Cloudové úložisko mimo USA: Poskytovatelia z dosahu strýka Sama

Výber umiestnenia pre vaše údaje nie je niečo, čo by sa malo odmietnuť, ale dôležité rozhodnutie. V závislosti od toho, kde má služba cloudového úložiska svoje servery, sa na vaše dáta vzťahujú rôzne zákony a nariadenia. USA majú niekoľko zákonov, ktoré nepracujú v prospech vášho súkromia, a preto vám povieme, ako sa im vyhnúť umiestnením údajov do cloudového úložiska mimo USA..


Niektoré zákony, ako napríklad HIPAA, sú navrhnuté tak, aby chránili údaje občanov. Iní sú nevyspytateľnejší a pracujú v prospech vlády tým, že im umožňujú prístup k vašim údajom z dôvodov „národnej bezpečnosti“.

Najnovším prírastkom do tejto skupiny je zákon o objasňovaní zákonného používania údajov v zámorí (ktorý vysvetľuje „cloud“. Povzdychol si). Umožňuje agentúram abecedy získavať údaje patriace obyvateľom USA, ktoré sú uložené mimo USA, ak má krajina, v ktorej sú uložené, dohodu so strýkom Samom. To všetko je opodstatnené vojnami proti terorizmu a zločinu.

Nezabudnime na zákon USA Patriot Act, ktorý položil základ budúcich zákonov o dohľade, a únik PRISM od Edwarda Snowdena, ktorý nás informoval o americkej národnej bezpečnostnej agentúre, ktorá sa skrývala prostredníctvom e-mailov občanov..

Ukladanie údajov v USA nie je ľahké. Hoci mnoho služieb má dátové centrá, neznamená to, že neexistujú žiadne iné možnosti. Napríklad v Kanade a Európe existujú významné služby, ktoré majú zákony, ktoré chránia vaše súkromie lepšie ako ich náprotivky v USA.

Európa zaviedla všeobecné nariadenie o ochrane údajov v máji 2018, aby používateľom umožnila väčšiu kontrolu nad ich údajmi a zvýšila pokuty, ak služby nespĺňajú požiadavky. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom komplexnom článku GDPR.

Kanada sa snažila prispôsobiť novému nariadeniu, pretože by to ohrozilo dohodu o voľnom toku údajov, ktorú má s Európou. Ak vás zaujímajú zákony o ochrane osobných údajov v Kanade, prečítajte si naše úložisko cloud v Kanade.

Teraz, keď viete, prečo je USA desivé miesto na ukladanie vašich údajov a aké ďalšie miesta umožňujú vhodné nahradenie, musíme definovať, čo robí zo služby dobrého kandidáta na uchovávanie vašich údajov..

Najlepšie úložisko v cloude mimo USA 2020

Dôležité faktory pri ukladaní údajov mimo USA.

Vzhľadom na to, že existuje zákon CLOUD, môžete si byť istí, že ste pri ukladaní údajov mimo územia USA v bezpečí. Údaje môžete zašifrovať, takže nikto okrem nich ich nedokáže prečítať. Na to je súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end.

Pred opustením vášho počítača šifruje vaše údaje pomocou prístupovej frázy, ktorú poznáte iba vy. Z tohto dôvodu ho nemôže nikto iný dešifrovať a prečítať. To znamená, že aj keď strýko Sam získa vaše údaje, nebude to schopný pochopiť. Služby, ktoré takéto šifrovanie ponúkajú, sa často nazývajú „nulové znalosti“.

Ak sa chcete dozvedieť viac o šifrovaní, prečítajte si náš popis šifrovania.

Ak ukladáte svoje údaje na vzdialený server, rýchlosť sa môže stať problémom. Môžete to napraviť výberom služby, ktorá má dobrú infraštruktúru a globálnu sieť serverov. Počas nahrávania alebo sťahovania by ste si preto nemali všimnúť oneskorenie.

Testovali sme služby z celého sveta. Vo všeobecnosti budú vaše prenosové rýchlosti rýchlejšie, čím bližšie ste k serveru. To, ako rýchle a stabilné je vaše pripojenie, závisí tiež od vášho poskytovateľa internetových služieb.

Niektoré služby vám umožňujú vylepšiť pripojenie zmenou nastavení prenosu. Mnohé používajú algoritmus prenosu na úrovni blokov. To zrýchľuje prenos súborov, ktoré už boli nahrané, iba prenesením časti, ktorá sa zmenila. Upozorňujeme, že pri súkromnom šifrovaní to nefunguje, takže si budete musieť vybrať medzi rýchlosťou a súkromím.

Keď to z cesty urobíme, dostaneme sa k dobrým veciam a pozrime sa na služby. V tomto článku hovoríme o úložisku v cloude. Ak potrebujete zálohovanie online, prečítajte si naše najlepšie cloudové zálohovanie pre Kanadu a najlepšie online zálohovanie pre zoznamy Austrálie. Ak si nie ste istí rozdielom medzi zálohovaním a ukladaním, prečítajte si naše vysvetlenie a získajte viac informácií.

1. Sync.com

Spoločnosť Sync.com bola založená v Toronte v roku 2011 a vybudovala si reputáciu pre silné zabezpečenie a ochranu súkromia používateľov, čo jej pomohlo zaradiť tento zoznam na prvé miesto a porovnávať naše cloudové úložiská..

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync Folder-Slider-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

O jeho silnej bezpečnosti svedčí použitie 256-bitového šifrovania AES na kódované súbory a protokol TLS, ktorý chráni údaje pred odpočúvaním počas prenosu do dátových stredísk..

Generuje kľúč k tomuto šifrovaniu na serveri a šifruje ho pomocou verejného kľúča RSA 2048-bit. Akonáhle sa dostane na stranu klienta, môže ho dešifrovať iba súkromný kľúč, ktorý má klient. Vďaka tomu je jednou z najlepších služieb s nulovými znalosťami na trhu. Dátové centrá Sync.com sú certifikované podľa SOC 1 a používajú architektúru RAID na zabránenie zlyhania servera, ktoré vedie k strate údajov.

Okrem súkromného šifrovania, ktoré chráni vaše súkromie, používa server Sync.com na ochranu vášho účtu dvojfaktorové overenie. História verzií, obnovenie a prevíjanie späť tiež chránia pred škodlivým softvérom. Firmy sa môžu prihlásiť na odber podnikateľských plánov a získať ešte viac bezpečnostných funkcií. Úplný zoznam nájdete tu.

Celkovo má Sync.com jeden z najkonkurencieschopnejších cenových plánov na trhu. Môžete vidieť tabuľku cien a ďalšie informácie o tom, čo ponúka, nájdete v našej recenzii Sync.com.

Jeho prenosové rýchlosti sú však priemerné pre službu úložiska v cloude a neexistuje žiadne kopírovanie na úrovni blokov, ktoré by následne zvýšilo rýchlosť. Kanada však nie je ďaleko od USA, takže stále by ste mali dosiahnuť slušné rýchlosti. Ak proces synchronizácie využíva príliš veľa vašich systémových prostriedkov, existuje možnosť ich obmedziť. Sync.com vám umožňuje tiež nastaviť mesačné limity nahrávania a sťahovania, čo je dobré pre tých, ktorí majú obmedzený dátový plán.

2. MEGA

MEGA založil notoricky známy Kim Dotcom v roku 2013. Už nie je v spojení so spoločnosťou, ale žije a inzeruje sa ako „spoločnosť na ochranu súkromia“, pretože poskytuje šifrovanie s nulovými znalosťami a je založené na súkromí na Novom Zélande..


© Cloudwards.net

Napriek používaniu súkromného šifrovania používa 128 bitové šifrovanie AES na skramovanie súborov v pokoji, čo je síce dobré, ale nie je to 256-bitové rozhranie AES. Protokol TLS chráni vaše súbory počas prenosu. Neponúka však dvojfaktorové overenie, vďaka ktorému je vaše heslo zraniteľnejšie, takže sa uistite, že je silné.

Spoločnosť MEGA ponúkla bezplatný plán 50 GB, čo bol jeden z hlavných dôvodov využívania služby. V roku 2017 však spoločnosť urobila to, že sa väčšina tohto priestoru odparila. Môžete ho získať späť po preskočení cez obruče, ale znova zmizne. Ak sa chcete dozvedieť viac o plánoch tvorby cien a úložisku, ktoré nezmiznú, prečítajte si našu recenziu MEGA.

Táto služba má dátové centrá v Luxembursku, Nemecku, Francúzsku, Holandsku, Kanade a na Novom Zélande, takže by ste mali dostať vyššiu rýchlosť tým bližšie k jednej z týchto oblastí. Niektoré dátové centrá však môžu mať lepšie I / O ako iné, čo by mohlo vysvetľovať, prečo používatelia MEGA podávajú rôzne správy o rýchlosti a spoľahlivosti služby..

Testovali sme to odovzdaním testovacieho priečinka s kapacitou 1 GB cez pripojenie Wi-Fi z miest Canggu, Bali s rýchlosťou nahrávania 10 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 20 Mbps. Nahrávanie trvalo takmer dvojnásobok času, ktorý mal mať, vďaka čomu je MEGA pomalšie ako priemerné cloudové služby a synchronizácia na úrovni blokov nebola k dispozícii na vylepšenie. Rýchlosť sťahovania však bola na mieste.

3. Tresorit

Spoločnosť Tresorit sídli vo Švajčiarsku, ale svoje údaje uchováva na serveroch v Holandsku a Írsku. Je to jedna z najbezpečnejších služieb úložiska v cloude.


© Cloudwards.net

Používa 256-bitové šifrovanie AES na zabezpečenie vašich súborov v pokoji a protokol TLS na ich ochranu pri prenose. Vďaka praktikám nulovej znalosti služby je šifrovací kľúč v bezpečí a vaše súbory sú súkromné, čo znamená, že nebude možné obnoviť heslo. Aj keď táto úroveň šifrovania nepomôže s ukradnutým heslom, jeho dvojfaktorové overenie bude.

Dátové centrá spoločnosti Tresorit spĺňajú najnovšie normy ISO a prevádzkujú Microsoft Azure. Využívajú 24/7 bezpečnostné, sledovacie a biometrické skenovanie.

Ak niekto ukradne vaše zariadenie, Tresorit vám umožní spustiť vzdialené vymazanie údajov. Ak boli vaše súbory poškodené škodlivým softvérom alebo ich niekto omylom upravil alebo odstránil, môžete ich získať pomocou funkcie verzovania súborov..

Aj keď je bezpečnosť spoločnosti Tresorit vysoká, jej ceny sa nemôžu porovnávať s inými službami. Najlacnejší plán stojí 12,50 dolárov mesačne a poskytuje iba 200 GB. Ak chcete získať ďalšie informácie o cenách a funkciách, prečítajte si našu recenziu v spoločnosti Tresorit.

Tresorit je pomalší ako iné služby, ale je v súlade s tými, ktoré používajú súkromné ​​šifrovanie. Ak používa príliš veľa vašich systémových prostriedkov, môžete rýchlosť nahrávania a sťahovania zvlášť znižovať. Môžete dokonca naplánovať, keď je povolená škrtiaca klapka. Synchronizácia na úrovni bloku však nie je k dispozícii.

4. Jottacloud

Servery a ústredie spoločnosti Jottacloud sú v Nórsku, ktoré má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. Spoločnosť má navyše záruku ochrany osobných údajov, ktorá jej sľubuje, že nebude sledovať uložené informácie. Z tohto dôvodu zaznamenáva osobné údaje a metaúdaje na účely podpory v súlade so svojimi zásadami ochrany osobných údajov.

Na šifrovanie súborov nepoužíva súkromné ​​šifrovanie, ale úroveň šifrovania je 256-bitová AES a protokol SSL ich chráni počas prenosu. Protokol SSL je zastaraný, ale je lepší ako prenos bez ochrany. K dispozícii je tiež dvojfaktorová autentifikácia.


© Cloudwards.net

Jottacloud má dva bezplatné plány: jeden pre osobné používateľov a jeden pre podniky. Obe vám poskytnú 5 GB miesta, ale obchodné vám umožní mať dvoch používateľov. Okrem týchto plánov si môžete vybrať z ďalších štyroch plánov. Môžete si pozrieť cenovú tabuľku a prečítať si viac o plánoch v našej recenzii Jottacloud.

Testovali sme Jottacloud pomocou nášho testovacieho priečinka s kapacitou 1 GB a v priemere to trvalo o 10 minút viac ako v prípade iných služieb. Rýchlosti sťahovania neboli oveľa lepšie. Naše rýchlosti nahrávania a sťahovania boli 6 Mb / s a ​​30 Mb / s. Ak ste na obmedzenom pláne, môžete ovládať využitie šírky pásma. V predvolenom nastavení neexistujú žiadne obmedzenia. Synchronizácia na úrovni bloku bohužiaľ nie je k dispozícii.

5. Koofr

Sídlo spoločnosti Koofr je v Slovinsku, ale jej servery sú v Nemecku. Z tohto dôvodu musí dodržiavať právne predpisy EÚ. To je šťastie, pretože nepoužíva súkromné ​​šifrovanie. Vo svojich zásadách ochrany osobných údajov nemá ani podozrivé klauzuly. Celkovo to znamená, že nedostatok súkromného šifrovania nie je v prípade Koofra taký veľký problém.

Koofr-homepage-2018
© Cloudwards.net

Aby vás ochránil pred votrelcami, používa 256-bitové AES na skramovanie súborov v pokoji a protokol TLS na ochranu vašich údajov pri prenose. Navyše môžete použiť dvojfaktorové overenie a „povinnú ochranu heslom“.

Koofr neponúka veľa úložného priestoru, ale má dobrú flexibilitu plánu, pretože ponúka šesť programov na výber. Začínajú už od 57 centov a odtiaľ idú hore. Ak vás taká nízka cena zaujme, prečítajte si celú našu recenziu spoločnosti Koofr.

V našom teste trvalo Koofr v priemere asi 23 minút, kým nahral priečinok so zipsom s kapacitou 1 GB. Pripojili sme sa cez Wi-Fi v Belehrade v Srbsku rýchlosťou prenosu 6 Mbps a rýchlosťou sťahovania 102 Mbps. To je blízko k teoretickému času, ktorý by mal trvať na prenos 1 GB údajov.

Nebudete však môcť zrýchliť prenosy súborov, ktoré už boli odovzdané, pretože Koofr nepoužije synchronizáciu na úrovni bloku.

Záverečné myšlienky

Tento zoznam nie je vyčerpávajúci, ale poskytuje vám dobrú predstavu o tom, čo môžete očakávať, ak sa rozhodnete presunúť svoje údaje mimo USA. Existujú dobré dôvody, prečo tak urobiť, pričom hlavným dôvodom sú zákony a nariadenia o ochrane súkromia, ktoré nie sú uprednostňovať občanov.

Väčšina služieb na zozname ponúka súkromné ​​šifrovanie, ktoré je rozhodujúce pre zabezpečenie vášho súkromia. Medzi nimi je aj Sync.com, ktorý sa nachádza v hornej časti nášho najlepšieho zoznamu cloudových úložísk a najlepších zoznamov služieb s nulovými znalosťami. Tresorit a MEGA sú tiež uskutočniteľnou voľbou. Posledné tri služby v zozname nie sú vynikajúcimi príkladmi, ale môžu mať pre vás konkrétne stránky.

Čo si myslíte o využívaní služieb mimo USA? Ktorý z nich vás osloví najviac? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map