Najlepšie online zálohovanie pre študentov v roku 2020: Ukladanie známok

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie je vysoká škola iba o párty, bratstvách, spolužitiach a divočine. Veľká časť z toho študuje. Veľa štúdia si vyžaduje, aby ste používali počítač alebo ste online, ale počítače môžu zlyhať a nechať vás bez poznámok, správ a esejí. Bojovať proti tomu. zostavili sme najlepšiu online zálohu pre študentov, pričom základom zoznamu je Backblaze.


Online zálohovanie vám pomôže zálohovať vaše osobné počítače a externé jednotky. Ak tak urobíte, môžete si byť istí, že zlyhanie pevného disku alebo iné chyby softvéru neovplyvnia vaše súbory. Zálohovanie nepresunie vaše súbory do cloudu, takže nezachráni miesto. Skôr odráža štruktúru vašich súborov v cloude.

Na druhej strane úložisko v cloude umožňuje synchronizáciu súborov s cloudom pomocou centrálneho priečinka nazývaného „synchronizačný priečinok“. To je hlavný rozdiel medzi službami zálohovania a ukladania v cloude. Niektoré zálohovacie služby v našom zozname obsahujú synchronizáciu a zdieľanie súborov, ktoré sú hlavnými funkciami ukladania v cloude cloud.

Nemôžu však konkurovať patentovaným službám cloudového úložiska. Ak si myslíte, že by ste mohli mať z cloudového úložiska väčší úžitok ako z cloudového zálohovania, prečítajte si naše najlepšie služby cloudového ukladania údajov. Ak chcete rýchle porovnanie, prečítajte si článok JustCloud verzus Backblaze verzus SugarSync.

Ak je vaším hlavným kritériom pri výbere cloudovej zálohy cena, prečítajte si náš článok o online najlacnejšej zálohovaní. Vybrali sme pre študentov, vrátane nášho najlepšieho výberu, z nášho najlepšieho zoznamu online záloh. Skôr ako začneme so zhroucením, porozprávajme sa o kritériách, ktoré sme zvykli používať.

Najlepšie online zálohovanie pre študentov 2020

Čo robí zálohovanie online najlepším pre študentov

Hodnota je naším hlavným kritériom, pretože väčšina študentov nemá dostatok hotovosti. To znamená, ako čo najlepšie využiť lacné online zálohovanie. Čím lacnejšie plány služba ponúka, tým lepšie je, pretože to zvyšuje pravdepodobnosť nájdenia vhodného. Bezplatné programy fungujú pre niektoré, preto ich tiež zvážime. Ak chcete zálohovať zadarmo, prečítajte si náš najlepší článok o bezplatnom zálohovaní online.

Nemalo by byť ťažké používať túto službu. Vytvorenie plánu zálohovania by malo byť jednoduché, rovnako ako následné zálohovanie a obnovenie. Klienti pre stolné počítače by mali pracovať na väčšine operačných systémov a služba by mala mať webové a mobilné aplikácie. Celkový dojem používateľa by mal byť dostatočne intuitívny, aby ste nemuseli žiadať podporu.

Užitočné sú aj funkcie mimo online zálohovacích nástrojov s holými kosťami. Hľadáme funkcie, ako sú synchronizácia a zdieľanie, ktoré vám pomôžu spolupracovať s ostatnými pomocou viacerých zariadení, a verzovanie súborov, ktoré vám pomôžu získať predchádzajúce verzie súborov, ak urobíte chybu alebo vás zasiahne ransomware..

Rýchlosť je naším posledným kritériom a je dôležitá kvôli rýchlemu životnému štýlu študentov. Dokončenie pôvodnej zálohy bude zvyčajne trvať dlho. Ako dlho závisí od infraštruktúry zálohovacej služby, ktorú používate, ako blízko ste k jednému z jej serverov a od vášho poskytovateľa internetových služieb. Zálohovanie na úrovni bloku je výhodou, pretože zrýchľuje následné zálohovanie.

1. Najlepšie online zálohovanie pre študentov: Backblaze

Backblaze je súčasťou záložného trhu od roku 2007 a je to jedna z najpopulárnejších služieb. Je tiež na vrchu našich online záložných recenzií. Hlavným prispievateľom je, že poskytuje jednoduché a ľahké zálohovanie pre jeden počítač.

Cenový plán je jednoduchý, pretože má iba jeden program, ktorý ponúka neobmedzené zálohovanie jedného zariadenia za 6 dolárov mesačne. Ak platíte za rok vopred, môžete ho znížiť na 5 dolárov mesačne. Väčšina služieb neponúka možnosť platiť mesačne, takže flexibilita Backblaze je plus. Ak si nie ste istí Backblaze, môžete vyskúšať bezplatnú 15-dňovú skúšobnú verziu.

Backblaze-Slider1

Backblaze-Slider2

Backblaze-Slider3

Backblaze-Slider4

Backblaze-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Vytvorenie plánu zálohovania je jednoduché, pretože nemusíte spravovať, koľko alebo čo zálohujete. Aplikácia Backblaze pre stolné počítače má minimálny dizajn, ktorý vás nepreplaví možnosťami. Stav zálohy je zrejmý. K rozšíreným možnostiam sa dostanete pomocou tlačidla „Nastavenia“.

To znamená, že s tým nebudete musieť robiť pokusy, pokiaľ proces zálohovania nefunguje tak, ako by mal, ale pri testovaní sme sa nestretli s problémami. Webový klient sa tiež ľahko používa. Môžete ich použiť na zobrazenie zálohovaných súborov, ich obnovenie, zobrazenie zdieľaného obsahu a lokalizáciu počítača.

Backblaze desktopový klient pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Pre podporu tučniakov si prečítajte článok o najlepšom online zálohovaní pre Linux. Mobilný klient dodržiava rovnaký dizajn. Ľahko sa používa a ponuka vľavo umožňuje prehľadávať zálohu a vidieť, čo ste obnovili z cloudu..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Nevýhodou jednoduchej služby, ktorú používa, je to, že Backblaze nemá veľa funkcií. To znamená, že tie, ktoré má, sú užitočné. Súbory môžete zdieľať pomocou webového klienta. Môžete to urobiť vygenerovaním odkazu, ktorý môžete skopírovať a vložiť do sociálnej siete. K dispozícii je aj vytváranie verzií, ale ukladajú sa iba verzie z predchádzajúcich 30 dní.

Webový klient vám tiež umožní vyhľadať počítač, ak zapnete funkciu mapovania. To znamená, že ak niekto ukradne váš počítač, môžete ho použiť ako pomôcku Backblaze.

Backblaze neobmedzuje vaše rýchlosti, takže čím bližšie ste k jeho dátovým centrám v Kalifornii a Arizone, tým vyššia bude vaša rýchlosť. Umožňuje vyladiť nastavenia prenosu a rýchlosti škrtiacej klapky a používa algoritmus prenosu na úrovni blokov, ktorý funguje tak, že namiesto pôvodných súborov prenáša iba časti na zmenu súborov, a tým urýchľuje zálohovanie po pôvodnom..

Ak chcete dosiahnuť vyššiu rýchlosť, môžete zvýšiť počet spustených vlákien zálohy. Existuje užitočný nástroj, ktorý testuje, ako rýchlo je vaše pripojenie k dátovému centru Backblaze, aby vám poskytlo odhad, ako bude záloha prebiehať..

Backblaze je silná služba, ktorá poskytuje lacný záložný priestor. Používanie je tiež jednoduché a intuitívne. Navyše má užitočné funkcie, ako napríklad verzovanie súborov, zdieľanie a mapovanie. Ak je proces zálohovania pomalý, Backblaze vám dáva možnosť ho urýchliť. Vďaka tomu získava najlepšie miesto na našom zozname. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Backblaze.

2. IDrive

Spoločnosť IDrive bola uvedená na trh v roku 1995, čo je z technologického hľadiska staré. Na rozdiel od nášho najlepšieho výberu neposkytuje neobmedzené úložisko, ale umožňuje vám zálohovať neobmedzené zariadenia na lacné. Má dokonca bezplatný plán, ktorý je medzi zálohovacími službami online zriedkavý. Poskytuje iba 5 GB voľného úložného priestoru, ale pre niektorých študentov to môže stačiť. Stačí vyskúšať službu.

IDrive má dva plány pre osobných používateľov. Jeden poskytuje 2 TB záložného priestoru a druhý poskytuje 5 TB. Musíte zaplatiť vopred jeden alebo dva roky vopred, pretože nie je žiadna možnosť mesačného predplatného.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Obnovenie Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Aby sa to kompenzovalo, IDrive poskytuje 2TB alebo 5TB synchronizačného priestoru v hornej časti záložného priestoru. To znamená, že máte k dispozícii 4TB alebo 10TB priestoru, s ktorým môžete pracovať, v závislosti od zakúpeného predplatného. Plány sú v súčasnosti zľavnené na 50 percent.

IDrive nie je služba click-it-and-zabudni. To obmedzuje váš záložný priestor, čo znamená, že musíte vyberať súbory na základe umiestnenia. To si vyžaduje, aby ste prešli hierarchiou súborov a skontrolovali súbory, ktoré chcete zálohovať. Okrem toho má IDrive veľa možností, ktoré je možné vyladiť, čo môže sťažiť používateľom na začiatku bežného života..

Webová aplikácia je však jednoduchá a ľahko použiteľná. Predvolená stránka zobrazuje vašu zálohu. Môžete tiež použiť na zobrazenie náhľadu pripojených zariadení, synchronizačného priečinka, zdieľaných položiek a webových denníkov.

Mobilná aplikácia je intuitívna a má minimálny dizajn. Môžete ho použiť na prístup k záložnej a časovej osi fotografií. Môže tiež obnoviť vaše súbory a umožniť rozpoznaniu tváre analyzovať jednotlivcov z vašich fotografií.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

IDrive nie je nijako funkčný. Používa metódu „skutočnej archivácie“, ktorá zachováva vaše súbory v cloude, aj keď ich v počítači odstránite. Je to užitočné, ak chcete na disku vyčistiť miesto. Verzia IDrive navyše zachováva až 30 predchádzajúcich verzií všetkých súborov zálohovaných na váš účet.

Môžete tiež použiť funkcie synchronizácie a zdieľania. Podobne ako služby úložiska v cloude, funkcia synchronizácie IDrive vytvorí v počítači priečinok, ktorý môžete použiť na synchronizáciu súborov s cloudom. Kedykoľvek umiestnite alebo upravíte súbor v synchronizovanom priečinku, zmena sa prejaví na všetkých prepojených zariadeniach takmer v reálnom čase.

IDrive nepatrí medzi najrýchlejšie zálohovacie služby a nemôže zvýšiť počet záložných vlákien, ako je náš najlepší výber. Čím ste bližšie k USA, kde IDrive udržuje svoje servery, tým lepšie budú vaše rýchlosti. To však znamená, že používa zálohovanie na úrovni blokov na urýchlenie následných záloh.

IDrive sme umiestnili za Backblaze, pretože je ťažšie ho používať a pomalšie ako Backblaze. IDrive je lacný, umožňuje vám zálohovať neobmedzené množstvo zariadení a umožňuje synchronizáciu a zdieľanie súborov. Prečítajte si našu recenziu IDrive a získajte viac informácií.

3. Domov BigMIND

Aplikácia BigMIND Home umožňuje jednému alebo viacerým používateľom zálohovať viac počítačov a zariadení. Nemá takú dobrú hodnotu ako naše prvé dve tipy, ale kompenzuje to z iných hľadísk.

Za používanie služby BigMIND Home nemusíte platiť nič, pretože má bezplatný program. Umožňuje vám zálohovať jeden počítač, jednu externú jednotku a dve mobilné zariadenia pomocou 5 GB záložného priestoru. Je pravda, že to nie je veľa záložného priestoru, ale pre niektorých to môže stačiť. Navyše vám umožňuje vyskúšať službu a rozhodnúť sa, či to stojí za vaše ťažko zarobené peniaze.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti pripojenia BigMIND

Inteligentný výber BigMIND

Rozvrh zálohovania BigMIND

BigMIND Preskúmať súbory online

predchádzajúca

Ďalšie

Ak si myslíte, že sa vám BigMIND Home hodí, máte na výber tri prémiové plány. Všetci požadujú, aby ste platili ročne. Osobný plán je 35,88 dolárov ročne, čo znamená 2,99 dolárov mesačne, platí sa však ročne a poskytuje vám stačeného záložného priestoru 100 GB pre jedného používateľa a tri počítače.

Rodinný plán stojí 6,99 dolárov mesačne a poskytuje 500 GB úložného priestoru pre troch používateľov, deväť počítačov a šesť mobilných zariadení. Je to lepšie riešenie, ale pravdepodobne neposkytuje dostatok miesta pre mnoho používateľov.

Ak sa prihlásite na odber plánu Family Plus, získate 1 TB cloudového záložného priestoru za 12,99 dolárov. Je to slušné množstvo priestoru, ale nie je to najlepšia ponuka. Tento plán vám umožňuje zdieľať so štyrmi ďalšími používateľmi v 15 počítačoch a neobmedzených mobilných zariadeniach.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Home BigMIND

Desktopový klient je jednoduchý, atraktívny a na prvý pohľad zobrazuje všetky potrebné informácie vrátane stavu zálohy, času, ktorý uplynul od poslednej zálohy, kedy sa má spustiť ďalšia a koľko miesta na zálohovanie sa používa. Môžete tiež vyladiť údaje vybrané na zálohovanie, získať prístup k vašim nastaveniam a obnoviť súbory.

Tlačidlo vľavo hore umožňuje spustiť webového klienta. Jeho predvolené zobrazenie je informačný panel, ktorý zobrazuje vaše pripojené zariadenia, prenos zálohy, koláčový graf s podrobnosťami o typoch údajov, prúdom aktivít, médiami a veľkosťou úložiska, ktoré ste použili. Spočiatku to môže byť ohromujúce, ale je jasné a ľahko použiteľné.

Používanie mobilnej aplikácie je trochu mätúce v porovnaní s aplikáciami z iných služieb, pretože na výber údajov na zálohovanie je potrebné vykonať viac krokov. Umožní vám získať prístup k zálohám, vytvoriť zálohu pre váš telefón a vyčistiť váš telefón od videí a obrázkov, ktoré ste si zálohovali, aby ste ušetrili miesto.

Aplikácia BigMIND Home je rýchla, ale ak potrebujete vyššiu rýchlosť, môžete povoliť viacvláknové zálohovanie, ktoré umožní službe využívať celú dostupnú šírku pásma siete. V našej kategórii BigMIND Home si môžete zobraziť tabuľku rýchlostí a výkonnosť BigMIND Home.

4. Acronis True Image

Aplikácia Acronis True Image môže zálohovať vaše dáta, ale má tiež veľa funkcií. Je to dobrá voľba, keď potrebujete chrániť viac počítačov, ale systém tvorby cien nie je na rovnakej úrovni ako konkurenčné služby.

Jeho Pokročilý plán poskytuje 250 GB záložného priestoru a umožňuje vám zálohovať jeden počítač za 49,99 dolárov ročne. 500 GB úložného priestoru predstavuje 69,99 USD a cena sa zvyšuje, keď pridávate úložisko a počítače. Prémiový plán začína na 1 TB za 99,99 dolárov a končí na 5 TB za 259,95 dolárov za rok, čo je drahé.

Acronis True - Image-Backup-Setup-Slider1

Acronis True - Image-Destination-Slider2

Acronis True - Image-Active-Protect-Slider3

Acronis True - Image-Nastavenie-Slider4

Acronis-True-image-Tools-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Prvá verzia plánu pre pokročilých by mala stačiť pre väčšinu študentov. Jeho cena klesá na 4,16 dolárov mesačne, čo je veľa. Pred prihlásením na odber použite bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, aby ste sa uistili, že z programu Acronis True Image získate to, čo potrebujete..

Desktop klient pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Má moderný a priamy dizajn. Aj keď Acronis True Image nie je neobmedzená služba zálohovania, pracovná plocha vám umožňuje namiesto zálohovania konkrétnych súborov a priečinkov zálohovať počítač. Je to rýchle, ale zaberie to viac miesta. Aby ste ušetrili miesto, môžete vylúčiť súbory zo zálohy.

Informačný panel online môžete otvoriť aj od klienta. Zobrazuje vaše pripojené zariadenia a umožňuje vykonávať obnovovanie. Môžete si tiež zobraziť archív, stav úložiska, to, čo zdieľate s ostatnými, a získať prístup k synchronizovanému priestoru.

Aplikácie smartfónov fungujú na zariadeniach Android a iOS. Sú ľahko použiteľné a umožňujú vám prístup k súborom a zálohovanie mobilných dát.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Acronis True Image

Aplikácia Acronis True Image poskytuje užitočný nástroj, pomocou ktorého môžete uvoľniť miesto na pevnom disku. Synchronizáciu môžete použiť aj na zrkadlenie súborov do iných zariadení. Verzia Acronis True Image vám umožní ponechať 20 predchádzajúcich verzií súborov a môžete Acronis True Image povedať, kedy chcete odstrániť staršie verzie..

Desktopový klient vám okrem toho môže pomôcť vyčistiť systém, preniesť súborový systém do nového počítača, vytvoriť bootovacie médium a odstrániť staré údaje. Môžete tiež nainštalovať nástroje tretích strán vyvinuté komunitou používateľov Acronis True Image. Milovníci sociálnych médií môžu použiť Acronis True Image aj na zálohovanie svojich účtov Facebook a Instagram.

Acronis True Image má globálnu sieť serverov, ktorá mu pomáha dosahovať lepšiu rýchlosť ako služby, ktoré majú servery v jednej oblasti. Vďaka tomu je rýchlejšia ako väčšina záložných služieb. Má tiež algoritmus kopírovania súborov na úrovni bloku, ktorý urýchľuje následné nahrávanie. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu Acronis True Image.

5. Uhličitan

Karbonit je súčasťou trhu so zálohami od roku 2005. Je to skvelé pre používateľov, ktorí chcú neobmedzené zálohovanie pre jeden alebo viac počítačov a nevadí platiť viac, aby ho získali. Na rozdiel od väčšiny zálohovacích služieb online má Carbonite tri neobmedzené plány zálohovania: Basic, Plus a Prime. Umožňujú vám však zálohovať iba jeden interný pevný disk.

Carbonia-restore-step1

Základné je 71,99 dolárov ročne a poskytuje neobmedzené zálohovanie holých kostí. Plus pridáva externé zálohovanie jednotiek a automatické zálohovanie videa za 11,99 dolárov ročne. Prime je 149.99 dolárov za rok a prichádza s kuriérskou službou vymáhania nad rámec funkcií v pláne Plus.

Ak si predplatíte dva roky, môžete ušetriť 5 percent alebo 10%, ak sa zaregistrujete na tri roky. Ak neviete zistiť, či je karbonit v dobrej kondícii, môžete sa uistiť pomocou bezplatnej 15-dňovej skúšobnej verzie.

Desktopový klient Carbonite pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Jeho používanie je jednoduché a ak chcete vytvoriť zálohu, musíte vykonať iba jeden krok. Karbonit vyberie najbežnejšie typy súborov na nepretržité zálohovanie. Ak je to v poriadku, môžete spustiť proces zálohovania bez toho, aby ste sa posúvali.

Karbonitové farby kódujú vaše súbory, takže môžete okamžite vidieť ich stav v prieskumníkovi súborov.

Webový klient spoločnosti Carbonite je fádny, ale funkčný. Jeho hlavná stránka zobrazuje počítače, ktoré ste si zálohovali, a umožňuje vám prezerať alebo obnovovať súbory, pridať počítač alebo preinštalovať Carbonite..

Mobilná aplikácia je minimálna a priama. Môžete ho použiť na prístup k zálohám a ukladanie súborov zo zálohy pre prístup offline.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Karbonit nie je bohatý na funkcie, ale môžete ho použiť na zálohovanie fotografií nasnímaných telefónom. Poskytuje tiež automatické zálohovanie videa, vzdialený prístup k súborom a vytváranie verzií, čo na systémoch MacOS nefunguje. Okrem toho všetky plány s výnimkou najlacnejších môžu zálohovať externé pevné disky.

Karbonit si uchováva najmenej tri najnovšie verzie súboru bez ohľadu na vek. Navyše uchováva dennú, týždennú a mesačnú verziu nie staršiu ako tri mesiace. Odstránené súbory sa uchovávajú 30 dní. Podrobnosti o verzii sa môžete dozvedieť v našej správe o karbonite.

Karbonit trval dlho pri prenose súborov v našom teste. V skutočnosti to tak je, že patrí medzi najpomalšie služby, ktoré sme testovali. To znamená, že vaše rýchlosti budú lepšie, ak ste bližšie k USA. Nemôžete zvýšiť počet záložných vlákien na zvýšenie rýchlosti. Ak však narúša prácu, môžete znížiť používanie internetu Carbonite..

Záverečné myšlienky

Služby v našom zozname sú vybrané z najlepších zálohovacích služieb online. To znamená, že sú schopné zálohovacie služby, ale hodnotili sme ich na základe kritérií vhodných pre študentov. Hodnota je naším najvyšším záujmom, za ktorým nasleduje jednoduché použitie, funkcie a rýchlosť.

S týmto vedomím sa Backblaze ujala ako prvá. Je to vďaka tomu, že je lacný, neobmedzený a ľahko použiteľný. IDrive je druhá, pretože použitie je zložitejšie, pomalšie a neobmedzené. Ostatné služby sú tiež dobrými kandidátmi v závislosti od vašich potrieb. Viac informácií o online zálohovaní nájdete v našej online zálohovacej knižnici.

Čo si myslíte o našich výberoch? Súhlasíte s tým, že Backblaze je tou najlepšou voľbou? Používate službu, ktorá nie je na zozname? Povedzte nám v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me