Najlepšie cloudové úložisko s nulovými znalosťami do roku 2020: bezpečnosť na prvom mieste

Zákony, projekty a nariadenia z celého sveta premieňajú súkromie na luxus. Medzi krajiny, ktoré implementujú takéto zákony, patrí medzi hlavné príklady americký strýko Sam, ktorý má projekt PRISM, zákon USA Patriot Act a zákon CLOUD. Americká bezpečnostná agentúra v USA nevie využiť tieto zákony, preto je najdôležitejšie mať k dispozícii cloudové úložisko s nulovými znalosťami na ochranu vašich súborov..


To znamená, že ostatné krajiny nie sú pozadu. Niektoré krajiny EÚ niekedy konajú bez ohľadu na vaše súkromie. Francúzi majú svoj vlastný špionážny projekt a Spojené kráľovstvo schválilo zákon o vyšetrovacích silách, ktorý je ešte desivejší ako jeho americkí kolegovia.

Viac informácií o zákonoch o ochrane osobných údajov podľa krajiny si môžete prečítať v našich krajinách, ktoré majú najlepšiu príručku o ochrane osobných údajov v cloude. Kanada nie je na tomto zozname, pretože sme urobili samostatný článok o prísnych zákonoch o ochrane súkromia v krajine Javor.

So zavedenými dobrými zákonmi o ochrane osobných údajov a primeranou ochranou nulových znalostí vám služby úložiska v cloude pomôžu uvoľniť miesto na pevnom disku presunom súborov do cloudu. Vaše súbory budú navyše chránené pred zlyhaním a zlyhaním pevného disku. Je to dôležité, pretože nejde o softvér na obnovu dát, ktorý bude schopný načítať vaše súbory.

Najlepšie cloudové úložisko s nulovými znalosťami z roku 2020

Čo sú nulové znalosti?

Nulové znalosti sú alternatívne názvy pre súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end. Súkromné ​​znamená, že súbory si nemôžete prečítať nikto okrem vás. Je to preto, že šifrovanie sa vykonáva na vašom miestnom zariadení predtým, ako sa súbory prenesú do cloudu. Pretože na šifrovanie použijete heslo, ktoré poznáte iba vy, súbory sa po prenose nedajú dešifrovať. Toto je časť „end-to-end“. 

Zabezpečuje to vaše súkromie, pretože služba úložiska v cloude, ktorá poskytuje nulové znalosti, nemôže poskytnúť vaše nezašifrované súbory orgánom. Ak však zabudnete svoje heslo, služba cloudového úložiska ho nebude môcť obnoviť a stratíte prístup k svojim súborom. Aby ste tomu zabránili, mali by ste na ukladanie hesla používať jedného z najlepších správcov hesiel.

Vybrali sme našich uchádzačov z našich najlepších služieb úložiska v cloude. Ak namiesto toho hľadáte zálohu, prečítajte si náš zoznam najlepších online služieb zálohovania. Viac informácií o rozdieloch medzi úložiskom v cloude a zálohovaním v cloude nájdete tu. 

Skôr ako sa dostaneme k nášmu zoznamu najlepších služieb cloudového ukladania s nulovými znalosťami, definujme kritériá, pomocou ktorých sme ho vytvorili.

Čo robí najlepšie cloudové úložisko s nulovými znalosťami

Je zrejmé, že služba cloudového ukladania musí poskytovať ochranu nulových znalostí. Uistíme sa, že je silný a nemá medzery, ktoré by spoločnosť mohla použiť na napadnutie vášho súkromia. 

Silná cloudová bezpečnosť je tiež nevyhnutnosťou. Zahŕňa funkcie, ako napríklad protokol SSL / TLS, ktoré chránia vaše súbory v tranzite, ochranu ransomware a ďalšie. Dôležitá je tiež dvojfaktorová autentifikácia, ktorá chráni váš účet.

Najlepšie je mať plány, ktoré poskytujú lacnejšie úložisko. Čím viac plánov služba ponúka, tým lepšie bude, pretože ľahšie nájdete ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Ak hľadáte veľa, prečítajte si naše tipy na najlepšie ponuky cloudového úložiska.

Príjemné a priame používateľské prostredie je príjemné, pretože vám spríjemní vašu interakciu so službou cloudového ukladania. S tým pomôže intuitívne a ľahko použiteľné rozhranie. Klienti by navyše mali pracovať na najpopulárnejších operačných systémoch a bežať na stolných, webových a mobilných zariadeniach.

Rýchlosť prenosu súborov bude závisieť od vášho poskytovateľa internetových služieb, služby úložiska cloud a od toho, ako blízko ste k jeho serveru. Čím bližšie ste k službe, tým vyššia bude vaša rýchlosť pripojenia. Prenos veľkého množstva súborov môže váš počítač zdaňovať, takže je dobré, ak služba môže obmedziť využívanie systémových prostriedkov. Dobrá je tiež možnosť zníženia rýchlosti nahrávania.

1. Najlepšie cloudové úložisko s nulovými znalosťami: Sync.com

Spoločnosť Sync.com bola založená v Toronte v roku 2011 a jej odhodlanie k vysokej bezpečnosti používateľov a ochrane osobných údajov jej pomohlo zaradiť tento zoznam na prvé miesto a porovnávať naše úložiská v cloude. Je založená v Kanade, takže získate výhody kanadských zákonov o ochrane osobných údajov.

Rozkladá vaše súbory pomocou 256-bitového šifrovania AES a používa protokol TLS na ochranu súborov prenášaných na jeho servery pred útokmi typu človek v strede. Služba je v súlade s nulovými znalosťami. Navyše poskytuje dvojfaktorové overenie, ktoré pomáha chrániť vaše heslo pred hackermi, ale mali by ste si vytvoriť silné heslo bez ohľadu na to.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2

Sync.com-Sync Folder-Slider-3

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Dátové centrá Sync.com používajú architektúru RAID na zabránenie zlyhania servera, ktoré vedie k strate údajov, a sú certifikované SOC 1. Vďaka týmto funkciám je služba Sync.com na vrchole nášho zoznamu najbezpečnejších úložísk v cloude.

Pred rozhodnutím o odbere môžete použiť program Sync Starter, bezplatný plán, ktorý poskytuje 5 GB úložného priestoru. Nie je to veľa, ale pomáha to pri vytváraní nášho najlepšieho cloudového úložiska s rozsiahlym plánovaním služieb. Stále však stačí zistiť, či Sync.com pracuje pre vás. Ak vykonáte niekoľko krokov, môžete získať 1 GB ďalšieho úložného priestoru. Môžete tiež pridať 1 GB na odporúčanie až do 20 GB.

Existujú dva osobné plány: Personal Pro 500GB a Personal Pro 2TB. Prvý z nich je 49 dolárov ročne a druhý je 96 dolárov ročne. Neexistujú však žiadne mesačné plány. Tieto konkurenčné ceny však napriek tomu robia plány spoločnosti Sync.com jedny z najlepších na trhu.

Firemní používatelia môžu začať s programom Business Solo, ktorý dodáva 2 TB za 96 dolárov ročne. Business Pro dostane 1 TB za používateľa za 60 dolárov ročne. Vyžadujú sa minimálne dvaja používatelia a maximálny počet je 50. Ak potrebujete viac úložného priestoru, môžete sa prihlásiť na odber plánu Business Pro Advanced, ktorý ponúka až 10 TB úložného priestoru na používateľa za 180 dolárov ročne..

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia Sync.com

Desktopový klient Sync.com sa ľahko používa. Prístup k nemu získate prostredníctvom ikony na paneli úloh. Funguje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Ak chcete podporu Linuxu, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre porovnanie Linuxu. 

Prenosové rýchlosti servera Sync.com sú pomalšie ako priemerné. Skutočnosť, že jeho servery sú v kanadskom Ontáriu a boli sme v Belehrade v Srbsku, keď sme v teste Sync.com vykonávali testy, s tým malo niečo spoločné. Ak ste bližšie k svojim serverom, mali by ste očakávať vyššiu rýchlosť.

Ak prenos využíva príliš veľa systémových prostriedkov, môžete synchronizáciu obmedziť. Ak máte tiež obmedzený dátový plán, existuje možnosť obmedziť mesačné odovzdávanie a sťahovanie.

Sync.com nepoužíva synchronizáciu na úrovni bloku. Je to však normálne, pretože synchronizácia na úrovni blokov a šifrovanie nulových znalostí nefungujú dobre.

Sync.com odvádza skvelú prácu pri zabezpečovaní ochrany súkromia a bezpečnosti používateľov, má lacné plány predplatného a ľahko sa používa, čo mu pomáha byť na prvom mieste v tomto zozname..

2. pCloud

pCloud je spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku, ale vaše údaje uchováva na zemi strýka Sama. Našťastie poskytuje šifrovanie s nulovými znalosťami, ktoré to vyváži. Čo však na tom nie je také dobré, je to, že za to musíte zaplatiť navyše.

pCloud nazýva svoje súkromné ​​šifrovanie „pCloud Crypto“ a za jeho používanie musíte zaplatiť 3,99 dolárov mesačne. Navrhujeme, aby ste si to uvedomili so zreteľom na zákony a nariadenia USA. Okrem toho sme sa od čitateľov dozvedeli, že pCloud prechádza vašimi súbormi, aby ste sa uistili, že jeho podmienky použitia nebudú porušené, ak nepoužijete šifrovanie.

Súbory webového rozhrania pCloud

pCloud Sync Folder

pCloud Share File Link

Odkazy na stiahnutie pCloud

Klient pCloud Drive

predchádzajúca

Ďalšie

Ako dôkaz svojej bezpečnosti hostil pCloud hackerskú výzvu pCloud Crypto, ale nikto ju nedokázal dokončiť..

Okrem súkromného šifrovania používa pCloud protokol TLS / SSL na ochranu súborov počas prenosu a 256-bitové šifrovanie AES na ochranu v pokoji. Keď súbory dosiahnu jedno z jeho dátových centier, vytvorí sa päť kópií a distribuujú sa najmenej na tri servery. Dátové centrá sú zabezpečené a monitorované 24/7.

pCloud používa dvojfaktorové overenie na ochranu vášho účtu, ak niekto ukradne vaše poverenia.

Pred prihlásením na odber môžete využiť bezplatný program, ktorý vám poskytne veľkorysý úložný priestor s kapacitou 10 GB. Po registrácii môžete vykonať niekoľko krokov, aby ste získali ďalšie 4 GB voľného úložného priestoru. Navyše, každý, ktorého odporučíte, dostane 1 GB dodatočného priestoru až do 20 GB. Vďaka tomu je na vrchole našich najlepších cloudových spoločností s veľkým zoznamom bezplatných plánov.

Rovnako ako Sync.com, pCloud má iba dva osobné plány, sú však konkurencieschopné. Program Premium 500 GB je 4,99 dolárov mesačne a plán Premium Plus 2TB je 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte rok vopred, ceny klesnú na 47,88 dolárov, respektíve 95,88 dolárov za rok. 

Ak si myslíte, že je pCloud vynikajúci a chcete ho používať na dlhú dobu, mali by ste si kúpiť doživotnú licenciu, pretože z dlhodobého hľadiska vám ušetrí veľa peňazí..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

Používanie desktopového klienta je príjemné a ľahké. Prístup k nemu získate pomocou ikony systémovej lišty alebo jednotky pCloud v správcovi systémových súborov. Rozhranie je trochu fádne, ale je jasné a intuitívne. Je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS a Linux.

Ak ste na inom počítači a potrebujete prístup k svojim súborom, môžete použiť webové rozhranie. Je rýchly, má viac funkcií a ponúka plynulý zážitok. Nie je to však dobré na prenos veľkých súborov, preto by ste na tento účel mali použiť klienta pre stolné počítače.

Mobilná aplikácia sa tiež ľahko používa. Môžete ho použiť na automatické nahrávanie fotografií a na prehrávanie zvukových a obrazových súborov. Je k dispozícii pre Android a iOS.

pCloud udržiava svoje servery v USA, ale v našich testoch fungoval oveľa lepšie ako Sync.com. Rýchlosti prenosu sa zhodovali s tým, čo sme očakávali vzhľadom na rýchlosť pripojenia. Rýchlosti môžete manuálne obmedziť, ak pCloud zaberá príliš veľkú šírku pásma. Prečítajte si našu recenziu pCloud a získajte informácie o našich rýchlostných testoch.

pCloud si účtuje poplatok za šifrovanie s nulovými znalosťami, čo je hlavný dôvod, prečo sme ho umiestnili za server Sync.com.

3. Tresorit

Tresorit je jedným z najbezpečnejších riešení cloudového úložiska vďaka šifrovaniu s nulovými znalosťami a ďalším bezpečnostným funkciám. Vyžaduje si však, aby ste si ich užili viac, aby ste si ich užili.

Táto služba využíva šifrovanie s nulovými znalosťami na ochranu vášho súkromia, protokol TLS na zabránenie útokom, ktoré sa zameriavajú na súbory počas prenosu, a 256-bitové šifrovanie AES na ochranu súborov v pokoji. Okrem toho je k dispozícii dvojfaktorové overenie, ktoré chráni váš účet v prípade, že niekto prelomí vaše heslo.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-desktop

Nikomu sa nepodarilo rozbiť Tresoritu počas jeho otvorenej hackerskej výzvy. Ak sa chcete dozvedieť viac o rozsiahlych bezpečnostných funkciách spoločnosti Tresorit, prečítajte si jej bezpečnostnú dokumentáciu.

Spoločnosť Tresorit vlastní servery v dátových centrách spoločnosti Microsoft Azure v Írsku a Holandsku, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure a získajte viac informácií.

Tresorit replikuje vaše súbory na viacerých serveroch v dátovom centre, aby sa znížilo riziko straty údajov a zvýšila sa dostupnosť vašich súborov..

Neexistuje žiadny bezplatný plán, ale na jeho vyskúšanie môžete použiť bezplatnú skúšobnú verziu. Najlacnejší plán je prémia za 10,42 dolárov mesačne za iba 200 GB úložného priestoru. Solo je ďalší osobný plán a poskytuje 2 TB priestoru za 24 dolárov mesačne.

Tresorit má aj podnikateľské plány. Small Business predstavuje 20 dolárov na používateľa mesačne a pre každého používateľa vám dáva 1 TB úložného priestoru. Podnikanie má v čase tohto písania 50-percentnú zľavu, vďaka čomu je mesačne 12 dolárov na používateľa. Podnik je 24 dolárov na používateľa mesačne a podporuje viac ako 100 používateľov.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Tresorit

Tresorit patrí medzi naše najlepšie služby úložiska v cloude, ale jeho používateľská skúsenosť je zložitejšia ako priemerná. Je to z toho dôvodu, že na synchronizáciu súborov musíte vytvoriť individuálne pomocníky. Desktop klient pracuje na Windows, MacOS a Linux. Synchronizácia je komplexná, ale klientsky počítač je jasný a ľahko použiteľný. Je tiež jedným z najatraktívnejších na trhu.

Na prístup k cloudovému úložisku môžete použiť webovú aplikáciu Tresorit. Má minimálny dizajn, takže sa ľahko naviguje.

Aplikácia smartphonu spoločnosti Tresorit funguje na systémoch Android a iOS. Môžete ho použiť na prístup k úložisku, prácu v režime offline a na nahrávanie fotografií a videí z telefónu. Navyše ho môžete zaistiť pomocou zámku prístupového kódu.

Rýchlosti nahrávania Tresoritu sú priemerné, ale rýchlosti sťahovania sú pomalšie, ako by mali byť. Ak zistíte, že Tresorit narúša prácu alebo máte obmedzený dátový plán, môžete obmedziť šírku pásma siete. Viac informácií o Tresorite si môžete prečítať v našej recenzii o Tresorite.

4. MEGA

Spoločnosť MEGA uviedla na trh spoločnosť Kim Dotcom v roku 2013 a je jednou z najkontroverznejších spoločností v oblasti cloudových úložísk. Má však silné zabezpečenie, ktoré má šifrovanie s nulovými znalosťami.

Úroveň šifrovania v pokoji je 128-bitová AES, ktorá nie je taká silná ako 256-bitová AES, ale nikto ju nedokázal rozlúštiť, pokiaľ to niekto vie. Používa tiež protokol TLS na ochranu údajov počas prenosu. Ponúka tiež dvojfaktorové overenie.

MEGA-Homepage-2018

MEGA má štyri plány, ale žiadny z nich sa nemôže zhodovať s hodnotami prvých dvoch služieb v tomto zozname. PRO LITE je 5,69 dolárov mesačne a poskytuje vám iba 200 GB úložného priestoru. Pre 2 TB úložného priestoru sa musíte prihlásiť na odber plánu PRO II, čo je 11,38 dolárov mesačne. Ak platíte rok vopred, dostanete dva mesiace zadarmo.

Čím je MEGA atraktívnejšia, je jej bezplatný plán, ktorý spočiatku ponúka 50 GB voľného miesta, ale to klesá na 15 GB, pretože 35 GB vyprší po chvíli.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči MEGA

Klient MEGA pre stolné počítače je atraktívny, jasný a nenechá vás poškriabať hlavu. Funguje na Windows, MacOS a Linux. 

Webové rozhranie je užívateľsky prívetivé a tiež jednoduché. Má jednu z najlepších funkcií presúvania myšou, pretože súbory môžete ukladať prakticky kamkoľvek.

Nebudete mať problémy ani s mobilnými aplikáciami. Je k dispozícii pre Android a iOS. Hlavná časť obrazovky umožňuje prístup k súborom, zatiaľ čo spodná ponuka umožňuje prístup k chatu a fotoaparátu, nahrávanie a prezeranie zdieľaných priečinkov a súborov offline. Môžete tiež nastaviť aplikáciu, aby automaticky odovzdávala fotografie a videá.

MEGA udržuje svoje servery v Európe, Kanade a na Novom Zélande. To nám však nepomohlo dosiahnuť očakávané rýchlosti. MEGA bol pomalší ako priemer. Navyše, k nášmu prehľadu MEGA je veľa pripomienok, ktoré sa sťažujú na pomalé rýchlosti.

5. Woelkli

Woelkli je založený na Nextcloud, ktorý vám pomôže vytvoriť a udržiavať svoje vlastné cloudové úložisko. Ak vás to zaujíma, prečítajte si náš najlepší článok o nástrojoch na ukladanie údajov pre domácich majstrov. Spoločnosť Woelkli uchováva vaše súbory vo Švajčiarsku, takže si môžete vychutnať niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. 

Nemusíte sa však spoliehať na tieto zákony, pretože Woelkli má šifrovanie s nulovými znalosťami. Woelkli v predvolenom nastavení nedokáže obnoviť vaše heslo, ale ak si myslíte, že by ste zabudli svoje heslo, môžete ho vypnúť..

Woelkli-homepage-2019

Woelkli používa protokol TLS a 256-bitové šifrovanie AES, ktoré v kľude šifruje vaše súbory. Na ochranu vášho účtu používa Woelkli aj dvojfaktorové overenie. Navyše môžu používatelia Pro skenovať svoje súbory pomocou ClamAV, aby chránili svoje zariadenia pred trójskymi koňmi, vírusmi a ďalšími.

Bezplatný plán spoločnosti Woelkli poskytuje iba 1 GB úložného priestoru, ale to stačí na to, aby ste získali predstavu o tom, ako služba funguje.

Plány spoločnosti Woekli patria medzi najdrahšie na trhu. Za 10 GB úložného priestoru musíte platiť 7,54 dolárov mesačne. Ďalší plán, úroveň C2, zdvojnásobí cenu a päťkrát zvýši úložisko na 50 GB. Jeho ďalšie plány nerobia oveľa lepšie.

Jeho obchodné plány sú tiež drahé a neponúkajú dostatočné úložisko pre to, čo väčšina firiem potrebuje. Prvý plán začína na 10 GB za 402,45 dolárov ročne alebo 33,53 dolárov mesačne, čo by mohlo stačiť pre jedného používateľa. Úroveň C6 poskytuje 100 GB, ale je to o 8 dolárov mesačne viac. Najväčší plán vás dostane 500 GB a stojí 83 dolárov mesačne. Ceny nezahŕňajú DPH 7,7%.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Woelkli

Používanie desktopového klienta nie je jednoduché, pretože Woelkli je založený na Nextcloud. To si vyžaduje, aby ste nainštalovali Nextcloud a pripojili sa k Woelkli. 

Webový klient je však iná záležitosť. Je rýchly, atraktívny, intuitívny a ľahko použiteľný. Aplikácia smartfónu sa tiež ľahko používa, pretože je podobná aplikáciám z iných služieb cloudového ukladania. Umožňuje vám nahrávať súbory, odfotiť a nahrať a nahrať obsah z iných aplikácií.

Vaše prenosové rýchlosti budú závisieť od vzdialenosti od Švajčiarska. Naše testy ukázali, že Woelkli má rýchlosti porovnateľné s inými službami. Woelkli v predvolenom nastavení neobmedzuje šírku pásma, ale môžete tak urobiť, ak si budete priať.

Woelkli sme umiestnili na poslednom mieste, pretože je to drahé a nie je ľahké ho používať. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu od Woelkli.

Čestné uznania: najlepší poskytovatelia zálohovania s nulovými znalosťami

Ak chcete súbory zálohovať radšej a potrebujete službu, ktorá vám pomôže, mali by ste hľadať len IDrive, Acronis True Image a BigMIND Home. Sú na vrchole nášho najlepšieho porovnávacieho zoznamu záloh online.

IDrive je však náš najlepší výber, a to vďaka svojej konkurenčnej cene, silnej bezpečnosti a schopnosti zálohovať neobmedzené externé zariadenia. Medzi jeho vlastnosti patrí zálohovanie sociálnych médií, zálohovanie sieťového pripojenia a rozšírené možnosti plánovania a obnovy zálohovania. Navyše, podobne ako služby ukladania v cloude, môže synchronizovať a zdieľať súbory. Viac informácií o IDrive nájdete v našej recenzii IDrive.

Acronis True Image má silné bezpečnostné prvky vrátane aktívnej ochrany proti ransomware. Poskytuje tiež veľa nástrojov v klientskom počítači, ktoré vám pomôžu spravovať zálohu. Môžete tiež nainštalovať nástroje tretích strán, zálohovať Facebook a Instagram a synchronizovať súbory. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Acronis True Image.

Aplikácia BigMIND Home vám umožňuje prezerať ukážky vašich multimediálnych súborov, používať ich funkcie AI na správu fotografií, využívať ich bezplatný plán a zálohovanie z iných cloudových služieb vrátane služieb Facebook, Instagram, Disk Google, Microsoft OneDrive a Dropbox. Aplikácia BigMIND Home vám tiež umožňuje zdieľať a synchronizovať súbory. Viac o jeho mnohých sa môžete dozvedieť v našej BigMIND domovskej recenzii.

Záverečné myšlienky

Pokiaľ ide o ochranu vášho súkromia, šifrovanie s nulovými znalosťami je váš najsilnejší spojenec. Všetky služby v našom zozname ho majú, ale líšia sa v iných kategóriách. To znamená, že všetci majú silnú bezpečnosť, takže sa musíte pri rozhodovaní spoliehať na ďalšie faktory, najmä na cenu. 

Aj keď prvé dve služby, Sync.com a pCloud, sú konkurencieschopné, iné zaostávajú. To platí aj pre rýchlosť, pretože stránky Sync.com a MEGA sú pomalšie ako priemer. Spoločnosť Sync.com je napriek tomu naším najvyšším výberom vďaka svojim silným bezpečnostným funkciám, ľahkému používaniu, lacným plánom a kanadským zákonom o ochrane súkromia.

Spoločnosť Woelkli sa spolieha na prísne švajčiarske zákony o ochrane súkromia, ale to jej nepomáha prekonať ostatné služby. 

Ak pre vás žiadna zo služieb v tomto zozname nefunguje, prečítajte si naše najlepšie recenzie v úložisku cloudu, kde nájdete alternatívne nápady.

Čo si myslíte o našich výberoch? Chýba nám služba? Ktorú cloudovú službu, ktorá chráni vaše súkromie, používate? Nechajte svoju odpoveď v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map