Najlepšie online zálohovanie pre externé pevné disky v roku 2020

Potreba ukladania údajov má tendenciu stúpať, pretože ľudia stále viac a viac zhromažďujú údaje. Pevné disky môžu ukladať terabajty údajov a ľudia často používajú externé disky na zdieľanie záťaže alebo na ľahký prenos údajov medzi počítačmi. Aj keď sú externé disky spoľahlivé, je najlepšie zálohovať údaje v cloude, preto sme zostavili zoznam najlepších možností zálohovania online pre externé disky..


Prenášanie externej jednotky so sebou je trochu únavné, ale ak presuniete údaje do cloudu, nemusíte to robiť. Umiestňovanie údajov v cloude je ešte pohodlnejšie, ak máte viac externých jednotiek. Nehovoriac o tom, že externé disky môžu byť odcudzené alebo že ich môžete stratiť alebo poškodiť.

Navyše úložisko v cloude vám môže pomôcť znížiť riziko straty súborov v dôsledku zlyhania pevného disku. To platí aj v prípade diskov SSD, ktoré majú mieru zlyhania menej ako 1 percento, ale sú náchylnejšie k chybám údajov ako pevné disky. Môžete sa tiež spoľahnúť na jednu z našich najlepších softvérových aplikácií na obnovenie údajov, ktorá vám pomôže vyhľadať súbory, ale to nie je spoľahlivá metóda.

Ďalšou nevýhodou zálohovania v cloude je to, že vám umožňuje nastaviť automatické zálohovanie, pristupovať k vašim údajom na diaľku a vykonávať prírastkové zálohy na urýchlenie procesu. Spoliehanie sa na cloud okrem externej jednotky je dobrou stratégiou na zachovanie bezpečnosti súborov, pretože vám pomáha implementovať pravidlo zálohovania 3-2-1..

Ak hľadáte skvelú celkovú službu, pozrite si naše najlepšie porovnanie služieb zálohovania online. V opačnom prípade musíte zálohovať externú jednotku a ste na správnom mieste. 

Ak ho nemáte, prečítajte si odporúčania v našom najlepšom kole na externom pevnom disku. Pokiaľ ide o externé pevné disky, Samsung T5 je jednou z našich obľúbených možností. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Samsung T5. Predtým, ako sa dostaneme na zoznam, budeme hovoriť o kritériách, ktoré sme použili na jeho vytvorenie.

Najlepšie cloudové zálohovanie pre externý pevný disk 2020

Čo robí zálohovanie online najlepším pre externé pevné disky

Najprv sa pozrieme na to, či služby nekladú obmedzenia týkajúce sa zálohovania externých diskov. Môžu obsahovať počet jednotiek, ktoré môžete zálohovať, ich veľkosť alebo to, či sú k počítaču pravidelne pripojené alebo nie.

Ďalej by plány predplatného mali poskytovať dobrú hodnotu, čo znamená, že by mali ponúkať viac za menej zelené. Je tiež skvelé, ak služba má na výber niekoľko plánov, pretože to uľahčuje vyhľadanie tej, ktorá vyhovuje vášmu domovskému nastaveniu. Ak však záloha potrebuje vysoké množstvo, prečítajte si nášho najlepšieho neobmedzeného sprievodcu online zálohovaním.

Používanie služby by nemalo byť ťažké, pretože väčšina používateľov chce zálohovať svoje údaje a byť na ceste. Na dosiahnutie tohto cieľa by služba mala mať príjemnú a priamu používateľskú skúsenosť. Vzhľadom na to by služba mala fungovať na väčšine operačných systémov a mala by uľahčovať zálohovanie a obnovu súborov.

Je vynikajúce, ak sa služba ľahko používa, ale nebude to nápomocné, ak bude nahrávanie súborov trvať večne. Vytvorenie počiatočnej zálohy môže trvať dlho, ale nemalo by sa navždy ťahať. Závisí to od toho, ako blízko ste k serveru, infraštruktúre zálohovacej služby a vášho poskytovateľa internetových služieb. Algoritmus kopírovania súborov na úrovni bloku pomôže s následnými nahrávaniami.

Posledným kritériom je cloudová bezpečnosť. Jeho sila závisí od úrovne šifrovania súborov, protokolov TLS / SSL, ktoré chránia prenášané súbory, ako sú bezpečné dátové centrá a ďalšie.. 

Najlepšie je mať súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end – alebo nulové znalosti v cloude – pretože to bráni všetkým, okrem vás, čítať vaše súbory. Dvojfaktorová autentifikácia tiež pomôže, ak niekto ukradne vaše heslo.

Najlepšie online zálohovanie pre externé pevné disky: IDrive

Spoločnosť IDrive bola uvedená na trh v roku 1995 a vďaka tomu je spoločnosť s množstvom skúseností. Vďaka tomu a jeho mnohým funkciám, ako aj svojim veľkým hodnotovým plánom a neobmedzenému zálohovaniu zariadenia, sa nachádza v hornej časti nášho online zoznamu recenzií záloh. Medzi jeho vlastnosti patrí podpora NAS a externých pevných diskov. Ak potrebujete zálohovať NAS, prečítajte si naše najlepšie online zálohovanie pre NAS NAS.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Obnovenie Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Okrem toho ponúka IDrive neobmedzené zálohovanie zariadení, ktoré zahŕňa počítače, tablety, smartfóny a externé disky. 

IDrive neponúka neobmedzené zálohovanie, takže počet externých jednotiek, ktoré môžete zálohovať, závisí od toho, koľko údajov majú. Môžete si vybrať medzi dvoma ročnými osobnými plánmi, ktoré ponúkajú možnosti 2TB alebo 5TB. 

Plán 2TB je 52,12 dolárov ročne, zatiaľ čo plán 5TB vám vráti späť 74,62 dolárov ročne. Nie je možné platiť mesačne. Okrem tohto záložného priestoru získate 2TB alebo 5TB synchronizovaného priestoru v závislosti od plánu, ktorý predstavuje 4TB alebo 10TB skutočného priestoru. 

Ak si myslíte, že IDrive je služba, ktorú budete používať dlhodobo, môžete platiť dva roky vopred a získať zľavu. Ak si nie ste istí IDrive, môžete si pred odberom vyskúšať jeho 5 GB bezplatný plán na jeho otestovanie.

Ak pre svoju firmu potrebujete IDrive, môžete si vybrať z niekoľkých programov, ktoré neobmedzujú počet používateľov alebo počítačov, ktoré môžete zálohovať.. 

Obchodné plány začínajú na 250 GB za 74,62 dolárov ročne a až 12,5 TB za 2249,62 dolárov ročne a majú rovnaké zľavy ako osobné. Podnikateľské plány, ktoré ponúkajú 2,5TB alebo viac úložného priestoru, vám umožňujú platiť mesačne, ale je drahšie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

Desktopový klient IDrive pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Ak chcete, prečítajte si našu najlepšiu online zálohu pre systém Linux. Ak stále chcete používať IDrive, môžete sa spoľahnúť na skripty alebo použiť webového klienta ako riešenie.

Webový klient je jednoduchý a ľahko použiteľný. Úvodná stránka aplikácie zobrazuje vaše záložné, synchronizačné zložky a zdieľané a webové denníky. Zobrazuje tiež vaše pripojené zariadenia.

Mobilná aplikácia je tiež užívateľsky prívetivá, pretože má minimálny a intuitívny dizajn. Môžete ich použiť na zálohovanie údajov telefónu a na prístup k zálohovaniu a časovej osi fotografií. Navyše môže pomocou rozpoznania tváre rozpoznať jednotlivcov na vašich fotografiách. Vďaka týmto funkciám sa dostáva na prvé miesto v našej najlepšej online zálohe pre mobilné zoznamy.

IDrive drží svoje servery v bezpečných dátových centrách v USA. Sú vybavené tak, aby odolali katastrofám, ako sú zemetrasenia, povodne a požiare. Alarmy, sledovacie a pohybové senzory chránia vaše údaje pred votrelcami homo sapien. Viac informácií nájdete v našom článku o bezpečnosti dátového centra.

Zaradili sme IDrive na prvé miesto vďaka jeho neobmedzenej podpore externých jednotiek, skvelej cenovej schéme a silnej bezpečnosti. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu IDrive.

Acronis True Image

Acronis True Image je drahý, ale dokáže zálohovať viacero počítačov a externých pevných diskov. Aby ste to dokázali, môžete si vybrať medzi niekoľkými cenovými plánmi.

„Štandardný“ je prvý plán, ktorý vám dáva doživotnú licenciu pre Acronis True Image. Nedovoľuje vám však zálohovať údaje do cloudu, ale iba do miestneho úložiska. Z tohto dôvodu vám odporúčame získať jeden z dvoch ročných plánov.

Acronis True - Image-Backup-Setup-Slider1

Acronis True - Image-Destination-Slider2

Acronis True - Image-Active-Protect-Slider3

Acronis True - Image-Nastavenie-Slider4

Acronis-True-image-Tools-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Prvým z nich je pokročilý plán, ktorý poskytuje 250 GB záložného priestoru pre jeden počítač za 49,99 dolárov ročne. Môžete zvýšiť počet počítačov na tri alebo päť, ale každé zvýšenie zvyšuje cenu o 20 dolárov. Je to rovnaké, ak pridáte 250 GB miesta.

Druhý program, Premium, začína na 1 TB za 99,99 dolárov ročne. Chráni rovnaký počet počítačov ako pokročilý, ale každý dodatok zvyšuje cenu o 50 dolárov. Môžete tiež zväčšiť záložný priestor o 1 TB až 5 TB, čím získate späť 40 USD za narazenie. Plány sú flexibilné, ale nie sú lacné.

Pred rozhodnutím o úhrade však môžete využiť bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, aby ste sa uistili, že dostanete to, čo potrebujete. Ak chcete mať veľa funkcií, Acronis by sa dobre spároval s Western Digital My Book, čo je viac ako obyčajný externý pevný disk. Prečítajte si o tom, čo poskytuje, v našej recenzii Western Digital My Book.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Acronis True Image

Desktop klient má atraktívny a intuitívny dizajn. Umožňuje vám zálohovať celý počítač namiesto výberu konkrétnych súborov a priečinkov, aj keď nie je váš priestor na zálohovanie neobmedzený. To znamená, že vytváranie záloh je rýchlejší. Aby ste sa ubezpečili, že využijete celý svoj priestor, môžete vylúčiť súbory zo zálohy. Funguje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe.

Acronis True Image používa 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie súborov v pokoji a protokol TLS / SSL chráni vaše údaje pri prenose. Navyše, jeho inovatívna funkcia s názvom Acronis Active Protection 2.0 vás chráni pred útokmi ransomware. Žiaľ, neexistuje dvojfaktorové overenie.

Na druhej strane môžete súbory šifrovať pomocou hesla a Acronis True Image k nemu nemá prístup, čo znamená, že vaše šifrovanie je súkromné. Viac informácií o rozsiahlych funkciách Acronis nájdete v našej recenzii Acronis True Image.

Domov BigMIND

BigMIND Home je relatívne nový produkt spoločnosti Zoolz, ktorý vám umožňuje zálohovať viac počítačov a neobmedzené množstvo externých jednotiek. Možno to nezodpovedá cenám IDrive, ale BigMIND Home je stále vynikajúca ponuka.

Za používanie služby BigMIND Home nemusíte platiť nič, pretože má bezplatný program. Umožňuje vám zálohovať jeden počítač, jednu externú jednotku a dve mobilné zariadenia, ale ponúka iba 1 GB záložného priestoru. To je síce malé, ale dosť na vyskúšanie služby a zistenie, či sa chcete rozdeliť svojimi peniazmi.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti pripojenia BigMIND

Inteligentný výber BigMIND

Rozvrh zálohovania BigMIND

BigMIND Preskúmať súbory online

predchádzajúca

Ďalšie

V budúcnosti si môžete vybrať z troch prémiových programov a všetky vyžadujú, aby ste platili ročne. Všetky vám umožňujú zálohovať neobmedzený počet externých jednotiek. Osobný plán vám poskytne 100 GB záložného priestoru za 35,88 dolárov, ak sa platí ročne, čo predstavuje mesačne 2,99 dolárov. Môžete ho použiť na zálohovanie neobmedzeného množstva externých jednotiek a troch počítačov. 

Rodinný plán je 83,88 dolárov ročne a poskytuje 500 GB úložného priestoru pre troch používateľov, deväť počítačov a šesť mobilných zariadení. Je to lepšie riešenie, ale neposkytuje veľa miesta pre taký počet používateľov.

Ak potrebujete viac, môžete si predplatiť plán Family Plus a získať 1 TB cloudového záložného priestoru za 155,88 $ ročne. To je lepšie, ale stále to nepredstavuje veľa. Tento plán vám umožňuje zdieľať priestor so štyrmi ďalšími používateľmi na 15 počítačoch a neobmedzených mobilných zariadeniach.

BigMIND je o svojich moderných funkciách, vďaka ktorým je vhodný pre SSD, napríklad SanDisk Extreme Portable. Je to tiež jeden z lacnejších externých diskov SSD, ktoré sme preskúmali, takže to ide dobre s cenami spoločnosti BigMIND. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii SanDisk Extreme Portable.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Home BigMIND

Desktopová aplikácia je jednoduchá, atraktívna a je k dispozícii na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Na prvý pohľad zobrazuje stav zálohy, čas, ktorý uplynul od poslednej zálohy, kedy sa má spustiť ďalšia a koľko miesta na zálohovanie sa používa. Môžete ho tiež použiť na spustenie webového klienta.

Domovská stránka webového klienta je informačný panel, ktorý zobrazuje vaše zariadenia, prúd aktivít, prenos zálohy, koláčový graf s podrobnosťami o vašich typoch údajov, médiách a koľko úložného priestoru ste využili. Spočiatku sa to môže zdať ohromujúce, je však jasné a ľahko použiteľné.

Táto služba chráni vaše súbory v pokoji pomocou 256-bitového šifrovania AES a protokolu SSL na ochranu pri prenose. Musíte ho však povoliť začiarknutím políčka „použiť SSL“ v ponuke nastavení klientskeho počítača. Okrem toho má BigMIND Home dvojfaktorové overenie, ktoré chráni vaše poverenia.

Na strane dátového centra používa BigMIND Home redundanciu na ochranu vašich súborov a jeho dátové centrá podliehajú najmenej raz ročne kontrole zabezpečenia. Ak chcete získať ďalšie informácie o zabezpečení BigMIND Home, prečítajte si našu domovskú recenziu BigMIND.

Backblaze

Spätná väzba existuje už od roku 2007 a dnes je jednou z najpopulárnejších zálohovacích služieb online vďaka plánu predplatného, ​​ktorý je lacný a poskytuje neobmedzené zálohovanie. Backblaze vám tiež umožňuje zálohovať neobmedzené externé disky, ale vyžaduje si trochu žonglovania, aby všetko fungovalo.

Pre začiatočníkov vyžaduje Backblaze, aby ste mali pripojené externé disky, keď dokončíte inštaláciu Backblaze. Ak tak neurobíte, budete musieť začať manuálne skenovanie. 

Backblaze-Slider1

Backblaze-Slider2

Backblaze-Slider3

Backblaze-Slider4

Backblaze-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Okrem toho musíte odpojiť a znova pripojiť externý disk, aby ste na nich mohli vytvoriť záložné údaje. Ak odpojíte pevný disk na viac ako 30 dní, systém Backblaze bude interpretovať, že vaše údaje boli natrvalo odstránené a odstránia ich zo svojho dátového centra. To je ťažké, ak idete na dlhší výlet alebo do väzenia.

Ďalšou komplikáciou je, že podľa Backblaze, „budete sa chcieť uistiť, že vaše disky sú zapojené čo najviac súčasne. Náš systém má spôsob, ako aktualizovať vaše disky, aj keď už nie je čo nahrať. “ Viac sa o tom dočítate tu.

Pozitívne je, že môžete využiť neobmedzený záložný priestor Backblaze na uloženie veľkého množstva údajov, pokiaľ vám nebude záležať na tom, aby ste si prácu udržali online..

Na ďalšie sladenie tejto ponuky má Backblaze vynikajúci cenový plán. Hovoríme „plán“, pretože na rozdiel od väčšiny služieb existuje iba jeden plán na osobné zálohovanie a stojí to 6 dolárov mesačne. Navyše vám Backblaze umožňuje platiť mesačne, nie ročne. 

Ak platíte rok vopred, cena klesne na 5 dolárov mesačne, alebo dokonca menej, ak platíte za dva. Navyše si pred odberom môžete vyskúšať Backblaze pomocou bezplatnej 15-dňovej skúšobnej verzie.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Backblaze desktopový klient uľahčuje vytvorenie plánu zálohovania, pretože nemusíte vyberať súbory, pretože Backblaze zálohuje všetko. Súbory, ktoré nechcete zálohovať, môžete vylúčiť pomocou karty vylúčenia v ponuke nastavení. Funguje na Windows a MacOS.

Prenosové rýchlosti backblaze sú rýchle a umožňujú vyladiť nastavenia prenosu, rýchlosti plynu a vychutnať si algoritmus prenosu na úrovni blokov, aby ste urýchlili zálohovanie po pôvodnom. Ak chcete dosiahnuť vyššiu rýchlosť, môžete zvýšiť počet spustených vlákien zálohy. 

Prečítajte si viac o službe v našej úplnej spätnej kontrole alebo si prečítajte cenové plány pre seba a zistite, ktorý je pre vás najvhodnejší..

Carbonia

Karbonit je zaujímavá služba, pretože poskytuje tri neobmedzené plány zálohovania pre osobných používateľov. Prvý, nazvaný Basic, nemôže zálohovať externé disky. To vám umožní zvoliť si medzi plánmi Plus a Prime, ktoré môžu zálohovať jeden externý disk.

Domovská stránka karbonitu 2019

Plán Plus tiež poskytuje automatické zálohovanie videa za 11,99 dolárov ročne. Prime je 149.99 dolárov ročne a navyše k funkciám plánu Plus dodáva kuriérsku službu obnovy. Ak sa prihlásite na odber na dva roky, môžete získať zľavu 5% alebo 10%, ak sa prihlásite na odber na tri roky. Pred vybratím svojej kreditnej karty môžete vyskúšať karbonit pomocou bezplatnej 15-dňovej skúšobnej verzie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Desktopový klient Carbonite pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Jeho používanie je jednoduché, pretože na vytvorenie plánu zálohovania je potrebný iba jeden krok. Predvolí najbežnejšie typy súborov pre nepretržité zálohovanie, takže ak zálohovanie nepotrebujete vyladiť, môžete spustiť proces zálohovania..

Skúsenosti s používaním webového klienta Carbonite sú podobné, ale jeho design je fádny. Jeho hlavná stránka zobrazuje počítače, ktoré ste si zálohovali, a umožňuje vám pridať počítač, zobraziť alebo obnoviť súbory alebo preinštalovať Carbonite..

Mobilná aplikácia je jednoduchá, ale nemá toľko funkcií ako ostatné služby v tomto zozname. Môžete ho použiť na kontrolu zálohy a povolenie súborov z nej na prístup offline. 

Karbonit je jednou z najpomalších služieb pri prvotnom zálohovaní, pretože odovzdanie priečinka s kapacitou 1 GB pri našich testoch trvalo viac ako hodinu. Okrem toho nemôžete zvýšiť počet záložných vlákien na zvýšenie rýchlosti, ale kopírovanie súborov na úrovni bloku pomáha pri neskoršom odovzdávaní.. 

Ako si môžete prečítať v našej správe o karbonite, používa 128-bitové šifrovanie AES na ochranu vašich súborov v pokoji. Môžete však zapnúť súkromné ​​šifrovanie, vďaka ktorému bude karbonit používať 256-bitový AES. Protokol SSL chráni súbory počas procesu prenosu údajov. K dispozícii je tiež dvojfaktorová autentifikácia.

Umiestnili sme ho na poslednom mieste, pretože služba je drahá a neponúka neobmedzené zálohovanie externej jednotky so svojimi osobnými plánmi. Cenové plány, ktoré sú vhodné na zálohovanie servera, sú drahšie a ponúkajú obmedzený priestor na zálohovanie.

Záverečné myšlienky

Služby v tomto zozname sme zoradili podľa počtu externých jednotiek, ktoré môžu zálohovať, a podľa toho, či na ne kladú nejaké ďalšie obmedzenia. IDrive sa dostal na vrchol vďaka podpore neobmedzených zariadení, skvelým cenovým plánom a vysokej bezpečnosti. Prenosové rýchlosti služby sú pomalšie ako priemerné, ale nie príliš, a neposkytujú neobmedzený priestor na zálohovanie.

Acronis True Image je omnoho rýchlejší, ale nemôže sa zhodovať s cenami IDrive. To znamená, že Acronis má veľa funkcií, vďaka ktorým je oveľa lepšie, ak ich potrebujete. To sa môže týkať aj aplikácie BigMIND Home s tým rozdielom, že je to o niečo drahšie. Na druhej strane môžete pomocou neho zálohovať ďalšie zariadenia.

Backblaze sa blíži ku koncu tohto zoznamu, čo je zriedkavé pre službu, ktorá sa zvyčajne v našich prehľadoch nachádza vysoko. Je to spôsobené skutočnosťou, že musíte prepínať svoje externé disky, aby ste zabránili odstráneniu záloh Backblaze. Karbonit je na konci, pretože je drahý a nemôže zálohovať viac ako jeden externý disk. Jeho uplatnením je jeho neobmedzená záloha.

Čo si myslíte o týchto službách? Ktorý z nich sa javí ako najvhodnejší pre vaše externé disky? Povedzte nám v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me