Najlepšie cloudové úložisko pre Linux 2020: potešenie tučniaka

Linux môže byť na celom svete iba 2,6 percenta počítačov, ale tučniak je obľúbený u mocných používateľov. Títo používatelia však majú ťažkosti pri rozhodovaní o službe cloudového úložiska. Nie preto, že by bolo príliš veľa na výber, ale preto, že mnoho služieb nepodporuje Linux. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vybrať najlepšie cloudové úložisko pre Linux z tých, ktoré tak robia.


Aj keď Linux môže zlyhať menej často ako niektoré operačné systémy, pevný disk môže stále zlyhať a spôsobiť stratu súborov. Povodne, požiare a iné prírodné činy môžu tiež poškodiť váš hardvér. Jednotky SSD nie sú úplne spoľahlivé ani preto, že zaznamenávajú viac chýb údajov, aj keď majú mieru zlyhania menej ako 1 percento..

Presunutím súborov do cloudu sa nestane imúnnym voči nešťastiam, ale cloudové úložné služby budujú svoje dátové centrá, aby ich chránili. Používajú viac serverov na samostatných miestach, aby vaše súbory, vďaka ktorým sú vaše dáta zbytočné. Je to podobné, ako funguje RAID. Dátové centrá tiež chránia pred votrelcami, prírodnými katastrofami a nepoctivými zamestnancami.

Ak ste predali hodnotu cloudového úložiska, môžeme prejsť na zoznam, ale predtým, ako to urobíme, povedzme si o kritériách, ktoré sme použili na jeho vytvorenie.

Najlepšie cloudové úložisko pre Linux 2020

Čo robí Cloud Storage najlepším pre Linux

Podpora Linuxu je naším hlavným kritériom. Všetky služby v tomto zozname podporujú systém Linux, ale uvidíme tiež, aký dobrý je ich užívateľský zážitok. Hoci väčšina používateľov systému Linux má radi prácu s rozhraním príkazového riadku, nebude mať ublížený grafický klient, ktorý sa ľahko používa. Klienti by navyše mali pracovať na webe a mobilných zariadeniach.

Potom sa pozrieme na plány predplatného. Najlepšie je, ak poskytujú veľa úložného priestoru pre lacné. Čím viac plánov má služba tým lepšie, pretože to uľahčuje nájdenie vhodného zápasu pre vaše nastavenie. Ak sú však vaše potreby vysoké, prečítajte si našu najlepšiu príručku pre poskytovateľov bezplatného ukladacieho priestoru online.

Vaše súbory by mali ťažiť zo silnej bezpečnosti, keď sú v cloude. Aká silná bude záležať na úrovni šifrovania súborov, ktoré protokoly chránia vaše súbory pri prenose, ako bezpečné sú dátové centrá a ďalšie. Najlepšie je šifrovanie s nulovými znalosťami, pretože zaisťuje súkromie vašich súborov. Ak niekto ukradne vaše heslo, pomôže dvojfázová autentifikácia.

Nakoniec je dôležitá aj rýchlosť prenosu, ktorá určuje, ako rýchlo môžete svoje súbory presunúť do cloudu. Čím rýchlejšie je, tým lepšie je, pretože nikto nemá rád čakanie na dokončenie nahrávania. Vaše prenosové rýchlosti budú závisieť od toho, ako blízko ste k serveru a vášmu poskytovateľovi internetových služieb.

Teraz, keď sme zadefinovali naše kritériá, začnime s našim najlepším výberom pCloud, ktorý je v našom najlepšom sprievodcovi cloudovým úložiskom dlhodobo obľúbený. Ak by ste chceli iba rýchly zoznam služieb, pozrite si naše najlepšie recenzie v úložisku typu cloud.

1. Najlepšie cloudové úložisko pre Linux: pCloud

Spoločnosť pCloud so sídlom vo Švajčiarsku bola uvedená na trh v roku 2013. Okrem toho, že je na tomto zozname najlepšie miesto, patrí k najlepším porovnaniam v oblasti cloudových úložísk. Navyše, jeho desktopový klient pracuje na Linuxe.

Je to príjemné a ľahko použiteľné. Prístup k nemu získate prostredníctvom ikony na paneli úloh. Rozhranie je nudné, ale jasné a intuitívne. Na prístup k svojim súborom môžete tiež použiť jednotku pCloud v správcovi systémových súborov. 

Na rozdiel od trasy synchronizácie priečinkov vám sieťová jednotka umožňuje prístup k súborom bez ich prvého stiahnutia, čo šetrí miesto na pevnom disku. Nevýhodou je, že vaše súbory nie sú k dispozícii, keď ste offline.

Súbory webového rozhrania pCloud

pCloud Sync Folder

pCloud Share File Link

Odkazy na stiahnutie pCloud

Klient pCloud Drive

predchádzajúca

Ďalšie

Ak ste na inom počítači a chcete získať prístup k svojim súborom, môžete použiť webového klienta. Nemá atraktívny alebo moderný vzhľad, ale nesklame, pretože je jasný, ľahko použiteľný, rýchly a ponúka plynulý zážitok. Nezabúdajte však, že to nie je dobré na prenos veľkých súborov. Mali by ste na to použiť desktopového klienta.

Mobilná aplikácia je tiež jednoduchá a ľahko použiteľná. Ikony v ponuke hamburgera vám umožňujú filtrovať súbory na fotografie, videá, dokumenty a hudbu. Môžete ho tiež použiť na automatické nahrávanie fotografií a videí a na prehrávanie zvukových a obrazových súborov. Je k dispozícii pre Android a iOS.

pCloud má iba dva osobné plány: Premium 500 GB a Premium Plus 2TB. Prvý z nich je 4,99 dolárov mesačne a druhý je 9,99 dolárov mesačne. Ak sa prihlásite na odber vopred rok, ceny klesnú na 47,88 dolárov a na 95,88 dolárov za rok.

Ak uvažujete o dlhodobom používaní pCloud, mali by ste zvážiť celoživotnú licenciu, pretože z dlhodobého hľadiska vám ušetrí veľa peňazí. V súčasnosti sú ceny zľavy, takže licencia Premium 500 GB je 175 dolárov a licencia Premium Plus 2TB je 375 dolárov.

Pred rozhodnutím o platbe však môžete použiť bezplatný program, ktorý vám poskytne 2 GB po zaregistrovaní účtu a až 10 GB bezplatného ukladacieho priestoru, ak vykonáte proces v niekoľkých krokoch. Navyše, každý, ktorého odporučíte, dostane 1 GB dodatočného priestoru až do 20 GB.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

pCloud používa 256-bitové šifrovanie AES na ochranu súborov v pokoji a protokol TLS / SSL na ich ochranu počas prenosu pred hrozbami, ako sú útoky typu človek v strede. 

Táto služba poskytuje šifrovanie s nulovými znalosťami vo forme pCloud Crypto, čo je platený doplnok, ktorý stojí 3,99 dolárov mesačne. Odporúčame vám ho získať, pretože pCloud uchováva vaše súbory v USA, čo ich robí predmetom amerických zákonov a predpisov. Čitatelia nám navyše hovoria, že program pCloud odstráni súbory, ktoré porušujú jeho podmienky, ak nepoužívate šifrovanie.

Upozorňujeme, že ak zabudnete heslo pCloud, nebude možné obnoviť heslo priečinka Crypto. Na to môžete zabrániť niektorým z najlepších správcov hesiel.

pCloud používa dvojfaktorové overenie na ochranu vášho účtu, ak niekto ukradne vaše heslo. To však neznamená, že by ste mali byť leniví a mali by ste si vytvoriť slabé heslo. Stále by ste mali byť silní.

pCloud nemá globálnu sieť serverov. Udržuje ich v USA. To však neovplyvnilo naše prenosové rýchlosti, pretože naše testy ukázali rýchlosti porovnateľné s inými službami. Navyše, blokový prenos pomôže pri následných nahrávaniach. Ak prenosy zaberajú príliš veľkú šírku pásma, môžete ich obmedziť v nastaveniach pracovnej plochy.

Zaradili sme pCloud na začiatok tohto zoznamu, pretože má konkurenčné ceny, silnú bezpečnosť, príjemných a ľahko použiteľných klientov a vysoké rýchlosti. Ak sa chcete dozvedieť podrobnosti o službe, prečítajte si našu recenziu pCloud.

2. Tresorit

Tresorit patrí medzi najbezpečnejšie služby cloudového úložiska vďaka šifrovaniu s nulovými znalosťami a ďalším bezpečnostným funkciám. Je to však kvôli tomu drahšie.

Jeho desktopový klient pracuje na Linuxe a je jasný a ľahko použiteľný. Je tiež jedným z najlákavejších na trhu. Užívateľské prostredie je však zložitejšie, pretože na synchronizáciu súborov musíte vytvoriť jednotlivé synchronizačné priečinky s názvom „tresory“. 

Tresorit-homepage-2019

Na prístup k cloudovému úložisku môžete použiť aj webovú aplikáciu Tresorit. Má atraktívny a minimálny dizajn, ktorý sa ľahko naviguje.

Aplikácia smartphonu spoločnosti Tresorit funguje na systémoch Android a iOS. Môžete ho použiť na prístup k cloudovému úložisku, sprístupnenie súborov na použitie v režime offline a na odovzdávanie fotografií a videí z telefónu. Navyše môžete pridať zámok prístupového kódu, aby bol bezpečnejší.

Najlacnejším plánom od spoločnosti Tresorit je prémia, vďaka ktorej získate späť 10,42 dolárov mesačne a získate iba 200 GB úložného priestoru. Druhý osobný plán, Solo, poskytuje 2 TB priestoru za 24 dolárov mesačne.

Ak potrebujete úložisko pre svoje podnikanie, môžete použiť jeden z obchodných plánov spoločnosti Tresorit. Small Business predstavuje 20 dolárov na používateľa mesačne za 1 TB úložného priestoru pre každého používateľa. Podnikanie má v súčasnosti zľavu 50 percent, vďaka čomu je mesačne 12 dolárov na používateľa. Ak potrebujete ubytovať 100 alebo viac používateľov, potrebujete Enterprise plán, ktorý je 24 dolárov na používateľa mesačne. 

Neexistuje žiadny bezplatný plán, ale na vyskúšanie služby môžete použiť bezplatnú skúšobnú verziu.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Tresorit

Tresorit používa 256-bitové šifrovanie AES na ochranu súborov v pokoji, šifrovanie s nulovými znalosťami na zaistenie vášho súkromia a protokol TLS na zabránenie útokom, ktoré sa zameriavajú na súbory počas prenosu. Navyše je k dispozícii dvojfaktorové overenie, ktoré chráni váš účet v prípade, že niekto ukradne vaše poverenia.

Spoločnosť Tresorit má servery v dátových centrách spoločnosti Microsoft Azure v Írsku a Holandsku. Tieto dátové centrá majú 24/7 bezpečnosť, biometrické skenovanie a dohľad. Spĺňajú aj najnovšie normy ISO. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe Azure, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure.

Počas našej kontroly v Tresorite sme testovali prenosové rýchlosti Tresoritu. Rýchlosti nahrávania boli priemerné, ale rýchlosti sťahovania boli pomalšie, ako sme očakávali. Ak zistíte, že Tresorit vám bráni v práci alebo máte obmedzený dátový plán, môžete obmedziť šírku pásma siete.

Z dôvodu vysokých cien sme ho umiestnili na druhom mieste. Je to vynikajúca služba vďaka silným bezpečnostným funkciám a príjemnému užívateľskému prostrediu.

3. MEGA

MEGA bola spustená v roku 2013 a často ju uvádzame v našich bezpečnostných oknách vďaka šifrovaniu s nulovými znalosťami, ktoré sa rozširuje aj na zdieľanie odkazov. Je to tiež jedna z mála služieb, ktorá ponúka podporu systému Linux. Klient MEGA pre stolné počítače hrá pekne s tučniakom a jeho jasným a ľahkým použitím. 

Webový klient je jednoduchý a užívateľsky prívetivý. Je tiež rýchly, umožňuje vám súbory presúvať myšou kdekoľvek, kde ich chcete nahrať, a umožňuje rýchly prístup k najužitočnejším funkciám pomocou ponuky kliknutia pravým tlačidlom myši.

MEGA-Homepage-2018

Mobilné aplikácie fungujú ako kúzlo a sú k dispozícii pre Android a iOS. Hlavné zobrazenie obrazovky vám umožňuje prehliadať vaše súbory a menu v dolnej časti vám umožňuje prístup k chatu, offline súborom, kamere a nahrávať a prezerať zdieľané priečinky. Môžete tiež povoliť automatické nahrávanie vašich fotografií a videí.

MEGA má štyri plány: PRO LITE, PRO I, PRO II a PRO III. Za plán PRO LITE, ktorý vám získa iba 200 GB úložného priestoru a 1 TB prevodu, musíte platiť 5,69 dolárov mesačne. PRO I je 11,20 dolárov mesačne a získate 1 TB úložného priestoru a 2 TB transferu. Je to drahšie ako plán 2TB spoločnosti pCloud.

MEGA nemá žiadny ekvivalentný plán k tomu, ale PRO PRO plán dostanete 4 TB úložiska a 8 TB prevod za 22,41 dolárov mesačne. PRO III ponúka 8 TB úložného priestoru a 16 TB prenosu za 33,62 $ mesačne. Ak platíte rok vopred za akýkoľvek plán, dostanete dva mesiace zadarmo.

Na osladenie obchodu ponúka spoločnosť MEGA bezplatný plán, ktorý pôvodne ponúka 50 GB voľného miesta, ale po chvíli klesne na 15 GB..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči MEGA

MEGA sa prezentuje ako spoločnosť na ochranu súkromia, preto neprekvapuje, že svojim používateľom ponúka súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end. Používa 128-bitové AES, ktoré nie sú také silné ako 256-bitové AES, ale nikto to nedokázal prelomiť, pokiaľ to niekto vie. MEGA tiež používa protokol TLS na ochranu údajov počas prenosu a ponúka dvojfaktorové overenie.

Jeho zdrojový kód je navyše verejný, takže ktokoľvek, kto sa chce dovnútra pozrieť na bezpečnosť MEGA, môže tak urobiť.

MEGA má servery v Európe, Kanade a na Novom Zélande, ale to nám nepomohlo dosiahnuť očakávané rýchlosti. MEGA bola pomalšia ako priemer a nepomáha to, že nepoužíva kopírovanie súborov na úrovni bloku. Navyše, mnoho používateľov si sťažuje na svoje pomalé rýchlosti v našej MEGA recenzii.

4. Dropbox

Dropbox je názov domácnosti už dlhú dobu. Je obľúbený vďaka svojej vynikajúcej používateľskej skúsenosti, ktorá zahŕňa podporu systému Linux.

Ak ju chcete používať v systéme Linux, musíte si nainštalovať svojho desktopového klienta, ktorý pozostáva z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka. Toto je bežný model synchronizácie, ktorý Dropbox vynašiel v roku 2007. Klient je tenký, takže nájdete, čo potrebujete, bez problémov.

Dropbox online súbory Slide1

Posuvník na synchronizáciu priečinkov Dropbox

Požiadavka na súbor Dropbox Slide4

Selektívna synchronizačná snímka Dropbox5

predchádzajúca

Ďalšie

Webový klient má rovnaké funkcie. Je jasný, ľahko použiteľný a rýchly. Môžete ich jednoducho presunúť myšou a začať ich odovzdávať.

Mobilná aplikácia, ktorá je určená pre Android a iOS, je tiež hračka. Umožňuje vám automaticky zálohovať fotografie a videá, skenovať dokumenty, sprístupňovať súbory offline a pristupovať k Dropbox Paper. Ak je pre vás Dropbox Paper nový, môžete sa o ňom dozvedieť viac v recenzii Dropbox Paper.

Dropbox udržuje svoju cenovú schému jednoduchú, pretože má iba dva plány pre osobných používateľov. Prvý z nich plus je 11,99 dolárov mesačne alebo 119,88 dolárov ročne. Poskytuje 2TB úložného priestoru. Ak to pre vás ďalší plán nie je dosť, Professional, dá vám 3 TB za 19,99 dolárov mesačne alebo 199,00 dolárov ročne.

Pred rozhodnutím sa prihlásiť na odber môžete Dropbox otestovať pomocou bezplatného plánu. Ponúka skromný 2 GB úložného priestoru.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám Dropbox páči

Dropbox používa protokol TLS so 128-bitovým AES na ochranu vašich súborov počas prenosu a 256-bitový AES na šifrovanie súborov v pokoji. Je to dobrá úroveň zabezpečenia, ale Dropbox dešifruje vaše súbory, aby extrahoval metadáta na indexovanie, keď sa dostanú na jeho servery, a neskôr ich zašifruje.. 

Vaše metadáta navyše zostávajú v čistom texte na samostatnom serveri. To znamená, že súkromné ​​šifrovanie nie je k dispozícii. Aby ste to obišli, môžete použiť Boxcryptor, súkromný doplnok šifrovania, aby ste si boli istí, že nikto z Dropboxu nemôže čítať vaše súbory. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Boxcryptor.

Hoci Dropboxu chýba súkromné ​​šifrovanie, chýba mu dvojfaktorová autentifikácia. Okrem toho môžete monitorovať prepojené zariadenia, aktívne webové relácie a aplikácie tretích strán pomocou prístupu k svojmu účtu zo stránky zabezpečenia svojho účtu. Ak si myslíte, že je niečo podozrivé, môžete zakázať prístup k svojmu účtu.

Dropbox udržuje svoje servery v USA, takže prenosové rýchlosti budú závisieť od toho, ako blízko ste k nim. Dropbox bol pri našich testoch prenosu rýchly a vďaka synchronizácii na úrovni blokov funguje lepšie aj pri prenose už nahraných súborov. Dropbox to vynašiel, takže niet divu, že to funguje tak dobre. Výsledky testov rýchlosti nájdete v našej recenzii Dropboxu. 

5. Koofr

Koofr je služba cloudového úložiska založená v Slovinsku, ktorá posilňuje rad služieb, ktoré podporujú Linux. Klient pre stolné počítače sa riadi bežným synchronizačným modelom a s jeho používaním nebudete mať žiadne problémy, pretože je jasný a intuitívny. 

Ak ste na cestách, môžete sa spoľahnúť na webového klienta. Je tiež užívateľsky prívetivý. Má veľa negatívnych priestorov, vďaka ktorým je prehľadnejší a umožňuje vám rýchlo nájsť to, čo hľadáte. Funguje to dosť rýchlo, že máte pocit, že pracujete s počítačovou aplikáciou.

Koofr-homepage-2018

Aplikácia smartfónu je k dispozícii pre systémy iOS a Android. Jeho používanie je jednoduché a rozhranie je jasné a atraktívne. Má rovnaké funkcie ako webová aplikácia, ale umožňuje vám tiež používať súbory offline. Ihneď po ich vytvorení môžete nahrať existujúce mediálne súbory, ako aj fotografie a videá.

Koofr má dobrú flexibilitu plánu vďaka svojim piatim plateným programom, ale ich hodnota nie je o čom sa chváliť. 

Prvý plán, S, je iba 57 centov za mesiac a získate 10 GB úložného priestoru. M stojí 1,14 dolárov mesačne za 25 GB. L získate 100 GB za 2,28 dolárov mesačne. XL je 4,55 dolárov mesačne za 250 GB a nakoniec, XXL je 11,38 dolárov mesačne za 1 TB priestoru.

Bezplatný plán, Starter, vám ponúka 2 GB úložného priestoru, čo je malé množstvo, ale dosť na otestovanie služby.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Koofr

Koofr používa 256 bitov AES na šifrovanie súborov v pokoji a protokol TLS / SSL na ich ochranu na ich serveroch. Žiaľ, neexistuje žiadne súkromné ​​šifrovanie, ktoré by zaistilo vaše súkromie.

Do akej miery ste blízko k serverom spoločnosti Koofr, bude hrať veľkú úlohu pri rýchlosti prenosu. Keď sme robili naše testy rýchlosti, boli sme pomerne blízko, takže naše rýchlosti boli rýchle. Koofr však nepoužíva synchronizáciu na úrovni blokov na urýchlenie následných nahrávaní. Viac informácií o rýchlostiach spoločnosti Koofr a jej ďalších funkciách nájdete v našej recenzii spoločnosti Koofr.

Záverečné myšlienky

Aj keď nie je veľa služieb, ktoré podporujú Linux, medzi tými, ktoré ich používajú, sú aj skvelé služby. Z nich sme si vybrali pCloud ako špičkovú službu vďaka svojej silnej bezpečnosti, konkurencieschopným cenám, dobrému užívateľskému zážitku a rýchlym rýchlostiam.

pCloud je náš najlepší výber, ale to neznamená, že ostatní v tomto zozname nie sú životaschopnými možnosťami, aspoň v konkrétnych prípadoch použitia. Ak si ceníte svoju bezpečnosť, možno budete chcieť venovať viac peňazí a predplatiť si drahší Tresorit. Prípadne sa môžete prihlásiť na odber MEGA, ktorá je lacnejšia a má 15 GB bezplatného plánu, ale nemá rýchle a stabilné prenosové rýchlosti.

Dropbox má vysoké rýchlosti a používa synchronizačný algoritmus na úrovni blokov spolu so skúsenosťami používateľov, ktorí sú v popredí služieb cloudového ukladania, ale neobsahuje toľko funkcií zabezpečenia, ako sú naše prvé dve tipy, a nie je to lacné. Nakoniec by ste mohli ísť s Koofrom, ak nepotrebujete veľa úložného priestoru a nevadí vám nedostatok súkromného šifrovania..

Čo si myslíte o našich výberoch? Máš obľúbeného? Existuje nejaká služba, ktorú sme zmeškali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map