Program Microsoft Word niekedy používal takmer každý. Od študentov, ktorí robia domáce úlohy, až po administratívnych pracovníkov, ktorí píšu správy o projekte, musíme všetci položiť prsty na klávesnicu a program Word je stále na vrchole hromady textového procesora. Veci však nejdú vždy hladko.


Zvonček zazvoní a necháte na stole odpoveď. O päť minút neskôr sa vrátite a zistíte, že sa systém Windows rozhodol reštartovať kvôli aktualizácii, potom zlyhal a vaše údaje zostali v limbu. Nemusí sa však navždy stratiť, preto sme zostavili tento článok o tom, ako obnoviť dokument programu Word.

Ak ste svoju prácu nedávno uložili, pravdepodobne ju budete môcť po takejto havárii obnoviť. Ručné ukladanie je nespoľahlivé a skôr či neskôr musíte zabudnúť. Ak sa tak stane, riskujete stratu práce.

Ako vždy je prevencia lepšia ako liečba, takže zálohovanie za behu je dobrý nápad, aby ste sa sami nestretli s úplnou stratou. Existuje veľa softvéru, ktorý vám s tým môže pomôcť. Ak zálohujete svoje údaje pomocou automatického riešenia, takmer vždy ich budete môcť obnoviť, ak by sa niečo pokazilo.

OneDrive a Office 365

Obnovte zálohu dokumentu Word

Ak používate program Word ako súčasť balíka Office 365, súčasťou vášho predplatného je aj úložný priestor na OneDrive. Dali sme to svojimi krokmi v našom preskúmaní OneDrive for Business, preto si prečítajte ďalšie informácie.

Môžete tiež použiť funkciu automatického ukladania Office 365 na pravidelné ukladanie súborov programom Word. Frekvenciu ukladania je možné zmeniť v nastaveniach. Týmto spôsobom si nemusíte pamätať sami.

Používanie online zálohovacej služby vám poskytuje obvyklé výhody šetrenia vašej práce a tiež spôsob, ako ju obnoviť, bez ohľadu na to, čo sa stane s miestnym zariadením. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš najlepší článok o online zálohovaní alebo si prečítajte o našej obľúbenej službe v našej recenzii.

Používanie online platforiem môže zabrániť problémom so stratou údajov, pretože k svojim údajom budete mať vždy prístup z ľubovoľného zariadenia, a to aj v prípade, že dôjde k ich prerušeniu. Napríklad Dokumenty Google sa ukladajú automaticky takmer ihneď po dokončení písania, takže nemusíte pamätať ani kliknúť na tlačidlo Uložiť.

Cloudové úložisko je ďalším dobrým spôsobom, ako zaistiť bezpečnosť vašich údajov, a to aj v prípade, že má vaše zariadenie problém. Sync.com je náš najlepší poskytovateľ. Náš najlepší článok o úložisku v cloude však obsahuje množstvo ďalších možností, takže sa na to pozrite.

To znamená, že predpokladajme, že ste neurobili ani jednu z týchto vecí, a čelíte vyhliadke na prácu bez vášho 5 000 slovného diela. Stále máte dosť možností. Poďme na ne.

Ako obnoviť dokument programu Word

Po prvé, Word obsahuje funkciu automatického obnovenia, ktorá vyhľadáva súbory pri každom spustení. Ak si myslíte, že ste stratili údaje, môžete skúsiť reštartovať program Word a zistiť, či tento súbor pre vás získa.

Ak sa nespustí automaticky, môžete ho spustiť manuálne. V programe Word 2010 je to také jednoduché ako kliknúť na „posledné“ v ponuke „súbor“ a potom na „obnoviť neuložené dokumenty“.

Automatické obnovenie je podľa našich skúseností účinné a často k vašej záchrane dôjde po havárii alebo neočakávanom reštarte. Aj napriek tomu sa vaše posledné minúty práce môžu stratiť navždy.

Word umožňuje častejšie ukladať údaje automatického obnovenia. Napríklad v programe Word 2007 môžete otvoriť možnosti, prepnúť na stránku „uložiť“ a zmeniť hodnotu pre „uložiť informácie automatického obnovovania každých.“ Skontrolujte, či je začiarknuté políčko vedľa tohto políčka.

Môžete tiež skúsiť hľadať súbory s príponou „asd“. Sú to dočasné súbory, ktoré program Word používa na ukladanie vašej práce tak, ako idete, ale pred uložením. Ak ich dokážete nájsť, program Word by mal byť schopný otvoriť a obnoviť aspoň niektoré z vašich stratených údajov.

Obnovenie súborov pomocou programu Recovery Recovery

Program Word však nie je jediným nástrojom, ktorý dokáže obnoviť jeho dokumenty. Ak má pevný disk problém, môžete použiť nástroj chkdsk, ktorý je súčasťou systému Windows, alebo vyskúšať vyhradený nástroj na obnovenie. Náš zoznam najlepších softvérov na obnovu dát je dobrým miestom na vyhľadávanie poskytovateľov.

Nástroje na obnovenie disku môžu tiež pomôcť, ak ste omylom niečo odstránili a nezobrazili sa v koši.

Používanie chkdsk znamená vyvolanie príkazového riadku stlačením Windows + R a napísaním „cmd“. Potom napíšete „chkdsk / f E :,“ a písmeno E nahradíte písmenom E. Vykonanie skenovania môže chvíľu trvať, takže môže byť vhodný čas na prerušenie obrazovky počas čakania.

chkdsk

Softvér na obnovu dát vám môže pomôcť pri riešení problémov so stratou údajov. Ak bol disk poškodený a program chkdisk zlyhá, poskytuje vám slušnú šancu na obnovenie vašich údajov. Sú tiež ľahšie použiteľné ako chkdsk.

K dispozícii je veľa nástrojov na obnovu údajov, ktoré vám môžu pomôcť. Prezrite si mnohé recenzie na obnovenie údajov a naše najlepšie nástroje na získanie ďalších informácií.

Ako si môžete prečítať v prehľade Hviezdna obnova dát a kontrola vŕtania pomocou CleverFiles, tieto dva nástroje sú užitočné možnosti, ak vás automatické obnovenie programu Word zlyhalo. Stellar vás krok za krokom prevedie procesom obnovy a na konci vám poskytne zoznam obnovených súborov. Za štandardnú verziu to stojí 50 dolárov ročne, čo je spravodlivá cena, ktorú musíte zaplatiť, aby ste obnovili svoju tvrdú prácu.

hviezdnej Phoenix-scan-pokrok

Záverečné myšlienky

Ak si myslíte, že ste stratili dokument programu Word, môžete urobiť veľa, aby ste sa pokúsili získať údaje späť. Žiadny z našich tipov nebude fungovať zakaždým, ale dá vám šancu obnoviť vaše údaje a vyhnúť sa hnevu svojho šéfa alebo učiteľa..

Najlepšie tipy, ktoré treba dodržať, sú urobené pred stratou údajov. Automatické riešenia zálohovania a ukladania sú lacné a ľahko sa vyplatia po páde jedného pevného disku. Po udalosti však máte možnosti. Nikdy nie sú úplne spoľahlivé, ale stojí za vyskúšanie by mali zasiahnuť katastrofu.

Ak ste utrpeli stratu údajov, radi by sme sa o svojich skúsenostiach dozvedeli v komentároch nižšie. Ak ste použili nášho sprievodcu na obnovenie údajov alebo máte ďalšie tipy, dajte nám vedieť. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me