Najlepší klienti na prenos súborov do roku 2020: FTP, WebDAV a Cloud Explorers

Ak hľadáte najlepších klientov na prenos súborov na dnešnom trhu, pristáli ste na správnom mieste. Nižšie uvádzame podrobnosti o našich výberoch na hromadné nahrávanie a sťahovanie súborov medzi miestnymi počítačmi a cloudovými servermi.


Tradične známe ako FTP klienti, niektoré softvérové ​​možnosti dnes už dávno presiahli tento skorý protokol, ktorý podporuje nielen FTPS a SFTP, ale aj pripojenia WebDAV a API k cloudovým službám, ako sú Amazon S3, Google Cloud a Rackspace Cloud Files. Okrem pohybujúcich sa súborov najlepší klienti využívajú aj rad funkcií od porovnania adresárov po šifrovanie súborov.

Aj keď našou najobľúbenejšou celkovou službou je obľúbená služba Cyberduck a bezplatná služba Cyberduck, pre tých, ktorí majú málo peňazí na útratu, ponúka CloudBerry Explorer Pro ešte väčšiu škálu funkcií a celkovo uspokojivejšiu používateľskú skúsenosť. O obidvoch hovoríme o minútu. Najprv sa porozprávajte o protokoloch prenosu súborov všeobecne a pozrime sa, ako sme uskutočnili výber.

Čo je to FTP?

Kľúč k pochopeniu toho, čo je FTP, spočíva v iniciáloch, ktoré znamenajú „protokol na prenos súborov“. Je to bežne používaný komunikačný protokol alebo súbor pravidiel, ktoré počítače používajú na vzájomnú komunikáciu prostredníctvom siete TC / ICP (napríklad na internete)..

Pri FTP komunikácii existujú dva koncové body: FTP server a klientsky počítač. Server počúva žiadosti o pripojenie, kým klient začne pripojenie. Po nadviazaní spojenia môže klient nahrávať súbory na server, sťahovať z neho súbory a vykonávať rôzne ďalšie operácie, ako napríklad mazanie a presúvanie súborov v okolí..

Zatiaľ čo klienti uvedení v tomto článku sa často nazývajú FTP klienti, FTP je v skutočnosti zastaraný, hlavne preto, že odosiela údaje vo formáte obyčajného textu. V 80. rokoch to bol zlý nápad a je to oveľa horší nápad, vzhľadom na to, ako sa stala sofistikovaná počítačová kriminalita. Je preto pravdepodobnejšie, že budete používať jeden z dvoch súvisiacich protokolov, FTPS alebo SFTP.

Rozdiel medzi FTPS a SFTP

FTPS a SFTP sú bezpečnejšie komunikačné protokoly ako FTP a šifrujú prenášané údaje aj poverenia (užívateľské meno a heslo) použité na otvorenie komunikačných kanálov.

FTPS bol vyvinutý ako prvý, hlavne ako reakcia na vyššie regulačné požiadavky na bezpečnosť údajov vďaka konaniu ako HIPAA. V podstate to je FTP, ale so šifrovaním SSL na ochranu údajov prenášaných cez sieť TC / ICP. SFTP, hoci je často zamieňaný s FTPS, je úplne odlišný protokol založený na zabezpečenom prostredí (SSH).

Môžete tiež počuť FTPS s názvom „FTP over SSL“ a SFTP s názvom „FTP over SSH“.

Medzi FTPS a SFTP sa považujú za ľahšie implementovateľné. Dôvodom je to, že vyžaduje iba otvorenie jedného portu, aby sa údaje mohli nepretržite prenášať cez bránu firewall.

Na druhej strane s FTPS je potrebné pri každom prijatí požiadavky na prenos súborov otvoriť ďalší port. Namiesto toho, aby to bolo bezpečnejšie, nemusí otváranie viacerých portov pre komunikáciu predstavovať bezpečnostné riziko pre vašu sieť.

Ako taký sa medzi týmito dvoma, SFTP stal častejšie používaným. Implementácia je jednoduchšia, rýchlejšia a bezpečnejšia.

Rozhrania API WebDAV a Cloud IaaS

Väčšina slušných FTP klientov sa môže pripojiť k serverom pomocou FTP, FTPS a SFTP. Lepší klienti môžu vytvoriť aj iné typy zabezpečeného pripojenia.

Jedným z najbežnejších je WebDAV, čo je skratka pre World Wide Web Distributed Authoring and Versioning. WebDAV je vlastne sada rozšírení pridaných do protokolu HTTP s cieľom uľahčiť spoluprácu pri úprave cez internet tým, že webovým serverom umožňuje pracovať ako súborové servery..

Niekoľko služieb cloudového úložného priestoru podporuje WebDAV, vrátane Dropbox, Google Drive, OneDrive a nášho obľúbeného zo štyroch, pCloud (prečítajte si našu recenziu pCloud). S podporou WebDAV môžete pristupovať, upravovať a mazať súbory uložené na jednotke cloudového úložiska bez toho, aby ste museli používať webové rozhranie tejto služby..

Okrem všetkých vyššie uvedených pripojovacích protokolov sa niektorí FTP klienti môžu tiež pripojiť k serverom pomocou API, čo je skratka pre „aplikačné programovacie rozhranie“. Spojenia API v FTP klientoch sú postavené na konkrétnych poskytovateľoch cloudu, zvyčajne z typu cloud IaaS (infraštruktúra ako služba).

Cloudové riešenia IaaS sú riešenia vzdialeného servera, ktoré sa dajú použiť na hosťovanie súborov (okrem iného napríklad na vytváranie databáz alebo hosting webových aplikácií). Niektoré bežné príklady, o ktorých ste možno počuli, zahŕňajú Amazon S3, Rackspace Cloud Files a Google Cloud.

Prechádzame všetkými našimi obľúbenými v našom najlepšom sprievodcovi cloudom IaaS, takže sa uistite a skontrolujte, či si želáte dať klientov, ktorí prenášajú súbory, skontrolovať, aby sme ich mohli čo najlepšie využiť..

Zbierame najlepšieho klienta na prenos súborov

To všetko nás privádza k jadru nášho článku a poskytuje odporúčania pre klientov na prenos súborov, ktoré považujeme za najlepšie dostupné. Špičkoví klienti, ako ste asi uhádli, majú oveľa viac možností pripojenia ako FTP. FTPS a SFTP sú zvyčajne dané, zatiaľ čo podpora WebDAV a pripojenia API k špecifickým cloudovým službám sú menej bežné.

Okrem možností pripojenia sme hľadali aj jednoduché použitie. Špičkový FTP klient uľahčuje nadviazanie spojenia, prehľadávanie, nahrávanie a sťahovanie súborov. Dúfajme, že má aj ďalšie užitočné funkcie, ako sú záložky pripojenia, porovnávanie priečinkov, synchronizácia súborov a šifrovanie súborov..

Hľadali sme aj podporu platformy. Mnoho klientov FTP vrátane niektorých z nich, ktorých spomenieme nižšie, je k dispozícii iba pre systémy Windows a Mac a niektorí sú k dispozícii iba pre jedného alebo druhého. Len málo z nich ponúka podporu systému Linux, napríklad CloudBerry Explorer.

Hodnota bola tiež protihodnota. Nájdete tu veľa bezplatných klientov na prenos súborov a niekoľko s jednorazovými licenčnými poplatkami, aj keď títo klienti zvyčajne nepresahujú 40 USD alebo 50 USD.

Teraz, keď máme všetky naše kritériá vyriešené, pozrime sa na nášho obľúbeného klienta na prenos súborov, Cyberduck.

Najlepší klient na prenos súborov: Cyberduck

Boli by sme šokovaní, že si Cyberduck nevyberieme ako našu najlepšiu voľbu pre prenos súborov. Je to do značnej miery všetko, a to nielen podpora FTP, FTPS, SFTP a WebDAV, ale aj pripojenie API k viacerým cloudovým jednotkám. Medzi tieto jednotky patria možnosti IaaS Rackspace Cloud Files, Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud a Backblaze B2..

Cyberduck vám tiež umožňuje priame pripojenie k Dropboxu, Disku Google alebo OneDrive pomocou vašich prihlasovacích údajov pre tieto služby. Máme príručku, ako používať Cyberduck s podrobnosťami.

Verzie počítačového klienta Cyberduck sú k dispozícii pre systémy Windows a MacOS. Bohužiaľ, používatelia Linuxu sú vynechaní v chladnom, škaredom káčatku, ktorým sú. (Ak ste používateľom systému Linux, ktorý potrebuje vyzdvihnutie, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre systém Linux.).

Medzi funkcie Cyberduck, ktoré sa nám páčia, patria očakávané schopnosti, ako sú vytváranie priečinkov a súborov, nahrávanie a sťahovanie, ale aj niektoré neočakávané dobroty. Najdôležitejšia z nich je možnosť vytvorenia súkromne šifrovaných priečinkov v cloude a možnosť synchronizácie miestnych so vzdialenými zložkami.

Cyberduck má tiež nesmierne užitočnú funkciu „záložiek“, ktorá ukladá podrobnosti o vašom pripojení pre rýchly prístup neskôr. Záložky je možné zdieľať aj s ostatnými používateľmi. Môžete tiež vytvoriť URL odkazy na súbory a zdieľať ich s ostatnými.

Cyberduck je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom. Ak sa vám však produkt skutočne páči, môžete vývojovému tímu poslať dar na jeho podporu. Pri darovaní 10 dolárov v dolári si môžete zaregistrovať svoj softvér a deaktivovať tlačidlo darovania v klientovi. K dispozícii je tiež platená verzia softvéru Cyberduck dostupná v obchode s aplikáciami pre Mac za 24 dolárov.

CloudBerry Explorer Pro

CloudBerry sprístupňuje najlepší softvér na prenos súborov, vrátane online zálohovaného klienta s funkciami, ktorý je schopný odosielať súbory do viac ako 50 rôznych cloudových služieb. Ak chcete získať viac informácií o tomto nástroji na zálohovanie, prečítajte si našu recenziu zálohovania služby CloudBerry.

Spoločnosť tiež vyrába rad nástrojov na prieskumník cloudu, bezplatných aj platených. Pri prevodoch FTP a SFTP budete musieť kúpiť licencovanú verziu softvéru „Pro“ za jednorazový poplatok 39,99 dolárov za počítač, ktorý okrem mnohých ďalších funkcií obsahuje okrem iných funkcií.

Dôležité je tiež to, že ak máte v úmysle používať klienta so službou cloud IaaS, musíte si kúpiť verziu, ktorá spolupracuje s vybraným poskytovateľom:

  • CloudBerry Explorer pre Amazon S3
  • CloudBerry Explorer pre Google Cloud
  • CloudBerry Explorer pre Microsoft Azure
  • CloudBerry Explorer pre OpenStack

Každá verzia sa môže pripojiť aspoň k niektorým ďalším poskytovateľom cloudu. Napríklad verziu Amazon S3 je možné použiť s Backblaze B2 alebo Wasabi (prečítajte si našu recenziu Wasabi).

Napriek tomu tým, že nútime používateľov kupovať inú licenciu pre každú z hlavných cloudových služieb, CloudBerry Explorer stráca časť svojho lesku, a preto ho zaradíme za Cyberduck (spolu so skutočnosťou, že to vôbec stojí peniaze, samozrejme ).

Ak vás však tieto body neodradia, služba CloudBerry Explorer Pro obsahuje množstvo užitočných funkcií, vďaka ktorým sa stáva silnejším klientom, celkovo a pre niektorých používateľov stojí za to výdavky. Medzi vlastnosti poznámky patrí šifrovanie na strane klienta, kompresia súborov, viacvláknové odovzdávanie, porovnávanie priečinkov, synchronizácia priečinkov a pravidlá odovzdávania..

Zo všetkých klientov FTP a cloudových služieb, ktoré sme skontrolovali, je to tiež najzábavnejšie použitie a CloudBerry má oveľa silnejšiu podpornú sieť ako to, čo získate s Cyberduck. Vďaka tomu je lepšou voľbou, najmä pre odborníkov v oblasti IT a majiteľov firiem.

Nakoniec, na rozdiel od Cyberduck, CloudBerry Explorer prichádza vo verzii Linux.

FileZilla Pro

Až donedávna FileZilla nepredstavovala veľa alternatív Cyberduck, pretože podporovala iba FTP, SFTP a FTPS. V januári 2018 však spoločnosť priniesla podporu WebDAV svojmu klientovi FileZilla Pro, okrem pripojenia k Amazon S3, Azure a Google Cloud..

Klienta sa dá použiť na presun tisícok súborov z počítača na vzdialený server alebo naopak a je optimalizovaný na rýchlosť, aj keď v prípade potreby môžete použiť šírku pásma. Klient má efektívne rozhranie so záložkami, ktoré uľahčuje vytváranie pripojení a prezeranie súborov.

Medzi vlastnosti poznámky patria záložky pre rýchle pripojenia, filtre súborov, porovnávanie adresárov na identifikáciu deltov, synchronizácia adresárov, drag and drop, editácia súborov a žiadne obmedzenia veľkosti súborov..

Filezilla Pro nemá šifrovaciu funkciu, akú získate s Cyberduckom, a neexistuje ani žiadny klient pre Linux. Možno ešte dôležitejšie je, že to nie je zadarmo: budete musieť vyslať 19,99 dolárov pre verziu Windows alebo 13,99 dolárov pre MacOS. Je tu základný klient Filezilla, ktorý nestojí ani desiatky, ale nie je tak výkonný ako Filezilla Pro, preto vám odporúčame zostať mimo.

CuteFTP 9

CuteFTP sa radí ako náš štvrtý výber pre FTP klienta. V niektorých veľmi dôležitých prípadoch je to oveľa menej schopný nástroj ako naše tri najlepšie tipy. Napríklad je to striktne klient pre FTP, FTPS, SFTP a WebDAV. Pre iného poskytovateľa cloudových služieb IaaS neexistuje podpora Amazonu S3, Google Cloud ani podpora pripojenia.

V skutočnosti je CuteFTP celkovo celkovo veľmi základným FTP klientom, ale niekedy je to všetko, čo potrebujete alebo čo potrebujete, a preto sme sa v tomto článku rozhodli poskytnúť mu miesto. Podporuje niekoľko základných funkcií, ako sú záložky, kompresia súborov a šifrovanie súborov.

Tento softvér obsahuje aj zabudovaný editor HTML na tvorbu dokumentov HTML vo vašom počítači aj na vzdialenom serveri.

Zahrnuté sú aj zálohovanie a synchronizácia súborov spolu s plánovaním prenosu súborov. Napriek tomu neexistuje žiadna funkcia porovnávania súborov, akú by ste získali s programami Cyberduck alebo CloudBerry Explorer.

Softvér je však na 100 percent bezplatný, ako to bolo od jeho prvého vydania v roku 1996. Bohužiaľ, je k dispozícii iba pre operačné systémy Windows a Mac bez podpory Linuxu..

Prenos 5

Transmit, vyvinutý spoločnosťou Panic Inc., je klient na prenos súborov určený výlučne pre používateľov počítačov Mac. Aj keď za normálnych okolností by nás táto skutočnosť pravdepodobne viedla k tomu, že by sme ho nechali mimo zoznamu „najlepších“ služieb (pokiaľ nie sú konkrétne pre Mac, ako je naše najlepšie cloudové úložisko pre článok Mac), je tu dosť lásky k Transmit a len málo vynikajúcich alternatív, ktoré sme sa rozhodli poskytnúť. je to naše piate a posledné miesto.

Najnovšia verzia softvéru je Transmit 5. Transmit sa pred časom posunul ďalej ako len FTP klient pridaním podpory WebDAV a Amazon S3. Jeho najnovšia verzia to ešte viac preberá a teraz podporuje viac ako 10 cloudových služieb.

Medzi tieto služby patria poskytovatelia IaaS Backblaze B2, Azure a Rackspace CloudFiles, nie však Google Cloud. Môžete tiež pripojiť niekoľko služieb ukladania v cloude, vrátane Amazon Drive, Box, Dropbox, Google Drive a OneDrive (prečítajte si našu recenziu OneDrive)..

Zo všetkých služieb, ktoré sme preverili, môže mať služba Transmit 5 najlepšie vyzerajúceho klienta, čo je škoda, že neexistuje verzia pre systém Windows alebo Linux. Lokálne súbory sú usporiadané na jednej strane rozhrania a vzdialené súbory sú na druhej strane.

Najnovšia verzia klienta spoločnosti Panic obsahuje aj úplne prepísaný kód na prenos súborov, ktorý je oveľa rýchlejší ako predchádzajúca verzia, vďaka čomu je skvelý na odovzdávanie fotografií a videí. Medzi ďalšie vlastnosti poznámky patrí synchronizácia miestnych priečinkov so šifrovaním cloud a nulové znalosti.

Verný duchu Steve Jobsa, softvér však prichádza s trochou statnej cenovky 45 dolárov.

Čestné uznania

Existuje niekoľko FTP klientov, ktorých sme nezaradili, pričom WinSCP (iba pre Windows) a Fetch (iba pre Mac) sú pravdepodobne najobľúbenejšími. Obaja z týchto klientov podporujú FTP, FTPS, SFTP a WebDAV. Nepodporujú však Amazon S3 ani iné cloudové služby, ktoré ich trochu zaostávajú.

Na druhej strane spektra je Dragondisk, bezplatný správca prenosu súborov, ktorý podporuje Amazon S3 a Google Cloud, ale napodiv nie FTP, SFTP alebo FTPS. Celkový vzhľad Dragondisku sa tiež cíti trochu datovaný, ale existuje aspoň Linux klient.

Záverečné myšlienky

Nájdenie najlepšieho klienta na prenos súborov pre vaše potreby môže uľahčiť hromadný presun súborov do a z cloudu, či už manuálne alebo prostredníctvom synchronizácie. Aj keď FTP, SFTP a FTPS sú starými protokolmi v pohotovostnom režime, najlepšie nástroje majú okrem podpory služieb cloudovej infraštruktúry, ako je Amazon S3, aj podporu WebDAV..

Medzi všetkými klientmi, s ktorými sme mali možnosť hrať, nás Cyberduck upozorňuje, že poskytuje najlepšiu kombináciu funkcií a hodnoty. Pre tých, ktorým nevadí utrácať peniaze, je však služba CloudBerry Explorer ťažkou službou, ktorú môžete poraziť.

Podeľte sa o svoje vlastné názory na klientov na prenos súborov v komentároch nižšie a informujte nás o možnostiach, ktoré nám unikli. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me