Dropbox vs Tresorit v roku 2020: Blízky hovor

Tresorit je jednou z najbezpečnejších služieb cloudového ukladania dát, zatiaľ čo Dropbox je jedným z najobľúbenejších vďaka veľkému ľahkému použitiu. My v službe Cloudwards.net vám uľahčujeme výber medzi konkurenčnými službami, takže sa chystáme postaviť Tresorit verzus Dropbox, aby sme zistili, ktorá z nich je na vrchole.


Hlavným účelom služieb ukladania v cloude je ukladanie súborov v cloude. Aj keď vám to všetky služby umožňujú, líšia sa tým, ako dobre to robia a aké ďalšie funkcie ponúkajú. Niektoré služby, napríklad Tresorit, sa navyše môžu viac zamerať na bezpečnosť, zatiaľ čo iné, napríklad Dropbox, sa zameriavajú na jednoduché používanie a funkcie..

To, čo sa vám bude hodiť, závisí od toho, čo chcete zo služby získať. Z tohto dôvodu ich porovnáme so všeobecnými faktormi služieb cloudového ukladania. Ak ste sa už rozhodli, prečítajte si našu samostatnú recenziu Dropboxu alebo Tresoritskú recenziu a získajte viac informácií o požadovanej službe..

Ak s tým nie ste spokojní, požiadajte o pomoc naše najlepšie úložisko v cloude. Môžete si tiež prečítať naše najlepšie porovnanie cloudového úložiska a zistiť, aké služby ponúkajú na prvý pohľad.

V priebehu piatich kôl sa pozrieme na porovnanie služieb, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa medzi nimi. Po každom kole pomenujeme víťaza a po zvonení vám poskytneme zhrnutie výsledku a vyhlásime celkového víťaza.

1

zabezpečenia

Silná cloudová bezpečnosť je dôležitá, pretože internet má svoj podiel nebezpečenstva. Škodliví jednotlivci, ako napríklad hackeri, dúfajú, že ukradnú vaše poverenia, zachytia vaše údaje útokmi typu človek v strede, zadržiavajú vaše rukojemníkov pomocou ransomware alebo vykonajú proti vám nejaké šikovné triky..

Cloudové služby vás používajú na zabezpečenie proti potenciálnym hrozbám mnohými spôsobmi. Napríklad dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. To sa však nespolieha iba na to. Na prvom mieste urobte silné heslo.

Protokol TLS / SSL chráni pred útokmi typu človek v strede, zatiaľ čo šifrovanie šifruje vaše dáta v pokoji a pri prenose. Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end vám pomôže uchovať vaše súbory v súkromí iba tým, že ich necháte prečítať.

To je prinajmenšom hlavná kategória pre cloudové služby. Pozrime sa, ako to robia Tresorit a Dropbox.

Tresorit

Tresorit sa zameriava na bezpečnosť. Hlavnou zbraňou v jeho arzenáli je súkromné ​​šifrovanie, ktoré sa tiež nazýva šifrovanie s nulovými znalosťami. Tresorit je jednou z mála služieb, ktorá ju ponúka, vďaka čomu je miestom na našom zozname najlepších služieb cloudových úložísk s nulovými znalosťami..

tresorit-vs-Dropbox-tresorit zabezpečenia

Upozorňujeme, že pretože Tresorit používa na ochranu vášho súkromia šifrovanie s nulovými znalosťami, nebude ho možné obnoviť, ak ho zabudnete. Uistite sa, že sa tak nestane, použite správcu hesiel z nášho najlepšieho článku pre správu hesiel.

Tresorit používa protokol TLS na zabránenie útokom, ktoré sa zameriavajú na súbory počas prenosu, a 256-bitového šifrovania AES na kódovanie súborov v pokoji. Navyše, ak niekto dokáže prelomiť vaše heslo, dvojfaktorová autentifikácia zabráni prístupu k vášmu účtu.

Spoločnosť Tresorit udržuje svoje servery v bezpečných dátových centrách Microsoft Azure v Írsku a Holandsku. Využívajú dohľad, nepretržitú bezpečnosť a biometrické skenovanie. Sú tiež v súlade s najnovšími normami ISO. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure.

Keď nahráte údaje do služby Tresorit, replikuje sa to na viacerých serveroch v dátovom centre, ktoré je podobné nastaveniu RAID. Tým sa znižuje riziko straty údajov a zvyšuje sa dostupnosť vašich súborov.

Ak ransomware poškodí vaše súbory, nemusíte ich platiť, aby ste ich dostali späť. Na ich získanie môžete použiť verziu súborov. Najlacnejší plán je obmedzený na 10 predchádzajúcich verzií, ale ostatné majú neobmedzené vytváranie verzií. Tresorit vám tiež umožňuje vymazať údaje zo zariadenia na diaľku, čo pomáha, keď ich niekto ukradne.

Drahšie plány vám poskytujú pokročilé funkcie zabezpečenia, napríklad definovanie bezpečnostných zásad, monitorovanie správcov a zrušenie prístupu zo zariadení.

Tresorit čelil otvorenej hackerskej výzve, ktorá vyzvala hackerov, aby sa pokúsili preniknúť do neho, ale nikto neuspel v období, ktoré trvalo rok a pol. Ak sa chcete dozvedieť viac o bezpečnosti spoločnosti Tresorit, prečítajte si jej bezpečnostnú dokumentáciu.

tresorit-vs-Dropbox-dropbox zabezpečenia

Dropbox

Je zrejmé, že Dropbox nekladie rovnaký dôraz na bezpečnosť. Služba má v skutočnosti šachovnicovú históriu. Spoločnosť bola v centre pozornosti počas porušenia v roku 2012, keď bolo odcudzených 68 miliónov hesiel a incident bol ohlásený až o niekoľko rokov neskôr.

Plus, Dropbox bol pripojený k projektu PRISM v roku 2013. Spoločnosť však prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti.

Dropbox používa 256 bitové AES na zakódovanie vašich súborov v pokoji a protokol TLS so 128-bitovým AES na ochranu vašich súborov počas prenosu. Je to dobrý postup, ale umožňuje Dropboxu dešifrovať vaše súbory, aby extrahovali metadáta na indexovanie, keď pristanú na svojich serveroch, a potom ich neskôr zašifruje..

A čo viac, vaše metadáta zostávajú v čistom texte na samostatnom serveri. Je zrejmé, že Dropbox neponúka súkromné ​​šifrovanie. Toto nie je najlepšia prax na ochranu vášho súkromia, preto zvážte použitie doplnku súkromného šifrovania Boxcryptor. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Boxcryptor.

Dropbox používa dvojfaktorové overenie, takže si môžete byť istí, že nikto nezíska prístup k vášmu účtu bez toho, aby mal váš smartphone.

Pomocou verzovania môžete obnoviť staršie verzie súborov, ktoré sú až 120 dní staré, aby ste bojovali s efektom ransomware. Ak to pre vás nestačí, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre článok o verzovaní alternatív.

Stránka zabezpečenia vášho účtu vám umožňuje sledovať prepojené zariadenia, aktívne webové relácie a aplikácie tretích strán s prístupom k vášmu účtu. Ak niečo vyzerá podozrivo, môžete zakázať prístup k svojmu účtu.

Dropbox má na stránke HackerOne stránku, ktorá odmeňuje hackerov, ak môžu narušiť bezpečnosť Dropboxu. Doposiaľ Dropbox zaplatil za reakciu takmer 300 000 dolárov.

Informácie o bezpečnosti dátového centra Dropboxu sú obmedzené, ale spoločnosť tvrdí, že sú „tvrdé, aby zvýšili bezpečnosť a ochranu pred útokmi“.

Okolo jednej myšlienky

Dropbox nemá laxnú bezpečnosť, ale neposkytuje takú vysokú úroveň, akú má Tresorit. Je to vďaka súkromnému šifrovaniu Tresoritu, neobmedzenej verzii verzií a výzve hackerov, ktorá nemala žiadne nároky..

Kolo: Bezpečnostný bod pre Tresorit

Logo Tresorit
Logo Dropbox

2

Náklady na skladovanie

Čím viac dostanete za cenu, tým lepšie budú náklady na skladovanie. Je tiež dobré, ak služba má viac programov, pretože to zvyšuje vaše šance na nájdenie vhodnej služby. Bezplatný plán alebo skúšobná verzia sú plusom, pretože ich môžete použiť na vyskúšanie služby pred potvrdením. Ak je váš rozpočet najväčším záujmom, prečítajte si naše najlepšie ponuky v oblasti cloudových úložísk, kde nájdete zoznam služieb priateľských k peňaženkám.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-cenová

Tresorit

Bezpečnosť Tresoritu je silná, ale nie je lacná. Nenabízí bezplatný program, ale platené programy majú bezplatnú skúšobnú dobu. Najlacnejšia je prémia, ktorá predstavuje 10,42 dolárov mesačne za iba 200 GB úložného priestoru. Má spoločné funkcie cloudového úložiska, prístup k piatim zariadeniam, synchronizáciu, 90-dňovú históriu verzií a schopnosť obnoviť 10 predchádzajúcich verzií súborov..

Solo je ďalší osobný plán. Poskytuje 2 TB priestoru za 24 dolárov mesačne. To je viac ako dvojnásobok ceny, ktorú niektoré služby účtujú za svoje plány 2TB. Plán pridáva kontrolu oprávnení, zdieľanie súborov s odkazmi chránenými heslom, integráciu Microsoft Outlook a ďalšie.

Tresorit má aj obchodné plány. Small Business predstavuje 20 dolárov na používateľa mesačne a pre každého používateľa vám dáva 1 TB úložného priestoru. Podnikanie má zľavu 50 percent v čase písania tohto textu, vďaka čomu je mesačne 12 dolárov na používateľa. Dodáva súlad s protokolom HIPAA, vzdialené vymazanie, prispôsobenie značky, rozšírené ovládanie súborov a podporu.

Podnik je 24 dolárov na používateľa mesačne a podporuje viac ako 100 používateľov. Pridáva tiež funkcie, ako sú prispôsobené toky e-mailov, vlastné nasadenie, admin API, školenia zamestnancov a ďalšie.

tresorit-vs-Dropbox-dropbox-cenová

Dropbox

Najlacnejším programom Dropboxu je Plus, čo je 9,99 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne. Poskytuje 1 TB úložného priestoru. Zahŕňa integráciu Microsoft Office 365, 30-dňovú históriu verzií, prioritnú e-mailovú podporu a štandardné funkcie cloudového úložiska.

Ďalším plánom je Professional, ktorý pridáva zdieľané ovládacie prvky odkazov, pokročilé nástroje spolupráce, rozšírenú históriu verzií, ako je inteligentná synchronizácia a prezentácia, a prístup k podpore chatu. Je to 16,58 dolárov mesačne alebo 198,96 dolárov ročne.

Existujú dva tímové plány: Standard a Advanced. Standard poskytuje 3 TB zdieľaného priestoru za 12,50 dolárov na používateľa mesačne alebo 150 dolárov na používateľa ročne. Má funkcie ako nástroj na prevod účtu, tímový priečinok, neobmedzený prístup API k partnerom platformy zabezpečenia, súlad s HIPAA, administrátorské kontroly a centralizovaná fakturácia.

Služba Advanced nekladie na váš ukladací priestor limit, ale zvyšuje cenu na 25 dolárov za používateľa za mesiac alebo 240 dolárov za používateľa za rok. Zosilňuje riešenie schvaľovania zariadení, histórie prehliadačov a pokročilých funkcií tímu, ako napríklad jednotné prihlásenie, odstupňované úlohy administrátora, audit protokolov a telefonická podpora počas pracovnej doby..

Tento bezplatný plán ponúka skromný 2 GB úložného priestoru, čo z neho nevyhovuje pre náš najlepší bezplatný úložný priestor v cloude. Stále je to dosť na to, aby ste zistili, či Dropbox pre vás pracuje.

Druhé myšlienky

Ani jedna služba nemá osobitne konkurenčné plány. Dropbox je však lacnejší, zatiaľ čo Tresorit vám dáva väčšiu ranu za svoje peniaze, vďaka čomu si myslíme, že kravata je v poriadku. Ak sa viac zaujímate o tímové plány Dropboxu, prečítajte si našu recenziu v Dropbox Business, kde sa dozviete podrobnosti o nich.

Kolo: Náklady na skladovanie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Tresorit
Logo Dropbox

3

Užívateľské skúsenosti

Je vynikajúce, ak má služba veľa silných funkcií, ale ak to nie je zabalené do príjemného používateľského prostredia, nebude to pre nič dobré. Používatelia majú tendenciu vyhýbať sa službám, ktoré ich nemajú.

Tresorit

Tresorit patrí medzi špičkové služby z našich recenzií cloudových úložísk, ale jeho používateľská skúsenosť je zložitejšia ako priemerná služba, pretože na synchronizáciu súborov musíte vytvoriť jednotlivé tresory – „trezory“ v nemčine..

Desktop klient pracuje na Windows, MacOS a Linux. Podpora pre Linux je medzi službami úložiska v cloude zriedka. Ak Tresorit pre vás nefunguje, prečítajte si naše ďalšie informácie o najlepšom cloudovom úložisku pre Linux.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-desktop

Desktopový klient je okrem komplexnej synchronizácie jasný a ľahko použiteľný. Chuť je subjektívna, ale myslíme si, že klient pre stolné počítače spoločnosti Tresorit je jedným z najatraktívnejších na trhu.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-web

Ak ste mimo svojho zariadenia, na prístup k cloudovému úložisku môžete použiť webovú aplikáciu Tresorit. Jeho minimálny dizajn uľahčuje vyhľadanie priečinkov a navigačných odkazov. To znamená, že komplexná synchronizácia záležitosť komplikuje, pretože nemôžete jednoducho pretiahnuť obsah do koreňového priečinka webového klienta. Je to logické, pretože to nie je tresor, ale prístup je neobvyklý.

Tresorit má tiež aplikácie pre smartfóny pre Android a iOS. Môžete ich použiť na nahrávanie fotografií a videí z telefónu. Navyše môžete pristupovať k cloudovému úložisku, vytvárať odkazy na svoj obsah a pracovať offline. Ak sa chcete uistiť, že k aplikácii máte prístup iba vy, môžete nastaviť zámok prístupového kódu.

tresorit-vs-Dropbox-dropbox-desktop

Dropbox

Dropbox je v popredí používateľských skúseností od jeho začiatku v roku 2007, a to platí aj dnes. V skutočnosti sa tu vymyslel spoločný model synchronizácie.

Bežný model synchronizácie sa skladá z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka. Všetko, čo umiestnite do synchronizačného priečinka, sa synchronizuje s cloudom. Je to také jednoduché. Ak to však chcete urobiť, musíte nainštalovať desktopového klienta, ktorý funguje na Windows, MacOS a Linux.

Desktopový klient Dropboxu sa točí okolo ikony na paneli úloh. Z tohto dôvodu je tenký a nemusíte prejsť mnohými krokmi, aby ste našli, čo hľadáte. Najbežnejšie operácie sú v pravom hornom rohu, zatiaľ čo hlavná tabla zobrazuje vaše oznámenia alebo posledné súbory. Môžete ich tiež vyhľadávať, čo je pohodlné.

tresorit-vs-Dropbox-Dropbox-web-client

K rovnakým funkciám môžete pristupovať z webového klienta. Je to jasné a intuitívne a všetko, čo musíte urobiť, je presunutie súboru myšou kdekoľvek na spustenie nahrávania. Prepínanie medzi stránkami a funkciami je tiež rýchle.

tresorit-vs-Dropbox-dropbox-mobile

Používajú sa aj mobilné aplikácie. Umožňujú skenovať dokumenty, sprístupňovať súbory offline, pristupovať k Dropbox Paper a automaticky zálohovať vaše fotografie a videá. Navyše môžete zdieľať svoje súbory. Ak nepoznáte Dropbox Paper, môžete sa o tom dozvedieť viac v našej recenzii Dropbox Paper.

Okrúhle tri myšlienky

Tresorit má solídne užívateľské prostredie, je však zložitejší ako Dropbox vďaka potrebe vytvárať správcov. Dropbox je tiež intuitívnejší a ľahšie použiteľný.

Kolo: Bod skúsenosti používateľa pre Dropbox

Logo Tresorit
Logo Dropbox

4

zdieľanie

Zdieľanie je veľká časť cloudového úložného priestoru, takže by malo byť ľahké, rýchle a schopné ísť priamo k veľkým sociálnym sieťam, jednotlivcom a skupinám. Ak chcete túto skúsenosť dokončiť, mali by ste byť schopní chrániť svoje zdieľané položky pomocou ovládacích prvkov obsahu, ako je napríklad ochrana heslom, dátumy vypršania platnosti a povolenia.

Tresorit

Tresorit má silné ovládacie prvky obsahu a možnosti zdieľania, čo mu pomáha vytvárať náš zoznam najlepších služieb úložiska v cloude na zdieľanie. Rovnaké funkcie sú k dispozícii bez ohľadu na to, či používate webovú alebo stolnú aplikáciu.

tresorit-vs-Dropbox-tresorit-share

Ak chcete zdieľať priečinok, musíte vygenerovať odkaz alebo pozvať používateľov prostredníctvom e-mailu. Ak pôjdete cestou e-mailu, príjemcovia sa budú musieť zaregistrovať pre účet Tresorit. Na súbory sa táto požiadavka nevzťahuje, ale je možné ich zdieľať iba pomocou odkazu.

Odkazy môžete chrániť pomocou dátumu exspirácie, hesla alebo obmedzenia prístupu. Priečinky môžu mať tri úrovne oprávnení. Umožňujú vám čítať, čítať a upravovať alebo upravovať.

Aby ste mohli sledovať odkazy, ktoré ste vytvorili, dodáva Tresorit zobrazenie odkazov. Ďalšie zobrazenie, kontakty, vám umožní zistiť, s ktorými ľuďmi máte zdieľaný priečinok prístup.

Tresoritu však chýba niekoľko vecí. Nemôžete vytvárať odkazy na nahrávanie ani zdieľať na sociálnych sieťach.

Dropbox

Dropbox umožňuje zdieľať obsah v ňom uložený pomocou klientskeho počítača, aplikácie pre smartfóny alebo klienta prehľadávača.

tresorit-vs-Dropbox-dropbox-share

Odkazy môžete zdieľať pomocou webového klienta tak, že ich skopírujete a prilepíte alebo ich odošlete e-mailom, nemôžete ich však zdieľať priamo na sociálnych sieťach. Dropbox vám umožňuje chrániť odkazy pomocou hesla alebo dátumu skončenia platnosti, zakázaním sťahovania alebo výberom konkrétnych osôb, ktoré k nemu majú prístup. Ak chcete zastaviť zdieľanie, musíte odstrániť odkaz

Odberatelia najlacnejšieho plánu Plus tieto funkcie nedostanú. Ak ich chcete používať, musíte sa prihlásiť na odber plánu Professional, čo je dvojnásobok ceny.

Môžete zdieľať priečinky a nastaviť ich povolenie na „upraviť“ alebo „zobraziť“. Existuje stránka, ktorá ukazuje, čo zdieľate s ostatnými. Ak chcete pozvať ostatných, aby s vami zdieľali obsah, môžete použiť funkciu „žiadosť o súbor“.

Kolo štyri myšlienky

Obe služby majú funkcie na zdieľanie. Tresorit má lepšie zabezpečenie zdieľaní a Dropbox vám umožňuje vytvárať požiadavky na súbory. Rozdiel v zabezpečení nie je veľký, ale Dropbox si vyhradzuje zdieľanie funkcií pre svoje drahšie plány, zatiaľ čo Tresorit ich má za najlacnejšie, takže Tresorit vyhrá toto kolo.

Kolo: Bod zdieľania pre Tresorit

Logo Tresorit
Logo Dropbox

5

Vlastnosti

Táto kategória sa zaoberá funkciami, ktoré presahujú tie, ktoré ponúka väčšina služieb cloudového ukladania. Príkladmi sú aplikácie produktivity, prehrávanie médií, pokročilé vytváranie verzií, analýza fotografií a integrácia s aplikáciami tretích strán.

Tresorit

Tresorit sa neintegruje s aplikáciami tretích strán, ako je Microsoft Office Online alebo Trello, pretože tomu nezabráni znalosť nuly. Nulové znalosti tiež bránia prehrávaniu hudby alebo videa. Ak potrebujete služby, ktoré majú takéto funkcie, prečítajte si článok o najlepšom úložisku v cloude pre spoluprácu.

Tresorit Selektívna synchronizácia

Tresorit má funkciu sieťovej jednotky s názvom Tresorit Drive. Disk Tresorit umožňuje ukladať súbory iba v cloude a naďalej k nim pristupovať z pracovnej plochy. Je to dobrý spôsob, ako ušetriť miesto na pevnom disku.

Táto služba poskytuje aj doplnok pre program Microsoft Outlook, ktorý vám umožňuje zdieľať bezpečnejšie súbory ako bežné e-mailové prílohy. Používatelia systému Linux budú s potešením počuť, že Tresorit ponúka jednoduché rozhranie príkazového riadku, ktoré funguje na pracovných staniciach alebo serveroch Linux. Umožňuje automatizovať úlohy, ako sú synchronizácia a vytváranie prehľadov.

Tresorit má tiež silné možnosti verzovania, vďaka čomu si získal miesto v našom najlepšom cloudovom úložisku pre zoznam verzií.

Dropbox

Dropbox sa integruje s balíkom Office Online, ktorý vám umožňuje vytvárať súbory Word, PowerPoint alebo Excel v priečinkoch Dropbox. Dokumenty môžete upravovať aj po ich odovzdaní.

tresorit-vs-Dropbox-dropbox papier

Dropbox má tiež patentovanú aplikáciu na vytváranie poznámok s názvom Papier. Umožňuje vám robiť si poznámky, vkladať mediálne súbory a spolupracovať s ostatnými. Nemôže to však urobiť oveľa viac. Pre lepšiu alternatívu si prečítajte článok o najlepších aplikáciách na vytváranie poznámok.

Dropbox má ďalšiu aplikáciu s názvom Showcase, ktorá vám umožňuje zdieľať súbory na atraktívnej stránke.

Môžete vyhľadávať v celom texte a skontrolovať obsah svojich súborov. Patria sem dokumenty naskenované pomocou mobilnej aplikácie. Keď naskenujete dokument, môžete ho vyladiť a nahrať ako súbor .pdf alebo .jpeg do cloudu.

Verzovanie umožňuje obnoviť odstránené súbory alebo staršie verzie za posledných 30 dní. Môžete tiež prehrávať svoje mediálne súbory a prezerať fotografie. To však neznamenalo zníženie nášho najlepšieho cloudového úložiska pre zoznam hudby.

Jednou z najužitočnejších funkcií je inteligentná synchronizácia, ktorá vám umožňuje prístup k súborom a priečinkom v účte Dropbox z počítača bez ich prvej synchronizácie. To šetrí miesto na pevnom disku. Funguje to ako funkcia disku Tresorit.

Kolo päť myšlienok

Aj keď má Tresorit dobrý dôvod na ich chýbanie, Dropbox má viac aplikácií a integrácií, takže toto kolo vyhráva.

Kolo: Funkcie poukazujú na Dropbox

Logo Tresorit
Logo Dropbox

6

Záverečné myšlienky

Dropbox a Tresorit patria medzi naše najlepšie služby úložiska v cloude. Máme dve kolá v prospech každého, s jednou kravatou. V našom celkovom hodnotení sme však hodnotili Tresorit vyššie, takže dáme zápas proti švajčiarskemu uchádzačovi.

Víťaz: Tresorit 

Tresorit vyžaduje, aby ste zaplatili veľké peniaze za prvotriedne zabezpečenie a niektorí používatelia si môžu myslieť, že je to príliš veľa. Na druhú stranu, Dropbox bude poskytovať dobrú produktivitu, integráciu tretích strán a príjemné funkcie zdieľania. Jeho plány vám tiež poskytnú viac úložného priestoru.

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Ktorú službu uprednostňujete? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map