Najlepšie cloudové úložisko: výber správnej služby v roku 2020

Naša práca je plne podporovaná čitateľom, takže ak si kúpite program úložiska na základe našich recenzií, môžeme získať províziu. Nie sme sponzorovaní žiadnym poskytovateľom a názory sú vlastné.


Vitajte v našej aktualizovanej príručke do roku 2020, ktorá obsahuje najlepšie služby úložiska v cloude. Cloudwards.net už niekoľko rokov skúma úložisko cloudu a za ten čas sa veľa zmenilo.

Konkurencia medzi veľkými podnikovými hráčmi, ako sú Dropbox, Google Drive a OneDrive, a vznik poskytovateľov orientovaných na ochranu súkromia, ako sú Sync.com, pCloud a MEGA, bola pre spotrebiteľov prínosom. Aby sme vám ušetrili čas, pripravili sme zoznam toho, čo považujeme za najlepších hráčov za vaše peniaze.

Tu je päť najlepších poskytovateľov cloudového úložiska:

Chcete sa pozrieť na úplný zoznam? Hneď sme vás zakryli .

Než začneme diskutovať o výhodách používania cloudového úložiska, začneme s našim sprievodcom rýchlym vysvetlením základného rozdielu medzi cloudovým úložiskom a online zálohovaním. Potom predstavíme naše najlepšie výbery z úložísk typu cloud podľa kategórií s položkami ako synchronizácia súborov, zdieľanie súborov a zabezpečenie cloudu. Tento prístup je navrhnutý tak, aby vám pomohol zdokonaliť službu, ktorá robí to najúčinnejším pre vaše potreby.

Ak stále hľadáte, ako najlepšie zvoliť tú správnu službu pre vás, nižšie nájdete praktického sprievodcu videom.

Cloud Storage vs Online Backup

Skôr ako začnete vážne nakupovať cloudové úložisko, pomôže vám to dobre pochopiť, čo v skutočnosti znamená „cloudové úložisko“. Týmto spôsobom neskončíte so softvérom, ktorý skutočne nespĺňa vaše očakávania.

Prvou prekážkou, ktorú treba prekonať, je poznať rozdiel medzi úložiskom v cloude a zálohovaním online. Je ľahké pochopiť, prečo je možné tieto pojmy zameniť: cloudové úložisko a online zálohovanie sa používajú na ochranu súborov vo vzdialených dátových centrách. Obe vám umožňujú prístup k súborom uloženým v týchto dátových centrách z rôznych zariadení. Online zálohovanie sa niekedy niekedy mätúce nazýva „cloudová záloha“.

Rozdiel medzi nimi je, že konečným cieľom online zálohovania je obnova po katastrofe, zatiaľ čo úložisko v cloude je vo všeobecnosti najvhodnejšie na rýchly prístup k súborom a spoluprácu. Spravidla si myslíme, že cloudové úložisko je nástrojom produktivity tu na Cloudwards.net, hoci veľa ľudí používa takéto riešenia napríklad na streamovanie hudby, sledovanie videa a zdieľanie fotografií..

Online zálohovanie chráni pevné disky lepšie ako cloudové úložisko vďaka plánovačom zálohovania, lepším možnostiam obnovy dát a niekoľkým ďalším veciam, ktoré si môžete prečítať v našom sprievodcovi, ako najlepšie zálohovať online..

Okrem úložného priestoru sú pre cloudové úložné priestory bežné dve funkcie: zdieľanie súborov a synchronizácia súborov. Okrem toho má niekoľko nástrojov na ukladanie údajov v cloude integrované aplikácie, ako sú textové procesory a správcovia úloh, ktoré pomáhajú zvyšovať produktivitu.

Máme celý článok venovaný rozdielom medzi zálohovaním a ukladaním, ak sa chcete o tomto predmete dozvedieť viac. Je tiež dôležité si uvedomiť, že existuje niekoľko riešení cloud, ktoré rozmazávajú čiary medzi úložiskom a zálohovaním. IDrive a SpiderOak ONE sú dva z najlepších.

Prečo používame cloudové úložisko

Ľudia používajú cloudové úložisko z rôznych dôvodov, počnúc ukladaním. Hoci služby ako Dropbox a Sync.com nemusia byť pre obnovu po katastrofe skvelé, fungujú veľmi dobre na krátkodobé ukladanie súborov, ku ktorým často pristupujete..

V skutočnosti to bolo presne to, čo mal Drew Houston na mysli, keď sníval o „synchronizovanom“ modeli priečinkov, ktorý sa dnes v roku 2007 bežne používa v službách cloudového úložiska. Cestoval z New Yorku do Bostonu v čínskom autobuse a uvedomil si, že opustil svoj Jednotka USB vzadu. Rozhodol sa, že chce prostriedky na ukladanie a prístup k súborom online spôsobom, ktorý si z jeho strany vyžaduje malé úsilie.

Synchronizačné priečinky uľahčujú synchronizáciu zariadenia, ktorú skrátene nazývame „synchronizácia“. Každý súbor, ktorý presuniete do synchronizačného priečinka, sa automaticky odošle do cloudu a potom sa odošle na akékoľvek iné zariadenie s nainštalovaným synchronizačným klientom. Takto sa už nikdy nebudete musieť starať o neporiadok s vymeniteľným úložiskom. Zmeny v súboroch sa tiež synchronizujú medzi zariadeniami, vďaka čomu je úložisko v cloude ideálne na vykonávanie práce, a to aj na diaľku.  

Nástroje cloudového úložiska majú spravidla aj mobilné aplikácie pre Android a iOS, ktoré vám umožňujú prístup k súborom uloženým v cloude. Mnohé vám umožňujú aj manuálne a automatické nahrávanie súborov. Vďaka tomu sú vhodné na ochranu fotografií nasnímaných fotoaparátom vášho smartfónu a zároveň na šetrenie pamäte.

Hrsť nástrojov cloudového úložiska nesynchronizuje zariadenia. Nemôžeme však myslieť na žiadny nástroj, ktorý vám nedovolí zdieľať súbory. Zdieľanie súborov je možné použiť na spoluprácu aj na socializáciu. Väčšina nástrojov na ukladanie v cloude umožňuje pozvať konkrétnych používateľov na prístup k súborom na základe ich e-mailovej adresy a generovať odkazy na súbory, ktoré je možné širšie používať. Mnoho nástrojov na ukladanie do cloudu vám tiež umožňuje zdieľať prístup k zložkám, a to aj udeľovaním povolení na úpravy a nahrávanie ostatným.  

Niektoré riešenia cloudových úložísk sa tiež integrujú s nástrojmi produktivity, ako sú Office Online, Google Docs, Trello, DocuHub a DocuSign. Nanešťastie pre domácich používateľov sú takéto integrácie bežnejšie s nástrojmi EFSS, ktoré sú v podstate službami ukladania údajov v cloude pre podniky.

Najlepšie úložiská typu cloud storage podľa kategórie

Po zvyšok tohto kola rokovaní odhalíme výber riešení Cloudwards.net pre najlepšie riešenia úložiska v cloude v nasledujúcich kategóriách:

 • Zdieľanie súborov
 • Synchronizácia súborov
 • Integrované aplikácie
 • stanovenie ceny
 • zabezpečenia

Pre každú kategóriu rýchlo preberieme kľúčové prvky považované za kľúčové pre každú z nich, ktoré budú fungovať podobne ako sprievodca nákupom v cloude, ktorý vám pomôže zistiť, aké funkcie chcete v riešení úložiska cloud. Potom vám predstavíme naše najlepšie tipy pre túto kategóriu.

Sme si istí, že tieto výbery spôsobujú trochu rozruch s niektorými, pretože rôzni používatelia majú rôzne potreby. Aj my technofilov máme tendenciu sa trochu pripájať k značkám, ktoré sa nám páčia (pri pohľade na vás, fanúšikovia počítačov Mac). Vždy vítame spätnú väzbu, ktorú môžete uviesť v komentároch nižšie.

Tieto výbery sa však uskutočnili na základe rozsiahleho testovania funkcií, internej diskusie a spätnej väzby získanej od našich čitateľov za posledných niekoľko rokov. Aj keď nie každý výber uspokojí každého používateľa, sme si istí, že pre každého existuje niečo. Ak stále hľadáte, ako najlepšie zvoliť tú správnu službu pre vás, nižšie nájdete praktického sprievodcu videom.

Najlepšie úložiská cloudového zdieľania súborov

Takmer všetky nástroje na ukladanie údajov v cloude vám umožňujú zdieľať súbory, ale niektoré to robia lepšie ako iné. Dobré nástroje vám umožňujú zdieľať obsah na úrovni priečinkov aj súborov, a to prostredníctvom e-mailu aj pomocou odkazu na súbor. Skvelé nástroje vám umožňujú udržať si presnú kontrolu nad svojimi akciami.

Existujú rôzne spôsoby riadenia kontroly. Jedným z najbežnejších je jednoducho nastavenie používateľských oprávnení, ako je napríklad prezeranie a úprava prístupu do priečinka.

K ďalším dvom kľúčovým funkciám patrí schopnosť chrániť zdieľania odkazov pomocou hesiel a dátumov skončenia platnosti. Bez ochrany heslom bude mať ktokoľvek, kto získa odkaz, ľahký prístup. Dátumy vypršania platnosti medzitým znamenajú, že nemusíte pamätať odkaz sami.

Zriedkavejšie, ale rovnako hodnotné sú možnosti nastavenia limitov sťahovania odkazov a prijímania upozornení vždy, keď sa odkaz použije. Tieto funkcie môžu veľmi obmedziť zneužitie.

Nakoniec sa nám páči aj schopnosť rýchlo auditovať, ktoré priečinky a súbory boli zdieľané. Zvyčajne má tvar špeciálnej karty „zdieľané“. Bez tohto zobrazenia by ste museli prehľadávať všetok svoj obsah, aby ste videli, aké zdieľanie ste povolili, čo môže viesť k prehliadnutiu inštancií..  

Prvé miesto: Sync.com

Sync.com zaujíma prvé miesto v tejto kategórii, a to vďaka tomu, že zasiahne takmer všetky kľúčové zložky uvedené vyššie a niektoré z nich. Väčšina z týchto funkcií však vyžaduje platené predplatné; Táto služba ponúka zúžený plán zadarmo, ktorý vám poskytne 5 GB, bez otázok. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku Sync.com.

Priečinky je možné zdieľať s konkrétnymi jednotlivcami prostredníctvom e-mailovej adresy. Pri udeľovaní prístupu môžete prideliť práva na zobrazenie, úpravy, pozvanie a viditeľnosť pre používateľov.

Pri deaktivácii zdieľania priečinkov vám Sync.com umožňuje aj vzdialené vymazanie obsahu, ktorý stiahli ostatní. Toto je funkcia, ktorá sa zvyčajne vyskytuje iba pri vyspelejších riešeniach EFSS a potom len zriedka.

Sync.com vám tiež umožňuje generovať odkazy, ktoré je možné zdieľať, a smerovať tak do priečinkov, ako aj do súborov, ktoré môžete poslať e-mailom alebo kopírovať a distribuovať manuálne.  

Či už ste zadarmo alebo platíte za používanie stránky Sync.com, môžete si vytvoriť heslá odkazov. Platiaci používatelia môžu tiež:

 • Nastavte dátumy vypršania platnosti odkazov
 • Nastavte limity sťahovania odkazov
 • Zobraziť počty stiahnutí odkazu
 • Povoliť nahrávanie odkazov iným používateľom
 • Dostávať oznámenia o aktivite odkazu

To všetko je nad rámec možností kontroly obsahu, ktoré získate s väčšinou ostatných služieb úložiska cloudu. Spoločnosť Sync.com však ide o krok ďalej tým, že vám umožňuje pridať na akýkoľvek odkaz odkaz, ktorý spoločnosť nazýva „rozšírené súkromie“.

Ak je táto funkcia povolená, odkazy sú dešifrované iba na strane klienta prostredníctvom prehliadača. To z nich robí nulové znalosti: ani Sync.com, ani nikto iný, s kým priamo nezdieľate svoj obsah, nebude môcť nikdy dešifrovať vaše súbory..  

A konečne, Sync.com vám umožňuje auditovať tak odkazy, ako aj zdieľané priečinky pomocou dvoch samostatných zobrazení.  

Celkovo platí, že Sync.com robí takmer všetko v poriadku, na čo si myslíme pri zdieľaní súborov. Úplný zoznam funkcií nájdete v našej recenzii Sync.com alebo v dôvodoch, prečo si myslíme, že je to najlepšie úložisko v cloude pre fotografie a videá.

Druhé miesto: pCloud

pCloud nemá toľko funkcií zdieľania ako Sync.com, ale stále robí vynikajúcu prácu v porovnaní so zvyškom poľa. Jeho kontrola je záležitosťou návštevy pCloud a prihlásenia sa na veľmi veľkorysý 10 GB voľného úložného priestoru; koniec koncov je dôvod, prečo je pCloud našim najlepším výberom pre bezplatné ukladanie v cloude.

Zdieľané priečinky je možné nasmerovať na konkrétnych jednotlivcov na základe e-mailovej adresy alebo môžete vygenerovať samostatné prístupové odkazy na sťahovanie a nahrávanie súborov.

Pri pozývaní podľa e-mailovej adresy môžete udeliť povolenia na zobrazenie alebo úpravy.

Pre jednotlivé súbory je možné vygenerovať aj odkazy. Možnosti vytvárania odkazu na stiahnutie pre priečinky alebo súbory sú rovnaké. Odkaz môžete skopírovať a zdieľať manuálne alebo ho distribuovať prostredníctvom e-mailu, Facebooku, Twitteru alebo Google Plus.

Ak ste predplatiteľom pCloud, môžete tiež nastaviť heslá a dátumy vypršania platnosti.

Môžete si dokonca zobraziť týždenné štatistiky sťahovania pre každý odkaz, ktorý vytvoríte.

Podobne ako Sync.com, pCloud vám umožňuje auditovať, ktoré zdieľané podiely ste nastavili, aby ste o ne nestratili zo zreteľa. Existuje tiež možnosť zistiť, aký obsah sa s vami zdieľa.

Aj keď pCloud ponúka možnosti znalosti nuly prostredníctvom doplnku Crypto, nemôžete ho rozšíriť na zdieľanie súborov, ako je to možné na stránke Sync.com. V skutočnosti žiadne súbory chránené pomocou Crypto nemôžu byť v skutočnosti zdieľané. Radi by sme videli, že pCloud rieši toto obmedzenie skôr, ako ho budeme považovať za najvyššie miesto v budúcich kolách. to znamená, že existuje veľa ďalších dobrôt, ktoré môžete obísť, ako si môžete prečítať v našej recenzii pCloud.

Tretie miesto: MEGA

Podobne ako Sync.com, MEGA vám umožňuje zdieľať súbory prostredníctvom odkazu a udržiavať úplnú kontrolu nad vašim šifrovacím kľúčom. To bráni komukoľvek z MEGA skenovať váš zdieľaný obsah. Z tohto dôvodu, spolu s rozsiahlym bezplatným ukladaním a umiestnením na súkromnom Novom Zélande, MEGA zostáva populárnou pre nahrávanie a zdieľanie pirátskeho videa, hudby a iného obsahu..  

Aj keď vám MEGA neumožňuje nastaviť vlastné heslo pre zdieľania odkazov, pri každom vytvorení odkazu vygeneruje (na strane klienta) dešifrovací kľúč pre tento odkaz. Môžete sa rozhodnúť zdieľať odkaz s pripojeným dešifrovacím kľúčom alebo dešifrovací kľúč distribuovať samostatne, ako by ste zadali heslo.

Dôvodom, prečo sme zaradili MEGA za pCloud, je to, že okrem toho, že nemáme vedomosti, zdieľanie MEGA nie je veľmi dobre navrhnuté (ak by ste sa chceli dozvedieť viac), máme porovnávací článok pCloud verzus MEGA. Páči sa nám, že môžete zdieľať priečinky a udeľovať im prístup na čítanie, úpravy a úplný (správcovský) prístup.

Nemôžete však vytvárať odkazy na prístup do priečinkov, neexistuje žiadny pohľad na auditovanie obsahu, ktorý zdieľate (existuje jeden pre obsah zdieľaný s vami), neexistuje spôsob, ako nastaviť limity sťahovania a neexistuje spôsob, ako monitorovať aktivitu. Úplný prehľad našich obľúbených hodnotení „Páči sa mi“ a „Nepáči sa mi“ nájdete v našej recenzii MEGA; Prípadne sa môžete zaregistrovať na bezplatnú 50 GB MEGA na MEGA.

Najlepšie súbory na synchronizáciu ukladania súborov cloud

Väčšina riešení cloudového úložného priestoru dnes používa rovnaký prístup, pokiaľ ide o synchronizáciu. To zahŕňa synchronizačné priečinky pre počítače, aplikácie pre smartfóny a rozhrania prehliadača. Aj keď podobnosti sú nepopierateľné, stále existujú funkcie, ktoré oddeľujú veľké synchronizačné riešenia od čisto správnych riešení..

Jednou z takýchto funkcií je podpora platformy. Väčšina riešení cloudového úložiska má klientov Windows, Mac, Android a iOS. Niektorí majú tiež podporu systému Linux a Windows Phone.

Ďalšou funkciou je „selektívna synchronizácia“. Pomocou selektívnej synchronizácie môžete vypnúť synchronizáciu určitých priečinkov, aby sa už v zariadení neukladali. Veľkosti pevných diskov prenosných počítačov sa v posledných rokoch zmenšili, pretože ultratenké notebooky s jednotkami SSD (SSD) sa stali bežnými, takže schopnosť ovládať synchronizované súbory sa stáva dôležitejšou.

„Synchronizácia škrtenia“ je ďalšou funkciou, ktorú by ste mali hľadať a ktorú pridala väčšina riešení úložiska v cloude. Táto funkcia vám umožňuje obmedziť šírku pásma spotrebovanú procesmi nahrávania a sťahovania, aby synchronizácia neovplyvnila toľko systémových prostriedkov,.

Selektívna synchronizácia aj synchronizácia škrtenia sa spravujú spravidla z ikony na paneli úloh klienta úložného priestoru, ak je k dispozícii.    

Oveľa menej bežnou funkciou synchronizácie je kopírovanie súborov na úrovni bloku, čo je spôsob, ako urýchliť proces synchronizácie. Normálne, keď dôjde k zmene súboru, sa celý súbor znova skopíruje do cloudu a na každé synchronizované zariadenie. Pri kopírovaní súborov na úrovni bloku sa synchronizuje iba zmenená časť súboru. Čistým výsledkom je, že synchronizácia sa blíži bližšie v reálnom čase.

Prvé miesto: Dropbox

Väčšina riešení úložiska v cloude kopíruje model synchronizovanej zložky, ktorý Drew Houston sníval o svojej jazde v čínskej štvrti pred viac ako desiatimi rokmi, ale žiadne nerobí to celkom rovnako ako samotné Dropbox, ako si môžete prečítať v našej aktualizovanej recenzii Dropboxu..

Dropbox má stolových klientov pre Windows, Mac a Linux a aplikácie pre smartfóny pre iOS, Android a Windows Phone. To vám umožní synchronizovať širokú škálu zariadení.

Najväčšou výhodou Dropboxu oproti konkurencii je však použitie kopírovania súborov na úrovni bloku. Zatiaľ čo väčšina slušných riešení zálohovania online spracováva prenosy súborov v blokoch, iba niekoľko ďalších riešení úložiska v cloude, o ktorých vieme, robia to isté. Je to jeden z faktorov, ktorý v porovnaní s OneDrive a Diskom Google upravil stupnice v prospech Dropboxu.

Dropbox má tiež užívateľsky najprijateľnejší prístup k selektívnej synchronizácii všetkých riešení cloudového úložiska, ktoré sme preskúmali a ktoré oprávnene nazýva „inteligentná synchronizácia“. Rozdiel medzi tým, ako Dropbox a takmer každá iná služba robí, je ten, že keď vypnete synchronizáciu pre priečinky uložené v cloudu Dropbox, môžete ich stále vidieť v synchronizovanom priečinku.

Nakoniec Dropbox umožňuje ovládať šírku pásma používanú pre nahrávanie aj sťahovanie.

Jedným z častejších komentárov, ktoré sa dozvedia o Dropboxe, je, ako dobre funguje synchronizácia v porovnaní s inými službami, a je na to dobrý dôvod. Dropbox má svoje problémy: synchronizácia nie je jedným z nich. Dropbox ponúka zadarmo 2 GB a odporúčame ho pre malé potreby.

Druhé miesto: Amazon Drive

Až donedávna Amazon Drive vlastne neumožňovala používateľom synchronizovať zariadenia. Táto slečna jej zabránila v skutočnej konkurencii s obľúbenými aplikáciami Dropbox o pozornosť používateľov, napriek tomu, že mala veľmi dobré ceny. Spoločnosť Amazon Drive odvtedy vyriešila tento problém a teraz môže synchronizovať zariadenia so systémom Windows, MacOS, iOS a Android, ako si môžete prečítať v našej recenzii na disku Amazon..

Pôsobivejšie je to, že sa pripojil k Dropboxu a ponúka kopírovanie súborov na úrovni blokov, skok o mnoho ďalších dobrých možností synchronizácie. Amazon tiež podporuje selektívnu synchronizáciu, ktorú môžete nakonfigurovať pomocou ikony na paneli úloh Amazonu.

Aplikácia Amazon Drive vám tiež umožňuje zrýchliť synchronizáciu v prípade, že zistíte, že proces prenosu súborov interferuje s inými aktivitami na internete.

Keď sme pred rokom preskúmali Amazon Drive, nebolo nás veľa, čo by nás zanechalo dojem. Aj keď má stále nejaké problémy, ako je jej nedostatok šifrovania a verzovania v kľude, práca, ktorú vývojári vykonali v oblasti synchronizačných schopností, je pozoruhodná. Navštívte Amazon Cloud Drive a získajte zadarmo 5 GB a službu si vyskúšajte sami.

Tretie miesto: Microsoft OneDrive

OneDrive používa tiež kopírovanie súborov na úrovni blokov, ale iba pre súbory Microsoft Office. Táto funkcia bola nedávno na cestovnej mape OneDrive pre Q2 217, ale bola tajne odstránená z plánov začiatkom tohto roka..

Zahrnutie kopírovania na úrovni blokov pre dokumenty balíka Office je stále viac, ako sa dá dosiahnuť s väčšinou služieb úložiska v cloude, a používatelia služieb Office Online alebo Office 365 zistia, že to výrazne urýchľuje úsilie o spoluprácu..

OneDrive podporuje aj synchronizáciu škrtenia na kontrolu použitej šírky pásma a selektívnu synchronizáciu na kontrolu toho, ktoré súbory sa ukladajú na váš pevný disk. Celkovo je to slušné riešenie, ako to môžete prečítať v našej recenzii OneDrive. Pravdepodobne však v rámci spravodlivého boja pravdepodobne nebude porazený. Ak však chcete službu OneDrive skontrolovať, ponúka bezplatne 5 GB.

Najlepšie integrované úložiská úložiska cloudových úložísk

Aplikácie na zvýšenie produktivity práce spojené s cloudovým úložiskom vám umožňujú otvárať a upravovať dokumenty v prehliadači. Medzi možnosti patria aplikácie na vytváranie poznámok, textové procesory, tabuľky, tvorcovia formulárov a editory obrázkov.

Bohužiaľ, zatiaľ čo takéto aplikácie značne zlepšujú prostredie cloudového úložiska, technologické partnerstvá medzi cloudovým úložiskom a vývojármi aplikácií sú zatiaľ dosť riedke, aspoň pokiaľ ide o cloudové úložisko spotrebiteľov. Existuje niekoľko služieb, ktoré ich integrujú, to sú naše obľúbené.

Prvé miesto: Disk Google

Neexistuje žiadna súťaž: Ak chcete nástroj cloudového úložiska s mnohými integrovanými možnosťami aplikácie, Disk Google je pre vás nástrojom. Spoločnosť Google vyvinula vynikajúce partnerstvá v oblasti budovania práce s vývojármi s cieľom vytvoriť knižnicu aplikácií, ktorá obsahuje viac možností, ako by sme si mohli ľahko spočítať (teda viac ako desať).

Google vás tiež núti hľadať aplikácie. Celú knižnicu aplikácií je možné vyhľadávať na Disku Google. Akonáhle nájdete požadovanú možnosť, integrácia vykoná jedno kliknutie.

Mnoho aplikácií, ktoré nájdete, je úplne zadarmo. Príklady zahŕňajú:

 • CloudConvert: prevádza typy súborov
 • Pixlr Editor: PhotoShop klon
 • WeVideo: editor videa
 • DocuHub: PDF editor

Najvyššia integrácia spoločnosti Google však prichádza už pridaná: Dokumenty Google. Dokumenty Google označujú bezplatnú kancelársku sadu spoločnosti Google, ktorá do istej miery mätúce obsahuje textový procesor nazývaný aj Dokumenty. Zahŕňa tiež hárky, diapozitívy, formuláre a kresby.

Dokumenty Google súťažia priamo s Microsoft Office Online a sú rovnako užívateľsky prívetivé. Vďaka možnosti zdieľania súborov a synchronizácie súborov na Disku Google uľahčuje spoluprácu s ostatnými v dokumentoch v reálnom čase. V skutočnosti je to to, čo tu na webe Cloudwards.net používame na tvorbu obsahu.

Existuje veľa dôvodov na ukladanie súborov na iných platformách cloudového úložiska na Disku Google vrátane zabezpečenia. To však neznamená, že sa tiež nemôžete zaregistrovať na 15 GB bezplatného cloudového úložiska v službe Disk Google, aby ste mohli využívať výhody svojich aplikácií pre produktivitu..

Druhé miesto: OneDrive

Pokiaľ ide o OneDrive verzus Disk Google, OneDrive väčšinou stráca, pretože nemá k dispozícii žiadnu integráciu tretích strán pre jednotlivých spotrebiteľov. Vývojári aspoň nezahrnovali knižnicu tretích strán, ktorú je možné prehľadávať, ako napríklad Disk Google.

Microsoft otvoril vývojárske rozhranie API OneDrive už v roku 2015; Vyzerá to tak, že doteraz viedlo len k integrácii podnikových zákazníkov.

OneDrive sa však integruje s balíkom Office Online. Bezplatná verzia balíka Microsoft Office od spoločnosti Microsoft, ktorá je založená na prehľadávači, nie je taká dobrá ako verzia pre počítače, Office 365, ale robí svoju prácu. Medzi aplikácie dostupné s balíkom Office Online patria Word, Excel a PowerPoint. Integrovaná je aj aplikácia Microsoft OneNote, jedna z najlepších aplikácií na vytváranie poznámok, ktoré sme vyhodnotili.

OneDrive sa integruje aj s balíkom Office 365. V skutočnosti plán 1TB OneDrive získa balík Office 365, ktorý zahŕňa aj program Microsoft Access.

Tretie miesto: Box

Box je viac zameraný na podnikových používateľov, ale spoločnosť má aj bezplatné a platené osobné plány. Ako osobný používateľ budete mať prístup k natívnym aplikáciám aj aplikáciám tretích strán; úplný prehľad nájdete v našej recenzii v kolónke.

Natívne aplikácie zahŕňajú Box Notes a Box Edit. Prvý z nich, ako ste si mohli myslieť, je aplikácia na zapisovanie poznámok a v tom slušná. Box Edit sa medzitým používa na úpravu uloženého obsahu. Vyžaduje použitie natívnych aplikácií v počítači, ale stále ich umožňuje upravovať ich priamo z prehliadača.

Podľa aplikácie Box je možné pomocou nástroja Box Edit otvoriť ľubovoľný typ súboru, ktorý je možné otvoriť v počítači, vrátane: .docx, .xlsx, .pdf, .pptx a .txt.  

Box má tiež skvelú knižnicu aplikácií tretích strán, ktorá vám umožňuje vyhľadávať aplikácie a prehľadávať kategórie podľa spolupráce, riadenia projektov, úprav a zabezpečenia. Na výber je veľa možností vrátane Trello, Office Online, Dokumenty Google a DocuSign.

Pre niekoho, kto chce využiť cloud na vykonanie nejakej práce, má Box Personal čo ponúknuť; Táto služba ponúka slušnú skúšku. Navštívte preto stránku Box a zaregistrujte sa.

Najlepšie ceny za cloudové úložisko s celkovou cenou

Dve z prvých vecí, na ktoré ľudia pri hľadaní riešenia cloudového úložiska prihliadajú, je to, koľko miesta dostanú a koľko bude stáť toto úložisko. Pre mnoho ľudí je to všetko dôležité.

V skutočnosti sa mnohí často držia bezplatného cloudového úložiska. S tým nie je nič zlé, ak nepotrebujete viac ako niekoľko gigabajtov; Problém je však v tom, že vám môžu chýbať ďalšie funkcie a flexibilita.

Flexibilita je v tomto prípade o rozsahu ponúkaných cenových plánov. Mnoho plánov ukladania v cloude ponúka plán 1 TB alebo 2 TB, a to je všetko. Aj keď by to mohlo vyhovovať niektorým používateľom v poriadku, iní môžu vyžadovať iba plán 100 GB alebo dokonca len 10 GB. Nižšie uvedené služby ponúknu niečo pre každého a zároveň udržiavajú nízke celkové náklady.

Prvé miesto: Amazon Drive

Spoločnosť Amazon Drive mala k dispozícii neobmedzený plán úložiska iba za 60 dolárov ročne. Tento plán bol však v júni 2017 ukončený. Teraz vám Amazon Drive dáva 1 TB za rovnakú cenu.

Aj keď odstránenie neobmedzeného plánu je sklamaním, Amazon stále ponúka vynikajúcu hodnotu v porovnaní s konkurenciou. Napríklad Dropbox a Disk Google stoja za rovnaké množstvo úložiska ročne o 40 dolárov viac.   

Ak nepotrebujete úložisko s niekoľkými pevnými diskami, Amazon Drive má plán na 100 GB, ktorý vám ročne vráti celých 12 dolárov. Disk Google síce áno, ale je to 20 dolárov. Okrem toho má Amazon Drive ďalších 11 cenových plánov, od dvoch do 30 terabajtov.

Vedľajšia poznámka, ak ste členom Amazon Prime, môžete si bezplatne ukladať neobmedzené fotografie prostredníctvom Amazon Photos, ktorý je pre ľahký prístup pripojený k službe Disk.

Druhé miesto: OneDrive

Mohli by ste urobiť veľmi presvedčivý prípad, že si OneDrive v tejto kategórii zaslúži najvyššie miesto a pravdepodobne by sme sa príliš nehádali. V skutočnosti by mohlo byť najlepšie zvážiť spoločnosť Amazon Drive a OneDrive ako spolu-kapitánov celkovej hodnoty.

OneDrive nemá takmer toľko úložísk ako Amazon a jeho 1TB plán stojí o 9 dolárov viac ročne. S produktom Office 365 získate aj balík Office 365, vďaka ktorému získate verzie programov Microsoft Word, Excel, PowerPoint a Access na stiahnutie.

OneDrive má tiež plán rodiny s názvom Office 365 Home, ktorý je jedným z najlepších riešení v oblasti cloudového úložiska. Za cenu, ktorú poplatky za Disk Google a Dropbox účtujú ročne za 1 TB cloudového úložiska, získate päť plánov 1 TB pre päť rôznych používateľov, každý s Office 365.

Tretie miesto: Sync.com

Príchod Sync.com na poslednú chvíľu len ukazuje silu veľkých firiem: Amazon a Microsoft to jednoducho určili z trhu. Táto služba nemá takmer toľko možností osobného plánu ako Amazon Drive alebo OneDrive. V skutočnosti má iba dva: 500 GB plán a 2TB plán.

Program Sync.com s kapacitou 50 GB stojí viac ako plán spoločnosti OneDrive s kapacitou 50 GB. Oboje stojí viac ako plán spoločnosti Amazon Drive na 100 GB. Stručne povedané, Sync.com zlyhá v teste flexibility. Plán Sync.com 2TB však vychádza iba z 8 dolárov mesačne a to mu prinieslo toto tretie miesto.

To je iba dolár viac ako plán 1TB spoločnosti OneDrive a približne o 25 dolárov menej ako plán spoločnosti 2onB Amazon Drive. Ak potrebujete viac 1 TB cloudového úložiska a menej ako 2 TB, neexistuje lepšia dohoda ako na Sync.com..

Najlepšie Cloud Security výbery

Poslednou kategóriou, ktorú budeme hodnotiť, je cloudová bezpečnosť. Mnoho ľudí prebúdza bezpečnostné aspekty cloudového úložiska očarené skúsenosťami alebo hodnotou používateľa, napriek titulkom, ktoré pravidelne zasielajú správy. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, aké typy online hrozieb by ste mali hľadať, napísali sme pre našich čitateľov rýchlu príručku o počítačovej kriminalite..  

Pri hodnotení, ako dobre služba úložiska v cloude chráni údaje používateľa, existuje niekoľko dôležitých funkcií. Prvou z týchto funkcií je šifrovanie, ktoré je prostriedkom na skramblovanie súborov, aby neobsahovali obyčajný text.

Klient úložiska by mal vaše súbory pred odoslaním do cloudu šifrovať, aby boli chránené pri pohybe po internete. Keď dorazia na cieľový server, mali by zostať šifrované, zatiaľ čo na nich zostali. Väčšina, ale nie všetky služby cloudového úložiska nasledujú obidva tieto kroky. Rozdiel je v tom, že niektoré spoločnosti na ukladanie údajov v cloude si zachovávajú kľúče na dešifrovanie vašich súborov, zatiaľ čo iné vám dávajú úplné vlastníctvo.

Poskytovatelia cloudového úložiska, ktorí ponúkajú súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, sa nazývajú poskytovatelia bez znalosti znalostí. Každý z našich najlepších výberov cloudového úložiska z hľadiska zabezpečenia je tiež na našom zozname najlepších cloudových služieb s nulovými znalosťami, ktoré ukazujú, aký dôležitý je tento typ šifrovania.

Zohľadňujeme tiež bezpečnosť dátového centra, pokiaľ vieme vychádzať z informácií o týchto zariadeniach. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, napísali sme článok o vlastnostiach dobrej bezpečnosti dátového centra.  

Dvojfaktorová autentifikácia je ďalšou funkciou, ktorú dôrazne odporúčame využiť, ak je k dispozícii. Dvojfaktorová autentifikácia vás chráni pred hackermi hesiel vyžadovaním špeciálneho bezpečnostného kódu na prihlásenie sa do účtu cloudového úložiska z neznámeho počítača. Tento kód sa zvyčajne odosiela na vaše mobilné zariadenie.

Existujú aj ďalšie, menej bežné bezpečnostné funkcie, o ktorých tu nebudeme diskutovať, ale v prípade potreby sa objavia pri diskusii o našich tipoch, nižšie.

Prvé miesto: Sync.com

Spoločnosť Sync.com bola našou voľbou pre najbezpečnejšie riešenie úložiska v cloude takmer odkedy sme ju začali posudzovať. V našej poslednej aktualizovanej recenzii sme jej skutočne dali perfektných 100 zo 100 v kategórii „zásady ochrany osobných údajov“ a dôrazne odporúčame, aby ktokoľvek, ktorého sa týka bezpečnosť, navštívil stránku Sync.com a zaregistroval sa; nie je bezpečnejšia služba.

Adresa Sync.com je predvolene nulová. Za súkromné ​​šifrovanie neplatíte žiadne ďalšie poplatky ani ho nezačnete robiť nijako zvlášť. Táto ochrana sa rozširuje na obsah súboru aj na metaúdaje. Nielen to, zdieľania súborov sú tiež nulové znalosti. To znamená, že spoločnosť nikdy nemôže skenovať a čítať vaše súbory na marketingové účely alebo čokoľvek iné.

Šifrovací protokol, ktorý používa spoločnosť Sync.com na skramovanie údajov, je 256-bitový AES. AES je najbežnejším protokolom, ktorý sa dnes používa, hoci mnohé služby sa držia 128-bitového AES. V oboch prípadoch neexistuje žiadny praktický spôsob, ako rozbiť AES. Odhaduje sa, že prasknutie šifrovacieho kľúča AES (128-bit alebo 256-bit) hrubou silou by vyžadovalo miliardy rokov..

Heslá sú ďalšou vecou. Sync.com vám umožňuje zapnúť dvojfaktorové overenie, aby ste chránili pred možným prelomením hesla a prístupom k vašim údajom..

Prenosy údajov sú chránené aj pomocou tunelov TLS a šifrovacie kľúče sú chránené pomocou 2048-bitovej RSA. Sync.com ukladá údaje do tvrdých dátových centier certifikovaných SOC-1, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolali prírodným katastrofám a fyzickým a virtuálnym prienikom.

Sync.com robí dve ďalšie veci, ktoré sú pre nástroje cloudového ukladania zákazníkov veľmi zriedkavé, a dokonca ani zvlášť bežné pre tie podnikové. Najskôr vám umožní vzdialený odhlásenie relácií z webového prehľadávača. Po druhé, umožňuje vzdialene vymazať priečinky zdieľané s ostatnými používateľmi, ktoré sme už spomenuli pri diskusii o zdieľaní súborov.

Pokiaľ ide o zabezpečenie cloudu, niet pochýb o tom, že Sync.com je kráľom kopca. Naše druhé miesto však môže byť výzvou pre tento titul.

Druhé miesto: SpiderOak ONE

SpiderOak urobil z bezpečnosti používateľov a súkromia súčasť svojej DNA od doby, ako bolo súkromie v pohode (t. J. Predtým, ako nás Edward Snowden nechal všetkých pýtať sa, či NSA prechádza cez naše osobné súbory). Podobne ako Sync.com je predvolené šifrovanie nulových znalostí. Spoločnosť nemá záujem držať šifrovacie kľúče a nemá ani metadáta protokolových súborov.

Dátové centrá SpiderOak ONE sú kompatibilné s SAS 70 typu II a sú neustále zabezpečené personálom. Jeho dátové centrá sú považované inštitútom Uptime Institute za úroveň III, čo znamená, že ponúka dostupnosť 99,8%. Spoločnosť tiež dodržiava požiadavky HIPAA na prenos údajov, hoci nie je certifikovaná úradníkom zodpovedným za dodržiavanie predpisov HIPAA..

Hlavným dôvodom, prečo sme sa umiestnili na SpiderOak ONE pod Sync.com, je to, že zatiaľ neposkytuje dvojfaktorové overenie všetkým zákazníkom. Táto funkcia je však vo verzii beta a k nej už má prístup mnoho dlhoročných zákazníkov. Zatiaľ sa nerozhodne, kedy bude táto funkcia uvedená pre všetkých.

SpiderOak ONE vám tiež umožňuje vymazať údaje zo synchronizovaných zariadení. Je to užitočné v prípade stratených alebo ukradnutých zariadení. Úplný zoznam dôvodov, prečo sa nám to páči, nájdete v našej recenzii SpiderOak.

Tretie miesto: pCloud

pCloud má ako súčasť svojho bezpečnostného modelu šifrovanie s nulovými znalosťami, ale v predvolenom nastavení nie. Je ponúkaný ako doplnok s názvom pCloud Crypto, ktorý stojí 4,99 $ (môžete ušetriť 20 percent zaplatením za rok vopred).

Výhodou voliteľného šifrovania s nulovou znalostí je to, že môžete určiť, ktoré priečinky sa šifrujú súkromným kľúčom a ktoré nie. Ak servery pCloud nepoužívajú šifrovanie s nulovými znalosťami, sú schopné indexovať súbory a poskytovať pokročilejšie možnosti pre prácu s nimi vrátane miniatúrnych ukážok a schopnosti prehrávať médiá v cloude.

pCloud šifruje súbory pomocou 256-bitového AES a šifrovacie kľúče so 4096-bitovým RSA. Dátové centrá sú certifikované podľa SOC-1, aj keď sú radšej zadávané externým subjektom ako samotným pCloud.

Rovnako ako SpiderOak ONE, pCloud ONE dosť prekvapivo nepodporuje dvojfaktorové overenie. Podporní pracovníci spoločnosti nás informovali o tom, na čom sa pracuje, za čo to stojí. Zahrnutie zabezpečenia nulových znalostí ho však stavia pred služby ako Dropbox, ktoré ponúkajú dvojfaktorové zabezpečenie, ale nedávajú vám možnosť súkromného šifrovania..

Všetci poskytovatelia cloudových úložísk boli ohodnotení

záver

Vyššie uvedené kategórie hodnotia cloudové úložisko na základe funkcií, o ktorých sme zistili, že sú pre našich čitateľov najdôležitejšie a podľa nášho vlastného využívania cloudového úložiska. Existujú však aj ďalšie aspekty cloudového úložiska, ktoré môžu hrať väčšiu úlohu pri určovaní, ktoré riešenie je pre vás riešením. Cítili sme, že zahrnutie všetkých do jedného článku by však mohlo viesť k prílišnému chaosu a zmätkom.

O mnohých týchto aspektoch sme však písali už skôr a neustále sa aktualizujeme a pridávame do zoznamu. Zároveň sa však domnievame, že server Sync.com je tou najlepšou všestrannou službou, ktorá sa nedá vyhnúť a jej výberom jednoducho nemôžete pokaziť..

V duchu pomoci každému nájsť to, čo hľadajú, tu je niekoľko článkov, ktoré vám pomôžu pri vlastnom vyhľadávaní:

 • Najlepšie cloudové úložisko pre spoluprácu
 • Najlepšie úložisko v cloude pre Linux
 • Najlepšie úložisko v cloude pre externé pevné disky
 • Najlepšie úložisko v cloude na zdieľanie
 • Najlepšie úložisko v cloude z Európy
 • Najlepšie online úložisko fotografií
 • Najlepšie online úložisko videí
 • Najlepšie alternatívy Dropboxu

Dúfame, že ste si prečítali náš prehľad toho, čo robí dobré úložisko v cloude a aké tipy odporúčame. Majte na pamäti, že úložisko v cloude sa často mení, takže očakávame, že sa naše poradie trochu zmení. Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy týkajúce sa možností, ktoré sme zmeškali, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map