Používanie cloudového úložného priestoru sa stalo pre väčšinu ľudí samozrejmosťou. Pokúsiť sa spravovať rodinu v cloude však môže byť ťažšie. Nájdenie najlepšieho cloudového úložiska pre svoju rodinu nie je také jednoduché, ak hľadáte úložisko pre päť ľudí. Našťastie spoločnosti ako Microsoft a Google uľahčujú správu cloudového úložiska pre všetkých.


Existuje veľa rôznych možností ukladania v cloude, preto sme chceli poskytnúť niekoľko usmernení pri tvorbe tohto najlepšieho úložiska cloud pre rodiny..

Čo robí najlepšie rodinné cloudové úložisko

  1. onedrive
  2. disk Google
  3. pCloud
  4. Sync.com
  5. iCloud

Keď pridávate do svojej rodinnej dynamiky niečo nové, je to pekné, keď nespôsobuje problémy. Cloudové úložisko sa nelíši. Vaša rodina bude ukladať fotografie, videá a ďalšie súbory, takže si myslíme, že by vaše cloudové úložisko malo byť bezpečné, rýchle, ľahko použiteľné a malo by vám poskytnúť veľa úložného priestoru za cenu.

Z hľadiska bezpečnosti sme sa zamerali na dvojfaktorové overovanie (2FA) a šifrovanie s nulovými znalosťami. Dvojfaktorové overenie je funkcia, ktorá vyžaduje, aby ste overili svoju totožnosť zadaním kódu, ktorý sa vám pošle. 

Šifrovanie s nulovými znalosťami zaisťuje, že ani váš poskytovateľ cloudových úložísk nemá prístup k vašim súborom, takže viete, že k vašim informáciám nepristupuje žiadna tretia strana..

Tieto dve bezpečnostné funkcie fungujú väčšinou – alebo úplne – na pozadí a nemajú takmer žiadnu krivku učenia, takže vaše súbory zostanú v bezpečí bez ohľadu na to, ako technicky a dôvtipne môže vaša rodina byť alebo nemusí byť. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o nulových znalostiach a špičkových službách cloudového úložiska, ktoré ich poskytujú, prečítajte si náš zoznam najlepších cloudových úložísk nulových znalostí..

Nakoniec sme sa zamerali na ďalšie funkcie, ako napríklad kancelárske nástroje ako Word alebo Google Docs, ktoré uľahčujú úpravy a vytváranie dokumentov v cloude..

Nezabúdajte, že pri posudzovaní zabezpečenia verzus funkčnosť vždy dôjde k kompromisu. Poskytovatelia cloudových úložísk, ktorí sa viac zameriavajú na bezpečnosť, zvyčajne nemajú veľa funkcií ani podporu pre aplikácie tretích strán. Kvôli povahe zabezpečenia cloudu musí byť softvér do značnej miery zastavený, aby vám poskytol najlepšiu ochranu.

1. Microsoft OneDrive

OneDrive je riešenie cloudového úložiska spoločnosti Microsoft a tiež jediná možnosť na tomto zozname, ktorá má lacný plán úložného priestoru postavený pre veľké rodiny. Vďaka kombinácii balíka Microsoft Office je OneDrive dokonalým riešením pre študentov vysokých a stredných škôl, obchodných profesionálov a všetkých medzi tým..

onedrive-file-manager

K jednotke OneDrive sa dostanete prostredníctvom webu, synchronizačného priečinka na vašom počítači alebo notebooku alebo prostredníctvom akéhokoľvek zariadenia so systémom Android alebo iOS. Používateľské rozhranie používa systém priečinkov, takže bude známy pre väčšinu ľudí. Súbory a priečinky môžete zdieľať aj s ostatnými prostredníctvom odkazu na zdieľanie. OneDrive vám tiež umožňuje chrániť heslom vaše odkazy, aby boli bezpečné, aj keď sa dostanú do nesprávnych rúk.

OneDrive má štyri plány úložiska v rozsahu od 5 GB do 1 TB. Domový plán Office 365 je plán rodiny OneDrive a každý ponúka 1 TB pre až šesť používateľov a celkom 6 TB. Plán je 99 dolárov ročne alebo 9,99 dolárov mesačne, v závislosti od toho, ako chcete platiť.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia OneDrive

Rodinný plán obsahuje balík Office 365 Home, takže máte prístup k produktom radu Office od spoločnosti Microsoft na počítačoch, počítačoch Mac, tabletoch a smartfónoch. Microsoft Office sa používa široko na školách a v obchodnom svete, takže bez ohľadu na to, či máte denník, robíte domáce úlohy alebo interpretujete údaje za účelom práce, spoločnosť Microsoft vás zahrnula.

Spolu s balíkom Microsoft Office má OneDrive ďalšiu elegantnú funkciu pre používateľov s viacerými počítačmi. Kliknutím na kartu „PC“ v OneDrive na počítači alebo prenosnom počítači získate prístup ku všetkým súborom na ľubovoľnom počítači, ku ktorému ste sa už pripojili..

onedrive-pc-access

Spoločnosť Microsoft tiež zahrnula 2FA do OneDrive, hoci nepoužíva šifrovanie s nulovými znalosťami, čo znamená, že ak budete chcieť túto bezpečnostnú funkciu, budete musieť používať softvér tretej strany, ako napríklad Boxcryptor. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako zabezpečiť OneDrive, ako aj iný softvér online, môžete sa pozrieť na našu úplnú recenziu v nástroji Boxcryptor.

OneDrive má ďalšiu bezpečnostnú funkciu nazývanú Osobný trezor. S Vaším osobným trezorom môžete skenovať dôležité dokumenty – napríklad rodné listy, daňové záznamy a čokoľvek iné, čo chcete mať v bezpečí – priamo do zabezpečeného priečinka. Existujú aj ďalšie bezpečnostné funkcie, ktoré automaticky chránia vaše súbory.

Váš osobný trezor vyžaduje 2FA a 20 minút nečinnosti automaticky uzamkne priečinok, takže ste chránení, ak náhodou odídete s niečím dôležitým otvoreným. Do osobného trezoru máte prístup zo všetkých svojich zariadení a skenovanie dokumentov je možné prostredníctvom mobilnej aplikácie.

2. Disk Google (Google One)

Výber online nástrojov a služieb spoločnosti Google nebol vždy najpriamejší, najmä pokiaľ ide o Disk Google a jeho rôzne plány. V snahe to zmeniť, Google zhromaždil svoje plány úložiska pod značkou Google One, ktorej cieľom je poskytnúť používateľom a rodinám jasné možnosti ukladania, ako aj ďalšie výhody.

Na Disk Google sa dostanete prostredníctvom webu, mobilnej aplikácie a synchronizačného priečinka Windows alebo Mac. Disk Google je usporiadaný aj prostredníctvom priečinkov a ľahko a jednoducho ukladáte a pristupujete k svojim súborom. Súbory je tiež možné ľahko zdieľať s ostatnými prostredníctvom odkazu.

google-drive-file-manager

Disk Google má štyri štandardné plány, ktoré siahajú od bezplatného plánu 15 GB až po 2 TB. Všetky platené programy inzerujú možnosť pridať členov rodiny, vďaka čomu je Disk Google dobrou voľbou pre rodiny s deťmi, ktoré chcú vyskúšať lacný plán alebo majú nízke nároky na úložisko..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia na Disku Google

Spolu s úložiskom prostredníctvom Disku Google zahŕňa Google One aj výhody pre členov so všetkými platenými programami. Odteraz môžete pri vyhľadávaní pomocou služieb Google získať zľavy na vybrané hotely. Môžete tiež získať až 10 percent späť pri nákupoch v obchode Google Store a spoločnosť Google sľubuje, že pribúda viac.

Spolu s úložiskom prostredníctvom služby Disk Google máte pri každom pláne tiež bezplatný prístup k kancelárskym aplikáciám spoločnosti Google. Tieto aplikácie vám umožňujú vytvárať a upravovať dokumenty priamo z Disku Google, spolupracovať s ostatnými používateľmi Disku a ďalšie. Dokumenty Google sú ďalším obľúbeným kancelárskym balíkom pre školy a pracoviská, ktorý zvyšuje jeho užitočnosť.

Google Dokumenty

Podobne ako OneDrive, aj Google používa 2FA. Spoločnosť Google rovnako ako OneDrive neposkytuje šifrovanie s nulovými znalosťami, čo znamená, že budete musieť požiadať o podporu tretej strany kvôli zvýšeniu zabezpečenia. Boxcryptor bude tiež pracovať s Diskom Google pre tých, ktorí potrebujú alebo chcú ochranu nulových znalostí. 

Ak chcete porovnávať OneDrive a Disk Google vedľa seba, môžete si pozrieť naše porovnanie Dropbox verzus Disk Google vs. OneDrive. Budete môcť porovnávať Disk Google a OneDrive, ako aj Dropbox, ďalšiu vedúcu službu cloudového úložiska pre všeobecné použitie.

3. pCloud

pCloud je bezpečné riešenie úložiska v cloude, ktoré sa viac zameriava na zabezpečenie vášho účtu ako na čokoľvek iné. pCloud taktiež ponúka jeden z najzaujímavejších rodinných plánov. Namiesto toho, aby ste platili mesačne, uskutočňujete jednorazovú platbu 1 400 dolárov, ktorá je v súčasnosti v čase písania označená na 500 dolárov.

pCloud má tiež zaujímavý bezplatný plán, ktorý vás začne 2 GB a dáva vám viac úložného priestoru na vykonávanie jednoduchých úloh.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

Rovnako ako ostatné možnosti v tomto zozname, pCloud má moderné užívateľské rozhranie založené na priečinkoch, ktoré uľahčuje ukladanie a vyhľadávanie súborov. Dokumenty je možné zdieľať aj prostredníctvom odkazov, takže ostatní môžu mať ľahký prístup k fotoalbumom, videám a súborom podľa vášho výberu. K pCloud môžete pristupovať aj z mobilnej aplikácie pre Android a iOS alebo z webu.

pcloud-file-manager

pCloud má tiež iný spôsob zdieľania súborov – pCloud Transfer – ktorý nevyžaduje, aby mal niekto účet pCloud. Jednoducho prejdite na webového klienta a pridajte súbor (až 5 GB), ktorý chcete zdieľať, a príjemcu, potom stlačte „odoslať súbory“. Príjemca dostane e-mail s odkazom, ktorý mu umožní súbor prevziať.

Súbory, ktoré odosielate pomocou programu pCloud Transfer, môžu byť tiež šifrované pomocou hesla, takže prístup k odoslaným informáciám majú iba ľudia s týmto heslom.. 

Táto možnosť je vynikajúca pre starších rodičov alebo starých rodičov, ktorí sú menej zdatní, ale chcú vidieť rodinné fotografie a videá bez ďalších krokov. Okrem toho je možné heslo podľa potreby pridať alebo odstrániť.

pcloud prenos

Rodinný plán vám poskytuje 2 TB úložiska a je k nemu prístup až pre päť používateľov. Plán je doživotný, takže sa už nikdy nebudete musieť starať o platenie predplatného alebo o stratu údajov v dôsledku zmeškanej platby. Môžete si tiež vybrať, koľko úložného priestoru dostane každý užívateľ, takže člen rodiny s veľkými úložnými priestormi môže mať miesto, ktoré potrebuje.

pCloud používa 2FA na zabezpečenie, ako aj na šifrovanie s nulovými znalosťami, hoci táto funkcia vyžaduje dodatočný poplatok 3,99 $ mesačne. Akonáhle zaplatíte za priečinok Crypto, ku všetkému, čo tam uložíte, budete mať prístup iba vy.

Pre rodiny s veľkým úložiskom médií ponúka pCloud vstavaný videoprehrávač a vstavaný audioprehrávač so zoznamom skladieb..

4. Sync.com

Sync.com je základná služba cloudového úložiska, ktorá sa ľahko používa a je veľmi bezpečná. Sync.com podporuje technológiu 2FA a šifrovanie nulových vedomostí je aktivované hneď po vybalení, čím sa Sync.com stáva najbezpečnejšou možnosťou ukladania v cloude v zozname..

Aj keď server Sync.com technicky neponúka rodinný plán, plán 4TB pre jedného používateľa je dostupný za 180 dolárov ročne. Môžete sa tiež rozhodnúť pre plán obchodných tímov, ktorý stojí troch dolárov za rok pre troch používateľov a 1 TB úložiska. Obchodné plány prichádzajú v 1TB, 4TB a 10TB a môžu sa v závislosti od vášho rozpočtu ubytovať medzi dvoma a 100 používateľmi.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia Sync.com

Navigácia na stránke Sync.com je jednoduchá a dá sa k nej získať prostredníctvom synchronizačného priečinka, Sync.com alebo aplikácie. Môžete vytvoriť zdieľateľné priečinky, do ktorých môžete pridávať ľudí, alebo zmeniť bežné priečinky na zdieľané priečinky. Súbory môžu byť zdieľané prostredníctvom odkazu okrem jednotlivých videí alebo iných spomienok a dokumentov.

sync-file-manager

Spolu so zdieľaním odkazov môžete svoje odkazy ľahko upravovať pomocou tlačidla „Spravovať odkaz“ tak, aby bolo chránené heslom, obmedzením sťahovania, iba na čítanie a ďalšie..

sync-link

Služba Sync.com nemusí mať k dispozícii veľa ďalších funkcií z dôvodu šifrovania s nulovými znalosťami a 2FA, ale ak vaša rodina hodnotí predovšetkým súkromie a bezpečnosť, nemôžete poraziť server Sync.com..

Ak máte problémy pri rozhodovaní sa medzi pCloud a Sync.com o bezpečnom rodinnom úložisku, pozrite si naše úplné porovnanie medzi sebou v článku Sync.com vs. pCloud..

5. iCloud

Ak používate iPhone alebo Mac, je pravdepodobné, že iCloud už používate v určitej kapacite. iCloud napája vaše zálohy a ukladanie fotografií a bez problémov ich spravuje vo všetkých ostatných zariadeniach Apple.

Ceny spoločnosti Apple sú celkom jednoduché so štyrmi plánmi, z ktorých dva majú spoločné rodiny: plány 200 GB a 2TB.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia iCloud

Spolu s úložiskom jednotky iCloud obsahuje Apple niekoľko užitočných funkcií pre používateľov Apple. S iCloud môžete zálohovať všetky svoje zariadenia Apple, používať funkcie ako Nájsť môj iPhone a ľahko zdieľať fotografie s ostatnými používateľmi počítačov Mac a iOS, či už sú vo vašom rodinnom pláne alebo nie.

iCloud-drive

Samotná jednotka iCloud sa ľahko používa na zariadeniach Mac alebo iOS a jedinou nevýhodou je jej klient Windows. Klient iCloud pre Windows je prinajlepšom frustrujúci a poskytuje veľmi malý prístup k vášmu obsahu.

iCloud-drive-windows

Ďalšou funkciou iCloud, ktorá šetrí peniaze, je možnosť zdieľať vaše aplikácie, hudbu a iný obsah so všetkými v rámci vášho rodinného plánu. To umožňuje všetkým hrať hry a používať prémiové aplikácie bez toho, aby si ich museli kupovať osobitne pre každú osobu vo vašej domácnosti.

Záverečné myšlienky

Cloudové úložisko je niečo, o čom väčšina ľudí neuvažuje. Aj keď niektoré sú určite lepšie ako iné, všetok softvér na ukladanie údajov v cloude slúži v podstate na rovnaký účel. Pri hľadaní možnosti cloudového úložiska pre svoju rodinu však existuje len veľmi málo ponúk, ktoré ponúkajú cenovo dostupné úložisko pre viacerých používateľov, spolu s dobrým zabezpečením a funkciami..

OneDrive stojí nad ostatnými ako najlepší cloudový úložný priestor pre rodiny s cenovo dostupným plánom, ktorý ponúka 1 TB pre jedného používateľa až pre šesť používateľov, plný prístup k základnému balíku Microsoft Office a slušné zabezpečenie. Spoločnosť Google sa drží za nami, pretože ak má spoločnosť Google One určovať ceny a integrovať Dokumenty Google.

Pre rodiny so zameraním na zabezpečenie sú pCloud a Sync.com skvelými možnosťami, pričom Sync.com má lepšiu bezpečnosť hneď po vybalení. Nakoniec je tu iCloud, čo je takmer nevyhnutnosť, ak ste viazaní na spoločnosť Apple, ale je to tiež celkom dobrá voľba, ak chcete ukladať súbory alebo zdieľať svoje aplikácie a obsah Apple so svojou rodinou..

Ak ste zvedaví na inú možnosť zálohovania rodinných fotografií, Amazon Drive – predtým Amazon Cloud Drive – ponúka neobmedzené ukladanie fotografií a získal najlepšie miesto v našom najlepšom online úložisku pre hodnotenie fotografií. Neobmedzený ukladací priestor typu cloud akéhokoľvek druhu je zriedkavý a ponuka neobmedzeného ukladania fotografií online spoločnosťou Amazon je k dispozícii s najvyšším počtom členov. Môžete si tiež pozrieť celú našu recenziu Amazon Drive tu. 

Všetky možnosti ukladania v cloude v tomto zozname majú malé množstvo voľného úložiska, takže si ich môžete vyskúšať skôr, ako ich predstavíte celej svojej rodine. Ak hľadáte ďalšie možnosti bezplatného úložiska v cloude, náš zoznam najlepších bezplatných úložísk v cloude do roku 2020 obsahuje 12 skvelých návrhov.

Nakoniec, ak cloudové úložisko pre celú rodinu nie je úplne také, čo hľadáte, ale napriek tomu chcete zdieľať súbory s rodinou a priateľmi, tento sprievodca vás prevedie jednoduchým spôsobom zdieľania súborov online..

Dajte nám vedieť svoje názory na naše najlepšie tipy na najlepšie úložisko cloud pre rodiny v nižšie uvedených komentároch. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me