Čo je to úložisko Green Cloud a ktoré poskytovatelia ponúkajú v roku 2020?

Cloudové úložisko je typ služby, ktorá môže doplniť kapacitu pevného disku a zvýšiť produktivitu. Robí to tak, že vám ponúka jednoduchý spôsob ukladania údajov v cloude a zároveň vám poskytuje rýchly prístup. To je celkom pohodlné, ale služby nemusia byť ekologické, takže v tomto článku uvidíme, ktoré z nich vám poskytujú nejaké úložisko zeleného cloudu..


Najprv však musíme dodať, že služby cloudového úložiska dokážu urobiť viac, než len ukladať vaše údaje. Ich kľúčové vlastnosti – napríklad zdieľanie súborov a synchronizácia zariadení alebo skrátene „synchronizácia“ – pomáhajú zlepšiť spoluprácu, vďaka čomu sú tieto nástroje ideálne pre podniky, najmä pre tie, ktoré sa spoliehajú na prácu na diaľku.

Mnoho služieb ukladania v cloude vám tiež umožňuje robiť si poznámky, obnovovať odstránené súbory, chatovať, zdieľať kalendáre, prideľovať úlohy a upravovať dokumenty v reálnom čase so spolupracovníkmi.. 

Ak hľadáte vytvorenie efektívneho online prostredia na spoluprácu, mali by ste začať nahliadnutím do nášho zoznamu najlepších služieb EFSS (synchronizácia a zdieľanie podnikových súborov)..

Ak potrebujete všeobecný prehľad služieb úložiska v cloude, prečítajte si naše recenzie v úložisku cloud. Teraz, keď sme definovali, čo je cloudové úložisko, uvidíme, čo robí tieto služby šetrnými k životnému prostrediu.

Čo robí cloudové úložisko zeleným?

Dátové centrá cloudového úložiska sú navrhnuté tak, aby efektívne ukladali údaje. Hlavným rozdielom medzi nimi a servermi na premise je množstvo využitia zdrojov. 

Servery on-premise pracujú v priemere pri kapacite 12 až 18 percent, zatiaľ čo servery cloudových dátových centier môžu dosiahnuť maximálne 40 až 70 percent využitia, pričom priemerná hodnota je od 10 do 50, podľa správy o energetickej účinnosti za rok 2014 od Rada pre ochranu prírodných zdrojov, nezisková organizácia v USA. 

Zvýšené využitie servera v cloudových dátových centrách vyplýva zo skutočnosti, že tieto dátové centrá využívajú virtualizačnú technológiu. 

Virtualizácia umožňuje spustenie viacerých aplikácií – každá vo vlastnom virtuálnom prostredí – na jednom fyzickom serveri. To výrazne znižuje počet serverov a množstvo energie potrebnej na beh daného počtu aplikácií.

Množstvo spotrebovanej energie je hlavným faktorom pri hodnotení efektívnosti a najbežnejšou metrikou pre ňu je „účinnosť využívania energie“ alebo PUE. Priemerný PUE v roku 2019 pre odvetvie globálnych dátových centier bol podľa inštitútu Uptime Institute 1,67 (nižšie je lepšie), čo predstavuje nárast z 1,58 v roku 2018. 

Avšak, mať veľa serverov vyžaduje veľa energie, čo zase zvyšuje ich náklady. Toto motivuje niektorých veľkých poskytovateľov cloudových služieb, aby boli energeticky efektívnejšie ako globálny priemer. 

Vďaka tomu niektoré služby, ako napríklad Google, vykazujú PUE iba 1,11. Veľké dátové centrá majú navyše účinnejšie chladenie, čo opäť pomáha znižovať spotrebu energie.

Aby som to zhrnul, dátové centrá cloudového úložiska sú vo svojej podstate zelenejšie ako miestne dátové centrá. Spoločnosti môžu znížiť svoju uhlíkovú stopu jednoduchým presunom svojich údajov do dátového centra poskytovateľa cloudu, kde budú využívať menej zdrojov a optimalizovať svoju účinnosť..

Skladovacie služby Green Cloud

V tejto časti uvádzame zoznam všetkých služieb, ktoré zodpovedajú faktorom, ktoré sme uviedli v predchádzajúcej časti. Prvý, v žiadnom konkrétnom poradí, je Disk Google.

disk Google

Ako sme už spomenuli, dátové centrá spoločnosti Google sú jedným z energeticky najúčinnejších tam, kam patrí aj služba cloudového úložiska Google Drive. Konkrétne spoločnosť Google dosahuje vynikajúce výsledky spotreby energie vďaka vlastným, vysoko efektívnym serverom, ktoré šetria menej energie. 

Okrem toho spoločnosť Google používa lacné spôsoby riadenia chladenia, opakovane používa starý hardvér a recykluje to, čo nemôže znova použiť.

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

Disk Google je dobrou voľbou, ak potrebujete pracovať online na kancelárskych súboroch a zdieľať ich so spolupracovníkmi. Má tiež jednu z najlepších služieb podpory zákazníkov na trhu. 

Google má veľa plánov a väčšina z nich poskytuje veľkú hodnotu. Jeho webový klient a mobilné aplikácie sú efektívne a ľahko použiteľné. Disk Google má navyše sieť serverov, ktorá pokrýva celý svet, čo jej pomáha dosiahnuť vysoké rýchlosti. Viac informácií o tom, čo ponúka Disk Google, nájdete v našej recenzii na Disku Google.

Amazon Drive

Ďalšie veľké meno v technologickom priemysle, Amazon, nie je ani zďaleka cudzie k zelenej technológii. Je to PUE menej ako 1,2 a Amazon tvrdí, že viac ako 50 percent jeho energie pochádza z obnoviteľných zdrojov. Je ľahké pochopiť, ako to môže dosiahnuť, pretože využíva šesť solárnych fariem a tri veterné farmy. Spoločnosť Amazon navyše oznámila štyri nové projekty veterných fariem a jednu solárnu farmu.

Screenshot obrazovky Amazon Cloud Drive Review

Amazon Drive má slušné funkcie, ktoré zahŕňajú ukážky súborov a fotografií spolu s prehrávaním videa. Má tiež niektoré z najlepších cenových plánov na trhu. Môžete získať 100 GB iba za 1 $ mesačne alebo statný 1 TB za iba 5 $ mesačne.

Vďaka globálnej sieti serverov Amazon Amazon Drive rýchlo nahrá vaše údaje do cloudu. Tiež sa nám páči, ako sú jej weboví a mobilní klienti atraktívni a ľahko sa používajú. Amazon Drive má tiež slušné možnosti zdieľania. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii Amazon Drive.

Microsoft OneDrive

Microsoft dosiahol uhlíkovú neutralitu v roku 2012 a má priemernú hodnotu PUE 1,125 pre akékoľvek nové dátové centrum. Spoločnosť Microsoft sa tiež venuje udržateľnosti, takže opätovne používa a recykluje produkty a robí ich výrobky udržateľnými. Znovu používa odpad a zodpovedne likviduje to, čo nemôže použiť.

Microsoft tiež pracuje na „projekte Natick“, na ktorom by nakoniec dopadli na morské dno mikropodniky s obnoviteľnou energiou..

Súbory webového rozhrania OneDrive

Posuvník priečinka OneDrive Sync

Spúšťač aplikácií OneDrive

OneDrive vytvára zdieľanie súborov prepojenia

OneDrive Word online

predchádzajúca

Ďalšie

Medzi postupy spoločnosti Microsoft šetrné k životnému prostrediu patria dátové centrá spoločnosti Microsoft Azure, ktoré poháňajú službu Microsoft OneDrive, službu cloudového úložiska.

OneDrive vám poskytuje prístup k službám Office Online, Skype, Outlook, OneNote (ďalšie informácie o aplikácii na zapisovanie poznámok nájdete v recenzii OneNote) a mnohých ďalších funkciách gigantu Redmond. Nemusíte ani vyprázdňovať svoju peňaženku, aby ste ju mohli používať, pretože plány spoločnosti OneDrive majú spravodlivé ceny. 1TB plán vám vráti iba 6 dolárov mesačne.

Navyše sa nám páči, ako atraktívne sú jej klienti pre stolný počítač, web a mobil. Sú jednoduché a nedajú vám problémy. Môžete tiež zdieľať a spolupracovať na súboroch a zároveň mať zabezpečené zdieľanie súborov. Viac informácií o zdieľaní OneDrive nájdete v recenzii OneDrive.

Tresorit

Rovnako ako predchádzajúca položka, aj Tresorit používa servery Microsoft Azure, takže je šetrný k životnému prostrediu. Tresorit dokáže zobraziť ukážku vašich súborov, nemá však natívne aplikácie na zvýšenie produktivity ani možnosť integrácie s aplikáciami tretích strán..

Tresorit-homepage-2019

Neintegruje sa s inými aplikáciami, pretože si zachováva vysokú úroveň bezpečnosti. Prichádza to však za vysokú cenu, pretože Tresorit je drahší ako iné služby na tomto zozname. Jeho najlacnejší plán je 12,50 dolárov mesačne. Tresorit je napriek tomu služba zameraná na malé podniky, takže jej cena je pochopiteľná.

Tresorit má tiež silné možnosti zdieľania súborov, ktorým chýbajú žiadne možnosti zabezpečenia. Okrem toho je rýchlosť sťahovania a sťahovania súborov vysoká. Viac informácií o Tresorite a jeho komplexných bezpečnostných funkciách nájdete v našej recenzii Tresoritu.

Záverečné myšlienky

Umiestnenie údajov v cloude prináša výhody, ktoré vám nielenže pomáhajú byť produktívnejší a zaberajú menej miesta v počítačoch, ale tiež znižujú uhlíkovú stopu. Nemusíte tvrdo hľadať ekologickú službu, pretože väčšina veľkých mien v technologickom (a cloudovom) priemysle už znížila svoju uhlíkovú stopu.

V tomto článku sme načrtli niekoľko služieb a väčšina z nich je uvedená v zozname najlepších porovnávacích úložísk v cloude. Ak si stále nie ste istí, ktorá služba je pre vás najlepšia, obráťte sa na nášho najlepšieho sprievodcu úložiskom v cloude. Máme tiež článok, ktorý podrobne popisuje najlepšie cloudové úložisko pre neziskové organizácie.

Rozsiahle dátové centrá sú energeticky účinnejšie, ale podľa Nezávislého odvetvia bude rozširujúce sa odvetvie dátových centier v nasledujúcom desaťročí spotrebovať trikrát toľko energie, takže bude potrebné zvýšené úsilie na splnenie nových požiadaviek.. 

Čo si myslíte o úložisku zeleného cloudu a jeho budúcnosti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map