Najlepšie e-mailové služby do roku 2020: Pošta založená na cloudu pre všetkých

Nemusíte tráviť príliš veľa času online, kým vás pozdraví prihlasovacia stránka alebo veľké pole so žiadosťou o e-mail. Takmer každá webová stránka, do ktorej sa prihlasujete, bude pri registrácii vyžadovať vašu e-mailovú adresu. 


E-mail je tiež spôsob, akým vás kontaktujú podniky, priatelia, školy a pracoviská. Hoci existuje veľa možností, získanie e-mailovej služby s dobrým zabezpečením a správou doručenej pošty môže byť náročné.

So všetkými informáciami, ktoré prechádzajú cez doručenú poštu za deň, je dôležité, aby ste mali čo najlepšiu bezpečnosť a aby sa vaše doručené správy mohli ľahko navigovať. Aj keď je bezpečnosť a navigácia dôležitá, zaoberali sme sa aj rozšíriteľnými možnosťami ukladania, takže máte priestor na rast, ak ich potrebujete. Preskúmali sme aj všetky funkcie, ktoré prispeli k celkovej skúsenosti.

V tejto príručke sa budeme venovať najlepším e-mailovým službám. Na záver sa venujeme aj niektorým možnostiam, ktorým sa treba vyhnúť a prečo.

Najlepšie e-mailové služby: Tutanota

Tutanota je na prvom mieste ako naša obľúbená e-mailová služba. Jeho používanie je jednoduché, obsahuje funkciu bezplatného vyhľadávania a priestor na rozširovanie. Aké funkcie má dobre fungovať, aj keď si želáme, aby Tutanota obsahovala niečo ako doplnky Gmailu. Vzhľadom na bezpečnú povahu Tutanoty však vieme pochopiť, prečo sa touto cestou nevyšla.

Najlepšie e-mailu-Services-tutano-tainbox

E-maily medzi účtami Tutanota sú automaticky šifrované pomocou kľúča, ktorý sa vytvára lokálne na vašom zariadení, takže ani Tutanota – oveľa menej ktokoľvek iný – nemá prístup k vašim e-mailom v prevádzke. 

Vaša doručená pošta používa na ochranu vašich informácií niekoľko rôznych druhov zabezpečenia vrátane dvojfaktorovej autentifikácie. Viac informácií o zabezpečení Tutanoty nájdete tu.

Najlepšie e-mailu-Services-tutanota-premium

Okrem bezplatného e-mailového plánu je Tutanota najlepšie platenou e-mailovou službou s dvoma možnosťami: prémiové a profesionálne. Plán „premium“ vám umožňuje používať vlastné domény, pravidlá doručenej pošty, rozšírené vyhľadávanie a e-mailovú podporu.

Umožňuje vám tiež vytvoriť až päť e-mailových mien, čo sú dočasné e-mailové adresy, ktoré môžete zapnúť a vypnúť. Ak sa zaregistrujete pre niečo, z čoho nechcete spam, alias zabráni spoločnostiam získať vaše skutočné informácie.

Program „pro“ ponúka všetko, čo je zahrnuté v „prémiovom“ pláne, plus prioritná podpora, vlastné farby a logá, vlastné prihlasovacie údaje domény a kontaktné formuláre. Ste tiež narazil z piatich prezývok na 20, všetko za 75,60 dolárov ročne.

Medzi nimi odporúčame „prémiový“ plán, pretože za 15 dolárov ročne ponúka lepšiu hodnotu s piatimi aliasmi a vlastnými funkciami domény.

Podľa Tutanoty existujú dva ďalšie plány zamerané na firemných zákazníkov. Tieto plány majú rovnaké náklady a funkcie ako plány „prémia“ a „pro“ pre bežných používateľov.

plán:zadarmopoistnépre
Cena:zadarmo15 dolárov ročne75,60 dolárov ročne
skladovanie:1GB10GB10GB
E-mailové aliasy:0520

V našom najbezpečnejšom e-mailovom sprievodcovi si môžete prečítať viac o Tutanote a zistiť, ako sa hromadí s ostatnými poskytovateľmi.

Najlepšie e-mail zadarmo: Gmail

Gmail je e-mailový klient spoločnosti Google. Služba Gmail prichádza hneď za Tutanotou a ponúka niekoľko funkcií, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si doručenú poštu ľubovoľným spôsobom. Našou obľúbenou funkciou je možnosť nainštalovať doplnky, ktoré menia fungovanie vašej doručenej pošty.

Najlepšie e-mailu-Services gmailext

Doplnky sú doplnky, ktoré vám umožňujú zahrnúť funkcie, ktoré nie sú natívne zahrnuté do vašej doručenej pošty v Gmaile. V Gmaile sú desiatky doplnkov, ktoré môžu pridať ďalšie zabezpečenie, obchodné funkcie a ďalšie. Populárne služby môžete prepojiť aj s Gmailom, napríklad Evernote a Dropbox.

Najlepšie e-mailu-Services gmailext

Gmail má určité výhody a nevýhody týkajúce sa bezpečnosti. Spoločnosť Google pripúšťa, že zhromažďuje informácie z e-mailov, ktoré odosielate a prijímate, a preto sme Gmail nezaložili na prvé miesto. Google tiež nemá natívnu možnosť šifrovania medzi koncovými používateľmi medzi používateľmi služby Gmail, hoci má dvojfaktorové overenie.

Služba Gmail je bezplatná s účtom Google a poskytuje vám 15 GB úložného priestoru na zdieľanie medzi vašimi službami Google. Ak sa to však naplní, je k dispozícii päť ďalších plánov, od 100 GB za 1,99 dolárov mesačne po 20 TB za 199,99 dolárov mesačne. Viac informácií o ďalších plánoch spoločnosti Google a vašom účte Google nájdete v našej recenzii Disku Google.

Zoho

Zoho, podobne ako Google, ponúka celú škálu aplikácií, ktoré slúžia firmám aj jednotlivým používateľom. Vytvorenie účtu vám poskytuje obmedzený prístup k jeho aplikáciám vrátane Zoho Writera, jeho editora dokumentov, Zoho Books, jeho účtovného softvéru a Zoho Cliq, jeho aplikácie na okamžité zasielanie správ.. 

Najlepšie e-mailu-Services zohoext

Zoho obsahuje tiež niekoľko úplne bezplatných aplikácií, ako napríklad Zoho Notebook. Viac informácií o aplikáciách Zoho nájdete v recenzii Zoho Notebooku a v recenzii Zoho Books.

Navigácia v Zoho je ľahko ovládateľná. Je rozdelená na tri časti, aby sa zobrazil bočný panel, doručená pošta a otvorený e-mail. Zoho tiež podporuje rozšírenia vo vašej doručenej pošte o veci, ako sú faktúry, poznámky a predplatné pre „prémiových“ používateľov. Nočný režim tiež pomáha, ak sa pozeráte na obrazovku dlhšiu dobu večer.

Najlepšie e-mailu-Services zohoext

Zoho používa niekoľko bezpečnostných opatrení, aby vaše e-maily a ďalšie informácie boli v bezpečí. Vaša doručená pošta je šifrovaná, takže k nej máte prístup iba vy. 

Keď sa pošta odosiela medzi jej servermi, Zoho používa šifrovanie end-to-end a dokonca vám povie, či váš odoslaný e-mail nebude šifrovaný. Nie všetky plány spoločnosti Zoho prichádzajú so všetkými jej bezpečnostnými opatreniami, takže sa ubezpečte, že ste s plánom spokojní.

Bezplatný e-mailový účet je prístupný iba na webe do vašej doručenej pošty, rovnako ako 5 GB na používateľa a limit prílohy 25 MB. Môžete tiež vytvoriť až päť používateľov a Zoho bude tiež hosťovať jednu vlastnú doménu. Ak chcete získať ďalšie funkcie a bezpečnosť, mali by ste sa pozrieť na dva platené individuálne poštové plány spoločnosti Zoho: lite a premium.

Mail Lite predstavuje iba 1 $ mesačne a rovnako ako bezplatný plán prichádza s 5 GB úložného priestoru a 25 MB limitom príloh. Poskytuje tiež prístup k e-mailovým prezývkam a prístupu IMAP / POP v e-mailových klientoch tretích strán. Všetky „prémiové“ plány sa dodávajú aj s prístupom k aplikáciám iOS a Android.

Mail Premium je iba 4 doláre mesačne a prináša všetky rovnaké výhody ako „lite“ verzia, plus 50 GB úložného priestoru, veľkosti príloh až 250 MB a vylepšené zabezpečenie, ako aj možnosť zálohovania a obnovy vašich e-mailov. Tu si môžete podrobne prezrieť všetky plány Zoho.

plán:Pošta LitePoštová prémiaŠtandardné (obchodné)Profesionálny (obchodný)
Cena:1 $ mesačne (účtované ročne)4 $ mesačne (účtované ročne)3 $ mesačne (účtované ročne)6 dolárov mesačne (účtované ročne)
skladovanie:5GB50GB30GB100GB
Veľkosť prílohy:25MB40 MB až 250 MB30 MB40 MB až 250 MB

Existujú dva ďalšie plány, ktoré pridávajú rozšírené obchodné funkcie, ktoré nájdete tu. Tieto plány vám poskytujú rozšírený alebo úplný prístup k množine aplikácií Zoho, ako aj obnovenie súborov a možnosť vyhľadávať súbory a dokumenty v celej organizácii..

iCloud Email

iCloud je sada aplikácií a funkcií, ktoré poháňajú vaše produkty Apple. Jednou z poskytovaných služieb je iCloud Mail, ktorý má rozhranie, ktoré sa ľahko naviguje, a to vďaka jeho čistému bočnému panelu a skutočnosti, že máte vždy okamžitý prístup ku všetkému. Jednoducho, ako to je, iCloud Mail má niekoľko prekvapujúcich funkcií.

Najlepšie e-mailu-Services icloud

Podobne ako Tutanota a Zoho, iCloud Mail používa trojcestný oddiel na zobrazenie vášho bočného panela, doručenej pošty a otvoreného e-mailu. Na pracovnej ploche to znamená, že na čítanie e-mailov nemusíte opustiť hlavnú stránku.

iCloud Mail obsahuje možnosť vytvárať zadarmo až tri aliasy. To vám umožní mať väčšiu kontrolu nad doručenou poštou, vďaka čomu webové stránky, na ktoré sa zaregistrujete, nemajú prístup k vašej skutočnej e-mailovej adrese. 

Môžete tiež vytvoriť pravidlá pre doručenú poštu, takže napríklad keď idete na dovolenku, môžete automaticky odpovedať správou, ktorá prestane odosielať správy po skončení dovolenky..

iCloud-aliasy

Bezpečnosť s iCloudom bola v minulosti vysoká. V roku 2014 boli verejnosti zverejnené nahé obrazy niekoľkých známych osobností. Zdá sa, že hackeri boli schopní pristupovať k špecifickým účtom iCloud prostredníctvom používateľov pripojenej služby Nájsť môj iPhone, ktorá nemala limit na otázky týkajúce sa hesla.. 

Úlohou útočníkov je spustiť program na uhádnutie hesiel, kým nenájdu správne heslo. V dôsledku toho spoločnosť Apple implementovala niekoľko bezpečnostných opatrení vrátane pridania dvojfaktorovej autentifikácie. Viac informácií o úniku a zabezpečení iCloudu nájdete v našom prehľade o cloude a bezpečnosti spoločnosti Apple.

Aplikácia iCloud je zadarmo s 5 GB úložného priestoru, ktoré môžete okrem iného použiť na zálohovanie, poštu, fotografie a disk iCloud. Ak zistíte, že sa vaše 5 GB zaplňuje, môžete upgradovať na 50 GB, 200 GB alebo 2 TB za 0,99 $, 2,99 $ a 9,99 $. Viac informácií o ďalších funkciách iCloud nájdete v našej recenzii Drive iCloud.

Mail.com

Mail.com je jednoduchá služba ukladania e-mailov a cloudov, ktorá sa ľahko učí a prichádza s niektorými jedinečnými funkciami a zabezpečením. Našou obľúbenou funkciou je služba Mail Collector, ktorá vám umožňuje spravovať viac e-mailových adries. Máte tiež 2 GB úložného priestoru v cloude na nahrávanie súborov a dokumentov, ktoré je možné inovovať.

Najlepšie e-mailu-Services mailcom

Mail.com používa rovnaký trojsmerný oddiel, ktorý používa niekoľko ďalších e-mailových služieb. Jeho bezplatná verzia zobrazuje vo vašej doručenej pošte reklamy v štýle e-mailov, ako aj väčšiu reklamu, ktorá zaberá pravú stranu displeja, a necháva tak menej priestoru na čítanie e-mailov. Reklamy je možné odstrániť pomocou prémiového účtu.

Mail.com obsahuje program Mail Collector vo svojom bezplatnom pláne, ktorý vám umožňuje prihlásiť sa k alternatívnym e-mailovým účtom, takže môžete čítať e-maily z iných doručených, odpovedať na ne a odstraňovať ich bez toho, aby ste museli opustiť server Mail.com. Pristupuje k vašim ďalším doručeným pomocou bezpečnostného protokolu SSL.

Najlepšie e-mailu-Services-mailu com kolektorom

Ďalšou skvelou funkciou Mail.com je možnosť bezplatne vytvárať až 10 e-mailových prezývok. Môžete si tiež vybrať, z ktorej adresy sa majú e-mailové adresy predvolene odosielať, takže ak chcete odosielať väčšinu svojich e-mailov z vášho aliasu, môžete ich ľahko nastaviť.

Z bezpečnostných dôvodov používa server Mail.com kombináciu protokolu SSL a vlastného antivírusu, ktorý kontroluje prítomnosť prichádzajúcich e-mailov na prítomnosť vírusov, čo vás ochráni pred náhodnou inštaláciou niečoho, čo by mohlo poškodiť vaše zariadenie..

Mail.com je zadarmo na používanie, ale ak zistíte, že chcete viac, môžete si zvoliť jeden zo svojich dvoch „prémiových“ plánov alebo upgradovaný plán úložiska..

V prípade „prémiového“ plánu za 29,99 dolárov ročne sa odstránia reklamy, získate 10 GB úložného priestoru a získate prístup k svojim e-mailom z viacerých zariadení, ako aj k zasielaniu e-mailov a naplánovaniu e-mailov. Môžete tiež zavolať na ich telefonickú podporu a požiadať o pomoc.

Ak chcete mať viac ako 10 GB úložného priestoru, môžete upgradovať svoj „prémiový“ plán tak, aby zahŕňal 100 GB za 47,87 USD ročne, hoci toto kombinované zobrazenie vám nedáva žiadne ďalšie funkcie.

plán:PremiumPremium + 100 GB
Cena:29,99 dolárov ročne47,87 dolárov ročne
skladovanie:10GB100GB
Reklamy:žiadnyžiadny

Nečestné zmienky

Existuje veľa dobrých e-mailových služieb, ktoré si cenia vašu bezpečnosť a poskytujú mnoho skvelých funkcií. Bohužiaľ existuje niekoľko e-mailových služieb, ktoré boli v minulosti v horúcej vode, či už ide o rozsiahle narušenie zabezpečenia alebo spôsobenie mnohých malých problémov, napríklad zmiznutie e-mailov.. 

Outlook.com – predtým Live.com, predtým Hotmail.com – je e-mailová služba spoločnosti Microsoft. Okrem toho sa sťažnosti na e-maily stratia, odoslaná pošta sa automaticky filtruje ako nevyžiadaná a ďalšie položky, vďaka ktorým sa programu Outlook niečo vyhne.

Yahoo je ďalšia e-mailová služba, ktorú nemôžeme odporučiť z dôvodu jej nedostatočnej bezpečnosti. V roku 2013 sa Yahoo stal tiež obeťou veľmi vážneho hacku. 

Zatiaľ čo používatelia iCloudu boli obeťami cieleného phishingu, dôvodom, prečo sme Yahoo vyradili z tohto zoznamu, je to, že hacker potenciálne ovplyvnil všetky jeho účty. To a neistá budúcnosť Yahoo robí niečo, čo nemôžeme odporučiť.

Záverečné myšlienky

Hoci ktorákoľvek z e-mailových služieb v tomto zozname vám umožní odosielať a prijímať e-maily, Tutanota je na prvom mieste, pretože sa zaviazala k bezpečnosti, ako aj jej užitočné funkcie. Tutanota sa ľahko naviguje a poskytuje dostupné prémiové plány, takže máte priestor na rast.

Používate niektorú z e-mailových služieb v tomto zozname? Radi by sme sa od vás dozvedeli a svoje skúsenosti s nami môžete zdieľať v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map