Najlepšie offline zálohovací softvér do roku 2020

Ste pripravení na zálohovanie údajov, ale nie ste si istí použitím jedného z našich najlepších riešení pre online zálohovanie. Možno, že oblak nie je vaša vec, alebo ste len stará škola. Bez ohľadu na to, pretože sme zostavili zoznam najlepších offline záložných aplikácií.


Ak chcete niečo, čo môže fungovať online aj offline, mali by ste skontrolovať našu recenziu služby CloudBerry Backup.

Nech už idete kamkoľvek, vytvorenie zálohy je dobrý nápad, pretože neviete, kedy váš pevný disk otočí svoj posledný cyklus alebo dôjde k havárii alebo poruche..

Softvér na obnovu údajov vám v tejto situácii môže pomôcť, ale nemôžete si byť istí, že načíta vaše údaje. Nemali by ste sa spoľahnúť ani na polovodičové disky, pretože aj napriek miere zlyhania menšej ako 1 percento sa vyskytujú ďalšie chyby.

Ukladanie údajov na viacerých miestach, napríklad na externých diskoch a serveroch, je dobrou metódou na zaistenie jeho bezpečnosti. Je tak užitočné, že sa nazýva pravidlo 3-2-1.

Ak ste pracovali iba s cloudovým úložiskom a neviete, aký je medzi ním a zálohovaním rozdiel, mali by ste si prečítať naše vysvetlenie. Predtým, ako budeme pokračovať v zozname, budeme porovnávať offline s online riešeniami.

Offline vs online

Hlavný rozdiel spočíva v tom, že zálohovanie offline neposiela vaše súbory nikde, čo je tiež jednou z najväčších výhod jeho použitia. Počiatočné zálohovanie s online službami trvá dlho. Služby offline sú rýchlejšie, pretože na vytvorenie zálohy nemusia prenášať vaše údaje. Čo získate v rýchlosti, stratíte však v úložisku, pretože ho musíte poskytnúť.

Keďže vaše údaje nie sú v cloude, bude ťažké sa k nim dostať, ak nie ste fyzicky blízko vášho počítača, externého pevného disku alebo USB kľúča. Ak sú vaše údaje v režime offline, znižuje sa tým riziko online útokov na nulu, ale vaša zraniteľnosť je spôsobená tým, že niekto ukradne vaše zariadenie, pretože niektoré offline riešenia nepoužívajú pokročilé šifrovanie.

Väčšina služieb zálohovania online používa na zabezpečenie vašich údajov niekoľko metód, vrátane šifrovania v pokoji a počas prepravy, protokolov TLS / SSL na ochranu vašich súborov počas prenosu, dvojfaktorovej autentifikácie, aby boli vaše poverenia v bezpečí a súkromné, komplexné šifrovanie na zabezpečenie vášho súkromia.

Okrem niektorých výnimiek, ktoré sa zameriavajú na používateľov energie, poskytujú online riešenia zjednodušené rozhrania, ktoré sa ľahko používajú a na zálohovanie pevného disku alebo počítača je potrebné vykonať niekoľko krokov. Mnohé ponúkajú aj možnosť zálohovania podľa typu súboru alebo manuálneho označovania.

Online riešenia sú užitočné, keď potrebujete zálohovať viac počítačov, pretože môžete dohliadať na každú zálohu z centralizovaného webového centra. Ak vás to zaujíma, prečítajte si článok o najlepšom online zálohovaní viacerých počítačov. Zálohovanie online môžete použiť aj na externé disky. Viac informácií nájdete v našom najlepšom úložisku cloud pre externé jednotky.

Vo zvyšku tohto článku opíšeme najlepšie zálohovacie služby offline a uvidíme, ako sa hromadí.

Najlepšie offline zálohovanie: Cobian Backup 11

Cobian Backup je pomenovaný po jeho tvorcovi Luisovi Cobianovi. Produkt bol uvedený na trh v roku 2000 a odvtedy bol mnohokrát aktualizovaný. Aktuálna verzia 11 je kód s názvom Gravity. Funguje na všetkých hlavných verziách systému Windows.

Cobian-ui-start

Rozhranie sa zdá byť datované a nie je také jednoduché, ako by to mohlo byť, ale je funkčné. Na ľavej strane je uvedený zoznam úloh (zálohy) a na pravej strane sú zobrazené protokoly, história alebo vlastnosti úloh. V hornej časti nájdete rozbaľovacie ponuky a ikony, ktoré vám umožňujú spúšťať, pozastaviť alebo zrušiť úlohy, pridať novú úlohu, možnosti prístupu a skontrolovať dostupnosť aktualizácií..

Cobian-ui-new-úloha

Aplikácia vám umožní vybrať súbor, adresár alebo server FTP ako zdroj zálohy. Môžete si vybrať to isté pre svoj cieľ. Ak neviete, čo je to FTP, prečítajte si nášho sprievodcu FTP. Program Cobian Backup vám umožňuje vybrať si jeden zo štyroch typov zálohovania: „plný“, „prírastkový“, „rozdielový“ alebo „zdanlivý“.

„Úplné“, ako názov napovedá, vytvára úplnú zálohu vašich súborov. „Prírastkové“ pomáha zrýchliť následné zálohy, pretože zálohuje všetky súbory, ktoré boli zmenené od poslednej zálohy. “Diferenciál” uloží súbory, ktoré boli zmenené od poslednej úplnej zálohy. Dummy nevytvára zálohu, ale umožňuje vám použiť funkciu úlohy ako plánovač na vykonávanie udalostí.

Môžete naplánovať úlohy tak, aby sa spúšťali denne, týždenne, mesačne, ročne, pri spustení, časovači alebo ručne. Program Cobian Backup vám umožňuje vybrať aj dni v týždni. Všetky tieto možnosti môžete skombinovať a vytvoriť si vlastný rozvrh, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Ak chcete nastaviť udalosti, môžete ich pripojiť pred zálohovaním alebo po zálohovaní. Zahŕňajú vykonávanie a pozastavenie aplikácie, operácie príkazového riadku, ukončenie programu a spustenie alebo zastavenie služby.

Možnosti zálohovania Cobian

Cobian Backup má dva typy kompresie: zip a 7zip. Záloha sa zmenší, ale jej vytvorenie bude trvať dlhšie. To však znamenalo, že zálohovanie nášho testovacieho priečinka s veľkosťou 2 GB s množstvom súborov v ňom trvalo necelú minútu. Rýchlosť sa však bude líšiť v závislosti od toho, aký výkonný je váš počítač.

V rovnakej ponuke môžete nastaviť program Cobian Backup na šifrovanie súborov pomocou 128-bitového, 192-bitového alebo 256-bitového formátu AES. Ten je jedným z najsilnejších šifrovaní, ktoré sa dnes používajú, pretože sa odhaduje, že jeho rozbitie pomocou superpočítača by trvalo takmer miliardu rokov..

Cobian-ui-filter

Pred zálohovaním môžete pomocou funkcie filtra zahrnúť alebo vylúčiť údaje. Môžete vybrať súbory alebo priečinky alebo ich filtrovať. Možnosti filtrovania zahŕňajú veľkosť súboru, dátum vytvorenia alebo príponu súboru, do ktorej by ste museli písať manuálne.

Cobian Backup by mohol vylepšiť svoje používateľské rozhranie, ale je rýchly, dokáže šifrovať vaše súbory pomocou algoritmu AES a má veľa výkonných funkcií. Navyše vás to nebude stáť desetník. Preto je vhodné byť našim výberom číslo jedna.

Záloha 7

FBackup 7 je produkt spoločnosti Softland, rumunskej firmy založenej v roku 1999. Slúži ako freewarová verzia prémiovej záložnej aplikácie spoločnosti Backup4all..

FBackup-welcome-obrazovky

Rozhranie FBackup sa cíti moderne, atraktívne a užívateľsky prívetivé. Uvítacia obrazovka vás privíta pri spustení aplikácie a pomôže vám spustiť zálohovanie. Tlačidlá v hornej časti vynikajú a zodpovedajú ich funkcii, takže je ľahké nájsť, čo hľadáte. Aplikácia nazýva zálohy „úlohy“ a na ľavej strane je filter úloh, ktorý umožňuje zobraziť a filtrovať zálohy.

Pravá časť používateľského rozhrania zobrazuje aktuálny výber úloh. Okrem toho, že vidíte ich mená, môžete ich rýchlo znova spustiť, otestovať alebo obnoviť.

Program FBackup funguje vo všetkých hlavných verziách systému Windows a v skupine operačných systémov Windows Server.

Pri vytváraní zálohy môžete pridať konkrétne priečinky alebo súbory alebo zvoliť doplnok. Pluginy fungujú ako preddefinované zoznamy súborov, ktoré sa majú zahrnúť. Existujúce doplnky môžu zálohovať priečinky „Moje dokumenty“ alebo „Moje obrázky“, hlavné prehliadače, konfiguráciu Microsoft Outlook a FBackup..

Ďalšie možnosti získate stiahnutím z dlhého zoznamu vzdialených doplnkov, ktoré zahŕňajú filtre súborov a priečinkov pre súbory Microsoft Office, Avast, Acronis True Image a AVG (prečítajte si naše recenzie Acronis True Image a AVG).

Pre cieľ môžete zvoliť lokálny alebo externý disk, optickú jednotku, vymeniteľné úložisko alebo sieť. Svoju miestnu zálohu môžete dokonca uložiť na Disk Google alebo Dropbox. Ak si kúpite Backup4all, môžete ho rozšíriť o Amazon S3, Microsoft Azure, OneDrive a Box. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac, prečítajte si našu najlepšiu synchronizáciu podnikových súborov a zdieľajte informácie zaokrúhlene.

FBackup vytvoriť, zálohovanie

Môžete vykonať „úplnú“ alebo „zrkadlovú“ zálohu. „Mirror“ je rovnaké ako „full“, ale nekomprimuje vaše súbory do archívu ZIP a nemôže ich chrániť pomocou hesla. „Prírastkové“, „rozdielové“ a „inteligentné zálohovanie“, čo je kombináciou predchádzajúcich metód, sú k dispozícii so službou Backup4all..

Program FBackup vám umožňuje spustiť zálohovanie raz alebo nastaviť na konkrétne dni v týždni, mesiace, nečinnosti alebo vždy, keď sa používateľ prihlási. Pokročilé možnosti umožňujú nastaviť konkrétny dátum a čas alebo opakujúci sa vzor.

Funkcia filtra umožňuje vylúčiť alebo zahrnúť súbory zadaním prípon súborov alebo výberom z rozbaľovacieho zoznamu. Ak na vytvorenie zálohy používate „jednoduchý“ režim, môžete použiť jednoduché filtre, ktoré zahŕňajú dokumenty, obrázky, hudobné súbory a videosúbory..

Plánovanie zálohovania

Po definovaní zálohy ju môžete rozšíriť o naplánované udalosti. Môžu sa spustiť pred alebo po zálohe, ale môžete použiť iba akciu vymazania zálohy predtým. Akcie po zálohovaní môžu byť „pohotovostné“, „odhlásenie“, „dlhodobé spánku“ alebo „vypnutie“.

Sú jednoduché a nie také výkonné ako možnosti, ktoré ponúka Cobian Backup.

Môžete použiť iba šifrovanie Zip2.0, ktoré vás nemôže chrániť pred jednotlivcami pomocou prístupu k špecializovaným nástrojom na obnovenie hesla. Jedinou výhodou, ktorú má oproti AES, je to, že je kompatibilný s aplikáciami tretích strán.

FBackup-backup-in-progress

Backup4all však poskytuje AES, okrem toho, že dokáže odovzdať zálohu mnohým poskytovateľom cloudu. Využíva tiež zálohovanie na úrovni blokov, ktoré zrýchľuje prenosy iba odovzdaním zmenených častí súborov a sledovaním verzií súborov. Tieto a ďalšie funkcie môžete získať zakúpením verzie Professional za 49,99 dolárov.

Backup4all Standard vás vráti späť 39,99 dolárov, ale vynechá cloudové zálohovanie a šifrovanie zo zoznamu funkcií.

Zálohovacie operácie sme testovali zálohovaním priečinka s kapacitou 2 GB. Bolo to rýchle, ale o 50 percent pomalšie ako zálohovanie Cobian.

Program FBackup 7 ponúka skvelé používateľské prostredie, slušné funkcie a užitočné doplnky, ktoré vám pomôžu vytvoriť zálohu. Je to skôr ukážka prémiovej ponuky spoločnosti Backup4all, pretože za výplatou sa skrýva mnoho výkonných možností. Program Cobian Backup poskytuje tieto funkcie zadarmo a je rýchlejší, a preto je FBackup na druhom mieste.

Retrospect

Retrospect neponúka bezplatnú verziu, iba skúšobnú verziu. Zálohovanie údajov sa začalo v roku 1989, takže jej chýbajú skúsenosti, ale sú veci, ktoré by bolo možné vylepšiť. Najviditeľnejším príkladom je používateľské rozhranie, ktoré vyzerá ako niečo z prelomu storočia a spôsobuje, že spoločnosť vyzerá, ako by uviazla v minulosti..

UI sa cíti neohrabane, pretože si vyžaduje niekoľko krokov, aby ste vybrali konkrétne priečinky, ktoré chcete zálohovať. To je v ostrom kontraste s modernými aplikáciami, ktoré sa cítia intuitívne a ľahko sa používajú. Ikony v hornej časti hlavného okna sú malé a musíte uhádnuť, aké sú ich funkcie.

Ponuka vľavo umožňuje vykonať zálohovanie, obnovenie alebo vybrať ďalšie možnosti. K dispozícii je monitor aktivity, ktorý zobrazuje vaše operácie zálohovania, keď k nim pristupujete. Bolo by to však užitočnejšie v hlavnom okne.

Retrospektíva funguje na Windows a MacOS.

Použitie retrospektívy

Retrospect-welcome-obrazovky

Pri vytváraní zálohy si môžete vybrať celý zväzok alebo jedným kliknutím nechať Retrospect automaticky vytvoriť zálohu za vás. Môžete si tiež vybrať konkrétne súbory alebo priečinky, ale pred výberom tých, ktoré potrebujete, musíte prejsť niekoľkými oknami..

Retrospect-backup-Sprievodca

Retrospect-backup-pokročilý režim

Zálohu môžete uložiť na pásku, čo je užitočné, ak žijete v 70. rokoch, na optických alebo vymeniteľných jednotkách, pevných diskoch v miestnych počítačoch alebo sieťach a v cloudovom úložisku. Možnosti cloudu zahŕňajú Amazon S3, Backblaze B2, Dropbox alebo miestne úložisko. Môže tiež zálohovať mnoho ďalších poskytovateľov cloudu.

Ak chcete získať ďalšie informácie, prečítajte si naše hodnotenie Backblaze B2 a Dropbox.

Retrospect-cloud-partneri

Retrospect ukladá zálohy do „záložnej sady“, ktorá pozostáva z jedného alebo viacerých pevných diskov. Môžete uložiť do viacerých súprav záloh, aby ste zvýšili svoju úroveň ochrany. Na urýchlenie následných záloh používa prírastkové zálohovanie.

Môžete naplánovať, kedy sa tieto zálohy spustia s plánovačom. Pomocou neho môžete nastaviť konkrétny dátum a čas, spustiť zálohovanie v konkrétnych dňoch v týždni alebo nastaviť opakujúci sa interval..

Akonáhle tak urobíte, môžete si vybrať kompresiu zálohy pomocou algoritmu zip a šifrovanie. Retrospekt používa viac metód šifrovania. SimpleCrypt je rýchly, ale nie taký bezpečný ako DES. 128-bitové a 256-bitové AES sú bezpečnejšie ako DES, ale spomalia zálohovanie.

Vytvorenie zálohy testovacieho priečinka 2 GB bez kompresie a šifrovania trvalo 1 minútu, 12 sekúnd.

To je priemer v porovnaní s inými službami.

Môžete vybrať veľa typov súborov vrátane hudby, dokumentov balíka Office, aplikácií a obrázkov. Iné ako tie môžete manuálne označiť priečinky a súbory, ktoré chcete zálohovať.

Služba Retrospect nedokáže nastaviť udalosti pred zálohovaním ani po ňom, ale môžete vytvoriť a naplánovať skripty na vykonanie zálohovania, duplikovania, archivácie, obnovy a ďalších operácií..

Aplikácia má zaujímavé nastavenie s názvom „Zásady správy záložného disku“. Ak je povolené, Retrospect žiada o nový disk, ak sa cieľový disk zaplní, zachová iba posledné zálohy alebo zachová zálohy podľa definovanej politiky Retrospect..

Na ďalšiu ochranu pred stratou miesta na disku môžete použiť proaktívne zálohovanie, ktoré môže upraviť váš plán zálohovania na základe definovaných parametrov.

Pri pohľade späť na retrospektívu

Funkcie Retrospectu si môžete vychutnať bez platenia poplatkov počas 45 dní, čo je doba trvania skúšky. Po uplynutí platnosti budete musieť zakúpiť jednu z licencií. Osobná licencia, ktorá je dobrou voľbou pre domáce počítače, sa nazýva Solo a stojí 67,05 dolárov.

Retrospekt má mnoho funkcií vrátane zálohovania do cloudu, rôznych šifrovacích algoritmov, proaktívnych zálohovacích a zálohovacích súborov. Stále to nie je lacné a prinajmenšom povedané, používateľská skúsenosť je podobná.

Bvckup 2

Rovnako ako náš najlepší výber, aj Bvckup je aplikácia pre Windows, ktorú vyvinul jeden autor. Na rozdiel od Cobian Backup nie je zadarmo a neponúka toľko.

bvckup2-welcome-obrazovky

Po spustení aplikácie Bvckup sa zobrazí uvítacia obrazovka. Má minimalistický dizajn a skryje možnosti, takže nepreplavuje používateľa. Je to jasné a ľahko použiteľné, ale fádne. Môžete si vybrať priečinok alebo jednotku pre zdroj a cieľ zálohy.

bvckup2-new-backup

Môžete kopírovať súbory v plnom rozsahu alebo použiť delta kopírovanie, ktoré vytvára prírastkové zálohy. Kopírovanie delta je rýchlejšie, pretože súbory sa kontrolujú kvôli zmenám a kopírujú sa iba upravené časti. V opačnom prípade môžete súbory kopírovať v plnom rozsahu, čím sa minimalizuje riziko straty údajov.

Program Bvckup poskytuje plánovač, takže zálohy nemusíte spúšťať manuálne. Môžete naplánovať dátum a čas a nastaviť interval, po ktorom sa budú úlohy zálohovania znova spúšťať. Môžete ho napríklad nastaviť každých šesť hodín, dní, týždňov alebo mesiacov.

Môžete tiež nastaviť spustenie zálohovania, keď sú súbory alebo priečinky upravené. Pretože to môže spôsobiť, že sa zálohy budú spúšťať stále, môžete nastaviť minimálny interval medzi zálohami v hodinách, minútach alebo sekundách.

bvckup2-backup-list

Kompresia a šifrovanie nie sú k dispozícii ani sa neplánujú. Udalosti však môžete nastaviť pomocou príkazov pred zálohovaním a po zálohe. Môžete ich však nastaviť iba ručne, čo znamená, že ich musíte zadať. Zoznam príkazov, ktoré môžete použiť, nájdete na webových stránkach podpory..

Vytvorenie zálohy pomocou nášho testovacieho priečinka v službe Bvckup 2 trvalo iba 30 sekúnd, a preto je v tomto zozname najrýchlejšia.

Test Bvckup 2

Neexistuje žiadna bezplatná verzia, ale existuje 14-denná skúšobná verzia. Po jej skončení si musíte kúpiť licenciu. Máte dve možnosti: osobné alebo profesionálne.

Osobné náklady sú 19,95 USD a poskytujú základnú e-mailovú podporu, aktualizácie údržby a zľavnené ceny od druhej licencie ďalej.

Profesionálni špičkovatelia, ktorí majú prioritnú technickú podporu, podporu prevádzky v servisnom režime a podporu operačných systémov Windows Server. Stojí to 39,95 dolárov. Ak získate licencie na dva alebo päť licencií, získate zľavu.

Aplikácia je ľahká a solídna voľba pre tých, ktorí potrebujú vytvárať rýchle zálohy bez mnohých možností. Neexistujú žiadne kompresné ani bezpečnostné algoritmy, takže ak by ste ich potrebovali, mali by ste ísť s iným programom. Aj keď cena nie je strmá, nie je Bvckup tou najlepšou hodnotou, keď vezmete do úvahy to, čo ponúka.

Záverečné myšlienky

Offline aplikácie majú svoje výhody oproti cloudovým službám, vrátane rýchlejšej tvorby záloh a jednorazových licenčných poplatkov. Používanie cloudu však ponúka vyššiu úroveň ochrany, pretože poskytovatelia cloudu uchovávajú vaše dáta na viacerých miestach kvôli redundancii a umožňujú vám k nim pristupovať z viacerých aplikácií..

Niektoré offline aplikácie používajú na tento účel cloudové úložisko a predstavujú zaujímavú kombináciu. V takom prípade však budete musieť zaplatiť za dve služby.

Urobili sme z Cobian Backup 11 náš najlepší výber, pretože je zadarmo, výkonný a bezpečný. Program FBackup je tiež vynikajúcou voľbou, ak potrebujete bezplatné riešenie, ktoré je užívateľsky príjemnejšie. Retrospect a Bvckup 2 vyžadujú, aby ste si zakúpili licenciu. Prvý je drahší, ale ponúka viac funkcií, aj keď so zlým rozhraním. Ten nie je tak výkonný alebo drahý, ale je užívateľsky prívetivejší.

Ak potrebujete alternatívu a používate systém Windows XP alebo Linux, vyskúšajte Areca. Ak potrebujete robustné riešenie, ktoré ponúka bezplatnú skúšobnú verziu alebo verziu a funguje na všetkých hlavných operačných systémoch Windows, zvážte aplikáciu CyberLink PowerBackup.

Čo si myslíte o zálohovacích službách offline? Máš obľúbeného? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map