Ako obnoviť kartu SD s ľahkosťou a zadarmo (dúfajme)

Generálny riaditeľ čaká a ľudia sa na vás pozerajú zozadu za svojimi falošnými dubovými doskami. Otvoríte prenosný počítač a ste si istí, že vaša starostlivo vypracovaná prezentácia na ne urobí dojem, len aby ste zistili, že je preč. Súbory zmizli. V takejto situácii musíte vedieť, ako obnoviť kartu SD.


Strata údajov môže byť trápna, drahá alebo horšia. Strata fotografií môže byť znepokojujúca. Strata obchodných informácií vás môže stáť peniaze alebo prácu, a ak vaše údaje zahŕňajú lekárske informácie alebo máte obzvlášť násilného šéfa, môže to dokonca ohroziť život.

Našťastie existujú možnosti pre tých, ktorí sa nachádzajú v takejto situácii. Zostavili sme tohto sprievodcu, ktorý vám pomôže obnoviť vaše údaje a ušetriť deň.

Malo by byť samozrejmé, že sa tieto riešenia pokúšate na svoje vlastné riziko. Ak sú vaše údaje pre vás cenné, finančne alebo emocionálne, možno stojí za to nájsť niekoho, kto ponúka profesionálne obnovenie údajov, ale existuje veľa vecí, ktoré môžete vyskúšať sami..

Prečo sa údaje nedajú obnoviť

Error-Computer-fire

Existujú rôzne dôvody straty súborov, ktoré ovplyvňujú, aké ľahké bude obnovenie údajov. Náhodné vymazanie vám dáva veľkú šancu na uzdravenie. Keď sa súbor odstráni, zariadenie zvyčajne odstráni iba jeho záznam v systéme indexovania súborov. Údaje zostávajú nedotknuté.

Ak však neskôr pridáte alebo odstránite súbory, údaje sa môžu prepísať, pretože operačný systém bude považovať miesto za prázdne. To znamená, že by ste sa nemali vyhýbať zmenám na kartách, z ktorých chcete obnoviť súbory, pretože by mohli spôsobiť trvalú stratu údajov.

Fyzické problémy s kartou môžu sťažiť alebo znemožniť obnovu dát, takže ani ten najlepší nástroj nebude fungovať stále. Karty SD nie sú robustné a ľahko sa zlomia. Záložky na ochranu proti zápisu sú chabé a môžu sa zaseknúť alebo spadnúť.

Zlyhajú aj čítačky kariet. Ak je problém so čítačkou, naše možnosti obnovenia vám nepomôžu, preto overte, či je to karta vyskúšaním v inej čítačke alebo testovaním čítačky na inej karte..

Zálohovanie údajov: Radosti z dozadu

Začneme najdôležitejším tipom zo všetkých – zálohou. Tí z vás, ktorí hľadali tento článok po strate údajov, by mohli chcieť preskočiť ďalej. Zálohovanie v predstihu vám však môže ušetriť veľa bolesti hlavy tým, že vás ochráni pred náhodnou alebo škodlivou stratou údajov a dá vám niečo na vrátenie, ak urobíte chybu a práca sa uloží..

Pozrite si náš článok o stratégii zálohovania a ukladania, kde nájdete tipy na zmiernenie problémov so stratou údajov. Je to situácia, keď je prevencia lepšia ako liečba. Obnova dát môže byť drahá a pomalá, takže zálohovanie je nákladovo efektívna forma poistenia.

Už sme sa zaoberali najlepšími online zálohovacími službami. Ak máte na svojej karte veľa fotografií, softvér pre správu fotografií vám zabezpečí zálohy. Existuje tiež veľa dobrých možností zálohovania online pre mobil.

Ak je karta nečitateľná, správa diskov Windows vám môže dať priradiť písmeno jednotky alebo ho preformátovať, ale riskuje to ďalšiu stratu údajov.

Systém Windows má tiež zabudovaný nástroj Chkdsk na opravu chýb v súboroch. Ak ho chcete použiť, otvorte príkazový riadok súčasným stlačením klávesu Windows a „R“ a do zobrazeného okna spustenia zadajte „cmd“. Ak nepoznáte písmeno jednotky na svojej karte, skúste to v prieskumníkovi súborov. Ak je písmeno jednotky „E“, napíšte „chkdsk / f E:“. Ak to tak nie je, vymeňte E za akékoľvek písmeno jednotky.

james-chkdsk

Ak chkdsk funguje, ste v poriadku. Nie je to však vždy práca, takže možno budete hľadať iné riešenie. Špecializovaný obnovovací softvér je užívateľsky prívetivejší a môže uspieť v prípade zlyhania systému Chkdsk.

Softvér na obnovu dát

Najlepšie softvér pre obnovu dát

Špecializovaný softvér na obnovu dát ponúka širšiu škálu možností a funkcií ako Chkdsk. Nie je to však lacné a obnova dát nie je oblasťou, v ktorej môžete očakávať, že softvér bude fungovať zakaždým, ale ak sú pre vás vaše dáta hodnotné, jeho použitie môže byť viac ako stojí za to náklady.

Existuje mnoho nástrojov na obnovu údajov, ktoré vám môžu pomôcť, na všeobecné použitie a na karty SD. Prečítajte si náš najlepší článok o softvéri na obnovu dát, ktorý obsahuje súhrn dostupných informácií.

Mnoho nástrojov na obnovenie vám dáva možnosť vykonať rýchle alebo hlboké skenovanie. Rýchle skenovanie môže byť krátke ako niekoľko sekúnd, ale hlboké skenovanie môže trvať hodiny alebo, v niektorých prípadoch, dni. Pri začatí procesu buďte pripravení počkať.

Dĺžka času sa líši v závislosti od veľkosti a typu karty, rýchlosti čítačky kariet a jej pripojenia k počítaču, ako aj od schopnosti procesora počítača..

Ak máte k dispozícii rôzne typy portov USB, odporúčame vám použiť najrýchlejší postup pri hlbokom skenovaní. Čím je novšia verzia, tým väčšia bude dostupná šírka pásma.

Keď vyberiete nástroj na obnovu dát, nezabudnite si vybrať ten, ktorý umožňuje obnovu karty SD. Aj keď je to spoločná vlastnosť, nie je univerzálna. Podrobne sa pozrieme na to, ako vykonať obnovenie údajov SD pomocou nášho obľúbeného programu Stellar Data Recovery.

Medzi ďalšie možnosti patrí Záchrana dát Prosoft Engineering a Sprievodca obnovením údajov systému EaseUS, aj keď Sprievodca obnovením údajov systému EaseUS prilákal niekoľko negatívnych komentárov, napriek tomu, že sa v našej správe EaseUS darilo dobre. CleverFiles Disk Drill je dobrá voľba pre používateľov počítačov Mac.

Obnova karty SD pomocou hviezd

Teraz sa pozrime na zotavenie podrobnejšie pomocou Stellaru.

james-hviezdne Phoenix-čo-to-obnoviť

Sťahovanie a nastavenie je hračka a aplikácia zbytočne nestráca čas, aby vám pri spustení predstavila svoju obrazovku „čo obnoviť“. Môžete vybrať všetky údaje alebo zacieliť na konkrétne typy dokumentov.

james-hviezdne Phoenix-čo-to-obnoviť

Potom musíte vybrať umiestnenie na nasledujúcej obrazovke. Systém Windows nešpecifikuje, že naša karta SD je jedna, namiesto toho sa nazýva „miestny disk“. Ak si nie ste istí, ktoré písmeno jednotky používa vaša karta, pozrite sa do prieskumníka súborov. Ikona by mala objasniť, ktoré z pripojených zariadení je karta SD.

V ľavom dolnom rohu je prepínač, ktorý umožňuje zvoliť hĺbkové skenovanie. Karta prejde hrebeňom s jemnými zubami, dokončenie však trvá oveľa dlhšie, najmä na veľkých kartách.

james-hviezdne Phoenix-pokročilé nastavenia

Ikona rozšírených nastavení v hornej časti má na svojich kartách skryté výkonné funkcie. Vlastné hlavičky pre nové typy súborov môžete pridať buď manuálne, alebo necháte Hviezdnej analýze analyzovať vzorové súbory. Typy súborov je možné ďalej zúžiť, aby sa urýchlilo skenovanie.

Môžete pokračovať v neúplnom skenovaní, čo je užitočné, ak naliehavo potrebujete používať svoj počítač v priebehu veľkej úlohy pri obnove..

james-hviezdne Phoenix-scan-pokrok

Teraz, keď sme vybrali našu kartu, vidíme na obrazovke „čo obnoviť“ jasné zobrazenie informujúce o pokroku. Ukazuje, čo sa našlo a ako ďaleko sme prešli týmto procesom. Pri testovaní trvalo rýchle skenovanie 500 GB šesť minút, zatiaľ čo hlboké skenovanie trvalo dve hodiny a 20 minút, ale vaše výsledky sa môžu líšiť.

James-hviezdne Phoenix-SCAN-výsledky

Po dokončení skenovania môžeme vidieť výsledky. Videli sme súbory, ktoré sme omylom odstránili na testovanie, a niekoľko starších súborov, o ktorých sme nevedeli. U mnohých súborov chýba prvé písmeno názvu súboru. Keď sa súbory obnovia, názvy súborov sa zvyčajne strácajú alebo menia, takže ak chcete zistiť, čo je potrebné, môže to trvať nejaký lov.

Dúfajme, že ste v tejto chvíli obnovili svoje údaje alebo aspoň niektoré z nich. 

Hviezdna bezplatná verzia

K dispozícii je obmedzená bezplatná verzia Stellaru, mali sme však problémy. Štandardná verzia stojí 99 dolárov a má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Pri prvom použití služby Stellar sa musíte zaregistrovať. Otravne počká, až po jeho skenovaní, ale pred obnovením, aby ste tak urobili. Najprv sme vyskúšali testovanie štandardnej verzie a po stlačení registračnej obrazovky sme prešli na bezplatnú verziu.

Bezplatné vydanie nám nesprávne oznámilo, že sme našli 247 MB ​​súborov, z ktorých žiadny nebol doteraz obnovený, prekročili sme limit obnovenia 1 GB..

Našťastie to boli iba testovacie súbory, ale ak by to bol stav núdze, boli by sme zúfalí. Aj keď je služba Stellar dobrou službou, keď za ňu platíte, odporúčame jej bezplatnú ponuku liečiť zdravým skepticizmom.

Zistili sme, že platená verzia bola v našej úplnej hviezdnej recenzii dobrá, ale bolo tu niekoľko nešťastných komentárov. Niektorí sa týkali podpory zákazníkov, ale myslíme si, že tento softvér nikdy nebude fungovať dokonale na každej karte, takže si zaslúži, aby mu bola poskytnutá voľnosť..

Záverečné myšlienky

Obnova dát môže byť traumatizujúca, ale ak by sa vaše fotografie z dovolenky najhoršie vyskytli, existuje veľa vecí, ktoré môžete vyskúšať pred prijatím porážky..

V systéme Windows sú k dispozícii bezplatné možnosti, ako aj špecializovaný softvér, ktorý ponúka podrobnejší a užívateľsky príjemnejší zážitok. Hviezdna je náš výber z hrozna, a to aj napriek našim úskaliam v súvislosti s rozdelením tzv. Bezplatnej verzie.

Softvér na obnovu údajov je vynikajúci nástroj, ktorý máte vo svojom softvérovom arzenáli, ale nie je dokonalý. Zálohovanie je najlepšou voľbou, pokiaľ to urobíte včas.

Ak ste vyskúšali Stellar alebo iný softvér na obnovu dát, dajte nám vedieť, ako to fungovalo v komentároch nižšie. Neváhajte a povedzte nám, či nám v sprievodcovi chýba niečo, čo by mohlo pomôcť aj iným čitateľom. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map