Cloud Security: Ako služby úložiska chránia vaše údaje v roku 2020

Používanie cloudového úložiska je skvelé, pretože uvoľňuje váš pevný disk a chráni vaše súbory pred akoukoľvek nesprávnou situáciou na vašom fyzickom počítači. Pri prehľadávaní našich najlepších poskytovateľov cloudového úložiska sa však môžete cítiť zmätení tým, čo znamenajú všetky bezpečnostné rozhovory. Tu prichádza tento šikovný sprievodca po cloudovej bezpečnosti.


Ďalej uvádzame najdôležitejšie veci, ktoré potrebujete vedieť o zabezpečení cloudu, ale najprv sa zameriame na to, prečo ich potrebujete. Ako pravdepodobne viete, internet je nebezpečným miestom, kde sa šíria počítačové zločiny. Hackeri môžu zacieľovať na vaše údaje a zasiahnuť vás ransomware, zachytiť vaše prenosy útokmi typu človek v strede alebo ukradnúť vaše poverenia. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné mať prísne bezpečnostné opatrenia.

Dobrou správou je, že odvádzanie trestnej činnosti na internet je celkom jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je vykonať niekoľko základných krokov. Pozrime sa na ne.

Súkromné ​​šifrovanie

nulovej znalosti

Súkromné ​​šifrovanie, možno ho poznáte ako nulové znalosti, bráni každému, okrem vás, čítať vaše údaje. Služba, ktorú používate, nebude mať prístup k vašim údajom, pretože k nim máte iba kľúč. Nevýhodou tohto prístupu je, že ak stratíte heslo, je navždy preč, pretože služba bez vedomostí ho nemôže resetovať za vás.

Ak chcete toto riziko zmierniť, zvážte použitie správcu hesiel. Nezabudnite však vytvoriť silné heslo. Najlepšie služby so súkromným šifrovaním nájdete v našom najlepšom článku o cloudových službách s nulovými znalosťami. 

Sync.com je naša celkovo najlepšia služba úložiska v cloude. Bola založená v Toronte v roku 2011 a získala povesť silnej bezpečnosti a ochrany súkromia používateľov. Za šifrovanie s nulovými znalosťami, ako to vykonávajú niektoré služby, sa neúčtujú žiadne poplatky navyše. Úložný priestor 2 TB môžete získať iba za 96 dolárov ročne alebo 8 dolárov mesačne. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Sync.com.

Ďalšia najlepšia služba s nulovými znalosťami, pCloud, vyžaduje, aby ste zaplatili za svoj doplnok Crypto, aby ste povolili súkromné ​​šifrovanie. Je to 3,99 dolárov mesačne. Iné ako to, ponúka dobrú hodnotu, pretože môžete získať 2 TB priestoru za 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte za rok, náklady klesnú na 95,88 dolárov. Je to tiež najlepšie cloudové úložisko pre Linux. Prečítajte si našu recenziu pCloud pre všetky výhody a nevýhody.

MEGA je ďalšia služba, ktorá sa dobre stará o vaše súkromie. Okrem toho, že nemá žiadne vedomosti, uchováva vaše údaje v dátových centrách v Luxembursku, Nemecku, Francúzsku, Holandsku, Kanade a na Novom Zélande, z ktorých všetky boli určené Európskou komisiou, aby mali primeranú úroveň ochrany podľa článku 45 nariadenia (ES) č. všeobecné nariadenie o ochrane údajov. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si našu recenziu MEGA.

Šifrovanie v pokoji a počas prepravy

šifrovanie v pokoji

Existuje mnoho šifrovacích algoritmov, od starých DES po novšie Blowfish a AES. Ako ste si asi uhádli, najaktuálnejšia zo série, AES, je najbezpečnejšia. Má niekoľko úrovní zabezpečenia v závislosti od dĺžky kľúča, ktorá môže byť 128, 192 a 256 bitov.

256-bit je najbezpečnejší, ale pokiaľ vieme, nikto nedokázal rozlúštiť jeho implementáciu. Zvyčajne sa používajú v pokoji.

Počas prenosu majú cloudové úložné služby tendenciu používať protokol TLS na ochranu vašich súborov pred odpočúvaním. Vytvára bezpečné spojenie vykonaním handshake medzi dvoma počítačmi pomocou šifry, autentifikácie a výmeny kľúčov.

Mnoho služieb ponúka dostatočnú úroveň šifrovania a používa protokol TLS. Jedna služba, ktorá vyniká vďaka mnohým bezpečnostným opatreniam, je Tresorit.

Z tohto dôvodu je na našom zozname najbezpečnejších služieb úložiska v cloude. Vaše súkromie je tiež zaručené, pretože má nulové znalosti a uchováva vaše údaje na serveroch v Írsku a Holandsku. Viac informácií o jeho bezpečnosti nájdete v našej recenzii Tresoritu.

Dvojfaktorové overenie

cloudová bezpečnosť a 2fa

Dvojfaktorová autentifikácia je užitočná, ak chcete zabrániť, aby títo obťažujúci hackeri ukradli vaše poverenia. Keď ho zapnete, umožní vám to, aby ste sa prihlásili, musíte okrem svojho hesla zadať aj kód. Kód môžete získať niekoľkými spôsobmi..

Jedna služba, ktorá má veľa možností dvojfaktorovej autentifikácie, je FilesAnywhere. Je to riešenie úložného priestoru, ktoré má vysokú bezpečnosť a vysoké ceny.

Pomocou neho môžete svojim používateľom zadať ďalší kód, ktorý dostanú e-mailom, SMS alebo telefonickým hovorom, aby sa prihlásili. Medzi ďalšie funkcie patrí filtrovanie prístupu podľa adresy IP a obmedzenie prihlásenia za deň. Úplný popis zabezpečenia si môžete prečítať v našej recenzii FilesAnywhere.

Ochrana Ransomware

ochrana ransomware

Ransomware nie je vtip. Je to druh malvéru, ktorý nájde vaše citlivé súbory a zašifruje ich. Ak chcete znova pristupovať k svojim súborom, musíte hackerom zaplatiť výkupné, aby od nich dostali špeciálny dešifrovací kľúč. To znamená, že ak to vôbec doručia. V prvom rade je lepšie sa nestať obeťou. Tam prichádzajú cloudové služby.

V našej najlepšej online zálohe s kusom ochrany ransomware uvádzame šesť služieb, ktoré proti nemu fungujú dobre.

Našou najlepšou voľbou je CloudBerry Backup. Pôsobí ako riadiace centrum pre cloudové úložisko a záložné účty. Má skenovanie ransomware a pokročilé vytváranie verzií, ktoré vám pomôžu zostať pred ransomware. Štandardná záložná licencia je 49,99 dolárov. Celý popis nájdete v recenzii CloudBerry Backup.

Ak chcete získať viac bežných riešení, vyskúšajte Acronis True Image. Jeho aktívna ochrana je založená na AI, takže sa môže naučiť lepšie detekovať útoky pomocou väčšieho množstva údajov. Blokuje procesy a upozorňuje používateľov, keď zistí podozrivé správanie. Navyše dokáže okamžite obnoviť poškodené súbory. Cena začína na 49,99 dolárov ročne za 250 GB. Prečítajte si viac v našej recenzii True Image Acronis.

Riešenia cloudového úložiska používajú na boj proti ransomware verzie. Mnoho ich má, ale implementácie sa líšia počtom verzií alebo dní, ktoré môžete vrátiť späť. Sync.com ponúka neobmedzené verzie a ďalšie, o ktorých sme hovorili, majú podobné schopnosti.

Ak potrebujete ďalšie riešenie, skúste OneDrive, ktoré ponúka verzovanie súborov za posledných 30 dní. Prečítajte si viac v našej recenzii OneDrive.

Zdieľanie kontroly obsahu

zdieľanie

Jednou z hlavných výhod cloudových služieb je zdieľanie. Väčšina služieb používa podobný prístup tým, že vám umožňuje generovať odkazy na súbory alebo priečinky alebo pozývať ostatných, aby s vami spolupracovali. Tam, kde sa najviac líšia, je možnosť obmedziť a kontrolovať váš zdieľaný obsah.

Správna kontrola obsahu môže zahŕňať odkazy chránené heslom, dátumy vypršania platnosti, oprávnenie pre priečinky a ďalšie. V našom najlepšom úložisku typu cloud na zdieľanie sme zúžili výber na päť služieb. Nie je žiadnym prekvapením, že stránky Sync.com, pCloud a Tresorit sú na vrchole, pretože ponúkajú silnú kontrolu obsahu.

Dve koncové služby sú Box a Dropbox. Nezodpovedajú najlepším službám, ale nie sú ani pozadu. Box je podniková služba, ktorá sa zameriava na podniky, takže ak to potrebujete, prečítajte si našu recenziu v poli. Ak ste jediný používateľ a uprednostňujete obľúbené služby, vyskúšajte Dropbox. Predtým sa však o tom dozviete v našej recenzii Dropboxu.

Záverečné myšlienky

Cloudová bezpečnosť nie je triviálna záležitosť, najmä ak uchovávate citlivé informácie v cloude. Uviedli sme päť najdôležitejších funkcií, ktoré by cloudové služby mali mať, aby boli vaše údaje v bezpečí. Ide o súkromné ​​šifrovanie, silné šifrovanie v pokoji a počas prepravy, dvojfaktorové overenie, ochranu ransomware a bezpečné zdieľanie.

Celkovo je služba Sync.com najlepšia, ale ako vidíte vyššie, existuje veľa ďalších služieb, ktoré je potrebné zvážiť. Čo si myslíte o zabezpečení cloudu? Myslíte si, že tu uvedené služby sú dobré pre vaše malé podnikanie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map