Najlepšie cloudové úložisko pre video 2020

Či už ide o domáce videá, dovolenkové snímky alebo spomienky, ktoré chcete uložiť, je nevyhnutné zaistiť dostatok úložného priestoru na uloženie vašich videí. Skôr než ich riskovať na lokálnom pevnom disku, mali by ste uvažovať o úložisku typu cloud. 


Týmto sa problémy s ukladaním vašej zbierky videa zbavujú, najmä pri stále rastúcich rozlíšeniach videa (a veľkostiach súborov). Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní o tom, ktorá služba ukladania videa v cloude je najlepšia, zostavili sme užší zoznam, ktorý vám pomôže preosiať sa cez dobré, zlé a skutočne škaredé. Máme pre vás osem poskytovateľov, na ktorých sa môžete pozrieť, z ktorých každý má svoje vlastné klady a zápory.

Aký je najlepší cloudový ukladací priestor pre video?

Hneď vám povieme, že služba pCloud je služba, ktorú v súčasnosti odporúčame ako najlepšie cloudové úložisko videa. Dodáva sa s úložiskom do 2 TB, bez obmedzenia veľkosti súboru, integrovaným prehrávačom médií a mobilnými aplikáciami, ktoré automaticky nahrávajú vaše videá hneď po ich prevzatí. Máme však úplné poradie nižšie.

 1. pCloud
 2. Sync.com
 3. disk Google
 4. MEGA
 5. Amazon Drive
 6. Dropbox
 7. SugarSync
 8. truhlík

Sync.com nezaostáva na druhom mieste a naši poskytovatelia nie sú ani zlí. Pozrime sa na každého poskytovateľa, ktorý vám pomôže pri rozhodovaní.

1. pCloud

Začneme s našou najlepšou voľbou pre ukladanie videa v cloude. Toto je už dlho jednou z našich obľúbených položiek. Ako sme už hovorili v prehľade pCloud, existuje veľa výhod vrátane špičkových bezpečnostných funkcií, dostupných plánov úložiska, skvelých možností zdieľania a vstavaného prehrávača médií, ktorý hrá hlavné video formátov. Funguje to dobre na počítači aj v mobilnej aplikácii.

pcloud-desktop-app

Ak pracujete s veľkými 4K alebo 8K video súbormi, budete s pCloud spokojní. Neobmedzuje vás veľkosťou súboru, čo znamená, že môžete nahrávať obrovské videosúbory bez akýchkoľvek problémov. Ako sme už spomenuli, prichádza so vstavaným prehrávačom médií, ktorý vám umožní sledovať uložené videá z vášho obľúbeného webového prehliadača..

Prehrávač médií pCloud bude možno potrebné previesť tieto videá skôr, ako ich prehrá, ale automaticky to vykoná. Nenahradí vaše pôvodné súbory, ale poskytne vám kópiu vhodnú pre web, ktorú môžete bez problémov hrať na internete.

Podporované sú aj mobilné zariadenia. Jeho aplikácie pre Android a iOS vám umožňujú prístup k online cloudovej jednotke a jeho automatické nahrávanie vám uľahčí nepretržité zálohovanie súborov..

pCloud Ponuky

Za vyskúšanie služieb pCloud nemusíte platiť. Stačí zadať svoju e-mailovú adresu. S bezplatným online úložiskom až 10 GB si môžete vyskúšať väčšinu ponúkaných funkcií bez zaplatenia veci. Platené programy začínajú na pCloud, pričom plány s veľkosťou pevného disku zodpovedajú 500 GB alebo 2 TB.

Z bezplatného plánu sú vylúčené iba dátumy ochrany heslom a dátumy vypršania platnosti, ako aj šifrovanie s nulovými znalosťami. Ak sa obávate zabezpečenia svojho videa, musíte si predplatiť platený program.

2. Sync.com

Ak by pCloud nebol na obrázku, potom by bola našou voľbou číslo jedna adresa Sync.com. V súčasnej podobe je to však hodný bežec a stále sa počíta ako jeden z najlepších úložísk v cloude pre obrázky a videá, ako ukazuje predchádzajúca recenzia Sync.com..

sync.com-sync-web-app

Začneme so zákonmi o ochrane osobných údajov. Ako spoločnosť so sídlom v Kanade využíva spoločnosť Sync.com jeden z najlepších a najviac podporujúcich zákonov o ochrane súkromia na svete. Toto vysvetľuje, prečo je v našom najbezpečnejšom užšom zozname cloudových úložísk vysoké hodnotenie.

Podobne ako pCloud, Sync.com má bezplatný plán s veľkorysým systémom sprostredkovania. Po vybalení ponúka Sync.com pomerne obmedzené úložisko s kapacitou 5 GB, čo je polovica úložiska, ktoré ponúka pCloud zadarmo. Toto však môžete rozšíriť až o 20 GB úložného priestoru navyše vďaka odporúčaniam nového používateľa. Každá získaná registrácia pridá k vášmu úložnému priestoru ďalších 1 GB.

Vyžaduje si to trochu úsilia, ale je to veľkorysejšia pozícia ako pCloud alebo iných poskytovateľov, ako je MEGA, ktorá má politiku pridávania úložiska pre sprostredkovanie, ktoré vyprší do jedného roka..

Cena cloudového úložiska Sync.com

Sync.com ponúka plány ukladacích priestorov od 200 GB do 4 TB, v rozsahu od 60 do 180 dolárov za rok. Vďaka predplatnému získate pre svoje video súbory najvyššiu úroveň zabezpečenia pomocou jedného z najlepších riešení cloudového úložiska s nulovými znalosťami na trhu. K dispozícii je 256-bitové šifrovanie AES a dvojfaktorové overenie, aby bol váš účet chránený pred hackermi.

Za svoje peniaze tiež získate zdravé množstvo praktických funkcií. Spoločnosť Sync.com ponúka až mesačné verzie súborov, ochranu heslom na ochranu vašich najcitlivejších videí a výkonný systém účtov, ktorý vám umožní sledovať prístup k vášmu účtu. Môžete tiež vzdialene odstrániť prístup k používateľom a vymazať súbory z prepojených zariadení.

Odberatelia stránok Sync.com sa nemusia starať ani o veľkosť súborov. Podobne ako pCloud nemá Sync.com žiadne obmedzenia súborov, čo znamená, že vaše videá môžu byť také veľké, ako potrebujete. Bohužiaľ, zatiaľ čo pCloud umožňuje prehrávanie médií priamo z jeho webových stránok alebo z dodanej aplikácie, Sync.com túto funkciu neposkytuje.

Ak vás zaujímajú rozdiely medzi servermi Sync.com a pCloud, môžete sa pozrieť na našu recenziu na stránkach Sync.com a pCloud..

3. Disk Google

Ako prvá z masívnych technologických spoločností, ktorá zasiahla tento zoznam, si Disk Google získal veľkorysé tretie miesto v našom najlepšom zozname pre ukladanie videozáznamov v cloude. Je to dobrý poskytovateľ služieb na celom svete vďaka výkonnému integrovanému kancelárskemu balíku, ktorý súperi s balíkom Microsoft Office a 15 GB voľného úložného priestoru, ako vysvetľuje naša predchádzajúca recenzia na Disku Google..

sync.com-sync-web-app

Ak máte účet Google, už viete, čo máte na mysli, pokiaľ ide o Disk Google. Zahrnuté úložisko Disku sa šíri celým balíkom produktov Google, od Gmailu po Fotky Google a ich pridružené mobilné aplikácie. 

Na rozdiel od stránky Sync.com nemá spoločnosť Google hviezdnu reputáciu z hľadiska ochrany osobných údajov. Mohli by sa týkať predchádzajúce udalosti, keď spoločnosť Google manipulovala so súbormi a zrušila účty všetkých používateľov, s ktorými nesúhlasí. 

Najlepšie je urobiť, najmä bez zahrnutého šifrovania pre ponúkané súbory, použitie Disku Google s riešením ako Boxcryptor pre najlepšiu ochranu.

Neobmedzené ukladanie videa

Vďaka službe Disk Google vyniká, najmä v porovnaní s niektorými ostatnými poskytovateľmi na tomto zozname, že ponúka neobmedzené ukladanie fotografií a videa, čo z neho robí jedno z najlepších online úložísk fotografií a videa. To znamená, že fotografie a videá sa nebudú vzťahovať na váš bezplatný limit 15 GB ani na žiadne následné limity plateného ukladacieho priestoru.

Máte tiež niekoľko spôsobov, ako zdieľať videá priamo na sociálnych médiách, čo je veľké plus, ak máte veľký záujem o aktualizáciu svojich účtov Facebook a Instagram..

Skôr než sa ponáhľate otvoriť účet Google, sú tu niektoré dôležité upozornenia, pretože do neobmedzeného ukladania súborov sú zahrnuté iba určité formáty videa. Ak chcete previesť svoje videá na kvalitu 1080p pomocou aplikácie Fotky Google, budete musieť použiť záložnú možnosť „vysokej kvality“ alebo sa započítajú do celkového limitu úložiska Disku Google.

Vďaka bezplatnému úložisku 15 GB vám to neuloží príliš veľa videí vo formáte 1080p alebo vyššej kvality. Z tohto dôvodu budete musieť premýšľať o platení za ďalšie služby, pričom cena na Disku Google sa začína na 19,99 dolárov ročne za 100 GB úložného priestoru navyše, až 2 TB za 99,99 dolárov ročne. 

Platené predplatné odomkne možnosť zdieľania vášho väčšieho limitu úložiska s ostatnými členmi rodiny, vďaka čomu bude Disk Google dobrou voľbou pre usporiadanie veľkého rodinného albumu s vašimi najcennejšími spomienkami.

Táto služba nie je dokonalá (chýba jej kopírovanie na úrovni blokov, takže bude nahrávanie súborov trochu pomalé), ale je to tiež jedna z najjednoduchších cloudových služieb, ktoré by ste si mohli zvoliť, s dobrým používateľským rozhraním a lacnými oceňovanie.

4. MEGA

MEGA je častým odkazom na naše užšie zoznamy cloudových úložísk z dôvodu pôsobivého veľkorysého bezplatného plánu, ktorý ponúka až 50 GB úložného priestoru bez akýchkoľvek potrebných platieb..

MEGA

Štýli sa ako „spoločnosť na ochranu súkromia“ a, ako vysvetľuje naše hodnotenie MEGA, nejde o nespravodlivé hodnotenie, a to ani v prípade sporu okolo Kim Dotcom, zakladateľa MEGA..

Aj keď sa už nezúčastňuje na operáciách spoločnosti MEGA, odhodlanosť spoločnosti Dotcom vybudovať šifrovací raj pre dáta – bez zásahov vlády – zostáva.

Zadarmo cloudové úložisko

Ako už názov napovedá, pôsobivejšie je množstvo úložiska online, ktoré MEGA ponúka. Aby ste získali bezplatných 50 GB, musíte prejsť niektorými slučkami, ale je to oveľa štedrejšie ako bezplatné plány ponúkané niektorými z jej ďalších konkurentov..

Noví používatelia MEGA začínajú s 15 GB úložného priestoru, ďalších 35 GB je pripojených na 30 dní. Do svojho účtu môžete pridať ďalších 10 GB, 15 GB a 20 GB úložného priestoru odporúčaním nových používateľov a inštaláciou stolných a mobilných aplikácií. Ich platnosť však vyprší po určitom počte dní (medzi 180 a 365 dňami, v závislosti od dosiahnutých výsledkov).

Keď sa vrátite k predvolenému 15 GB bezplatného úložiska, budete musieť používateľov odporučiť, aby si udržali svoje limity, ak nie ste pripravení zaplatiť. Každým prihlásením získate ďalších 10 GB. V opačnom prípade sa musíte pozrieť na zaplatenie predplatného MEGA.

Toto je ďalšia vynikajúca oblasť s ponukou MEGA od 200 GB do neuveriteľných 8 TB úložného priestoru, od 5 do 30 dolárov mesačne. Existujú určité limity prenosu (od 1 TB do 16 TB), ktoré by vás mohli ovplyvniť, ak uvažujete o veľkom prístupe k svojej zbierke..

Nie je to tak lacné ako naša najlepšia možnosť, pCloud, ale ponúka viac úložného priestoru s maximálnym 8TB oproti maximálnemu 2TB pCloud. Nejde však iba o ukladací priestor, pretože získate prístup k množstvu prémiových funkcií vrátane zabezpečeného chatovacieho zariadenia a verzovania súborov pre pravidelné aktualizácie súborov.

5. Amazon Drive

Ako jedna z veľkých technologických spoločností môže spoločnosť Amazon dodávať riešenie cloudového úložiska lacnejšie ako konkurenti ako MEGA. Výsledkom je Amazon Drive, a hoci naše hodnotenie Amazon Drive ukazuje, že to nie je bez problémov, určite je to hodný uchádzač o účasť v našich piatich najlepších.

Amazon-Drive

Jednou z veľkých, vynikajúcich funkcií Amazon Drive je jej neobmedzené ukladanie fotografií. Ak hľadáte službu, ktorá môže slúžiť ako konečný trezor pre vaše domáce videá a fotografie, jedná sa o uchádzača, najmä preto, že je bezplatný pre členov Amazon Prime..

Ak žijete pod skalou, Amazon Prime je balík predplatného spoločnosti Amazon, ktorý zahŕňa bezplatné doručenie produktov Amazon na nasledujúci deň spolu s ďalšími online službami vrátane Amazon Prime Video (s filmami a streamovaním televíznych staníc) a 5 GB úložného priestoru zdarma, ktoré Amazon Disk poskytuje.

Cena Amazon Drive

Je škoda, že neobmedzené úložisko sa nerozširuje tak, aby obsahovalo aj video, ale stále stojí za zváženie Amazon Drive. Ak však chcete uložiť veľa videoobsahu, budete musieť zväčšiť svoj ukladací priestor. 100 GB Amazon Drive vám ušetrí 19,99 dolárov ročne, zatiaľ čo 1 TB úložiska vás bude stáť 59,99 dolárov ročne. 

Budete si však musieť pamätať na počiatočné náklady na Amazon Prime. Akékoľvek ďalšie úložisko, ktoré si kúpite, bude navrchom predplatného Prime, čo stojí 119 dolárov ročne. Na rozdiel od služby Disk Google ponúka kopírovanie na úrovni blokov s komplexnými nástrojmi zahrnutými do aplikácií pre stolné počítače, ktoré vám pomôžu obmedziť rýchlosť synchronizácie a zabrániť spomaleniu..

Čo je svetlé, táto ťažká integrácia znamená, že môžete prehrávať svoj vlastný videoobsah v aplikácii Amazon Prime, ktorá je k dispozícii pre vaše TV a mobilné zariadenia..

6. Dropbox

Aj keď to nie je najlepšie cloudové úložisko na streamovanie videa, vstavaný prehrávač médií Dropbox a primerane lacné plány úložiska z neho robia potenciálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú pre svojich zbierok videí jednoduchého a ľahko použiteľného poskytovateľa online, ako sa skúma naša kontrola Dropboxu.

Dropbox-web-app

Zdôrazňujeme „lacné“, pretože hoci program Dropbox ponúka bezplatný program, ste obmedzení na 2 GB. Je to nepatrné pre každú potenciálnu kolekciu videí, čo znamená, že budete musieť zaplatiť, ak uvažujete o používaní Dropboxu, alebo budete musieť zasiahnuť odporúčania, pričom za každú získanú registráciu sa pridá 500 MB..

Jeho vlastnosti sú tiež obmedzené. Môžete zdieľať súbory, ale nemôžete ich chrániť heslom ani pridať žiadne dátumy skončenia platnosti do akýchkoľvek verejných odkazov na súbory, ktoré vytvoríte. Je to však rýchly poskytovateľ so synchronizáciou súborov na úrovni bloku, aby sa proces urýchlil.

Dropbox vám tiež umožňuje prehrávať vaše video súbory priamo z prehliadača bez potreby aplikácie tretej strany.

Cena schránky Dropbox

Aj keď je to stále dosť lacné, Dropbox bohužiaľ nie je najkonkurencieschopnejším poskytovateľom. Pohľad na Dropbox verzus Disk Google ukazuje, že za rovnaké množstvo úložiska 2 TB zaplatíte dvojnásobok pomocou Dropbox (99,99 dolárov oproti 198,96 dolárov ročne).

Dropbox ponúka lacnejší plán, s 1 TB úložného priestoru ponúkaného za 99 dolárov ročne (alebo 9,99 dolárov mesačne v mesačnom pláne). Najlepším plánom je však neobmedzený plán ukladacieho priestoru v cloude, ktorý sme predtým hodnotili ako jeden z najlepších neobmedzených plánov ukladacieho priestoru online na trhu..

Za 240 dolárov ročne (alebo 25 dolárov mesačne podľa mesačného plánu) získate neobmedzené ukladanie súborov. Toto je nákladná možnosť, ale pre používateľov s veľmi veľkou zbierkou videí by to mohlo dobre fungovať. Dropbox sa dodáva aj s jednoduchými aplikáciami na inštaláciu a zabudnutie pre systémy Android, iOS, MacOS a Windows. 

Ako otec moderných poskytovateľov cloudu má Dropbox veľa pozitív, ale vždy tomu tak nebolo. Predchádzajúce porušenia údajov a chýbajúce šifrovanie nulových poznatkov by mohli byť v rozpore so zásadami ochrany osobných údajov, najmä v prípade citlivých videí. Prečítajte si našu skladbu Dropbox vs Google Drive vs OneDrive a zistite, ako sa porovnáva s ostatnými poskytovateľmi úložísk typu cloud.

7. Kolónka

Box pravdepodobne nebude prvou cloudovou jednotkou, o ktorej by ste chceli usporiadať svoju zbierku videí. Na úvod, ako vysvetľuje naša recenzia boxu, je Box predovšetkým riešením podnikového úložiska, ktoré sa viac zameriava na svoje aplikácie na zvýšenie produktivity, než akékoľvek konkrétne zameranie na ukladanie videa..

box-web-client

Box by však mohol byť s neobmedzeným počtom úložných plánov jedným z najlepších úložísk v cloude pre video editory. Stala sa jednou z najlepších služieb EFSS so šifrovaním súkromných súborov a integráciou do veľkých kancelárskych balíkov, Microsoft Office a Google Docs..

Box vyzerá podobne ako Dropbox, najmä jeho webový klient, s podobným užívateľským dojmom ako boot. Synchronizácia súborov uľahčuje zdieľanie video súborov medzi všetkými vašimi zariadeniami vrátane vašich mobilných zariadení.

Keďže ponúka obchodné plány, Box zaručuje maximálnu možnú bezpečnosť vašich súborov. S 256-bitovým šifrovaním AES a pravidelným testovaním penetrácie naplánovaným na zníženie rizika poškodenia údajov. 

Cena za box

Na 100 GB úložného priestoru v základnom pláne začiatočníkov je Box drahší ako možnosti, ako napríklad Disk Google, ktorý účtuje za ten istý objem úložiska 19,99 dolárov ročne. Neobmedzený ukladací priestor sa začína na 17,30 dolárov mesačne.

Nevýhodou, najmä ak hľadáte ukladanie veľkých video súborov, je obmedzená veľkosť súboru. Box má limit veľkosti súboru 5 GB, čo je dosť zlé, najmä v porovnaní s niektorými inými poskytovateľmi na tomto zozname.

Mnohé z funkcií, ktoré ponúka box, sú zamerané na firemných zákazníkov a pre osobného používateľa nebudú relevantné. Vďaka jeho vysokej bezpečnosti, možnosti neobmedzeného úložného priestoru a ochrane heslom a dátumom vypršania platnosti jeho verejných súborov by sa to však mohlo stať voľbou úložného priestoru pre vaše video zbierky..

8. SugarSync

SugarSync by mohol byť jedným z najväčších darcov, ale nie je to tak, pretože naše hodnotenie SugarSync sa prehlbuje. Je drahý a obmedzený na funkcie, nie je prvým poskytovateľom, na ktorý by ste mysleli, keby ste pre svoje videá hľadali cloudové úložisko. Pre začiatok nie je vstavaný prehrávač médií a ponúkané cenové plány sú v porovnaní s ostatnými hráčmi na trhu mimoriadne drahé..

SugarSync-filetransfer-Monitoring

Jedinou skutočnou výhodou tejto služby, ak ju môžete nazvať výhodou, je rýchlosť. Rýchlosti nahrávania sú slušné, aj keď rýchlosti sťahovania môžu byť dosť pomalé. Bohužiaľ všetko, čo by sme mohli pokryť o SugarSync, ukazuje na použitie iného poskytovateľa, ako je pCloud.

Drahé bez dôvodu

Na webe SugarSync, ktorý je popísaný ako „najobľúbenejší“ balík, stojí 250 GB úložného priestoru 9,99 $ mesačne. Medzitým 100 GB stojí 7,49 dolárov mesačne a 500 GB stojí neuveriteľných 18,95 dolárov mesačne.

Porovnajme to s pCloud, ktorý ponúka 500 GB úložného priestoru za 4,99 dolárov mesačne. V priebehu roka by ste prostredníctvom predplatného SugarSync zaplatili navyše 167,52 dolárov. Táto postava by mala stačiť na to, aby vás odradila, ale ak to tak nie je, datované rozhranie a nedostatok akéhokoľvek zabudovaného prehrávača médií by pravdepodobne.

Ďalšou významnou nevýhodou je nedostatok zabudovaných funkcií na prehrávanie médií. Milovníci videa, odškrtnite SugarSync zo svojho zoznamu a namiesto toho choďte na pCloud, Sync.com alebo Disk Google.

Ako sme si vybrali našich poskytovateľov

Rovnaký prístup používame pre každú z našich recenzií a zakrivení úložiska cloudu. Veľkí hráči nedostanú voľný vstup a každého poskytovateľa považujeme za výhodný. Predtým, ako ich zaradíme do našich zoznamov, pozeráme sa na úložisko, zabezpečenie, vlastnosti, ceny a celkovú jednoduchosť použitia.

Kvalita je kráľ, preto sme veľkými fanúšikmi služieb cloudového ukladania, ako je pCloud, ale tiež sa nebojíme zmieniť priemerných uchádzačov, ako je SugarSync, aby sme vám poskytli celkový obraz o trhu – bradavice a všetky.

Záverečné myšlienky

Neskôr osem poskytovateľov online úložiska dúfame, že ste sa rozhodli a vybrali si plán úložiska, ktorý je pre vašu zbierku videí najlepší. Ak si nie ste istí, takmer všetci poskytovatelia uvedení v tomto zozname ponúkajú bezplatný plán, ktorý vás bude zvádzať, vrátane našich najlepších odporúčaní, pCloud.

Ak pre vás pCloud nie je voľbou, riešením by mohli byť alternatívy najvyššej kvality, ako sú Sync.com, Disk Google a MEGA. Každá služba má svoje vlastné klady a zápory, ale pred prijatím konečného rozhodnutia budete možno musieť skontrolovať jednotlivé recenzie každého poskytovateľa.

Ak ste využili niektorú zo služieb uvedených v tomto zozname alebo ak chcete rozšíriť alebo nesúhlasiť s tým, čo sme povedali, zanechajte nám prosím komentár pod týmto článkom. Vďaka za prečítanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map