

1

stanovenie ceny

Obaja poskytovatelia ponúkajú určité bezplatné úložisko, hoci spôsob, akým k tomu prichádzajú, je veľmi odlišný. Napríklad Dropbox vám poskytuje 2 GB voľného úložného priestoru bez pripojených reťazcov. Ak chcete viac, musíte sa zaregistrovať na platený účet. Ak máte záujem iba o bezplatné úložisko, pozrite si nášho sprievodcu najlepším bezplatným úložiskom v cloude.

pCloud ponúka viac úložného priestoru, vrátane až 10 GB zadarmo, ale ak chcete získať prístup k celých 10 GB, musíte ho odomknúť. Získate rovnaké 2 GB, ktoré ponúka Dropbox, vopred, s 5 GB navyše, ak si overíte svoj e-mail, nahráte súbor, stiahnete aplikácie pre stolné počítače a smartfóny a zapnete automatické nahrávanie fotografií. 

Posledné 3 GB voľného úložného priestoru získate až vtedy, keď začnete pozývať ľudí, aby sa pripojili a úspešne ich prinútia zaregistrovať sa pomocou programu pCloud. Je to trochu ťažkostí (a v tom aj trik), ale nie je to také zlé, ako niektorí poskytovatelia, napríklad MEGA, ktorý ponúka veľkorysé bezplatné úložisko, ktoré zmizne po 30 dňoch. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu MEGA a našu časť pCloud verzus MEGA.

pCloud ponúka dva platené programy na osobné použitie s mesačnými a ročnými plánmi, ako aj neobvyklú jednorazovú možnosť doživotnej platby. pCloud Premium prichádza s 500 GB úložného priestoru a stojí 4,99 $ mesačne alebo 3,99 $ mesačne, ak platíte ročne. Za celoživotné predplatné zaplatíte jednorazový poplatok 175 dolárov. 

Ak potrebujete viac úložného priestoru, Premium Plus vám poskytne 2 TB úložného priestoru a stojí 9,99 dolárov mesačne, čo je ekvivalent 7,99 dolárov mesačne pre ročné predplatné alebo 350 dolárov za životnosť.

Dropbox ponúka aj dva platené osobné plány. Dropbox Plus prichádza s 2 TB úložného priestoru za 11,99 dolárov mesačne alebo 9,99 dolárov mesačne, ak sa platí ročne. Dropbox Professional vám poskytuje 3 TB úložného priestoru za 19,99 dolárov mesačne alebo 16,38 dolárov mesačne, ak sa platí ročne. 

Dropbox vs pCloud Business Pricing 

Dropbox aj pCloud ponúkajú plány na obchodné úložiská. pCloud stojí 9,99 dolárov mesačne za 1 TB úložného priestoru na užívateľa, s minimom troch používateľov. Ak platíte ročne, poplatok sa zníži na približne 7,99 dolárov mesačne na používateľa. Tieto predplatné sa dodáva so šifrovaním pCloud Crypto zadarmo, ktoré sa podrobnejšie venujeme neskôr. 

Pre podnikových používateľov pCloud nie je k dispozícii žiadna neobmedzená možnosť ukladania. Ak chcete neobmedzený priestor, musíte sa pozrieť na Dropbox. Môžete sa tiež pozrieť na náš prehľad najlepších neobmedzených úložísk v cloude, kde nájdete alternatívy ako Box.

Aplikácia Dropbox Business Standard vám poskytuje 5 TB zdieľaného priestoru za 15 dolárov mesačne na používateľa a podobne ako v pCloud existuje minimum pre troch používateľov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že s Dropboxom získate viac miesta. 5TB sa však zdieľa, takže ak máte viac ako päť používateľov, v skutočnosti budete mať na jedného používateľa menej miesta ako pCloud. Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Dropbox Business.

Dropbox Business Advanced stojí 25 dolárov mesačne na používateľa, vrátane neobmedzeného úložiska. V praxi začnete s 3TB a ak budete potrebovať viac, musíte si ho manuálne vyžiadať z Dropboxu. 

K dispozícii je tiež Dropbox Enterprise pre veľké podniky. Dropbox ceny tento plán pre jednotlivé účty, takže budete musieť požiadať Dropbox o cenovú ponuku. Určite však stojí za to sa na to pozrieť – Dropbox Business nie je naším najlepším úložiskom v cloude pre užší výber podnikov.

pCloud ponúka omnoho viac voľného miesta ako Dropbox, aj keď ho musíte odomknúť pomocou obručí. 2TB úložného priestoru je tiež lacnejšie s pCloud, hoci nie je k dispozícii žiadna neobmedzená možnosť. Po zvážení všetkých okolností je toto kolo víťazstvom pre pCloud verzus Dropbox.

Kolo: Cenový bod pre pCloud

Logo pCloud
Logo Dropbox

2

zabezpečenia

Jednou z najdôležitejších funkcií, ktorú treba hľadať, ak chcete najbezpečnejšie cloudové úložisko, je šifrovanie s nulovými znalosťami. Tento typ šifrovania znamená, že váš poskytovateľ neuchováva kópiu šifrovacieho kľúča, takže nemôže dešifrovať vaše súbory. Ak je služba porušená alebo ak si orgány činné v trestnom konaní vyžadujú prístup k vašim súborom, vaše súbory zostanú v bezpečí.

pcloud-crypto

Ani jeden z našich poskytovateľov neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami. Ak chcete ako používateľa Dropboxu šifrovať nulové znalosti, jedinou možnosťou je použitie služby tretej strany, napríklad Boxcryptor, pred odovzdaním súborov. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu v nástroji Boxcryptor.

pCloud ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, ale za osobné plány musíte zaň platiť. Cena pCloud Crypto stojí 4,99 dolárov mesačne, okrem predplatného cloudového úložiska, alebo 3,99 dolárov mesačne pre ročných odberateľov. Za celoživotný prístup môžete vykonať aj jednorazovú platbu 125 USD.

Ako ukazuje naša recenzia Sync.com, môžete sa zamyslieť nad tým, ako platiť za šifrovanie s nulovými údajmi navyše, ak ho poskytovatelia ako Sync.com ponúkajú bez ďalších nákladov. Ak ste ochotní zaplatiť cenu, pCloud Crypto však vaše súbory uchová v bezpečí.

Napriek týmto nákladom je pCloud stále na druhom mieste v zozname najlepších cloudových služieb s nulovými znalosťami. pCloud dokonca ponúkol odmenu 100 000 dolárov každému, kto dokázal rozlúštiť jeho šifrovanie; nikto nemohol, takže šifrovanie je dosť solídne.

Jediná „nevýhoda“ (ak to môžete nazvať) šifrovania s nulovými znalosťami je na vás závislá: ak stratíte dešifrovací kľúč a zabudnete svoje heslo, neexistuje spôsob, ako ho resetovať, čo znamená, že vaše súbory sa navždy stratia.. 

Dôrazne odporúčame použiť správcu hesiel, ako je napríklad Dashlane, aby sa minimalizovalo riziko straty prístupu k vášmu účtu. Ak potrebujete ďalšie doplňujúce návrhy, pozrite si nášho sprievodcu najlepším správcom hesiel.

Bezpečnostné opatrenia v cloude

Dropbox aj pCloud používajú 256-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji, čo je priemyselný štandard. Pri prenose údajov používajú obaja poskytovatelia protokol TLS na zabránenie útokom typu človek v strede.

aUTH

Obaja poskytovatelia tiež ponúkajú možnosť zapnúť dvojfaktorové overenie. Po prihlásení vás obe služby požiadajú o potvrdenie, že ste skutočný používateľ, a požiadajú o časovo obmedzený overovací kód. Zvyčajne sa vám doručuje prostredníctvom SMS alebo pomocou overovacej aplikácie, ako je napríklad Google Authenticator. 

Aj keď je váš účet narušený, dvojfaktorová autentifikácia blokuje každého, kto nemá fyzický prístup k vášmu zariadeniu, a preto prístup k vašim časovo obmedzeným kódom.

Dropbox aj pCloud z neho robia ľahký proces, hoci pre pCloud je to trochu zložitejšie. Ak používate účet Facebook alebo Google, musíte si pomocou pCloud vytvoriť nové heslo, aby ste mohli zapnúť dvojfaktorové overenie..

Ani jeden z poskytovateľov neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, ale pCloud vám dáva možnosť použiť ho, ak ste ochotní zaplatiť príplatok za pCloud Crypto. Ako jediný poskytovateľ nulových znalostí z týchto dvoch strán, pCloud preberá toto kolo.

Kolo: Bezpečnostný bod pre pCloud

Logo pCloud
Logo Dropbox

3

súkromia

Spoločnosť pCloud sídli vo Švajčiarsku, ktoré má niektoré z najlepších zákonov na ochranu osobných údajov v cloude na svete. Servery sú však umiestnené v USA, takže sa na vás môžu vzťahovať zákony USA, ktoré ponúkajú oveľa menšie súkromie. Ak používate pCloud Crypto, pCloud ani žiadna vláda nebudú mať prístup k vašim súborom, pretože vaše dáta sú šifrované, čo znižuje toto riziko.

Dropbox má sídlo v USA, čo znamená, že na získanie prístupu k vašim údajom by sa mohli použiť právne predpisy, ako napríklad zákon PATRIOT. Keďže Dropbox neposkytuje zabudované šifrovanie s nulovými znalosťami, vládni agenti a orgány činné v trestnom konaní majú právo na prístup k vašim súborom a ich zaistenie. To je, samozrejme, ak ich najskôr nezašifrujete pomocou Boxcryptora.

Dropbox tiež uvádza, že má prístup k vašim údajom, aby ste sa uistili, že neporušujete jeho zmluvné podmienky, a môže vaše údaje zdieľať s tretími stranami, ako sú napríklad Google, Amazon a Zendesk.. 

Aj keď to bolo späť v roku 2012, Dropbox bol tiež predmetom veľkého hacku, ktorý odhalil heslá približne 68 miliónov používateľov. Odvtedy sa nehlásili žiadne porušenia údajov Dropboxu, poskytovateľ služieb úložiska v cloude však stále nemá ideálnu históriu.. 

Pretože pCloud ponúka možnosť používať šifrovanie s nulovými znalosťami a je založená v jednom z najprijateľnejších národov na svete, pCloud je víťazom.

Kolo: Ochrana osobných údajov pre pCloud

Logo pCloud
Logo Dropbox

4

rýchlosť

Ak máte na ukladanie veľa údajov, bude pre vás dôležitá rýchlosť nahrávania a sťahovania. Pokiaľ ide o rýchlosť nahrávania, medzi týmito dvoma poskytovateľmi nie je čo vybrať. Obidva odovzdali súbor s kapacitou 1 GB približne za 20 minút, dávajú alebo zaberajú niekoľko minút, hoci pCloud bol o niečo rýchlejší.

Stiahnutia však ukazujú jasný rozdiel. Stiahnutie toho istého súboru 1 GB trvalo 1 minútu 48 sekúnd pomocou programu pCloud. Dropbox trvalo viac ako dvakrát tak dlho, potrebovať približne 3 minúty 44 sekúnd na stiahnutie toho istého súboru. 

Nižšie uvedené údaje sú celkom jasné: rýchlosti nahrávania a sťahovania boli celkovo lepšie pre pCloud vs Dropbox.

pCloudDropbox
Nahrať19:1122:45
Stiahnuť ▼01:4803:44

Ak vykonávate zmeny vo veľkých súboroch, môžete si všimnúť veľké zlepšenie tu uvedených skóre. Dropbox používa synchronizáciu na úrovni bloku na urýchlenie nahrávania veľkých súborov. Súbory sú rozdelené do malých častí a ak dôjde k zmene súboru, odovzdajú sa iba zmenené časti súboru, čím sa ušetrí veľké množstvo času a šírky pásma..

pCloud tiež využíva synchronizáciu na úrovni blokov, takže je rovnako schopný udržať všetko v synchronizácii pri rýchlych bleskoch. Z tohto dôvodu sa obaja poskytovatelia zaraďujú do nášho zoznamu najlepších cloudových úložísk pre veľké súbory. 

Keďže pCloud bol počas sťahovania a nahrávania rýchlejší a obaja poskytovatelia ponúkajú synchronizáciu na úrovni bloku, toto kolo je ďalším víťazstvom pre pCloud..

Kolo: Rýchly bod pre pCloud

Logo pCloud
Logo Dropbox

5

Jednoduchosť použitia

Rovnako ako mnoho veľkých poskytovateľov, pCloud a Dropbox používajú veľmi známu kombináciu synchronizácie priečinkov na pracovnej ploche. Dropbox bol tu prvým inovátorom a nájdete podobné menu možností na paneli úloh, ktoré je súčasťou väčšiny poskytovateľov cloudového úložného priestoru na stolných počítačoch..

Na rozdiel od mnohých poskytovateľov cloudového úložného priestoru nájdete aplikácie pre stolné počítače pre Windows, MacOS a Linux dostupné z Dropboxu aj pCloudu. Obe služby sa tak dostanú na náš zoznam najlepších cloudových úložísk pre Linux spolu s Tresoritom a MEGA.

pcloud-web-app

Už sme sa o tom zmienili v predchádzajúcich recenziách, ale rozhranie Dropbox v počítačoch Mac je trochu ťažšie používať. Namiesto toho, aby sa najprv zobrazovali vaše priečinky, webové rozhranie Dropboxu kombinuje podpriečinky a súbory a nefunguje pokus o zoradenie podľa „typu“..

To môže sťažiť nájdenie požadovaného súboru alebo priečinka vo veľkej zbierke ďalších súborov a priečinkov na Dropboxe. Priečinok Dropbox vo Vyhľadávači je o niečo lepší. S priečinkami oddelenými od súborov, ak prepnete na objednávku režimom „druhu“, zvyčajne to nie je predvolený režim zobrazenia vyhľadávača v systéme MacOS..

Z tohto dôvodu zvyčajne používame Dropbox pre používateľov systému MacOS. Na druhej strane, pCloud je spolu so serverom Sync.com najlepším cloudovým úložiskom pre Mac. 

Mali by sme však upozorniť na to, že ide o problém iba pre systém Mac a v systémoch Windows a Linux ich nenájdete. Dropbox sa dokonca stáva jedným z našich najlepších cloudových úložísk pre užší zoznam Windows.

Webové rozhranie pCloud však nie je bez problémov. Ak chcete pretiahnuť súbor do webovej aplikácie Dropbox, môžete súbor presunúť do podpriečinka a nechať ho tam umiestniť. Naproti tomu pCloud umožňuje iba presúvať myšou súbory do otvorených priečinkov.

Dropbox vs pCloud Mobile Apps

Ako ste očakávali, obaja poskytovatelia ponúkajú mobilné aplikácie pre systémy iOS a Android. Umožňujú vám prístup k úložisku z telefónu s nastaveniami na automatické zálohovanie vašich fotografií a videí. Dropbox aj pCloud ponúkajú niektoré z najlepších úložísk typu cloud pre zariadenia Android.

Dropbox-mobile-app

Aplikácia pCloud má však niekoľko problémov: presúvanie súborov v aplikácii pCloud je zložitejšie, ako by to mohlo byť. V aplikácii Dropbox môžete kliknúť na súbor a pretiahnuť ho do iného priečinka. Rovnaký jednoduchý systém v aplikácii pCloud nefunguje, pretože kliknutie na súbor jednoducho otvorí ponuku, ktorá poskytuje možnosti na presunutie súboru. 

Je to trochu časovo náročnejšie, ale nie koniec sveta. Väčší problém spočíva v Dropboxe, pretože rovnako ako aplikácia pre MacOS a webové rozhranie vám aplikácia Dropbox iOS neumožňuje ľahko oddeliť súbory a priečinky, ale namiesto toho ich kombinuje podľa abecedy. Je to stále jedno z najlepších úložísk v cloude pre možnosti iPhone.

Celkovo je ťažké zavolať toto kolo. Dropbox je pravdepodobne ľahší z dvoch poskytovateľov používať na viacerých platformách, aj keď je organizovanie súborov podľa typu pre používateľov Apple trochu ťažšie. Je to však stále len malý problém, takže Dropbox sa ujíma tohto kola.

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre Dropbox

Logo pCloud
Logo Dropbox

6

Synchronizácia a zdieľanie súborov

Synchronizácia a zdieľanie súborov je jedným z najdôležitejších kôl, ktoré sa zaoberáme našimi recenziami v úložisku typu cloud. Ak poskytovateľ zlyhá tu, nemá cenu zvážiť. Dobrou správou je, že pCloud aj Dropbox sa dostanú na náš zoznam najlepších cloudových úložísk so synchronizáciou a z dobrého dôvodu, ako vysvetlíme..

Dropbox-sync-on-files

Dropbox ponúka tri rôzne spôsoby synchronizácie súborov. Štandardná metóda synchronizuje všetko vo vašom priečinku Dropbox, ukladá súbory lokálne na vašom počítači a zálohuje ich na servery Dropbox.. 

Ak to zaberá príliš veľa miesta, môžete prepnúť na selektívnu synchronizáciu, ktorá vám umožní vybrať, ktoré priečinky sa synchronizujú s vašou pracovnou plochou a ktoré zostanú iba v cloude..

Posledná možnosť, inteligentná synchronizácia, vám umožňuje zobraziť každý súbor a priečinok na pracovnej ploche, ale potom nastaviť určité súbory a priečinky ako online. Stále ich môžete vidieť v štruktúre súborov, ale na pevnom disku nezaberajú žiadne miesto. 

Ak chcete otvoriť súbor, stačí dvakrát kliknúť a Dropbox ho stiahne, takže je pripravený na prístup. Táto funkcia pomáha, aby sa Dropbox Business stal jedným z najlepších poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov.

Jediným problémom inteligentnej synchronizácie je to, že je ťažké po stiahnutí vrátiť súbory do stavu „iba online“. pCloud tento problém nemá, pretože namiesto toho považuje váš priečinok synchronizácie za virtuálny disk. Súbory prístupné pomocou jednotky pCloud sú uložené v cloude, takže virtuálna jednotka nezaberá miesto na pevnom disku..

Keď otvoríte súbor, nestiahne sa na pevný disk, ale zostane v cloude. Ak dávate prednosť, môžete synchronizovať miestne priečinky na disk pCloud Drive a získať tak miestnu kópiu, ktorá sa neustále zálohuje na servery pCloud..

pCloud to ponúka zadarmo, ale za inteligentnú synchronizáciu Dropboxu budete musieť zaplatiť. Nie je k dispozícii ani pre používateľov systému Linux.

Zdieľanie súborov pCloud vs Dropbox

Rovnako ako Disk Google a ďalší poskytovatelia, aj Dropbox a pCloud vám umožňujú vytvárať odkazy na zdieľanie súborov a umožňujú vám tiež pozývať ľudí priamo do súborov a priečinkov pomocou e-mailu. pCloud vám tiež umožňuje nastaviť heslo a dátum vypršania platnosti, alebo zmeniť odkaz na trochu kratší.

Šifrované súbory pCloud Crypto nemôžete zdieľať s osobným plánom pCloud, hoci sa ponúka firemným používateľom..

pcloud-web-share-link

pCloud ponúka podrobné štatistiky používania zdieľaných súborov a ponúka informácie o prenose sťahovaných súborov cez ponuku zdieľania. pCloud obmedzuje množstvo šírky pásma sťahovania za mesiac pre zdieľané odkazy, pričom bezplatné účty získavajú 50 GB, účty Premium s 500 GB a účty Premium Plus prijímajúce 2 TB.

Naproti tomu Dropbox umožňuje 200 GB sťahovaní za deň pre všetky platené účty alebo 20 GB za deň pre bezplatné účty. Znamená to, že bezplatný užívateľ Dropboxu získa viac pásma na stiahnutie za mesiac ako niekto na úrovni úrovne pCloud Premium a trikrát mesačne na účet 2TB..

Napriek tomu sa obaja poskytovatelia dostanú do nášho zoznamu najlepších cloudových úložných priestorov na zdieľanie, a to vďaka ľahkosti, v ktorej to môžete urobiť. Podobne ako pCloud, aj Dropbox vám umožňuje nastaviť heslo alebo dátum vypršania platnosti vašich odkazov, ale je k dispozícii iba ako možnosť pre Dropbox Professional a obchodné účty..

Vďaka inteligentnej synchronizácii sa Dropbox odlišuje od mnohých súperov, ale systém virtuálneho disku pCloud sa používa jednoduchšie a šetrí váš miestny úložný priestor. Aj keď má pCloud nižšie limity na zdieľanie súborov, stále trvá toto kolo, pretože to bude pravdepodobne problém iba pre najmenší počet používateľov..

Kolo: Bod na synchronizáciu a zdieľanie súborov pre pCloud

Logo pCloud
Logo Dropbox

7

Vlastnosti

Dropbox aj pCloud sa vyznačujú veľkými funkciami, ale Dropbox ponúka viac, ako to vysvetlíme teraz.

pCloud obsahuje špeciálny hudobný prehrávač, ktorý vám umožní prehrávať hudobné súbory v rámci webovej aplikácie alebo mobilnej aplikácie a zmeniť ich na vlastný súkromný cloudový hudobný prehrávač. Môžete vytvárať zoznamy skladieb a vyhľadávať podľa piesní, albumov alebo interpretov, čo pomáha spoločnosti pCloud zaradiť sa do nášho zoznamu najlepších cloudových úložísk hudby. 

Toto je skutočne užitočná funkcia, ak chcete svoju hudobnú zbierku uložiť v cloude, ale menej, ak už používate Spotify alebo Apple Music.

pcloud-audio-player

Jednou z najužitočnejších doplnkových funkcií, ktorú ponúka pCloud, je schopnosť zálohovať súbory z iných cloudových služieb vrátane Dropboxu, Disku Google a OneDrive, ako aj Facebooku a Instagramu. Všetko, čo musíte urobiť, je prepojiť účet a program pCloud prevedie všetko za vás. To však nie je možné pre obchodné účty Dropbox alebo OneDrive.

Dropbox má však niekoľko vlastných vražedných funkcií. Napríklad Dropbox Paper je nástroj na spoluprácu pri zapisovaní poznámok, ktorý umožňuje vkladať text, obrázky, videá a ďalšie do jedného dokumentu. Je to dobrý nápad, ak je rozsah trochu obmedzený, ako ukazuje naša recenzia Dropbox Paper.

Najzaujímavejšie – najmä z obchodného hľadiska – je Dropbox Showcase. Umožňuje zdieľať svoju najlepšiu prácu pomocou prispôsobiteľnej stránky portfólia. Prezentácia je veľmi užitočná, ak chcete zdieľať obchodné súbory, ale pripúšťame, že ide o výklenok, ktorý sa nebude páčiť všetkým..

pCloud tiež ponúka menej pôsobivú verziu rovnakej myšlienky, ktorá vám umožňuje prispôsobiť hlavičku stránky zdieľaných súborov, ale nejde o hlavné zameranie.

Najväčšou funkciou Dropboxu zo všetkých je jej spolupráca. Na dokumentoch Microsoft Office a Google môžete spolupracovať v reálnom čase priamo z rozhrania Dropbox. Otvorte súbor a spustí príslušnú aplikáciu a všetky vykonané zmeny sa uložia priamo do Dropboxu. 

Môžete dokonca upravovať súbory balíka Office v aplikáciách Google a ukladať ich v pôvodných formátoch bez toho, aby ste opustili webovú aplikáciu Dropbox. Preto Dropbox Business vychádza na samom začiatku nášho zoznamu najlepších cloudových úložísk na spoluprácu. Bohužiaľ, pCloud sa nedá integrovať do dokumentov Office ani do dokumentov Google, takže tu nemôže konkurovať.

Verzia súboru

Verzia súborov je niečo, čo pCloud aj Dropbox ponúkajú s Rewind – áno, obaja poskytovatelia pomenovali túto funkciu s rovnakým menom. Obe verzie funkcie Rewind vám umožňujú cestovať späť v čase a obnoviť staršiu verziu súboru. 

pCloud vám to umožňuje urobiť 15 dní v prípade bezplatných účtov alebo 30 dní v prípade platených účtov. Môžete ho predĺžiť o rok za dodatočný poplatok 39 dolárov.

Dropbox-web-app

Prevíjanie dozadu nie je bohužiaľ k dispozícii zadarmo. Účty Dropbox Plus sa môžu vrátiť späť o 30 dní, zatiaľ čo účty Professional a Business sa môžu prevíjať dozadu až o 180 dní. Dropbox slúžil na ponúkanie rozšírenej histórie verzií, ale už to nie je možné.

Funkcie prevíjania dozadu sú neuveriteľne užitočné, a preto obidve patria medzi najlepšie cloudové úložiská na vytváranie verzií spolu so servermi Sync.com a Tresorit. Je dobré to vidieť od oboch poskytovateľov, aj keď Dropbox ponúka trochu dlhšie obdobie verzovania súborov ako pCloud. 

Na kostiach z pCloud nie je dosť mäsa, dokonca ani v prípade pCloud Crypto na zváženie. Vďaka dlhšej verzii súborov a skvelým funkciám spolupráce sa Dropbox ujíma tohto posledného kola.

Kolo: Funkcie poukazujú na Dropbox

Logo pCloud
Logo Dropbox

8

Verdikt

Ak ste pozorne sledovali, všimli ste si, že pCloud absolvoval prvé štyri kolá v rade. Dropbox sa zhromaždil, aby sa zúčastnil dvoch z posledných troch kôl, ale stále je to jasné víťazstvo pre pCloud vs Dropbox, päť kôl.

Víťaz: pCloud

Bezpečnosť a súkromie boli pre pCloud ľahké výhry, vďaka čomu ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami pomocou pCloud Crypto. Aj keď ide o platený doplnok, neexistuje žiadny spôsob, ako dosiahnuť túto úroveň šifrovania pomocou Dropboxu bez použitia aplikácie tretej strany. pCloud bol tiež rýchlejší ako Dropbox, ponúkol lepšiu synchronizáciu a zdieľanie a tiež to vyjde lacnejšie.

Dropbox však získal jednoduchosť použitia aj pri menších problémoch s Apple. Najväčšou výhrou pre Dropbox boli skutočne skutočne vynikajúce integrácie spolupráce s dokumentmi Microsoft Office a Google, ktoré sa v kole funkcií zvíťazili.. 

Ak potrebujete spolupracovať na dokumentoch, Dropbox je stále silnou možnosťou, ale pozrite sa na naše recenzie úložiska cloudu, kde nájdete alternatívy..

O vaše zážitky sa vždy zaujímame, preto nezabudnite zanechať komentár so svojimi myšlienkami, názormi a nezhodami. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me