pCloud verzus Disk Google: Ochrana verzus spolupráca

Existuje veľa služieb ukladania v cloude, z ktorých si môžete vybrať a my sa v službe Cloudwards.net snažíme, aby ste tak ľahko urobili. Obzvlášť nepríjemné je, keď sa nemôžete rozhodnúť medzi dvoma službami. V tomto článku vám pomôžeme vybrať jeden disk pCloud verzus Disk Google. pCloud sa nachádza v hornej časti nášho najlepšieho porovnania s cloudovým úložiskom, zatiaľ čo Disk Google má 800 miliónov používateľov.


Služby cloudového úložiska sa zameriavajú na rôzne faktory, ako sú produktivita, bezpečnosť a integrácia tretích strán. pCloud a Disk Google nezacielujú na rovnaký trh, ale môžeme ich porovnať v rovnakých kategóriách. Je na vás, aby ste určili, ktorý je najdôležitejší.

Nakoniec poskytneme celkový víťaz, aby sme to uľahčili.

Súbory webového rozhrania pCloud

Ak sa chcete dozvedieť viac o službách, môžete sa tiež obrátiť na našu samostatnú kontrolu pCloud a kontrolu Disku Google. Ak sa stále nemôžete rozhodnúť, ktorá je pre vás najlepšia, pomôže vám náš najlepší sprievodca úložiskom v cloude. Sú v ňom pCloud aj Disk Google.

Webové rozhranie služby Disk Google

Počas nasledujúcich piatich kôl sa chystáme porovnať obe služby a pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Na konci každého kola pomenujeme víťaza a nakoniec skončíme pomenovaním nášho najlepšieho výberu celkovo.

1

Náklady na skladovanie

Náklady na skladovanie sú určené cenou predplatného. Čím viac ponúk poskytovateľ ponúka, tým lepšie budú vaše možnosti. Koľko priestoru poskytuje pre peniaze, určuje jeho hodnotu. Ak hľadáte výhodnú ponuku, prečítajte si naše najlepšie ponuky v oblasti cloudového úložiska. Je skvelé, ak služba ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, pretože potom si ich môžete pred nákupom vyskúšať.

Program pCloud aj Disk Google ponúkajú bezplatný program. Bezplatný plán pCloud poskytuje 10 GB úložného priestoru, do ktorého môžete pridať 4 GB dokončením viacstupňového procesu po registrácii. Navyše, za každého priateľa, ktorého odporučíte, získate 1 GB voľného miesta až do 20 GB.

Bezplatný plán služby Disk Google vám poskytuje veľkorysé úložisko s kapacitou 15 GB a rovnaké funkcie, ktoré prémioví používatelia získajú. Medzi ne patrí jej sada kancelárskych aplikácií, Fotky Google a ďalšie služby, ktoré sa integrujú so spoločnosťou Google.

pcloud-vs-google-pcloud-cenová

pCloud má na výber iba dva platené programy: Premium 500 GB a Premium Plus 2TB. Prvý program stojí 4,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo druhý program vás vráti späť 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte za rok, ceny klesnú na 47,88 dolárov, respektíve 95,88 dolárov.

Ak sa vám páči služba a plánujete ju používať dlhodobo, môžete si kúpiť doživotný plán za najlepšiu cenu. Celoživotné predplatné na prémiu 500 GB stojí 175 dolárov a prémia Plus 2 TB je 350 dolárov.

pcloud-vs-google-google-cenová

Disk Google ponúka so šiestimi platenými programami veľkú flexibilitu. Môžete získať 100 GB za 2 doláre mesačne alebo 19,99 dolárov ročne. Ak potrebujete viac, plán 1TB stojí 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne. Plány vyššej úrovne neponúkajú ročnú zľavu. Začínajú na 2 TB za 19,99 dolárov mesačne a končia s 30 TB za 299,99 dolárov mesačne a žiadna z nich nie je medzi najlepšími hodnotami v úložisku typu cloud.

Aj keď Disk Google ponúka väčšiu flexibilitu so svojím počtom plánov, pCloud má pár, ktoré sa počítajú. Prémiový 500 GB je viac ako dvojnásobok ceny oproti plánu 100 GB spoločnosti Google, ale ponúka päťkrát viac úložného priestoru. Premium Plus 2TB je však o 50 percent lacnejší ako náprotivok spoločnosti Google pri mesačných platbách a rozdiel je ešte väčší, ak platíte za rok.

pCloud nemá plány, ktoré ponúkajú viac úložiska, ale zástupca nám v e-maile povedal, že v prípade potreby môže poskytnúť viac miesta. Aj keď Disk Google poskytuje plány s väčším úložným priestorom, je drahší, takže toto kolo dávame pCloud.

Kolo: Bod nákladov na skladovanie pre pCloud

Logo pCloud
Logo Disku Google

2

Bezpečnosť a súkromie

O užitočnosti cloudového úložiska bez dobrého zabezpečenia je diskutabilné. Počas prenosu môžu byť vaše údaje vystavené útokom typu človek v strede a akonáhle budú vaše údaje v cloude, hackeri ich neváhajú zacieliť.

V boji proti tomu cloudová bezpečnosť používa protokoly, ktoré chránia vaše údaje počas prenosu a šifrovania, ktoré fungujú pri prenose a odpočinku. Šifrovacie algoritmy môžu byť AES 128-bitové alebo 256-bitové, zatiaľ čo TLS chráni vaše dáta počas prenosu. Súkromné ​​šifrovanie zaisťuje, že údaje si budete môcť prečítať iba vy.

Dvojfaktorové overenie je užitočné, ak niekto ukradne vaše heslo.

Disk Google používa 128-bitové šifrovanie AES na skramovanie súborov, kým sú uložené na jeho serveroch. Nie je to 256-bitový AES, ale robí svoju prácu. Protokol TLS ich chráni počas prepravy. K dispozícii je tiež dvojfaktorové overenie, ktoré vás chráni.

pcloud-vs-google-drive-google-zabezpečenia

Ochrana osobných údajov je pre spoločnosť Google problémom, pretože bola pripojená k projektu PRISM a zdieľala údaje s Národnou bezpečnostnou agentúrou USA. Spoločnosť tiež naskenuje vaše e-maily a osobné súbory, aby vám poskytla prispôsobené reklamy, výsledky vlastného vyhľadávania a ďalšie. Ak sa tomu chcete vyhnúť a posilniť svoje súkromie, môžete použiť súkromný šifrovací doplnok Boxcryptor.

pCloud nepotrebuje Boxcryptor, pretože má svoj vlastný doplnok s názvom pCloud Crypto, ktorý môžete získať za 3,99 dolárov mesačne. To znamená, že spoločnosť do svojich plánov nezahŕňa súkromné ​​šifrovanie. Ak používate program pCloud, vaše údaje budú podliehať americkým cloudovým zákonom a predpisom, takže spoločnosť Crypto môže byť dobrou investíciou.

pcloud-vs-google-drive-pcloud zabezpečenia

pCloud používa protokol TLS na ochranu údajov pri prenose na servery. Keď sa vaše údaje dostanú do jedného z jeho dátových centier, replikujú sa na najmenej päť serverov. Na nich sú vaše súbory šifrované pomocou 256-bitového šifrovania AES. Má tiež dvojfaktorové overenie.

Disk Google nie je hviezdny, pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, a nezodpovedá úrovni šifrovania pCloud, takže pCloud vyhrá toto kolo.

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany osobných údajov pre pCloud

Logo pCloud
Logo Disku Google

3

Užívateľské skúsenosti

Užívateľské skúsenosti odrážajú, aké príjemné je používanie služby. Je lepšie, ak je to jednoduché a nie je zložité alebo zložité. Táto služba by mala fungovať na stolných, webových a mobilných zariadeniach a aplikácie by mali mať atraktívne a intuitívne rozhranie.

Webové rozhranie Disku Google je podobné iným aplikáciám Google. Je intuitívne, príjemné a ľahko sa naviguje, takže ho pravdepodobne budete používať viac ako klient pre stolné počítače. Aj keď má veľa funkcií, sú starostlivo umiestnené tak, aby vás neprekonali.

Google-Drive-Selective-Sync

Desktopová aplikácia pozostáva zo synchronizačného priečinka a ikony systémovej lišty. Nebudete mať žiadne problémy s jeho použitím ako jasnej a jednoduchej navigácie. Je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS.

Mobilná aplikácia je predinštalovaná na väčšine telefónov s Androidom a umožňuje vám pristupovať k svojim súborom aj na cestách. Môžete ich dokonca editovať bez toho, aby ste si najprv museli sťahovať, čo vyžaduje mnoho ďalších služieb. Aplikácia je k dispozícii aj pre iOS. Aplikácia Fotky Google, ktorá zdieľa priestor s Diskom Google, má automaticky odovzdané vaše fotografie a videá.

pCloud-Desktop-Client

Desktopový klient pCloud je k dispozícii pre Windows, MacOS a Linux. V skutočnosti je to najlepšie cloudové úložisko pre Linux. Prístup k nemu získate pomocou ikony systémovej lišty alebo jednotky pCloud v správcovi systémových súborov. Rozhranie je tmavé, ale jasné a intuitívne.

Webová aplikácia má viac funkcií ako desktopový klient, poskytuje prístup ku všetkým nástrojom pCloud na jednom mieste a ponúka rýchly a efektívny zážitok.

Mobilná aplikácia tiež nesklame, pretože vám umožňuje pohybovať sa k svojim súborom a automaticky nahrávať vaše fotografie a videá. Jeho použitie je jednoduché a dostupné pre Android a iOS.

Užívateľské prostredie je subjektívnejšie ako iné kategórie a obe služby ponúkajú podobné funkcie, ale niet pochýb o tom, že Disk Google je elegantnejší. Jeho aplikácia pre stolné počítače nie je k dispozícii pre systém Linux, ako je napríklad pCloud, ale umožňuje vám upravovať súbory bez ich sťahovania do telefónu a má aplikáciu Fotky Google pre ľahkú správu fotografií. Disk Google vyhral túto kategóriu.

Kruh: Miesto skúseností používateľov pre Disk Google

Logo pCloud
Logo Disku Google

4

zdieľanie

Po nahraní súborov ich pravdepodobne budete chcieť zdieľať. Malo by byť ľahké, rýchle a schopné ísť priamo k veľkým sociálnym sieťam, jednotlivcom a skupinám jednotlivcov. Mali by ste tiež získať riadnu kontrolu obsahu, aby ste mohli obmedziť neoprávnený prístup pomocou ochrany heslom, dátumov uplynutia platnosti a povolení.

pCloud sa dobre stará o zdieľanie súborov a jeho vynikajúce funkcie si zarobia miesto v našom najlepšom cloudovom úložisku na zdieľanie.

Súbory a priečinky môžete zdieľať pomocou svojej webovej aplikácie. Ostatní môžu byť vyzvaní, aby sa dostali do priečinkov alebo vytvorili odkazy na nahrávanie alebo sťahovanie prostredníctvom e-mailu alebo názvu účtu. Odkaz na nahrávanie im umožňuje nahrávať ich obsah priamo do priečinka, zatiaľ čo odkaz na stiahnutie umožňuje prezerať a sťahovať vaše súbory a priečinky. Môžete zdieľať aj Facebook a Twitter.

Zobrazenie „Moje zdieľané položky“ v aplikácii pCloud vám ukáže, čo zdieľate s ostatnými, a obrazovky „zdieľané so mnou“ vám povedia, čo s vami zdieľajú ostatní. Táto služba tiež poskytuje užitočnú tabuľku, ktorá zobrazuje štatistiky vašich zdieľaní.

Ak chcete zabrániť neoprávnenému prístupu, môžete na ochranu odkazov nastaviť heslá a dátumy vypršania platnosti. Môžete ich tiež skrátiť, ale nezabúdajte, že budú menej bezpeční, ak tak urobíte, pretože bude ľahšie uhádnuť ich adresu. Ak používate pCloud Crypto, nebudete môcť zdieľať svoje šifrované súbory.

Zdieľanie súborov a priečinkov pomocou Disku Google je jednoduché. Môžete vygenerovať odkaz a skopírovať ho a vložiť alebo poslať e-mailom. Ľudia, ktorí ho používajú, môžu zobraziť, komentovať alebo upravovať v závislosti od nastavených povolení. K dispozícii je tiež tabuľka, ktorá vám ukáže, kto k nej má prístup. Svoj obsah môžete zdieľať aj na sociálnych sieťach.

Aj keď sú k dispozícii povolenia, ďalšie funkcie na kontrolu obsahu, ako sú dátumy skončenia platnosti a ochrana heslom, nie sú k dispozícii. Ak chcete zistiť, čo s vami zdieľajú ostatní, prejdite do priečinka „zdieľané so mnou“, ale neexistuje žiadny taký priečinok pre obsah, ktorý zdieľate.

Je zrejmé, že pCloud ponúka viac funkcií na zdieľanie a má oveľa silnejšie kontroly obsahu na ochranu vašich zdieľaní, takže toto kolo ide na pCloud.

Kolo: Bod zdieľania pre pCloud

Logo pCloud
Logo Disku Google

5

Pridané vlastnosti

Ďalej sa pozrieme na funkcie, ktoré nie sú štandardom pre služby cloudového úložiska, ako napríklad ukážka médií, integrácia s aplikáciami tretích strán a nástroje produktivity..

Google svieti v tejto kategórii kvôli svojmu obrovskému arzenálu funkcií. Zahŕňajú najmä kancelársky balík spoločnosti Google a veľkú knižnicu nástrojov tretích strán. Disk Google je v skutočnosti na našom zozname najlepších cloudových úložísk na spoluprácu.

Súčasťou kancelárskeho balíka spoločnosti Google sú Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie Google. Dokumenty vám umožňujú vytvárať a spolupracovať s ostatnými na textových dokumentoch, Tabuľky vám umožňujú pracovať s tabuľkami a Prezentácie vám umožňujú vytvárať prezentácie.

Google-Drive-New-Document

Pretože tieto aplikácie zodpovedajú programom Microsoft Word, Excel a PowerPoint, má spoločnosť Google rozšírenie Chrome, ktoré vám umožňuje prezerať, upravovať a prevádzať medzi svojimi kancelárskymi súbormi a súbormi spoločnosti Microsoft. Ak pracujete hlavne s dokumentmi a služba Disk Google vám nevyhovuje, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko dokumentov pre zoznam dokumentov..

Google-Drive-App-Library

Disk Google okrem kancelárskeho balíka obsahuje aj knižnicu tretích strán so stovkami nástrojov, s ktorými sa dá integrovať, a mnoho z nich je zadarmo. Môže zobraziť ukážky obrázkov a prehrávať video a hudobné súbory. Pokúsili sme sa však prehrať mediálne súbory a bolo to neohrabané. Videá môžu potrebovať konverziu, ale aplikácia nás o takejto požiadavke nedostala.

K dispozícii je tiež aplikácia na správu fotografií Google Photos. Uľahčuje správu fotografií a umožňuje vám nahrať neobmedzený počet, ak sa rozhodnete pre „kvalitnú“ namiesto „originálnu“.

pcloud-vs-google-pcloud-audio

Aplikácia pCloud vám tiež umožňuje zobraziť ukážky vašich fotografií a prehrávať mediálne súbory, má však aj niekoľko ďalších funkcií. Veľkosť vašich fotografií sa pri odovzdávaní nezmení, ale môžete si ich stiahnuť v inom rozlíšení, ak chcete. Môžete vytvárať zoznamy zvukových súborov, ktoré sú skvelé pre milovníkov hudby. Prehrávače zvuku a videa sú atraktívne a fungujú dobre.

pCloud-Cloud-Backup

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou je možnosť presunúť súbory z cloudu do cloudu. Zálohovanie typu cloud-cloud môžete použiť pre Disk Google, Dropbox a OneDrive. pCloud môže tiež zálohovať z Facebooku a Instagramu.

Obe služby majú čo ponúknuť, ale Disk Google má viac možností integrácie a spolupráce, takže toto kolo vyhráva.

Kruh: Ďalšie body funkcií pre Disk Google

Logo pCloud
Logo Disku Google

6

Verdikt

PCloud aj Disk Google patria medzi naše najlepšie služby úložiska v cloude. Môže tu však byť iba jeden víťaz a je to pCloud. Jeho plány majú lepšiu hodnotu a služba poskytuje oveľa silnejšiu bezpečnosť a súkromie. Má tiež lepšiu kontrolu obsahu vašich zdieľaní.

Aj keď je pCloud celkovým víťazom, aj Disk Google získava body. V závislosti od vašich potrieb by to mohla byť lepšia voľba, najmä ak potrebujete pracovať s dokumentmi a spolupracovať s ostatnými. Lákavá je aj jej rozsiahla knižnica integrácií.

Čo si myslíte o týchto dvoch službách? Ktoré uprednostňuješ? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a prečítajte si, ako aj náš víťaz v porovnaní s Dropboxom. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me