Najbezpečnejšie cloudové úložisko do roku 2020: udržujte ich v tajnosti, udržiavajte ich v bezpečí

Narušenia veľkého rozsahu sa stávajú čoraz bežnejšie, keďže podniky čelia rušivej strate citlivých komerčných údajov. Nie sme imunní ani doma, pretože ransomware a phishingové útoky ohrozujú naše údaje. Keď ukladáme naše informácie v cloude, chceme si byť istí, že k nim nikto nebude mať prístup bez nášho súhlasu.


Preto je dôležité nájsť pre vaše dáta najbezpečnejšie cloudové úložisko. Našťastie existuje množstvo služieb cloudového úložiska, ktoré si stanovili za úlohu ponúkať cloudové úložisko so silnou bezpečnosťou za rozumné ceny. Vytvorili sme užší zoznam šiestich najlepších a najbezpečnejších poskytovateľov cloudových úložísk na osobné a obchodné použitie.

Čo je najbezpečnejšie cloudové úložisko?

  1. Sync.com
  2. pCloud
  3. Tresorit
  4. Egnyte
  5. MEGA
  6. SpiderOak

Nie je potrebné žiadne napätie – najbezpečnejším poskytovateľom cloudových úložísk na našom zozname je Sync.com. Štandardne ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, dokonca ako možnosť pre zdieľané súbory. Pre našich ďalších popredných poskytovateľov cloudových úložísk z hľadiska zabezpečenia sa pozrite na náš užší zoznam.

pCloud robí druhú chvíľu, napriek tomu, že vyžaduje doplnok na zabezpečenie ochrany nulových vedomostí. Sme veľkými fanúšikmi stránok Sync.com a pCloud pre bezpečné ukladanie v cloude, ale každý z našich poskytovateľov ponúka niečo iné v závislosti od vašich potrieb. Pozrime sa bližšie na každého poskytovateľa.

1. Sync.com

Sync.com je jednou z našich obľúbených služieb úložiska v cloude a úroveň zabezpečenia, ktorú ponúka, zohráva veľkú úlohu v tom, prečo. Viac informácií o jeho ďalších funkciách sa dozviete v našej recenzii na stránke Sync.com. Zameriavame sa však na bezpečnosť.

sync.com-sync-web-app

Pre čo najlepšiu bezpečnosť vašich súborov potrebujete službu cloudového úložiska, ktorá ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami. To znamená, že váš poskytovateľ neuchováva kópiu šifrovacieho kľúča. Bez kľúča spoločnosť nemá prístup k vašim súborom – obdobie. Ak by sa k serverom pristupovalo nelegálne alebo ak vláda vydala rozkaz, vaše informácie by boli stále nedostupné pre všetkých okrem vás.

Sync.com ponúka nulovú bezpečnosť vo všetkých svojich plánoch, počnúc bezplatným účtom, ktorý obsahuje 5 GB úložiska v cloude, čo považujeme za jednu z najbezpečnejších možností bezplatného ukladania v cloude. 

Ak chcete uložiť iba niekoľko súborov, ale chcete, aby boli čo najbezpečnejšie, tento bezplatný plán úložiska sa dokonale hodí. Je to jeden z dôvodov, prečo spoločnosť Sync.com bola na prvom mieste v zozname najlepších cloudových služieb s nulovými znalosťami.

Bezpečnostné funkcie, ktoré ponúka Sync.com, sa nezastavia na nulové znalosti. Protokol TLS sa používa na ochranu vašich údajov pri prenose, zatiaľ čo údaje v pokoji sú zabezpečené priemyselným štandardom 256-bitovým šifrovaním AES. Samotné šifrovacie kľúče sú chránené šifrovaním RSA 2048-bit.

Sync.com ponúka aj dvojfaktorové overenie, aj keď nie je v predvolenom nastavení povolené, takže odporúčame vám okamžite ho zapnúť..

Osobné účty začínajú už od 5 dolárov mesačne na 200 GB úložného priestoru alebo iba 8 dolárov mesačne na 2 TB. Obchodné účty začínajú od 5 dolárov mesačne pre každého používateľa, každý s 1 TB úložného priestoru. Všetky tieto programy sa fakturujú ročne – nie je možné platiť mesačne.

Ochrana osobných údajov na Sync.com

S takým silným zameraním na bezpečnosť sa odmena vzťahuje aj na súkromie. Všetko, čo ukladáte na serveri Sync.com, má bydlisko v Kanade, jednej z najlepších krajín na ochranu osobných údajov.

To znamená, že vaše informácie sú chránené pred akýmikoľvek pokusmi o prístup k nim prostredníctvom zákona USA Patriot Act. Namiesto toho sa na ňu vzťahuje Kanadský zákon o ochrane osobných údajov a elektronických dokumentoch (PIPEDA), ktorý vyžaduje, aby podniky pri zverejňovaní osobných údajov požiadali o súhlas jednotlivca..

Ochrana súkromia a bezpečnosť Sync.com sú v skutočnosti také dobré, že sú v súlade s HIPAA. To znamená, že firmy, ktoré potrebujú ukladať citlivé osobné informácie o zdraví, môžu využívať služby cloudového ukladania Sync.com a naďalej dodržiavať príslušné nariadenia. Tieto štandardy spĺňajú iba poskytovatelia, ktorí preukázali vysokú úroveň bezpečnosti a súkromia.

Ak sa obávate zdieľania súkromných informácií s inými ľuďmi, pokryli vás aj stránky Sync.com. Môžete si vybrať, či chcete svoje odkazy odosielať prostredníctvom šifrovania SSL počas prenosu. Ak však povolíte zvýšené súkromie, vaše odkazy budú mať aj šifrovanie typu end-to-end.. 

Jedným z problémov s touto úrovňou ochrany osobných údajov pri odkazoch je to, že nie je úplne kompatibilný s niektorými prehliadačmi vrátane Safari, predvoleného prehliadača pre väčšinu používateľov iPhone..

2. pCloud

Ak ste si prečítali niektoré z našich ďalších príručiek, viete, že program pCloud sa pravidelne nachádza blízko alebo na začiatku mnohých našich zoznamov. Je to veľmi dobrý všestranný hráč a neváhame ho odporúčať pre široké spektrum použití. Podrobnejšie preskúmanie jeho podstaty si môžete prečítať v našej pCloud recenzii.

pcloud-desktop-app

Znepokojovali sme ochranu Sync.com v oblasti nulových vedomostí. Možno vás však prekvapí zistenie, že pCloud v skutočnosti štandardne neposkytuje nulové znalosti. Ak pre svoje súbory a priečinky chcete mať nulovú znalosť, budete musieť platiť za doplnok s názvom pCloud Crypto, ktorý stojí ročný poplatok 3,99 dolárov mesačne.. 

Pri 2 TB úložného priestoru, ktoré stojí 9,99 dolárov mesačne, by pCloud Crypto mohlo predstavovať značné dodatočné náklady pre spotrebiteľov, čo je potrebné zvážiť, ak máte rozpočet..

pCloud Crypto

Nie sme fanúšikmi platenia poplatkov za bezpečnosť, ale pCloud má výhody, ktoré by sa nemali ignorovať. Umožňuje vám ukladať šifrované aj nezašifrované súbory na rovnakom účte. Ak sa obávate iba ochrany niektorých citlivejších súborov, môžete ich izolovať pomocou oveľa vyššej bezpečnosti ako súbory, ktoré nie sú citlivé, a sprístupniť tak svoje ďalšie súbory..

Zámerom je prekonať jednu z hlavných nevýhod používania bezpečnosti s nulovými znalosťami – samotný server nemá tušenie, s akým typom súborov pracuje. To obmedzuje, ako veľmi vám môže pomôcť so súbormi. Server napríklad nedokáže transkódovať mediálne súbory a vo väčšine prípadov vám ich neumožňuje hrať v cloude.

Jedným z najbežnejších problémov je skutočnosť, že nemôžete zobraziť náhľady miniatúr šifrovaných fotografií v úložisku typu cloud, čo môže byť skutočný problém pri riešení vašej zbierky fotografií. S pCloud Crypto môžete vypnúť šifrovanie s nulovými znalosťami pre všetky svoje fotografie alebo ho zapnúť iba pre tie fotografie, ktoré nechcete vidieť pred zvedavými očami.. 

Pokiaľ ide o ukladanie fotografií v cloude, pCloud je silná voľba; v našom zozname najlepších online ukladacích priestorov pre fotografie sa umiestnila vysoko. 

Ďalšou veľmi užitočnou funkciou programu pCloud Crypto je, že môžete uzamknúť svoje lokálne súbory, takže na ich otvorenie je potrebné heslo. U niektorých poskytovateľov, ak má niekto prístup k vašej pracovnej ploche alebo notebooku, môže ísť do synchronizačného priečinka a zobraziť všetky dešifrované súbory. 

Táto funkcia ponúka väčšiu ochranu, ak používate zdieľaný počítač alebo ak nemáte dosť šťastia na to, aby vám laptop ukradol.

Ďalšie funkcie pCloud

pCloud je poskytovateľ, ktorý kladie svoje peniaze tam, kde je v ústach, pokiaľ ide o bezpečnosť. Výzva pCloud Crypto Hacking Challenge – šesťmesačná súťaž, v ktorej pCloud ponúkol odmenu 100 000 dolárov každému, kto by sa mohol pokúsiť o hackerstvo prostredníctvom svojho šifrovania na strane klienta – mal takmer 3 000 účastníkov. Ani jeden účastník nedokázal porušiť bezpečnostné opatrenia pCloud.

Na rozdiel od niektorých iných poskytovateľov v tomto zozname ponúka pCloud tiež klienta so systémom Linux, ako aj klientov so systémom Windows a MacOS. Ak ste používateľom systému Linux, mali by ste sa dozvedieť, že pCloud bol na prvom mieste v zozname najlepších cloudových úložísk pre Linux. K dispozícii je dokonca doplnok Adobe Lightroom, ktorý umožňuje ukladať priamo z softvéru na úpravu fotografií na váš účet pCloud..

Ako spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku je pCloud v súlade s predpismi EÚ o HDP. Vaše súbory sú však uložené na serveroch v USA, takže môžete zistiť, že vaše nezašifrované súbory by mali mať prístup agenti činní v trestnom konaní, ak zabavia servery, ktoré ich majú.

3. Tresorit

S názvom založeným na nemeckom slove „safe“ alebo „trezoru“ (tresor) by ste očakávali, že bude Tresorit pomerne vysoko na každom zozname najbezpečnejších cloudových úložísk. Tresorit určite plní svoje meno, pričom bezpečnosť je jeho najväčším predajným miestom, aj keď má veľa ďalších užitočných funkcií, o ktorých sa môžete dočítať v našej recenzii Tresorit..

tresorit-drive

Rovnako ako Sync.com, aj Tresorit ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami vo všetkých svojich plánoch vrátane bezplatného účtu, ktorý obsahuje 3 GB úložného priestoru. Protokol TLS používa na prenos údajov na ochranu pred útokmi typu človek v strede. Dáta v pokoji sú chránené pomocou 256-bitového šifrovania AES. 

Spôsob, akým Tresorit funguje, sa trochu líši od väčšiny konkurencie, pretože jeho rozdelením môžete pomôcť udržať vaše informácie v bezpečí. Namiesto toho, aby ste mali jeden virtuálny priečinok na ukladanie údajov, môžete vytvoriť jednotlivé nadradené priečinky s názvom „tresory“, ktoré môžete šifrovať. Akýkoľvek lokálny priečinok v počítači sa môže zmeniť na správcu.

Ak vytvoríte nový správca, všetky súbory alebo priečinky, ktoré sa doň vložia, sa uložia iba v cloude, čo uvoľní miesto na pevnom disku. Ak chcete, aby sa zmeny vykonané v miestnych súboroch synchronizovali automaticky, môžete túto funkciu zapnúť v nastaveniach Tresoritu. Prípadne môžete presunúť lokálny priečinok do Tresoritu a bude sa synchronizovať.

Jednou z výhod používania tresorov je to, že vám umožňujú kontrolovať, čo sa zdieľa s ostatnými ľuďmi. Môžete zdieľať odkaz na ľubovoľného správcu – alebo na ľubovoľný priečinok alebo súbor v jednom – príjemcovia budú mať prístup k týmto súborom, ale nebudú ich môcť upravovať, pokiaľ na to nedáte povolenie..

Druhou možnosťou je pozvať spolupracovníkov na konkrétneho správcu. Potom budú mať prístup k presne rovnakým súborom a priečinkom, čo im umožní ich pridať, upraviť alebo odstrániť. To je ideálne pre skupinu ľudí, ktorí chcú spolupracovať na rovnakých súboroch, zatiaľ čo vám umožní zachovať súkromie ostatných správcov. 

Na to budú vaši spolupracovníci potrebovať účty Tresorit, ale môžete ich zdieľať s používateľmi, ktorí majú bezplatný účet Tresorit, takže cena je minimálna.

Ďalšie funkcie zabezpečenia spoločnosti Tresorit

Jednou z najväčších výhod je aj jedna nevýhoda nulových znalostí. Ak stratíte heslo a nemáte šifrovací kľúč, nemáte prístup k svojmu účtu a vaše súbory sa navždy stratia.. 

Tresorit nemôže obnoviť vaše heslo a nebude môcť obísť šifrovanie. Z tohto dôvodu zvážte použitie dobrého správcu hesiel, napríklad LastPass alebo Dashlane, na uloženie hesla alebo kľúča.

Ďalšou voliteľnou funkciou, ktorú by ste mali zvážiť, je dvojfaktorové overenie. Zvyčajne je to vo forme kódu vygenerovaného v konkrétnom zariadení, napríklad v telefóne. Pokiaľ hacker nebude mať heslo ani telefón, nebude mať prístup k vášmu účtu a ponúka ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Najväčší problém s Tresoritom v porovnaní s našimi dvoma najlepšími poskytovateľmi sú náklady. Budete musieť zaplatiť 12,50 EUR mesačne iba za 200 GB cloudového úložiska a obrovských 30 dolárov mesačne za 2 TB. To je viac ako trojnásobok ceny na serveri Sync.com za rovnaké množstvo ukladacieho priestoru. 

Ak sa riadite obchodným plánom, v súčasnosti je k dispozícii 50-percentná zľava pre firmy, ktoré požadujú 10 a viac používateľov, takže je to 15 USD za 1 TB úložného priestoru na používateľa na mesiac.

4. Egnyte Connect

Egnyte je jedným z najbezpečnejších cloudových úložísk pre obchodné možnosti. Určite sa oplatí pozrieť, ak potrebujete ukladať komerčné súbory, najmä preto, že sa objavil na prvom mieste v našom zozname najlepších poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov. Ak ste vlastníkom malej firmy, určite by sme vám odporúčali pozrieť si našu recenziu z Egnyte. 

egnyte-connect-network-drive

Egnyte neposkytuje ochranu pred nulovými vedomosťami, ale ak chcete prevziať kontrolu nad uložením šifrovacieho kľúča, budete musieť použiť správu kľúčov Egnyte. To vám umožní spravovať vaše vlastné šifrovacie kľúče, buď sami, alebo prostredníctvom riešenia tretej strany, ako je napríklad Microsoft Azure Key Vault.. 

Malo by sa poznamenať, že správa kľúčov spoločnosti Egnyte je k dispozícii iba v pláne podnikania spoločnosti Egnyte, takže nejde o lacné riešenie..

Dobrou správou je, že ak je podnikový plán príliš veľa, existuje ďalší spôsob, ako získať bezpečnosť nulových znalostí, aj keď to váš poskytovateľ neponúka. Šifrovací softvér umožňuje šifrovať súbory pred ich odovzdaním do cloudu. 

Služby tretích strán, ako napríklad Boxcryptor, vám umožňujú šifrovať súbory bez ohľadu na to, ktorý poskytovateľ používate. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa na našu kontrolu Boxcryptora.

Pretože Egnyte je zameraný na podnikový trh, neexistujú žiadne individuálne plány. Ak chcete použiť Egnyte na osobné skladovanie, potom má tímový plán minimum jedného používateľa a stojí 10 dolárov za 1 TB úložiska..

Bezpečnostné funkcie Egnyte

Napriek nedostatočným vedomostiam, Egnyte stále ponúka veľa silných bezpečnostných prvkov, najmä „fyzickejšiu“ ochranu vašich informácií. Jeho dátové centrá majú 24-hodinový dohľad, kontrolu biometrického prístupu a sú odolné voči prírodným katastrofám, čo zaisťuje bezpečné uloženie vašich informácií.. 

Na technickej úrovni používa Egnyte priemyselne štandardné 256-bitové šifrovanie AES na ukladanie vašich údajov a protokol TLS na ochranu počas prenosu. 

K dispozícii je tiež možnosť nastaviť dvojfaktorové overenie, aby boli vaše informácie v bezpečí, aj keď je vystavené vaše heslo. Ako správca účtu môžete tiež nastaviť minimálne požiadavky na silu hesla, aby ste sa uistili, že sa nikto z vašich kolegov nesnaží prihlásiť slabými heslami..

Obchodné plány spoločnosti Egnyte vám tiež umožňujú spravovať zamestnanecké zariadenia, aby ste mali väčšiu kontrolu nad bezpečnosťou vašich údajov. Zámky prístupového kódu môžete nastaviť tak, aby používatelia pri prihlásení do Egnyte museli zadávať štvorciferný kód. Ak dôjde k ich strate alebo krádeži, je tiež možné diaľkovo vymazať zariadenia, aby sa zabránilo tomu, že citlivé informácie padnú do nesprávnych rúk.

5. MEGA

MEGA ponúka zadarmo obrovských 50 GB úložiska v cloude. To už neplatí, ale za prvých 30 dní získate nový užívateľský bonus vo výške 35 GB a ďalšie bonusy pre sprostredkujúcich používateľov. Ako si môžete prečítať v našej recenzii MEGA, určite sa oplatí pozrieť aj jeho platené plány.

MEGA

Spoločnosť má povesť vďaka svojmu neslávne známemu tvorcovi Kim Dotcomovi, ktorý USA žiada, aby čelil poplatkom za porušenie autorských práv. Spoločnosť je teraz nezávislá od jeho vedenia a kontroly, ale pokračuje so svojím étosom a ponúka bezpečnosť s nulovými znalosťami, ktorá má zabrániť štátnym agentom v prístupe k vašim údajom podľa vlastnej vôle..

Spoločnosť MEGA odporúča použiť správcu hesiel, aby ste nestratili prístup k svojim informáciám. Odporúčame vám napríklad 1Password na vykonanie úlohy. Na rozdiel od mnohých poskytovateľov nulových znalostí vám MEGA dáva možnosť uložiť záložný obnovovací kľúč v prípade straty hesla.

Šifrovanie typu end-to-end znamená, že MEGA nemôže obnoviť vaše heslo za vás, takže tento kľúč vám umožní resetovať heslo sami. Ak s týmto šifrovacím kľúčom nezaoberáte správne, niekto iný bude môcť obnoviť svoje heslo a získať prístup k svojmu účtu, takže budete musieť premýšľať o jeho bezpečnom uložení..

Prístup spoločnosti MEGA sa zameriava na najslabšie prepojenie na bezpečnosť údajov: používateľa. S ohľadom na to web dôrazne odporúča použitie dvojfaktorovej autentifikácie a šifrovanie celého pevného disku, aby boli údaje v bezpečí na mieste použitia.. 

Ochrana osobných údajov MEGA

Dátové centrá MEGA sa nachádzajú na miestach, ktoré sú primerane chránené súkromím, napríklad v Luxembursku, Nemecku, Kanade a na Novom Zélande. Avšak žiadne z týchto miest nevytvára náš zoznam krajín s najlepšími zákonmi o ochrane osobných údajov v cloude. 

A čo je dôležitejšie, žiadny z vašich súborov nie je nikdy uložený alebo sprístupnený v USA, takže nepatria do rozsahu právnych predpisov, ako je napríklad zákon o Patriot. Európske lokality znamenajú, že ich ceny sú v eurách, ale za 2 TB cloudového úložiska sa zdá byť približne 11 dolárov mesačne..

MEGA je v súlade s európskymi predpismi o HDP, ktoré sú určené na ochranu údajov občanov EÚ. Spoločnosť robí veci ešte o krok ďalej a uplatňuje rovnakú ochranu GDPR na všetkých svojich používateľov bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú pobyt v EÚ.. 

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti MEGA nie sú také zrozumiteľné, ako sme videli, ale výslovne sa v nich uvádza, že žiadne z vašich osobných údajov sa nebudú predávať žiadnej tretej strane. V záujme transparentnosti sú klientske aplikácie spoločnosti MEGA otvoreným zdrojom, takže ich každý môže skontrolovať, či neobsahujú chyby alebo bezpečnostné chyby..

Existuje aj program odmeňovania za zraniteľnosť, ktorý ponúka hotovostné stimuly pre každého, kto môže nájsť potenciálne bezpečnostné problémy.

6. SpiderOak

SpiderOak vyniká v porovnaní s inými možnosťami na tomto zozname ako služba zálohovania online, a nie ako „skutočný“ poskytovateľ cloudových úložísk. Ponúka však tiež zdieľanie a synchronizáciu súborov, takže ho možno použiť ako cloudové úložisko, aj keď môžete synchronizovať a zdieľať iba súbory, ktoré sú súčasťou záloh súborov.. 

Ak hľadáte záložnú službu a cloudové úložisko, určite sa oplatí pozrieť si našu recenziu SpiderOak ONE..

spider-vs-Dropbox-spider-web

SpiderOak ponúka ako štandard šifrovanie s nulovými znalosťami. Používa 256-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji a TLS / SSL pre všetku sieťovú prevádzku. Každý súbor a priečinok je šifrovaný iným kľúčom, ako aj každá verzia vašich súborov. To umožňuje SpiderOak zálohovať viac verzií vašich súborov, takže sa môžete v prípade potreby vrátiť späť k staršej kópii.

Táto úroveň zabezpečenia sa však nevzťahuje na súbory a priečinky, ktoré zdieľate s ostatnými ľuďmi. Ak zdieľate priečinok (ktorý SpiderOak nazýva „sharerooms“), obsah tejto zložky už nie je chránený nulovou znalosťou. Ak chcete dosiahnuť silnú bezpečnosť aj pre zdieľané súbory, musíte sa pozrieť na jednu z ďalších možností v zozname. 

SpiderOak je k dispozícii pre systémy Windows, Linux a MacOS a je vysoko hodnotený na našom zozname najlepších cloudových záloh pre Mac. K dispozícii sú aj aplikácie pre systémy iOS a Android, ktoré vám však poskytnú prístup iba na čítanie, takže nebudete môcť nahrávať ani synchronizovať telefón alebo tablet, čo je veľké sklamanie. Prekvapivo v súčasnosti nie je k dispozícii dvojfaktorové overenie.

SpiderOak určite nie je najlacnejšou možnosťou na našom zozname. Za 6 dolárov mesačne získate iba 150 GB úložného priestoru. Za 2TB budete musieť platiť 14 dolárov mesačne. K dispozícii nie je žiadna bezplatná úroveň, aj keď existuje 21-dňová bezplatná skúšobná verzia, ak si chcete vyskúšať SpiderOak.

Ochrana osobných údajov SpiderOak

SpiderOak získal veľkú podporu svojich osobných údajov, keď bol pomenovaný bezpečnostnou osobnosťou nenávisti Edwardom Snowdenom ako príklad bezpečných alternatív Dropboxu, ktoré využívajú ochranu nulových znalostí. Na rozdiel od niektorých poskytovateľov v tomto zozname má SpiderOak veľmi jasné a jednoduché zásady ochrany osobných údajov. 

Jediné, čo zhromažďuje, sú vaše prihlasovacie údaje, informácie o fakturácii a niektoré informácie o zariadení, ako napríklad množstvo údajov uložených v jeho službe, ako aj dátum a čas žiadostí o prístup. Podľa spoločnosti SpiderOak sa tieto informácie nikdy nepredávajú ani nezdieľajú s tretími stranami, okrem splnenia zákonných požiadaviek.

Servery spoločnosti SpiderOak sídlia v USA, takže vaše údaje stále podliehajú zákonu o patriotách. To znamená, že spoločnosť SpiderOak môže byť v prípade potreby prinútená odovzdať všetky vaše údaje orgánom činným v trestnom konaní.

Pretože však SpiderOak používa nulové znalosti, vaše údaje budú šifrované a bez vášho hesla alebo šifrovacieho kľúča budú nečitateľné. Aj keby to SpiderOak chcel dešifrovať, nebolo by to možné (okrem zdieľaných priečinkov).

Ako sme si vybrali našich poskytovateľov

Rovnako ako všetky naše recenzie v oblasti cloudových úložísk, aj my sa pozeráme na každého poskytovateľa, aby sme zvážili jeho silné a slabé stránky. Vyberáme si to, čo považujeme za najlepších poskytovateľov pre každú kategóriu bez ohľadu na to, ako sme ich ohodnotili v iných recenziách.

Naším cieľom je poskytnúť vám čo najlepšie rady. Preto sme radi, že v tomto zozname poskytovateľov cloudového úložiska odporúčame záložný produkt SpiderOak, pretože sa zameriava na bezpečnosť zmiešanú s dobrou cenou. To je tiež dôvod, prečo pCloud a Sync.com robia náš zoznam s dostupnými plánmi, ako aj s dobrými opatreniami v oblasti bezpečnosti a ochrany súkromia..

Záverečné myšlienky

Ak hľadáte najbezpečnejšie cloudové úložisko, náš výber číslo jedna je Sync.com. Ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami hneď po vybalení, a to aj pre bezplatných používateľov. Platené programy sú veľmi rozumné ceny, takže ak máte k dispozícii veľa údajov na uloženie, banka to nezlomí..

Tesne na druhom mieste je pCloud, ktorý – napriek tomu, že na šifrovanie vyžaduje platený doplnok – má niektoré jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým je silným súperom. Medzi ne patrí možnosť rozhodnúť sa, ktoré súbory a priečinky budú mať najsilnejšie šifrovanie, čo vám umožní zdieľať ďalšie súbory s rôznymi používateľmi.

Tresorit, SpiderOak, Egnyte a MEGA prinášajú na stôl niečo iné a každý z nich by urobil skvelú prácu pri zabezpečení vašich údajov v cloude. Dajte nám vedieť svoje vlastné myšlienky a názory na tieto služby bezpečného ukladania v cloude v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me