Ak by ste požiadali niekoho, aby vymenoval päť služieb cloudového úložiska, bolo by dobré, keby sa o nich zmienili Dropbox, Google Drive a OneDrive..


Nie je žiadnym prekvapením, prečo. Dropbox je služba úložiska v cloude, ktorá tento koncept skutočne popularizovala, a Microsoft a Google sú dvaja najväčší hráči v okolí. Ak uvažujete o registrácii na cloudové úložisko, môžete sa čudovať, kto zvíťazí v zápase medzi jednotkami Dropbox vs Disk Google a jednotkami OneDrive o funkcie, ceny a ďalšie.

Dúfame, že vám pomôžeme rozhodnúť sa v tomto porovnaní troch najznámejších dostupných riešení úložiska cloudu.

Čo je lepšie: Disk Google vs OneDrive vs Dropbox?

Jedná sa o tri obrovské mená v úložisku typu cloud, takže ktoré z nich vychádza ako najlepší poskytovateľ úložísk v cloude? Rýchla odpoveď je OneDrive. Z týchto troch: Disk Google vs Dropbox vs OneDrive. Sync.com je však naším absolútnym favoritom.

Microsoft OneDrive sa ľahko používa a ponúka rýchlu synchronizáciu. Aj keď nejde o najbezpečnejšiu službu cloudového úložiska na trhu, stále ponúka lepšie bezpečnostné funkcie ako ostatní dvaja poskytovatelia. Je to tiež prvá služba, ktorú odporúčame pri porovnávaní cloudových úložísk.

Dropbox má veľmi dobré skóre za funkcie, najmä ak hľadáte produkt, ktorý je ideálny na spoluprácu na dokumentoch Office aj Google. Má však určité nedostatky, najmä pre používateľov počítačov Mac a iOS, ktorým sa podrobnejšie venujeme. Disk Google ponúka najviac voľného úložného priestoru a poskytuje lepšie služby zákazníkom, vyskytujú sa však známe problémy s ochranou osobných údajov. 

Skôr ako sa dostaneme do podrobností, tu je stručné vysvetlenie, ako bude toto porovnanie fungovať.

Nastavenie bitky: Dropbox vs OneDrive verzus Disk Google

Aby sme toto porovnanie urobili čo najspravodlivejšie, rozdelili sme ho na deväť kľúčových oblastí, ktoré považujeme za najdôležitejšie pri výbere poskytovateľa cloudového úložiska. Porovnáme poskytovateľov v každej z týchto oblastí.

Na konci každého kola vyhlásime víťaza, ak existuje. Ak je kolo príliš blízko na to, aby sa dalo volať, môže to skončiť obojsmerným alebo trojsmerným viazaním. Na konci deviatich kôl sčítame všetky skóre. 

Poskytovateľ, ktorý vyhrá najviac kôl, bude korunovaný za celkového víťaza. Bez ďalších okolkov nechať bitku začať!

1

Vlastnosti

OneDrive je produkt spoločnosti Microsoft, takže s ostatnými aplikáciami spoločnosti Microsoft sa hrá veľmi dobre. Ak napríklad dostanete prílohu v programe Outlook, môžete kliknúť pravým tlačidlom myši a uložiť ju priamo do ľubovoľného priečinka OneDrive podľa vášho výberu.

V rámci predplatného balíka Office 365 získate 60 minút Skype na volanie na mobilné telefóny a pevné linky. Súbory, fotografie alebo priečinky OneDrive môžete zdieľať priamo prostredníctvom samotného programu Skype. O niektorých ďalších funkciách sa môžete dozvedieť v našej recenzii OneDrive.

Disk Google tiež bezproblémovo spolupracuje s inými aplikáciami Google, ako sú napríklad Dokumenty Google a Tabuľky Google. Microsoft OneDrive je v integrácii so službami tretích strán. V rozhraní Disku Google môžete používať prehrávače médií, editory fotografií a videa, účtovný softvér a ďalšie.

Integrácia s Gmailom je tiež vynikajúca. Súbor môžete pripojiť na svoj Disk Google priamo z okna „Napísať“. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu na Disku Google.

Dropbox_paper_empty

Dropbox nemá vlastný kancelársky balík ani e-mailového klienta, ponúka však dve vlastné aplikácie: papier a prezentáciu. Papier je aplikácia pre základné poznámky, ktorá vám umožňuje vkladať text, obrázky, video a dokonca aj útržky kódu. Ako diskutujeme v našej recenzii Dropbox Paper, jeho užitočnosť je dosť obmedzená, najmä v porovnaní s dokumentmi Google alebo Microsoft Word (alebo OneNote).

Jednou zo zaujímavých funkcií je Dropbox Showcase, ktorý vám umožňuje zdieľať súbory v profesionálne vyzerajúcom portfóliu. Ak už platíte za Dropbox Professional a potrebujete poslať prácu klientom, je to dobrý spôsob, ako to urobiť, ale nie je to samotná funkcia „vyniknúť“..

Funkcie spolupráce

Všetci traja z týchto poskytovateľov ponúkajú vynikajúce nástroje na spoluprácu, a preto odporúčame všetkým trom v našom najlepšom cloudovom úložisku na užší výber spolupráce. To nie je prekvapujúce, pretože dvaja z poskytovateľov sú zodpovední za niektoré z najpopulárnejších kancelárskych aplikácií.

OneDrive poskytuje bezproblémovú integráciu s aplikáciami balíka Microsoft Office, ako sme už spomenuli. Ak je súbor zdieľaný s ostatnými, môžete na dokumente pracovať všetci súčasne. Uvidíte, kto na tomto súbore pracuje, ako aj všetky zmeny, ktoré vykonajú v reálnom čase. Všetky zmeny sa automaticky ukladajú do vášho účtu OneDrive. 

Integrácia služby Disk Google funguje podobným spôsobom a využíva vlastné kancelárske aplikácie spoločnosti Google, ako sú Dokumenty Google a Tabuľky Google. Môžete vidieť, ktorí ostatní spolupracovníci súbor prezerajú. Ich meno sa pri pridávaní nového textu javí ako iný farebný kurzor.

Webové rozhranie služby Disk Google

Dropbox nemá vlastné kancelárske aplikácie, takže môžete očakávať, že bude menej užitočný ako nástroj na spoluprácu. Je pravdou, že opak je pravdou, pretože Dropbox pracuje so súbormi od spoločnosti Microsoft a Dokumentov Google. Ak chcete prepínať medzi službami, Dropbox to uľahčuje.

Kliknite na ľubovoľný dokument Google v úložisku Dropbox a otvorí sa v príslušnej aplikácii Google. S dokumentmi Google na Disku Google môžete spolupracovať rovnako ako s dokumentmi Google, vaše zmeny sa však automaticky uložia do Dropboxu.

Na súboroch balíka Microsoft Office môžete spolupracovať rovnakým spôsobom ako v aplikácii OneDrive. Môžete dokonca otvoriť formáty súborov spoločnosti Microsoft v Dokumentoch Google, Tabuľkách alebo Prezentáciách a vykonávať úpravy. Súbory budú stále uložené v úložisku Dropbox v pôvodných formátoch spoločnosti Microsoft. 

Dropbox namiesto toho, aby ste sa rozhodli, ktorú službu uprednostňujete, vám Dropbox umožňuje používať obe služby. Môže to byť samo o sebe výherná funkcia, ale za jej používanie budete možno musieť zaplatiť prístup do kancelárie (služba Dokumenty Google je zadarmo).

Medzi jednotkami OneDrive a Google Drive nie je veľa, ale vďaka podpore ďalších služieb tretích strán spoločnosť Google Drive OneDrive vyhlasuje za celkového víťaza.

Kruh: Funkčné body pre Disk Google

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

2

stanovenie ceny

Všetci traja poskytovatelia ponúkajú určitú úroveň bezplatného ukladacieho priestoru. Dropbox ponúka iba 2 GB. Aplikácia OneDrive je dodávaná s 5 GB, aj keď v osobnom trezore môžete uložiť maximálne tri súbory. Na funkciu sa neskôr pozrieme podrobnejšie.. 

Disk Google vyšiel najvyšší z našich troch uchádzačov v našej ponuke najlepších poskytovateľov bezplatných úložísk typu cloud, ktorí ponúkajú veľkorysý 15 GB bezplatného úložiska. Ak hľadáte iba trochu úložiska pre svoje osobné súbory, pozrite si nášho sprievodcu najlepším úložiskom v cloude pre osobné použitie.. 

Platené úrovne sú miestom, kde sa veci komplikujú. Plány Dropbox začínajú na 11,99 dolárov mesačne pre plán Dropbox Plus alebo 9,99 dolárov mesačne, ak sa platia ročne. Dodáva sa s 2 TB úložného priestoru, ako aj s niektorými ďalšími funkciami vrátane mobilných priečinkov offline a prioritnej e-mailovej podpory.

Program Dropbox Professional ho ďalej posúva, s úložiskom 3 TB za 19,99 dolárov mesačne (16,58 dolárov mesačne podľa ročného plánu). To pridáva ďalšie funkcie, ako napríklad fulltextové vyhľadávanie a Dropbox Showcase, produkt portfólia, ktorý sme spomenuli vyššie.

K Dropboxu patria aj tri obchodné úrovne, pričom obchodný štandardný plán dáva 5 TB za 15 dolárov na používateľa mesačne. Ak to nestačí, môžete pomocou plánu Dropbox Business Advanced chytiť „neobmedzené“ úložisko za 25 dolárov na používateľa mesačne. Viac informácií o tom, ako obchodné úrovne fungujú, nájdete v našej recenzii Dropbox Business. 

K dispozícii je tiež plán Dropbox Enterprise, ale toto je prispôsobiteľné riešenie pre veľké podniky, takže budete musieť kontaktovať Dropbox a požiadať o cenovú ponuku. Môže to stáť za to, keď to urobíte, ak je to váš prípad použitia, pretože Dropbox vyšiel z nášho zoznamu najlepších cloudových úložísk pre podniky.

Keď sa pozrieme na program OneDrive, jeho plány plateného ukladacieho priestoru začína so 100 GB za pouhých 1,99 dolárov mesačne, hoci to neprichádza s prístupom k aplikáciám balíka Office.. 

Osobný plán balíka Office 365 predstavuje 6,99 dolárov mesačne (pri ekvivalente 5,83 dolárov mesačne, ak sa platí ročne) za 1 TB úložného priestoru, ako aj pre desktopové verzie programov Outlook, Word, Excel a Powerpoint. Plán Office 365 Home je 9,99 dolárov mesačne (8,33 dolárov mesačne platených ročne) s 1 TB úložného priestoru pre až šesť ľudí.

Plány OneDrive

Rovnako ako Dropbox, OneDrive prichádza s tromi obchodnými plánmi. Imaginatívne pomenovaný OneDrive for Business Plan 1 je 5 dolárov mesačne na jedného používateľa a každý ukladá 1 TB úložiska. Program OneDrive for Business Plan 2 prichádza s neobmedzeným ukladacím priestorom za 10 dolárov mesačne na používateľa. Oba programy si vyžadujú ročný záväzok a neprichádzajú s prístupom k žiadnym aplikáciám balíka Office. 

Program Office 365 Business Premium je plán, ktorý budete potrebovať, ak chcete mať prístup do kancelárie, na 15 dolárov mesačne na používateľa na neobmedzené úložisko. Ak sa prihlásite na odber, môžete to znížiť na 12,50 dolárov mesačne.

Ceny na Disku Google nie sú príliš odlišné od OneDrive. Prvý platený program služby Disk Google je 1,99 USD mesačne za 100 GB. Môžete získať 200 GB za 2,99 dolárov mesačne alebo 2 TB za 9,99 dolárov mesačne. Zľavy sú k dispozícii aj pre ročné predplatné.

Väčšie plány je možné zakúpiť iba mesačne, s 10 TB za 99,99 dolárov mesačne, 20 TB za 199,99 dolárov mesačne a 30 TB za neuveriteľných 299,99 dolárov mesačne. Celkové úložisko je zdieľané medzi viacerými službami Google vrátane Disku, Gmailu a Fotiek Google. 

Existuje možnosť zdieľania úložiska až s piatimi členmi rodiny, s výnimkou počiatočných 15 GB bezplatného úložiska. Rovnako ako ostatní poskytovatelia, existujú aj tri obchodné možnosti. 

Základný program G Suite Basic je 6 dolárov mesačne na používateľa a ponúka 30 GB úložného priestoru. Obchodný plán G Suite je 12 dolárov mesačne na jedného užívateľa, je zabalený s neobmedzeným úložným priestorom a podnikateľský plán G Suite Enterprise je 25 dolárov mesačne pre každého používateľa, s neobmedzeným úložným priestorom a ďalšími funkciami, ako sú pokročilé podnikové kontroly a prevencia straty údajov pre Gmail a Disk Google.

Ak nechcete ukladať veľké množstvo údajov, potom sú k dispozícii cenovo dostupné možnosti cloudového úložiska od všetkých troch poskytovateľov. V skutočnosti všetci traja robia z nášho sprievodcu najlepším spôsobom, ako ukladať 1 TB v cloude.

Neobmedzené úložisko sa nezdá všetko 

Ak hľadáte neobmedzené cloudové úložisko, odporúčame vám pozrieť sa na najlepších neobmedzených poskytovateľov online úložiska. Všetci traja poskytovatelia v tomto porovnaní ponúkajú to, čo nazývajú „neobmedzené úložisko“, ale nemusí to byť nevyhnutne úplný obraz.

Napríklad s plánom Dropbox Business Advanced začnete s 3TB. Prístup k neobmedzenému množstvu vyžaduje, aby ste sa najskôr obrátili na podporu Dropboxu.

OneDrive pracuje podobným spôsobom. V prípade predplatného s viac ako piatimi používateľmi bude každému používateľovi na začiatku pridelené 1 TB úložiska, ktoré môžu správcovia zvýšiť až na 5 TB na používateľa. Čokoľvek vyššie, musí byť vyžiadané prostredníctvom podpory OneDrive, ktorá potom zväčší dostupný priestor na 25TB na používateľa. 

Okrem toho sa budete musieť pozrieť na tímové plány služby SharePoint a ďalšie podnikové alebo neziskové plány, ktoré si vyžadujú súhlas spoločnosti Microsoft.

Podobne sú používatelia balíka G Suite Business obmedzení na 1 TB na používateľa pre menej ako päť používateľov. Aby ste mohli získať neobmedzený prístup, musíte mať na ukladanie údajov viac ako päť používateľov.

Pre väčšinu osobných používateľov bude 2TB zvyčajne dostatok pamäte. Ak sa rozhodnete pre Disk Google vs Dropbox, môžete to trochu lacnejšie. Osobné plány OneDrive ponúkajú až 1 TB úložného priestoru, aj keď to tiež zahŕňa desktopové aplikácie Microsoft Office. 

Keďže Disk Google ponúka najväčšie množstvo bezplatného úložiska, najlacnejšiu 2TB osobnú možnosť a zďaleka najlepšiu neobmedzenú možnosť, Disk Google je víťazom v stanovovaní cien.

Kolo: Cenový bod pre Disk Google

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

3

Synchronizácia súborov

Dropbox je spoločnosť, ktorá prvýkrát popularizovala model synchronizačného priečinka, ktorý používajú všetci traja poskytovatelia. Dropbox nastaví synchronizačný priečinok v počítači, ktorý môžete používať, pričom všetky súbory alebo priečinky umiestnené v tomto priečinku sa synchronizujú s cloudom. 

Všetci traja poskytovatelia ponúkajú, čo služba Dropbox nazýva „selektívna synchronizácia“. Umožňuje vám vybrať, ktoré priečinky sa synchronizujú s pevným diskom a ktoré zostanú výlučne v cloude, aby sa ušetrilo miesto na disku. Nesynchronizované priečinky sa na vašom počítači nezobrazia.

Dropbox to obíde pomocou Smart Sync, ktorá je k dispozícii pre plány Plus, Professional a Business. Je to vynikajúca funkcia, ktorá Dropboxu pomohla dostať sa na vrchol nášho zoznamu najlepších cloudových úložísk so synchronizáciou. Umožňuje vám nastaviť súbory ako „iba online“, čo znamená, že sa súbory zobrazia vo vašom synchronizačnom priečinku v počítači, ale nezaberajú miesto na disku.

Dropbox-sync-on-files

OneDrive má podobný systém s názvom Files On-Demand. Ak stiahnete súbor iba online, zostane po jeho zatvorení na pevnom disku. Ak sa chcete vrátiť do režimu online, budete musieť kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať možnosť „uvoľniť miesto“. 

Je neuspokojivé, že Disk Google neposkytuje možnosť inteligentnej synchronizácie. Ak nechcete, aby súbory zaberali miesto na pevnom disku, nebudete ich môcť vidieť v priečinku Disk Google. Dokáže však pre vaše fotografie ponúknuť neobmedzený úložný priestor za predpokladu, že ste ochotní nechať ich Disk Google najprv komprimovať.

Bloková synchronizácia a história verzií

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere poskytovateľa cloudového úložiska je rýchlosť synchronizácie a to, či poskytovateľ, ktorý si vyberiete, používa synchronizáciu na úrovni bloku. Týmto sa každý súbor rozdelí na menšie kúsky. Po vykonaní zmeny v súbore sa synchronizuje iba tá časť, ktorá sa zmení, čím sa odstráni potreba opätovnej synchronizácie celého súboru..

To môže výrazne urýchliť časy synchronizácie, najmä pri veľkých súboroch. Ak v menších súboroch úložisko využívate viac, prečítajte si náš zoznam najlepších úložísk v cloude pre dokumenty. 

Dropbox aj OneDrive používajú synchronizáciu na úrovni blokov, pričom zodpovedajú iným poskytovateľom veľkých mien, ako je pCloud. OneDrive používal túto metódu iba pre svoje vlastné formáty súborov balíka Microsoft Office, ale teraz aplikuje synchronizáciu na úrovni bloku na väčšinu hlavných typov súborov. Disk Google však stále nepoužíva kopírovanie súborov na úrovni bloku. 

onedrive selektívnym synchronizácia

História verzií je ďalšou užitočnou vlastnosťou úložiska v cloude. Umožňuje vám vrátiť súbory do predchádzajúcich verzií, ak nie ste spokojní s vykonanými zmenami. Dropbox ponúka históriu verzií až na 180 dní. Dropbox v skutočnosti predstavuje náš zoznam najlepších úložísk v cloude na testovanie verzií spolu so servermi Sync.com a Disk Google.

OneDrive obmedzuje históriu verzií na 30 dní pre osobné účty. Pre obchodné účty je predvolené ukladanie až 500 verzií. Zdá sa, že história verzií služby Disk Google nemá žiadne obmedzenia, ale v dokumentácii sa uvádza, že zmeny sa môžu zlúčiť, aby sa šetrilo miesto. 

Dropbox tiež ponúka funkciu zvanú „vzad“. To vám umožní vrátiť sa k predchádzajúcej verzii celého účtu Dropbox, ak máte problémy, napríklad vírus. OneDrive má podobnú funkciu nazývanú „obnova súborov“, ktorá je súčasťou osobných aj obchodných plánov, s maximálnym limitom 30 dní. 

Disk Google neponúka rovnaké možnosti. Môžete vidieť zoznam nedávnych aktivít vo všetkých svojich súboroch a vrátiť sa k starším verziám jednotlivých súborov, ale neexistuje spôsob, ako obnoviť celú jednotku do predchádzajúceho stavu..

Dropbox aj OneDrive ponúkajú funkcie inteligentnej synchronizácie a prevíjania dozadu, s ktorými sa Disk Google nemôže zhodovať, hoci ponúka verzovanie podľa súborov. Na rozdiel od ostatných dvoch poskytovateľov služba Disk Google nepoužíva synchronizáciu na úrovni bloku.

Medzi tým nie je veľa, ale s dlhšou históriou súborov je Dropbox lepšou možnosťou.

Kruh: Synchronizačný súbor pre Dropbox

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

4

Zdieľanie súborov

Všetci traja poskytovatelia zjednodušujú zdieľanie súborov vytvorením zdieľateľných odkazov. Dropbox sa dokonca vkĺzol do nášho zoznamu najlepších úložísk v cloude na zdieľanie, hoci iní platení poskytovatelia, ako sú pCloud a Tresorit, ho porazili.

Každá služba vám dáva možnosť určiť, či príjemca môže súbor upraviť alebo zobraziť. Disk Google vám tiež umožňuje nastaviť, kto môže dokument komentovať. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu o zdieľaní súborov na Disku Google.

Dropbox a OneDrive vám tiež umožňujú heslom chrániť vaše odkazy a nastaviť dátumy vypršania platnosti, aby sa zabezpečil dočasný prístup. Toto nie je niečo, čo vám Disk Google umožňuje, pokiaľ nemáte platený účet služby Disk Google pre firmy.

Zdieľanie súborov prostredníctvom odkazov je jednoduchá, ale účinná metóda, ktorá uľahčuje prácu odosielateľovi aj príjemcovi. Toto je jeden z dôvodov, prečo sa všetci traja poskytovatelia objavia na našom zozname najlepších úložísk v cloude pre viacerých používateľov, spolu s Egynyte a Sync.com..

Zdieľanie veľkých súborov

Pokiaľ ide o zdieľanie veľkých súborov, existujú určité rozdiely v maximálnej veľkosti súboru, ktorý môžete nahrať. Ak máte veľa veľkých súborov, ktoré chcete uložiť, pozrite sa na náš prehľad toho najlepšieho úložiska v cloude pre veľké súbory.. 

OneDrive vám umožní nahrávať a zdieľať súbory až do veľkosti 100 GB. Váš príjemca nebude potrebovať účet Microsoft ani byť prihlásený, aby sa súbor mohol zobraziť.

Súbory webového rozhrania OneDrive

Disk Google vám umožňuje nahrávať súbory až do veľkosti 5 TB, pokiaľ nejde o dokumenty, tabuľky alebo prezentácie, na ktoré sa vzťahujú iné obmedzenia súborov..

Dropbox má špeciálnu možnosť zdieľania väčších súborov. Veľkosť súborov je obmedzená na 100 MB na bezplatných účtoch, 2 GB na plán Dropbox Plus a 100 GB na plán Dropbox Professional s rovnakými obmedzeniami na obchodné účty. Skôr než zdieľať pôvodný súbor, Dropbox poskytuje kópiu; žiadne zmeny, ktoré sa v ňom vykonajú, sa nebudú vzťahovať na pôvodný súbor.

Disk Google vám neumožňuje nastaviť dátumy vypršania platnosti zdieľaných odkazov na osobných účtoch, ale môžete zdieľať väčšie súbory ako ostatní poskytovatelia. Prevažná väčšina používateľov však nebude musieť zdieľať súbory nad 100 GB. 

Dátumy vypršania platnosti odkazov sú oveľa užitočnejšou funkciou as podporou súborov až do 100 GB a zdieľaním súborov s držiteľmi účtov, ktorí nepochádzajú od spoločnosti Microsoft, OneDrive vyhrá toto kolo.

Kolo: Bod zdieľania súborov pre OneDrive

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

5

Jednoduchosť použitia

OneDrive a Disk Google ponúkajú klientske počítače pre systémy Windows aj MacOS. Ak však používate systém Linux, nemáte šťastie. Aplikácia OneDrive je nainštalovaná v systéme Windows 10. Ak ju chcete používať, musíte sa prihlásiť. Dropbox poskytuje klientov pre Windows, MacOS a Linux a zaradil sa do nášho zoznamu najlepších cloudových úložísk pre používateľov Linuxu spolu s pCloud a MEGA (prečítajte si našu časť Dropbox verzus MEGA).

Všetci traja poskytovatelia používajú tú istú osvedčenú metódu na synchronizáciu priečinkov pomocou prístupnej systémovej lišty alebo ikony na paneli s ponukami, ktorá vám umožňuje rýchlo zmeniť nastavenia. Skúsenosti sú podobné na všetkých troch platformách.

Malý problém, ktorý s tým máme, je ikonografia. V ohromujúcom znamení originality používajú Google Drive a OneDrive ikony v tvare mraku a tieto vyzerajú (podľa našich očí) dosť podobné. 

Aplikácia Amazon Prime Photos tiež používa ikonu cloudu, takže ak máte viac účtov cloudového úložiska, možno budete musieť umiestniť kurzor myši nad niekoľko ikon, než nájdete tú, ktorú hľadáte. Dropbox používa prinajmenšom výraznú ikonu poľa.

Pre používateľov počítačov Mac je problémom s webovou aplikáciou Dropbox to, že najprv neuvádza priečinky. V predvolenom nastavení je zoznam všetkých súborov a priečinkov abecedne, bez ohľadu na typ. Ak máte veľký priečinok plný fotografií a podpriečinkov, možno budete musieť pred vyhľadaním priečinka, ktorý hľadáte, prebudiť tisíce obrazových súborov..

Dropbox-web-app

Neexistuje spôsob, ako to napraviť; môžete zoradiť podľa typu, ale priečinky nie sú umiestnené v hornej časti. Zdá sa, že problém tiež neexistuje. Je to trochu sklamanie, ale aj tak odporúčame iným poskytovateľom ako lepšie možnosti, ako napríklad OneDrive alebo Sync.com, ktorí urobili naše najlepšie cloudové úložisko pre užší zoznam Mac.

Je potrebné zdôrazniť, že k tomuto problému nedochádza pri webovej aplikácii Dropbox v systéme Windows; priečinky sa objavia pred súbormi, ako by ste očakávali. V skutočnosti Dropbox robí náš zoznam najlepších služieb cloudového úložiska pre Windows.

Napriek tomu ide o malý problém, ale ak ste používateľom systému Mac, možno by ste sa mali pozrieť inde. Vďaka bezchybným rozhraniam sú OneDrive a Disk Google lepšie, aj keď OneDrive tu získava integráciu so systémom Windows.

Kolo: Zjednodušené použitie pre OneDrive

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

6

Mobilná aplikácia

Všetci traja poskytovatelia ponúkajú mobilné aplikácie pre Android a iOS. Celkovo sa zdá, že sú všetky veľmi podobné, aj keď aplikácia Dropbox má vo verzii iOS vážny nedostatok, ako uvidíme čoskoro. Zaznamenali sme solídny výkon zo všetkých troch aplikácií v systéme Android a všetky tri robili z nášho najlepšieho úložiska v cloude pre užší zoznam Android. 

V mobilnej aplikácii Disk Google sú na výber štyri hlavné karty. Na karte „Domovská stránka“ sa zobrazujú vaše najnovšie súbory, na karte „X“ sa zobrazujú vaše obľúbené súbory alebo priečinky, na karte „Zdieľané“ sa zobrazujú zdieľané súbory a karta „Všeobecné súbory“ vám umožňuje prístup ku všetkým vašim Diskom Google súbory.

OneDrive je podobný, ale obsahuje stránku s fotografiami, ktorá vám umožňuje vyhľadávať fotografie podľa miest, značiek a ďalších. Aplikácia Dropbox obsahuje aj sekciu účtu, kde nájdete relevantné informácie, napríklad o tom, koľko úložného priestoru momentálne používate.

Dropbox-mobile-app

Je frustrujúce, že v aplikácii Dropbox pre systém iOS sa vyskytuje rovnaký problém ako s webovou aplikáciou na počítačoch Mac: súbory a priečinky sú uvedené v abecednom poradí a neexistuje spôsob, ako prinútiť aplikáciu, aby najprv uviedla priečinky. Ak ste uzamknutý v ekosystéme Apple, máte oveľa horšiu používateľskú skúsenosť na webe aj v mobile.

Ako alternatívu si pozrite náš prehľad najlepších cloudových úložísk pre iPhone, kde sa zmieňujú iCloud, Disk Google a pCloud..

Pridávanie súborov do cloudového úložiska z aplikácie

Všetky tri aplikácie vám umožňujú nahrávať súbory z telefónu bez ohľadu na operačný systém. Môžete tiež použiť fotoaparát v aplikácii na fotografovanie, ktoré sa nahrá priamo do vášho úložiska bez uloženia do telefónu.

Skenovanie dokumentov je užitočná funkcia, ktorá nasníma obrázok dokumentu, automaticky ho oreže, aby sa odstránil všetok prebytok, a potom ho spracuje, aby sa vyrovnal, ak sa fotografia nezískala priamo zhora. Dropbox aj OneDrive túto funkciu ponúkajú na mobilných zariadeniach.

Dropbox-funkcie-mobile-scan

Aplikácia OneDrive umožňuje skenovať dokumenty, tabule, vizitky a štandardné fotografie s rôznymi nastaveniami. Výsledné obrázky sa zobrazujú v plných farbách. Dropbox má iba jedno predvolené nastavenie a váš obrázok je uložený čiernobielo. 

Všeobecne sú všetky tri aplikácie celkom podobné. Dropbox a OneDrive však ponúkajú užitočné funkcie skenovania, ktoré spoločnosť Google neposkytuje. Vďaka vyššej funkčnosti a o niečo lepším funkciám sa spoločnosť OneDrive presúva za Disk Google, aby tu zvíťazil, hoci všetky tri aplikácie ponúkajú na mobilnom zariadení celkom dobrý zážitok..

Round: Mobile App Point pre OneDrive

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

7

zabezpečenia

Toto kolo začneme jasným bodom: nezáleží na tom, kde budete sedieť v diskusii OneDrive vs Dropbox verzus Disk Google, pretože žiadna z týchto služieb nie je pre bezpečnosť vynikajúca a vysvetlíme prečo.

Zlatým štandardom bezpečnosti v cloudovom úložisku je šifrovanie s nulovými znalosťami. Tento typ šifrovania znamená, že váš poskytovateľ neuchováva kópiu šifrovacieho kľúča, takže nemôže dešifrovať vaše súbory, aj keď to chcel. Toto je prípad nášho obľúbeného poskytovateľa úložiska cloudu, Sync.com.

Bohužiaľ, žiadny z týchto troch poskytovateľov neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami. Ak hľadáte ďalšie zabezpečenie, pozrite si nášho sprievodcu najlepšími cloudovými službami s nulovými znalosťami. Ďalšou možnosťou je použitie šifrovacieho softvéru tretej strany, napríklad Boxcryptor, ktorý môže šifrovať vaše súbory pred ich odovzdaním do cloudu. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete sa pozrieť na našu recenziu Boxcryptora. 

google-drive-security

Aj keď žiadny z našich poskytovateľov neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, všetci ponúkajú štandardnú úroveň zabezpečenia v iných oblastiach. OneDrive for Business používa 256-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji a pripojenia SSL / TLS pre prenosové dáta. V prípade osobných účtov sú údaje šifrované pri prenose a v pokoji, ale spoločnosť Microsoft presne nešpecifikuje, aké šifrovanie sa použije. 

Disk Google používa 128-bitové aj AES 256-bitové šifrovanie pre údaje v pokoji, hoci nie je jasné, kedy sa používa každý protokol. Prepravované údaje sú šifrované pomocou protokolu TLS. Dropbox používa 256-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji a SSL / TLS pre prenosové dáta.

Ďalšie bezpečnostné funkcie

Váš účet je iba so službami, ktoré ponúkajú šifrovanie s nulovými znalosťami, rovnako bezpečný ako vaše heslo. Odporúčame vám vždy používať silné heslá, ktorých zapamätanie môže byť ťažšie, ale pomocou správcu hesiel ich môžete uchovať v bezpečí. Prezrite si náš zoznam najlepších správcov hesiel, kde nájdete informácie o možnostiach, ako je Dashlane.

Ďalšou úrovňou ochrany, ktorú môžete použiť, je dvojfaktorová autentifikácia. Po prihlásení budete musieť poskytnúť druhú vrstvu dôkazu, že prístup k vašim údajom je skutočne vy. Môže to byť vo forme správy SMS alebo pomocou aplikácie na overenie totožnosti, ktorá vygeneruje časovo obmedzený kód, ktorý môžete použiť.

Dropbox ponúka dvojfaktorové overenie pomocou SMS alebo aplikácie na overenie totožnosti. Ak to pre vás nestačí, pozrite sa na našu skúsenosť s najlepšími alternatívami Dropboxu pre zabezpečenie. Pomocou služby Disk Google môžete nastaviť dvojfaktorové overenie pomocou SMS, aplikácie na overenie totožnosti alebo pomocou výzvy na upozornenie, ak do telefónu nainštalujete aplikáciu Google..

aUTH

Pomocou aplikácie OneDrive môžete na prihlásenie použiť textovú správu alebo aplikáciu na overenie, alebo ako používateľ systému Windows môžete použiť program Windows Hello na prístup k svojmu účtu prostredníctvom rozpoznania tváre alebo odtlačkov prstov, v závislosti od hardvéru..

OneDrive nedávno predstavil novú funkciu s názvom „osobný trezor“, ktorá vás núti používať dvojfaktorové overenie na prístup k všetkému, čo je vo vnútri. Po 20 minútach nečinnosti sa automaticky uzamkne. Neexistuje však žiadna možnosť, ako inovovať svoj účet na šifrovanie s nulovými znalosťami, ako je to možné pomocou služby, ako je pCloud, ako vysvetľuje naša kontrola pCloud..

Súbory osobného trezoru v systéme Windows 10 sa okrem synchronizácie vyžadujú aj na šifrovanú oblasť BitLocker na vašom pevnom disku. Podobná ochrana pre Mac však neexistuje, takže ak ste fanúšikom spoločnosti Apple, mali by ste sa pozrieť na nášho sprievodcu najlepším šifrovacím softvérom..

Ako sme už spomenuli, pomocou aplikácie OneDrive môžete nahrávať naskenované dokumenty priamo do trezoru bez toho, aby ste ich najskôr uložili do telefónu. Pri testovaní aplikácie sme dokonca zistili, že v telefóne sú nainštalované klávesnice tretích strán a povzbudili nás, aby sme pri zadávaní hesla používali predvolenú klávesnicu..

Pokiaľ ide o bezpečnosť, žiadny z poskytovateľov neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, takže v našich očiach nikdy nebudú najlepším cloudovým úložiskom na šifrovanie. OneDrive však ponúka o niečo väčšiu ochranu tým, že má osobný trezor, ktorý vás núti používať dvojfaktorové overenie a počas nečinnosti sa automaticky uzamkne.. 

Z tohto dôvodu sa OneDrive práve vkráda ako víťaz tohto kola.

Kolo: Bezpečnostný bod pre OneDrive

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

8

súkromia

Rovnako ako v prípade bezpečnosti, ani jeden z poskytovateľov tu nemá vynikajúcu povesť, pokiaľ ide o súkromie. Ak hľadáte poskytovateľa cloudového úložiska, ktorý rešpektuje vaše súkromie, sú tu lepšie možnosti. Už sme niekoľko skontrolovali, ale ak sa vám nepáči, čo si tu prečítate, skúste vyskúšať Tresorit (pozrite si našu recenziu v Tresorite) alebo Sync.com..

V pravidlách ochrany osobných údajov spoločnosti Google sa uvádza, že pri používaní našich služieb bude „zhromažďovať obsah, ktorý vytvárate, odovzdávate alebo prijímate od iných používateľov“, a zahŕňa e-maily, dokumenty, ktoré vytvárate, a komentáre, ktoré vytvárate na platformách Google ako YouTube. Spoločnosť Google uvádza, že zhromažďuje tieto údaje s cieľom poskytovať lepšie služby a poskytovať vám prispôsobené reklamy.

OneDrive je trochu menej rušivý. V pravidlách ochrany osobných údajov spoločnosti Microsoft sa uvádza, že na zacielenie reklám na vaše reklamy nepoužije to, čo hovoríte v e-maile, chate, videohovore alebo hlasovej schránke alebo v dokumentoch, fotografiách alebo iných osobných súboroch. “ Napriek tomu, bez šifrovania s nulovými znalosťami a súborov založených v USA, môžu inžinieri spoločnosti Microsoft získať prístup k vašim súborom, ak to bude potrebné.. 

To znamená, že môžete mať úplný cudzinec preosiaty cez vaše súbory, čo nie je príťažlivá myšlienka.

onedrive-privacy-control-panel

V pravidlách ochrany osobných údajov Dropboxu sa uvádza, že zhromažďuje vaše údaje z viacerých dôvodov vrátane „vyšetrovania a prevencie bezpečnostných problémov a zneužívania používateľov Dropbox služieb alebo používateľov Dropboxu“. Pripúšťa tiež, že analyzované údaje zahŕňajú „vaše veci“, čo je „to, čo sa rozhodnete uložiť v účte Dropbox“ – čo znamená, že vaše súbory.

Nielen to, ale vaše údaje sú zverejňované aj „dôveryhodným“ tretím stranám, medzi ktoré patria Amazon Web Services, Google a Zendesk. V roku 2012 bolo zariadenie Dropbox skvele hacknuté aj s únikom takmer 70 miliónov používateľských hesiel, hoci odvtedy svoju hru vylepšilo. Viac informácií o stave ochrany osobných údajov Dropboxu nájdete v našej recenzii Dropboxu.

Zjavenia PRISM

V roku 2013 Edward Snowden zverejnil utajované dokumenty NSA pre Washington Post a The Guardian. Súčasťou odhalení boli informácie o PRISM, o programe dozoru NSA ao spoločnostiach, ktoré boli súčasťou tohto programu. Medzi tieto spoločnosti patrili Facebook, Yahoo, Apple, YouTube a, čo je najdôležitejšie pre toto porovnanie, Google a Microsoft.

Uniknuté dokumenty tvrdili, že PRISM umožnil NSA zhromažďovať obsah e-mailov, hovorov a súborov uložených v cloude. Uvedené spoločnosti rýchlo objasnili situáciu. Microsoft uviedol, že povolil prístup k údajom o zákazníkoch iba v prípade, že dostal „právne záväznú objednávku alebo predvolanie na tento účel“. 

Reakciou spoločnosti Google bolo konštatovať, že „používateľské údaje zverejňujeme vláde v súlade so zákonom a všetky takéto žiadosti starostlivo preskúmavame.“ Ak vás to vydesí, hľadajte inde.

Dropbox nebol uvedený ako jedna zo spoločností, ktoré sa zúčastňovali na programe, ale v únikových dokumentoch sa uvádza, že existujú plány pridať Dropbox ako partnera. Reakciou spoločnosti bolo povedať, že „nebola súčasťou žiadneho takého programu a naďalej sa zaviazala chrániť súkromie našich používateľov“.

Aj bez PRISMU, americké právne predpisy, ako napríklad Patriot Act, umožňujú agentúram požadovať údaje od služieb ukladania v cloude. Keďže žiaden z týchto poskytovateľov neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, všetky zverejnené informácie budú týmito agentúrami plne prístupné. 

Nájdenie víťaza je ťažké, pretože žiadny z poskytovateľov sa namaľoval v sláve, pokiaľ ide o súkromie. Spoločnosť Google je však známa zberom a využívaním vašich údajov a Dropbox je jediný z troch, ktorý mal veľký hackerský incident.. 

Zdá sa, že OneDrive má najmenej rušivé zásady ochrany osobných údajov, takže sa tu iba vytrháva tento bod, aj keď vaše súbory sú založené na morálke príbehu v USA: ak máte obavy o ochranu súkromia, zašifrujte svoje súbory pomocou nášho najlepšieho šifrovacieho softvéru..

Kolo: Ochrana osobných údajov pre OneDrive

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

9

Zákaznícka podpora

Dropbox a Disk Google ponúkajú e-mailovú, telefonickú a nepretržitú podporu živého chatu, hoci pre Disk Google neexistuje podpora chatu, pokiaľ nemáte platený účet. Počas testov odpovedal live chat Dropbox takmer okamžite. 

Kvalita podpory bola primeraná, hoci nedokázali ponúknuť riešenie problémov s aplikáciami Mac a iOS okrem navrhovania, aby sme ju predložili ako žiadosť o funkciu..

Google tiež odpovedal za menej ako minútu. Odpovede boli vo všeobecnosti užitočné, hoci nám nedokázali povedať, aký druh šifrovania služba použila. Poslali tiež následné e-maily, ktoré ponúkli niektoré užitočné informácie týkajúce sa dotazu, čo bolo pekné.

google-drive-help-centrum

OneDrive je oveľa menej nápomocný. Váš prvý prístav hovoru je virtuálny pomocník, ktorý nie je užitočný. Keď požiadate o rozhovor s agentom, jedinou možnosťou je e-mail. 

Do 20 minút sme dostali odpoveď na dotaz, v ktorej sme potvrdili náš e-mail, a ďalšia e-mailová adresa, ktorá rieši náš dotaz, prišla do hodiny. Opäť to bolo menej ako užitočné, pretože sme sa radili, že sa obrátime na naše IT oddelenie a požiadajú nás o obchodný účet.

Počas pracovnej doby sme do piatich minút dostali e-mailovú odpoveď s odkazom na rozhovor s odborníkom spoločnosti Microsoft OneDrive. Podľa spoločnosti sú to „kvalifikovaní odborníci“, ktorí sa rozhodli odpovedať na otázky, a nie na zamestnancov spoločnosti Microsoft. 

Keď sme to prvýkrát vyskúšali, dostali sme užitočnú odpoveď. Druhýkrát sme dostali zastarané informácie. Lepšie by ste hľadali na stránkach Google.

Dropbox aj Disk Google poskytovali nepretržitú podporu živého chatu, ale pokus o rozhovor s človekom na OneDrive bol docela výzvou. Disk Google s okamžitou podporou a užitočnými e-mailovými správami nadväzuje na toto kolo.

Kolo: Zákaznícka podpora pre Disk Google

Logo Dropbox
Logo Disku Google
Logo OneDrive

10

Verdikt

Vždy to malo byť rozhodnutie založené na najmenších maržiach. Ak ste si toto prečítali v plnom znení, uvidíte vzorec: takmer všetky naše kategórie mali úzke vzťahy, ale môže existovať iba jeden víťaz.

Víťazom tejto bitky Dropbox vs Google Drive vs OneDrive, s piatimi bodmi, je OneDrive. Disk Google vedie s tromi bodmi, zatiaľ čo Dropbox sedí na spodnej strane s (nespravodlivo na prvý pohľad) jedným bodom. Nakoniec však záleží na tom, čo hľadáte od poskytovateľa cloudového úložiska.

Výherca: OneDrive

Ak sa obávate stanovovania cien, služba Disk Google je vynikajúcou možnosťou. Ponúka vám viac úložného priestoru a služieb za cenu, ktorú zaplatíte, ako aj dobrý bezplatný plán naspodku. V iných oblastiach, ako je synchronizácia a zdieľanie súborov, Dropbox a OneDrive zdieľali slávu, pričom obe verzie poskytujú plnú verziu účtu a jednoduché zdieľanie odkazov..

OneDrive ponúka synchronizáciu súborov na úrovni bloku, s osobným trezorom pre vaše najcitlivejšie dokumenty, a preto sa v našom kole zabezpečenia posunul dopredu. Dobre sa darilo aj v mnohých ďalších oblastiach vrátane ponúkania najlepšieho rozhrania pre používateľov mobilných telefónov a stolných počítačov, keďže Disk Google ho takmer takmer zodpovedal.

Z hľadiska zákazníckej podpory sa to však veľmi nedarilo. Tam bol víťazom Google a Dropbox ponúka veľmi užitočnú alternatívu. 

OneDrive môže byť v tomto porovnaní OneDrive vs Google Drive vs Dropbox celkom víťazom, ale to nevyhnutne neznamená, že je to najlepšia voľba. Ak sú bezpečnosť a ochrana súkromia hlavným problémom, sú k dispozícii vynikajúce produkty. Stačí sa najskôr pozrieť na server Sync.com alebo použiť službu ako Boxcryptor na šifrovanie súborov.

V tomto porovnaní vždy radi počúvame vaše názory na ktoréhokoľvek z poskytovateľov. Zanechajte svoje pripomienky nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me