Najlepšie úložisko online pre fotografie v roku 2020: Bezpečné ukladanie

Najlepší fotoaparát je pravdepodobne ten vo vrecku. Smartphony ovládajú deň vďaka neustále sa zvyšujúcim funkciám a hodnoteniu megapixelov, ktoré sú schopné snímať videá a fotografie vo vysokom rozlíšení, 4K videa a fotografie. Čím vyššia je kvalita, tým väčšie súbory, čo znamená nájsť správne miesto na uloženie vašej amatérskej zbierky fotografií.


Existuje jednoduché riešenie: cloudové úložisko. Odovzdaním najnovších obrázkov a videí poskytovateľom cloudu sa uvoľní priestor na prenosných zariadeniach a umožní sa ľahký prístup k nim, nech ste kdekoľvek a na všetkých platformách. Je to tiež perfektný spôsob, ako uvoľniť pevný disk od životnosti fotografií a chrániť ich pred stratou v dôsledku zlyhania hardvéru..

Máme najmenej 13 rôznych uchádzačov, ktorí by mohli zvážiť ako jeden z najlepších cloudových úložísk pre fotografie, z ktorých každý má odlišné funkcie, limity úložiska a cenové plány, ktoré je potrebné zvážiť..

Aký je najlepší online ukladací priestor pre fotografie?

 1. Fotografie Amazonu
 2. Fotky Google
 3. pCloud
 4. Sync.com
 5. flickr
 6. 500px
 7. MEGA
 8. Dropbox
 9. onedrive
 10. SmugMug
 11. iCloud
 12. Shutterfly
 13. Šoférujem

Podľa nášho názoru je najlepším cloudovým úložiskom pre fotografie Amazon Photos. Ponúka neobmedzené úložisko fotografií a svoj účet môžete zdieľať až s ďalšími piatimi ľuďmi. Získate tiež všetky ďalšie výhody členstva Prime, vrátane bezplatného doručenia Amazonu a Amazon Prime Video. 

Každý poskytovateľ ponúka úložisko pre fotografie, aj keď iba niektorí poskytovatelia vám umožňujú nahrávať aj videoobsah. Väčšina z nich ponúka veľké množstvo bezplatného úložiska na vyskúšanie služby, ale platené plány sú celkom prijateľné. Pozrime sa bližšie na každého poskytovateľa.

1. Fotografie Amazonu

Zákazníci Amazonu môžu ukladať svoje fotografie jedným z dvoch spôsobov. Prvým je použitie Amazon Photos, služby určenej na ukladanie fotografií a videa. Môžete tiež ukladať svoj mediálny obsah pomocou Amazon Drive, ale chýba mu veľa funkcií, vďaka ktorým sú fotografie Amazon tak atraktívne..

Zameriame sa tu na Amazonské fotografie, ale ak chcete ukladať viac ako len fotografie a videá, pozrite sa na našu Amazon Drive recenziu.

Cloudová jednotka Amazon

Každý, kto má účet Amazon, získa 5 GB bezplatného úložiska fotografií a videí na Amazon Prime Photos. S členstvom v Amazon Prime za 12,99 dolárov mesačne získate neobmedzené úložisko fotografií online. 

Vaše úložisko videa je stále obmedzené na 5 GB, takže v prípade tohto obmedzenia budete musieť zaplatiť za ďalšie úložisko. Dodatočné náklady na skladovanie medzi 19,99 dolárov za rok pre 100 GB a 59,99 dolárov za rok za 1 TB. Dodatočné skladovanie stojí ďalších 59,99 dolárov ročne za každú ďalšiu TB úložiska.

Nahrávanie obrázkov do Amazon Photos je pomerne jednoduché. Na stolnom počítači alebo prenosnom počítači sa môžete prihlásiť na webovú stránku Amazon Prime Photos a jednoducho pretiahnuť súbory alebo nainštalovať špeciálnu počítačovú aplikáciu, ktorá vám umožní skopírovať fotografie do synchronizačného priečinka v počítači.. 

Nahrávanie fotografií z telefónu je ešte jednoduchšie: stačí nainštalovať aplikáciu pre iOS alebo Android a potom môžete nastaviť automatické nahrávanie všetkých nasnímaných fotografií..

Výhody fotografií Amazon

Amazon Photos ponúka tiež funkciu s názvom „rodinný trezor“, ktorá vám umožní pozvať až päť ľudí na zdieľanie vášho neobmedzeného úložiska. Môžete si prezerať fotografie všetkých alebo ich usporiadať jednotlivo. Kvôli zvýšeniu súkromia môžete určité obrázky od iných používateľov obmedziť, aj keď zdieľate rovnaké úložisko.

Ako sme už spomenuli, členstvo v službe Prime ponúka viac než len ukladanie fotografií s bezplatným doručením a prístupom k videu Amazon Prime Video a Prime Music. Členovia Amazon Prime nemusia premýšľať o ďalšom odbere vašej zbierky fotografií, pretože získate neobmedzené úložisko fotografií bez ďalších poplatkov. 

Amazon uvádza, že nemôžete používať Amazon Prime Photos na nekomerčné ukladanie, takže ak chcete ukladať fotografie pre svoju malú firmu, musíte namiesto toho zvážiť najlepšie cloudové úložisko pre firmy..

2. Fotky Google

Podobne ako Amazon existuje niekoľko spôsobov, ako ukladať svoje fotografie v službách Google. Fotky Google sú určené na archiváciu fotografií a videí, zatiaľ čo Disk Google môže ukladať aj väčšinu ďalších typov súborov. Zameriame sa tu na ukladací priestor Fotiek Google. Ak sa však chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu na Disku Google.

Fotky Google ponúkajú neobmedzené úložisko fotografií zadarmo – úplne zadarmo, nevyžaduje sa žiadna platba. Na rozdiel od fotografií Amazon si tiež môžete uložiť neobmedzený počet videí. 

Jediným kompromisom je, že pre bezplatné neobmedzené úložisko musia byť vaše fotografie zmenšené na rozlíšenie 16 megapixelov, s kvalitou videa nie vyššou ako 1080p HD. Ak tieto limity prekročia, automaticky sa komprimujú. 

V skutočnosti sú všetky obrázky vo bezplatnej „kvalitnej“ vrstve komprimované, aby sa šetrilo miesto, aj keď sú menšie ako 16 MP. Aj keď je kompresia vynikajúca, znižuje sa tým kvalita vašich fotografií, ktorých veľkosť sa dá zmeniť tak, aby vyhovovali požiadavkám.

Ak chcete ukladať svoje fotografie a videá bez kompresie, musíte zvoliť úroveň „pôvodnej kvality“. Získate tu iba 15 GB bezplatného úložiska, ale ak chcete viac, môžete zaplatiť až 30 TB úložiska na Disku Google, pričom základný plán 2TB stojí 9,99 $ mesačne.

Funkcie Fotky Google

Aplikácia Google Backup and Sync pre stolné počítače vám umožňuje automaticky nahrávať súbory z ľubovoľného priečinka na pevnom disku alebo z pripojeného úložiska. V prípade mobilných aplikácií aplikácia Fotky Google v systéme iOS alebo Android automaticky zálohuje všetky zábery, ktoré nasnímate v telefóne, a odstráni všetky obrázky, ktoré boli predtým nahrané, aby sa ušetril priestor..

Pomocou značkovacieho systému založeného na AI môžete do vyhľadávania Fotiek Google zadať výrazy ako „pes“ alebo „svadba“ a nájsť zodpovedajúce fotografie. Amazon Photos má podobnú funkciu, ale výsledky sú menej presné. 

Jedným z problémov s aplikáciou Fotky Google je zlý stav spoločnosti v oblasti ochrany osobných údajov. Ak chcete používať systém označovania, musíte spoločnosti Google umožniť analyzovať vašu zbierku fotografií a pritom odovzdať svoje súkromie.

Rovnako ako v prípade mnohých produktov Google, aj za to, že spoločnosť Google používa vaše údaje na marketing, získate bezplatnú službu, čo je veľký dôvod, prečo nie je na vrchole nášho najlepšieho bezplatného zoznamu cloudových úložísk.

3. pCloud

Toto je prvá služba v našom zozname, ktorá nie je vyhradenou službou na ukladanie fotografií. Sme veľkými fanúšikmi pCloud ako poskytovateľa všestranného úložiska a je to služba, ktorú často odporúčame pre typické využitie cloudového úložiska. Zameriame sa na použitie pCloud na ukladanie fotografií online, ale o ďalších skvelých funkciách sa môžete dozvedieť v našej recenzii pCloud..

Súbory webového rozhrania pCloud

Cenové plány na pCloud sú primerané, pričom úložný priestor medzi 10 GB a 2 TB stojí medzi 5,99 a 9,99 dolárov mesačne. K dispozícii sú tiež možnosti celoživotného ukladania, pričom 500 GB „na celý život“ je k dispozícii za 175 dolárov alebo 2 TB za 350 dolárov. Ak si myslíte, že sa budete držať pCloud dlhšie ako tri roky, mohlo by sa tým ušetriť značné množstvo peňazí.

Existujú klienti pCloud pre Windows, MacOS a Linux, ktoré vám umožňujú používať virtuálnu jednotku na zálohovanie vašich súborov. Mobilné aplikácie pre systémy iOS a Android sa starajú o vaše fotografie a umožňujú vám zálohovať všetko, čo automaticky urobíte.

Použitie pCloud pre fotografie

Ak sa snažíte zoradiť svoju zbierku fotografií, ale nechcete ponechať veci na miestnej jednotke, pomôže vám program pCloud. Nielenže ponúka mobilné a stolné aplikácie, ale tiež vám umožňuje zálohovať súbory zo služieb sociálnych médií, ako sú Facebook a Instagram. Urobí to každé tri dni, takže vaše najnovšie sociálne snímky zostanú vždy v bezpečí.

Je to všestranný poskytovateľ, a hoci ponúka vážne funkcie pre používateľov s vážnymi fotografiami, nemá ho na zreteli. Z tohto dôvodu to nie je náš najlepší poskytovateľ úložiska fotografií, ale s dobrým úložiskom dostupným pre videoobsah je to najlepšie odporúčanie nášho najlepšieho úložiska v cloude pre užší zoznam videí..

4. Sync.com

Sync.com je našou najlepšou voľbou, ak hľadáte poskytovateľa cloudového úložiska, ktorý dokáže všetko. Nielen, že ponúka dobré limity na ukladanie dát, ale tiež vysoko skóre za bezpečnosť a súkromie vďaka použitiu šifrovania s nulovými znalosťami. Môžete si to prečítať podrobnejšie v našej recenzii na Sync.com.

sync.com zabezpečenia

Toto zameranie na ochranu osobných údajov je dôvodom, prečo je server Sync.com jedným z našich odporúčaní pre ukladanie fotografií online, pretože je jedným z najbezpečnejších poskytovateľov úložiska cloudu, ktorý je k dispozícii. Rozširuje šifrovanie s nulovými znalosťami do vašej zbierky fotografií, a to aj v prípade, že zdieľate fotografie s ostatnými používateľmi, čo väčšina ostatných poskytovateľov nezodpovedá.

Ponúka desktopové aplikácie pre Windows a MacOS, zálohovanie vašich miestnych fotografií a videa (ako aj iných súborov). Podobne ako iní poskytovatelia, napríklad pCloud, aj Sync.com ponúka automatické nahrávanie fotografií prostredníctvom svojich aplikácií pre Android a iOS. Súbory si môžete prezerať aj online, aj keď si ich nemôžete prezrieť v prehliadači.

Cena Sync.com

Program Sync.com ponúka bezplatný úložný priestor 5 GB, môžete ho však pridať tak, že do služby pozvete ďalších používateľov a získate pri každom prihlásení 1 GB. Neexistujú žiadne mesačné plány, takže za ďalší ukladací priestor budete musieť zaplatiť vopred za rok.

Ceny sa však javia ako veľmi konkurencieschopné. Môžete získať 2 TB úložného priestoru za ekvivalent 8 dolárov mesačne, čo z neho robí jednu z lacnejších ponúk na našom zozname, ak potrebujete primerané množstvo úložného priestoru. 

5. Flickr

Ak chcete zdieľať svoje fotografie so svetom, Flickr je pravdepodobne služba, o ktorej ste počuli a zvážili ju. Je to jeden z najstarších poskytovateľov ukladania fotografií v cloude, ale niekoľkokrát sa to zmenilo v rukách, pričom sa po ceste prelínali niektoré zlé zmeny..

flickr, sa galéria

V rámci nedávneho prevzatia spoločnosti SmugMug v roku 2018 sa veľkorysý 1 TB bezplatného online ukladacieho priestoru spoločnosti Flickr nahradil maximálnym počtom 1 000 fotografií a videí pre bezplatných používateľov s obrázkami obmedzenými na 200 MB a videami do 1 GB. Streamovanie videoobsahu je tiež obmedzené na tri minúty.

Flickr Pro stojí 5,99 dolárov mesačne, čo vám poskytuje neobmedzené úložisko pre fotografie a videá v plnom rozlíšení. Videá môžu trvať až 10 minút a na váš videoobsah sa neprehrávajú žiadne reklamy. Ak sa rozhodnete pre ročné predplatné, získate zľavy aj na ďalšie predplatené služby, ako je napríklad Adobe Creative Cloud.

Zdieľanie obsahu pomocou služby Flickr 

Ak ste na svoje fotografie a videá hrdí, je prirodzené, že ich budete chcieť predviesť. Iní poskytovatelia vám umožňujú zdieľať fotografie s jednotlivcami alebo skupinami, ale služba Flickr je navrhnutá tak, aby zviditeľňovala váš obsah svetu. Ak chcete svoje obrázky uchovať ako súkromné, môžete to zmeniť, ale predvolené nastavenie váš obsah zverejní. 

Flickr má už viac ako 15 rokov na vybudovanie spoločenstva rovnako zmýšľajúcich ľudí. Je to skvelé miesto na stretnutie s inými fotografmi, zdieľanie tipov a získavanie rád, ale nedostatok veľkorysej bezplatnej verzie ochromil jeden z najväčších dôvodov vstupu na web..

6 500px

Rovnako ako Flickr, 500px je ďalší web na zdieľanie fotografií s ohľadom na verejnosť, aj keď sa tento web zameriava viac na serióznych fotografov než na amatérov. Kvalita fotografií, ktoré nájdete na 500px, je väčšinou vynikajúca, ale môžete odovzdávať iba obrázky.

500px-all-fotky

Súčasťou stratégie na udržanie kvality na 500px je obmedzenie nahrávania. Na bezplatnom pláne môžete nahrať iba sedem obrázkov za mesiac, v snahe povzbudiť používateľov, aby „zdieľali čo najlepšie a sústredili sa na kvalitu pred kvantitou“. 

Pravdepodobne to je skôr trik, ako sa odlíšiť od iných webov na zdieľanie fotografií, než z akýchkoľvek skutočných dôvodov, pretože odovzdanie neobmedzeného počtu obrázkov bude stáť iba 2,99 dolárov mesačne..

Zarábajte 500px

Ako miesto pre serióznych fotografov vám 500 pixlov umožňuje licencovať vaše fotografie na nákup a použitie ostatnými používateľmi. Tieto stránky musia byť najprv schválené webovým serverom, ale ak sú schválené, môžete získať až 60 percent licenčných poplatkov za každý uskutočnený predaj..

Rovnako ako Flickr, aj 500px má silný dojem z komunity, čo vám umožňuje hlasovať a komentovať fotografie ostatných používateľov a sledovať aj svojich obľúbených fotografov.

7. MEGA

MEGA je hlavnou myšlienkou Kim Dotcom, notoricky známeho obchodníka, ktorý tiež vytvoril už uzavretú megapload. Keďže spoločnosť Kim Dotcom už nehrá žiadnu úlohu v operáciách spoločnosti MEGA, ponúka dobrú možnosť pre ukladanie fotografií s 50 GB bezplatného úložiska. Viac informácií nájdete v našej recenzii MEGA.

mega-vs-tresorit-mega-share

Existujú však určité výhrady k tomuto bezplatnému úložisku. Z bezplatných 50 GB je z toho 35 GB bonus za registráciu účtu, ktorý vyprší po 30 dňoch. 

Niektoré z nich môžete zarobiť prostredníctvom „bonusov“, ako je inštalácia mobilnej aplikácie alebo pozvanie priateľa, ale aj tieto odmeny sú obmedzené na maximálne 365 dní. Ceny sú rôzne, počnúc približne 11 dolárov mesačne za 2 TB úložného priestoru.

K dispozícii je počítačová aplikácia pre systémy Windows, MacOS a Linux alebo môžete svoje fotografie nahrať ručne pomocou webového rozhrania. Ako sme videli u iných poskytovateľov, aplikácie MEGA pre Android a iOS automaticky zálohujú vaše fotografie. Tieto aplikácie tiež ponúkajú rozhovor s ostatnými používateľmi MEGA v reálnom čase, čo je neobvyklé a nejde o funkciu, ktorú by sme normálne videli.

Zabezpečenie MEGA 

Ako ste očakávali, vzhľadom na to, že je to skalné zrodenie, MEGA je o bezpečnosti. Chráni vaše súbory nielen šifrovaním s nulovými znalosťami, ale chráni vaše súbory, aj keď ich zdieľate s ostatnými.. 

Nikto nemôže otvoriť vaše odkazy okrem zamýšľaného príjemcu. Ak je súkromné ​​ukladanie fotografií jedným z vašich hlavných problémov, mali by ste zvážiť MEGA, pretože je to jedna z najlepších dostupných cloudových služieb ukladania údajov bez cloudu..

Žiadny šifrovací kľúč znamená žiadnu kontrolu, takže ak stratíte heslo pre MEGA, stratíte svoje súbory. Šifrovanie s nulovými znalosťami je presne také, takže spoločnosť MEGA nebude môcť v takomto prípade obnoviť prístup. Môžete si uložiť kľúč na obnovenie v režime offline, ale odporúčame vám, aby ste si heslo uchovali v bezpečí pomocou jedného z najlepších dostupných správcov hesiel, napríklad 1 hesla, aby ste obmedzili riziká.

8. Dropbox

Keď spomínate úložisko v cloude, väčšina ľudí myslí na Dropbox. Bol to jeden z prvých poskytovateľov ukladacích priestorov v cloude, s množstvom užitočných funkcií, vďaka ktorým je skvelá na spoluprácu. Je to solídna – ak nie neobvyklá – voľba pre ukladanie fotografií, ako vysvetľuje naše hodnotenie Dropboxu. 

Za 9,99 dolárov mesačne (účtované ročne) za 2 TB úložného priestoru je tiež drahšie ako niektoré iné možnosti. Ak hľadáte pre fotografie najlepšie bezplatné cloudové úložisko, môžete vyskúšať Dropbox zadarmo s 2 GB voľného úložného priestoru, pravdepodobne však budete musieť upgradovať na väčšie zbierky fotografií..

Dropbox-sync-on-files

Dropbox nefunguje lepšie ako niektorí zo svojich súperov, pokiaľ ide o súbory RAW. Dropbox nekomprimuje vaše súbory, takže všetky obrázky RAW alebo fotografie vo vysokom rozlíšení budú nahrané v pôvodnej veľkosti a kvalite bez obmedzenia veľkosti súborov. Pracovná plocha Dropbox a mobilné aplikácie vám tiež umožňujú zobraziť ukážku súborov RAW spolu s inými typmi obrazových súborov.

Vďaka Dropbox for Business môžete na rozdiel od Amazon Photos tiež odovzdávať fotografie na obchodné použitie.

Ochrana osobných údajov schránky

Dropbox neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, takže nie je také bezpečné ako niektorí ďalší poskytovatelia v tomto zozname. Integruje sa však s Boxcryptorom, čo je aplikácia tretej strany, ktorá vám umožňuje šifrovať súbory pred ich odovzdaním. Viac informácií o tom, ako to funguje, si môžete prečítať v našej kontrole Boxcryptor.

Dropbox mal v minulosti tiež problémy s narušením bezpečnosti a zasiahli ho milióny účtov. Je to už pár rokov, čo sa to stalo, ale stojí za to si to pamätať, najmä preto, že Dropbox neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami.

Ak máte obavy, že vaše obrázky a videá zostanú súkromné, zvážte namiesto toho iné možnosti, napríklad Sync.com.

9. OneDrive

Microsoft OneDrive nie je iba poskytovateľ úložiska, je to tiež výkonný nástroj na spoluprácu, ktorý ponúka úplnú integráciu s ostatnými aplikáciami balíka Office, a preto je v tomto procese náš najlepší cloudový úložný priestor pre spoluprácu užší výber..

Viac informácií o integrácii balíka Office sa dozviete v našej recenzii OneDrive. Zameriame sa však na to, ako OneDrive spracúva fotografie tu.

Súbory webového rozhrania OneDrive

OneDrive začína bezplatným programom, ktorý obsahuje 5 GB úložného priestoru, takže pravdepodobne budete chcieť zvážiť inováciu na väčšie kolekcie fotografií. Mať 1 TB úložného priestoru stojí 9,99 dolárov mesačne, ale môžete ušetriť, ak budete platiť ročne. Medzitým vás bude stáť 2TB 19,99 dolárov mesačne, čo pripúšťame, že je výrazne vyššia ako v prípade iných poskytovateľov v tomto zozname.. 

Jedným z hlavných predajných miest programu Microsoft OneDrive je, že do tohto plánu dostanete aj balík Office pre PC alebo Mac, ale za konkurenčné ceny sa neúčtuje, ak máte záujem iba o ukladanie fotografií..

Funkcie OneDrive

Aplikácia OneDrive automaticky ukladá fotografie a videá z akéhokoľvek zariadenia, ktoré pripojíte k prenosnému alebo stolnému počítaču s nainštalovaným. Bude to fungovať s fotoaparátmi a telefónmi, ako aj s prenosnou pamäťou typu flash, ako sú karty SD a jednotky USB. Aplikáciu OneDrive môžete tiež automaticky zálohovať zo všetkých snímok obrazovky, ktoré nasnímate na svojich zariadeniach.

Aplikácie pre Android a iOS tiež umožňujú automatické zálohovanie fotografií z vášho telefónu. Vďaka OneDrive sa tak stalo na našom zozname najlepších úložísk v cloude pre Android. To platí aj pre používateľov iPhone, aj keď OneDrive nemôže odovzdávať fotografie, ktoré boli optimalizované pre iCloud. 

Aplikácia OneDrive nekomprimuje vaše fotografie ani videá. Ak chcete ukladať obrázky RAW alebo 4K videa, potom je OneDrive dobrá voľba, aj keď je maximálna veľkosť súboru 100 GB.

10. SmugMug

Pozorní čitatelia si všimnú, že sme už spomenuli SmugMug – je to služba, ktorá vlastní Flickr od roku 2018. Aj keď je Flickr trochu atraktívnejší, SmugMug je zameraný viac na profesionálnych fotografov, ktorí konkurujú službám ako 500px. Je to však stále užitočné pre amatérov, ktorí si len chcú niekde ukladať a zobrazovať svoje fotografie. 

SmugMug-photo-page

SmugMug umožňuje synchronizáciu neporušených priečinkov a podpriečinkov, aby ste mohli presúvať obrovské zbierky fotografií. To znamená, že všetky fotografie, ktoré ste usporiadali do rôznych priečinkov v počítači PC alebo Mac, si túto štruktúru zachovajú.

Profesionálni fotografi sú schopní nastaviť verejné portfóliá, aby predviedli svoju prácu, so vstavanými funkciami elektronického obchodu, ktoré vám umožňujú predávať svoje fotografie ostatným online. K obrázkom môžete tiež pridať vlastné vodoznaky, aby ste ich nikto nekradol.

SmugMug Pricing

S SmugMug nie sú k dispozícii žiadne bezplatné plány, ale službu môžete vyskúšať 14 dní. Po uplynutí platnosti sa budete musieť prihlásiť do jedného zo svojich platených programov. Základná úroveň je 5,99 dolárov mesačne alebo 48 dolárov ročne, ak platíte ročne.

Medzi plánmi však nie sú žiadne rozdiely v limitoch úložiska. Neobmedzený ukladací priestor na fotografie a videá sa používa prostredníctvom radu SmugMug, hoci videá majú maximálnu veľkosť súboru 3 GB a limit 20 minút na video..

Nevýhodou je podpora rôznych typov súborov, pretože môžete nahrávať iba súbory JPEG, GIF, PNG alebo HEIC s veľkosťou súboru niečo vyše 500 MB. Ak sú vaše obrázky väčšie, budú komprimované. Ak hľadáte zálohu svojich súborov RAW, nemôžete, takže hľadajte inde.

11. iCloud

Používatelia počítačov Mac len zriedka potrebujú hľadať ďalej ako služby, ktoré ponúka spoločnosť Apple. Systém iCloud ponúka solídnu možnosť ukladania fotografií a videa, nie je divu. Ako sme spomenuli v prehľade disku iCloud, iCloud je integrovaný do vašich zariadení so systémom MacOS a iOS a ponúka rýchle a ľahké ukladanie súborov a fotografií do cloudu..

iCloud-Windows Photos-Integration

To znamená, že používatelia systémov Windows a Android nie sú v centre pozornosti iCloud, hoci k službe môžete pristupovať pomocou webových stránok a základného klienta pre stolné počítače. Obidva spôsoby použitia sú dosť zlé, ale pre používateľov spoločnosti Apple je to iný príbeh.

iCloud je zadarmo s 5 GB úložného priestoru. Dodatočných 50 GB stojí menej ako 1 $ mesačne alebo môžete upgradovať na 2 TB za 9,99 $ mesačne. Vďaka tomu je o niečo drahšie ako niektoré z ďalších možností na našom zozname, ak máte na ukladanie veľa fotografií a videí.. 

Spracováva súbory RAW, zachováva pôvodný súbor v cloude a zobrazuje vložený súbor JPEG, aby ste si mohli prezrieť ukážku svojich zariadení a ušetriť tak miesto.

Obavy z ochrany osobných údajov iCloud

Spoločnosť Apple nie je imúnna voči otázkam ochrany osobných údajov. V roku 2014 bolo niekoľkým celebritám odcudzené intímne obrázky z iCloudu. Našťastie, spoločnosť Apple tu nebola skutočne na vine, pretože príčinou boli phishingové útoky na celebrity. Spoločnosť Apple od tej doby posilnila svoju bezpečnosť účtu pomocou dvojfaktorovej autentifikácie, ktorá sa teraz na účty štandardne používa.

iCloud používa šifrovanie nulových znalostí pre niektoré údaje, ako sú uložené heslá a informácie o platbe. To sa však nevzťahuje na fotografie a videá. Pri prístupe na iCloud.com používa minimálne 128-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji a protokol TLS 1.2..

Vaše údaje sú celkom bezpečné, ale ostatní poskytovatelia pravdepodobne pravdepodobne ponúkajú lepšiu ochranu vašej zbierky fotografií.

Pros:

 • Integruje sa dobre s výrobkami Apple
 • Dokáže spracovať obrázky RAW
 • K dispozícii je aplikácia pre systém Windows

Zápory:

 • Minimálne bezplatné úložisko
 • Žiadne šifrovanie bez znalosti nuly
 • Ceny iCloud sú drahšie ako niektoré možnosti

12. Shutterfly

Digitálne fotografie sú skvelé, ale majú jednu veľkú chybu – veľká väčšina z nich sa nikdy nevidela. Niektoré z nich môžu byť publikované na sociálnych médiách, ale iba fotoknihy, výtlačky a karty vám umožňujú snímať obrázky z obrazovky do skutočného sveta. Tam prichádza Shutterfly.

Shutterfly

Shutterfly má obrovské množstvo produktov, ktoré môžete vytvoriť pomocou svojich fotiek, vrátane fotografických kníh, kariet, kancelárskych potrieb, kalendárov, nástenných obrazov a ďalších. S cieľom prilákať vás na kúpu svojich produktov ponúka Shutterfly aj neobmedzené ukladanie fotografií v cloude, aj keď nie je možné ukladať videá.. 

Za ukladanie fotografií sa neplatí žiadny poplatok – platíte iba pri nákupe produktov na webe.

Nahrávanie fotografií do Shutterfly

Hoci Shutterfly ponúka neobmedzené úložisko, bude akceptovať iba súbory vo formáte JPEG. Ak sú vaše fotografie v akomkoľvek inom formáte, musíte ich najprv skonvertovať. Veľkosť súboru nie je nijako obmedzená, ale ak hľadáte spôsob, ako uložiť svoje obrázky RAW, Shutterfly to tak nie je.

Na svoj účet môžete nahrať fotografie tromi spôsobmi. Môžete ich pretiahnuť z počítača na web, pomocou aplikácie Shutterfly pridať snímky z telefónu alebo automaticky importovať obrázky z Facebooku, Instagramu a SmugMugu. Automatické nahrávanie nie je možné nastaviť, takže budete musieť fotografie pridávať ručne. 

Ak ste amatérsky snapper, ktorý ukladá všetky svoje fotografie vo formáte JPEG, potom je to šikovný spôsob, ako ukladať neobmedzené fotografie úplne zadarmo a priviesť ich do „skutočného“ sveta. Na ich odovzdanie je však potrebné trochu viac úsilia ako väčšina ostatných poskytovateľov v tomto zozname.

Pros:

 • Neobmedzené ukladanie fotografií
 • Úplne zadarmo
 • K dispozícii je dobrá ponuka fotoproduktov

Zápory:

 • Môžete ukladať iba súbory JPEG
 • Žiadne úložisko videa
 • Žiadne automatické nahrávanie

13. IDrive (na bezplatné uloženie)

Aj keď je IDrive riešením zálohovania, môžete nastaviť synchronizačné priečinky, ktoré sa nezapočítavajú do limitu záložného úložiska, čím vám efektívne poskytnú záložné a typické cloudové úložisko v jednom. 

Ak máte iba pomerne malú zbierku fotografií uložených v štandardných formátoch, potom bude na splnenie vašich potrieb stačiť 5 GB bezplatného úložiska ponúkaného spoločnosťou IDrive. Je to celkom dobre zaoblený produkt, ako to môžete vidieť v našej predchádzajúcej recenzii IDrive. 

IDrive-Timeline

Ak hľadáte ďalšie úložisko IDrive, musíte zaplatiť vopred, pretože IDrive neponúka žiadne mesačné plány. Pokiaľ ide o cenu, porovnáva sa dobre s ostatnými poskytovateľmi, s 2TB úložného priestoru ponúkaného za iba 69,50 USD ročne, hoci zvyčajne existujú zľavy. Za 5 TB úložiska zaplatíte 99,50 USD ročne.

Funkcie IDrive

IDrive ponúka desktopového klienta pre Windows a MacOS pomocou štandardnej metódy synchronizácie priečinkov, ktorú vidíme od iných poskytovateľov, ako je Dropbox. Existujú aj aplikácie pre Android a iOS, ktoré automaticky zálohujú vaše fotografie a ukladajú ich ako časovú os v aplikácii. 

IDrive používa bezstratovú kompresiu a šifrovanie, čo znamená, že môžete uložiť všetky svoje súbory RAW bez obáv zo straty rozlíšenia. Môžete tiež nahrať video súbory, aj keď je maximálny limit 2 GB na súbor. 

Hoci platené plány IDrives sú vynikajúce, 5 GB bezplatného úložného priestoru je dobrou voľbou pre menšie kolekcie fotografií, čo ho stavia do konkurencie s inými riešeniami, ako je iCloud..

Pros:

 • Zdarma 5 GB úložného priestoru
 • Bez kompresie
 • Zvýhodnené cenové plány

Zápory:

 • Žiadne mesačné cenové plány

Ako sme si vybrali našich poskytovateľov

Z našich ďalších recenzií v oblasti cloudových úložísk viete, že sa podrobne venujeme každému poskytovateľovi, aby sme zistili jeho výhody a nevýhody. Ak poskytovateľ odvádza skvelú prácu, povieme to. Ak je to zlá možnosť, nebudeme sa báť povedať.

Z tohto dôvodu sa zameriavame na funkcie, ceny a bezpečnosť v našich prehľadoch a pri tejto kontrole sme sa zamerali na to, ako dobre každá služba cloudového úložiska zvláda ukladanie fotografií. To je dôvod, prečo pCloud a Sync.com, dvaja z našich obľúbených všestranných používateľov, tvoria iba stred balenia..

Záverečné myšlienky

Ak chcete ukladať tisíce súborov JPEG, ktoré ste upchali svoj telefón a pevný disk, pravdepodobne niektorý z poskytovateľov na tomto zozname pravdepodobne odvedie skvelú prácu. Pozrite sa však trochu bližšie a zistíte, že Amazon Photos je jednou z najlepších možností pre väčšinu používateľov, s neobmedzeným úložiskom, ktoré môžete zdieľať, ako aj s prístupom k ďalším službám Amazon..

Disk Google je hneď na druhom mieste a má neobmedzené bezplatné úložisko, pokiaľ vám nebude vadiť komprimovanie súborov. SmugMug je dobrá voľba, ak ste profesionálny fotograf, Sync.com ponúka vynikajúcu bezpečnosť a dokonca aj Shutterfly môže robiť skvelú prácu zadarmo, ak sú vaše fotografie v správnom formáte.

Tento zoznam dokazuje, že bez ohľadu na to, či ste amatér alebo profesionál, existuje veľa webov na hosťovanie obrázkov a poskytovateľov cloudových úložísk, ktoré vám umožnia ukladať alebo predvádzať vašu zbierku fotografií, od Amazonu po IDrive (a všetko medzi tým).

Ak máte skúsenosti s využívaním niektorej z vyššie uvedených služieb alebo si myslíte, že nám unikol hlavný hráč, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me