Aký je najlepší spôsob ukladania 1 TB v cloude v roku 2020?

Údaje sú všade, takže niet divu, že z nich každý deň vygenerujeme 2,5 bilióna bajtov. Taký zväzok musí byť niekde uložený a niekde oblak. Je to najlepší spôsob, ako uložiť 1 TB údajov.


Premiestnenie terabajtov údajov do cloudu je dobrý nápad, pretože vám pomôže vyradiť pevný disk a zvýšiť výkon počítača. Okrem toho budú vaše súbory v bezpečí, ak dôjde k zlyhaniu alebo nesprávnemu fungovaniu pevného disku. Nie je to istý softvér na obnovu dát, ktorý vám pomôže, ak sa tak stane a vaše súbory nie sú v cloude.

Ak ste tak naklonení, budete ich môcť zdieľať aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Niektoré z našich najlepších služieb ukladania v cloude majú plány predplatného, ​​ktoré ponúkajú úložný priestor 1 TB alebo viac. Pracujú pre jednotlivcov a podniky všetkých veľkostí.

Veľkosť však nie je jediným faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy, pretože poskytovatelia cloudu musia byť v bezpečí a musia vám uľahčovať správu priestoru. Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách, ktoré potrebujú na zaistenie bezpečnosti vašich údajov, prečítajte si naše vysvetlenie toho, ako služby cloudového úložiska chránia vaše údaje, a zoznam najbezpečnejších služieb cloudového úložiska.

Ak ste sem prišli hľadať zálohu, prečítajte si náš zoznam najlepších služieb zálohovania v cloude. Rozdiel medzi úložiskom v cloude a zálohovaním v cloude sa dozviete tu.

Vďaka tomu sa môžeme presunúť na služby, ktoré sú vhodné na ukladanie 1 TB údajov, počnúc Sync.com.

1. Sync.com

Sync.com je na vrchole nášho najlepšieho zoznamu služieb cloudového ukladania. Bola založená v Toronte v roku 2011 a má povesť vysokej bezpečnosti a ochrany súkromia používateľov. Jeho bezpečnosť zahŕňa súkromné ​​šifrovanie a kanadské zákony o ochrane súkromia pomôžu chrániť vaše súkromie.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2

Sync.com-Sync Folder-Slider-3

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Službu Sync Starter, bezplatný program s 5 GB úložného priestoru môžete vyskúšať na testovanie služby pred zaplatením prémiového plánu. Existujú dve z nich pre osobných používateľov: Personal Pro 500 GB za 49 dolárov ročne a Personal Pro 2TB za 96 dolárov ročne. Ten je jedným z najlepších obchodov v cloudovom úložisku.

Ak potrebujete viac miesta, môžete si predplatiť plán Business Solo 4TB za 180 dolárov ročne. To klesá na 15 dolárov mesačne, čo je stále veľa.

Pre viacerých používateľov môžete získať plán Business Pro, ktorý stojí medzi 60 a 180 dolárov v závislosti od množstva miesta a počtu používateľov. Musíte sa však zaregistrovať aspoň u dvoch používateľov.

Sync.com neobmedzuje veľkosť súboru, takže môžete podľa potreby nahrať jeden súbor 1 TB. Zástupca nám v e-maile uviedol, že neobmedzuje ani prenos údajov.

Jeho rýchlosť nahrávania a sťahovania je podobná ako na ostatných trhoch s ukladacími priestormi typu cloud, v predvolenom nastavení však neobmedzuje vašu šírku pásma. Nahrávanie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo v priemere asi 15 minút. Stiahnutie jednej trvalo asi šesť minút. Testy sa uskutočňovali prostredníctvom siete v Mexiku.

Ak proces synchronizácie využíva príliš veľa vašich systémových prostriedkov, existuje možnosť ich obmedziť pomocou ikony panela úloh na klientskom počítači. Ak máte obmedzený plán, môžete tiež obmedziť mesačný prenos. Synchronizácia na úrovni bloku, ktorá zrýchľuje prenos súborov, ktoré už boli odovzdané, však nie je k dispozícii. Prečítajte si ďalšie informácie o službe v našej recenzii Sync.com.

2. pCloud

pCloud je spoločnosť so sídlom v USA, ktorá sa radí medzi najlepšie miesta v zozname najlepších úložísk v cloude. Spadá pod zákony USA, ale môžete ho zmierniť zakúpením doplnku pCloud Crypto, ktorý umožňuje súkromné ​​šifrovanie..

Súbory webového rozhrania pCloud

pCloud Sync Folder

pCloud Share File Link

Odkazy na stiahnutie pCloud

Klient pCloud Drive

predchádzajúca

Ďalšie

Keď si budete istí, že vaše údaje sú bezpečné a súkromné, môžete začať tým, že vyskúšate program pCloud pomocou bezplatného plánu 10 GB. To nestačí na otestovanie služby na 1 TB, ale stačí zistiť, aké to je.

Existujú platené plány pre osobných a obchodných používateľov. Osobní používatelia si môžu vybrať medzi Premium a Premium Plus. Prvý môže ukladať iba 500 GB, ale druhý vám dáva 2 TB za 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte aj za rok vopred, existuje zľava alebo si môžete ušetriť ešte viac zelene zakúpením doživotnej licencie.

pCloud vám umožňuje nahrávať súbory „neobmedzenej“ veľkosti, ale má limit prenosu 500 GB mesačne pre používateľov Premium a 2TB mesačne pre používateľov Premium Plus. Stále však nejde o malé čiapky a pravdepodobne vám nebudú brániť vo vašej práci. Prečítajte si viac o cenových plánoch v našej pCloud kontrole.

Služba má tiež vysoké rýchlosti. Testy vykonané mimo Bostonu ukázali, že nahrávanie trvá asi sedem minút a stiahnutie zložky 1 GB trvá asi jednu minútu.

3. Disk Google

Disk Google s 800 miliónmi používateľov je jednou z najpopulárnejších cloudových služieb. Má globálnu sieť dátových centier, vďaka čomu je vhodný na prenos veľkého množstva údajov. Nemá však najlepšiu bezpečnosť a súkromie a bol pripojený k projektu PRISM v roku 2013. Je však kompatibilný s Boxcryptorom, takže ho môžete použiť na zvýšenie vášho súkromia.

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

Služba nedávno aktualizovala svoje plány predplatného, ​​čo im dáva oveľa lepšiu hodnotu.

Platené programy začínajú na 100 GB a končia na 30 TB. Nie sú to všetko dobré hodnoty, ale plán 2TB je ten, že stojí iba 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte za rok vopred, získate aj zľavu. K dispozícii je tiež bezplatný plán, ktorý vám poskytuje veľkorysý 15 GB úložného priestoru, ktorý môžete použiť na získanie prehľadu o službe.

Limity veľkosti súborov sú stanovené na 5 TB pre typy súborov bez dokumentov. Nebudete však môcť nahrať toľko za deň, pretože existuje limit prenosu 750 GB. Napriek tomu by ste nemali mať problém s nahrávaním súborov.

Vďaka svojej globálnej sieti trvalo približne 10 minút, kým sa nahrali priečinky s kapacitou 1 GB, a približne päť minút, kým sa stiahli. Disk Google má obmedzovanie rýchlosti, ktoré môžete použiť na spomalenie prenosu súborov, ak synchronizácia prinesie systémové prostriedky. Neexistuje však žiadny prenos na úrovni bloku. Ak chcete získať viac informácií o rýchlostiach a ďalších funkciách, prečítajte si našu recenziu na Disku Google.

4. Dropbox

Dropbox je jednou z najstarších služieb úložiska v cloude a vymyslel spoločný model synchronizácie a synchronizácie na úrovni blokov. Má viac ako 500 miliónov používateľov.

Dropbox online súbory Slide1

Posuvník na synchronizáciu priečinkov Dropbox

Požiadavka na súbor Dropbox Slide4

Selektívna synchronizačná snímka Dropbox5

predchádzajúca

Ďalšie

Rovnako ako v prípade služby Disk Google neexistuje šifrovanie bez znalosti nuly, ale používa režim AES 256-bit v kľude a počas prepravy. Dropbox však nie je šetrný k súkromiu, pretože dešifruje vaše súbory na indexovanie, keď sa dostanú na jeho servery, a potom ich znovu zašifruje. Aby ste tomu zabránili, zvážte použitie Boxcryptora. K dispozícii je dvojfaktorová autentifikácia.

Dropbox má viacero plánov, ktoré by ste mohli použiť na ukladanie 1 TB údajov. Jeho plán Plus poskytuje 1 TB úložného priestoru za 10 USD mesačne. Ak platíte za rok, cena klesne na 99 dolárov. Je to slušná hodnota, ale nie tak dobrá, ako získate so službami, ako sú Sync.com a pCloud.

V skutočnosti musíte zaplatiť 20 dolárov – dvojnásobok ceny porovnateľného plánu pCloud – na prihlásenie na odber Professional a získanie 2 TB priestoru. Podrobnosti nájdete v recenzii Dropboxu.

Ak na nahrávanie používate webového klienta, prenos dát bude obmedzený na 20 GB, ale klient desktopu nemá žiadne obmedzenia šírky pásma. Platené programy však majú denný limit zdieľania 200 GB.

Dátové centrá Dropboxu sú v USA, takže tam budú vaše rýchlosti najrýchlejšie. Výsledky testov boli vynikajúce vzhľadom na to, že sme ich spustili z juhovýchodnej Ázie. Nahrávanie bolo priemerne 16 minút pre priečinok s kapacitou 1 GB a sťahovanie približne šesť za rovnaké. Môžete znížiť rýchlosť, ale nemali by ste to robiť, pretože synchronizácia využíva málo systémových prostriedkov.

5. OneDrive

OneDrive je vstup spoločnosti Microsoft na trh cloudových úložísk a má globálnu sieť serverov. Chýbalo pokojové šifrovanie, ale teraz ho majú jeho prémiové plány.

Súbory webového rozhrania OneDrive

Posuvník priečinka OneDrive Sync

Spúšťač aplikácií OneDrive

OneDrive vytvára zdieľanie súborov prepojenia

OneDrive Word online

predchádzajúca

Ďalšie

Služba cloudového úložiska má na výber niekoľko plánov, ale iba pár je vhodných na ukladanie 1 TB údajov: Office 365 Personal a Office 365 Home. Prvý vám dá 1 TB úložného priestoru za 6,99 dolárov mesačne alebo 69,99 dolárov, ak platíte za rok. Druhý poskytuje šiestim používateľom 1 TB každý za 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne. OneDrive má obmedzenie veľkosti súboru 20 GB.

Vďaka svojej globálnej sieti serverov sú rýchlosti OneDrive rýchle a stabilné. Odovzdanie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo približne šesť minút a jeho prevzatie jednu minútu. Nahrali sme však iba súbory so synchronizáciou, pretože pri ručnom nahrávaní sa vyskytli chyby. Kopírovanie na úrovni blokov je bohužiaľ k dispozícii iba pre súbory balíka Office.

Ak zistíte, že rýchlosť synchronizácie OneDrive príliš ovplyvňuje systémové prostriedky, môžete ich manuálne upraviť. V predvolenom nastavení sú neobmedzené. Môžete tiež nastaviť rýchlosť nahrávania, aby sa v prípade problému automaticky spomalila, alebo nastaviť obmedzenia rýchlosti nahrávania a sťahovania. Prečítajte si viac informácií o funkciách OneDrive v našej recenzii OneDrive.

6. MEGA

MEGA založil notoricky známy Kim Dotcom v roku 2013. Už tam nepracuje, ale spoločnosť zostáva. Patrí medzi najlepšie služby s nulovými znalosťami, takže by ste sa nemali starať o súkromie svojich súborov. MEGA ponúka veľa pre zabezpečenie cloudu vrátane protokolov a šifrovaní na ochranu vašich súborov počas prepravy a odpočinku.

MEGA-Homepage-2018

mega-web rozhranie

mega-verzií

mega-sync-zložka

mega-support

predchádzajúca

Ďalšie

Program zadarmo bol pre nových používateľov obrovským háčikom, pretože ponúkalo 50 GB úložného priestoru. To sa zmenilo v roku 2017 a teraz služba zaberie 35 GB po jednom mesiaci. Napriek tomuto nenáročnému pohybu je MEGA stále jednou z najlepších bezplatných skladovacích služieb.

Inzeruje program Pro I ako najobľúbenejší a nie je ťažké pochopiť prečo. Ponúka 1 TB úložného priestoru za 11,38 USD. Táto služba vám nedáva zľavu, ale poskytuje vám dva mesiace zadarmo, ak si zakúpite jednoročný program Pro.

V priemere to trvalo asi 36 minút, než sa nahralo 1 GB priečinok so zipsom, ktorý je o 10 minút pomalší, ako by sme očakávali. Pri troch pokusoch MEGA nahrala naše súbory približne za 25 minút, ale trvala to dlhšie ako hodinu.

To je dobrý výsledok, pretože sme v Belehrade v Srbsku používali pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou prenosu iba 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 102 Mbps. Používatelia uviedli, že pri vypínaní nastavenia „použitie http“ na karte šírky pásma aplikácie pre stolné počítače dosiahli vyššiu rýchlosť. V našej recenzii MEGA môžete vidieť tabuľku plných rýchlostí.

Záverečné myšlienky

Ukladanie 1 TB dát nemusí byť pomalé a drahé vďaka schopným službám ukladania v cloude. Služby, o ktorých sme hovorili, patria medzi naše najlepšie služby úložiska v cloude, preto by ste sa mali obrátiť na jednotlivé recenzie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Ak sa vám nepáči veľa, vyskúšajte stránky Sync.com. So službou v kategórii číslo jedna sa vám nedarí.

Ostatné služby sú tiež dobré. pCloud je spomedzi nich najlepšou voľbou, ale ostatní na zozname sú životaschopní. Ak kladiete veľký dôraz na vaše súkromie, zvážte použitie MEGA, pretože jeho ochrana je veľmi dlhá.

Čo si myslíte o službách, ktoré sme uviedli? Existuje ešte niečo, čo potrebujete, keď potrebujete veľa skladovať? Povedzte nám o tom v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map