Najlepšie zálohovanie online pre fotografie do roku 2020: Bezpečne zaklapne

Odhaduje sa, že v roku 2017 sa nasnímalo približne 1,2 miliardy fotografií, z čoho približne 85 percent bolo zhotovených pomocou smartfónov. Tento druh dopytu poháňa technológiu vpred a smartfóny teraz majú samostatné kamery na rôzne použitie a vylepšené šošovky. Z tohto dôvodu máme fotografie vo vyššej kvalite, ale využívajú viac úložného priestoru.


To vás môže priviesť k zhromažďovaniu obrovskej zbierky fotografií, ktorá sa bude ľahšie uchovávať ako pri analógových fotografiách, ale bude tiež ľahšie stratiť, pretože niekto môže ukradnúť telefón alebo by sa mohol rozbiť.

Uloženie fotografií do počítača tiež nie je spoľahlivé, pretože môže dôjsť k zlyhaniu pevného disku, závada v softvéri môže spôsobiť stratu súborov, zásah prírodou môže zničiť počítač alebo môžete fotografie omylom odstrániť. Najlepšie softvér na obnovenie údajov nie je úplne na 100% spoľahlivý a jednotky SSD nie sú spoľahlivé, pretože sa v nich vyskytuje viac chýb údajov.

Ak chcete mať istotu, že vaše fotografie budú v bezpečí, mali by ste ich zálohovať do cloudu a zálohovať ich aj na miestnej úrovni. Toto je pravidlo 3-2-1 na ochranu vašich údajov. Vytvorili sme zoznam najlepších online záloh pre fotografie, ktoré vám pomôžu pri výbere správneho poskytovateľa zálohovania v cloude.

Poskytovatelia sme posúdili v našom najlepšom porovnaní so zálohovaním online, aby sme našli najvhodnejšie obrazové súbory. Predtým, ako sa dostaneme na zoznam poskytovateľov, budeme hovoriť o faktoroch, ktoré sme pri jeho vytváraní zvážili.

Najlepšie online zálohovanie pre fotografie 2020

Čo robí najlepšie online zálohovanie pre fotografie

Hodnota bude naším najvyšším kritériom, pretože je najlepšie, ak si môžete lacno zálohovať veľa fotografií. Preferovaná je tiež flexibilita plánu, čo znamená, že si môžete vybrať plán, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Navyše je skvelé, ak poskytovateľ ponúka bezplatný plán alebo bezplatnú skúšobnú verziu, pretože to vám umožní vyskúšať si službu skôr, ako sa rozhodnete zaplatiť za svoje ťažko zarobené peniaze..

Ďalej sa pozrieme na to, ktoré funkcie zálohovania sú k dispozícii a či sú nejaké špeciálne upravené pre fotografie.

Použitie služby by nemalo byť komplikované. Väčšina používateľov, ktorí chcú zálohovať fotografie, to pravdepodobne musí urobiť a ísť ďalej. Na dosiahnutie tohto cieľa by služba mala mať priamu a príjemnú používateľskú skúsenosť. Mal by fungovať aj na väčšine operačných systémov a mal by uľahčovať zálohovanie a obnovu súborov.

Prenos fotografií môže trvať dlho, ale ako dlho závisí od vašej šírky pásma, ako blízko ste k serveru a službe zálohovania. Najlepšie je, ak má služba globálnu sieť serverov, pretože to zvyšuje vaše šance byť blízko jedného. Je tiež skvelé, ak môžete využiť celú dostupnú šírku pásma na zálohovanie a algoritmus kopírovania na úrovni bloku.

1. IDrive

IDrive je veteránska služba, ktorá sa nachádza v hornej časti nášho najlepšieho porovnávacieho zoznamu záloh online. Má konkurenčné ceny, silné funkcie zálohovania, náhľad fotografie a slušné rýchlosti.

IDrive má dva plány vhodné pre osobných používateľov, ktorí chcú zálohovať veľa fotografií. Prvý plán poskytuje 2 TB záložného priestoru za 52,12 dolárov ročne a druhý plán poskytuje 5 TB za 74,62 dolárov ročne. Oba programy sú v súčasnosti zľavnené na 50 percent, ale musíte platiť jeden alebo dva roky vopred. Môžete použiť buď na zálohovanie neobmedzeného počtu zariadení.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Obnovenie Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Na vrchu záložného priestoru poskytuje IDrive 2TB alebo 5TB synchronizačného priestoru. Vďaka tomu pracuje spolu 4 TB alebo 10 TB priestoru.

IDrive, na rozdiel od väčšiny zálohovacích služieb, ponúka bezplatný 5 GB plán. Pravdepodobne nebudete môcť zálohovať všetky svoje fotografie, ale stačí to vyskúšať.

Ak chcete využiť synchronizačný priestor IDrive, musíte zapnúť synchronizáciu. Keď to urobíte, IDrive vytvorí synchronizačný priečinok na vašom pevnom disku a akýkoľvek súbor alebo zmeny týchto súborov budú synchronizované s cloudom a pripojenými zariadeniami. Môžete tiež zdieľať svoje fotografie a nastaviť povolenia na prístup prostredníctvom e-mailu.

Ak už máte na svojich účtoch Facebook a Instagram veľa fotografií, môžete ľahko dýchať, pretože ich IDrive môže tiež zálohovať.

IDrive umožňuje zálohovať neobmedzené množstvo externých zariadení. Môžete tiež zálohovať svoje fotografie na miestne zariadenia, ako je sieťové úložisko alebo externé disky. Táto stratégia sa nazýva hybridné zálohovanie. Jeho použitie vám pomôže implementovať pravidlo zálohovania 3-2-1.

Funkcia „skutočnej archivácie“ je užitočná najmä preto, že dokáže uchovať vaše fotografie v cloude, aj keď ich z počítača odstránite.

„Časová os“ je ďalšou užitočnou funkciou. Zobrazuje vaše zálohované fotografie vo webovom klientovi. Funguje to tak, ako má, keď zapnete automatické nahrávanie fotografií v telefóne. Ak tak urobíte, všetky vaše fotografie a videá vrátane nových snímok sa zálohujú do cloudu.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

Webový klient je jednoduchý a intuitívny. Úvodná stránka zobrazuje váš synchronizačný priečinok, zdieľané zložky, zálohu a webové denníky. Môžete si tiež zobraziť ukážku pripojených zariadení. K dispozícii je aj ukážka fotografie.

Funguje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Ak to potrebujete, prečítajte si našu najlepšiu online zálohu pre systém Linux. Používatelia systému Linux, ktorí dávajú prednosť IDrive, môžu na používanie služby používať skripty alebo webového klienta.

Mobilná aplikácia je jednoduchá a príjemná. Môžete ho použiť na prístup k časovej osi vašej fotografie, zálohovaniu a pomocou funkcie rozpoznávania tváre na nájdenie jednotlivcov na vašich fotografiách. Navyše môže zálohovať údaje smartfónu. To jej pomohlo urobiť našu najlepšiu online zálohu pre mobilný zoznam.

IDrive pri počiatočných nahrávaniach nie je rýchly, ale nasledujúce sú vďaka zálohovaniu na úrovni bloku oveľa rýchlejšie. Okrem toho môžete na obnovenie súborov použiť kuriérsku službu s názvom IDrive Express. Pre osobných používateľov je bezplatný raz ročne. Ak sa chcete dozvedieť podrobnosti, prečítajte si našu recenziu IDrive.

Zaradili sme IDrive na prvé miesto vďaka lacným plánom, ktoré ponúkajú veľa miesta na zálohovanie, neobmedzené zálohovanie externých jednotiek, mobilnú aplikáciu, ktorá dokáže automaticky zálohovať vaše fotografie, zálohovanie sociálnych médií a funkcie časovej osi fotografií..

2. Spätná väzba

Backblaze je súčasťou trhu so zálohami od roku 2007 a je druhým v zozname online zálohových recenzií. Hlavnými prispievateľmi k tomu sú jednoduchosť použitia, lacný systém stanovovania cien a neobmedzený priestor na zálohovanie.

Existuje iba jeden plán pre osobné zálohovanie a stojí 6 dolárov mesačne a poskytuje neobmedzené úložisko. Na rozdiel od väčšiny zálohovacích služieb vám Backblaze umožňuje platiť mesačne, nie ročne. Ak platíte rok vopred, môžete znížiť cenu na 5 dolárov mesačne alebo ešte menej, ak platíte za dve. Navyše si pred odberom môžete vyskúšať Backblaze pomocou bezplatnej 15-dňovej skúšobnej verzie.

Backblaze-Slider1

Backblaze-Slider2

Backblaze-Slider3

Backblaze-Slider4

Backblaze-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Backblaze nemá funkcie zamerané na fotografie, ale jeho hlavná výhoda, jednoduchá a priama neobmedzená záloha, stále platí. Vďaka tomu je na vrchole nášho najlepšieho neobmedzeného zoznamu záloh online.

Backblaze vám umožní zdieľať vaše fotografie vygenerovaním odkazu. Zálohu môžete zálohovať pomocou možnosti Bacbklaze, ktorá zdedí stav zálohy. Webového klienta môžete použiť aj na lokalizáciu vášho počítača, ak ho niekto ukradne. Medzi ďalšie funkcie patrí vytváranie verzií, nepretržité zálohovanie a externé zálohovanie jednotky.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Desktopový klient uľahčuje vytvorenie plánu zálohovania, pretože nemusíte spravovať to, čo zálohujete. Na karte vylúčenia v ponuke nastavení môžete vylúčiť súbory, ktoré neobsahujú fotografie ani priečinky, ktoré ich neobsahujú. Backblaze desktopový klient pracuje na Windows a MacOS.

Webový klient sa tiež ľahko používa. Môžete ich použiť na prístup k zálohovaným súborom, ich obnovenie, zobrazenie zdieľaného obsahu a lokalizáciu počítača. Aj mobilná aplikácia je jednoduchá a má rovnaké princípy dizajnu. Môžete ho použiť na prehliadanie zálohy a zobrazenie toho, čo ste obnovili z cloudu, ale nemôže automaticky zálohovať vaše fotografie.

Čím bližšie ste k Kalifornii a Arizone, kde Backblaze udržuje svoje servery, tým lepšie budú vaše rýchlosti. Backblaze má nástroj na predpovedanie, ktorý nám hovorí, že Backblaze je rovnako rýchly ako väčšina služieb. Mali by ste si však prečítať našu spätnú kontrolu, kde nájdete podrobnosti o rýchlosti prenosu.

3. Jottacloud

Jottacloud je služba pre zálohovanie cloudov v Nórsku, ktorá má tiež vlastnosti služieb ukladania v cloude. Je vybavený špeciálnou aplikáciou Fotografie a je tiež lacný.

Osobný plán spoločnosti Jottacloud poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie. Je to 7,92 dolárov mesačne, ale cena klesne na 6,59 dolárov mesačne, ak platíte za rok, ktorý je 79,19 dolárov. Je to slušná cena, ale ak používate karbonit alebo backblaze, je to drahšie ako to, čo musíte zaplatiť.

Jotti-restore-start

Ak potrebujete plán pre viacerých používateľov, do plánu pre rodinu sa zmestí účet. To môže ubytovať päť užívateľov s 5 TB záložného priestoru. Ak platíte za rok, ktorý je 113,61 dolárov, je to 11,36 dolárov mesačne alebo 9,46 dolárov mesačne. Pred prihlásením môžete vyskúšať program Jottacloud pomocou bezplatného plánu s kapacitou 5 GB.

Aplikácia Fotky Jottacloud vám umožňuje odovzdávať a spravovať fotografie spôsobom prispôsobeným mediálnym súborom. Aplikácia navyše nekomprimuje vaše fotografie. Podporuje tiež veľa formátov vrátane RAW. Fotografie Jottacloud vám umožňujú vytvárať albumy a zdieľať ich priamo na Facebooku alebo Twitteri.

Program Jottacloud poskytuje aj archív online, takže do neho môžete premiestniť fotografie, ak potrebujete na pevnom disku uvoľniť miesto. Ak nepotrebujete vyčistiť priestor, môžete fotografie presunúť do synchronizačného priečinka Jottacloud a synchronizovať ich s ostatnými zariadeniami..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Jottacloud

Desktopový klient Jottacloudu pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Nie je to pekné, ale je to jednoduché a jasné. Stále však umožňuje výber súborov na zálohovanie pomocou systému súborov alebo ich presúvaním myšou.

Webový klient je iná vec, pretože je rýchly a užívateľsky prívetivejší. To platí aj pre mobilnú aplikáciu. Môžete ho použiť na automatické zálohovanie fotografií, ale nie vašich mobilných dát. To znamená, že môže sprístupniť fotografie na použitie offline, synchronizovať ich s vašimi zariadeniami a uvoľniť miesto ich archiváciou v cloude.

Dátové centrá spoločnosti Jottacloud sú v Nórsku, takže vaša rýchlosť bude závisieť od toho, ako blízko ste k nim. Boli sme blízko, a to sa odrazilo v našej recenzii v Jottacloude. Ak povolíte viacvláknové zálohovanie, ale chýba kopírovanie na úrovni blokov, môžete urýchliť svoje prenosy.

4. Zoolz Home Cloud Backup

Zoolz Home Cloud Backup je produkt spoločnosti Genie9 z Veľkej Británie. Je to skvelé pre domácich používateľov, ale vďaka lacným plánom predplatného a funkciám fotografií je to obzvlášť dobré pre zálohovanie fotografií.

Zoolz Home Cloud Backup má na výber dva plány: Family a Heavy. Ceny boli na chvíľu zlacnené. So zľavou je rodinný plán 39,95 dolárov ročne a poskytuje 1 TB záložného priestoru pre päť počítačov a používateľov. Program Heavy vám umožňuje robiť to isté, ale zvyšuje záložný priestor na 4 TB. Je to 99,95 dolárov ročne.

Zoolz Home Desktop Client

Zoolz Home Auto Select

Plán zálohovania Zoolz Home

Optimalizácia domácich zdrojov Zoolz

Online rozhranie Zoolz Home

predchádzajúca

Ďalšie

Ak si nie ste istí, či je Zoolz Home Cloud Backup vhodný, môžete vyskúšať túto bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu, ktorá sa dodáva s 50 GB úložného priestoru..

Zoolz Home Cloud Backup môže tiež zálohovať formáty RAW a generovať náhľady obrázkov vo svojom webovom klientovi. Na ukladanie fotografií do svojho účtu Zoolz môžete použiť „úschovne“. Odovzdaním do „trezoru“ sa vaše fotografie presunú do cloudu, čo vám ušetrí miesto na pevnom disku. To znamená, že pridanie „trezoru“ je 400 dolárov ročne. Svoje fotografie môžete zdieľať aj s ostatnými.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Zoolz Home Cloud Backup

Webový klient Zoolz Home Cloud Backup je jednoduchý. Na paneli sa zobrazujú vaše aktívne počítače, stav účtu, koľko úložného priestoru používate a systémové upozornenia. Ak chcete zobraziť ukážku svojich fotografií, môžete tak urobiť na karte „Tento počítač“.

Ak ste na cestách, môžete k svojej zálohe pristupovať pomocou aplikácie pre smartfóny pre Android alebo iOS.

Aplikácia je mätúca, pretože na jej domovskej obrazovke sa nezobrazujú možnosti zálohovania ani možnosť spustenia zálohovania. To však nie je náročné na používanie a umožňuje vám nastaviť automatické zálohovanie vašich fotografií. Nezálohuje si však vaše fotografie, keď ich odfotíte, čo je divné.

Zoolz Home Cloud Backup využíva globálnu sieť serverov Amazonu S3. Ak neviete, čo je táto služba, prečítajte si našu recenziu z Amazonu S3. Napriek tomu má Zoolz Home Cloud Backup priemernú rýchlosť nahrávania a pomalú rýchlosť sťahovania.

To znamená, že zálohovanie s viacerými vláknami a algoritmus prenosu na úrovni blokov sú k dispozícii na urýchlenie. Ak sa chcete dozvedieť viac o Zoolz Home Cloud Backup, prečítajte si našu recenziu Zoolz Home Cloud Backup.

5. BigMIND Home

BigMIND Home je nová služba online zálohovania od spoločnosti, ktorá vytvorila Zoolz Home Cloud Backup. Má funkcie, ktoré staršia služba nemá, a mnoho z nich sa točí okolo fotografií. Cenové plány BigMIND Home nemajú veľkú hodnotu, ale sú v poriadku, ak nepotrebujete zálohovať veľké množstvo fotografií a potrebujete zálohovať viac zariadení..

Pred zaplatením však môžete pomocou bezplatného plánu zistiť, o čom je BigMIND Home. Poskytuje 5 GB záložného priestoru, ktorý môžete použiť na zálohovanie jedného počítača, jedného externého disku a dvoch mobilných zariadení.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti pripojenia BigMIND

Inteligentný výber BigMIND

Rozvrh zálohovania BigMIND

BigMIND Preskúmať súbory online

predchádzajúca

Ďalšie

Ak sa rozhodnete, že BigMIND Home je dobrá voľba, môžete si vybrať medzi tromi prémiovými programami. Všetci požadujú, aby ste zaplatili rok vopred. Osobný plán vám ušetrí 35,88 dolárov ročne, čo predstavuje 2,99 dolárov mesačne, za 100 GB záložného priestoru pre jedného používateľa, tri počítače a tri mobilné zariadenia.

Rodinný plán je 6,99 dolárov mesačne a zvyšuje záložný priestor na 500 GB pre troch používateľov, deväť počítačov a šesť mobilných zariadení. Môže tiež zálohovať neobmedzené množstvo externých jednotiek. Je to solídne riešenie, ale mohlo by to byť lacnejšie.

Ak potrebujete viac miesta, môžete sa prihlásiť na odber plánu Family Plus, ktorý vás privádza do 1TB. Opäť platí, že pre toto množstvo priestoru sú lacnejšie obchody. Plán podporuje až päť používateľov a môžu zálohovať 15 počítačov a neobmedzené množstvo externých jednotiek a mobilných zariadení.

Čo sa týka zvyšovania cien BigMIND Home, sú jeho multimediálne funkcie. Ak máte veľa fotiek, nebudete mať problém nájsť konkrétnu, pretože aplikácia BigMIND Home extrahuje ich metaúdaje, čo vám umožňuje zúžiť výsledky vyhľadávania podľa rozšírenia, dominantnej farby, rozmerov, dátumu nasnímania, značiek, veľkosti súboru a ďalších..

Funkcie AI vybavené technológiou AI BigMIND Home navyše skenujú vaše fotografie a umožňujú vám v nich vyhľadávať text, tváre alebo veci. Keď nájde ľudí alebo veci, umožní vám to pripojiť ich meno. To isté môžete urobiť aj na mobile.

Opis obrázka môžete vygenerovať aj pomocou AI aplikácie BigMIND Home. To vám umožní vyhľadávať obrázky podľa popisu. Nie je to vždy presné, ale funguje to dosť dobre pre jednoduché objekty.

Domovská stránka BigMIND sa môže pripojiť k službe Disk Google, Dropbox, Microsoft OneDrive, Instagram, Facebook a Box, takže si na ne môžete zálohovať svoje fotografie..

Svoje fotografie si môžete prezerať online a zdieľať ich s ostatnými. Vďaka všetkým týmto funkciám sa BigMIND Home dobre porovnáva so službami v našom najlepšom úložisku cloud pre fotografie a videá.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Home BigMIND

Desktopový klient BigMIND Home sa ľahko používa a umožňuje vám vybrať všetky svoje fotografie na zálohovanie jediným kliknutím.

Webový klient je jasný a intuitívny. Zobrazuje vaše pripojené zariadenia, nedávno odovzdané médiá, koláčový graf s podrobnosťami o typoch údajov a ďalšie.

Sekcia rýchlosti v našej BigMIND domovskej kontrole ukazuje, že služba je pri prvotnom nahraní rýchlejšia ako priemerná. Ak to nestačí, môžete povoliť viacvláknové zálohovanie. Navyše, neskoršie nahrávanie bude mať úžitok z jeho algoritmu kopírovania súborov na úrovni bloku.

Záverečné myšlienky

IDrive je náš najlepší výber, pretože je lacný a poskytuje veľa úložného priestoru. Dokáže synchronizovať a zdieľať fotografie, prezerať si ich pomocou funkcie „časovej osi“ a zálohovať ich hneď, ako ich zaskočíte na mobilných a záložných neobmedzených zariadeniach..

To znamená, že nemá Backblaze je lepšou voľbou.

Ak potrebujete špecializovaného správcu fotografií a ďalšie možnosti súvisiace s fotografiou, môžete použiť program Jottacloud, ktorý vám poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie za pár dolárov viac ako Backblaze..

Zdôraznili sme viac než len funkcie fotografií, pretože nie každý bude potrebovať prístup k nim. Ak ich však potrebujete, mali by ste zvážiť použitie Zoolz Home Cloud Backup alebo BigMIND Home.

Pochádzajú od tej istej spoločnosti, ale Zoolz Home Cloud Backup vám poskytuje viac miesta za menej peňazí. Ak potrebujete funkcie s rozhraním AI a veľa možností filtrovania fotografií, BigMIND Home je tou najlepšou voľbou. Viac informácií o zálohovaní v cloude a súvisiacich funkciách nájdete v našej online zálohovacej knižnici.

Čo si myslíte o našom zozname? Používate pre svoje fotografie službu, ktorá nie je na zozname? Povedzte nám v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me