Najlepšie cloudové úložisko pre zdieľanie 2020: Špičkové riešenia zdieľania súborov cloud

Ľudia zdieľajú súbory online každý deň, od memov a videí až po citlivé dokumenty. Zatiaľ čo sa na sociálnych médiách veľa zdieľa, služby ukladania v cloude ponúkajú bezpečnejšie miesto na ukladanie a zdieľanie súborov. Pretože existuje veľa možností, zostavili sme sprievodcu najlepším cloudovým úložiskom na zdieľanie.


Najlepším spôsobom zdieľania a ukladania súborov je stránka Sync.com, ktorá je v našom sprievodcovi najlepším výberom najlepšieho úložiska v cloude veľkých súborov a všeobecne sa považuje za vedúce riešenie cloudového ukladania všade okolo na adrese Cloudwards.net.. 

Čítajte viac o najlepšom úložisku v cloude na zdieľanie, ale najprv sa chceme dotknúť niektorých funkcií, ktoré vynikajú každou z našich možností..

Najlepšie cloudové úložisko na zdieľanie

 1. Sync.com – Skvelé funkcie zdieľania, bezpečné a ľahko použiteľné
 2. pCloud – Jednoduché a bezpečné plány životnosti úložiska
 3. disk Google – Integrácia, spolupráca, cenovo dostupné úložisko dokumentov Google
 4. Dropbox – Integrácia v kancelárii, robustné možnosti zdieľania, neobmedzené možnosti ukladania
 5. Tresorit – Špičková bezpečnosť, ľahké zdieľanie

1. Sync.com

Sync.com.com je poskytovateľ online úložiska, ktorý je známy svojou bezpečnosťou, možnosťami ukladania a všeobecne príjemným používateľským rozhraním. Okrem ďalších funkcií ponúka Sync.com niekoľko možností zdieľania. Pri zdieľaní prepojení so serverom Sync.com môžete nastaviť heslá a limity na sťahovanie. Môžete sa tiež rozhodnúť dostávať upozornenia e-mailom, keď na vašich zdieľaných odkazoch existuje aktivita.

syncshare

Bezplatný plán na Sync.com začína na 5 GB a vyplnením výukového programu Sync.com môžete získať navyše 1 GB voľného miesta. Program zadarmo vám poskytne dobrý vkus, či sa vám bude páčiť Sync.com. 

Ak zistíte, že vám pribúda váš bezplatný ukladací priestor, spoločnosť Sync.com ponúka tri plány Pro Solo, ktoré začínajú základným plánom a ponúkajú 2 TB za 8 dolárov mesačne, keď sa účtujú ročne. Sync.com má tiež plány Pro Solo Standard a Plus, ktoré ponúkajú možnosti ukladania 3TB a 4TB.

Ak máte viacerých používateľov, spoločnosť Sync.com ponúka aj tri plány tímov Business Pro Teams. Začínajú na 1 TB za 5 dolárov mesačne na používateľa so štandardným plánom a na 10 TB za 15 dolárov mesačne na používateľa s rozšíreným plánom. Všetky plány sa fakturujú ročne, takže porovnateľná mesačná sadzba je konkurencieschopná a možnosti ukladania by mali ľahko vyhovovať väčšine používateľov.

Sync.com má vynikajúcu bezpečnosť, podporuje šifrovanie s nulovými znalosťami a dvojfaktorové overenie, ktoré vás chráni pred vonkajšími aj vnútornými útokmi. Sync.com tiež používa 256-bitové šifrovanie AES a zabezpečuje vaše súbory v kľude aj počas prepravy. Nakoniec sa spoločnosť Sync.com nachádza v Kanade, ktorá je jednou z najlepších krajín na ochranu osobných údajov.

Ďalšie veci, ktoré sa nám na stránke Sync.com páčili

Sync.com je služba, ktorá funguje dobre na počítači aj v mobilnej aplikácii. Jeho používateľské rozhranie je približne také jednoduché, ako sa len dá, a má pohodlnú kartu pre zdieľané súbory a priečinky. Sync.com vám ponúka niekoľko spôsobov, ako spravovať vaše odkazy, heslá odkazov sú však k dispozícii iba s bezplatným účtom.

Jedinou nevýhodou stránky Sync.com je, že nie je skvelá na spoluprácu. Vďaka svojmu zameraniu na bezpečnosť spoločnosť Sync.com obetovala integráciu tretích strán, čo znamená, že nie je kompatibilná s dokumentmi Office alebo Dokumenty Google. Ak sa chcete dozvedieť viac o zabezpečení, plánoch a funkciách stránky Sync.com, prečítajte si našu úplnú recenziu na stránke Sync.com.com.

2. pCloud

pCloud je poskytovateľ cloudových úložísk, ktorý je známy svojou bezpečnosťou a ľahkým používaním. Má rozhranie, ktoré prichádza s jemnou krivkou učenia a dokonca ponúka doživotné plány, takže môžete platiť raz a vlastniť svoje úložisko navždy. Ak ste novým používateľom pCloud, môžete vyskúšať jeho bezplatný plán.

Bezplatný program pCloud vás začne s 2 GB úložného priestoru, čo nie je veľa. Našťastie pCloud to zvýši až na 10 GB zadarmo, ak vykonáte rôzne úlohy, ako je napríklad stiahnutie aplikácie pCloud a synchronizácia klienta.

Okrem bezplatného plánu má pCloud dva prémiové plány pre jednotlivých používateľov. Ukladanie s pCloud sa začína na 500 GB a ide na 2 TB. Oba programy sa môžu vyplácať mesačne, ročne alebo raz za celý život.

Program Premium 500 GB stojí buď 4,99 dolárov mesačne, 47,88 dolárov ročne, alebo jednorazovú platbu 175 dolárov za celoživotné uloženie. Plán 2TB Premium Plus stojí 9,99 dolárov mesačne, 95,88 dolárov ročne alebo 350 dolárov na celý život.

Zdieľanie súborov s pCloud je jednoduchý proces. Kliknutím na nastavenia súboru alebo priečinka sa zobrazí možnosť zdieľania. Pomocou priečinkov môžete do priečinka pozvať používateľov pCloud alebo zdieľať odkaz na odovzdanie alebo stiahnutie. Pri súboroch kliknutím na „zdieľať“ otvoríte možnosti zdieľania, kde môžete nastaviť heslá, skrátiť odkazy a nastaviť dátumy vypršania platnosti.

pcloudshare

Pokiaľ ide o bezpečnostné prvky, pCloud nie je nijako obmedzený. Na ochranu vašich súborov používa 256-bitový šifrovací protokol AES a využíva šifrovanie v kľude aj počas prepravy. 

Dvojfaktorové overenie alebo 2FA vás ochráni pred niekým, kto sa pokúša získať prístup k vášmu účtu pomocou hesla. pCloud taktiež ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, ktoré vás ochráni pred možnými vnútornými útokmi.

Bohužiaľ nie všetky zabezpečenie pCloud prichádza s vaším účtom. Mnohé z bezpečnostných funkcií, ktoré ponúka pCloud, sú súčasťou jeho doplnku Crypto, vrátane šifrovania s nulovými znalosťami. Doplnok Crypto sa začína ďalším pCloud a stojí za to ho získať, ak sa vám páči pCloud a ceníte si ďalšie zabezpečenie.

Ďalšie veci, ktoré sa nám na pCloud páčili

Zdieľanie s pCloud je jednoduché a nevyžaduje si ani účet. pCloud ponúka službu s názvom pCloud Transfer, ktorá vám umožňuje jednoducho zadať vašu e-mailovú adresu, ako aj príjemcu, a potom vybrať, čo chcete odoslať. Týmto spôsobom môžete odosielať súbory až do 5 GB, čím sa pCloud stáva jedným z najlepších cloudových úložísk pre možnosti zdieľania súborov.

Okrem prenosu pCloud ponúka pCloud veľký výber mediálnych funkcií a robustné zabezpečenie, čo z neho robí všeobecne dobrú službu. Plán života tiež znamená, že nebudete musieť platiť mesačné alebo ročné platby, dlhodobo ušetriť peniaze a vylúčiť ďalší účet. Viac informácií o bezpečnosti a ďalších funkciách pCloud nájdete v našej úplnej kontrole pCloud.

3. Disk Google

Disk Google je jednou z najlepších služieb ukladacieho priestoru online na zdieľanie a spoluprácu. Používajú ho školy, pracoviská a jednotlivci z celého sveta na diaľkovú spoluprácu na dokumentoch, zdieľanie obsahu s priateľmi a rodinou a ďalšie. 

Váš účet Google je tiež prepojený s Fotkami Google, čo z neho robí jednu z najlepších možností ukladania online pre zdieľanie rodinných fotografií.

Google vám začne zadarmo s 15 GB úložného priestoru zadarmo, čo stačí na uloženie väčšiny dokumentov a malých súborov. Ak chcete uložiť viac, spoločnosť Google uľahčuje ďalšie tri plány. Spoločnosť Google ponúka 100 GB, 200 GB a 2 TB za 1,99 $, 2,99 $ a 9,99 $ mesačne.

Zdieľanie s Diskom Google je rovnako jednoduché ako kliknutie pravým tlačidlom myši na súbor a výber možnosti „zdieľať“. Môžete zmeniť oprávnenia používateľov a s ktorými zdieľate obsah, ale neexistuje veľa bežných možností, ako je napríklad pridanie hesla alebo nastavenie dátumu vypršania platnosti vašich odkazov. Aj keď je kontrola nad tým, čo používateľ môže robiť s vašimi zdieľanými súbormi, skvelá, bolo by pekné vidieť viac možností.

driveshare

Z bezpečnostných dôvodov používa spoločnosť Google šifrovanie AES 128-bit a zaisťuje vaše súbory v kľude aj počas prepravy. Spoločnosť Google tiež ponúka službu 2FA na ochranu pred niekým, kto môže mať vaše heslo. Google bohužiaľ nemá šifrovanie s nulovými znalosťami, hoci to sa dá ľahko opraviť pomocou Boxcryptora.

Ďalšie veci, ktoré sa nám na Disku Google páčili

Aj keď je Disk Google vo všeobecnosti skvelým poskytovateľom cloudového úložiska, integrácia s Dokumentmi Google vytvára viac spôsobov zdieľania a spolupráce. Bohužiaľ, kvôli nedostatočným funkciám zdieľania a menšiemu počtu bezpečnostných prvkov, ako konkurencia, je tento zoznam na tomto zozname nižší. 

Napriek tomu si Boxcryptor môže vynahradiť veľa v oddelení zabezpečenia a Disk Google stojí za to sa na to pozrieť. Viac informácií o službe Disk Google, zabezpečení spoločnosti Google a ďalšie informácie nájdete v našej úplnej kontrole na Disku Google.

4. Dropbox

Dropbox je jednou z najpopulárnejších služieb úložiska v cloude vedľa Disku Google. Ponúka jednoduché užívateľské rozhranie, kancelársku integráciu a robustné funkcie zdieľania. Aj keď v bezpečnostnom oddelení chýba, v porovnaní so službou, ako je pCloud, stále ponúka dobrú bezpečnosť a niektoré z najlepších funkcií zdieľania v okolí.

Bezplatný program Dropbox, Basic, ponúka na spustenie 2 GB, čo nie je veľa, aj keď v prípade nedostatku voľného miesta sa jeho prémiové plány oceňujú dobre. Prémiové plány Dropboxu pre jednotlivcov zahŕňajú plán 2TB a plán 3TB za 11,99 $ a 19,99 $ mesačne. 

Pre tých z vás, s rodinou alebo firmou, existujú aj tri obchodné plány Dropbox, vrátane plánu Advanced, ktorý poskytuje neobmedzené úložisko za 25 dolárov na používateľa mesačne, minimálne pre troch používateľov..

Zdieľanie pomocou Dropboxu je jednoduché. Kliknutím na možnosť zdieľania v ktoromkoľvek súbore sa otvoria nastavenia zdieľania, kde môžete zdieľať buď samotný súbor, alebo odkaz naň. Pri zdieľaní odkazu môžete vytvárať heslá, nastavovať dátumy vypršania platnosti, meniť povolenia, deaktivovať sťahovanie, ľahko zvoliť, či váš odkaz umožní používateľom upravovať alebo zobraziť a oveľa viac.

dropboxshare

Bezpečnosť pomocou Dropboxu je dostatočná. Chráni vaše súbory v pokoji aj počas prepravy. Používa tiež 256-bitové šifrovanie AES a používa dvojfaktorové overenie. Dropbox neponúka natívne šifrovanie nulových znalostí, hoci Boxcryptor je kompatibilný s Dropbox a môže to napraviť za vás.

Ďalšie veci, ktoré sa nám na Dropboxu páčili

Dropbox je vynikajúca služba na zdieľanie. Poskytuje nielen viacnásobné spôsoby zdieľania a veľký výber možností prepojenia, ale uľahčuje ich prístupnosť. Spolu so zdieľaním ponúka Dropbox aj konkurenčné plány úložiska, ako aj neobmedzený plán pre rodiny, skupiny priateľov a firmy s viacerými používateľmi..

Okrem funkcií plánovania a zdieľania sa nám páči, že Dropbox je kompatibilný s dokumentmi Google a dokumentmi balíka Microsoft Office. Vďaka tomu je zdieľanie dokumentov v podnikovom prostredí produktívnejšie, pretože vám umožňuje prístup k dokumentom v Dropboxe. Viac informácií o Dropboxe nájdete v našej úplnej recenzii Dropboxu.

5. Tresorit

Aj keď nemá veľa ďalších funkcií a prichádza s trochou učiacej sa krivky, Tresorit robí skvelú prácu pri zabezpečení vašich súborov a priečinkov. Je to tiež skvelá voľba pre tých, ktorí chcú zdieľať súbory s ostatnými. Vysoké náklady spoločnosti Tresorit ich, žiaľ, bránili v tom, aby sa umiestnili na vyššej priečke, hoci je to stále dobrá voľba, ktorú treba zvážiť.

Plán Tresorit Basic vás bezplatne spustí s 3 GB úložného priestoru, aby ste sa mohli cítiť so službou. Aj keď to nie je zďaleka toľko úložného priestoru ako iné služby v tomto zozname, stačí si uložiť niekoľko súborov. 

Ak sa rozhodnete, že chcete s Tresoritom uložiť viac obsahu, existujú dva ďalšie individuálne plány. 200GB prémiový plán začína na 12,50 dolárov, keď sa platí mesačne, a 2TB sólový plán sa začína na 30 dolárov.

Zdieľanie s programom Tresorit je veľmi jednoduché a je možné ho vykonať úplne na karte odkazov, ak nahrávate nový súbor, alebo z ponuky jednotlivého súboru alebo priečinka, ktorý je už v programe Tresorit uložený. Pri zdieľaní súboru obsahuje Tresorit niekoľko užitočných funkcií, ako sú heslá odkazov, dátumy vypršania platnosti odkazov a limity sťahovania..

tresoritshare

Spolu so štandardnými funkciami zdieľania vám Tresorit tiež umožňuje prezerať podrobné protokoly – vrátane IP adresy a približnej polohy – používateľov, ktorí pristupovali k vašim zdieľaným odkazom. Tresorit vám tiež umožňuje zobraziť e-mailové adresy kohokoľvek, kto sa pokúša získať prístup k vašim odkazom.

Tresorit zabezpečuje vaše súbory pomocou 256-bitového šifrovania AES, šifrovania počas prepravy a pokoja, plus šifrovanie bez znalosti znalostí a ponúka tiež 2FA. Pretože šifrovanie s nulovými znalosťami bráni spoločnosti Tresorit v prístupe k vášmu heslu, odporúčame vám pozrieť si nášho sprievodcu najlepšími správcami hesiel..

Ďalšie veci, ktoré sa nám na Tresorite páčili

Tresorit je jednou z najbezpečnejších online skladovacích služieb. Aj keď má mierne učenie, zdieľanie súborov je super ľahké a možnosti ukladania sú porovnateľné s ostatnými uchádzačmi. Jediným dôvodom, prečo nemôžeme zaradiť Tresorit vyššie, je prudké stanovovanie cien a malé množstvo voľného úložného priestoru.

Na porovnanie ponúka Disk Google 2TB úložného priestoru za 9,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo Tresorit ponúka rovnaké úložisko trikrát vyššie ako 30 USD.. 

Ak však pri hľadaní najlepšej online úložnej služby na zdieľanie budete mať na pamäti bezpečnosť, nebudete s Tresoritom sklamaní. Viac informácií o Tresorite a jeho plánoch a funkciách nájdete v našej úplnej recenzii Tresoritu.

Záverečné myšlienky

Pri rozhodovaní o najlepšom úložisku typu cloud na zdieľanie sme sa zamerali predovšetkým na funkcie a zabezpečenie špecificky spojené so zdieľaním vášho obsahu. Aj keď môžete zdieľať takmer čokoľvek od ktoréhokoľvek poskytovateľa online úložiska, niektoré majú robustnejšie možnosti a zabezpečenie. Napríklad možnosť pridania hesla alebo nastavenia času vypršania platnosti vašich odkazov sa prehrala priaznivo.

Chceli sme sa tiež ubezpečiť, že služba online úložiska poskytuje dobrý zážitok. Ak sa chystáte ukladať svoje dokumenty, obrázky a videá do cloudu, chcete službu, ktorá sa ľahko naviguje a ktorá má funkcie a zabezpečenie, z ktorého majú úžitok.

Nakoniec sme sa zamerali na náklady a rozsah možností ukladania údajov spojených s každou službou. Myslíme si, že skvelá služba úložiska v cloude je taká, ktorá poskytuje možnosti ukladania pre každý rozpočet. Za služby, ktoré mali bezplatný program alebo aspoň bezplatnú skúšobnú verziu, sme pre vás získali bonusové body, aby ste sa mohli pre službu cítiť skôr, ako sa k nej zaviažete..

Všetky služby online ukladania údajov uvedené v tomto zozname sú skvelými možnosťami nielen na zdieľanie, ale aj na ukladanie, prístup a ochranu vašich súborov. Celkovo je server Sync.com najlepším úložiskom v cloude na zdieľanie súborov a priečinkov, a to vďaka svojej jednoduchosti, robustným funkciám zdieľania a bezpečnosti. Neváhajte a vyskúšajte ďalšie možnosti.

Ako vždy by sme od vás radi počuli. Napíšte nám komentár a dajte nám vedieť, čo si myslíte. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map