Dropbox vs MEGA: Ktoré cloudové úložisko je najlepšie v roku 2020?

Dropbox je poskytovateľ cloudových úložísk, ktorý priniesol tento koncept do hlavného prúdu. MEGA je dobre známa z rôznych dôvodov, ako je produkt pri uvádzaní na trh spoločnosti Kim Dotcom, notoricky známy obhajca ochrany osobných údajov (alebo pirát v oblasti autorských práv v závislosti od vášho pohľadu), hoci sa už so spoločnosťou nezúčastňuje.


Obaja poskytovatelia ponúkajú balíčky cloudového úložiska, ktoré majú vysoké skóre z niekoľkých dôvodov, a hoci ani jeden z nich sa nedostane na vrchol porovnania našich cloudových úložísk, obidva sú v prvej desiatke. Ako diskutujeme v prehľade Dropbox, funkcie spolupráce s Dropboxom sú vynikajúce, zatiaľ čo MEGA je silná z hľadiska bezpečnosti, ako to vysvetľujeme v našej recenzii MEGA.

Ako sa dvaja poskytovatelia porovnajú, keď idú hlava po hlave? Rozhodli sme sa zistiť v tomto porovnaní MEGA vs Dropbox.

Nastavenie bitky: MEGA vs Dropbox

V snahe urobiť spravodlivé porovnanie sme vyvinuli systém na testovanie poskytovateľov cloudových úložísk, ako sú Dropbox a MEGA, počas siedmich kôl. Pri každej kategórii sa zameriavame na dôležitý aspekt úložiska v cloude a vidíme, ako si konkurenti porovnávajú.

Výherca každého kola získa bod, ale ak je príliš blízko na to, aby sme mu zavolali, udelíme bod obom poskytovateľom a označíme ho za remízu. Nakoniec si spočítame body a vyhlásime celkového víťaza ako naše odporúčanie a potom vysvetlíme naše zdôvodnenie.

1

stanovenie ceny

Obaja poskytovatelia ponúkajú bezplatné úložisko, môžete sa však pozrieť na náš zoznam najlepších bezplatných úložísk typu cloud, ak však skutočne chcete ušetriť. Dropbox vám umožňuje 2 GB voľného úložného priestoru, zatiaľ čo MEGA vám poskytuje 15 GB zadarmo.

MEGA vám tiež umožňuje odomknúť ďalšie úložisko dokončením úspechov, napríklad stiahnutím aplikácie pre počítač alebo pozvaním priateľov, aby sa pripojili k službe. Bohužiaľ, väčšina z týchto bonusov za úspech vyprší dosť rýchlo.

Získate ďalších 20 GB priestoru MEGA na stiahnutie aplikácie pre stolné počítače alebo 15 GB pre aplikáciu pre smartfóny, ale platnosť oboch týchto bonusov vyprší po 180 dňoch. 10 GB ďalšieho úložného priestoru na pozvanie priateľa vyprší po jednom roku. Najhoršie je počiatočný bonus za registráciu MEGA: získate iba 35 GB úložného priestoru len na registráciu, ale jeho platnosť vyprší po 30 dňoch. 

Ak potrebujete uložiť viac ako 15 GB, musíte premýšľať o cenových plánoch spoločnosti MEGA od začiatku, alebo budete musieť po mesiaci odstrániť svoj ďalší obsah..

Okrem bezplatnej úrovne ponúka Dropbox dve možnosti pre osobné účty. Dropbox Plus stojí 11,99 dolárov mesačne alebo 9,99 dolárov mesačne, ak platíte ročne, čo vám poskytuje slušné 2TB úložného priestoru spolu s doplnkami, ako je napríklad prioritná e-mailová podpora. 

Ak potrebujete viac miesta, Dropbox Professional vám poskytne 3 TB priestoru a stojí 19,99 dolárov mesačne alebo 16,58 dolárov mesačne pre ročné plány. 

MEGA ponúka štyri osobné platené programy, aj keď ceny sú v eurách, takže je ťažké vykonať presné porovnanie. V čase písania správy, MEGA Pro Lite prichádza s 400 GB priestoru za približne 5,55 dolárov mesačne, Pro 1 je približne 11,11 dolárov mesačne za 2 TB, Pro 2 je 22,23 dolárov mesačne za 8 TB úložného priestoru a Pro 3 je 33,36 dolárov mesačne za 16 TB. 

Všetky osobné plány MEGA sa dodávajú s dodatočnými dvoma mesiacmi zadarmo, ak vyberiete ročný plán, a nie platíte mesačne.

Obchodné ceny MEGA verzus Dropbox

Ak hľadáte možnosť podnikania, cenové plány Dropbox Business začínajú na 15 USD mesačne na jedného používateľa na 5 TB priestoru v pláne Dropbox Business Standard. Dropbox Business Advanced je 25 dolárov mesačne na používateľa a prichádza s neobmedzeným úložiskom v cloude, aj keď ho budete potrebovať, ak očakávate, že využijete viac ako 3 TB priestoru. 

Ak hľadáte neobmedzené úložisko, pozrite si náš zoznam najlepších neobmedzených poskytovateľov online úložiska a pozrite sa na poskytovateľov ako Box a OpenDrive..

Dropbox Enterprise je prispôsobiteľné riešenie pre veľké podniky bez stanovenej ceny. Ak potrebujete cenovú ponuku, musíte sa obrátiť priamo na Dropbox. Mohlo by to byť dobré volanie, najmä preto, že Dropbox sa dostal na náš zoznam najlepších cloudových úložísk pre podniky spolu s Egnyte..

Existuje iba jeden obchodný plán s MEGA s názvom (imaginatívne) MEGA pre firmy. To stojí 10 eur mesačne (okolo 11 dolárov mesačne, v závislosti od výmenného kurzu) a prichádza s neobmedzeným ukladacím priestorom, hoci má minimum troch používateľov.. 

Na spoločnosť MEGA for Business sa vzťahujú niektoré podmienky použitia. Musí sa používať iba na „skutočné obchodné účely“ a je v súlade so zásadou spravodlivého použitia, ktorá porovná vaše použitie s používaním priemerného obchodného používateľa. Ak plánujete uložiť veľa údajov, možno budete musieť najprv skontrolovať u spoločnosti MEGA, či je vaše použitie vhodné.

Obaja poskytovatelia ponúkajú úložisko 2 TB za podobnú cenu, ktorá uspokojí väčšinu osobných používateľov. MEGA však ponúka viac bezplatného hostenia súborov a aj keď časovo obmedzené bonusy môžu byť nepríjemné, MEGA toto kolo absolvuje.

Kolo: Cenový bod pre MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

2

zabezpečenia

Ak hľadáte pre svoje súbory najsilnejšie zabezpečenie, potrebujete poskytovateľa, ktorý môže ponúkať šifrovanie s nulovými znalosťami. To znamená, že poskytovateľ úložiska cloudu neuchováva kópiu šifrovacieho kľúča, takže nemôže dešifrovať vaše údaje, a to ani v prípade, že je to nútené presadzovaním práva. 

Pokiaľ heslo uchovávate v bezpečí, jediná osoba, ktorá by mala mať prístup k vašim údajom, ste vy. MEGA má na tomto mieste čoskoro náskok, pretože ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami ako štandard vo všetkých svojich plánoch.

mega-vs-tresorit-mega-security

MEGA od začiatku objasňuje, že ak stratíte heslo, stratíte svoj účet, pretože to nemôže dešifrovať vaše údaje. Spoločnosť MEGA navrhuje, aby ste na minimalizáciu rizika tohto problému používali správcu hesiel, a my to aj my. Ak hľadáte dobrého správcu hesiel, vyskúšajte Dashlane, jedno z najlepších rozšírení správcu hesiel.

Dropbox bohužiaľ nenabízí šifrovanie s nulovými znalosťami v žiadnom zo svojich plánov, čo z neho robí oveľa menej bezpečnú možnosť ako MEGA pre vaše súbory.. 

Ak máte niektoré funkcie Dropboxu, ktoré sa vám naozaj páčia, ale tiež chcete šifrovanie s nulovými znalosťami, je možné pomocou služby tretej strany, napríklad Boxcryptor, šifrovať súbory pred ich odovzdaním. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu v nástroji Boxcryptor.

Dodatočné bezpečnostné opatrenia

Obaja poskytovatelia používajú štandardné úrovne šifrovania pre vaše súbory v pokoji aj počas prepravy. Dropbox používa 256-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji a SSL / TLS pre prenosové dáta. 

MEGA tiež používa protokol TLS pre prenosové dáta, ale dáta v pokoji používajú o niečo menej bezpečné 128-bitové šifrovanie AES. Aj keď to nie je také silné ako ochrana pred Dropboxom, malo by trvať milióny rokov, kým sa prasknú hrubou silou, aspoň teoreticky..

aUTH

Obaja poskytovatelia tiež ponúkajú možnosť nastavenia dvojfaktorovej autentifikácie. Toto je ďalšia vrstva zabezpečenia, ktorá vyžaduje druhú formu autentifikácie, ako aj vaše heslo. Existujú rôzne spôsoby dvojfaktorovej autentifikácie, napríklad zadanie kódu odoslaného prostredníctvom SMS alebo použitie aplikácie na autentifikáciu v telefóne.

Na rozdiel od mnohých poskytovateľov vám spoločnosť MEGA aktívne odporúča nastaviť dvojfaktorové overenie totožnosti, dokonca aj v prípade odporúčania niektorých aplikácií na overenie totožnosti. Dropbox ponúka aj dvojfaktorové overenie, ale možnosť nie je tak jasne inzerovaná ako pri MEGA. 

MEGA tiež veľmi jasne hovorí o tom, že šifrovanie s nulovými znalosťami nechráni vaše súbory, ak niekto získa prístup k vášmu počítaču. Odporúča sa používať šifrovanie celého disku na úrovni zariadenia, aby ste zaistili bezpečnosť aj údajov na pevnom disku. 

MEGA môže byť silná v oblasti bezpečnosti, ale existujú ešte lepšie možnosti. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš zoznam najbezpečnejších cloudových úložísk.

Ak je pre vás dôležitá bezpečnosť (a mala by byť), úložisko typu cloud, ktoré sa dodáva so šifrovaním s nulovými znalosťami, je jednoznačným plusom. MEGA je spolu s Sync.com a pCloud jedným z najlepších poskytovateľov cloudových úložísk s nulovými znalosťami (prečítajte si naše porovnanie pCloud verzus MEGA). Pretože Dropbox nemôže ponúknuť túto úroveň bezpečnosti, MEGA je tu jasným víťazom.

Kolo: Bezpečnostný bod pre MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

3

súkromia

Spoločnosť MEGA sa na svojej webovej stránke predáva ako spoločnosť zameraná na ochranu súkromia. Dátové centrá spoločnosti MEGA sa nachádzajú na miestach, ktoré sú z hľadiska ochrany súkromia pomerne dôverné, napríklad v Luxembursku, Holandsku, Kanade a na Novom Zélande. V Amerike nie sú nikdy uložené žiadne súbory, čo znamená, že sú mimo dosahu rušivých právnych predpisov, ako je napríklad akt PATRIOT.. 

MEGA dodržiava pravidlá GDPR, tieto ochrany však uplatňuje na všetkých používateľov, nielen na tých, ktorí pochádzajú z Európskej únie. Postoj Dropboxu k súkromiu je, žiaľ, oveľa menej pôsobivý.

Zásady ochrany osobných údajov Dropboxu objasňujú, že spoločnosť zhromažďuje vaše údaje s cieľom zabrániť zneužitiu jej služieb. Môže napríklad skenovať súbory vo vašom účte, aby ste sa uistili, že neporušujete žiadne z jeho zmluvných podmienok.

Niektoré z vašich údajov môžu byť poskytnuté aj tretím stranám, medzi ktoré patria Amazon, Google, Oracle a Zendesk. Ako sme už spomenuli, Dropbox nepoužíva šifrovanie s nulovými znalosťami, hoci síce zdieľa údaje s tretími stranami, ale umožňuje aj dobrú integráciu a poskytuje užívateľom týchto služieb ďalšie funkcie z týchto služieb..

Na druhej strane MEGA používa šifrovanie s nulovými znalosťami, takže vaše údaje sú v bezpečí. Pretože vlastníte jediný dešifrovací kľúč, MEGA neexistuje spôsob, ako pristupovať k svojim súborom, skenovať ich, čítať alebo robiť nič iné..

Aj keď to bolo pred časom, Dropbox utrpel vážne narušenie údajov už v roku 2012, keď uniklo 68 miliónov hesiel používateľov. Uvádza sa tiež, že je usporiadaný tak, aby sa pripojil k iným spoločnostiam, ako sú Google a Apple, ako súčasť programu PRISM, ktorý porušuje súkromie, hoci Dropbox rýchlo odmietol akúkoľvek účasť. 

Nie je prekvapením, že toto kolo nie je jasné. Zásady ochrany osobných údajov Dropboxu si vyžadujú veľa, zatiaľ čo MEGA je vo svojom jadre nastavená s ochranou súkromia, čo pre MEGA predstavuje ďalšie jasné víťazstvo..

Kolo: súkromný bod pre MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

4

rýchlosť

Pokiaľ ide o rýchlosť, medzi Dropboxom a MEGA nie je veľa. Počas testovania trvalo približne 25 minút, kým sa obidvom poskytovateľom z nášho testovacieho miesta vo Veľkej Británii odovzdal nový súbor s kapacitou 1 GB. Podobné rýchlosti boli zaznamenané z MEGA aj Dropboxu počas sťahovania, sťahovanie približne 1 GB súboru trvalo približne tri minúty.

DropboxMEGA
nahrať:25:1126:04
Stiahnuť ▼:03:1903:22

Tam, kde Dropbox skutočne príde na svoje, je to so súbormi, ktoré boli nejakým spôsobom upravené alebo zmenené. Ak urobíte zmenu súboru na MEGA – aj maličký – musí sa znova nahrať celý súbor.

Dropbox však používa na riešenie tohto problému tzv. Synchronizáciu na úrovni bloku. Vaše súbory sú rozdelené do jednotlivých blokov a synchronizujú sa iba bloky, ktoré sa zmenili. Ak v súbore urobíte malú zmenu, bude potrebné nahrať menej blokov, čo je oveľa rýchlejší proces ako v prípade MEGA, kde by bolo potrebné vymeniť každý blok.

Táto funkcia je obzvlášť užitočná, ak máte veľa veľkých súborov na zmenu, pretože vplyv, ktorý môže mať na čas odovzdania, je výraznejší. Pri menších súboroch si však pravdepodobne nevšimnete veľa rozdielu, najmä ak je vaše pripojenie dobré. 

Ak pracujete s množstvom veľkých súborov, ktoré sa neustále upravujú, Dropbox je určite lepšia voľba. To je dôvod, prečo Dropbox vychádza na vrchole nášho zoznamu najlepších cloudových úložísk so synchronizáciou, dokonca v porovnaní s iným poskytovateľom synchronizácie na úrovni bloku, ako je pCloud (prečítajte si našu časť pCloud verzus Dropbox).

Z tohto dôvodu je tu víťazom Dropbox: nemôžeme ignorovať jeho rýchlejšie odovzdávanie v porovnaní s MEGA.

Kolo: Rýchly bod pre Dropbox

Logo MEGA
Logo Dropbox

5

Jednoduchosť použitia

MEGA aj Dropbox sú prístupné online alebo prostredníctvom aplikácií dostupných pre všetky hlavné operačné systémy vrátane MacOS, Windows a Linux. Nie všetci poskytovatelia cloudových úložísk podporujú Linux, ale obaja naši uchádzači sa umiestnili na našom najlepšom cloudovom úložisku pre Linux užší zoznam, spolu s Tresorit a pCloud. Pre obe služby sú k dispozícii aj aplikácie pre Android a iOS.

mega-web rozhranie

Desktopové aplikácie MEGA a Dropbox fungujú veľmi podobným spôsobom. Obidva vám umožňujú nastaviť priečinok na pevnom disku, ktorý sa automaticky synchronizuje s cloudom. Poskytujú tiež ikonu na paneli úloh alebo na paneli s ponukami, ktorá vám umožňuje zmeniť nastavenia alebo spustiť webové rozhranie. 

Toto je postup, ktorý Dropbox popularizoval, a vy uvidíte podobný systém, aký používa väčšina poskytovateľov cloudových služieb v týchto dňoch. Ak ste už predtým využívali služby cloudového ukladania, nič sa nebude javiť príliš neprakticky.

Keď nainštalujete Dropbox alebo MEGA, získate ďalšie možnosti, keď kliknete pravým tlačidlom myši na súbor, napríklad vám umožní vybrať súbory na odovzdanie. Zdá sa, že Dropbox má nepatrnú výhodu a ďalšie možnosti umožňujú rýchle zobrazenie komentárov alebo histórie verzií súboru.

Dropbox bohužiaľ nie je vynikajúcou službou pre používateľov systému MacOS a iOS, pretože súbory a priečinky sú predvolene usporiadané v abecednom poradí, pričom priečinky sú zmiešané so súbormi. Ak máte veľa médií, môže byť zložité nájsť súbor alebo podpriečinok, ktorý hľadáte.

Ani to nemôžete ľahko zmeniť. Spôsob triedenia súborov môžete zmeniť, ale stále je chaotický. Používatelia systému Windows však zistia, že priečinky sú v predvolenom nastavení uvedené vyššie, a to aj na webových stránkach.

Dropbox odporúča používateľom systémov MacOS a iOS, aby si to vyžiadali ako funkciu, takže je nepravdepodobné, že sa to zmení, pokiaľ o to nepožiada veľký počet používateľov Apple. S týmto vedomím nenájdete Dropbox v našom zozname najlepších úložísk typu cloud pre Mac odporúčania.

Ak ste pripojení k ekosystému Apple, skontrolujte radšej miesto iCloud alebo Sync.com. Najprv si môžete prečítať našu recenziu na serveri Sync.com, pretože to nie je len naše najlepšie odporúčanie pre cloudové úložisko pre používateľov počítačov Mac, ale je to tiež naše odporúčanie ako najlepšie cloudové úložisko pre iPhone.

Medzi používateľmi MEGA alebo Dropbox pre používateľov systémov Windows a Linux nie je veľa. Vzhľadom na ťažkosti, ktorým majitelia počítačov Mac a iPhone čelia, však toto kolo ide do spoločnosti MEGA ako ľahšieho poskytovateľa na ktorejkoľvek platforme.

Kolo: Ľahké miesto použitia pre MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

6

Synchronizácia a zdieľanie súborov

Služba úložiska v cloude je vytvorená alebo prerušená podľa toho, ako dobre môže zdieľať alebo synchronizovať súbory. Ak to nedokáže, nebude to konkurovať – ​​je to také jednoduché. Pre Dropbox a MEGA je to celkom vyrovnaný obrázok.

Dropbox-sync-on-files

Používatelia stolových počítačov MEGA si môžu pri prvom nainštalovaní aplikácie stiahnuť celé cloudové úložisko alebo môžu selektívne synchronizovať súbory a priečinky, ktoré pravidelne používajú, aby ušetrili miesto. Ďalšie nastavenia synchronizácie môžete pridať aj v nastaveniach MEGA, hoci to nie je najjednoduchší proces.

Dropbox ponúka dve rôzne metódy na synchronizáciu súborov, z ktorých jedna je podobná MEGA. Prvou možnosťou pre používateľov Dropboxu je selektívna synchronizácia, ktorá vám umožňuje rozhodnúť sa, ktoré súbory a priečinky sa budú synchronizovať s pevným diskom a ktoré zostanú v cloude.. 

Je to podobné ako MEGA, ale znamená to, že na pevnom disku nevidíte celý obsah cloudového úložiska. Nebudú sa zobrazovať žiadne súbory alebo priečinky, ktoré ste vybrali.

Na vyriešenie tohto problému ponúka Dropbox inteligentnú synchronizáciu. To vám umožní zobraziť všetky vaše súbory a priečinky v počítači, ale môžete nastaviť, aby sa určité súbory ukladali do cloudového úložiska. Budú viditeľné vo vašom počítači a budú stiahnuté kedykoľvek budete potrebovať, ale dovtedy nezaberajú žiadne miesto..

Táto funkcia je jedným z dôvodov, prečo bol Dropbox druhým najlepším odporúčaním pre náš najlepší zoznam podnikových synchronizácií a zdieľania podnikových súborov, hneď pod Egnyte Connect. Dropbox nemá žiadne iné kvóty na prenos súborov, ako je limit vášho úložiska, takže môžete svoj obsah nahrávať a sťahovať ľubovoľne.

Na rozdiel od toho, MEGA uplatňuje mesačnú kvótu na nahrávanie a sťahovanie súborov. V prípade osobných účtov sú tieto kvóty rovnaké ako vaša celková kapacita úložiska, takže nie sú zanedbateľné. Ak však nahrávate a sťahujete veľa veľkých súborov, môžete zistiť, že ste kvótu rýchlo dosiahli.

Zdieľanie súborov s Dropbox a MEGA

Pokiaľ ide o zdieľanie súborov, obaja poskytovatelia ponúkajú pomerne typické funkcie. Dropbox vám umožňuje zdieľať súbory zo všetkých platforiem, a to aj prostredníctvom mobilných aplikácií a online. Môžete vytvoriť odkaz na zdieľanie, ktorý môžete poslať ostatným, ktorý im umožní prístup k súborom a priečinkom iba na čítanie alebo na úplné úpravy.. 

Pre tieto odkazy môžete zmeniť niekoľko nastavení. Môžete nastaviť dátum vypršania platnosti, pridať heslo a zakázať sťahovanie, hoci je to dostupné iba v Dropbox Professional alebo v obchodných plánoch. Dropbox z neho robí náš zoznam najlepších úložísk v cloude na zdieľanie, ale existujú aj lepšie možnosti, napríklad Sync.com.

egnyte-vs-odkladacej schránky, odkladacie schránky, business-zdieľanie súborov

Podobné funkcie nájdete aj pri MEGA, pretože budete môcť vytvárať zdieľateľné odkazy na vaše súbory a priečinky, ako aj nastaviť dátumy vypršania platnosti a pridať heslá. Na používanie týchto funkcií však budete potrebovať platený účet.

Ako sme už spomenuli, MEGA ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami (niečo, čo Dropbox nie je). Svoje odkazy môžete zdieľať poskytnutím kópie kľúča, ktorá umožní ostatným používateľom prezerať alebo upravovať vaše súbory. Odkazy môžete zdieľať bez kľúča, ale musíte ho manuálne poskytnúť koncovému používateľovi, aby ho mohol otvoriť..

Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, nezáleží na tom, či je odkaz zdieľaný alebo ukradnutý, pretože k súborom majú prístup iba používatelia s dešifrovacím kľúčom, vďaka čomu je MEGA bezpečnejšou službou na zdieľanie súborov..

Celkovo je ťažké zavolať toto kolo. Dropbox sa darí so svojou inteligentnou synchronizačnou funkciou, ktorá vám umožní šetriť miesto v počítači namiesto synchronizácie všetkých súborov. Využíva tiež synchronizáciu na úrovni blokov na šetrenie času pri odovzdávaní súborov pre súbory, ktoré zmeníte.

MEGA však ponúka bezpečný spôsob zdieľania súborov a umožňuje vám zdieľať odkazy na súbory bez dešifrovacieho kľúča, čo znamená, že k nim majú prístup iba používatelia, ktorým dôverujete. V závislosti od vašich potrieb to môže byť skvelé – alebo zbytočné. 

Inteligentná synchronizácia je výherná funkcia, ale iba spravodlivá, takže program Dropbox toto kolo preberie.

Kruh: Synchronizácia a zdieľanie súborov pre Dropbox

Logo MEGA
Logo Dropbox

7

Vlastnosti

Okrem štandardných funkcií, ktoré ponúka väčšina služieb cloudového ukladania, MEGA aj Dropbox ponúkajú niektoré jedinečné ďalšie funkcie.

Na MEGA, kde je paranoia súčasťou étosu, je k dispozícii šifrovaný rozhovor s ostatnými používateľmi MEGA. Je to podobné ostatným šifrovacím chatom typu end-to-end, napríklad WhatsApp. Súbory tiež môžete zdieľať prostredníctvom chatovej aplikácie, ako aj uskutočňovať zvukové a video hovory.

mega-megabird

Ak používate poštový klient Mozilla Thunderbird, môžete použiť rozšírenie MEGAbird na odosielanie veľkých súborov prostredníctvom MEGA, nie ako prílohu e-mailu, bez ohľadu na to, akú službu hostovania e-mailov používate. K dispozícii je tiež MEGAcmd, nástroj príkazového riadku, ktorý vám umožňuje písať skripty na automatizáciu úloh alebo spúšťať príkazy do MEGA priamo bez klienta GUI.

Pre tvorcov dokumentov ponúka Dropbox papier. Jedná sa o jedinú, neobmedzenú aplikáciu pre dokument na strane, ktorá vám umožňuje ukladať text, obrázky a video bez uloženia obsahu ako súborov. Je to nástroj na vytváranie poznámok a spoluprácu, ale ako sme spomenuli v našej recenzii Dropbox Paper, je to v porovnaní so službami, ako sú napríklad Dokumenty Google, celkom jednoduché..

Profesionálni používatelia však môžu nájsť viac použitia mimo Dropbox Showcase. Jedná sa o portfóliový nástroj, ktorý vám umožní zdieľať svoje minulé práce. Dodáva sa s rôznymi šablónami, ktoré môžete použiť na vytvorenie inteligentných stránok na hosťovanie vášho obsahu, čo je ideálne pre podnikových používateľov alebo nezávislých pracovníkov. Tento nástroj je k dispozícii iba pre účty Dropbox Professional alebo Business.

Tam, kde Dropbox skutočne svieti, je spolupráca. Dropbox sa neuveriteľne dobre integruje do programov Microsoft Office aj Dokumenty Google. Môžete pracovať na súbore Word alebo Dokumenty Google, spolupracovať na ňom s ostatnými ľuďmi a zmeny uložiť bez opustenia účtu Dropbox. Súbory sa automaticky spustia v príslušných aplikáciách, čo vám umožní ľahko prepínať medzi službami. 

Tieto funkcie spolupráce pomáhajú Dropboxu dostať sa na vrchol nášho najlepšieho cloudového úložiska pre užší zoznam spolupráce a tiež z neho urobiť spravodlivého víťaza v tomto poslednom kole..

Kolo: Funkcie poukazujú na Dropbox

Logo MEGA
Logo Dropbox

8

Verdikt

Nie je žiadnym prekvapením, keď sa táto bitka MEGA verzus Dropbox ukázala byť blízko. Kým sa MEGA darila v predchádzajúcich kolách, Dropbox sa posunul späť. Nestačilo však, že MEGA vzal štyri body oproti trom Dropboxom.

Víťaz: MEGA

MEGA jednoznačne zvíťazila v oblasti bezpečnosti a súkromia, čo nie je úplne prekvapujúce, pretože bola založená s ohľadom na tieto funkcie. MEGA aj Dropbox boli veľmi blízko k stanovovaniu cien a ľahkému použitiu, ale MEGA zvíťazil, pretože ponúka väčšie množstvo voľného úložného priestoru a ľahšie sa používa na všetkých platformách. Na rozdiel od Dropbox, MEGA nie je tak ťažké používať na iOS alebo Mac.

Dropbox však získal určité výhry. Vďaka použitiu synchronizácie na úrovni blokov sa Dropbox darilo v našom rýchlom kole s podobným úspechom pri synchronizácii a zdieľaní súborov vďaka vynikajúcemu inteligentnému synchronizačnému systému. Nakoniec si Dropbox nárokoval naše posledné funkcie vďaka vynikajúcej integrácii s dokumentmi Office a Dokumenty Google, vďaka čomu je ideálny na spoluprácu.

Bol to blízky výsledok, a hoci spoločnosť MEGA vyšla z tohto porovnania Dropbox verzus Mega ako absolútneho víťaza, záleží to na tom, čo od cloudového úložiska chcete.. 

Ak ho chcete použiť na spoluprácu alebo na rýchle zdieľanie súborov, potom je Dropbox oveľa silnejšou voľbou. Ak hľadáte niečo, čo zaistí bezpečnosť a súkromie vašich údajov, potom je lepšou možnosťou MEGA.

O vašich skúsenostiach s niektorým z týchto poskytovateľov sa vždy tešíme. Nezabudnite nám preto uviesť svoje pripomienky v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map