Najlepšie cloudové úložisko pre dokumenty v roku 2020: práca v režime offline

Predstavte si scénu: Napísali ste dôležitý dokument na svojom počítači a zrazu sa zrútil. Váš pevný disk zlyhal a stratili ste údaje. Toto je situácia, ktorá sa stáva príliš často, ale je to taká situácia, ktorej sa dá vyhnúť uložením dokumentov v cloude.


Investovanie do najlepšieho cloudového úložiska pre dokumenty znamená, že si môžete byť istí, že ak stratíte svoje dáta v dôsledku zlyhania hardvéru alebo počítačových útokov, môžete ich obnoviť a rýchlo pokračovať v práci. Aby sme vám mohli pomôcť pri výbere najlepšieho poskytovateľa, vytvorili sme užší zoznam piatich najlepších služieb ukladania v cloude pre písané súbory.

Aký je najlepší cloudový ukladací priestor pre dokumenty?

 1. Sync.com – Veľká bezpečnosť a bezplatný plán
 2. OneDrive – Office Online integrácia
 3. Disk Google – väčšinou zadarmo a prístup k dokumentom Google
 4. Dropbox – rýchla synchronizácia
 5. iCloud – Funguje dobre s počítačmi Mac

Pre vaše dokumenty existuje veľa skvelých poskytovateľov ukladacieho priestoru v cloude, ale server Sync.com je ľahko jedným z našich obľúbených. Vďaka bezproblémovej synchronizácii súborov medzi mobilnými a stolnými klientmi máte prístup k súborom dokumentov na cestách aj na serveri Sync.com, pričom môžete využívať výhody pôsobivého zabezpečenia..

OneDrive a Disk Google prichádzajú s ohľadom na editáciu dokumentov vďaka integrácii Office a Google Docs, zatiaľ čo Dropbox a iCloud uľahčujú editáciu dokumentov z Windows, Mac a mobilných zariadení.

Pozrime sa na každého poskytovateľa, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa, ktorý z vašich úložísk dokumentov je najlepší.

1. Sync.com

Nebojíme sa priznať, že sme veľkými fanúšikmi stránky Sync.com. Neustále sa nachádza v hornej časti našich užších zoznamov a hodnotí sa ako jedna z najlepších možností ukladania fotografií v cloude okrem iného. Ako ukazuje naša recenzia Sync.com, je to tiež jeden z najlepších (ak nie najlepších) cloudových úložísk pre vaše dôležité dokumenty.

sync.com-sync-web-app

Zabezpečenie Sync.com

Najprv si povedzme o bezpečnosti. Ak sa obávate o svoje citlivé dokumenty, Sync.com sa o problém postará vďaka dvojfaktorovej autentifikácii, ochrane hesiel súborov a 256-bitovému šifrovaniu AES, čo výrazne znižuje pravdepodobnosť straty prístupu k vašim súborom alebo nutnosti mať hackeri ich napadli.

Vďaka tejto úrovni zabezpečenia je pre nás Sync.com najlepším poskytovateľom cloudových úložísk s nulovými znalosťami na súčasnom trhu a jediným poskytovateľom na tomto zozname, ktorý poskytuje túto úroveň zabezpečenia. 

Sync.com neponúka integráciu s inými službami, ako sú napríklad Office alebo Dokumenty Google, namiesto toho uprednostňuje bezpečnosť pred produktivitou a v tomto procese sa odlišuje od ostatných poskytovateľov..

To znamená, že to nie je dobrá voľba pre spoluprácu na vašich súboroch, takže ak chcete vytvárať a upravovať dokumenty ako tím, budete sa musieť pozrieť na náš najlepší cloudový úložný priestor pre užší výber spolupráce..

Ako služba zálohovania vašich dokumentov však nemôžete mať chybu na serveri Sync.com. Dokonca aj s bezplatným účtom Sync.com môžu používatelia využívať až 30 dní verzovania súborov, čo vám umožní vrátiť späť zmeny v súboroch dokumentov, ak urobíte chybu alebo ak vás zasiahne ransomware..

Nemusíte sa obávať ani redundancie súborov. Sync.com používa technológiu RAID na ochranu pred zlyhaním hardvéru vo svojich dátových centrách, aby zabezpečil, že riziko trvalej straty súborov je extrémne malé..

Cena Sync.com

Sync.com tiež prichádza s celkom primeraným 5 GB voľného úložného priestoru, ktorý vám umožní uložiť značný počet dokumentov skôr, ako budete musieť platiť. Túto sumu môžete tiež zvýšiť, ak odošlete nových používateľov na adresu Sync.com. Každý nový používateľ vám dá ďalšiu úložnú kapacitu 1 GB až do limitu 20 GB.

Ak chcete používať server Sync.com ako primárne úložisko online, môžete si pozrieť jeho platené plány, ktoré sa pohybujú od 200 GB do 4 TB, čo stojí 60 až 180 dolárov ročne..

2. OneDrive

Na rozdiel od stránky Sync.com, kde je bezpečnosť pred produktivitou prioritou, spoločnosť Microsoft zvolila iný prístup s úložiskom spoločnosti Microsoft OneDrive v cloude. Ako sme spomenuli v našej recenzii OneDrive, táto služba je komplexná a integruje sa s aplikáciami balíka Office online a na pracovnej ploche. 

Súbory webového rozhrania OneDrive

Integrácia OneDrive a Office

Integrácia je bezproblémová, vďaka čomu je hodnotným vstupom na vrchol nášho užšieho výberu. Úložný priestor pre dokumenty balíka Office môžu využívať aj bezplatní používatelia, a to vďaka službe Office Online, funkčnej verzii predplatenej služby Office 365..

To znamená, že kdekoľvek idete, môžete vytvárať a upravovať súbory pomocou balíka Office. Dokumenty programu Word, tabuľky programu Excel a prezentácie programu PowerPoint: Všetky je možné vytvárať, ukladať a upravovať z úložnej jednotky OneDrive. Aplikácia OneDrive sa dodáva s kopírovaním súborov na úrovni bloku, aby sa všetky zmeny, ktoré urobíte v súboroch na vašom počítači, rýchlo načítali. 

Ak používate program OneDrive for Business, môžete využiť množstvo funkcií spolupráce, vďaka ktorým je tímová práca jednoduchým procesom. Odkazy na súbory môžete zdieľať prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych médií a určitým používateľom môžete obmedziť prístup k svojim súborom.

Môžete dokonca telefonovať cez Skype prostredníctvom webovej aplikácie OneDrive a pridávať ďalšie funkcie pre používateľov, ktorí hľadajú spoluprácu na dokumentoch.

Zabezpečenie OneDrive

Spoločnosť Microsoft nie vždy umiestnila zabezpečenie na jednu z priorít programu OneDrive, ale všetko sa zmenilo. Teraz podporuje 256-bitové šifrovanie AES pre maximálnu bezpečnosť. OneDrive tiež používa protokol TLS, aby zabránil úspechom útokov typu človek v strede. 

To neznamená, že vaše súbory sú úplne bezpečné. Microsoft je spoločnosť v USA, ktorá podlieha svojim zákonom, ktoré sú obzvlášť drakonické, pokiaľ ide o ochranu súkromia. Snooping od vládnych agentov je pravdepodobne nepravdepodobný, ale je to stále možné. Ak vás to zaujíma, možno budete musieť vyhľadať iných poskytovateľov ukladania dokumentov v tomto zozname.

OneDrive Pricing

Podobne ako Sync.com, OneDrive prichádza s 5 GB úložného priestoru zadarmo. Drahšie plány sa dodávajú s ďalším úložným priestorom a predplatným Office 365, ktorý vám poskytuje plný prístup k Office. Tieto náklady začínajú na 69,99 dolárov ročne na 1 TB úložiska a až na 99,99 dolárov ročne na 6 TB úložiska. Plány OneDrive sú k dispozícii mesačne, od 6,99 do 9,99 dolárov mesačne.

3. Disk Google

Keby to bola hra s číslami, spoločnosť Google by ju udriela z parku a služba by si objednalo približne 1 miliarda používateľov. Nie je žiadnym prekvapením, prečo sa Disk Google integruje s celým balíkom produktivity služby Dokumenty Google, ako aj s ďalšími službami Google, ako je napríklad Gmail. Môžete si pozrieť celú recenziu na Disku Google.

Webové rozhranie služby Disk Google

Táto integrácia znamená, že môžete vytvárať dokumenty vo všetkých hlavných formátoch priamo z úložiska Disku Google. Ak chcete, môžete vytvárať dokumenty, tabuľky a prezentácie spracované pomocou programu Word a podľa potreby ich exportovať do formátov vhodných pre kanceláriu..

Disk Google a spolupráca

Ak hľadáte funkcie spolupráce bez prihlásenia na obchodný plán, mali by ste zvážiť Disk Google s Dokumentmi Google. Súbory môžete upravovať súčasne s ostatnými, vrátane pridávania komentárov. 

Môžete sa tiež vrátiť späť k starším kópiám svojich súborov pomocou rozsiahleho systému verzií, ktorý ukladá všetky vykonané úpravy, ako aj prezeranie minulých zmien. Úložisko Disku Google môžete integrovať aj s inými službami tretích strán.

Disk Google vám umožňuje ľahko zdieľať súbory s ostatnými, aj keď neposkytuje funkcie vypršania platnosti odkazu alebo funkcie na ochranu heslom súborov. 

Zabezpečenie Disku Google

Ako iná spoločnosť so sídlom v USA by sme zvyčajne váhali Google príliš chváliť, pokiaľ ide o bezpečnosť alebo ochranu osobných údajov. Spoločnosť však vykonáva pravidelné a nezávislé bezpečnostné audity svojich služieb platformy Cloud vrátane služby Disk Google. Ponúka tiež program odmien pre testerov penetrácie, ktorí nachádzajú potenciálne bezpečnostné riziká.

Google šifruje vaše súbory, ale používa slabšie 128-bitové šifrovanie AES, hoci na zastavenie útokov typu človek v strede používa protokol TLS. Nevýhodou je šifrovací kľúč, takže Disk Google nie je poskytovateľom nulových znalostí.

Svoj účet však môžete zabezpečiť dvojfázovým overením. To by malo znížiť šance na stratu kontroly nad vaším účtom, hoci to nie je hlúpe riešenie.

Jedným z veľkých varovných signálov, ktoré vás môžu zbaviť služby Disk Google, je zapojenie spoločnosti Google do projektu PRISM. Ak to nestačí na to, aby vás to odložilo, spoločnosť Google tiež na marketingové účely skontroluje vaše súbory a obsah (vrátane vašich e-mailových správ Gmail).

Našťastie, Disk Google dobre spolupracuje s Boxcryptorom, takže môžete svoje súbory zašifrovať a šifrovací kľúč si môžete uložiť ešte predtým, ako ich odovzdáte, aby ste získali ďalšiu ochranu (pozrite si našu kontrolu Boxcryptora).

Ceny na Disku Google

Vďaka veľkému 15 GB voľného úložného priestoru je Disk Google stále jedným z najlepších poskytovateľov bezplatných úložísk typu cloud na trhu. Toto pôsobivé bezplatné úložisko potrebujete iba na registráciu do účtu Google.

Ak to nestačí, môžete upgradovať na plány od 100 GB až po neuveriteľných 30 TB; 100 GB úložného priestoru vás bude stáť 1,99 dolárov mesačne (alebo 19,99 dolárov ročne), až 299,99 dolárov mesačne za 30 TB úložného priestoru.

4. Dropbox

Ako jedna z najskorších cloudových jednotiek na spotrebiteľský trh je Dropbox vhodnou voľbou pre ukladanie cloudu dokumentov. Zameriava sa hlavne na osobných používateľov, ako ukazuje naša recenzia Dropboxu, ale ponúka aj funkcie a plány zamerané na podnikových používateľov.

Dropbox-web-app

Dropbox sa nesnažil nasledovať model spoločnosti Google, ktorý vyvíjal vlastný balík produktivity okrem Dropbox Paper, aplikácie na spracovanie textu, ktorá sa zameriava na funkcie. Namiesto toho ponúka Dropbox úplnú integráciu s balíkom Office Online, čo vám umožňuje upravovať a vytvárať dokumenty na cestách pomocou programov Word, Excel alebo PowerPoint.

Funkcie Dropboxu

Kľúčové vlastnosti – napríklad synchronizácia na úrovni blokov a inteligentná synchronizácia (na výber súborov a priečinkov, ktoré chcete synchronizovať s počítačom bez vyčerpania úložného priestoru na pevnom disku) – predvádzajte rodokmeň Dropboxu ako prvý zo služieb na synchronizáciu súborov typu cloud. Firemní používatelia majú ešte viac funkcií, ako bude vysvetlené v našej recenzii firmy Dropbox.

Ak využívate program Plus Plus, môžete využiť verziu verzií súborov, ktorá vám umožní obnoviť odstránené alebo zmenené súbory do 30 dní. Dlhšie obdobia sú k dispozícii v profesionálnom a obchodnom pláne.

Aj keď to nie je priorita pre ukladanie dokumentov, Dropbox tiež ponúka možnosti prehrávania médií, čo mu pomáha robiť to najlepšie cloudové úložisko pre užší výber videí.. 

Ak chcete zdieľať svoje súbory s ostatnými, Dropbox ponúka dobrú sadu funkcií spolupráce, plus možnosť nastaviť úrovne prístupu k svojim súborom a priečinkom a generovať odkazy na zdieľanie e-mailov alebo sociálnych médií..

Zabezpečenie schránky

Dropbox nie je poskytovateľom nulových vedomostí, ale ponúka pre vaše súbory 256-bitové šifrovanie AES, hoci dešifruje vaše súbory na kontrolu metadát, keď sa odovzdajú.. 

Podobne ako v prípade Disku Google, ak chcete vylepšiť zabezpečenie súboru Dropbox, môžete ho skombinovať s Boxcryptorom a získať tak úplnú kontrolu nad šifrovaním súborov. Týmto sa vaše dokumenty budú uchovávať v bezpečí, aj keď Dropbox čelí inému porušeniu údajov.

Cena schránky Dropbox

S 2 GB bezplatného úložiska nie je Dropbox najlepším poskytovateľom bezplatného úložiska. Bezplatný plán Dropboxu vám bráni v používaní mnohých funkcií, ktoré sme spomenuli, okrem zdieľania súborov.

Dva platené programy pre jednotlivcov dramaticky zvyšujú úložisko Dropbox a prístup k funkciám. Dropbox Plus vrátane 2 TB úložiska a 30-dňové vytváranie verzií súborov začína na 9,99 dolárov mesačne. 

Drahší program Dropbox Professional obsahuje 3 TB úložného priestoru a množstvo ďalších funkcií, vrátane AutoOCR pre skenovanie dokumentov, začínajúc na 16,48 dolárov mesačne. 

Ani jeden z týchto programov však nie je najlacnejší, najmä v porovnaní s alternatívami, ako je napríklad Disk Google. Ak však hľadáte neobmedzené úložisko online, služba Dropbox to ponúka za 25 dolárov mesačne.

5. iCloud

Veľa produktov, ktoré sme pokryli, bude fungovať dobre (alebo primerane dobre) na systémoch MacOS, ale iba jeden je postavený na pamäti spoločnosti Apple. iCloud je služba úložiska cloud spoločnosti Apple, ku ktorej má prístup každý vlastník zariadenia Apple, ako to ďalej vysvetľuje naše hodnotenie iCloud..

iCloud

Najväčším predajným miestom iCloudu môže byť, žiaľ, najväčší problém, najmä ak ste niekto, kto rád kombinuje a zhoduje vaše moduly gadget. Dôvodom je, že iCloud funguje najlepšie na zariadeniach Apple, pre ktoré je určený, takže je ťažké ich používať v systéme Windows alebo na iných mobilných zariadeniach, ako je Android.

Integrácia iCloud

Najväčšou výhodou iCloud je integrácia. Na nastavenie iCloudu nemusíte robiť nijaké zvláštne opatrenia, pretože je to výhodné pre majiteľov účtov Apple. Aplikácia iCloud vám ponúka prístup ako samostatná úložná jednotka v aplikácii macOS Finder, ako aj v nastaveniach systému iOS pre zálohy zariadení.. 

Ak vytvárate dokumenty, nie je jednoduchšie ich používať, pretože môžete ukladať do svojho úložiska iCloud priamo v aplikáciách Office pre Mac alebo Apple iWork. Ak sú vaše súbory uložené niekde inde, môžete ich presunúť na svoju jednotku iCloud, akoby ste presúvali súbory do iného priečinka.

Bezpečnosť je prioritou spoločnosti Apple a prechádza k dvojfaktorovej autentifikácii používateľských účtov Apple. Používatelia s novšími produktmi spoločnosti Apple môžu tiež využívať prihlásenie do systému Touch ID pre iCloud a akékoľvek zmeny účtu.

Apple je však stále spoločnosť v USA, preto odporúčame šifrovať vaše najcitlivejšie súbory ešte pred ich odovzdaním do iCloud. Spoločnosť Apple ponúka 128-bitové šifrovanie AES, ale – podobne ako iní poskytovatelia, ako napríklad Disk Google – nejde o systém s nulovými znalosťami, čo znamená, že je možné, aby spoločnosť Apple dešifrovala vaše údaje..

Spoločnosť Apple je však známa tým, že pri presadzovaní práva je tvrdá a spoločnosť pravidelne odmieta vyhovieť požiadavkám na odomknutie zariadení a údajov. To je dobré znamenie, aj keď by ste mali zostať trochu ostražití.

Úložné plány iCloud

S 5 GB voľného úložného priestoru majú používatelia iCloud dostatok miesta na to, aby začali ukladať svoje najdôležitejšie súbory. Môžete upgradovať na platené programy, od 50 GB do 2 TB, s možnosťou zdieľania úložiska s rodinnými príslušníkmi o drahších programoch.

Tieto plány vám poskytnú späť 0,99 dolárov mesačne za 50 GB úložného priestoru a až 9,99 dolárov mesačne za 2 TB. 

Ako sme si vybrali našich poskytovateľov

Ak ste si prečítali niektorú z našich predchádzajúcich recenzií a zakrúhlení v cloude, viete, že tu nie sme, aby sme veci na cukrový koláč pripravili. Ak je poskytovateľ dobrý, odporúčame ho a ak nie, neurobíme – je to také jednoduché.

Predtým, ako ich umiestnime na naše zoznamy, posudzujeme každého poskytovateľa na základe jeho výhod, pričom skúmame jeho úložnú kapacitu, celkové vlastnosti, kvalitu zabezpečenia, cenové plány a aké ľahké je ich použitie. Preto sa tu odporúča web Sync.com, ale radi vám tiež odporučíme poskytovateľov bezplatných cloudových úložísk, ako je Disk Google.

Záverečné myšlienky

Na ukladanie dokumentov by ktorýkoľvek z piatich poskytovateľov úložísk v cloude na tomto zozname pracoval dobre, ale server Sync.com získava najvyššie hlasovanie vďaka šifrovaniu s nulovými znalosťami, ktoré vám dáva kontrolu nad bezpečnosťou vašich súborov.. 

Veľké mená, ako sú OneDrive a Disk Google, však ešte nie sú pozadu vďaka integrovanej integrácii s balíkom Office a Dokumentmi Google. Ak potrebujete riešenie, ktoré funguje dobre na počítačoch Mac, potom by iCloud bola dobrou alternatívou, hoci používatelia viacerých platforiem považujú Dropbox za skvelú jednotku cloud pre svoje dôležité súbory.. 

Ak máte svoje vlastné myšlienky a názory, nebojte sa ich zdieľať – zanechajte komentár nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map