Jedným z najviac frustrujúcich momentov pri importe video súboru do editora je uvedomiť si, že je nejako poškodený. Niekedy časť rámu chýba, čiary zakrývajú záznam alebo sa nemusí vôbec otvoriť (hoci niektoré z našich najlepších softvérových programov na úpravu videa zmiernia poškodenie).


V každom prípade sa všetka tvrdá práca, ktorá sa venovala zachyteniu záznamu, javí ako zbytočná. Keby to bolo pre prácu, možno ste v horúcej vode. Keby to bolo video o rodinnej dovolenke alebo o prvých krokoch batoľa, pravdepodobne ste zlomení.

Aj keď nemôžete opraviť každý poškodený súbor, dobrou správou je, že existuje niekoľko vecí, ktoré môžete vyskúšať skôr, ako zavoláte. Chystáme sa vyčerpať niekoľko najlepších dostupných možností softvéru na obnovenie videa, ktoré sú k dispozícii zadarmo a platené, aby sme vám ukázali, ako obnoviť poškodené video súbory. Úplný prehľad najlepšieho softvéru na obnovenie (pre všetky typy súborov) nájdete v našej najlepšej príručke pre softvér na obnovu dát.

Aby sme sa v budúcnosti vyhli problémom s korupciou, odporúčame vám tiež zálohovať vaše video súbory, a to lokálne aj v cloude. Online zálohovacie služby poskytujú možnosti verzovania, ktoré vám umožňujú vrátiť sa k neporušeným kópiám vašich súborov.

Backblaze vám poskytne neobmedzenú zálohu iba za pár dolárov mesačne, vďaka čomu je ideálny pre veľké video zbierky (prečítajte si našu spätnú kontrolu). Nezabudnite sa tiež pozrieť na niektoré z našich ďalších obľúbených položiek v našej najlepšej ponuke služieb online zálohovania.

Oprava hviezdneho videa (platené)

Obnova hviezdnych údajov

Prvou možnosťou je Hviezdna oprava pre video. Je k dispozícii pre PC aj Mac a dokáže opraviť rôzne formáty videa, vrátane .mov, .mp4, .wmv a .asf. Jedinou skutočnou nevýhodou je, že nie je zadarmo. Celoživotná licencia na softvér stojí 69,99 dolárov v prípade štandardnej verzie alebo 99,99 dolárov v prémiovej verzii, ktorá môže tiež opravovať fotografie..

Táto cena však nie je bezvýznamná. Hviezdna dokáže opraviť obraz aj zvuk zo súboru, oddeliť údaje pre každý tok a potom ich znova zostaviť.

Ak ju chcete používať, otvorte softvér a potom súbor presuňte myšou do panela okna alebo kliknite na „pridať súbor“ a vyhľadajte ho v systéme súborov..

Ďalej budete musieť pridať súbory. Stačí kliknúť na tlačidlo „pridať“ v ľavom dolnom rohu a nájsť, čo potrebujete.

Ak chcete skontrolovať, či ste našli správny súbor, kliknite na tlačidlo ukážky v pravom dolnom rohu. Po dokončení začiarknite políčka pri požadovaných súboroch a kliknite na položku Opraviť.

Po dokončení sa dostanete na obrazovku so všetkými opravenými súbormi. Ak chcete zaistiť, aby proces fungoval, vyberte súbor a kliknite na „náhľad“.

Keď budete spokojní, kliknite na možnosť „Uložiť“ v pravom dolnom rohu a súbory sa exportujú do vybraného cieľa.

Proces opravy a exportu môže chvíľu trvať, takže sa s tým buďte trpezliví. Aj keď softvér bude stáť nejaké peniaze, je to opodstatnené jednoduchým používaním a výkonom. Ak pracujete s mnohými videosúbormi, potom je služba Hviezdne video opráv nástroj, ktorý pravdepodobne budete chcieť nájsť v súprave nástrojov.

Stellar tiež robí kompletný balík na obnovu dát, o ktorom sa dočítate v našej recenzii obnovy hviezdnych údajov.

Oprava digitálneho videa (zadarmo)

Oprava digitálneho videa je bezplatná alternatíva k Hviezdnej. Môže opraviť poškodené súbory .avi, .mov a .mp4, ktoré boli kódované kodekmi Xvid, DivX, MPEG4, 3ivx alebo Angel Potion. Upozorňujeme, že softvér je určený iba pre Windows a naraz je možné opraviť iba jeden súbor.

Použitie DVR je jednoduché. Vyberte požadovaný súbor, vyberte výstupný adresár a kliknite na opraviť. Možnosti sú obmedzené, ale postup je jednoduchý. Ak ste urobili chybu a potrebujete iba opraviť jeden videosúbor, tento softvér vám ušetrí nejaké peniaze za drahší a profesionálnejší nástroj..

To znamená, že zatiaľ čo DVR pracuje na štipku, chýba mu univerzálnosť. Zvyčajne je vhodné mať v počítači nejaký nástroj na obnovenie všetkých typov súborov, nielen videí, takže v určitom okamihu môžete zvážiť inováciu..

Vŕtačka CleverFiles (zadarmo & paid)

Disková vŕtačka Cleverfiles je umiestnená medzi DVR a Stellar, s bezplatnými aj platenými variáciami. Aj keď softvér nie je špeciálne vyrobený na obnovenie videa, stále dokáže opraviť súbory .mp4s, .movs a ďalšie.

Bezplatná verzia poskytuje všetko, čo Pro verzia robí, ale získava iba údaje v hodnote do 100 MB. Je to skôr ako skúšobná verzia a menej ako bezplatná verzia, ale stále vás zoznámime so softvérom a dá sa použiť na obnovenie niekoľkých súborov, ak je to všetko, čo potrebujete.

Verzia Pro zvyšuje limit veľkosti 89 dolárov. Získate účet pre jedného používateľa s podporou až troch počítačov. Ak potrebujete viac používateľov alebo inštalácií, Disk Drill má tiež podnikovú verziu za 399 dolárov.

Disk Drill má okrem operácií obnovy aj niekoľko ďalších jedinečných funkcií. Jedným z nich je Disk Disk, ktorý bude rutinne prehľadávať vaše disky a hlásiť prípadné problémy. Ďalším krokom je Mac Cleanup, ktorý prehľadá vašu jednotku a nájde spôsoby, ako uvoľniť miesto. Môže vám navrhnúť odstránenie nepoužitých súborov, medzerníkov alebo starých softvérových súborov, ktoré by sa mali po aktualizácii softvéru odstrániť.

Program Disk Health aj Mac Cleanup spolu s niektorými ďalšími funkciami nástroja Disk Drill sú však k dispozícii iba pre systémy MacOS. Aj keď je softvér k dispozícii aj pre Windows, nie je v tomto operačnom systéme taký užitočný.

Pre plány aj platformy je postup rovnaký. Po stiahnutí klienta otvorte Disk Drill do hlavného okna.

Kliknite na šípku smerujúcu nadol, ktorá zodpovedá jednotke, na ktorej chcete obnoviť súbory.

Môžete zvoliť hĺbkové alebo rýchle skenovanie. Prvý z nich prejde a pokúsi sa rekonštruovať staré súbory, pričom zlomky údajov sú rozptýlené hlboko na pevnom disku. Rýchla kontrola sa pokúsi obnoviť nedávno odstránené súbory alebo súbory, ktoré nevyžadujú veľa kopania.

Disk Drill zobrazí hierarchiu priečinkov so všetkými poškodenými súbormi. Ak máte veľa, na strane sú niektoré možnosti filtrovania. Začiarknite políčko vedľa súborov alebo priečinkov, ktoré potrebujete obnoviť.

Potom vyberte cieľový priečinok a kliknite na „obnoviť“.

Hĺbkové skenovanie môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví. Jeden z mojich diskov s približne 300 GB údajov trval kompletné skenovanie 12 hodín. Našťastie môžete tento proces pozastaviť alebo zrušiť, ak nájdete súbory, ktoré potrebujete pred dokončením.

Prečítajte si recenziu Cleverfiles Disk Drill, kde nájdete podrobnejší pohľad na tento cenovo dostupný, ale komplexný softvér na obnovu dát.

záver

Video súbory, ktoré sa stiahli iba čiastočne, boli nesprávne naimportované alebo sa poškodili, môžu byť nepríjemné aj srdcervúce. Našťastie sa často môžu poškodené video súbory obnoviť a každá z vyššie uvedených softvérových možností by mala urobiť tento trik.

Ak chcete viac možností, pozrite si naše najlepšie recenzie softvéru na obnovu dát. Ak si želáte zaviesť preventívne opatrenia, môžete si tiež pozrieť prehľad najlepších zálohových recenzií, aby ste nemuseli dúfať v úspešnú operáciu obnovy dát..

Už ste niekedy riešili poškodený video súbor? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me