Jednoduchý algoritmus na zálohovanie diskov

Ak pracujete v oblasti IT, oceníte potrebu pravidelného zálohovania diskov offline (na miestnych pracovných staniciach alebo serveroch), ako aj online. Pre lepšiu kontrolu, bezpečnosť a použiteľnosť je lepšie mať vlastný nástroj na zálohovanie súborov. Tento článok predstavuje algoritmus, pomocou ktorého môžete začať s internou aplikáciou zálohovania súborov.


Služby zálohovania online sú nevyhnutne robustnejšie, škálovateľnejšie a rozšíriteľnejšie, ale existujú známe problémy, najmä v oblasti ochrany osobných údajov, zabezpečenia a dostupnosti, ktoré pre podniky znamenajú dôležitosť udržiavania systémov zálohovania súborov offline pre ďalšiu redundanciu údajov..

Dostupnosť

Internetové služby nie sú vždy dostupné. Aj keď služba sama o sebe môže byť vždy k dispozícii online, nemusí byť vždy možné získať prístup k službe podľa potreby.

Medzi typické dôvody, prečo prístup nemusí byť vždy možný, patria výpadky napájania (časté v niektorých krajinách), výpadky zariadení, bežná údržba alebo aktualizácie, výpadky siete (časté aj v niektorých krajinách, najmä v rozvojových krajinách) alebo dokonca veľmi zlé počasie, ktoré môže rušiť normálnu prevádzku sieťových zariadení.

prestoje
© Cloudwards.net 

V prípadoch, keď internet alebo online služby nie sú dostupné alebo dostupné, je najlepšie mať k dispozícii nástroj na zálohovanie lokálnych súborov (offline), aby sa zachovala nadbytočnosť, keď bude možné opätovne získať prístup k online službám..

V skutočnosti je najlepšie zachovať prepúšťanie na miestnej a online úrovni, takže aj keď nie je možné získať prístup k internetovej službe, k presným požadovaným súborom alebo údajom je možné pristupovať lokálne..

súkromia

Pri ukladaní údajov online sú známe problémy s ochranou osobných údajov. Jednou z obáv, ktoré podniky majú v súvislosti so zálohovacími systémami typu cloud, je obmedzená kontrola ich údajov. S mnohými online záložnými systémami sa obchodné súbory a údaje ukladajú na externých (verejných) serveroch, kde môžu podliehať prístupu tretích strán v tej či onej podobe..

súkromia

Aj keď bezpečnosť údajov nie je bezprostrednou hrozbou, skutočnosť, že poskytovateľ môže s údajmi manipulovať alebo ich dokonca upraviť, je pre mnohé podniky veľmi znepokojujúca. Vďaka miestnemu alebo offline systému zálohovania údajov sa podniky nikdy nemusia starať o súkromie.

zabezpečenia

Služby online vždy podliehajú bezpečnostným hrozbám. Či už hovoríme o útokoch na DDoS (distribuované odmietnutie služby) alebo krádeži informácií, riziká sú pre podniky skutočné.

V nedávnej pamäti došlo k útoku na databázy spoločnosti Sony v apríli 2011, pričom hackerom zostali dôležité informácie o zákazníkoch, pričom približne 24 miliónov ukradnutých účtov bolo v výpadku, ktorý trval 24 dní..

cloudová bezpečnosť
Cloudová bezpečnosť

Nedávno bol mužský účet Skype napadnutý šesťkrát za jeden deň. Takéto udalosti majú tendenciu vzbudzovať obavy z bezpečnosti online služieb vo všeobecnosti, aj keď úspešné útoky nie sú bežné. Tieto typy bezpečnostných hrozieb sa nevzťahujú na lokálne úložné zariadenia, najmä ak hostiteľský počítač alebo sieť nie sú pripojené k internetu.

5 dôvodov, prečo používať vlastný nástroj na zálohovanie súborov

Väčšia kontrola: pri použití nástroja na zálohovanie súborov máte úplnú kontrolu nad svojimi údajmi. Aj tu sa nemusíte obávať problémov s ochranou súkromia.

Úspora nákladov: skutočnosť, že je interná, znamená, že za ňu nemusíte platiť cent – je vyvíjaná, udržiavaná a inovovaná podľa požiadaviek vašich interných pracovníkov IT.

Väčšia bezpečnosť: vaše údaje sú oveľa bezpečnejšie na lokálnych pevných diskoch alebo v súkromnej sieti ako vo verejnej sieti, ak zároveň dodržiavate príslušné bezpečnostné opatrenia.

Väčšia použiteľnosť: Ďalším dôležitým prvkom, ktorý má vlastný interný nástroj na zálohovanie súborov, je to, že si ho môžete prispôsobiť tak, aby zvládal úlohy zálohovania presne tak, ako ich potrebujete – takže hovoríme o inherentne efektívnejšom riešení.

Viaceré nasadenia: keďže ide o vaše vlastné riešenie, môžete ho na rozdiel od riešení tretích strán nasadiť kdekoľvek a ľubovoľným spôsobom bez obmedzenia..

Jednoduchý algoritmus na navrhnutie vlastného nástroja na zálohovanie súborov

Teraz, keď pochopíte výhody, ktoré má váš vlastný interný nástroj na zálohovanie súborov, sa pozrieme na jednoduchý algoritmus, ktorý môžete použiť na navrhnutie svojej vlastnej aplikácie..

zálohovanie súborov
© Cloudwards.net

Vývojový diagram vyššie je algoritmus pre jednoduchú aplikáciu na zálohovanie súborov. Ako je znázornené na obrázku, základná aplikácia na zálohovanie súborov pozostáva z: zálohového registra, záložného strážcu (radiča), užívateľského vstupu, agenta kopírovania a správcu zostáv.

Ako to funguje

Ako už bolo spomenuté, jednoduchý systém pozostáva iba z piatich komponentov: register, hliadka, vstup, agent kopírovania a správca zostáv.

Je to také jednoduché! V skutočnosti by ste s týmto algoritmom mali byť na dobrej ceste k navrhovaniu vlastnej zálohovacej aplikácie. Ak zručnosti nie sú k dispozícii, nezúfajte. V nasledujúcom článku vám skutočne poskytneme návod, ako vyvinúť vlastný nástroj na zálohovanie súborov s plne kódovanými príkladmi, takže pozor.

záver

Dúfajme, že to bolo zaujímavé čítanie a sme si istí, že sme sa zaoberali určitými dôvodmi: preskúmali sme, prečo je dôležité miestne (offline) zálohovanie údajov, a spomenuli sme dôvody, ako je dostupnosť, súkromie a bezpečnosť. Poskytli sme tiež päť skvelých dôvodov, prečo by ste mali investovať do interného pomocného programu vrátane väčšej kontroly, úspory nákladov, zvýšenia použiteľnosti, väčšej bezpečnosti a viacnásobného nasadenia..

Nakoniec sme práve videli algoritmus na vývoj vášho vlastného interného nástroja na zálohovanie údajov. Nie je to nič fantázie, ale svoju prácu zvládne. A sľúbili sme vám, že vám prinesieme článok s plne zakódovaným návodom, ako vytvoriť svoju vlastnú záložnú aplikáciu, takže na to určite dávajte pozor. Nechajte komentáre prichádzať a rozprávajme sa! Spýtajte sa na tento článok a získajte okamžitú spätnú väzbu od tímu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map