MEGA vs Tresorit: Kto tromfne, kto v roku 2020?

MEGA sa propaguje ako „súkromná spoločnosť“, zatiaľ čo Tresorit zdôrazňuje svoje bezpečnostné prvky. Prvá služba sa nachádza v hornej časti nášho najlepšieho zoznamu úložísk v cloude, zatiaľ čo druhá služba zaberá miesto pod ňou. Uvidíme, či tento príkaz platí, keď ich porovnáme v tejto bitke MEGA vs Tresorit.


Ak sa o nich chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu samostatnú recenziu MEGA a Tresorit. Ak sa vám to nedarí, pomoc nájdete v našom najlepšom sprievodcovi úložiskom v cloude. Obaja sú na tom a možno ich ľahko porovnávať s ostatnými.

Služby cloudového úložiska môžu byť pre rôznych používateľov rôzne, ale najbežnejšie je možné porovnávať pomocou bežných faktorov. Zahŕňajú náklady na ukladanie dát, bezpečnosť a súkromie, ďalšie funkcie, používateľské skúsenosti a zdieľanie. Musíte však zistiť, čo je pre vás najdôležitejšie. Nakoniec vyhlásime celkového víťaza, ktorý uľahčí výber.

1

Náklady na skladovanie

Ak služba ponúka veľa za cenu, je to dobrá hodnota. Pridajte k tomu množstvo programov a získate dobrú flexibilitu plánu, aby ste si mohli vybrať plán, ktorý sa vám bude páčiť ako rukavice. Je skvelé, ak služba ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, takže si ich môžete pred potvrdením vyskúšať. Ak sa zaujímate o dobrú hodnotu, prečítajte si naše najlepšie ponuky v úložisku typu cloud.

MEGA má bezplatný plán, zatiaľ čo Tresorit má iba bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu. Bezplatný plán MEGA začína s 50 GB úložného priestoru, ale 35 GB sa po čase vyparí. Môžete ho získať späť skokom cez niektoré obruče, ale zmizne znova po 180 dňoch. Služba Tresorit Send, ktorá umožňuje odosielať súbory až do 5 GB, je vo verzii beta a je zadarmo.

MEGA má so svojimi štyrmi platenými plánmi veľkú mieru flexibility. Prvý, Pro Lite, vám ponúka 200 GB úložného priestoru za 5,70 dolárov mesačne. Druhé rozširuje, že na 1 TB a stojí 11,42 dolárov mesačne. Tretí plán ponúka pôsobivý 4TB, ale stojí to 22,85 dolárov mesačne. Posledný plán, 34,28 dolárov mesačne, zdvojnásobuje množstvo úložiska, ktoré získate, bez zdvojnásobenia ceny.

Tresorit má vysoké ceny, aby kompenzoval svoju silnú bezpečnosť, ale jeho platené plány sa neporovnávajú s MEGA. Prémia je najlacnejšia, stojí však 10,42 dolárov mesačne za 200 GB. To je viac ako nejaký poplatok za 2TB. Jeho ďalší osobný plán, Solo, poskytuje 2 TB priestoru za 24 dolárov mesačne.

Táto služba ponúka aj obchodné plány. Small Business stojí 20 dolárov na používateľa mesačne a pre každého používateľa vám dáva 1 TB úložného priestoru. Ďalší krok vyššie, Business, je v súčasnosti 50% zľava, takže stojí 12 dolárov na používateľa mesačne. Vylepšuje sa v porovnaní s predchádzajúcim plánom pomocou ďalších funkcií, ako je pokročilá kontrola súborov a podpora.

Podnik stojí 24 dolárov na používateľa mesačne a umožňuje vám mať viac ako 100 používateľov, používať administračné rozhranie API a školiť zamestnancov.

V tejto kategórii berieme do úvahy množstvo úložiska, ktoré získate za peniaze, takže evidentným víťazom je MEGA. Jeho plány stoja polovicu ceny alebo majú dvojnásobok úložiska.

Kolo: Bod nákladov na skladovanie pre MEGA

Logo MEGA
Logo Tresorit

2

Bezpečnosť a súkromie

Internet je plný hrozieb, preto je nevyhnutné mať dobrú bezpečnosť. Hackeri neváhajú zacieliť vaše údaje pomocou útokov typu ransomware alebo man-in-the-middle a môžu ukradnúť vaše prihlasovacie údaje..

Cloudové služby používajú veľa metód na zabezpečenie údajov proti potenciálnym hrozbám. Napríklad protokol TLS bráni úspešným útokom typu človek v strede a šifrovanie zaisťuje prenos a odpočinok vašich údajov. Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end bráni čítaniu vašich súborov nikomu inému než vy.

Dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Predsa by ste sa však mali uistiť, že máte silné heslo.

mega-vs-tresorit-mega-security

MEGA zdôrazňuje svoje súkromie a používa súkromné ​​šifrovanie na ochranu súborov na strane klienta. Úroveň šifrovania je 128-bitová AES, ktorá nie je taká silná ako 256-bitová AES, ale nemalo by to byť problém, pretože jej prasknutie by trvalo milióny rokov. Protokol TLS pridáva ďalšiu vrstvu ochrany pri prenose súborov. MEGA ponúka aj dvojfaktorové overenie.

Ak užívateľ MEGA stratí zariadenie, môže reláciu vzdialene zničiť, aby zabránil strate v ohrození svojho účtu MEGA. K dispozícii je aj vytváranie verzií, takže súbory môžete obnoviť, ak ich zasiahne ransomware. Ak potrebujete silnejšie funkcie na vytváranie verzií, prečítajte si naše najlepšie úložisko v cloude na vytváranie verzií.

Jeho zdrojový kód je tiež verejný, takže to môže urobiť každý, kto chce skontrolovať bezpečnosť MEGA.

MEGA má dátové centrá na Novom Zélande, v Luxembursku, Nemecku, Francúzsku, Holandsku a Kanade, z ktorých všetky sú šetrnejšie k súkromiu ako USA. MEGA dokonca rozširuje ochranu všeobecného nariadenia o ochrane údajov na všetkých svojich používateľov, nielen na tých, ktorí pochádzajú z EÚ.

Ako jedna z najbezpečnejších služieb ukladania v cloude, Tresorit prechádza do veľkých dĺžok, aby zaistil bezpečnosť vašich údajov. Protokol TLS chráni vaše súbory počas prepravy a 256-bitové šifrovanie AES ich zaisťuje v pokoji.

mega-vs-tresorit-tresorit zabezpečenia

Tresorit používa súkromné ​​šifrovanie na ochranu vášho súkromia, ale to znamená, že nebude možné obnoviť vaše heslo, ak ho stratíte. Táto služba tiež poskytuje dvojfaktorové overenie na ochranu vášho účtu.

Tresorit uchováva vaše údaje na serveroch v Írsku a Holandsku, takže si môžete byť istí, že je v súlade s GDPR..

Jeho dátové centrá využívajú 24/7 zabezpečenie, dohľad a biometrické skenovanie. Sú v súlade s najnovšími normami ISO a prevádzkujú aj Microsoft Azure (ďalšie informácie o tejto službe nájdete v recenzii od spoločnosti Microsoft Azure).

Ak niekto ukradne vaše zariadenie, môžete z neho údaje na diaľku vymazať, aby sa k nemu nedostal zlodej. Ak malware poškodí vaše súbory a požiada o výkupné, môžete sa vyhnúť ich plateniu pomocou verzie súborov, ktorá ich tiež získa..

Drahšie plány vám umožňujú definovať zásady zabezpečenia pre skupinu používateľov, povoliť správcom monitorovať zariadenia a zrušiť od nich prístup.

Toto kolo je blízko, pretože obe služby sa pevne zaviazali k ochrane súkromia a bezpečnosti, ale Tresorit s 256-bitovým šifrovaním AES zvíťazil mierne. Ak nie ste spokojní s tým, ako jeden z nich implementuje súkromné ​​šifrovanie, prečítajte si náš najlepší článok o službách zameraných na nulové znalosti.

Kolo: Miesto bezpečnosti a súkromia pre spoločnosť Tresorit

Logo MEGA
Logo Tresorit

3

Užívateľské skúsenosti

Príjemný a priamy užívateľský zážitok je lepší ako ten, ktorý je pre bežného používateľa neohrabaný, zastaraný a zložitý. Táto služba by mala fungovať na webe, stolnom počítači a mobilnom telefóne a klienti by mali mať atraktívne a intuitívne rozhranie.

mega-vs-tresorit-mega-desktop

Desktopová aplikácia MEGA má príjemné rozhranie, ktoré využíva štandardný model synchronizácie – priečinok synchronizácie a ikona systémovej lišty, ktorá riadi vašu synchronizáciu a umožňuje prístup k nastaveniam. Poskytuje informácie jasným spôsobom, ktorý vás nebude zamieňať. Klient pracuje na Windows, MacOS a Linux.

mega-vs-tresorit-mega-interface

Webové rozhranie je rýchle a jednoduché a noví používatelia sa nestratia z toho, čo musia urobiť. Môžete sa pohybovať pomocou ponuky vľavo a ďalšie funkcie sa nachádzajú v ponuke v pravom hornom rohu obrazovky. Hornú ponuku môžete použiť na všeobecné akcie, ale jednotlivé akcie si vyžadujú kliknutie pravým tlačidlom myši na súbor.

Mobilná aplikácia, ktorá je k dispozícii pre Android a iOS, uľahčuje prehľadávanie súborov a umožňuje automatické nahrávanie fotografií a videí. Môžete tiež pristupovať k svojim súborom offline. K dispozícii je funkcia četu, ktorá používa šifrovanie MEGA na zabezpečenie vašich správ. Je to zaujímavý doplnok, ale jeho užitočnosť je diskutabilná vzhľadom na špecializované chatové aplikácie.

Na rozdiel od MEGA a väčšiny iných služieb cloudového ukladania má Tresorit stolného klienta s bohatými funkciami. To však prichádza s cenou, pretože jej použitie nie je jednoduché. Vyžaduje si, aby ste vytvorili priečinky, nazývané tresory a synchronizovali ich jednotlivo. Klient je k dispozícii na Windows, MacOS a Linux.

Webové rozhranie je podobné počítačovému rozhraniu, ale nemá rovnaké možnosti. Neexistuje stránka pre „nedávne“, ale pre „kontakty“ je jedna.

Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS. Umožňuje vám nahrávať mobilné súbory, ako sú fotografie a videá, a pristupovať k vášmu cloudovému úložisku.

Obe služby sú súčasťou nášho najlepšieho cloudového úložiska pre Linux. Má aj ďalšie odporúčania, ak pre vás nepracuje MEGA ani Tresorit. Aj keď v tejto kategórii nie je žiadny vkus, jednoduchosť a intuitívnosť, v tejto kategórii pribúda váha, tak MEGA vyhráva.

Kolo: Miesto skúseností používateľov pre MEGA

Logo MEGA
Logo Tresorit

4

zdieľanie

Zdieľanie je jednou z hlavných výhod nahrávania súborov do cloudu a je viac ako pravdepodobné, že to urobíte. Preto by malo byť ľahké, rýchle a schopné ísť priamo k veľkým sociálnym sieťam, jednotlivcom a skupinám. Mali by ste byť schopní chrániť svoje zdieľané položky aj pomocou ovládacích prvkov obsahu, ako je napríklad ochrana heslom, dátumy vypršania platnosti a povolenia.

mega-vs-tresorit-mega-share

Webový klient MEGA vám umožňuje zdieľať súbory vygenerovaním odkazu, ktorý môžete chrániť pomocou kľúča. Vďaka tomu sú nulové vedomosti, takže ich môžu čítať iba ľudia, ktorým dáte kľúč. Kľúč môžete pripojiť pomocou odkazu, ktorý umožní každému, kto má odkaz, prístup k nemu, alebo ho môžete odoslať osobitne. Môžete tiež nastaviť heslo alebo dátum vypršania platnosti.

Ďalším spôsobom zdieľania súboru je poslať ho každému, kto si ho pridal ako kontakt pomocou rozhrania MEGA.

Priečinok môžete zdieľať vytvorením odkazu, ktorý funguje rovnako ako zdieľanie súborov, alebo pozvať iných prostredníctvom ich e-mailovej adresy. Ak tak urobíte, môžete nastaviť povolenia typu „iba na čítanie“, „čítanie a zápis“ alebo „úplný prístup“. Ak chcete pozvať ostatných na nahranie do vášho priečinka vrátane používateľov, ktorí nie sú MEGA, môžete z neho vytvoriť priečinok „MEGAdrop“.

Webové rozhranie obsahuje stránku „zdieľané so mnou“, chýba jej však stránka, ktorá ukazuje, čo zdieľate s ostatnými. Aplikácia pre stolné počítače vám tiež umožňuje zdieľať obsah, ale iba vygenerovaním odkazu.

Tresorit vám umožňuje zdieľať obsah s konkrétnymi jednotlivcami prostredníctvom e-mailu alebo generovania odkazu a jeho kopírovania a vkladania. Ak na zdieľanie priečinka použijete e-mail, príjemcovia sa budú musieť zaregistrovať pre účet Tresorit. Súbory je možné zdieľať iba pomocou odkazu a túto požiadavku nemajú.

Odkazy môžete chrániť pomocou hesla, dátumu skončenia platnosti alebo limitu sťahovania. Priečinky majú tri úrovne oprávnení. Sú to „manažér“, ktorí môžu zdieľať, upravovať a prezerať; „Editor“, ktorý dokáže čítať a upravovať; a „zobraziť“, ktoré dokážu iba prečítať.

K dispozícii je zobrazenie odkazov, ktoré vám pomôže sledovať odkazy, ktoré ste vytvorili. Ďalšia karta „Kontakty“ zobrazuje, s ktorými ľuďmi máte zdieľaný priečinok prístup. Neexistuje však spôsob, ako vytvoriť odkazy na zdieľanie alebo zdieľať na sociálnych sieťach.

Tresorit je na našom zozname najlepších cloudových úložísk na zdieľanie. Má stránku „kontaktov“ a je schopný obmedziť odkazy na odkazy. MEGA napriek tomu disponuje funkciou odovzdávania odkazov spolu so schopnosťou vytvoriť odkazy na nulové znalosti, čo jej pomáha vyhrať toto kolo.

Kolo: Bod zdieľania pre MEGA

Logo MEGA
Logo Tresorit

5

Pridané vlastnosti

V tejto kategórii sa pozrieme na funkcie, ktoré služby úložiska cloudu zvyčajne neponúkajú. Príkladom sú ukážky súborov, rozšírené verzie verzií, aplikácie produktivity, prehrávanie médií a integrácia s aplikáciami tretích strán.

MEGA nemá veľa v ceste k užitočným aplikáciám, ponúka však ukážky fotografií a videí. Súbory balíka Office však nemôžete zobraziť online, takže ich budete musieť stiahnuť.

mega-vs-tresorit-mega-chatu

Jednou z neobvyklých funkcií je chat, ktorý môžete začať s kontaktmi, ktoré ste si pridali do MEGA. Využíva šifrovanie na zabezpečenie vašej komunikácie v reálnom čase. Pre tých, ktorí chcú praktickejší prístup, je MEGAcmd nástroj príkazového riadku, ktorý vám umožní používať počítačové zručnosti na prácu so súbormi. Doplnok MEGAbird vám umožňuje odosielať veľké súbory pomocou Mozilla Thunderbird.

Desktopový klient MEGA vám umožňuje streamovať akýkoľvek súbor z cloudu MEGA alebo odkaz na súbor vo vašom obľúbenom prehrávači.

Tresorit Selektívna synchronizácia

Tresorit má funkciu sieťovej jednotky s názvom Tresorit Drive. Od synchronizačného priečinka sa líši, pretože ukladá vaše údaje iba v cloude, čo uvoľňuje miesto na pevnom disku. Môžete tiež vypnúť synchronizáciu pre ľubovoľný priečinok so selektívnou synchronizáciou.

Ak používate program Microsoft Outlook, máte šťastie, pretože Tresorit má doplnok. Neexistujú však žiadne integrácie aplikácií tretích strán. Tresorit tiež nemá prehrávač médií ani prehliadač fotografií. Spoločnosť má však tieto nedostatky ospravedlnenie: súkromné ​​šifrovanie bráni ich použitiu.

MEGA má viac funkcií, ale Tresorit má funkciu jednotky, ktorá vám umožní nesynchronizovať súbory a priečinky, zatiaľ čo ich budete môcť vidieť v prieskumníkovi súborov. Tresorit vyhrá toto kolo.

Kruh: Ďalšie body pre Tresorit

Logo MEGA
Logo Tresorit

6

Verdikt

Táto bitka bola z viacerých hľadísk blízka. Najdôležitejšou kategóriou sú náklady na skladovanie, kde MEGA zvíťazila s veľkou rezervou. Obe služby majú silnú bezpečnosť a súkromie, ale Tresorit sa ukázal byť lepší, aj keď MEGA bola blízko. MEGA však Tresorit zatienil do kategórie používateľských skúseností a nebol to malý rozdiel.

MEGA zvíťazila aj v kategórii zdieľania vďaka odkazu na nahrávanie a schopnostiam nulových znalostí. Tresorit podarilo znížiť náskok MEGA víťazstvom v kategórii dodatočných funkcií z dôvodu funkčnosti pohonu, ale MEGA nakoniec získala viac výhier a je naším celkovým víťazom.

Víťaz: MEGA

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Myslíte si, že bezpečnosť spoločnosti Tresorit odôvodňuje jej cenu? Súhlasíte s tým, že MEGA je lepšou voľbou? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a prečítajte si, ako tiež porovnávajú Dropbox a MEGA. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me