Najlepšie online zálohovanie pre mobilný 2020: zálohovanie na cestách

Smartfóny sú všade a dokážu uchovávať viac údajov ako kedykoľvek predtým. Sú plné fotografií, videí, kontaktov, správ a ďalších. Strata telefónu, odcudzenie alebo zabudnutie nechať ho na pláži pred plávaním je omnoho nákladnejšia ako jeho cena..


Aby ste predišli strate údajov, môžete ich zálohovať zo smartfónu pomocou služieb zálohovania online. Ak ste novým témou, môžete sa obrátiť na nášho sprievodcu o tom, ako zálohovať Android. Obsahuje natívnu službu zálohovania Android od spoločnosti Google a IDrive, čo je jedna z najlepších online zálohovacích služieb pre zálohovanie počítačov.

IDrive je naša najlepšia voľba a proprietárne aplikácie pre Android a iOS neprinášajú zníženie. Niektorých čitateľov by to mohlo zmiasť, ale hovoríme o tom, prečo sme Google dole nasmerovali. Predtým, ako začneme s hodnotením, budeme diskutovať o našich výberových kritériách, ktoré dúfame, že náš proces vyjasní.

Ak ste tu narazili na cloudové úložisko, mali by ste si prečítať naše zoznamy najlepších služieb úložiska cloudu. Ak nepoznáte rozdiel medzi úložiskom v cloude a zálohovaním, prečítajte si naše vysvetlenie.

Najlepšie online zálohovanie pre mobilný 2020

Čo robí najlepšie zálohovanie online pre mobil

Ak si prečítate našu recenziu na Disku Google, dozviete sa, že sa nám funkcie spolupráce na tejto platforme páčia, ale nemáme radi prístup spoločnosti k bezpečnosti a ochrane osobných údajov. Spoločnosť Google sa zaviazala pomáhať pri vládnom dohľade prostredníctvom projektu PRISM Národnej bezpečnostnej agentúry USA. Možno to nemal na výber, ale situácia stojí.

Okrem tejto temnej histórie ochrany osobných údajov si spoločnosť Google vyhradzuje právo naskenovať a analyzovať váš obsah z hľadiska cieleného marketingu v súlade so zmluvnými podmienkami.

Túto záležitosť si môžete vziať do vlastných rúk pomocou nástrojov, ako je napríklad Boxcryptor (prečítajte si našu recenziu v Boxcryptore), na šifrovanie súborov na vašom smartfóne, ale rozhodli sme sa držať sa online zálohovacích služieb, ktoré majú silné zabezpečenie a súkromie a nezdieľajú laxné stránky Google prístup.

Vstavaná bezpečnosť je omnoho pohodlnejšia a vy si budete istí, že hackeri nebudú mať prístup k vašim súborom. Zohľadnili sme, či služba ponúka šifrovanie pre vašu zálohu, a či to nebolo známe. Nulové znalosti zabránia každému okrem vás, vrátane nečestných zamestnancov, čítať vaše súbory.

Je dobré mať aj prístupový kód, pretože ostatní ľudia nebudú mať prístup k vášmu úložisku, aj keď majú telefón.

Kvalitu aplikácie sme zvažovali, pokiaľ ide o jednoduché použitie, pretože zložitá používateľská skúsenosť môže viesť k frustrácii a prehliadaniu súborov na zálohovanie. Uprednostňuje sa opak, preto sme hľadali príjemnú a intuitívnu používateľskú skúsenosť.

Zohľadnili sme aj to, čo služba môže zálohovať. Hoci služby ako pCloud, Sync.com a ďalšie položky v našom najlepšom cloudovom úložisku pre fotografie a najlepší cloudový úložný priestor pre videá môžu ponúknuť automatické nahrávanie fotografií a videa pre vaše mobilné zariadenie, zálohovacie služby online v ideálnom prípade ponúkajú širšiu ochranu.

Textové správy, kontakty, denníky hovorov a zálohovanie údajov aplikácií sú možnosti, ktoré sme očakávali v rôznej miere úspechu.

Všetci chceme viac zálohovať a platiť menej, preto sme hľadali služby, ktoré sme skontrolovali. Navyše, čím viac funkcií plány poskytujú, tým lepšie. Je dobré, ak má služba bezplatný plán alebo skúšobnú verziu. Niektoré služby ponúkajú aj plány s neobmedzeným miestom na zálohovanie.

Posledným kritériom je rozmanitosť platforiem, čo znamená, že sme kývli na aplikácie, ktoré dokážu pracovať a zálohovať aj váš počítač. Na rozdiel od mnohých aplikácií v službe Google Play a App Store, ktoré dokážu zálohovať iba váš mobilný telefón, niektoré záložné služby v našom zozname najlepších zálohovacích služieb online môžu urobiť oboje. Niektorí hovoríme, pretože sme museli zahrnúť G Cloud a Degoo, ktoré nie sú na našom zozname.

1. Najlepšie online zálohovanie pre mobil: IDrive

Screenshot_20190218-155532_IDrive Online

Niet divu, že IDrive je náš najlepší výber, pretože je to naša najlepšia online služba zálohovania online. Je to vďaka jej vynikajúcim hodnotovým a bezpečnostným funkciám.

Táto služba poskytuje nulovú ochranu vedomostí na všetkých platformách vrátane mobilných. Úroveň šifrovania je 256-bitová AES, ktorá nemôže byť prelomená. Má tiež prístupový kód zámku. Ak to povolíte, musíte zadať štvorciferný prístupový kód, aby ste na mobil ID mohli zadať IDrive.

Aplikácia obsahuje veľké červené tlačidlo „zálohy“, ktoré vás presmeruje do ponuky, kde si môžete vybrať, čo chcete zálohovať. Odtiaľ môžete zapnúť automatické nahrávanie z fotoaparátu, ktoré funguje pre obrázky a videá. Táto aplikácia má v obchode Google Play slušné hodnotenie 4,2 hviezdičkami a viac ako 1 milión stiahnutí.

Je ľahké automaticky zálohovať všetok obsah daného typu. V aplikácii jednoducho klepnete na začiarkavacie políčko.

V systéme Android môžete zálohovať fotografie, videá, kontakty, texty, denníky hovorov a kalendáre. To isté môžete urobiť na iOS, s výnimkou textov a protokolov hovorov. Ak požadované súbory nepatria do týchto kategórií, môžete vybrať konkrétne súbory pomocou možnosti „iné súbory“. Prehliadač súborov funguje dobre, ale z pridania výberu priečinka by bolo užitočné.

Mobilné zálohovanie s IDrive sa vyskytuje iba raz denne, čo znamená, že nepretržité zálohovanie nie je možné. To je nepríjemné, najmä preto, že môžete vypnúť používanie mobilného dátového plánu, aby sa operácie zálohovania neprežúvali cez mesačné pridelenie údajov. Jedna záloha za deň je však normou pre aplikácie na zálohovanie mobilných zariadení, takže IDrive nie je sám.

Zálohovanie môžete obmedziť aj na nabíjanie telefónu, ak nechcete, aby to rušilo vaše používanie.

Zaujímavé je, že IDrive vám umožní zdieľať vaše zálohované súbory. Môžete tak urobiť dlhým stlačením ľubovoľného súboru alebo priečinka, ktorý ste si zálohovali. Týmto sa otvorí ponuka zdieľania, v ktorej môžete zadať e-mailové adresy svojich príjemcov spolu so správou. Môžete tiež prezerať svoje súbory v režime offline. Môžete tiež povoliť synchronizáciu na synchronizáciu súborov medzi vašimi zariadeniami.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

Za užívanie IDrive nebudete musieť platiť veľa, pretože jeho ceny sú konkurencieschopné. Patrí medzi najlepšie bezplatné cloudové zálohovacie služby.

IDrive Personal má dve varianty. Prvá umožňuje ukladať až 2 TB obsahu za 52 dolárov ročne. Druhý vám umožní uložiť 5 TB za 75 dolárov. Získate tiež 2TB alebo 5TB synchronizačného priestoru, v závislosti od toho, čo si vyberiete, čím získate celkom 4TB alebo 10TB priestoru. Navyše vám umožňujú zálohovať neobmedzené množstvo zariadení.

Ak máte podnikanie, obchodný plán IDrive vyhovie vašim potrebám viac. Začíname na 75 USD pre neobmedzené množstvo zariadení a používateľov a poskytuje 250 GB záložného priestoru. Priestor môžete zväčšiť až na 12,5 TB. Môžete sa rozhodnúť platiť mesačne za všetky okrem dvoch najlacnejších obchodných plánov.

Pred rozhodnutím o dlhodobom prihlásení môžete použiť bezplatný plán, ktorý poskytuje 5 GB voľného miesta na zálohovanie online.

IDrive funguje na Windows, MacOS a Linuxe, takže je jednou z mála služieb, ktoré podporujú všetky tri. Skúsenosti s počítačom majú mierne krivky učenia, pretože IDrive vyžaduje, aby ste manuálne vybrali súbory na zálohovanie na rozdiel od neobmedzených služieb, ktoré zálohujú všetko. To znamená, že použitie nie je ťažké. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii IDrive.

2. G Cloud

Screenshot_20190218-155610_G Cloud

Nie, G Cloud nie je aplikáciou Google, hoci je pochopiteľné, že si to môžete myslieť. Nezálohuje sa na Disk Google, ale skôr na webové služby Amazon. Nie je medzi našimi najlepšími online zálohovacími službami, pretože nedokáže zálohovať váš počítač, ale chráni vaše mobilné dáta dobre.

G Cloud používa 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie súborov, chýba mu však súkromné ​​šifrovanie. K dispozícii je tiež funkcia zámku prístupového kódu, ktorá pomáha chrániť váš účet.

Aplikácia sa otvorí na domovskej karte, ktorá zobrazuje, koľko úložného priestoru ste využili. Ak chcete vybrať, čo potrebujete zálohovať, musíte použiť kartu „údaje“ a vybrať konkrétne súbory a priečinky. Keď tak urobíte, môžete použiť kartu Domovská stránka na zálohovanie a obnovenie potrebných údajov. Aplikácia je jasná a pri hľadaní toho, čo potrebujete, vás nebude poškriabať.

Používatelia obchodu Google Play sú spokojní s kvalitou používateľského rozhrania a funkcií, pretože aplikácia má hodnotenie 4,6 a viac ako 5 miliónov stiahnutí..

G Cloud umožňuje vybrať veľa typov údajov na zálohovanie vrátane kontaktov, protokolov hovorov, dokumentov, systémových nastavení, údajov prehliadača, fotografií a videí. Typy súborov, ktoré si cloud vyberie na zálohovanie, môžete upravovať v ponuke rozšírených nastavení. Kategórie, ktoré môžete upravovať, zahŕňajú fotografie, videá, hudbu a dokumenty. Ak to chcete urobiť, môžete vybrať konkrétnu kategóriu, ktorú chcete pridať alebo odstrániť.

Rovnako ako v prípade IDrive neexistuje nepretržitá záloha, ale v prípade potreby môžete vynútiť spustenie zálohy, pri nabíjaní ju nastavte na automatické nahrávanie alebo nastavte plán. Plán umožňuje nastaviť konkrétny čas, deň a úroveň nabitia batérie potrebnú na spustenie zálohovania.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia G Cloud

S G Cloud získate iba 1 GB bezplatnej zálohy, ale sprostredkovaním môžete zarobiť až 10 GB. Ak potrebujete viac, program G Cloud má neobmedzený plán zálohovania, ktorý stojí iba 3,99 dolárov mesačne a dá sa použiť na zálohovanie piatich zariadení vrátane telefónov iPhone. Údaje je možné medzi týmito zariadeniami prenášať aj jediným kliknutím.

Ak nepotrebujete neobmedzený priestor na zálohovanie a chcete ušetriť peniaze, môžete použiť ročný plán 100 GB za 11,99 dolárov.

Neexistuje žiadna počítačová aplikácia, ktorá by vám umožnila chrániť súbory v počítači, ale to je malá nevýhoda, pretože G Cloud je vynikajúca služba na zálohovanie mobilných dát.

3. Degoo

Screenshot_20190218-155627_Degoo

Degoo funguje na zariadeniach Android a iOS, ako aj Windows a MacOS, nemôžeme ho však odporúčať z dôvodu neohrabaných rozhodnutí o návrhu a nedostatku plánovača zálohovania. Podrobnosti o jeho nedostatkoch nájdete na pracovnej ploche v našej recenzii Degoo. Ak chcete získať lepšie alternatívy, ktoré podporujú systém Windows, prečítajte si článok o najlepšom online zálohovaní pre systém Windows.

Degoo napriek tomu používa 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie súborov a poskytuje súkromné ​​šifrovanie prostredníctvom svojho prémiového plánu. Ak ju chcete použiť, musíte si zvoliť prístupovú frázu a nahrať súbory do svojho „prísne tajného priečinka“.

Degoo mobilný zážitok je oveľa lepší ako desktopový zážitok. Jeho dizajn je podobný iným aplikáciám v mobilnom telefóne, stále však môže byť mätúci, pretože na vykonanie zálohovania údajov je potrebné vykonať viac krokov, ako je potrebné. Po otvorení aplikácie sa zobrazí karta „Môj kanál“, ktorá zobrazuje fotografie a videá z telefónu.

Ak chcete vybrať, čo chcete zálohovať, musíte prejsť na kartu „Moje súbory“ a klepnutím na modrý kruh odovzdať údaje. Môžete si vybrať, či chcete nahrávať súbory alebo priečinky, ale nie konkrétne typy súborov.

Ak to chcete urobiť, musíte otvoriť ponuku vpravo a ťuknúť na položku „moje nahrané videá“. Kategória automatického nahrávania umožňuje odovzdávať fotografie, videá, dokumenty a hudbu. SMS, kontakty, kalendár a ďalšie typy údajov nie sú k dispozícii.

To však nezabránilo Degoo mať 4,5-hviezdičkové hodnotenie a viac ako 10 miliónov stiahnutí v Obchode Play. S tým pomohla skutočnosť, že vám poskytuje 100 GB záložného priestoru online, čo je oveľa viac ako iné služby.

Rovnako ako predchádzajúce dve aplikácie, Degoo nemá nepretržité zálohovanie, ale neumožňuje vám naplánovať aj zálohovanie. Dostupné možnosti sú nastaviť tak, aby sa spustil iba pri pripojení k sieti Wi-Fi alebo iba pri nabíjaní.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Degoo

Degoo vám môže pomôcť vyčistiť úložný priestor v zariadení odovzdaním fotografií a následným zmenšením pri zobrazení v telefóne. Fotografie v plnej veľkosti budú naďalej prístupné na serveri Degoo.

Do 100 GB voľného miesta na zálohovanie môžete pridať odporúčaním priateľov. Môžete sprostredkovať odporúčania, až kým nedosiahnete 500 GB, čo je dosť veľkorysé. Okrem toho môžete využívať bezplatný program na neobmedzenom množstve zariadení. Nezabudnite však, že musíte mať prístup k svojmu účtu každých 90 dní, inak spoločnosť Degoo vaše údaje odstráni.

Ak sa jedná o problém, môžete sa prihlásiť na odber plánu 2TB za 10 USD mesačne. Plán môžete vyskúšať pomocou bezplatnej 14-dňovej skúšobnej verzie pred prihlásením na odber. To znamená, že je to rovnaké množstvo ponúk IDrive úložného priestoru za dvojnásobnú cenu.

Program zadarmo však stále ponúka veľa a užívateľský dojem príliš neznižuje celkový dojem.

4. Domov BigMIND

Screenshot_20190218-155545_BigMIND

BigMIND Home je ďalšia služba online zálohovania od spoločnosti, ktorá vytvorila Zoolz Home Backup a G Cloud. Je to podobné ako v službe G Cloud, ale má nové funkcie v stolných počítačoch a mobilných klientoch, ktoré jeho náprotivok neobsahuje. Jeho používateľská skúsenosť sa však úplne nezhoduje s G Cloud.

Aplikácia BigMIND Home sa o vaše súbory bude dobre starať, pretože na ich šifrovanie v pokoji používa 256-bitovú technológiu AES 256-bit.

Mobilná aplikácia sa začína vybratou kartou „Zistiť“. Neukázalo sa nám nič, bez ohľadu na to, čo sme nahrali. Ak chcete vybrať, čo chcete odovzdať, musíte použiť ponuku vľavo a klepnúť na „výber údajov“.

Odtiaľ môžete vyberať kontakty, denníky hovorov, fotografie, správy, videá a ďalšie typy súborov. Potom budete musieť svoj výber uložiť klepnutím na tlačidlo „uložiť“. Potom sa zobrazí karta „dashboard“, ktorá vám umožní nahrať klepnutím na „upload now“. Jednoduché tlačidlo na odovzdanie v okne na výber údajov by proces uľahčilo.

Domovská stránka BigMIND nepatrí medzi najobľúbenejšie aplikácie a v obchode Play má niečo cez 10 000 stiahnutí. Má však 4,6-hviezdičkové hodnotenie.

Nemá nepretržité zálohovanie, ale môžete nastaviť, aby sa spustilo pri nabíjaní, podľa plánu alebo pri pripojení k sieti Wi-Fi. Môžete nastaviť plán na konkrétny čas, deň a úroveň nabitia batérie.

Aplikácia BigMIND Home dokáže na vašich fotografiách rozpoznávať tváre a veci, takže vám ich umožňuje filtrovať podľa týchto kategórií. Keď rozpozná tváre, môžete k nim pridať mená, aby ste ľahšie vyhľadávali ľudí. To isté platí aj pre veci.

Aplikáciu BigMIND Home môžete použiť na pripojenie k aplikáciám sociálnych médií, ako sú Facebook a Instagram, a na zálohovanie údajov, ktoré v nich máte. Táto funkcia nie je obmedzená iba na sociálne médiá, ale funguje aj so službami cloudového úložiska, ako sú napríklad Box, Disk Google, Dropbox a OneDrive..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Home BigMIND

BigMIND Home má niekoľko prémiových plánov. 16 GB je 99 centov za mesiac a umožňuje vám mať jedného používateľa, ktorý dokáže zálohovať tri mobilné zariadenia a tri počítače. Program 100 GB vám umožňuje robiť to isté za 2,99 dolárov mesačne. Program 500 GB stojí 6,99 dolárov mesačne a môže pojať troch používateľov, ktorí môžu zálohovať deväť počítačov a šesť mobilných zariadení.

Konečný plán ponúka 1 TB záložného priestoru pre päť používateľov. Môže zálohovať neobmedzené množstvo mobilných zariadení a počítačov a streamovať videá vo vysokom rozlíšení. Je to 12,99 dolárov mesačne.

Pred prihlásením na odber môžete na bezplatnú službu 5 GB vyskúšať službu. Ak to nestačí, môžete presvedčiť priateľov, aby sa pripojili a získali 1 GB ďalšieho priestoru pre každú osobu, ktorá tak urobí.

Domov BigMIND nemá najlepšiu hodnotu, má však výkonné funkcie a skúsenosť používateľa. Informácie o tom, ako to funguje pre stolné počítače, sa dozviete v našej recenzii BigMIND Home.

5. Online zálohovanie SOS

Screenshot_20190218-155632_SOS

SOS Online Backup je slušná služba, ale náklady na predplatné sú prinajmenšom drahé. To však nemusí platiť pre zálohovanie smartfónov, pretože si môžete zvoliť lacnejší plán. Hovoríme viac o nižšie uvedenej hodnote, ale najskôr si povedzme bezpečnosť.

Aplikácia predvolene nešifruje súbory, ale môžete ich povoliť a odporúčame vám to. Program SOS Online Backup používa 256-bitové šifrovanie AES a umožňuje vám spravovať váš kľúč, vďaka čomu nie je známy.

Po otvorení aplikácie sa zobrazí jednoduchá úvodná stránka s možnosťou „ochrany“, ktorá vám umožní vybrať kategórie. Zálohovať môžete obrázky, videá, hudbu a údaje aplikácií automaticky a vybrať ľubovoľný priečinok alebo súbor na zálohovanie manuálne. To však nemôžete urobiť pre textové správy alebo denníky hovorov.

Dizajn je zastaraný a nie je taký intuitívny ako ostatné aplikácie v našom zozname.

Používatelia obchodu Play súhlasia s miestom, ktoré SOS Online Backup zaujíma na tomto zozname, čo mu dáva 3,8-hviezdičkové hodnotenie. Počet stiahnutí je niečo vyše 10 000.

Neexistuje žiadne nepretržité zálohovanie, ale môžete nastaviť plán alebo obmedziť jeho spustenie iba pri pripojení k sieti Wi-Fi. Ak sa rozhodnete naplánovať, môžete nastaviť zálohovanie tak, aby sa spúšťalo v určitý čas a dátum alebo každý deň.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia zálohovanie online SOS

K dispozícii je bezplatný 5 GB program a 14-dňová bezplatná skúšobná verzia pre prémiové účty. Odporúčame vám to vyskúšať ešte pred nákupom, pretože poistné plány patria medzi najhoršie na trhu so zálohami. Ak chcete zálohovať iba 50 GB, musíte uvoľniť 4,99 dolárov mesačne alebo 44,99 dolárov ročne. Ostatné plány nie sú lepšie, ale ak chcete úplný zoznam, prečítajte si náš prehľad zálohovania online SOS.

Záverečné myšlienky

Nie je na výber veľa kvalitných aplikácií, takže sme museli vyplniť rad zahrnutím SOS Online Backup. To znamená, že si môžete vybrať a vybrať si, pretože ostatné aplikácie sú dobré.

IDrive je náš najlepší výber, pretože jeho plány majú veľkú hodnotu, majú šifrovanie s nulovými znalosťami, umožňujú vám zálohovať neobmedzené zariadenia a poskytujú silný užívateľský zážitok..

Náš druhý výber, G Cloud, nemá šifrovanie s nulovými znalosťami, a preto stojí za IDrive. Napriek tomu ponúka neobmedzený priestor na zálohovanie za pouhých 3,99 USD a je príjemné ho používať.

Degoo je najlepšou voľbou, ak nechcete platiť desetník, pretože ponúka veľkorysý 100 GB voľného miesta na zálohovanie. Prémiový plán nie je lacný, má však šifrovanie s nulovými znalosťami. Degoo však nemôže nahrávať SMS ani kontakty a jeho mobilné rozhranie musí fungovať.

To isté sa dá povedať aj o aplikácii BigMIND Home, pretože táto aplikácia môže byť niekedy mätúca, ale ponúka zaujímavé funkcie. Nie je to lacné, ale jeho ceny sú omnoho lepšie ako náš posledný výber, SOS Online Backup.

Čo si myslíte o online zálohovaní pre mobil? Páči sa vám náš najlepší výber alebo sa nakláňate k plánu zadarmo, ktorý ponúka Degoo? Ak používate službu, ktorú sme zmeškali, čo je to? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me