Je dôležité zálohovať údaje, ale je ťažké vybrať si tú službu, ktorá je pre vás najlepšia. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam najlepších riešení zálohovania online, ktoré vám pomôžu pri výbere. Ak sa snažíte medzi Backblaze a Carbonite, v tomto porovnaní Backblaze vs Carbonite sa vám to zjednoduší..


Karbonit je na našom zozname najlepších online riešení zálohovania. Ponúka neobmedzené úložisko za slušnú cenu av závislosti od plánu, ktorý si vyberiete, umožňuje zálohovanie viacerých počítačov alebo serverov.

Backblaze je obľúbený vďaka svojim lacným cenám a neobmedzenému úložisku. Je na druhom mieste v zozname najlepších online služieb zálohovania, zatiaľ čo Carbonite je ďalej nadol. Uvidíme, či sa tento príkaz opakuje.

Ak sa chcete dozvedieť viac o konkurentoch, prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa spätného vzplanutia a recenzie z karbonitu. Ak ste zmätení ohľadom rozdielu medzi úložiskom v cloude a zálohovaním, prečítajte si naše vysvetlenie.

Je rozumné používať cloudové zálohovanie, pretože si nemôžete byť istí, ako dlho vydrží váš pevný disk, a v dôsledku porúch alebo zlyhaní by ste mohli prísť o svoje údaje..

Na obnovenie súborov môžete použiť softvér na obnovu údajov, ale to nie je spoľahlivá metóda. Jednotky SSD nie sú spoľahlivé ani preto, že zaznamenávajú viac chýb údajov, aj keď ich miera zlyhania je menšia ako 1 percento.

Počas štyroch kôl sa pozrieme na porovnanie Backblaze a Carbonite, ktoré vám pomôžu pri výbere. Na konci každého kola pomenujeme víťaza. Na záver urobíme rekapituláciu a vyhlásime celkového víťaza. Začnime.

1

hodnota

Najlepšie je, ak má služba veľa plánov, pretože to vám dáva lepšiu šancu nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Plány sa zvyšujú, keď poskytovatelia ponúkajú viac za menej. Ak hľadáte bezplatné plány, prečítajte si náš najlepší bezplatný záložný cloud.

Pre tých, ktorí potrebujú neobmedzené zálohovanie a chceli by vidieť viac možností ako Backblaze a Carbonite, pozrite si náš najlepší neobmedzený online zoznam záloh..

Backblaze má jednoduchú cenovú schému s iba jedným plánom. Za 5 dolárov mesačne získate neobmedzený priestor na zálohovanie pre jeden počítač. Keďže ide o mesačný plán, môžete ho kedykoľvek zrušiť, čo je výhodná možnosť, ktorú väčšina služieb neponúka.

Ak platíte rok vopred, cena klesne na 50 dolárov. Ak platíte za dve, cena bude 95 dolárov. Službu môžete vyskúšať pomocou 15-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Karbonit ponúka tri neobmedzené plány: Basic, Plus a Prime. Základné náklady 71,99 dolárov ročne a poskytuje neobmedzené zálohovanie holých kostí. Plus je najobľúbenejší plán a dodáva zálohovanie externých jednotiek a automatické zálohovanie videa za 11,99 dolárov ročne. Za 149,99 dolárov ročne vám Prime poskytuje kuriérsku službu vymáhania.

Pred prihlásením na odber by ste mali vyskúšať službu pomocou 15-dňovej skúšobnej verzie. Ak sa rozhodnete, že je to v poriadku, môžete získať zľavu 5% za platbu na dva roky alebo 10% za tri roky. Ak nepotrebujete neobmedzené zálohovanie a chcete namiesto toho zálohovať neobmedzené počítače, IDrive v súčasnosti ponúka zľavu. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii IDrive.

Umožňuje vám tiež zálohovať viac počítačov. Carbonite Safe Backup Pro sa začína na 287,99 dolárov za rok a umožňuje vám zálohovať až 25 počítačov a poskytuje 250 GB záložného priestoru.

Hoci Carbonite umožňuje zálohovať viac počítačov, Backblaze je lacnejší a rozdiel sa zväčšuje, ak budete platiť vopred. Backblaze vyhráva toto kolo.

Kolo: Hodnota bodu pre backblaze

Logo backblaze
Karbonitové logo

2

zabezpečenia

Silné zabezpečenie zaistí bezpečnosť vašej zálohy. Jeho sila závisí od šifrovania používaného pri preprave a v pokoji, ktorý protokol chráni vaše súbory počas prenosu a od ďalších faktorov.

Najlepšie je, ak služba nemá vedomosti, čo znamená, že súbory si budete môcť prečítať iba vy. Dôležitá je tiež dvojfaktorová autentifikácia, pretože pomáha zabrániť prístupu do vášho účtu, ak niekto ukradne vaše heslo.

Spätná väzba vs karbonit

Backblaze má veľa bezpečnostných funkcií, vrátane súkromného šifrovania. Ak ho zakážete, Backblaze si zachová váš šifrovací kľúč. Inak to zostane s vami.

Obnovenie šifrovaných súborov však vyžaduje, aby ste na dešifrovanie odoslali prístupovú frázu na spätné prepínanie. Dôvodom je, že Backblaze obnovuje súbory na webe, skôr ako používa desktopového klienta. Spoločnosť však tvrdí, že následne odstráni vaše prístupové frázy. V prípade služby založenej na súkromnom šifrovaní od základu si prečítajte našu recenziu SpiderOak.

Okrem súkromného šifrovania Backblaze šifruje vaše súbory v pokoji pomocou 128-bitového AES. Nie je to také silné ako 256-bitové AES, ale robí svoju prácu. Protokol TLS chráni tranzitné súbory.

Nebudete mať problémy, ak niekto ukradne vaše heslo, pretože Backblaze poskytuje dvojfaktorové overenie, ktoré vyžaduje bezpečnostný kód pri každom prihlásení, a preto je pre všetkých prístup k vášmu účtu ťažké..

Backblaze dátové centrá uchovávajú kópie vašich súborov na viacerých serveroch pre redundanciu pomocou nastavenia RAID. Centrá dokážu odolávať prírodným katastrofám a fyzickým votrelcom.

Spätná väzba vs karbonit

Karbonit šifruje užívateľské súbory 128-bitovým šifrovaním Blowfish pred ich prenosom do cloudu pomocou protokolu TLS.

Táto služba potom zaisťuje údaje na svojich serveroch pomocou 128-bitového AES a uloží váš kľúč do chráneného dátového centra, aby si jeho zamestnanci nemohli prečítať vaše údaje. Súkromné ​​šifrovanie môžete povoliť aj v prípade, že ste používateľom systému Windows a kľúč sami spravujete. V takom prípade sa služba prepne na 256-bitovú verziu AES, ale ak ju stratíte, nebude možné obnoviť vaše heslo..

Na ochranu svojho účtu sa môžete spoľahnúť aj na dvojfaktorové overenie. Pravdepodobne nebudete musieť, pretože karbonit má prísne požiadavky na heslo.

Karbonit ukladá vaše súbory v bezpečných dátových centrách. Môžu vydržať virtuálne útoky, ako aj katastrofy, ako sú zemetrasenia a požiare. Medzi jeho bezpečnostné opatrenia patrí redundantná rôznorodosť distribučných jednotiek energie, zálohovanie batérií, generátory na mieste, systémy kontroly klímy, strážne hliadky 24/7, biometrické skenery, karty elektronických kľúčov a sledovanie televízneho vysielania v uzavretom okruhu..

Karbonit sa lepšie stará o vaše súkromie, pretože nevyžaduje zadanie hesla ako Backblaze. Navyše používa 256-bitovú AES namiesto 128-bitovej verzie, ktorú používa Backblaze. Vďaka tomu je víťazom v tejto kategórii.

Kolo: Bezpečnostný bod pre karbonit

Logo backblaze
Karbonitové logo

3

rýchlosť

Počiatočné zálohovanie môže trvať dlho. Dĺžka trvania závisí od vášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serveru. Vaše spojenie bude lepšie, čím bližšie ste.

Služby získavajú viac bodov, ak vám umožňujú vyladiť nastavenia prenosu, rýchlosť plynu a použiť algoritmus prenosu na úrovni blokov na pomoc po počiatočnej zálohe..

Naše testy ukázali, že Backblaze dodáva 1,85 GB za hodinu, čo je asi 50 percent teoretickej kapacity. Aby sme boli spravodliví, spustili sme testy z mesta Chiang Mai v Thajsku s rýchlosťou nahrávania 8 megabitov za sekundu..

Spätná väzba neobmedzuje rýchlosť nahrávania alebo sťahovania, takže hlavným faktorom ovplyvňujúcim vašu rýchlosť by mala byť vaša vzdialenosť od dátového centra v Kalifornii. Ak to nefunguje vo váš prospech, môžete zvýšiť počet záložných vlákien, ktoré ste spustili, aby sa nahrávanie zrýchlilo rýchlejšie.

Karbonit sa v našich testoch, ktoré sa uskutočňovali mimo Bostonu s rýchlosťou nahrávania 10 Mb / s, nevy daril dobre. Nahranie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo viac ako tri hodiny. Hoci počiatočné nahrávanie môže byť pomalé, následné nahrávanie bude rýchlejšie vďaka kopírovaniu na úrovni bloku. Rýchlosti sťahovania boli tiež rýchle.

Ak potrebujete službu, ktorá odovzdáva vaše súbory, ako napríklad zajtra, dokonca ani pri počiatočnom odovzdaní, pozrite si tabuľku rýchlostných skúšok v našej recenzii Acronis True Image..

Vzhľadom na medzeru v rýchlosti nahrávania je ľahké zistiť, ktorá služba je tu lepšou možnosťou. Backblaze vyhráva toto kolo.

Round: Speed ​​Point for Backblaze

Logo backblaze
Karbonitové logo

4

Jednoduchosť použitia

Nastavenie zálohy, ako aj následné, a obnovenie vašich údajov by malo byť jednoduché. Týmto spôsobom sa môžete zamerať na svoju prácu namiesto toho, aby ste sa starali o svoje údaje. Aby sa zaistilo, že klient pre stolné počítače by mal pracovať na väčšine operačných systémov a jeho rozhranie, spolu s webovými a mobilnými aplikáciami, by malo byť príjemné a intuitívne používať.

Zálohovanie pomocou stolného klienta Backblaze je jednoduché. V skutočnosti je to najjednoduchšie zo všetkých služieb, ktoré sme testovali. Je to preto, že nevyžaduje, aby ste spravovali, koľko alebo čo zálohujete. Namiesto toho zálohuje všetko okrem systémových a dočasných súborov.

Upozorňujeme však, že zálohovanie je však pomalšie, preto by ste mali vylúčiť, čo nechcete zálohovať, v ponuke „Nastavenia“. Funguje na Windows a MacOS.

Webové rozhranie funguje tiež dobre. Je to intuitívne a navigácia je užívateľsky prívetivá. Karta „prehľad“ zobrazuje stav vášho účtu, zatiaľ čo karta „zobraziť / obnoviť“ vám umožní prístup k súborom.

Mobilná aplikácia vám umožňuje prehliadať súbory a sťahovať ich do vášho zariadenia. Je k dispozícii pre Android a iOS.

Aplikácia Carbonite pre stolné počítače je jednoduchá a nepreplavuje vám možnosti. Väčšina procesu je automatizovaná, takže na vykonanie zálohovania stačí vykonať iba jeden krok. Je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS.

Spätná väzba vs karbonit

Farba služby kóduje vaše súbory, takže môžete ľahko skontrolovať ich stav. Vylučuje niektoré súbory a prípony a predvolene nezálohuje súbory väčšie ako 4 GB, takže ich musíte zahrnúť ručne, aby ste ich mohli zahrnúť.

Ak kliknete na odkaz „zobraziť moje zálohy“, dostanete sa na webové rozhranie. Hoci je fádny, je funkčný a umožňuje vám skontrolovať stav zálohy, pristupovať k súborom a spravovať svoj účet.

Spätná väzba vs karbonit

To isté môžete urobiť s mobilnou aplikáciou Carbonite pre Android a iOS. Jeho rozhranie je jasné a minimálne, takže vás nebude zamieňať.

Chrbtica a karbonit ponúkajú kvalitné používateľské skúsenosti, takže sme v tejto kategórii museli rozdeľovať chĺpky. Klient Carbonite pre stolné počítače je atraktívnejší a necíti sa obmedzený ako Backblaze’s, takže mu dáme toto kolo.

Kolo: Ľahko použiteľné miesto pre karbonit

Logo backblaze
Karbonitové logo

5

Verdikt

Je to kravata v počte výher, ale karbonit sotva zvíťazí v ľahkom používaní, takže vyhlasujeme Backblaze za celkového víťaza. Je jednoduchý na používanie, má dobrú rýchlosť a vysokú bezpečnosť. Jeho korunový úspech je vynikajúcou hodnotou jeho jediného neobmedzeného plánu, ktorý si môžete predplatiť iba za 5 dolárov mesačne.

Karbonit však nie je pozadu. Jeho Základný neobmedzený plán stojí iba dolár viac. Má silnú bezpečnosť, ktorá je lepšia ako Backblaze, pretože používa 256-bitový AES. Pri oveľa pomalších časoch nahrávania to však nezodpovedá rýchlosti Backblaze.

Výherca: Backblaze

Čo si myslíte o tomto blízkom zápase? Je Backblaze pre vás vhodnejší, alebo uprednostňujete karbonit? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me