Najlepšie úložisko v cloude pre iPhone 2020

Po vybalení je iPhone schopný fotografovať, natáčať videá a vytvárať dokumenty. Vyplnenie vnútorného priestoru zariadenia však netrvá dlho, čo zdôrazňuje potrebu dodatočného ukladacieho priestoru v cloude. To znamená, že pridanie úložného priestoru nestačí. Uložené súbory musia byť tiež ľahko prístupné a bezpečné.


Mäkké úložisko, ktoré je často zamieňané so zálohovaním online, nevytvára duplikát všetkého, čo je uložené v telefóne iPhone, ale k tomu, čo už existuje, pridáva viac. Namiesto zaberania vzácneho obmedzeného priestoru v telefóne iPhone sa úložisko v cloude nachádza na serveroch poskytovateľa. Viac informácií o tom, ako sa líšia, nájdete v našom porovnávaní online úložiska a zálohovania online.

Testovali sme päť z najlepších poskytovateľov cloudového úložiska pre iPhone a hodnotili sme ich podľa ich výkonnosti podľa našich kritérií. Naším najvyšším výberom je Sync.com, ktorý dobre funguje s iOS a ponúka robustné zabezpečenie bez nabíjania desetníka.

Úložisko v cloude, ktoré je najlepšie, závisí od toho, na čo ho používate. Foto feťáci nemusia hľadať nič iné ako najlepšie online úložisko fotografií. Podobne budú aj pre videografov nájsť najlepšie cloudové úložisko pre video užitočné. Dokonca máme skromných používateľov, na ktorých sa vzťahuje náš najlepší článok o bezplatnom ukladaní v cloude.

Najlepšie cloudové úložisko pre iPhone 2020

Čo robí najlepšie cloudové úložisko pre iPhone

Prvou oblasťou, ktorej sa budeme venovať, je to, do akej miery sa každý poskytovateľ integruje do systému iOS. Čím viac aplikácia využíva vstavané funkcie iPhone, tým rýchlejšie a ľahšie bude vykonávať úlohy, ako je zdieľanie súborov s ostatnými..  

Ďalej je potrebné, aby údaje uložené v cloudovom úložisku zostali synchronizované bez ohľadu na to, od ktorého používateľa vykonávajú zmeny. Keď používateľ zistí, že sa fotografie v telefóne iPhone nezobrazujú v úložisku typu cloud, núti ich nahlas sledovať, ako ďaleko sa problém začal. Aktualizácie fotografií, videí alebo dokumentov by sa mali automaticky odrážať v reálnom čase na pripojených zariadeniach.

Zdieľanie je ďalším dôležitým ukazovateľom, na ktorý sa zameriame, pretože používatelia budú chcieť mať možnosť odosielať údaje, ktoré sa neukladajú priamo do ich telefónov iPhone. Musí byť jednoduchý, nekomplikovaný a musí poskytovať súbor vlastných možností pre každú okolnosť a príjemcu. Napríklad môžete chcieť urobiť dokument iba pred jeho zdieľaním, aby ste predišli jeho ďalším úpravám.

Keď používatelia odovzdajú do cloudového úložiska, poveria svojimi osobnými údajmi inú spoločnosť. Preto je potrebné zohľadniť aj fyzické umiestnenie serverov a bezpečnostné opatrenia, ktoré ponúka. Viac informácií o tom, ako služby úložiska chránia vaše údaje, nájdete v našom prehľade o zabezpečení cloudu.

A nakoniec, množstvo úložného priestoru, ktoré ponúka služba, môže rozhodnúť alebo zlomiť rozhodnutie o tom, s ktorou službou sa má ísť. Pozrime sa, koľko priestoru každá služba ponúka zadarmo a čo je zahrnuté pre používateľov, ktorí platia navyše.

1. Najlepšie cloudové úložisko pre iPhone: Sync.com

Image-3-Sync.com kamera-upload-2

Produkty Apple sú jednoduché, ľahko sa učí a majú povesť, že sú bezpečné. Sync.com zdieľa tieto vlastnosti, vďaka čomu je prirodzenou voľbou pre potreby používateľov cloudového úložiska v telefóne iPhone.

Súbory sú prístupné z ľubovoľného zariadenia Apple vďaka webovému panelu pre počítače Mac a aplikácii, ktorá funguje pre iPhone, iPad a iPod Touch. Čo robí Sync.com vynikajúcimi, sú jeho bezpečnostné funkcie, ktoré zaisťujú, že údaje používateľov zostanú chránené a súkromné, a preto zaujíma naše najlepšie miesto. Pozrite sa na našu recenziu služby Sync.com, kde nájdete úplné informácie o tom, čo služba môže ponúknuť.

Synchronizácia sa okamžite premieta do iPhone a naopak od počítačov Mac. Aplikácia pre iPhone funguje inak ako webový panel sprístupňovaním súborov na požiadanie. To znamená, že načítanie obrázka alebo videa z aplikácie pre iPhone bude trvať iba niekoľko sekúnd a nezaberie to miesto..

Rýchlym prepnutím prepínača v nastaveniach môžu používatelia tiež automaticky odovzdávať svoje fotografie do svojho účtu Sync.com, takže je o to menej starostí.

Súbory je možné zdieľať s ostatnými používateľmi Sync.com alebo inými používateľmi mimo siete pomocou odkazov iba na zobrazenie.

Medzi užívateľmi Sync.com je k dispozícii viac vlastných preferencií, napríklad zdieľateľné tímové priečinky s možnosťou kedykoľvek pridať alebo odstrániť ďalšie, obmedziť ich práva na úpravy a zobraziť súbory tak, aby ich nebolo možné stiahnuť, aby ich nemohli stiahnuť..

Sync.com je naša obľúbená služba cloudového úložiska tu v službe Cloudwards kvôli jej bezpečnosti. Jeho dátové servery sa nachádzajú v Ontáriu, kde podliehajú kanadskému zákonu o ochrane osobných údajov a elektronickým dokumentom. Ak neviete, čo to je alebo ako to funguje, preberieme to v našom článku o úložisku v cloude v Kanade.

Sync.com používa šifrovanie s nulovými znalosťami, takže k svojim údajom má prístup iba používateľ, čo z nich robí jediného správcu svojho súkromného kľúča. Viac podrobností o tom, ako toto šifrovanie funguje, nájdete vyššie uvedený odkaz týkajúci sa zabezpečenia cloudu.  

Základný plán synchronizácie Starter poskytuje používateľom 5 GB úložného priestoru zadarmo. Ďalší z nich, prezývaný Personal Pro, sa začína na 49 dolárov ročne za 500 GB. Osoby trpiace výčitkami kupujúceho môžu využiť 30-dňovú refundáciu za platené plány.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia Sync.com

Sync.com nielenže uľahčuje zdieľanie súborov, ale ponúka aj spôsoby kontroly prístupu ostatných k nim. Plány vyššej úrovne nazývané Sync Pro a Business dokonca umožňujú používateľom odosielať prepojenia s dátumami vypršania platnosti ako ďalšie bezpečnostné opatrenie.

2. pCloud

Image-9-pCloud-Crypto

PCloud tu nie je len vysoko ohodnotený na Cloudwards.net, ale jeho aplikácia hladko funguje aj s funkciami iOS. Či už zdieľate súbory prostredníctvom AirDrop alebo tlačíte pomocou AirPrint, pCloud klepne na funkcie iPhone. To spolu s jeho bezpečnostnými funkciami dáva pCloud na druhé miesto. Keby len jeho bezpečnostné funkcie nestáli viac, bolo by to bližšie, ak by sa nezhodovalo so serverom Sync.com.

Prečítajte si našu recenziu pCloud, kde nájdete viac informácií o tom, prečo je to jedna z našich obľúbených služieb ukladania v cloude.

Môže sa pochváliť tým, čo pCloud nazýva „okamžitá synchronizácia súborov“. Súbory sa v reálnom čase zhodujú na počítačoch Mac, iPhones a iPad. Používatelia majú dva spôsoby, ako nahrávať súbory do svojho online úložiska z aplikácie: manuálne alebo zapnutím automatického nahrávania. Táto funkcia šetrí používateľom čas a problémy tým, že odosielajú fotografie a videá do úložiska ihneď po ich prichytení.

So sídlom vo Švajčiarsku, kde sú prísne zákony na ochranu osobných údajov, môžu používatelia nájsť pokoj pri ukladaní svojich údajov na svoje servery. Prečítajte si náš článok o najlepších zákonoch o ochrane osobných údajov v cloude a získajte viac informácií o zložitosti švajčiarskych zákonov.  

Medzi predajné miesta pCloud pre bezpečnosť vytvára služba päť kópií súborov na svojich serveroch. Za dodatočný mesačný poplatok ponúka pCloud Crypto. Mobilná aplikácia má zabudovanú sekciu pre silnejšiu možnosť šifrovania, vďaka ktorej sú údaje používateľov súkromné ​​a prístupné iba pre nich. Funguje s bezpečnostnými funkciami iPhone, ako je TouchID a FaceID pre personalizovanú bezpečnosť.

Bezplatný plán spoločnosti pCloud ponúka iba 2 GB úložného priestoru a mesačne až 50 GB prenosu odkazov na stiahnutie. Ďalší plán, Premium, prichádza s 500 GB úložného priestoru za 4,99 dolárov mesačne. Okrem toho je to Premium Plus, ktoré poskytuje 2 TB úložného priestoru za 9,99 dolárov mesačne. Ďalšia možnosť vo výške 39 dolárov pre každý plán ponúka rok verzovania súborov a histórie koša.

Zľavnené sadzby sú k dispozícii s ročným záväzkom.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

Vďaka obmedzenému úložnému priestoru núti iPhone používateľov neustále mazať údaje. Funkcia „uvoľniť úložisko zariadenia“ automaticky presunie súbory do koša, akonáhle sú uložené na serveroch pCloud. Používatelia ju môžu zapnúť, pokiaľ povolia možnosť automatického nahrávania fotografií a videí.

pCloud ponúka niekoľko flexibilných platobných plánov a doživotnú možnosť, ktorá umožňuje používateľom platiť jednorazový poplatok a už sa nemusia obávať opakovaných pravidelných platieb..

3. Tresorit

Image-20 Tresorit-Activity-funkcie

Ďalej je Tresorit, ktorý je poskytovateľom známym pre svoje intuitívne funkcie a možnosti zabezpečenia. Zložky aplikácie, ktoré nazýva „správcovia“, fungujú podobne ako v priečinkoch Dropboxu, ale nie je to taká hlboká integrácia s iOS. Aj keď sú bezpečnostné prvky lepšie ako Dropbox, stoja to navyše, čo Tresoritovi patrí na štvrtom mieste.

Prečítajte si, ako sa poskytovatelia porovnávajú oproti sebe vo všetkých kategóriách v našom porovnávaní Dropbox vs Tresorit.

Tresorit podporuje aplikáciu Súbory iOS, ktorá používateľom umožňuje spravovať súbory z rozbočovača súborov pre zariadenie iPhone. Akékoľvek súbory iWork – pre stránky, čísla a kľúčové poznámky – sa uložia v správcoch, pokiaľ nebudú väčšie ako 500 MB.

Zaznamenáva sa značný rozdiel v časoch načítania súborov, pričom dokumenty trvajú dlhšie ako fotografie. Ikona, ktorá vyzerá ako zariadenie so šípkou nadol vo vnútri, uľahčuje sťahovanie súborov na použitie v režime offline. Je to užitočné, keď používatelia chcú pracovať bez pripojenia na internet, čo je ideálne pre letecké cestovanie. Tresorit zaradil do dolného panela s nástrojmi kartu na usporiadanie položiek offline na jednom mieste.

Používatelia majú dva spôsoby zdieľania súborov. Prvá metóda funguje najlepšie, ak existuje viac súborov uložených v správcovi. Môžete pozvať ostatných a definovať, či sú manažérom, editorom alebo divákom. Diváci môžu čítať iba súbory, editory ich môžu meniť a správcovia majú všetky práva vrátane zdieľania.

Ďalším spôsobom zdieľania, ktorý najlepšie funguje pre jednotlivé súbory, je vytvorenie odkazu. Rovnako ako na karte offline je tu aj karta užitočných odkazov, ktorá poskytuje odkaz na odoslané aktívne odkazy. Ak tieto prístupy k zdieľaniu nevystrihnú, pozrite si najlepšie cloudové úložisko na zdieľanie, aby ste zistili, či funguje iná služba.

Aj keď Tresorit ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, je k dispozícii iba v platených programoch. Každý súbor má jedinečné šifrovacie kľúče a tieto kľúče sa menia, keď dôjde k úpravám. Poslanie odkazu dáva používateľom možnosť pridať dátum vypršania platnosti, heslo a nastavený počet, koľkokrát môžu ostatní súbor otvoriť. Používatelia môžu tieto nastavenia kedykoľvek zmeniť.

Existuje možnosť prístupového kódu, ktorá zabráni ostatným prihlásiť sa na váš účet Tresorit a dvojfaktorové overenie platených programov.

Bezplatný plán poskytuje 5 GB úložného priestoru a šifrovanie end-to-end. Premium ponúka 200 GB za 12,50 dolárov mesačne, so šifrovaním bez znalosti vedomostí, až päť zariadení, obmedzené obnovenie údajov a ďalšie. Plán Solo ponúka 2 TB za 30 dolárov mesačne, až 10 zariadení, neobmedzené obnovenie údajov, telefonickú podporu a ďalšie. Ročný záväzok Premium alebo Solo znižuje mesačné sadzby.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Tresorit

V ponuke je funkcia aktivity, ktorá sleduje každú akciu v aplikácii. Máme radi záznamy o tom, čo sme urobili a kedy sme to urobili pre informáciu. Existuje dokonca spôsob, ako exportovať denník do súboru .csv na pracovnej ploche.

Tresorit tiež pridal funkciu skenovania dokumentov, ktorá pracuje v tandeme s end-to-end šifrovaním, aby sa zabezpečilo bezpečné uloženie citlivých fotografií..

4. Dropbox

Image-12-Dropbox-Link-Ready-To-Share

Dropbox, ktorý bol uvedený na trh v septembri 2008, je jedným z najdlhšie fungujúcich poskytovateľov cloudových úložísk. Jeho štatút veterána však neznamená, že je najlepšou voľbou, najmä pokiaľ ide o bezpečnosť. Napriek svojim nedostatkom sa dá ľahko používať a funguje skvele na systéme iOS. Preto pristáva uprostred. Pozrite si našu recenziu Dropbox, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Používatelia môžu nahrávať súbory zo svojho iPhone do Dropboxu manuálne alebo automaticky odosielať fotografie a videá pomocou funkcie „nahranie z fotoaparátu“. Je však náchylné na oneskorenia a poklesy, preto podpora Dropbox pri zapínaní tejto funkcie odporúča zapnúť služby určovania polohy.

Zdieľanie súborov je rýchle klepnutie vďaka ikonu reťazca, ktorá automaticky generuje odkazy. Dropbox tiež podporuje ďalšie metódy, napríklad e-mail a iMessage.

Dropbox pracuje s niekoľkými vstavanými funkciami iOS, ako sú AirPrint a TouchID. Funguje to aj s aplikáciou Súbory, kde používatelia môžu pristupovať k súborom s mnohými rovnakými funkciami, ktoré dostanú z priečinka Dropbox. Dropbox sa integruje s aplikáciami tretích strán, ktoré dobre fungujú aj pre iPhone, ako je napríklad 1Password, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v našej najlepšej verzii správcu hesiel..

Jednou z jeho nevýhod nie je možné upravovať určité typy súborov v priečinku Dropbox. Ak je napríklad uložený dokument programu Word, v ktorom chcete vykonať zmeny, klepnutím na tlačidlo, ktoré vyzerá ako ceruzka a papier, sa tento dokument vyzve, aby ho otvoril v aplikácii Microsoft Office. Keď tam vykonajú zmeny, je ľahké ich znova uložiť do Dropboxu.

Bezpečnosť nemusí byť silnou stránkou Dropboxu, ale dodáva ochranu pomocou šifrovania počas prepravy a odpočinku. Ak chcete získať podrobné vysvetlenie, prejdite na naše porovnanie Dropboxu s Diskom Google a OneDrive.

Základný plán Dropboxu je dodávaný s 2 GB bezplatného úložiska. Užívatelia môžu odporučiť ostatným, aby získali ďalších 500 MB, s potenciálom získať až 16 GB viac.

Program Plus je prvý platený program a stojí 1,99 dolárov mesačne za 1 TB. Ďalšou úrovňou je Professional, čo je 19,99 dolárov mesačne za 2TB. Existuje zľava na celoročné záväzky a platení používatelia dostanú 1 GB ďalšieho úložného priestoru na každé odporúčanie, s potenciálom až 32 GB ďalších.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám Dropbox páči

V aplikácii pre iOS je praktická funkcia, ktorá prevádza fotografiu obsahujúcu text na dokument. Vhodne nazývaný „skenovanie dokumentov“ môže používateľom ušetriť drahocenný čas pri manuálnom písaní textu. Je to dokonca aj na bezplatnej verzii.

Páčilo sa nám, ako je Dropbox prítomný v oblastiach nášho iPhone, kde nie sú iné služby. Stránka „widgety“, ku ktorej majú používatelia prístup, prejdením prstom priamo na svoju domovskú obrazovku, obsahuje doplnok, ktorý skenuje a odovzdáva súbory. V aplikácii iMessage je k dispozícii aj tlačidlo rýchleho prístupu pre Dropbox, takže zdieľateľné súbory sú počas rozhovorov vzdialené iba klepnutím.

5. Disk Google

Image-22-Google-Drive-Options

Ako jeden z najlepších konkurentov spoločnosti Apple sa disk Google lojalistom môže javiť ako dlhá strela. Je to solídna možnosť, ktorú by spoločnosť Apple die-hards mala zvážiť napriek svojim bezpečnostným problémom. Navyše spolupracuje s aplikáciami pre spoluprácu v G Suite, ako sú Gmail a Dokumenty Google, čo z nej robí atraktívny balík. Napriek tomu jej nedostatok bezpečnostných možností a súkromia stačí na to, aby sa dostali na piate miesto.

Prečítajte si našu recenziu na Disku Google a zistite, ako sme ju ohodnotili vo všetkých kategóriách.

Aplikácia v systéme iOS štandardne umožňuje používateľom upravovať a prezerať súbory. Ak používatelia odovzdajú súbory do priečinka niekoho iného, ​​z ich ukladacieho priestoru bude stále miesto. Našťastie táto bezplatná verzia poskytuje používateľom neuveriteľných 15 GB, s ktorými si môžete zahrať, nezabudnite však, že priestor zdieľajú všetky aplikácie Google. Z iPhone môžu používatelia ukladať súbory manuálne alebo povoliť automatické nahrávanie svojich fotografií.

Predvolená možnosť zdieľania otvára pracovnú verziu, v ktorej si používatelia môžu vybrať svojich príjemcov a parametre súboru. Existujú tri spôsoby, ako zvoliť, ako používatelia používajú tento súbor: „zobraziť“, „upraviť“ alebo „komentovať“. Funkcia „Zobraziť“ umožňuje ostatným, aby ju videli, „úprava“ im umožňuje revidovať a zdieľať privilégiá a „komentár“ je iba na zobrazenie, ale vytvára vlákno pre ostatných na uverejňovanie správ..

Spoločnosť Google sa nachádza v USA, kde zákony neuprednostňujú ochranu osobných údajov v cloude. Podrobnejší pohľad nájdete v našom článku o úložisku v cloude mimo USA.

Disk Google nemá šifrovanie s nulovými znalosťami, ale Boxcryptor funguje ako alternatíva, ako odporúčame v našom najlepšom cloudovom úložisku pre sprievodcu Androidom. Ak chcete získať ďalšie informácie o šifrovaní súborov mimo aplikácií na ukladanie údajov v cloude, prečítajte si našu recenziu v nástroji Boxcryptor.

Bez platenia čohokoľvek majú používatelia k dispozícii 15 GB bezplatného úložiska. Používatelia môžu upgradovať na 100 GB za 1,99 dolárov mesačne, 1 TB za 9,99 dolárov mesačne alebo 2 TB za 19,99 dolárov mesačne. Existujú dokonca ešte väčšie plány ukladania údajov.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia na Disku Google

Najlepšie funkcie služby Disk Google majú menej spoločného s úložiskom v cloude a viac s produktivitou. Ak už na telefóne iPhone používate Gmail a Dokumenty Google, pridanie Disku Google do mixu má zmysel z dôvodu ich dobrého fungovania.

Technická podpora služby Disk Google je tiež dobrým zdrojom, o ktorý sa môžete pri viazaní opierať. Centrum pomoci služby Disk Google uľahčuje hľadanie riešení a ponúka komplexnú databázu s podrobnými pokynmi.

Čestné uznania

Radi by sme sa zmienili o iCloud Drive, vstavanom cloudovom úložisku iPhone. V dôsledku hackerstva iCloud Drive, ktorý ohrozil údaje významných osobností, bola viera v bezpečnosť a úložisko v cloude iPhone neistá. Potom sa objavili správy, že cloud a bezpečnosť spoločnosti Apple zostali nedotknuté a že incident bol výsledkom phishingu, nie porušenia údajov.

Napriek tomu, že iCloud Drive ponúka spoľahlivé služby a hviezdne služby zákazníkom spoločnosti Apple, ponúka menej ako vyššie uvedení poskytovatelia. Prečítajte si našu recenziu jednotky iCloud.

Microsoft tiež zahodí klobúk do kruhu úložného priestoru pomocou OneDrive, ktorý je k dispozícii na iOS. Rovnako ako v službe Disk Google nezaručuje súkromie používateľov prioritou, ale prichádza s plne načítanými funkciami, ako je napríklad skenovanie dokumentov. Prečítajte si našu recenziu programu Microsoft OneDrive a zistite, kde sa darí.

Záverečné myšlienky

Päť poskytovateľov, ktorých sme sa zaoberali, sa navzájom veľmi líšia. Každý poskytovateľ má svoju špecialitu, čo núti používateľov, aby sa zapojili do služby cloudového úložiska, ktorá je najlepšie prispôsobená ich potrebám.

Zaradili sme Sync.com na prvé miesto pre svoje bezpečnostné metódy a rýchlejšie načítanie.

Medzi tie, ktoré sa s iPhone najlepšie integrujú, patria pCloud a Dropbox, ktoré tiež ponúkajú praktické funkcie, ako napríklad skenovanie dokumentov. Tresorit ponúka veľa toho istého, ale iba vo svojich platených programoch, v opačnom prípade by bol na vyššej pozícii. Disk Google nedá používateľom pokoj s bezpečnosťou bez chýb, ale ponúka vynikajúce aplikácie v oblasti produktivity, ako sú napríklad Dokumenty Google.

Prečítajte si najlepšie služby VPN pre iPhone, ktoré vám pomôžu rozšíriť ochranu. Ak chcete zistiť, ktoré služby sa nám celkovo celkovo najviac páčia, a prečítajte si ďalšie recenzie v oblasti cloudových úložísk, kde nájdete ďalšie informácie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map