Najlepšie bezplatný softvér na obnovu dát do roku 2020: Vaše údaje sú späť bez akýchkoľvek nákladov

Náhodné vymazanie súboru alebo poškodenie súboru môže byť bolesť hlavy, najmä ak nevyužívate cloudové úložisko alebo online zálohu. Obaja bežne podporujú obnovu odstránených súborov a vytváranie verzií, aby vám pomohli z takýchto zaseknutí. V prípade, že nepoužívate cloud, vaša jediná šanca získať späť stratené alebo poškodené dáta je často hodiť kockami pomocou softvéru na obnovu dát..


S týmto prístupom existujú dva problémy. Prvým je, že softvér na obnovu údajov nefunguje vždy. Druhým je, že softvér na obnovu dát môže byť drahý, pričom špičkové nástroje stoja približne 100 dolárov alebo viac za licenciu.

V tejto príručke uvedieme niektoré z najlepších možností obnovy bezplatných údajov. Mnohé z uvedených nástrojov sú radšej ako výber druhoradých skúšobných verzií profesionálnych nástrojov ako Stellar Data Recovery a Prosoft Engineering Data Rescue. Názvy, ktoré nájdete v našej najlepšej softvérovej príručke na obnovu údajov, sú zvýraznené.

Predtým, ako sa dostaneme na zoznam, povedzme si však viac o niektorých funkciách a vlastnostiach, ktoré sme pri kompilácii hľadali.

Čo robí bezplatný softvér na obnovu dát najlepší

V nástroji na obnovenie údajov je veľa vecí, ktoré treba hľadať, a to, že hľadáte bezplatnú možnosť, neznamená, že sa budete musieť uspokojiť s buggy alebo nemotorným softvérom..

Mnohé z najlepších možností vám umožňujú obnoviť určité množstvo údajov skôr, ako prejdete na platenú verziu. Ľudia však najčastejšie hľadajú bezplatné riešenia na obnovu dát, pretože to nie je nástroj, ktorý bežne potrebujú.

S ohľadom na to sme sa rozhodli zahrnúť softvér s obmedzeným obnovením, aby sme mohli navrhnúť možnosti, ktoré sa nielen všeobecne ľahšie používajú, ale sú schopnejšie ako väčšina riešení, ktoré sú vždy bezplatné..

V tejto súvislosti kladieme veľký dôraz na výkonnosť, pokiaľ ide o čas na obnovenie a úspešnosť obnovy. Preskúmali sme tiež, aké typy súborov je možné obnoviť, vrátane dokumentov, videí, obrázkov a zvukových súborov.

Nakoniec sme zvážili používateľskú skúsenosť. Testovali sme množstvo nástrojov na obnovu údajov a narazili sme na príliš veľa nedbalých, ťažko navigovateľných nástrojov. Pretože softvér je navrhnutý ako obslužný program, neznamená to, že musí vyzerať ako softvér vyvinutý v roku 1990.

Sprievodca obnovením údajov EaseUS

Sprievodcu obnovením údajov programu EaseUS sme nazvali najvyššou možnosťou pre tento konkrétny článok. Dôvodom je to, že zatiaľ čo cena licencie EaseUS je približne rovnaká ako v prípade vedúceho odvetvia Stellar, môžete bezplatne získať späť dvakrát toľko údajov, kým za ne musíte zaplatiť..

Záchrana dát 2 GB vás môže dostať z množstva zaseknutí. Program EaseUS podporuje obnovu aj väčšiny typov súborov vrátane dokumentov, hudby, obrázkov a videa. Aj keď nie je schopný obnoviť údaje z optických médií, Sprievodca obnovením údajov okrem práce s pevným diskom vášho počítača podporuje aj obnovenie externých diskov, kariet SD a flash diskov..

S programom EaseUS však nemôžete obmedziť skenovanie na konkrétne typy súborov a môžete skenovať iba podľa oblastí a nie celého pevného disku naraz. Pred zotavením však môžete výsledky zoradiť podľa typu súboru a zobraziť ich náhľad. To vám pomôže čo najlepšie využiť túto bezplatnú obnovu 2 GB.

Rýchle skenovanie s programom EaseUS trvalo približne dve sekundy pri testovaní na oddiel s veľkosťou 518 GB, zatiaľ čo hlboké skenovanie trvalo takmer dve hodiny. Všetky naše testy viedli k úspešnému obnoveniu našich testovacích súborov, o čom sa dočítate v našej úplnej kontrole Sprievodcu obnovením údajov EaseUS.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia Sprievodca obnovením údajov EaseUS

EaseUS ide nad rámec podpory aj s niektorými z najcitlivejších a najpresnejších technikov, s ktorými sme sa stretli. Poskytuje sa e-mail aj live chat. Pre svojpomoc má spoločnosť tiež dôkladnú a prehľadateľnú databázu znalostí.

Používatelia, ktorí chcú kúpiť licenciu, sú tiež podporovaní obnovenie RAID serverov a zariadení úložného priestoru pripojeného k sieti (NAS).

Piriform Recuva

Hoci Piriform Recuva nie je taká fantázia alebo sú nabité funkciami ako špičkové riešenia ako Stellar a EaseUS, je oveľa priaznivejšia pre rozpočet. Súčasťou tohto hodnotenia je 100-percentná bezplatná verzia nástroja, ktorý na rozdiel od týchto špičkových riešení neobmedzuje množstvo údajov, ktoré môžete získať predtým, ako si musíte kúpiť licenciu..

Ako je uvedené v našej kompletnej recenzii programu Piriform Recuva, bezplatná verzia softvéru nemá žiadnu podporu, takže sa musíte cítiť pohodlne. Bezplatná verzia tiež nezahŕňa automatické aktualizácie softvéru ani obnovenie optických médií.

Ak sú tieto funkcie, ktoré potrebujete, dobrá správa je, že licencia pre Recuva Pro stojí iba 20 dolárov ročne. Aj keď tento softvér neodporúčame odborníkom v oblasti IT, existuje aj obchodná licencia za 35 dolárov ročne.

Piriform Recuva nie je k dispozícii pre používateľov počítačov Mac, ale v našich testoch sa osvedčila verzia systému Windows. Môžete vyhľadávať iba konkrétne typy súborov a spúšťať kontroly partícií alebo plných jednotiek. Súbory je možné obnoviť aj na externých jednotkách a vymeniteľných médiách. Karty SD nie sú podporované a program Recuva však nemožno použiť na obnovenie odstránených oddielov, ako sú naše prvé dve tipy.

Dokončenie rýchlych skenov trvá len pár sekúnd, zatiaľ čo hĺbkové skenovanie nášho 518 GB oddielu v skutočnosti bežalo dvakrát rýchlejšie ako pri Stellar a EaseUS. Všetky naše testovacie súbory boli úspešne stiahnuté, takže to určite funguje.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Piriform Recuva

O Recuve sa naozaj nemá čo povedať. Funguje to a je úplne zadarmo a pre mnohých používateľov to bude stačiť. Klient však nie je veľmi dobre navrhnutý a podpora, aj keď platíte za licenciu, je podpriemerná.

IOBit Undelete

IOBit Undelete je ďalší funkčný nástroj na obnovu dát, ktorý vás nikdy nebude stáť desetník. Funguje s videom, obrázkami, hudbou a dokumentmi a má jedno z jednoduchších rozhraní akéhokoľvek nástroja, s ktorým sme hrali..

Táto jednoduchosť z neho robí dobrú voľbu pre domácich používateľov, ktorí nepotrebujú nástroj nabitý funkciami. Pred dokončením obnovy môžete skontrolovať konkrétne typy súborov a často si môžete prezrieť naskenované súbory, čo je samo o sebe otázkou začiarknutia políčka a stlačenia tlačidla..

Veľkým nárazom na IOBit Undelete je, že nie je schopný spustiť hĺbkové skenovanie, čo znamená, že bude vo všeobecnosti menej úspešný ako iné možnosti. Funguje však dobre pri náhodných vymazaniach súborov a zvyčajne funguje dobre pri formátovaní oddielov a poškodení súborov.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám IOBit Undelete páči

IOBit Undelete je síce úplne zadarmo, ale má stále slušnú podpornú sieť, a to vďaka tomu, že spoločnosť zarába peniaze z iných produktov vrátane Advanced SystemCare Pro a DriveBooster Pro. Možnosti pomoci zahŕňajú e-mail a informačnú základňu.

PhotoRec

Nenechajte sa zmiasť menom: PhotoRec nie je len na obnovenie fotografií, aj keď na tento účel funguje naozaj dobre. Softvér v skutočnosti podporuje stovky rôznych typov súborov, vrátane dokumentov, zvuku a videa.

Niektorých ľudí však odradí, že softvér je založený na príkazovom riadku. Neexistuje žiadne vymyslené alebo nie tak fantastické rozhranie (pri pohľade na vás, Remo), ktoré vám uľahčí život.

Rozhranie príkazového riadku však nie je také ťažké, že ho väčšina používateľov nedokáže zistiť. A čo je dôležitejšie, PhotoRec je podporovaný výkonnou sadou algoritmov, ktoré dokážu spojiť dokonca aj veľmi poškodené súbory.

PhotoRec je tiež open source a úplne zadarmo. Môžete získať ľubovoľný počet údajov bez toho, aby ste museli platiť desetník. Nevýhodou, že je to bezplatný nástroj s otvoreným zdrojovým kódom, je však to, že podpora je dosť tenká.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia PhotoRec

PhotoRec pracuje so širokou škálou zariadení, nielen s počítačmi. To zahŕňa digitálne fotoaparáty, smartfóny, tablety, pamäťové karty a disky CD-ROM. Aj keď obnova oddielu nie je ponúkaná, pomocný softvér s názvom TestDisk tam môže pomôcť.

Podobne ako PhotoRec, aj TestDisk sa môže zdať trochu zastrašujúci kvôli prístupu na príkazovom riadku, ale je zadarmo a čo je dôležitejšie, funguje naozaj dobre.

Čestné uznanie: Wondershare

Rovnako ako Piriform Recuva je Wondershare ďalším rozpočtovým riešením na obnovu dát, ktoré sa nám skutočne páči pre domácich používateľov, hoci nie pre profesionálov v oblasti IT. Na rozdiel od Piriform Recuva máte však na zakúpenie softvéru limit 100 MB obnovy dát, než budete musieť kúpiť softvér..

Doživotná licencia stojí 40 dolárov za jeden počítač, čo nie je zlé riešenie pre funkcie, ktoré získate. Medzi ne patrí rýchle a hlboké skenovanie, skenovanie podľa typu súboru, vynikajúce funkcie triedenia a dokonca aj klonovanie. Wondershare funguje aj pre externé disky a väčšinu vymeniteľných médií, nie však pre SD karty.

Najväčšou nevýhodou softvéru je, že dokončenie hĺbkových skenovaní trvá pomerne dlho. V našich testoch podrobne opísaných v prehľade Záchrana dát spoločnosti Wondershare trvalo skenovanie 518 GB trvať sedem hodín.

Záverečné myšlienky

Pre tých, ktorí nemajú dostatok údajov na obnovenie, alebo pre tých, ktorým nevadí práca s nedostatočne vyvinutým softvérom, existuje celá rada bezplatných možností obnovenia údajov, ktoré môžete vyskúšať. Zdôraznili sme päť našich obľúbených položiek, ktorých vedieme tým, čo považujeme za dve najlepšie možnosti vo svojej triede, zadarmo alebo nie: Záchrana hviezdnych údajov a Záchrana dát spoločnosti Prosoft Engineering.

Okrem tých, na ktoré sme pristáli, však existuje oveľa viac možností. Trik spočíva v hľadaní nástroja, ktorý má výkonné skenovacie algoritmy, inak pravdepodobne strácate čas a pre niektorých z nás čas sú peniaze.

Najlepším riešením je, samozrejme, prevencia, a preto vám odporúčame pozrieť sa na nášho najlepšieho sprievodcu zálohovaním online, kde nájdete renomované riešenia, ako Backblaze, IDrive a CrashPlan. Neváhajte sa zapojiť pomocou svojich vlastných tipov na bezplatné obnovenie dát nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map