Najlepšie online zálohovanie pre NAS 2020

Ste jedným z tých mocných používateľov, ktorí radi hrajú a vylepšujú váš hardvér a softvér. S domácou zálohou ste spokojní, ale chcete k nej pridať jedno alebo viac zariadení NAS. Výber zálohovania online môže byť ťažké, ale máme zády. V tomto článku vám poskytneme zoznam najlepších online záloh pre NAS, aby ste mohli dokončiť nastavenie.


Sieťové úložisko je mini-server so sieťou, ku ktorej majú prístup iné zariadenia za predpokladu, že majú poverenia. Je to vynikajúci spôsob, ako vytvoriť osobný mediálny systém založený na cloude alebo zálohovať pevný disk. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš článok o NAS.

Ak ste narazili na online zálohovanie a pýtate sa, prečo by ste to mali urobiť, odpoveď je jednoduchá: chrániť svoje údaje. Nie ste si istí, ako dlho vydrží váš pevný disk, než dôjde k jeho zlyhaniu alebo poruche. Jednotky SSD majú mieru zlyhania nižšiu ako 1 percento, vyskytujú sa však ďalšie chyby v údajoch. Váš laptop alebo Western Digital My Passport sa tiež dajú ľahko ukradnúť.

Je lepšie spoliehať sa na cloud, ako aj na miestne zálohovanie. Toto je pravidlo 3-2-1. Môžete pristupovať k svojim údajom na diaľku, nastaviť automatické zálohovanie a robiť to v krokoch, aby sa proces urýchlil.

V tomto článku sa pozrieme na cloudové zálohovanie, ktoré podporuje NAS. Ak hľadáte úložisko a nepoznáte rozdiel medzi zálohovaním a cloudom, prečítajte si vysvetlenie tu. Skôr ako začneme s hodnotením zálohy online, pozrime sa na kritériá, ktoré sme použili pri výbere.

Najlepšie online zálohovanie pre NAS 2020

Čo robí najlepšie online zálohovanie pre NAS

Všetci chceme viac zálohovať a platiť menej, preto sme od týchto služieb hľadali. A čo viac, tým viac plánov má služba lepšiu službu, pretože vám dáva lepšiu šancu nájsť tú, ktorá vám vyhovuje. Je dobré, ak má služba bezplatný plán alebo skúšobnú verziu. Existujú aj služby, ktoré ponúkajú plány s neobmedzeným miestom na zálohovanie.

Keď posielate svoje údaje do cloudu, chcete, aby boli bezpečné, takže bezpečnosť je naším ďalším kritériom. Mal by mať šifrovanie počas prepravy a pokoja, dvojfaktorové overenie, protokol TLS / SSL na ochranu vašich údajov počas prenosu, silné dátové centrá s redundantnou architektúrou servera a šifrovanie s nulovými znalosťami.

Užívateľská skúsenosť by mala byť priama. Čím lepšie, tým viac sa môžete sústrediť na svoju prácu a nemusíte sa starať o svoje údaje. Aby sa zaistilo, že klient pre stolné počítače by mal pracovať na väčšine operačných systémov a ich rozhrania, spolu s webovými a mobilnými aplikáciami, by mali byť príjemné a intuitívne na používanie.

Nakoniec počiatočné zálohy trvajú dlho, ale nemali by trvať dlhšie, ako je potrebné. Spojenie by nemalo visieť, pretiahnuť alebo zlyhať. Závisí to od infraštruktúry zálohovacej služby, od poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serverom.

Po stanovení našich kritérií sa pozrime na našu najlepšiu voľbu pre zálohovanie externej jednotky.

1. Najlepšie online zálohovanie pre NAS: IDrive

IDrive sídli v údolí San Fernando v Kalifornii. Spoločnosť bola založená v roku 1995, čo z nej robí skutočného veterána. Jeho vek sa však neukazuje iba na bohatú skúsenosť. V skutočnosti sa nachádza blízko hornej časti nášho najlepšieho zoznamu záloh online.

IDrive neponúka neobmedzené zálohovanie, ale umožňuje vám zálohovať neobmedzené zariadenia vrátane NAS. Na výber sú dva ročné osobné plány: 2TB a 5TB. Plán 2TB vás vráti o niečo viac ako 50 dolárov, zatiaľ čo plán 5TB stojí okolo 75 dolárov.

Okrem tohto úložiska získate 2 TB alebo 5 TB synchronizovaného priestoru v závislosti od plánu, ktorý predstavuje 4 TB alebo 10 TB skutočného priestoru. Ak platíte dva roky vopred, získate ďalšiu zľavu. Oba plány sú určené pre jedného používateľa a pre neobmedzené množstvo zariadení. Na otestovanie služby ponúka IDrive bezplatný plán s 5 GB záložného priestoru.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Obnovenie Slider2
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Firemní používatelia si môžu vybrať z niekoľkých plánov, ktoré neobmedzujú počet používateľov alebo počítačov, ktoré môžu zálohovať. Plány začínajú na 250 GB za 99,50 dolárov a stúpnu na 12,5 TB za 2 999,99 dolárov. Podnikateľské plány dostávajú rovnaké zľavy ako osobné. Mesačne môžete platiť za plány, ktoré ponúkajú úložisko 2,5 TB alebo viac, ale drahšie je.

IDrive používa 256-bitový algoritmus AES na šifrovanie údajov v pokoji a pri prenose. Zachováva kľúč na dešifrovanie vašich údajov, ale môžete si ich ponechať, ak si chcete zaistiť súkromné ​​šifrovanie. Pred spustením prvej zálohy sa však musíte prihlásiť.

Je prekvapujúce, že okrem týchto prísnych bezpečnostných opatrení neexistuje dvojfaktorová autentifikácia. Pretože nie je k dispozícii na ochranu vašich poverení, musíte sa uistiť, že je vaše heslo silné. Viac informácií o týchto bezpečnostných funkciách nájdete v našej recenzii IDrive.

IDrive udržuje svoje servery v bezpečných dátových centrách v USA. Odolajú katastrofám, ako sú zemetrasenia, povodne a požiare. Alarmy, sledovacie a pohybové senzory tiež chránia vaše údaje pred votrelcami.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

Práca s IDrive je zložitejšia, pretože neponúka neobmedzené zálohovanie. Musíte vybrať a vybrať súbory, ktoré chcete zálohovať. Môžete tak urobiť na základe umiestnenia, ale nie podľa typu súboru. IDrive má navyše veľa možností nastavenia, takže si na to musíte zvyknúť. Napriek tomu by to nemal byť problém pre väčšinu ľudí.

IDrive môžete používať na Windows, MacOS a Linux. Existujú aj aplikácie pre smartfóny pre Android alebo iOS.

IDrive môže pretiahnuť pri počiatočných nahrávaniach. Bohužiaľ neexistuje žiadne nastavenie na spustenie zálohovania s viacerými vláknami, aby sa urýchlilo. IDrive má bezplatnú kuriérsku službu zálohovania nazvanú IDrive Express, ktorá môže pomôcť. Je bezplatný raz ročne pre osobných používateľov a trikrát ročne pre obchodných používateľov. Môžete ho použiť aj na sťahovanie.

Okrem toho existuje kopírovanie súborov na úrovni bloku, ktoré odovzdáva iba tie časti súborov, ktoré boli zmenené od poslednej zálohy, aby sa urýchlil prenos..

IDrive má veľkú hodnotu a vysokú bezpečnosť so šifrovaním v pokoji a počas prepravy a voliteľným súkromným šifrovaním, ktoré chráni vaše súkromie. Nie je to blesk rýchlo, ale má kompenzáciu IDrive Express a blokové kopírovanie. To je dosť, aby sa stal našim najlepším výberom pre tento zoznam.

2. Acronis True Image

Acronis je v oblasti zálohovania od roku 2003 a jeho bohaté skúsenosti sú zrejmé z jeho najnovšej verzie Acronis True Image 2018.

Na produkt Acronis True Image môžete získať celoživotnú licenciu. Nedovoľuje vám však zálohovať údaje do cloudu, ale iba do miestneho úložiska. Z tohto dôvodu vám odporúčame získať ročný plán. Na výber sú: Advanced a Premium.

Pokročilé náklady 4,16 dolárov mesačne alebo 49,99 dolárov ročne, za 250 GB. Zahŕňa úplné zálohovanie obrázkov, aktívne klonovanie diskov, univerzálne obnovenie a zálohovanie sociálnych médií. Prémiové náklady 8,33 dolárov mesačne, 99,99 dolárov ročne, za 1 TB. Do zoznamu funkcií pridáva certifikáciu blockchainu pre súbory a elektronické podpisy.

Acronis True - Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Nastavenie-Slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Ak zaplatíte za zväčšenie veľkosti úložiska, získate ho za zníženú cenu. Platí to aj pre počet počítačov zahrnutých do plánu.

Acronis True Image používa 256-bitové šifrovanie AES a protokol TLS / SSL na ochranu vašich údajov počas prenosu. Súbory môžete tiež zašifrovať pred ich odoslaním na servery Acronis. Vyžaduje si to zadanie hesla, ktoré poznáte iba vy. Súbory zostanú šifrované v cloude, kým ich dešifrujete. Vďaka tomu je aplikácia Acronis True Image nulová.

K dispozícii je tiež nová funkcia s názvom Acronis Active Protection, ktorá pomáha proti útokom ransomware. Ak zlyhá, pri načítaní súborov sa môžete spoľahnúť na vytváranie verzií. Žiaľ, neexistuje dvojfaktorové overenie.

Dátové centrá spoločnosti Acronis používajú biometrické skenovanie, kľúčové karty, hliadky a monitorovanie, aby sa zabezpečilo, že nedochádza k žiadnym porušeniam. Vaše údaje sú uložené aj na viacerých serveroch, ktoré sú chránené proti prírodným katastrofám a požiarom.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Acronis True Image

Desktop klient je intuitívny a ľahko ovládateľný, ale jeho text by mal byť väčší. Na ľavej strane je ponuka na navigáciu v aplikácii.

Môžete ho použiť na zálohovanie všetkého, a nie na výber konkrétnych súborov. To zaberie viac miesta, ale uľahčí sa tým vytvorenie plánu zálohovania. Ak sa tak rozhodnete urobiť, môžete vylúčiť súbory, ktoré nechcete zálohovať. Navyše, jeho oznámenia sú užitočné a budú vás informovať.

Funguje na Windows a MacOS. Ak ste používateľom systému Linux, vyhľadajte si vhodnú službu v našom najlepšom článku venovanom online zálohe pre systém Linux.

Pomocou online panela môžete vykonať manuálne zálohovanie a obnovenie súborov. Preto je užitočné pre vzdialenú správu. Online rozhranie je jasné a nebude vás zamieňať.

Služba nemá problém s počiatočnými nahrávaniami. V skutočnosti nás to prekvapilo svojou rýchlosťou, pretože zálohovanie a obnova priečinka s kapacitou 1 GB trvalo iba 15 minút. Na sťahovanie sme použili „optimálne“ nastavenie, ale existuje aj „maximálne“ nastavenie, ktoré je pravdepodobne ešte rýchlejšie. Tabuľku s výsledkami testov nájdete v našej recenzii Acronis True Image.

Aplikácia Acronis True Image je rýchla, má dobrú bezpečnosť a ponúka lepšiu používateľskú skúsenosť ako IDrive, nemôže sa však zhodovať s jej hodnotou alebo zálohovať neobmedzené zariadenie. Vďaka tomu je číslo dva na našom zozname.

3. Domov BigMIND

BigMIND Home je online služba zálohovania od spoločnosti, ktorá vytvorila Zoolz Home Backup. Nie je prekvapujúce, že sú si podobné, ale BigMIND Home má nové funkcie, ktoré Zoolz Home nemá.

Osobný plán spoločnosti BigMIND Home stojí 2,99 dolárov mesačne, platí sa však ročne a poskytuje skromný 100 GB záložného priestoru pre jedného používateľa a tri počítače.

Rodinný plán stojí 6,99 dolárov mesačne a poskytuje vám 500 GB úložného priestoru pre troch používateľov, deväť počítačov a šesť mobilných zariadení. Je to lepšie riešenie, ale pravdepodobne to nie je dosť miesta pre mnoho používateľov.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti pripojenia BigMIND

Inteligentný výber BigMIND

Rozvrh zálohovania BigMIND

BigMIND Preskúmať súbory online

predchádzajúca

Ďalšie

Ak sa prihlásite na odber plánu Family Plus, získate 1 TB cloudového záložného priestoru za 12,99 dolárov. Je to slušné množstvo priestoru, ale nie je to najlepšia ponuka. Tento plán vám umožňuje zdieľať so štyrmi ďalšími používateľmi v 15 počítačoch a neobmedzených mobilných zariadeniach.

Službu môžete vyskúšať pomocou bezplatného plánu, ktorý vám poskytne 5 GB záložného priestoru pre jedného používateľa. Umožňuje vám zálohovať jeden počítač, jednu externú jednotku a dve mobilné zariadenia.

BigMIND Home šifruje súbory na serveroch pomocou 256-bitového algoritmu AES. Táto služba predvolene spravuje váš šifrovací kľúč. Ak sa tomu chcete vyhnúť, môžete si pri nastavovaní plánu zálohovania zvoliť súkromné ​​šifrovanie, ale neskôr to nemôžete urobiť. Kompromis je v tom, že dom BigMIND Home nebude môcť získať vaše heslo, ak tak urobíte.

Súbory sú chránené pri prenose cez protokol SSL, ale je treba vedieť, že musíte povoliť. BigMIND poskytuje dvojfaktorové overenie na ochranu vašich poverení.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Home BigMIND

Desktopový klient je užitočný, pretože zobrazuje stav zálohy, kedy bola posledná záloha, koľko súborov je zálohovaných a koľko čaká. Tieto informácie sú užitočné a rozhranie je atraktívne a jasné.

Môžete si zvoliť zálohovanie podľa typu súboru alebo umiestnenia. Ponúkať výber je pekné, pretože iné služby používajú iba jednu metódu.

Webové rozhranie, ktoré zobrazuje kategórie súborov a zariadenia, je farebnejšie a umožňuje vám jednoducho prehliadať váš obsah v cloude. Na hlavnom paneli sa zobrazuje, koľko zariadení je pripojených k aplikácii BigMIND Home a koľko sa zálohuje. K dispozícii je tiež graf, ktorý zobrazuje vašu aktivitu zálohy v priebehu času a koláčový graf, ktorý predstavuje prehľad typov súborov.

Aplikácia BigMIND Home je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS.

Počiatočné nahrávanie by malo byť rýchle a sťahovanie by malo byť pomalé, pretože BigMIND Home používa na zálohovanie chladiaci úložný priestor Amazon Glacier, určený na dlhodobé archivovanie. Ak to znie ako šálka čaju, prečítajte si našu recenziu na ľadovci Amazonky. Priemerná doba nahrávania 1 GB údajov by mala byť asi 30 minút. Prečítajte si viac o službe v našej BigMIND domovskej recenzii.

4. Carbonite Safe Backup Pro

Karbonit je jednou z najstarších zálohovacích služieb. Má dve riešenia: Carbonite Safe a Carbonite Safe Backup Pro. Prvý je vhodný pre jeden počítač, zatiaľ čo druhý ponúka zálohu NAS.

Carbonite Safe Backup Pro ponúka tri plány na výber: Core, Power a Ultimate.

Základné náklady sú 24 dolárov mesačne, ale platia sa ročne. Ak platíte dva alebo tri roky vopred, získate zľavu 20 alebo 30 percent. Poskytuje vám 250 GB záložného priestoru až pre 25 počítačov.

Získate tiež externý pevný disk a automatické zálohovanie videa, centralizovanú správu účtov a správcovské konzoly a možnosť prijímať pevný disk na obnovenie poštou..

Plán napájania vám dá späť 66,67 dolárov mesačne, vyúčtované ročne (je to však 50 USD na obmedzenú dobu), za 500 GB priestoru na zálohovanie a možnosť zálohovania až 25 počítačov a jeden server.

Ultimate pridáva zálohovanie neobmedzeného počtu serverov k predchádzajúcemu plánu za 108,34 dolárov. V súčasnej dobe je cena 83,34 dolárov na obmedzený čas.

Carbonite Safe Backup Pro používa 128 bitové šifrovanie AES na šifrovanie súborov. Ak sa rozhodnete povoliť súkromné ​​šifrovanie a sami spravovať kľúč, môžete prepnúť na AES 256-bit. Ak tak urobíte, nebudete mať k svojim údajom prístup, ak ich stratíte.

Kľúč môžete chrániť pomocou hesla, ale ak ho zabudnete, karbonit ho nebude môcť resetovať. Nebude tiež možné obnoviť heslo účtu. Vďaka tomu sú aplikácie Carbonite Safe Backup Pro nulové. Nezabudnite na svoje heslá a urobte ich silnými. Zabezpečenie účtu môžete zvýšiť aj povolením dvojfaktorovej autentifikácie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit Bezpečné zálohovanie Pro

Počítačový klient Carbonite Safe Backup Pro sa ľahko inštaluje. Keď tak urobíte, stačí na dokončenie procesu zálohovania iba jeden krok, pretože väčšina z nich funguje automaticky. Nezahŕňa však niektoré súbory a prípony a predvolene nezálohuje súbory väčšie ako 4 GB. Ak ich chcete zahrnúť, musíte ich označiť ručne.

Klient tiež farebne kóduje vaše súbory, takže môžete ľahko vidieť ich stav počas zálohovania, ale musíte túto funkciu povoliť, pretože nie je predvolene zapnutá.

Existuje aj atraktívne webové rozhranie, ktoré môžete použiť na kontrolu stavu zálohy, prístup k súborom a správu účtu.

Mobilná aplikácia má rovnaké funkcie balené v jasnom a minimalistickom rozhraní. Okrem ukladania súborov môžete pomocou aplikácie automaticky zálohovať fotografie aj v telefóne. To nemôžete urobiť s inými typmi súborov, ale neobmedzené zálohovanie fotografií je stále veľa. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu s uhličitanom uhličitým.

Počiatočný proces zálohovania systému Carbonite Safe Backup Pro je pomalý a nepribližuje sa procesom jeho konkurencie. Následné zálohy však budú oveľa rýchlejšie vďaka algoritmu prenosu na úrovni blokov.

5. MozyPro

MozyPro je univerzálna služba zálohovania, ktorá je dobrá pre podniky, ktoré chcú zálohovať viac počítačov.

Jeho plány poskytujú záložný priestor, ktorý môžete zdieľať medzi počítačmi a servermi. Môžete platiť mesačne, ročne alebo dvakrát ročne. Plány začínajú na 10 GB a dosahujú až 4 TB, ale Mozy na svojej webovej stránke uvádza ceny až do 250 GB. Ak potrebujete viac, musíte požiadať o cenu. Existujú aj plány bez serverov, ktoré sú lacnejšie ako ich náprotivky.

Je pekné, že existuje flexibilita, ale problémom je, že MozyPro sa začína na 10 GB. To nestačí na zálohovanie počítača, nieto servera. Ak máte niekoľko serverov, nemusí 4TB stačiť. Najväčším problémom je však to, aké drahé sú. MozyPro účtuje smiešnu cenu 850 dolárov za rok za 250 GB zálohy. Ostatné služby poskytujú oveľa lepšiu hodnotu.

MozyPro sa dobre stará o svoju bezpečnosť. Vyzýva audity tretích strán, aby sa ubezpečil, že jeho dátové centrá sú v súlade s úlohou zachovať bezpečnosť vašich údajov. Zariadenia dokážu odolávať prírodným katastrofám, vírusovým útokom a iným nepriaznivým udalostiam, ktoré môžu ohroziť vaše údaje. Bezpečnostný personál je na mieste 24/7 a dátové centrá sú chránené televíznymi kamerami s uzavretým okruhom, bránami a prístupom k elektronickým kľúčom.

Vaše súbory sú šifrované na serveroch Mozy. V skutočnosti sú šifrované pred opustením vášho počítača a sú chránené počas prepravy pomocou pripojenia TLS. MozyPro predvolene zachováva váš kľúč a používa 448-bitové šifrovanie Blowfish.

Môžete si však zvoliť súkromné ​​šifrovanie, ktoré prepne šifrovací algoritmus na AES 256-bit.

Nevýhodou je, že MozyPro nebude môcť obnoviť svoje heslo a ukážku súborov a miniatúry obrázkov sa na webe nezobrazia. Nebudete tiež môcť odovzdávať súbory z webového prehľadávača.

MozyPro bohužiaľ neposkytuje dvojfaktorové overenie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia MozyPro

MozyPro vyžaduje viac práce ako iné online zálohy, než začnete zálohovať svoje dáta. Keď to však nastavíte, má zaujímavé funkcie, ktoré uľahčujú postup vpred. Pre vysvetlenie krokov, ktoré musíte urobiť, si prečítajte našu recenziu MozyPro.

Stiahnutie klienta pre stolné počítače je jednoduché a inštalácia netrvá dlho. Na nastavenie zálohy nemusíte robiť veľa, pretože MozyPro prehľadáva váš systém súborov a vyberie najbežnejšie typy súborov pre zálohovanie. Nemá najúčinnejšie rozhranie, aké sme kedy videli, ale sprievodca mu pomôže dokončiť prácu. Funguje na Windows, MacOS a Linux.

Webové rozhranie má správcovskú konzolu s praktickými funkciami, ktoré uľahčujú správu účtu. Môžete vyhľadať pripojenie k svojmu účtu podľa používateľa alebo zariadenia a zistiť, koľko dát je zálohovaných a kedy bolo spustené posledné zálohovanie. Sekcia „grafy a správy“ zobrazuje históriu a stav zálohy a umožňuje vám nastaviť e-mailové upozornenia.

Aplikácie smartfónov MozyPro nemôžu zálohovať vaše údaje, ale umožňujú vám k nim prístup. Sú k dispozícii pre Android a iOS.

Naše testy ukázali, že MozyPro potrebuje asi hodinu na zálohovanie komprimovaného priečinka s veľkosťou 1 GB do cloudu. Testy sme uskutočnili v Bangkoku v Thajsku prostredníctvom pripojenia Wi-Fi s rýchlosťou sťahovania 55 megabitov za sekundu a rýchlosťou prenosu 22 Mb / s. Hodina na 1 GB je stále príliš dlhá. Problém môže byť v tom, že MozyPro nekomprimuje údaje.

Nasledujúce zálohy však budú bežať oveľa rýchlejšie pomocou algoritmu kopírovania súborov na úrovni bloku.

Záverečné myšlienky

Váš NAS môže byť zálohou pevného disku, musíte ho však chrániť. V tomto článku sme sa zaoberali tým, že vám poskytneme náš zoznam najlepších online záloh pre NAS.

IDrive je náš najlepší výber, pretože má veľkú hodnotu, silné zabezpečenie, umožňuje vám zálohovať neobmedzené zariadenia a umožňuje vám používať IDrive Express zadarmo raz ročne.

MozyPro nemôžeme odporučiť, pretože je to drahé a neponúka veľa úložného priestoru, pretože je pomalý a neposkytuje dvojfaktorové overenie. Aplikácia BigMIND Home uľahčuje vytvorenie plánu zálohovania a rýchle načítanie súborov. Jeho obnova súborov je však pomalá a mohla by ponúknuť lepšie ponuky.

Aplikácia Acronis True Image 2018 tiež poskytuje dobrú používateľskú skúsenosť, ale trpí vysokou cenovou značkou. Navyše je obmedzený počet zariadení, ktoré s ním môžete zálohovať. Program Carbonite Safe Backup Pro ponúka neobmedzené úložisko, je však pomalý a neposkytuje mesačné predplatné.

Používate na zálohovanie zariadení NAS inú službu? Čo si myslíte o našich výberoch? Povedzte nám o tom v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me