CloudBerry Backup vs Acronis True Image: Flexibilita vs rýchlosť

Je ťažké orientovať sa na obrovskom trhu online zálohovacích riešení. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam najlepších riešení zálohovania online, ktoré vám pomôžu pri výbere. To znamená, že ak sa vám stále nedarí myslieť a vážite CloudBerry Backup vs Acronis True Image, ste na správnom mieste. V tomto článku ich porovnáme, aby sme zistili, ktorá služba je lepšia.


Acronis True Image je štandardná služba online zálohovania, ale služba CloudBerry Backup potrebuje partnerskú službu, pretože to tak nie je. Ide skôr o riešenie typu infraštruktúra ako služba, ktoré neponúka záložný priestor a funguje ako riadiace centrum, ktoré vám pomáha spravovať plány zálohovania v iných službách úložiska cloudu..

Za týmto účelom spárujeme CloudBerry Backup s Wasabi, pretože má vynikajúcu cenovú a serverovú infraštruktúru. Táto služba je lacná a škálovateľná, čo znamená, že môžete nastaviť veľkosť úložiska, ktoré chcete, a určiť, koľko budete platiť. Viac informácií o tom nájdete v našej recenzii Wasabi.

Ak sa chcete dozvedieť viac o konkurentoch, prečítajte si našu recenziu služby CloudBerry Backup a recenziu aplikácie Acronis True Image. Ak toto čítate a máte na pamäti cloudové úložisko, prečítajte si naše vysvetlenie rozdielov medzi cloudovým úložiskom a zálohovaním.

Je rozumné používať cloudové zálohovanie, pretože váš pevný disk môže zlyhať, niekto môže ukradnúť váš laptop alebo nejaká iná nehoda môže spôsobiť stratu údajov..

Na obnovenie súborov môžete použiť softvér na obnovu údajov, ale to nie je spoľahlivá metóda. Jednotky SSD nie sú spoľahlivé ani preto, že zaznamenávajú viac chýb údajov, aj keď ich miera zlyhania je menšia ako 1 percento.

Počas piatich kôl sa uvidíme, ako sa tieto služby porovnávajú. Na konci každého z nich pomenujeme víťaza. Na záver urobíme rekapituláciu a vyhlásime celkového víťaza.

1

hodnota

Najlepšie je, ak má služba plány, ktoré ponúkajú dobrú hodnotu, čo znamená, že poskytujú viac záložného priestoru za menej peňazí. Je ešte lepšie, ak existuje široký výber plánov, takže môžete nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Je skvelé, ak poskytovateľ ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, aby ste mohli službu otestovať. Ak hľadáte neobmedzené zálohovanie, pozrite si náš najlepší zoznam neobmedzených záloh online.

cberry-vs-Acronis-cberry-cenník

Na rozdiel od väčšiny poskytovateľov zálohovania v cloude, ktoré vám účtujú poplatky podľa počtu počítačov a gigabajtov priestoru, vyžaduje CloudBerry Backup, aby ste si zakúpili jednorazovú licenciu. S cenou 49,99 dolárov je program Desktop najlacnejšou možnosťou. Najdrahší z nich, Ultimate, beží 299,99 dolárov. Pred rozhodnutím o prihlásení na odber môžete vyskúšať zálohu programu Desktop pomocou 15-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Týmto spôsobom musíte získať službu zálohovania, ktorá poskytuje miesto na zálohovanie. Wasabi účtuje 0,0049 dolárov za gigabajt ukladacieho priestoru. Za 1 000 GB budete musieť mesačne rozdávať iba 5 dolárov. Na rozdiel od iných služieb IaaS vám sťahovanie nebude stáť ani desetník.

cberry-vs-Acronis, Acronis-cenník

Aplikácia Acronis True Image má tiež možnosť doživotnej licencie. Neodporúčame vám ho však získať, pretože vám umožňuje zálohovať iba do miestneho úložiska, nie do cloudu. Na výber sú dva programy predplatného: Advanced a Premium.

Pokročilé náklady 4,16 dolárov mesačne alebo 49,99 dolárov ročne, za 250 GB. Zahŕňa úplné zálohovanie obrázkov, aktívne klonovanie diskov, univerzálne obnovenie a zálohovanie sociálnych médií.

Prémia je 8,33 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne za 1 TB. Do zoznamu funkcií pridáva certifikáciu blockchainu pre súbory a elektronické podpisy.

Ak zaplatíte za zväčšenie veľkosti úložiska, získate ho za zníženú cenu. Platí to aj pre počet počítačov zahrnutých do plánu.

CloudBerry Backup v spojení s Wasabi má skvelé ceny, a hoci si vyžaduje zakúpenie licencie a zaplatenie záložného priestoru, je to lacnejšie ako jej oponent. CloudBerry Backup spárované s Wasabi vyhrá toto kolo.

Kolo: Hodnota bodu pre Cloudberry Backup od MSP360

2

zabezpečenia

Aby ste zachovali bezpečnosť svojich údajov, musíte si vybrať záložnú službu so silným zabezpečením. Jeho sila závisí od šifrovania používaného pri preprave a odpočinku, ktorý protokol chráni vaše súbory počas prenosu a od ďalších faktorov.

Najlepšie je, ak sa služba kvalifikuje ako nulová znalosť, čo znamená, že súbory si budete môcť prečítať iba vy. Dôležitá je tiež dvojfaktorová autentifikácia, pretože pomáha zabrániť prístupu do vášho účtu, ak niekto ukradne vaše heslo.

cberry-vs-Acronis-cberry zabezpečením

CloudBerry Backup tieto metódy zabezpečenia podporuje, ale ich dostupnosť závisí aj od partnerskej služby. So správnym partnerom môže CloudBerry Backup používať až 256 bitov AES na strane klienta.

Mnoho služieb podporuje iba šifrovanie na strane servera. Ak ho máte na strane klienta, šifrovací kľúč môžete ovládať a čítať iba údaje. Ak sa rozhodnete používať šifrovanie na strane klienta, nezabudnite si zapamätať svoje heslo, pretože ho CloudBerry Backup nebude môcť obnoviť..

Počas prenosu CloudBerry používa protokol TLS na ochranu vašich súborov, zatiaľ čo verzovanie vám pomôže, ak niektoré z nich zasiahne ransomware. Wasabi podporuje pokojové šifrovanie a dáva vám dvojfaktorové overenie. Aj keď nemá natívne súkromné ​​šifrovanie, bude fungovať s implementáciou CloudBerry Backup.

Dátové centrá spoločnosti Wasabi sú štvrtým stupňom, čo je najvyššie hodnotenie Uptime Institute s 99,9-percentnou zárukou dostupnosti. Majú hliadky, CCTV sledovanie a biometrický skener, aby zabránili vniknutiu útočníkov. Prečítajte si toto pre viac informácií o nich.

cberry-vs-Acronis, Acronis zabezpečením

Aj dátové centrá spoločnosti Acronis sú bezpečné, pretože používajú biometrické skenovanie, kľúčové karty, hliadky a monitorovanie, aby sa zabezpečilo, že nedochádza k žiadnym porušeniam. Vaše údaje sú uložené aj na viacerých serveroch, ktoré sú chránené proti prírodným katastrofám a požiarom.

Aplikácia Acronis True Image používa 256-bitové šifrovanie AES na kódovanie súborov a protokol TLS / SSL na ich ochranu počas prenosu. Súbory môžete tiež zašifrovať pred ich odoslaním na servery Acronis. Vyžaduje si to zadanie hesla, ktoré poznáte iba vy. Súbory zostanú šifrované v cloude, kým ich dešifrujete. Vďaka tomu je služba nulová.

K dispozícii je tiež nová funkcia s názvom Acronis Active Protection, ktorá pomáha proti útokom ransomware. Ak zlyhá, pri načítaní súborov sa môžete spoľahnúť na vytváranie verzií. Žiaľ, neexistuje dvojfaktorové overenie.

Obidve služby ponúkajú silné bezpečnostné funkcie, ktoré chránia vaše údaje, ale služba CloudBerry Backup vám umožňuje partnerstvo so službou, ktorú chcete umožniť, aby sa váš plán zálohovania ešte vylepšil. Toto kolo udeľujeme spoločnostiam CloudBerry Backup a Wasabi.

Kolo: Bezpečnostný bod pre Cloudberry Backup od MSP360

3

rýchlosť

Počiatočné zálohovanie môže trvať dlho. Ako dlho závisí od vášho poskytovateľa internetových služieb a ako blízko ste k serveru. Čím bližšie ste, tým lepšie bude vaše spojenie.

Ak vám služba zálohovania umožňuje nastaviť preferované nastavenia prenosu, zvýšte počet vlákien na zvýšenie rýchlosti av prípade potreby ich znížte, to je ešte lepšie. Po počiatočnom zálohovaní pomôže aj algoritmus prenosu na úrovni blokov.

CloudBerry Backup nie je určujúcim faktorom rýchlosti, služba tretej strany je. V tomto prípade to je Wasabi. Má dátové centrá v Oregone, Severná Virgínia a jedno, ktoré bude v prevádzke v Holandsku v januári 2019.

Testovali sme ju z juhovýchodnej Ázie a dostali priemernú rýchlosť 19 minút pre priečinok s kapacitou 1 GB. Je to vynikajúci výsledok, pretože súbory boli pred odoslaním šifrované pomocou šifrovania na strane klienta CloudBerry Backup. Navyše, ak ste bližšie k serverom Wasabi, vaše rýchlosti budú ešte lepšie.

Acronis True Image nie je pomalý. V skutočnosti nás to prekvapilo svojou rýchlosťou, pretože zálohovanie a obnova priečinka s kapacitou 1 GB trvalo iba 15 minút. Na sťahovanie sme použili „optimálne“ nastavenie, ale existuje aj „maximálne“ nastavenie, ktoré je pravdepodobne ešte rýchlejšie.

Vzhľadom na pôsobivé výsledky, ktoré Acronis True Image ukázal v našich testoch, je zrejmé, že je rýchlejší ako mnoho služieb. CloudBerry Backup s Wasabi má vysoké rýchlosti, ale celkom nezodpovedá.

Kolo: Rýchly bod pre aplikáciu Acronis True Image Review 2020

4

Jednoduchosť použitia

Ľahké použitie by malo byť jednoduché. Čím lepšie to je, tým viac sa môžete sústrediť na svoju prácu namiesto toho, aby ste sa starali o svoje údaje. Aby sa zaistilo, že klient pre stolné počítače by mal pracovať na väčšine operačných systémov a jeho rozhranie, spolu s webovými a mobilnými aplikáciami, by malo byť príjemné a intuitívne používať.

Nastavenie zálohovania CloudBerry je ťažké. Svoj účet musíte pridať do partnerskej služby, ktorú používate manuálne, a vytvoriť plán zálohovania, ktorý vyžaduje výber z mnohých možností. Ak sa vám páči nastavenie, bude sa vám páčiť, ale bežní používatelia sa budú chcieť vyhýbať.

Ak sa považujete za súčasť hlavného prúdu, mali by ste si prečítať našu príručku o používaní služby CloudBerry Backup s sprievodcom Amazon S3, aby ste získali predstavu o tom, čo musíte urobiť, aby ste ju spustili s programom Wasabi..

Obnovenie súborov tiež nie je ľahké, ale umožňuje vám vytvoriť zložitý plán zálohovania, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

cberry-vs-Acronis-cberry-interface

Desktop klient pre Windows má jasné rozhranie, ktoré je podobné Microsoft Office, ale nie je to najatraktívnejšie, čo sme videli. To znamená, že je na našom zozname najlepších cloudových záloh pre Windows. Existujú aj klienti pre systémy MacOS a Linux. Nemajú však všetky funkcie, ktoré má verzia systému Windows.

cberry-vs-Acronis-cberry-interface-web

Ak máte distribúciu systému Linux bez grafického používateľského rozhrania, môžete k webovému rozhraniu pristupovať z aplikácie pre stolné počítače. Má moderný a atraktívny dizajn, ktorý je jasný a umožňuje rýchlo nájsť, čo potrebujete.

Existuje webové rozhranie, ku ktorému máte prístup cez web CloudBerry, ale funguje to iba s Amazon S3.

Aplikácia Acronis True Image funguje na Windows a MacOS. Ak ste používateľom systému Linux, vyhľadajte si vhodnú službu v našom najlepšom článku venovanom online zálohe pre systém Linux.

Desktop klient je intuitívny a ľahko ovládateľný, ale jeho text by mal byť väčší. Na ľavej strane je ponuka na navigáciu v aplikácii.

Môžete ho použiť na zálohovanie všetkého, a nie na výber konkrétnych súborov. To zaberie viac miesta, ale uľahčí sa tým vytvorenie plánu zálohovania. Ak sa tak rozhodnete urobiť, môžete vylúčiť súbory, ktoré nechcete zálohovať. Okrem toho sú jeho oznámenia užitočné na to, aby vás informovali.

Ak ste na cestách, môžete pomocou online panela vykonať manuálne zálohovanie a obnovenie súborov. Preto je užitočné pre vzdialenú správu. Online rozhranie je jasné a nebude vás zamieňať.

CloudBerry Backup je skvelý pre výkonných používateľov, ale Acronis True Image sa ľahko používa a nezamieňal používateľov, takže toto kolo sa týka tohto.

Kruh: Jednoduchosť použitia pre aplikáciu Acronis True Image Review 2020

5

Verdikt

CloudBerry Backup a Acronis True Image sú na treťom a štvrtom mieste v našom zozname najlepších online zálohovacích služieb, čo potvrdzuje aj kravata v tomto článku. Vďaka jeho mierne lepšej hodnote, väčšej flexibilite a lepšiemu zabezpečeniu sa však o niečo viac priblížime k službe CloudBerry Backup a vyhlásime ho za víťaza, aj keď iba za vlasy.

Výherca: CloudBerry Backup

To znamená, že Acronis True Image je stále skvelá voľba, pretože služba CloudBerry Backup ju neprekonáva veľkým náskokom. Bude však apelovať na používateľov, ktorí majú radi, aby boli ich používateľské skúsenosti jednoduché, pretože ich používanie je jednoduché. Vďaka jeho silným bezpečnostným možnostiam sa táto služba hodí pre tých, ktorí sa nechcú báť alebo premýšľať o ich zálohe.

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Súhlasíte s tým, že CloudBerry Backup je lepší? Ktorú službu uprednostňujete na zálohovanie súborov? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map