Najlepšie cloudové úložisko so synchronizáciou 2020

Skoro každý pozná nejakú formu cloudového úložiska. To vám umožní ľahko ukladať a pristupovať k svojim súborom cez internet. Mnohí poskytovatelia okrem ukladania obsahu online umožňujú aj synchronizáciu obsahu priamo medzi počítačom a službou úložiska v cloude. To vám umožní uchovávať presné kópie súborov v cloude aj v zariadení.


Aj keď táto užitočná funkcia môže zvýšiť vašu produktivitu, bohužiaľ nie všetci poskytovatelia cloudových úložísk ponúkajú najlepšie funkcie zabezpečenia alebo synchronizácie. Nájdenie najlepšieho cloudového úložiska so synchronizáciou môže byť skľučujúce, preto sme ich všetky vyskúšali a zostavili tohto sprievodcu.

Najlepšie úložisko v cloude pomocou synchronizácie s počítačom

 1. Dropbox – Jednoduché použitie, synchronizácia na úrovni bloku, „inteligentná synchronizácia“
 2. Egnyte Connect – Plány pre viacerých používateľov, synchronizácia na úrovni bloku, dobrá bezpečnosť
 3. pCloud – Jednoduché použitie, synchronizácia na úrovni bloku, plány životnosti
 4. Sync.com – Jednoduché použitie, dobrá bezpečnosť
 5. Tresorit – Najlepšie zabezpečenie vo svojej triede, kompatibilné s operačným systémom Linux
 6. disk Google – Spolupráca, podpora tretích strán, dobrý bezplatný plán

1. Dropbox

Nie je žiadnym prekvapením, že Dropbox vedie balík, pokiaľ ide o synchronizáciu na počítači. V našom komplexnom sprievodcovi najlepším cloudovým úložiskom je Dropbox uvedený do značnej miery kvôli jeho synchronizačným funkciám. Vďaka nástrojom, ako je synchronizácia na úrovni bloku a „inteligentná synchronizácia“, umožňuje Dropbox ľahšie zálohovanie a prezeranie súborov v cloude..

Dropbox-desktop

Desktopový klient Dropboxu je jednoduchý na inštaláciu a prihlásenie. Po inštalácii môžete prostredníctvom priečinka zobraziť súbory, ktoré ste uložili v cloude. Jednou z funkcií, ktorá oddeľuje Dropbox od seba, je synchronizácia na úrovni bloku. Väčšina poskytovateľov cloudového úložiska prepíše celý súbor, keď v ňom urobíte zmenu. Pri synchronizácii na úrovni blokov synchronizuje Dropbox iba zmeny.

Spolu so synchronizáciou na úrovni bloku má Dropbox funkciu s názvom „inteligentná synchronizácia“, ktorá umožňuje zobraziť všetky súbory, ktoré ste nahrali, tým, že ich urobíte iba online. Umožní vám to vidieť vaše dokumenty bez toho, aby zaberali miesto na pevnom disku. Aj keď „inteligentná synchronizácia“ nie je bezplatnou funkciou, je k dispozícii vo všetkých platených programoch Dropboxu.

Pre používateľov, ktorí si stále užívajú bezplatný program, ponúka Dropbox „selektívnu synchronizáciu“. Zatiaľ čo funkcia „inteligentná synchronizácia“ umožňuje prezeranie súborov online iba z pracovnej plochy, „selektívna synchronizácia“ vyžaduje stiahnutie súborov na pevný disk, aby ste ich mohli prezerať..

Dropbox cenová

Bezplatný plán Dropboxu vás začne s 2 GB úložného priestoru na vyskúšanie softvéru. Hoci 2 GB nie je veľa, Dropbox ponúka aj dva individuálne plány. Plán 2TB začína na 11,99 dolárov mesačne a plán 3TB začína na 19,99 dolárov mesačne.

Kvôli bezpečnosti ponúka Dropbox 256-bitovú AES na ochranu vašich súborov v pokoji. Počas prenosu používa Dropbox na ochranu vašich súborov pri pohybe medzi aplikáciami a servermi Dropbox SSL / TLS. Je smutné, že Dropbox nepoužíva end-to-end šifrovanie. Našťastie Boxcryptor môže pridať Drop-to-end šifrovanie Dropbox. Ak sa chcete dozvedieť viac o Boxcryptore, prečítajte si našu recenziu pre Boxcryptor.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám Dropbox páči

O Dropboxe je toho veľa. Má jednoduchú krivku učenia, synchronizačné funkcie, ktoré ju predstihujú a dobrý výber plánov ukladania. Dropbox má tiež dosť dobrú bezpečnosť, a hoci mu chýba šifrovanie typu end-to-end – známe tiež ako šifrovanie s nulovými znalosťami – je Dropbox kompatibilný s Boxcryptorom, čo spôsobuje, že nulové znalosti nie sú problémom..

Ak ste pri plote Dropbox, môžete sa dozvedieť viac v našej komplexnej recenzii Dropbox.

2. Egnyte Connect

Egnyte Connect prichádza hneď za Dropboxom. Je to poskytovateľ EFSS, ktorý je navrhnutý s ohľadom na tímy. Ako už bolo povedané, využíva niektoré rovnaké funkcie synchronizácie ako Dropbox a má vynikajúcu bezpečnosť.

egnyte-desktop

Egnyte Connect ponúka synchronizačný priečinok ako aj sieťovú jednotku. Sieťová jednotka ukladá vaše súbory v cloude a umožňuje vám k nim pristupovať cez jednotku na pracovnej ploche, napríklad „inteligentnú synchronizáciu“ pomocou Dropboxu. Môžete tiež vybrať priečinky na použitie v režime offline, ktoré ich stiahnu na váš pevný disk. Podobne ako Dropbox, Egnyte Connect ponúka aj synchronizáciu na úrovni bloku.

egnyte-cenová

Egnyte Connect nemá bezplatný program, môžete sa však zaregistrovať na 15-dňovú skúšobnú verziu. Ak sa rozhodnete, že sa vám Egnyte Connect páči, máte na výber z plánu úradu, podnikateľského plánu alebo plánu podnikania. 

Plán balíka Office začína na 40 dolárov mesačne a obsahuje 5 TB úložiska. Nezabúdajte, že tento plán vyžaduje minimálne päť používateľov a stojí 8 dolárov mesačne pre každého používateľa.

Podnikateľský plán začína na 20 dolárov na používateľa mesačne, s minimom 25 používateľov a zahŕňa 10 TB úložiska. Plán Enterprise obsahuje prispôsobiteľné možnosti ukladania a podporu pre viac ako 100 zamestnancov. Tento plán vyžaduje, aby ste sa na ponuku priamo obrátili so spoločnosťou Egnyte Connect.

Pre tých, ktorí požadujú troch alebo menej používateľov, je k dispozícii aj tímový plán, ktorý ponúka 1 TB úložného priestoru za 10 dolárov na používateľa mesačne..

Egnyte Connect ponúka veľkú bezpečnosť s 256-bitovým šifrovaním AES v pokoji, šifrovaním počas prepravy, viacfaktorovou autentifikáciou a – ak máte podnikový plán – šifrovaním s nulovými znalosťami. Ak nemáte plán podnikania, stále môžete mať šifrovanie s nulovými znalosťami pomocou nástroja Boxcryptor.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Egnyte Connect

Egnyte Connect nie je pre každého. Je navrhnutý ako podnikové alebo viacužívateľské riešenie cloudového úložiska a služba to robí naozaj dobre. Hoci neexistuje bezplatný plán, Egnyte Connect ponúka niekoľko plánov pre ľubovoľný počet používateľov a má vynikajúce možnosti zabezpečenia a synchronizácie.

Ak uvažujete o vyskúšaní služby Egnyte Connect, mali by ste si pozrieť celú našu recenziu služby Egnyte Connect. Môžete si tiež prečítať nášho sprievodcu Egnyte Connect, ktorý vám pomôže s nastavením Egnyte Connect.

3. pCloud

pcloud-desktop

pCloud je ďalšia skutočne dobrá všestranná služba, ktorá ponúka rad doplnkov spolu so slušným klientom pre stolné počítače. pCloud podporuje synchronizáciu na úrovni blokov, ktorá umožňuje rýchlejšie synchronizačné časy. Ponúka tiež doživotné plány a dobrú bezpečnosť, takže môžete s dôverou zálohovať a pristupovať k svojim súborom. 

Namiesto synchronizačného priečinka používa pCloud sieťovú jednotku, ktorá vám umožňuje prístup k súborom z pracovnej plochy online. Aplikácia pCloud vám tiež umožňuje synchronizovať priečinky na použitie offline pripojením k miestnemu priečinku.

pcloud cenová

pCloud chráni vaše súbory v pokoji a počas prepravy. Používa 256-bitové šifrovanie AES, ako aj šifrovanie s nulovými znalosťami a viacfaktorové overenie. Na rozdiel od väčšiny poskytovateľov cloudového úložiska, pCloud obsahuje veľkú časť svojej bezpečnosti v samostatnom pláne s názvom Crypto, ktorý sa môže pridať za ďalších 47,88 dolárov ročne alebo jednorazový poplatok 125 dolárov.

Model predplatného pCloud na celý život presahuje balík Crypto. Oba plány úložiska pCloud je možné zakúpiť mesačne, ročne alebo raz na celý život. 500GB prémiový plán začína na 47,88 dolárov za rok alebo 175 dolárov na celý život. Plán 2TB Premium Plus začína na 95,88 dolárov za rok alebo 350 dolárov na celý život.

Ak sa úplne nezaväzujete k jednému z prémiových plánov pCloud, ale ste na to zvedaví, má pCloud tiež bezplatný plán 2 GB, ktorý môžete zväčšením na 10 GB splniť určitými úlohami. Je to zaujímavý prístup, ale 10 GB nie je malé množstvo údajov a malo by vám poskytnúť dobrú predstavu o tom, ako sa vám služba bude páčiť.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

Vďaka jednoduchému rozhraniu a životným plánom spoločnosti pCloud sa táto investícia oplatí. Okrem toho ponúka pCloud tiež prehrávanie natívnych médií, vďaka čomu je jedným z najlepších online úložísk pre fotografie. Celkovo je pCloud skvelým riešením pre synchronizáciu so stolným počítačom a dodatočné náklady na bezpečnosť ho brzdia len nepatrne. Viac informácií o pCloud nájdete v našej úplnej kontrole pCloud.

4. Sync.com

Sync.com je skutočne dobrá služba úložiska v cloude, ktorá sa ľahko naučí a ľahko sa používa. Poskytuje tiež veľkú bezpečnosť a ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami so všetkými jeho plánmi. Aj keď klientovi pre stolné počítače chýbajú možnosti, k súborom je jednoduchý prístup prostredníctvom synchronizačného priečinka. 

sync-cena

Sync.com je pomerne základná služba, pokiaľ ide o funkčnosť synchronizácie, ale pokiaľ ide o jej plány ukladania údajov, naozaj svieti. Služba Sync.com ponúka bezplatný plán, ktorý začína na 5 GB, ale dokončením rôznych úloh môžete pridať ďalších 1 GB.

Jednotliví používatelia majú tiež možnosť troch rôznych programov Pro Solo. Neexistujú žiadne mesačné možnosti, ale ročné plány sú neuveriteľne konkurencieschopné a mesačný ekvivalent je 8 USD mesačne pre 2 TB, 10 dolárov mesačne pre 3 TB a 15 USD mesačne pre 4 TB.

Spolu so skvelými plánmi úložiska má Sync.com tiež veľkú bezpečnosť. Spoločnosť Sync.com ponúka 256-bitové šifrovanie AES, viacfaktorové overenie, šifrovanie počas prepravy a šifrovanie s nulovými znalosťami.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia Sync.com

Sync.com je jedným z najlepších poskytovateľov cloudového úložiska pre všestranné použitie. Má dobré funkcie na zdieľanie, skvelé plány a úžasné zabezpečenie. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo zoradiť pomocou Dropboxu, pretože zjednodušuje klienta pre stolné počítače. Napriek tomu je služba Sync.com skvelou službou úložiska v cloude, ktorá má čo ponúknuť, a určite stojí za zváženie pre vaše potreby v oblasti ukladania.

sync-desktop

Ak vás zaujíma, ako sa stránka Sync.com porovnáva s Dropboxom, mali by ste si prečítať naše rozdelenie na Sync.com vs Dropbox, kde porovnávame obe hlavy. Viac informácií o zabezpečení, cenách a oveľa viac nájdete na našej kontrole na stránke Sync.com.

5. Tresorit

Tresorit je bezpečná služba úložiska v cloude, ktorá má strmšiu krivku učenia ako iné služby. Tresorit ukladá vaše súbory v šifrovaných priečinkoch nazývaných „tresory“, ktoré musíte synchronizovať jednotlivo. Po nastavení je však služba Tresorit vynikajúcou službou, ktorá sa zameriava predovšetkým na ochranu vašich súborov.

tresorit-desktop

Desktopový klient Tresoritu je robustný v porovnaní s mnohými inými službami ukladania v cloude. Trvá to trochu zvykať, ale akonáhle to urobíte, väčšinu z toho, čo s Tresoritom môžete robiť, je možné urobiť zo skutočného desktopového programu. Ak chcete používať Tresorit ako ktorákoľvek iná jednotka, môžete pristupovať k sieťovej jednotke rovnako ako k miestnej jednotke.

tresorit cenová

Bezplatný plán spoločnosti Tresorit začína s 3 GB, s možnosťou rozšírenia na dva prémiové programy. Prémiové programy sú drahé, začínajúc iba 200 GB za 10,42 dolárov mesačne, keď sa účtujú ročne. Pre porovnanie, plán pCloud 2TB začína na 7,99 dolárov mesačne, keď rozložíte ročné náklady.

Program Solo plánuje ukladanie dát na 2 TB, ktoré vám pri ročnej fakturácii vyťažia 24 dolárov mesačne. Aj keď sú plány skladovania drahé, na jednom mieste, kde Tresorit vyniká, je jeho bezpečnosť.

Tresorit chráni vaše súbory v pokoji a počas prepravy. Využíva tiež 256-bitové šifrovanie AES, šifrovanie nulových znalostí a viacfaktorové overovanie a každý „tresor“ je jeho vlastný šifrovaný priečinok. Viac informácií o „správcoch“ a zabezpečení spoločnosti Tresorit nájdete v našej recenzii spoločnosti Tresorit.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Tresorit

Tresorit je veľmi bezpečná služba ukladania, ktorej brzdia vysoké náklady a krivka učenia. Ak je vašou primárnou starosťou bezpečnosť alebo potrebujete cloudové úložisko, aby ste mali schopnosti systému Linux, je Tresorit stále skvelým riešením úložného priestoru. Ak nechcete používať Tresorit, ale stále potrebujete kompatibilitu s Linuxom, pozrite si nášho sprievodcu najlepším cloudovým úložiskom pre Linux.

6. Disk Google

Disk Google je jednou z najpopulárnejších cloudových služieb v okolí. Vďaka skvelým možnostiam úložného priestoru a funkciám spolupráce je jedinou vecou, ​​ktorá ho má na zozname vyššie, jeho bezpečnosť a nedostatok synchronizácie na úrovni bloku..

Disk Google-desktop

Používanie Disku Google je hračka. Jeho rozhranie je jednoduché a ľahko sa naviguje a synchronizačný priečinok je skoro taký, aký by ste očakávali. Spolupráca je jednoduchá vďaka integrácii s Dokumentmi Google. Disku Google však chýba synchronizácia na úrovni blokov, čo predlžuje čas potrebný na aktualizáciu súborov medzi počítačom a cloudom. Aj keď nejde o obchodníka s cennými papiermi, je potrebné niečo zvážiť.

Disk Google cenová

Ak máte účet Google, získate 15 GB bezplatného úložiska, a preto je jedným z najlepších poskytovateľov bezplatného úložiska typu cloud. Ak váš ukladací priestor vyrastie, spoločnosť Google má niekoľko individuálnych plánov. 

Google má plán 100 GB za 1,99 dolárov mesačne, plán 200 GB za 2,99 dolárov mesačne a konečne plán 2 TB za 9,99 dolárov mesačne. Google má tiež niekoľko plánov s veľkým úložiskom pre používateľov, ktorí to potrebujú.

Google chráni vaše súbory v pokoji a počas prepravy. Využíva 128-bitové šifrovanie AES, ktoré nie je také veľké ako mnoho iných služieb, ale stále chráni vaše súbory takmer vo všetkých prípadoch.. 

Tam, kde Google nesvieti, je jeho zapojenie do PRISM, projektu amerického vládneho dohľadu. Viac informácií o zabezpečení spoločnosti Google nájdete v našej recenzii Disku Google.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia na Disku Google

Okrem ukladania dokumentov vám služba Fotky Google umožňuje nahrávať neobmedzené množstvo fotografií a videí na kompatibilné zariadenia, čo z neho robí jedno z najlepších cloudových úložísk pre fotografie. Spoločnosť Google má tiež robustnú podporu aplikácií tretích strán, ktorá vám poskytuje takmer neobmedzené spôsoby interakcie s Diskom Google, aplikáciou Disk Google a ďalším softvérom spoločnosti Google..

Záverečné myšlienky

Pri výbere najlepšej služby synchronizácie úložiska v cloude sa chceme uistiť, že si môžete s istotou vybrať softvér, ktorý je bezpečný, relatívne ľahko sa učí a má dobré možnosti ukladania. Bonusové body sme dali bonusovým službám, ktoré mali ďalšie dobroty, ako napríklad doživotné plány alebo neobmedzené ukladanie fotografií. Službám so synchronizáciou na úrovni bloku sme tiež dali vysoké známky.

Synchronizácia na úrovni bloku zvyšuje časy prenosu pri synchronizácii súborov, pretože iba synchronizuje zmeny namiesto celého súboru. Nakoniec „inteligentná synchronizácia“ a synchronizácia na úrovni blokov umiestnili Dropbox na prvé miesto. Páčili sa nám tiež jeho možnosti ukladania a jednoduchosť.

Egnyte Connect a pCloud ponúkajú podobné vlastnosti a tiež ich umiestňujú na druhé a tretie miesto. Všetky riešenia úložiska v tomto zozname sú stále vynikajúce služby, ktoré nebudete ľutovať vyskúšaním. Ktorý z nich je podľa vás najlepší? Dajte nám vedieť v komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map