Ako odovzdať na Disk Google

Ak ste lojálny čitateľ služby Cloudwards.net, pravdepodobne viete, že vždy radi odporučíme Disk Google ako jedno z najlepších riešení úložiska v cloude. Je zadarmo až do 15 GB, ponúka veľa možností a Google Docs je skvelý textový procesor, ktorý sa dá zaviesť. Žiadny program však nie je bez nejasností, a preto sme sa rozhodli vydať sprievodcu, ako odovzdať na Disk Google.


Nahrávanie súborov na Disk Google je vo všeobecnosti veľmi príjemným zážitkom – aj keď je to trochu pomalé, v závislosti od rýchlosti vášho pripojenia – ale rovnako ako u všetkých služieb Google existuje aj viac ako jeden spôsob, ako kožu vystreliť. S webovým klientom môžete jednoducho presúvať myšou, priečinok synchronizácie vám umožňuje označovať súbory a mobilná aplikácia (ktorá prichádza v príchutiach Android aj iOS) má tiež niekoľko šikovných funkcií.

Okrem tohto sprievodcu nahrávaním máme k dispozícii aj všeobecnejší prehľad o fungovaní služby Disk Google a úplnú kontrolu služby Disk Google.

Nahrávanie súborov na Disk Google

Teraz sa bez ďalšieho oboznámime s mnohými spôsobmi, ako môžete nahrávať súbory na Disk Google. Po prvé, začneme s webovým rozhraním, pretože bude fungovať pre kohokoľvek, bez ohľadu na to, aký operačný systém kolísajú a je tiež celkom spoľahlivý..

Nahrávanie súborov do webového rozhrania

Po nastavení účtu Gmail stačí kliknúť na tlačidlo „aplikácie“ v pravom hornom rohu okna prehliadača a potom vybrať možnosť „Disk“.

Tým sa dostanete do hlavného rozhrania služby Disk Google.

Je to jednoduchá záležitosť, ako vybrať požadovaný súbor z počítača a pretiahnuť ho na Disk Google, napríklad:

uploadgdrive-1

Je to skutočne všetko, aj keď nezabudnite, že zatiaľ čo malý súbor (napríklad obrázok, ktorý som nahral vyššie) bude trvať iba niekoľko sekúnd, väčší súbor bude trvať omnoho dlhšie. Aj keď je Disk Google jedným z našich najlepších online úložísk videí, je zďaleka najpomalším zväzkom. Ak potrebujete niečo s trochou vyššou rýchlosťou, môžete vyskúšať našu kontrolu na stránke Sync.com alebo kontrolu pCloud.

Nahrávanie súborov prostredníctvom priečinka synchronizácie Disku Google

Aj keď vyššie opísaná metóda je zďaleka najjednoduchší spôsob, ako odovzdávať súbory na Disk Google, vyžaduje si to prezeranie súborov ručne a ich pretiahnutie jeden po druhom – z nejakého dôvodu, keď do služby Google presuniete viac súborov. Rozhranie disku odovzdávania značne spomaľuje.

Omnoho menej zapojený proces je jednoducho nastavenie synchronizačného priečinka služby Disk Google; Pravdepodobne ste sa v hornej časti prehľadávača zobrazili upozornenia. Nastavenie priečinka je hračka a nielenže sa budú synchronizovať vaše dokumenty online a offline, ale zároveň budete mať k dispozícii šikovný malý záložný systém (aj keď je to veľmi jednoduché; riešenie, pozrite sa na našich najlepších poskytovateľov zálohovania online).

Ak chcete nastaviť synchronizačný priečinok, jednoducho prejdite na stránku pre stiahnutie služby Disk Google a stlačte veľké modré tlačidlo s nápisom „Stiahnuť disk“. Týmto sa automaticky uloží priečinok Disku Google do vášho počítača, ktorý bude vyzerať asi takto:

97 percent čitateľov si pravdepodobne všimne, že môj systém súborov nevyzerá podobne ako ich, je to preto, že používam systém Linux. Spoločnosť Google ponúka synchronizované priečinky iba pre systémy Windows a Mac s prísľubom, že čoskoro bude k dispozícii aj verzia pre systém Linux (spoločnosť to hovorí už viac ako päť rokov, takže sa nedýchajte, tím Penguin).

Používatelia systému Linux však nemusia zúfať, pretože existuje veľa riešení od tretích strán; moja obľúbená je OverGrive, ktorá vyzerá dobre a ponúka 14-dňovú skúšobnú verziu. Ak ho chcete používať aj po uplynutí tohto obdobia, stojí to paušálny poplatok vo výške 5 USD.

Nezáleží na tom, s ktorým operačným systémom ste čiastočne, všetci však fungujú rovnako: môžete si vybrať, ktoré súbory z Disku Google sa budú synchronizovať do priečinka Disk Google v počítači, ako aj ako často sa budú synchronizovať (znova) , moje rozhranie vyzerá trochu inak, ale nie príliš):

Po nastavení, všetky vaše označené priečinky na Disku Google sa objavia na vašom pevnom disku a všetky zmeny vykonané počas práce buď priamo v Dokumentoch Google alebo vo vašom lokálnom systéme sa prenesú do ostatných. 

Je ťažké zveličiť, aké praktické je to, pretože hlavnou nevýhodou služby Disk Google je nutnosť byť online. Ak je napríklad váš internet prerušený, zvyčajne by to znamenalo, že musíte prestať pracovať. Nastavením synchronizácie môžete pokračovať, a keď sa Internet znova zapne, súbory sa jednoducho odovzdajú bez toho, aby ste museli prepínať prepínačom..

Proces synchronizácie funguje oboma spôsobmi, takže všetko, čo musíte urobiť, je vložiť súbory do priečinka Disk Google a automaticky sa skopírujú do cloudu. Ak je metóda drag and drop príliš náročná na prácu, nastavenie synchronizácie je správny spôsob.

Nahrávanie súborov do systému Android a iOS

V neposlednom rade, ak vlastníte zariadenie so systémom Android alebo iOS, môžete tiež ľahko nahrávať súbory na Disk Google. Nasledujúce pokyny sú založené na používaní telefónu s Androidom, ale zážitok je takmer rovnaký pre telefóny iPhone.

Najprv prejdite do aplikácie Disk Google (ak ju nemáte, vypnite ju z Obchodu Google Play alebo App Store). Otvorte aplikáciu a uvidíte miniaturizovanú verziu webového rozhrania služby Disk Google. V pravom dolnom rohu je veľké modré tlačidlo s ikonou „plus“; toto je miesto, kde musíte byť, takže naň klepnite.

Zobrazí sa malé menu, vyberte možnosť „nahrať“. 

Tým sa dostanete do ponuky súborov, kde si môžete vybrať priečinok, v ktorom necháte svoje obrázky, videá alebo dokonca textové správy, a po klepnutí sa automaticky nahrajú (aj keď existujú lepšie spôsoby, ako zálohovať textové správy v systéme Android ako toto). Ak týmto spôsobom odovzdávate súbory, máte zapnuté pripojenie k sieti Wi-Fi, pokiaľ nemáte pocit, že je tento mesiac naliehavé platiť za ďalšie údaje.

Ak chcete mať viac synchronizačného pocitu, ako to robíte inštaláciou priečinka Disku Google, najjednoduchším spôsobom je jednoducho zaznamenať si všetky poznámky pomocou služby Dokumenty Google na telefóne. Aplikácia Evernote a ďalšie aplikácie na zapisovanie poznámok vám na požiadanie môžu synchronizovať všetko, čo robíte, na Disk Google. Upozorňujeme však, že aplikácie tretích strán môžu mať v tomto ohľade obmedzenú funkčnosť. Pred tým, ako sa rozhodnete pre jednu z nich, skontrolujte, či sa budú s Diskom Google pekne hrať..

Záverečné myšlienky

A máte to: tri jednoduché spôsoby, ako môžete nahrávať súbory na Disk Google. Táto fantastická jednoduchosť použitia je hlavným dôvodom, prečo na službe Cloudwards.net používame službu Disk Google na prácu online, a sme presvedčení, že ju môžeme odporučiť takmer každému, kto potrebuje zostať na cestách bez toho, aby míňal príliš veľa peňazí..

Aj keď ide o čisté zálohovanie a ukladanie dát, existujú lepšie alternatívy, pokiaľ ide o online spoluprácu a produktivitu, Disk Google je ťažké poraziť. Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol zistiť tento dôležitý krok, ak máte nejaké otázky, neváhajte a zanechajte komentár nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map