CloudBerry vs Carbonite: Prispôsobenie vs pohodlie

Existuje veľa služieb, ktoré môžu zálohovať vaše údaje. V tomto článku sa pozrieme na dve možnosti. Budeme porovnávať párovanie CloudBerry Backup s Wasabi verzus Carbonite a uvidíme, ktoré z nich sú na vrchole.


Vybrali sme si Wasabi, pretože má skvelú cenu za gigabajt, spolu so silnými bezpečnostnými a dátovými strediskami v USA a čoskoro v Holandsku, ktoré používa na dosiahnutie vyššej rýchlosti pri nahrávaní a sťahovaní súborov. To znamená, že môžete nastaviť veľkosť úložiska tak, ako chcete. Viac informácií o službe nájdete v našej recenzii Wasabi.

Služba CloudBerry Backup má partnera, pretože nejde o online zálohovaciu službu typu run-of-the-mill a neposkytuje úložný priestor ani ukladá vaše súbory. Funguje to ako riadiace centrum, ktoré vám pomáha spravovať plány zálohovania v iných službách úložiska cloudu.

Karbonit je štandardná služba, ale je tiež na zozname najlepších online riešení zálohovania.

Ak sa chcete dozvedieť viac o konkurentoch, prečítajte si našu recenziu CloudBerry Backup a recenziu Carbonite. Ak ste zmätení ohľadom rozdielu medzi úložiskom v cloude a zálohovaním, prečítajte si naše vysvetlenie.

Používanie zálohovania v cloude je inteligentné, pretože si nemôžete byť istí, ako dlho bude váš pevný disk vydržať, a mohli by ste prísť o údaje v dôsledku porúch alebo zlyhaní. Na obnovenie súborov môžete použiť softvér na obnovu údajov, ale to nie je spoľahlivá metóda. Nemôžete sa spoľahnúť ani na polovodičové disky, pretože zaznamenávajú viac chýb údajov, aj keď ich miera zlyhania je menšia ako 1 percento..

V priebehu piatich kôl sa uvidíme, ako sa služby porovnávajú navzájom, aby sme vám mohli vybrať jednu. Na konci každého z nich pomenujeme víťaza. Po zvone urobíme rekapituláciu a vyhlásime celkového víťaza.

1

hodnota

Získať viac za menej peňazí je dobrá hodnota a vy máte väčšiu šancu na nájdenie plánu, ktorý vyhovuje vašim potrebám, ak ich existuje široký výber. Je skvelé, ak poskytovateľ ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, aby ste mohli službu otestovať. Ak hľadáte neobmedzené zálohovanie, pozrite si náš najlepší zoznam neobmedzených záloh online.

Väčšina poskytovateľov zálohovania v cloude vám spoplatňuje počet počítačov a gigabajty priestoru, ale zálohovanie CloudBerry je iné. Keďže s tým nemáte úložisko, musíte si kúpiť iba jednorazovú licenciu. Najlacnejšia licencia sa nazýva Desktop a stojí 49,99 dolárov, zatiaľ čo najdrahšia licencia Ultimate prevádzkuje 299,99 dolárov.

To však nekončí, pretože za zálohovanie podľa vášho výberu budete musieť zaplatiť. Wasabi účtuje 0,0049 dolárov za gigabajt ukladacieho priestoru za mesiac. Za 1 TB na Wasabi budete musieť mesačne rozdávať 5 dolárov, čo je jeden z najlepších obchodov IaaS na trhu..

cberry-vs-Carbonia-cberry-cien

Karbonit ponúka tri plány na neobmedzené ukladanie: Basic, Plus a Prime. Základné náklady 71,99 dolárov ročne a poskytuje neobmedzené zálohovanie holých kostí. Plus je najobľúbenejší plán a dodáva zálohovanie externých jednotiek a automatické zálohovanie videa za 11,99 dolárov ročne. Za 149,99 dolárov ročne vám Prime poskytuje kuriérsku službu vymáhania.

Pred prihlásením na odber by ste mali vyskúšať službu pomocou 15-dňovej skúšobnej verzie. Ak sa rozhodnete, že karbonit je dobrý, môžete získať zľavu 5% za platbu na dva roky alebo 10% za tri roky. V súčasnosti noví zákazníci, ktorí si zakúpia dvojročné alebo trojročné predplatné v ľubovoľnom pláne, získajú zľavu 20% alebo 30%.

Táto služba vám umožňuje zálohovať aj viac počítačov. Carbonite Safe Backup Pro sa začína na 287,99 dolárov za rok a umožňuje vám zálohovať až 25 počítačov a poskytuje 250 GB záložného priestoru.

cberry-vs-Carbonia-Carbonia-cenová

V spojení s lacnou dohodou spoločnosti Wasabi je služba CloudBerry Backup lacnejšia než neobmedzená záloha spoločnosti Carbonite. To je ešte pravdivejšie, keď uvažujete o dlhodobých nákladoch. CloudBerry Backup s Wasabi vyhrá toto kolo.

Kolo: Hodnota bodu pre Cloudberry Backup od MSP360

2

zabezpečenia

Silné zabezpečenie zaistí bezpečnosť vašej zálohy. Jeho sila závisí od šifrovania používaného pri preprave a v pokoji, ktorý protokol chráni vaše súbory počas prenosu atď. V najlepšom prípade sa služba kvalifikuje ako nulová znalosť, čo znamená, že súbory si môžete prečítať iba vy. Dôležitá je aj dvojfaktorová autentifikácia, pretože pomáha, keď niekto ukradne vaše heslo.

CloudBerry Backup tieto metódy zabezpečenia podporuje, záleží však aj na partnerskej službe. S kompatibilným partnerom podporuje CloudBerry Backup až 256 bitov AES na strane klienta. Mnoho služieb podporuje iba šifrovanie na strane servera. Ak ho máte na strane klienta, šifrovací kľúč môžete ovládať a čítať iba údaje. Ak sa rozhodnete používať šifrovanie na strane klienta, nezabudnite si zapamätať svoje heslo, pretože ho CloudBerry Backup nebude môcť obnoviť..

Počas prenosu služba chráni vaše súbory pomocou protokolu TLS. Wasabi používa dvojfaktorové overenie a pokojové šifrovanie. Nepoužíva súkromné ​​šifrovanie, bude však fungovať s šifrovaním na strane klienta CloudBerry.

cberry-vs-Carbonia-cberry-security

Wasabi má dátové centrá, ktoré majú najvyššie hodnotenie podľa inštitútu Uptime Institute, čo znamená, že sú až 99,9 percenta času. Zamestnávajú bezpečnostné hliadky, kamerové systémy a biometrické skenery, aby zabránili votrelcom získať prístup. Viac sa o nich dočítate tu.

Servery spoločnosti Amazon podliehajú auditom tretích strán a obmedzujú prístup na základe zásady najmenších privilégií. Používajú tiež detekčné systémy, viacfaktorové overovanie, dohľad a ďalšie. Budovy sú schopné odolávať povodniam, zemetraseniam a požiarom aj vďaka citlivým zariadeniam, automatickým snímačom a opatreniam na redundanciu údajov..

Karbonit šifruje užívateľské súbory 128-bitovým šifrovaním Blowfish pred ich prenosom do cloudu pomocou protokolu TLS.

Táto služba potom zaisťuje údaje na svojich serveroch pomocou 128-bitového šifrovania AES a uloží váš kľúč do chráneného dátového centra, aby si jeho zamestnanci nemohli prečítať vaše údaje. Súkromné ​​šifrovanie môžete povoliť aj v prípade, že ste používateľom systému Windows a kľúč sami spravujete. V takom prípade sa služba prepne na 256-bitovú verziu AES, ale ak ju stratíte, nebude možné obnoviť vaše heslo..

Ak nepoužívate súkromné ​​šifrovanie, môžete sa spoľahnúť na dvojfaktorové overenie, ktoré vám pomôže chrániť váš účet. Pravdepodobne nebudete musieť, pretože karbonit má prísne požiadavky na heslo.

cberry-vs-Carbonia-Carbonia zabezpečenia

Karbonit ukladá vaše súbory v bezpečných dátových centrách. Môžu vydržať virtuálne útoky, ako aj katastrofy, ako sú zemetrasenia a požiare. Medzi ich bezpečnostné opatrenia patrí redundantná diverzifikácia jednotky distribúcie energie, zálohovanie batérie, generátory na mieste, systémy kontroly klímy, strážne hliadky 24/7, biometrické skenery, karty elektronických kľúčov a sledovanie televízneho vysielania v uzavretom okruhu..

Obe služby majú silnú bezpečnosť. Hoci CloudBerry Backup používa protokol TLS a schopnosť šifrovať sa na strane klienta av pokoji sa mení s partnerskou službou, pri spojení s Wasabi má veľkú bezpečnosť. Karbonit poskytuje súkromné ​​šifrovanie a používa tiež protokol TLS, ale CloudBerry je flexibilnejší, takže vyhráva toto kolo.

Kolo: Bezpečnostný bod pre Cloudberry Backup od MSP360

3

rýchlosť

Počiatočné zálohovanie s akoukoľvek službou môže trvať dlho. Ako dlho závisí od vášho poskytovateľa internetových služieb a ako blízko ste k serveru. Čím bližšie ste, tým lepšie bude vaše spojenie. Služby získavajú viac bodov, ak umožňujú vyladiť nastavenia prenosu, rýchlosť plynu a použiť algoritmus prenosu na úrovni bloku, ktorý pomáha po počiatočnej zálohe.

Vďaka službe CloudBerry Backup prevody prebiehajú priamo v službe tretej strany, ktorou je v tomto prípade Wasabi. Je to dobrý partner pre CloudBerry Backup, pretože dosahuje vysoké rýchlosti napriek tomu, že má dve dátové centrá v USA a jedno v Holandsku, ktoré začne svoju činnosť v januári 2019..

Testy sme vykonali z juhovýchodnej Ázie a dostali sme priemerne 19 minút za odovzdanie priečinka s kapacitou 1 GB. Je to vynikajúci výsledok vzhľadom na vzdialenosť k serveru a skutočnosť, že súbory boli pred odovzdaním šifrované pomocou šifrovania na strane klienta pred odoslaním pomocou šifrovania na strane klienta CloudBerry..

Karbonit v našich testoch, ktoré sa uskutočňovali mimo Bostonu v štáte Massachusetts, nefungoval dobre, pretože odovzdanie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo viac ako tri hodiny. Aj keď počiatočné nahrávanie môže byť pomalé, následné nahrávanie bude rýchlejšie vďaka kopírovaniu na úrovni bloku. Rýchlosti sťahovania boli tiež rýchle.

Toto kolo ide do programu CloudBerry Backup s programom Wasabi, pretože nahrávanie a sťahovanie je oveľa rýchlejšie ako program Carbonite.

Round: Speed ​​point for Cloudberry Backup od MSP360

4

Jednoduchosť použitia

Nastavenie zálohy, ako aj následné a obnovenie údajov, by malo byť jednoduché. Aby sa zaistilo, že klienti desktopov by mali pracovať na väčšine systémov a ich rozhrania by mali byť intuitívne, atraktívne a ľahko použiteľné. To platí aj pre webových a mobilných klientov.

V prípade služby CloudBerry Backup to tak nie je, pretože jej nastavenie je ťažké. Musíte si pridať účet s partnerskou službou, ktorú používate manuálne, a vytvoriť plán zálohovania, ktorý vyžaduje výber medzi mnohými možnosťami. Ak sa vám páči nastavenie, bude sa vám páčiť, ale používatelia hlavného prúdu sa budú chcieť vyhýbať.

Ak ste súčasťou druhej kategórie, prečítajte si náš návod na používanie služby CloudBerry Backup s sprievodcom Amazon S3, aby ste získali predstavu o tom, čo musíte urobiť, aby ste ju mohli začať používať. Wasabi.

Obnova súborov je tiež komplikovaná, ale umožňuje vám vytvoriť zložitý plán zálohovania, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

cberry-vs-Carbonia-cberry-interface

Desktop klient pre Windows má jasné rozhranie podobné Microsoft Office, ale nie je to najatraktívnejšie, čo sme videli. To znamená, že je na našom zozname najlepších cloudových záloh pre Windows. Existujú aj klienti pre systémy MacOS a Linux.

cberry-vs-Carbonia-cberry-interface-web

Tí, ktorí majú distribúciu Linuxu bez grafického používateľského rozhrania, majú prístup k webovému rozhraniu z desktopovej aplikácie. Má atraktívny, plochý dizajn, ktorý je jasný a umožňuje rýchlo nájsť, čo potrebujete.

Existuje webové rozhranie, ku ktorému máte prístup cez web CloudBerry, ale funguje to iba s Amazon S3.

cberry-vs-Carbonia-Carbonia-interface-desktop

Klient Carbonite pre stolné počítače je jednoduchý a nepreplavuje vám možnosti. Väčšina procesu je automatizovaná, takže na vykonanie zálohovania stačí vykonať iba jeden krok. Je k dispozícii pre Windows a MacOS, ale nie pre Linux.

Farba služby kóduje vaše súbory, takže môžete ľahko skontrolovať ich stav. Vylučuje niektoré súbory a prípony a predvolene nezálohuje súbory väčšie ako 4 GB, preto ich musíte vybrať ručne, aby ste ich zahrnuli..

cberry-vs-karbonitu-Carbonia-interface-web

Ak kliknete na odkaz „zobraziť moje zálohy“, dostanete sa na webové rozhranie. Je fádny, ale funkčný a umožňuje vám skontrolovať stav zálohy, pristupovať k súborom a spravovať svoj účet.

To isté môžete urobiť s mobilnou aplikáciou pre Android a iOS. Jeho rozhranie je jasné a minimálne, takže vás nebude zamieňať. Môže automaticky ukladať súbory a zálohovať fotografie z telefónu. Funguje to iba pre fotografie, ale je to neobmedzené, takže je to stále veľa.

Je zrejmé, že tí, ktorí radi hrajú s nastaveniami, sa budú pomocou CloudBerry Backup cítiť ako doma, ale ostatní nie. Aj keď to nie je dostupné pre Linux, Carbonite je omnoho ľahšie pracovať a jeho mobilná aplikácia vám umožňuje zálohovať neobmedzené fotografie. Vyhráva toto kolo.

Kolo: Ľahko použiteľné miesto pre karbonit

5

Verdikt

CloudBerry Backup a Carbonite sú na našom zozname najlepších online zálohovacích služieb. CloudBerry Backup je bližšie k vrcholu a je v tomto porovnaní absolútnym víťazom, pretože poskytuje silné zabezpečenie a vysoké rýchlosti. Je to lákavé pre mocných používateľov, ktorí sa radi venujú aj drotárstvu. O najlepších alternatívach si môžete prečítať v našom najlepšom cloudovom IaaS pre súbor na hosťovanie súborov.

Výherca: CloudBerry Backup

Napriek tomu karbonit nie je nijako zanedbaný. Ak potrebujete dobrú hodnotu a neobmedzený priestor na zálohovanie, nebudete s tým v poriadku.

Co si myslis? Súhlasíte s tým, že karbonit je lepšou voľbou? Ktorú službu používate na zálohovanie súborov? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map