Najlepšie online zálohovanie pre systém Linux 2020

Nájdenie najlepšieho online riešenia je pre vás ťažké a ešte ťažšie je, ak máte radi softvér s otvoreným zdrojovým kódom a pracujete pod hlavičkou tučniaka. Je to preto, že málo z našich najlepších zálohovacích služieb online podporuje Linux. Napriek tomu sme našli viac ako dosť, ktoré vám pomôžu vybrať správnu službu pre vás a zálohovať vaše dôležité údaje.


Práca v systéme Linux má svoje výhody. Nemusíte platiť za to, ako by ste mali v systéme Windows alebo MacOS, môžete sa dostať ku kódu a hrať si s ním a nemusíte sa zaoberať slávnou modrou obrazovkou zrážok so smrťou systému Windows..

Je inteligentné používať cloudové zálohovanie, pretože váš pevný disk môže zlyhať, niekto môže ukradnúť váš laptop alebo iná nehoda by mohla spôsobiť stratu údajov.

Môžete použiť náš výber najlepšieho softvéru na obnovu dát, aby ste sa pokúsili obnoviť svoje súbory, ale to nie je spoľahlivá metóda. Nemôžete závisieť ani na jednotkách SSD, pretože sa v nich vyskytuje viac chýb údajov, aj keď ich miera zlyhania je menšia ako 1 percento..

Najlepšie je spoliehať sa na cloud okrem miestnej zálohy. Toto je pravidlo 3-2-1. Pomocou služby zálohovania v cloude môžete pristupovať k svojim údajom na diaľku, nastaviť automatické zálohovanie a robiť ich v krokoch, čím sa proces urýchli.

Najlepšie online zálohovanie pre systém Linux 2020

Čo robí zálohovanie online najlepšie pre Linux

Podpora Linuxu je najdôležitejšia. Chceme službu, ktorá ju podporuje pomocou aplikácie pre stolné počítače, ktorá beží na atraktívnom, ľahko použiteľnom a intuitívnom rozhraní. Web a mobilní klienti by mali mať rovnaké kvality.

Silné zabezpečenie zaistí bezpečnosť vašich súborov. Jeho sila závisí od šifrovania, ktoré služba používa, keď ju používa, ako bezpečné sú jej dátové centrá a ďalšie. Najlepšie je, ak služba nemá vedomosti, čo znemožňuje čítať vaše súbory niekomu inému ako vy. Ak niekto ukradne vaše heslo, pomôže vám aj dvojfaktorové overenie.

Viac záložného priestoru za menej peňazí je lepšie ako vyprázdnenie peňaženky na zálohovanie súborov. Okrem hodnoty sa služby líšia v tom, koľko programov predplatného ponúkajú. Čím viac plánov v zostave, tým lepšie sú vaše šance nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Najlepšie je neobmedzené miesto na zálohovanie. Ak však hľadáte bezplatné zálohovanie, prečítajte si nášho sprievodcu najlepším bezplatným zálohovaním v cloude.

Veľa lacného úložiska je dobré, ale nebude možné ho použiť, ak prenos súborov bude trvať večne. Všetky počiatočné nahrávania trvajú dlho, nemali by však trvať dlhšie, ako je potrebné. Rýchlosť vášho pripojenia závisí od infraštruktúry služby, od toho, ako blízko ste k jej serverom a od vášho poskytovateľa internetových služieb. Blokový prenos pomôže pri následných nahrávaniach.

Veľa lacného úložiska je dobré, ale nebude možné ho použiť, ak prenos súborov bude trvať večne. Všetky počiatočné nahrávania trvajú dlho, nemali by však trvať dlhšie, ako je potrebné. Rýchlosť vášho pripojenia závisí od infraštruktúry služby, od toho, ako blízko ste k jej serverom a od vášho poskytovateľa internetových služieb. Blokový prenos pomôže pri následných nahrávaniach.

Po definovaní našich kritérií sa pozrime na CloudBerry Backup pomocou Wasabi, nášho najlepšieho výberu pre Linux.

1. Najlepšie cloudové zálohovanie pre Linux: CloudBerry Backup

CloudBerry Backup nie je štandardná služba online zálohovania. Ide skôr o riadiace centrum, ktoré vám pomáha spravovať plány zálohovania v iných službách cloudového ukladania. V technickej diskusii ide o riešenie typu infraštruktúra ako služba, ktoré neponúka záložný priestor.

Z tohto dôvodu potrebuje partnerská služba, aby vám poskytla priestor na zálohovanie. Pre Linux je to Wasabi, pretože má vynikajúcu cenovú a serverovú infraštruktúru. Táto služba je lacná a škálovateľná, čo znamená, že môžete nastaviť veľkosť úložiska, ktoré chcete, a určiť, koľko budete platiť. Viac informácií o tom nájdete v našej recenzii Wasabi.

Kľukva-zálohovanie Plans-Slider1

Kľukva-Cloud-Storage-Slider2

Kľukva-Backup-Mode-Slider3

Kľukva-Backup-Source-Slider4

Kľukva-Backup-Schedule-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

CloudBerry Backup podporuje mnoho štandardných bezpečnostných metód pre cloudové riešenia, ale ich dostupnosť závisí aj od partnerskej služby. So správnym partnerom môže CloudBerry Backup používať až 256 bitov AES na strane klienta.

Mnoho služieb podporuje iba šifrovanie na strane servera. Ak ho máte na strane klienta, šifrovací kľúč môžete ovládať a čítať iba údaje. Ak sa rozhodnete používať šifrovanie na strane klienta, nezabudnite si zapamätať svoje heslo, pretože ho CloudBerry Backup nebude môcť obnoviť..

Počas prenosu služba chráni vaše súbory pomocou protokolu TLS. Ponúka tiež vytváranie verzií, čo vám pomôže, ak vás zasiahne ransomware.

Wasabi podporuje pokojové šifrovanie a dáva vám dvojfaktorové overenie. Aj keď nemá natívne súkromné ​​šifrovanie, bude fungovať s implementáciou CloudBerry Backup.

Dátové centrá spoločnosti Wasabi sú stupňom 4, čo je najvyššie hodnotenie, ktoré udeľuje Uptime Institute, so zárukou dostupnosti 99,9%. Majú hliadky, televízny dozor v uzavretých okruhoch a biometrické skenery, aby zabránili votrelcom. Prečítajte si toto pre viac informácií o nich.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia CloudBerry Backup

Nastavenie služby CloudBerry Backup nie je pre slabé srdce. Svoj účet musíte pridať do partnerskej služby, ktorú používate manuálne, a vytvoriť plán zálohovania, ktorý vyžaduje výber z mnohých možností. Ak sa vám páči nastavenie, bude sa vám páčiť, ale používatelia hlavného prúdu sa budú chcieť vyhýbať.

Ak ste jedným z týchto používateľov, mali by ste si prečítať našu príručku o používaní služby CloudBerry Backup s sprievodcom Amazon S3, aby ste získali predstavu o tom, čo musíte urobiť, aby ste ju spustili..

Obnovenie súborov tiež nie je ľahké, umožňuje vám však vytvoriť zložitý plán zálohovania, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Klient pre stolné počítače má jasné rozhranie, ktoré je podobné ako rozhranie Microsoft Office, ale nie je to najatraktívnejšie, čo sme videli. Zálohovanie na úrovni blokov je teraz k dispozícii pre používateľov systému Linux a zálohovanie založené na obrázkoch je na ceste.

Používatelia systému Linux, ktorí nepoužívajú grafické používateľské rozhranie, majú prístup k webovému rozhraniu z desktopovej aplikácie. K dispozícii je tiež webové rozhranie, ku ktorému sa môžete dostať prostredníctvom webovej stránky CloudBerry, ale funguje to iba s Amazon S3. Viac informácií o jednoduchosti používania služby CloudBerry Backup nájdete v recenzii služby CloudBerry Backup.

Väčšina poskytovateľov zálohovania v cloude vám účtuje poplatok podľa počtu počítačov a gigabajtov miesta, ktoré používate, ale CloudBerry Backup vyžaduje iba jednorazovú licenciu. S cenou 49,99 dolárov je program Desktop najlacnejšou možnosťou. Najdrahší z nich, Ultimate, stojí 299,99 dolárov. Pred rozhodnutím o prihlásení na odber môžete vyskúšať zálohu programu Desktop pomocou 15-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Po dokončení musíte získať službu zálohovania, ktorá poskytuje miesto na zálohovanie. Wasabi účtuje 0,0049 centov za gigabajt úložného priestoru. To znamená, že 1 TB stojí iba 5 dolárov mesačne. Na rozdiel od iných služieb IaaS, Wasabi neúčtuje poplatky ani za sťahovanie.

CloudBerry Backup nemá vplyv na rýchlosť, ale služba tretej strany môže. Wasabi má dátové centrá v Oregone a severnej Virgínii. Ďalšie sa otvorí v Holandsku v januári 2019.

Testovali sme ju z juhovýchodnej Ázie a dostali priemernú rýchlosť 19 minút pre priečinok s kapacitou 1 GB. Je to vynikajúci výsledok, pretože súbory boli pred odoslaním šifrované pomocou šifrovania na strane klienta CloudBerry Backup. Rýchlosti sa navyše zlepšia, čím ste bližšie k serverom Wasabi.

CloudBerry Backup má dobré zabezpečenie, vysoké rýchlosti a nízku cenu, keď je v partnerstve so spoločnosťou Wasabi. To znamená, že použitie nie je ľahké a vyžaduje si spustenie služby tretej strany. Vzhľadom na to, že používatelia systému Linux nie sú priemerom Joes, budú sa ho cítiť ako doma. Vďaka tomu je kombo vhodné pre náš najlepší výber pre Linux.

2. CrashPlan pre malé podniky

CrashPlan bol uvedený na trh v roku 2007, ale stiahol sa zo spotrebiteľského trhu v roku 2017. Napriek tomu má lacný plán, ponúka dobré funkcie a môže ho domáci spotrebitelia používať.

Inštalácia desktopového klienta je jednoduchá a proces trvá iba pár minút. Použitie nie je ťažké, ale vytvorenie prvej zálohy nie je operácia jedným kliknutím. Je to preto, že neexistuje spôsob, ako zálohovať podľa typu súboru. Plán zálohovania budete musieť vytvoriť manuálne, aj keď je neobmedzený.

Klient je intuitívny a ľahko ovládateľný. Navigačné karty na zálohovanie, obnovenie, nastavenia, históriu a cieľ sú zoradené zvisle pozdĺž ľavej strany.

Ak potrebujete dohliadať na zálohovanie, webové rozhranie by malo urobiť tento trik. Môžete ho použiť na kontrolu štatistík používateľov, vytváranie zostáv a sledovanie obnovy súborov. Bola tam aj aplikácia pre smartfóny, ale bola ukončená.

CrashPlan pre malé firmy používa 256-bitové šifrovanie AES na zašifrovanie súborov pred prenosom a AES 128-bit na ich ochranu pri prenose. V predvolenom nastavení si služba ponechá váš kľúč, takže v prípade straty si môže heslo resetovať. Úlovok spočíva v tom, že tiež umožňuje nepoctivému zamestnancovi prezerať vaše údaje. Môžete sa rozhodnúť ponechať si kľúč, aby ste tomu zabránili.

V každom prípade by ste sa mali uistiť, že máte silné heslo, pretože CrashPlan pre malé firmy neposkytuje dvojfaktorové overenie..

Bezpečnosť v jeho dátových centrách je silná, s nepretržitým dohľadom a ďalšími opatreniami na zabránenie vniknutiu a môžu odolávať výpadkom energie, prírodným katastrofám a požiarom. Táto služba je tiež kompatibilná s HIPAA.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči CrashPlan pre malé podniky

Za 10 dolárov mesačne získate neobmedzenú zálohu jedného počítača. To nie je najlepšia hodnota, ale nie je to ani tá najhoršia. Keďže ide o mesačné predplatné, môžete ju kedykoľvek zrušiť, čo je pre službu cloudového zálohovania nezvyčajné. Pred nákupom môžete využiť 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste zistili, či služba pre vás funguje.

Je ťažké mať rád rýchlosť CrashPlan pre malé firmy, pretože to nie je rýchle. Počas zálohovania súborov môžete niektoré z jeho procesov vypnúť, ale neodporúčame vám to. Ak sú vaše systémové zdroje nízke, môžete povoliť škrtenie a nastaviť, aby klient odstránil limit, keď budete preč. Kopírovanie na úrovni bloku urýchli následné zálohovanie.

CrashPlan pre malé firmy sa nezálohuje podľa typu súboru, nemá dvojfaktorové overenie a môže byť rýchlejší. To znamená, že má mesačný plán, ktorý predstavuje slušnú hodnotu, neobmedzené zálohovanie, vysokú bezpečnosť a ľahké používanie. Celkovo je to dobrá služba, a preto je na našom zozname druhá. Viac informácií o tom získate v hĺbkovej kontrole CrashPlan.

3. SpiderOak ONE

SpiderOak ONE nie je vašou typickou službou zálohovania v cloude, pretože rovnako ako naše najlepšie služby ukladania v cloude poskytuje synchronizačný priestor, ktorý môžete použiť na synchronizáciu súborov vo svojich zariadeniach.

Jeho klient pre stolné počítače nemá atraktívne rozhranie. Cíti sa ako starý, ale vďaka svojmu utilitárnemu charakteru je použitie jasné a jednoduché. Päť kariet v hornej časti klienta vám umožňuje navigovať sa v nich. Sú to „dashboard“, „záloha“, „spravovať“, „synchronizovať“ a „zdieľať“.

SpiderOakONE-DesktopDashboard-Slider1

SpiderOakONE-Backup Akta-Slider2

SpiderOakONE-Download-File-Slider3

Zložka Sync SpiderOak

Webové rozhranie SpiderOakONE

predchádzajúca

Ďalšie

Webové rozhranie SpiderOak ONE čiastočne odráža vlastnosti desktopového klienta. Neexistuje však žiadna domovská karta, ktorá by vám zobrazovala aktivitu vášho účtu, a svoj plán zálohovania nemôžete zmeniť. To znamená, že máte prístup k synchronizovanému priestoru, ako aj ku správe a zdieľaniu kariet. K dispozícii je tiež karta účtu, pomocou ktorej môžete získať prístup k svojim osobným a fakturačným informáciám a zmeniť ich.

Aplikácia smartfónu sa ľahko používa, ale má obmedzenú funkčnosť. Ponuka vľavo umožňuje prístup a sťahovanie súborov, ktoré boli zálohované z vašich zariadení. Môžete tiež prejsť do svojho synchronizačného priestoru Úľa a „ShareRooms“. Je k dispozícii pre Android a iOS.

SpiderOak ONE je postavený na súkromí a štandardne používa súkromné ​​šifrovanie. Pomáha to chrániť vaše súkromie, ale služba z tohto dôvodu nebude môcť obnoviť vaše heslo. SpiderOak ONE používa 256-bitové AES na šifrovanie súborov pred opustením vášho počítača a TLS / SSL na ich ochranu pri prenose.

Nezachováva centrálnu databázu metadát súboru, ale vytvára lokálnu databázu vo vašom počítači. Pri zdieľaní medzi zariadeniami sú metadáta šifrované. Tento prístup typu peer-to-peer je dobrou metódou na ochranu vášho súkromia.

Aj keď sú vaše dáta šifrované a nikto ich nebude schopný prečítať, SpiderOak vybaví svoje dátové centrá, aby vydržali virtuálne a fyzické útoky, zemetrasenia, povodne a požiare. Sú kompatibilné s SAS 70 typu II a podľa Uptime Institute klasifikované ako Tier 3.

SpiderOak ONE neponúka novým používateľom dvojfaktorové overenie, ale niektorí starší používatelia ho majú.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia SpiderOak ONE

SpiderOak ONE má štyri plány. Program 150 GB stojí 5 dolárov mesačne alebo 59 dolárov za rok. Plán 400 GB je 9 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne. Tretí plán je najlepšia hodnota za 12 dolárov mesačne alebo 129 dolárov za rok za 2 TB. Posledný plán vám dáva 5 TB za 25 dolárov mesačne alebo 279 dolárov za rok. Všetky umožňujú zálohovať neobmedzené množstvo zariadení.

SpiderOak tvrdí, že načítanie 1 GB údajov trvá približne hodinu a naše testy tento nárok potvrdia. Môže sa to zdať pomalé, ale ide o to pravé pre online zálohu. Po dokončení zálohovania na úrovni blokov sa všetko urýchli.

SpiderOak ONE sa veľmi stará o ochranu vášho súkromia a ponúka slušné rýchlosti, ale z hľadiska hodnoty úplne nezodpovedá našim dvom najlepším službám. Jeho jednoduché použitie tiež nie je skvelé. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, môžete si prečítať našu recenziu SpiderOak ONE.

4. Duplicati

Duplicati je otvorené zálohovacie riešenie, ktoré vám rovnako ako CloudBerry Backup umožňuje vybrať si cloudovú službu pre zálohovanie súborov. Navyše ho môžete použiť na lokálne zálohovanie na externý pevný disk, lokálny server alebo sieťové úložné zariadenie.

Pretože služba Duplicati neposkytuje úložný priestor, musíte si vybrať poskytovateľa úložného priestoru. Ak vám však táto práca nebude záležať, je tu veľká flexibilita. Môže byť spárovaná s MEGA, Disk Google, OneDrive a ďalšími. V našej recenzii Duplicati môžete vidieť tabuľku cien.

Duplikovať pridať záložný jazdec1

Duplikovať pridať cieľový jazdec2

Duplikovať Pridať nastavenie ľadovca Slide3

Duplikovať pridanie súborov Slider4

Posuvník Duplicati Encryption5

predchádzajúca

Ďalšie

Služba Duplicati vyžaduje, aby ste si stiahli klienta pre stolné počítače, ale webového klienta budete používať väčšinou. Webové rozhranie má čistý vzhľad a navigačné karty na ľavej strane sa dajú ľahko obísť. Aj keď ponúka veľa možností, používateľské prostredie zostáva jednoduché, ale nie je také jednoduché ako samostatné zálohovacie riešenia.

Po vytvorení plánu zálohovania vám služba Duplicati dá možnosť šifrovať súbory pred ich prenosom do cloudu. Používa 256-bitové šifrovanie AES, ktoré nebolo nikdy popraskané, pokiaľ to niekto vie. Duplicati vám umožní povoliť aj protokol SSL. To bude chrániť vaše dáta pred odpočúvaním, ale tiež to spomalí zálohovanie.

Ak svoje údaje zašifrujete, musíte si vytvoriť heslo. Duplicati vám povie, či je slabý, a ak ho potrebujete, vygeneruje pre vás silný.

To všetko záleží na Duplicati. Zvyšok závisí od partnerských služieb. Niektoré z nich, ako napríklad Amazon Drive a OneDrive, vaše údaje nešifrujú, ale to by nemal byť problém, pretože to môže Duplicati. Funkciu Duplicati uvádzame aj v našom najlepšom článku o zálohovaní počítačov Mac. Viac informácií o jeho možnostiach nájdete tu.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Duplicati

Duplicati je otvorený zdroj, takže zaň nemusíte platiť. Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť z Duplicati.com. Budete sa však musieť zaregistrovať pre kompatibilnú službu online zálohovania alebo ukladania v cloude, čo vás pravdepodobne bude stáť.

Rýchlosť úvodného nahrávania bude závisieť viac od partnerskej služby, ktorú vyberiete, ako pre službu Duplicati, ale hrá to rolu. Dokáže rýchlo komprimovať a šifrovať súbory, čo má veľký vplyv na rýchlosť. Testovali sme ho prenosom komprimovaného priečinka s kapacitou 1 GB na Disk Google a jeho dokončenie trvalo iba 12 minút.

Medzi životaschopných partnerov pre ukladanie v cloude na 1 TB úložného priestoru patrí Dropbox za 99,99 dolárov, Amazon Drive za 59,99 dolárov a Backblaze B2 za 60 dolárov. Spätné nabíjanie B2 poplatkov za gigabajt, takže môžete ísť nižšie alebo vyššie, podľa svojich potrieb. Ak vás zaujíma, prečítajte si našu spätnú recenziu B2 a získajte viac informácií.

5. Disk džungle

Jungle Disk je online zálohovacie riešenie zamerané na podniky. Z tohto dôvodu musíte mať najmenej dvoch používateľov. Nie je to ideálne, ale používatelia Linuxu nemajú veľa možností. Pozitívne je, že je to rýchle a umožňuje vám vybrať si, koľko miesta potrebujete, aby ste mohli spolupracovať s Amazon S3. Ak sa chcete dozvedieť viac o Amazon S3, prečítajte si našu recenziu Amazon S3.

Podporuje tiež súbory Rackspace Cloud Files, ktoré sú zďaleka najdrahším poskytovateľom IaaS. Ak chcete vidieť cenovú tabuľku, prečítajte si našu recenziu v Rackspace Cloud Files.

Po registrácii v službe Jungle Disk musíte pre svoj hlavný účet vytvoriť prispôsobenú doménu. Potom môžete pridať používateľov. Na uľahčenie procesu ponúka služba live chat podporu, čo je pekné.

Pomocou webového portálu môžete spravovať svojich používateľov a udeľovať povolenie na prístup k správam o používaní a zálohovaní.

Každý užívateľ bude musieť nainštalovať klienta osobitne. Sprievodca ich bude sprevádzať týmto procesom, je to však stále mätúce, pretože sa budú musieť pripojiť k online disku, nastaviť synchronizačné priečinky a ďalšie, z ktorých väčšina je mimo bežného rozsahu riešení online zálohovania..

Užívateľské prostredie nie je také jednoduché ako pri službách typu set-it-and-zabudni, ako je napríklad Backblaze. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho postupe nastavenia, prečítajte si našu spätnú kontrolu.

Disk Jungle Disk šifruje súbory v pokoji a počas prepravy pomocou 256-bitového šifrovacieho algoritmu AES. Podporuje tiež súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, ak chcete zachovať šifrovací kľúč. Môžete tiež nechať službu. Ak to však urobíte, nebude možné obnoviť vaše heslo.

Bezpečnosť dátového centra bude závisieť od toho, či si ako poskytovateľa cloudu vyberiete Amazon S3 alebo Rackspace Cloud Files. Obaja prijímajú obvyklé opatrenia na zabezpečenie svojich serverových zariadení proti fyzickým a virtuálnym narušiteľom a prírodným katastrofám.

Neexistuje natívne dvojfaktorové overenie, ale správcovia účtov ho môžu získať pomocou účtov Google na prihlásenie do svojich ovládacích panelov Jungle Disk.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči disk Jungle

Disk Jungle vyžaduje najmenej dvoch používateľov a podporuje až 250. Zálohovanie počítača stojí 4 USD za licenciu. Licencie vám poskytujú 10 GB zálohy zadarmo, takže absolútne minimum, ktoré zaplatíte, je 8 $ mesačne (dvaja používatelia, každý 4 $).

Je to slušná cena, ale náklady sa môžu zvýšiť, pretože vám účtujeme 15 centov za gigabajty za prvých 10 GB. Musíte tiež zohľadniť partnerskú službu. V prípade Amazonu S3 sú náklady 2,3 centov za gigabajt, kým nedosiahnete 50 TB. Súbory Rackspace Cloud Files sú však drahšie pri 10 centoch na gigabajt.

Upozorňujeme, že Amazon S3 účtuje tiež 9 centov za gigabajt stiahnutý z poplatkov za používanie. Úplnú tabuľku cien nájdete tu.

Jungle Disk nie je taký rýchly ako niektoré zo služieb, ktoré sme testovali, ako napríklad Acronis True Image (prečítajte si našu recenziu Acronis True Image), ale nie je to také zlé ako tie pomalšie..

Službu sme testovali s pripojením Wi-Fi, ktoré malo rýchlosť sťahovania 25 megabitov za sekundu a rýchlosť prenosu 10 Mb / s. V priemere trvala hodinu a pol nahrávanie priečinka s kapacitou 1 GB a sťahovanie približne deväť minút.

Služba nemá dobrý plán pre jednotlivých používateľov a je mätúce používať. Preto sme ho umiestnili na posledný zoznam. Ak sa o tom stále chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu na disku Jungle Disk.

Záverečné myšlienky

Používatelia systému Linux nemôžu byť vyberaví, pretože na operačnom systéme nie je veľa kvalitných služieb. Existuje však niekoľko kvalitných, vrátane zálohovania CloudBerry s Wasabi a CrashPlan pre malé podniky. Obaja majú silnú bezpečnosť a slušné ceny. Ak pre vás nefunguje ani jedno, môžete si vybrať aj Duplicati alebo SpiderOak ONE.

Neodporúčame však Jungle Disk, pretože nie je užívateľsky prívetivý a zameriava sa na firmy.

Čo si myslíte o našom zozname? Súhlasíte s tým, že CloudBerry Backup s Wasabi je najlepšou voľbou pre Linux? Poznáte ďalšie služby, ktoré uspokoja používateľov systému Linux? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map