12 najlepších bezplatných cloudových úložísk do roku 2020: Sync.com, pCloud, MEGA a ďalšie

Ak za cloudové úložisko už neplatíte, pravdepodobne nebudete mať záujem o odber predplatného bez toho, aby ste to vyskúšali. Našťastie, takmer všetci najlepší poskytovatelia úložísk typu cloud ponúkajú bezplatný plán, ktorý vám umožní ukladať údaje online bez toho, aby ste za privilégium platili cent.


Sme tu, aby sme vám pomohli vyriešiť zlé a dobré veci pomocou nášho zoznamu najlepších plánov bezplatného ukladania v cloude na trhu, ktoré sú dnes na trhu. Máme tu 12 najlepších poskytovateľov, od pCloud po IDrive a všetko medzi tým, každý s rôznymi obmedzeniami a funkciami úložiska.

Aký je najlepší bezplatný cloudový ukladací priestor?

Odpovedzme na túto otázku rýchlo. Najlepšie bezplatné cloudové úložisko na dnešnom trhu je pCloud, ktorý prichádza s úložiskom až 10 GB a množstvom prémiových funkcií, všetko úplne zadarmo. Ak chcete získať plných 10 GB, musíte vykonať niekoľko úloh, ale väčšinou to nie je ľahké.

Doména Sync.com je však v blízkej sekunde a ostatní poskytovatelia nezaostávajú pozadu, takže ich prejdeme všetkými, jeden po druhom.

 1. pCloud – až 10 GB bezplatného ukladania údajov
 2. Sync.com
 3. disk Google
 4. MEGA
 5. Dropbox
 6. Amazon Drive
 7. Apple iCloud
 8. Microsoft OneDrive
 9. MediaFire
 10. Disk Yandex
 11. Dego
 12. Šoférujem

1. pCloud

Začnime u nášho obľúbeného poskytovateľa. Ako ukazuje naše predchádzajúce hodnotenie pCloud, chvíľu sme boli veľkými fanúšikmi tohto poskytovateľa cloudového úložiska, pretože je všestranný a ponúka veľa úložného priestoru s vynikajúcou bezpečnosťou a prémiovými možnosťami prehrávania pre váš mediálny obsah..

pcloud-desktop-app

Niektoré plány bezplatného ukladania v cloude ponúkajú veľa miesta, ale dočasne. Medzitým, 10 GB ponuka pCloud je pre vás dobrá – žiadne obmedzenia, žiadne problémy. Ak chcete získať plných 10 GB, musíte vykonať niekoľko ďalších úloh, napríklad odporučiť iným používateľom pCloud. V opačnom prípade vám zostane dosť základných 2 GB.

Najlepšie úložisko pre hudbu

Vstavaný prehrávač médií HD od spoločnosti pCloud umožňuje okrem ukladania videa aj dobré miesto na ukladanie obľúbených televíznych programov a domácich videí. Je to tiež jedna z najlepších možností ukladania hudby v cloude zadarmo vďaka pôsobivému prehrávaču médií, ktorý vám umožní zostaviť si vlastné zoznamy skladieb z uložených hudobných súborov..

Jedinými funkciami, ktoré vám v pláne bezplatného programu pCloud chýbajú, sú ochrana súborov heslom, dátumy skončenia platnosti pre verejne zdieľané súbory a šifrovanie nulových znalostí pre vaše dôležité dokumenty.. 

Ak je to problém, môžete upgradovať na pCloud Premium s 500 GB alebo 2 TB úložného priestoru, začínajúc na 4,99 $ mesačne.

2. Sync.com

Ak sa na vás spoločnosť pCloud nelíbí, odporúčame vám navštíviť stránku Sync.com ako druhú najlepšiu alternatívu. Ak sa chcete dozvedieť podrobnejšie informácie o službe, môžete sa pozrieť na našu recenziu Sync.com.

sync.com-sync-web-app

Sync.com ponúka iba 5 GB úložného priestoru podľa svojho bezplatného plánu. Je to dosť na to, aby ste to vyskúšali, ale akonáhle ju začnete používať, bude pre vás ťažké odolať pokušeniu upgradovať na 500 GB alebo 2 TB úložného priestoru, ktorý je k dispozícii už od 60 USD ročne. Neexistujú tiež žiadne obmedzenia veľkosti súboru, čo z neho robí jednu z najlepších možností ukladania v cloude veľkých súborov.

Ak uprednostňujete slovo „bezplatný“ ako bezplatný a nevadí vám to trochu zhonu, môžete využiť štedrý systém sprostredkovania Sync.com. Získajte skutočných ľudí, aby sa zaregistrovali na používanie stránky Sync.com (musia byť skutoční, spoločnosť Sync.com to skontroluje) a za registráciu získate navyše 1 GB. Hoci je maximálna kapacita 20 GB, spoločnosť je známa tým, že ju odstráni, ak pošlete e-mail.

Najlepšie pre Android

Sync.com je jednou z najlepších možností bezplatného ukladacieho priestoru v cloude pre Android vďaka veľkorysému úložisku a výkonnej a ľahko použiteľnej mobilnej aplikácii. Je to jeden z najlepších poskytovateľov cloudového ukladacieho priestoru s nulovými znalosťami, s 256-bitovým šifrovaním súborov AES a dvojfaktorovou autentifikáciou.. 

Vďaka prísnym zákonom o ochrane osobných údajov z Kanady (v ktorých sídli spoločnosť Sync.com) sa z neho stal jeden z najbezpečnejších poskytovateľov cloudových úložísk na našom zozname. Prémiové funkcie sú tiež bohaté, s mesačnou históriou súborov, ochranou heslom pre vaše súbory, vzdialeným vymazaním súborov a ľahko prístupnými protokolmi účtov, ktoré sú k dispozícii zadarmo. 

Ak ste zvedaví, ako si navzájom Sync.com a pCloud navzájom jazdia, malo by pomôcť naše porovnanie Sync.com vs pCloud..

3. Disk Google

Bolo by šialenstvo, keby článok o najlepšom bezplatnom online úložisku nezahŕňal Disk Google. Ako ukazuje naša recenzia na Disku Google, jedná sa o jedno z najlepších riešení bezplatného úložiska v cloude vďaka svojej bezproblémovej integrácii s dokumentmi Google a veľkému úložisku s kapacitou 15 GB pre bezplatných používateľov..

Webové rozhranie služby Disk Google

Ak máte účet Google, nemusíte robiť nič, pretože ukladací priestor na Disku Google je štandardne zahrnutý. Toto úložisko sa vzťahuje na Disk, Gmail a ďalšie produkty Google, ako napríklad Fotografie Google. Toto nie je problém, ale je potrebné zvážiť, či už máte na serveroch Google nahratú veľkú zbierku fotografií.

Funguje tiež ako ukladací priestor pre všetky dokumenty, ktoré vytvoríte pomocou Dokumentov Google, výkonných (a bezplatných) produktov spolupráce spoločnosti Google. Všetky produkty a funkcie služby Dokumenty Google sú štandardne dodávané bezplatne. 

Existujú určité obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov (koniec koncov je to spoločnosť Google), čo môže byť nepríjemné. Spoločnosť Google je známa tým, že prehľadáva vaše súbory bez povolenia, a ak sa im nepáči, čo nájdu, zruší váš účet. Je potrebné pamätať na to, či je hlavným cieľom ochrany osobných údajov, najmä preto, že Disk Google nezahŕňa šifrovanie súborov.

Ceny na Disku Google

15 GB úložného priestoru na Disku Google je veľkorysejšie ako naše hlavné odporúčania, pCloud a Sync.com. Nemôžete to rozšíriť pomocou bezplatných odkazov alebo odporúčaní, ale môžete nahrať určité masívne súbory s veľkosťou až 5 TB..

Ak potrebujete ďalšie úložisko na Disku Google, bude vás to stáť. Cena sa bude líšiť v závislosti od vašej krajiny, ale používatelia v USA môžu očakávať, že zaplatia 19,99 dolárov za rok (1,99 dolárov za mesiac) za 100 GB úložného priestoru, 29,99 dolárov ročne za 200 GB alebo 99,99 dolárov ročne za 2 TB. Toto ďalšie úložisko môžete zdieľať aj s členmi rodiny.

4. MEGA

S menom ako MEGA by ste naozaj mali očakávať niečo pôsobivé. To nie je celkom pravda, ale MEGA prichádza s niektorými zaujímavými funkciami a úžasným úložiskom, ktoré ju umiestňuje v našich piatich najlepších.

MEGA

Hovorili sme o konečnom zameraní MEGA na ochranu súkromia v našej predchádzajúcej recenzii MEGA – niečo, čo pochádza od zakladateľa MEGA Kim Dotcom. Jeho nešťastná známosť pomohla vtlačiť MEGA do verejnej sféry, a hoci už dávno odišiel zo spoločnosti, jeho étos zostáva v názve spoločnosti: „Spoločnosť na ochranu súkromia“. 

Skvelé úložisko online

Podobne ako Sync.com, aj MEGA poskytuje pre vaše súbory šifrovanie s nulovými znalosťami. Jeho skladovanie je však o MEGA najpútavejšou vecou. Noví používatelia získajú neuveriteľne veľkorysý úložný priestor s veľkosťou 50 GB, hoci je to dočasné a prichádza s pripojenými reťazcami. 

Predvolená veľkosť úložiska v bezplatnom pláne MEGA je 15 GB. Pre nových používateľov sa pridá ďalších 35 GB, ale platnosť uplynie po 30 dňoch. Ďalších 10 GB, 15 GB a 20 GB môžete odomknúť aj nainštalovaním stolných a mobilných aplikácií a sprostredkovaním odporúčaných používateľov. Platnosť týchto licencií vyprší po 180 dňoch (pre inštaláciu aplikácií) a 365 dní (pre odporúčanie nového používateľa).

Po vypršaní platnosti týchto kvót sa vrátite na predvolené 15 GB úložisko. Jediným spôsobom, ako zväčšiť svoje úložisko, je pokračovať v sprostredkovaní používateľov (získanie 10 GB za každú registráciu) alebo platiť, pričom platené plány ponúkajú medzi 200 GB a obrovským 8 TB úložiska. 

Súčasťou MEGA sú aj niektoré inovatívne funkcie, ktoré vynikajú, a to aj na základe bezplatného plánu, od šifrovania typu end-to-end pre zabezpečené rozhovory až po integrované verzovanie a obnovu súborov..

5. Dropbox

Dropbox je otecko všetkých poskytovateľov cloudového úložiska. Je to poskytovateľ, ktorý umožnil, aby sa celá myšlienka cloudového úložiska objavila ako možná späť, keď bola uvedená na trh v roku 2007, a hoci to nie je najlepšia cloudová jednotka, ktorá je v súčasnosti k dispozícii, stále je dosť hodná zasiahnuť našich päť najlepších.

Dropbox-web-app

Je to stále rýchla a ľahko použiteľná možnosť online ukladania pre používateľov, ale so skromným 2 GB voľného úložiska nie je nikde blízko príspevku MEGA (prečítajte si porovnanie Dropbox verzus MEGA) a nebude sa ukladať. vašu zbierku fotografií alebo videí. Jeho funkcie sú tiež celkom základné, ale umožňujú vám zdieľať súbory verejne. Viac informácií o týchto funkciách nájdete v našej recenzii Dropboxu.

S programom zadarmo nemáte čo robiť, ale ak hľadáte jednoduchý obchod so súbormi, Dropbox to urobí. Funguje to a je to skvelé, ale neočakávajte nič prémiového ani extra.

Cena schránky Dropbox

Ak ste na výzvu, môžete bezplatne rozšíriť úložisko Dropbox až na 16 GB sprostredkovaním nových používateľov. Každý nový používateľ vám dá ďalších 500 GB, musíte však priviesť veľa používateľov, aby dosiahli hranicu. 

Ak chcete navyše, program Dropbox Plus stojí 9,99 dolárov mesačne až na 2 TB úložiska a profesionálny plán stojí 16,58 dolárov mesačne až na 3 TB úložiska.

Dropbox však nie je vhodný na ochranu osobných údajov ani zabezpečenie. V minulosti došlo k narušeniu údajov a na rozdiel od pCloud nepodporuje šifrovanie s nulovými znalosťami (prečítajte si našu časť pCloud verzus Dropbox). Možno nebudete chcieť používať Dropbox pre svoje dôležité súbory, ale s jednoduchým používateľským rozhraním je to druh riešenia, ktoré by ste mohli nastaviť pre svojich starých rodičov a očakávať, že ho budú používať s niekoľkými problémami..

6. Amazon Drive

Vďaka obrovskému množstvu výpočtových prostriedkov, ktoré má Amazon k dispozícii, má Amazon oproti iným menším hráčom výraznú výhodu. Môže ponúknuť úložisko lacno a presne to robí s Amazon Drive.

Amazon-Drive

Neočakávajte však, že toto meno prinesie vynikajúcu kvalitu. Amazon môže byť spoločnosť megabucks, ale Amazon Drive je záležitosť uprostred cesty. Je to celkom jednoduché a funkčné, ako ukazuje naša predchádzajúca recenzia Amazon Drive. 

Neexistuje ani šifrovanie vašich súborov, takže od Amazonu sa očakáva, že bude mať všetky karty, pokiaľ ide o vaše súkromie. Ak je to problém, môžete zvýšiť svoje súkromie pomocou jednotky Amazon Drive so šifrovacou službou, ako je napríklad Boxcryptor.

Dobré úložisko pre fotografie

Nie je to najlepšie online úložisko pre fotografie, ale určite to urobilo náš užší zoznam. Nielenže máte neobmedzené úložisko fotografií, ale môžete vytvoriť zdieľaný „rodinný trezor“ na kombinovanie a ukladanie rodinných albumov v cloude.. 

Dobré na Amazon Drive je to, že je zadarmo pre každého, kto je prihlásený na odber Amazon Prime, komplexnej predplatenej služby, ktorú Amazon ponúka na bezplatné doručenie, televíziu a ďalšie. Odberatelia Amazon Prime dostanú 5 GB úložného priestoru pre svoje súbory a neobmedzené úložisko fotografií.

Ak 5 GB nestačí alebo ak nie ste členom Amazon Prime, môžete zvýšiť svoj príspevok na 100 GB za 19,99 dolárov ročne alebo 1 TB za 59,99 dolárov ročne. Neobmedzený ukladací priestor na fotografie je k dispozícii iba pre predplatiteľov Amazon Prime, takže musíte zaplatiť aj cenu predplatného za 119 dolárov ročne..

7. Apple iCloud

Skutočnou radosťou z používania cloudového úložiska od výrobcov ako Apple alebo Google je integrácia. Preto je Apple iCloud jedným z najpopulárnejších riešení bezplatného úložiska v cloude dostupných pre používateľov.

iCloud

Používatelia Apple nemusia urobiť veľa, aby mohli začať používať iCloud. Je to len k dispozícii, je k dispozícii ako úložná jednotka v aplikácii Mac Finder alebo je k dispozícii ako zálohovacie riešenie pre vaše zariadenia iOS. Ak ste mimo ekosystému Apple, je zložitejšie ho používať, ako vysvetľuje naša recenzia iCloud Drive.

Bezplatný plán úložiska iCloud, ktorý je spojený s vaším Apple ID, ponúka 5 GB úložného priestoru. Môže sa to veľmi rýchlo vyčerpať, najmä ak máte váš iPhone alebo iPad nastavený na automatické zálohovanie do iCloud.

Plány Apple iCloud

Ako funguje bezplatné úložisko online, iCloud za úložisko nezíska žiadne ocenenia, ale je pre používateľov Apple neaplikovať ich začať používať. Namiesto toho môžete vylepšiť úložný priestor 5 GB podľa plánu zadarmo na 50 GB, 200 GB alebo 2 TB. Používatelia plánov s kapacitou 200 GB alebo 2 TB môžu zdieľať úložisko aj s ostatnými členmi svojej rodiny.

Pre používateľov v USA stojí 50 GB ďalších úložných priestorov 0,99 USD mesačne, 200 GB stojí 2,99 dolárov mesačne a 2 TB náklady 9,99 dolárov mesačne.

Váš ukladací priestor sa dodáva so zabudovaným dodatočným zabezpečením. Cloud prichádza s dvojfaktorovým overením a vaše údaje sú šifrované pomocou 128-bitového šifrovania AES. Nejde o nulové vedomosti, ale nie je známe, že spoločnosť Apple odovzdáva údaje v zhone, takže s iCloudom ste lepšie ako iní poskytovatelia..

8. Microsoft OneDrive

Pokryli sme Disk Google a riešenie cloudového úložiska ponúkané spoločnosťou Microsoft je veľmi podobné, integrácia cloudového úložiska s doteraz populárnymi službami Microsoft Office a Outlook. Disk Google Disk vs. OneDrive sme porovnali v samostatnej recenzii, ale pozrite si našu recenziu OneDrive, aby sme získali jasnejšiu predstavu o tejto službe..

Súbory webového rozhrania OneDrive

Bezplatní používatelia dostanú 5 GB úložného priestoru, ktorý je súčasťou ich plánu, s limitom veľkosti súboru 20 GB. Toto úložisko môžete použiť v mobilných a stolných aplikáciách spoločnosti Microsoft alebo prostredníctvom priamej integrácie s aplikáciami balíka Office. Napríklad dokumenty Word môžete ukladať priamo do úložiska OneDrive.

Táto úroveň integrácie je dôvodom, prečo sa podnikateľský plán OneDrive stal jedným z našich najlepších cloudových úložísk pre užší zoznam spolupráce.

Zabezpečenie bývalo pre OneDrive problémom, ale spoločnosť Microsoft teraz ponúka pre súbory 256-bitové šifrovanie AES. História Microsoftu je trochu nepravidelná, najmä v súvislosti s podozrením na účasť v programe PRISM.

OneDrive Pricing

Ak ste spokojní s podmienkami ochrany osobných údajov spoločnosti Microsoft, ale obávate sa obmedzeného úložiska s kapacitou 5 GB, môžete upgradovať. Ak sa rozhodnete pre odber služby Office 365, získate 1 TB úložného priestoru za 69,99 USD ročne.

Zahŕňa to úplný a neobmedzený prístup k produktom balíka Office pre systémy Windows a Mac, ako aj ďalšiu podporu pre ochranu ransomware a ochranu súborov hesiel. Ak vás to nezaujíma, môžete uzavrieť jednoduché predplatné služby OneDrive za 1,99 dolárov mesačne.

Získate tak 100 GB úložného priestoru navyše, ale nezahŕňajú prístup do kancelárie, ochranu heslom ani ochranu ransomware.

9. MediaFire

To, že je niečo zadarmo, nemusí nevyhnutne znamenať, že je to skvelé alebo dokonca dobré. V našej predchádzajúcej kontrole MediaFire sme označili MediaFire ako „holé kosti“, a to je stále prípad tejto služby, ktorá sa nachádza v dolnej časti nášho zoznamu..

mediafire-web-client

Začnime tým dobrým, pretože hovoríme o ukladaní súborov, ktoré vás nič nestojí, a to je presne to, čo ponúka MediaFire. Bezplatní používatelia dostávajú zadarmo 10 GB priestoru, hoci pre podnikových používateľov môžete upgradovať na 1 TB za 5 USD mesačne alebo neuveriteľne veľké 100 TB za 50 USD mesačne. Môžete tiež zvýšiť bezplatných 10 GB až na 49 GB pomocou odporúčaní na prihlásenie. 

Bohužiaľ, všetky platené dobroty dostanú iba platení zákazníci. Používatelia MediaFire môžu bezplatne zdieľať súbory verejne, chrániť ich súbory heslom, pristupovať k bezpečnostnému denníku ani používať mobilné aplikácie MediaFire pre iOS alebo Android. Súbory môžete presunúť myšou do webového prehľadávača, ale nie je k dispozícii aplikácia pre počítač.

Problémy s ochranou osobných údajov MediaFire

Funkcie nie sú ničím špeciálnym, dokonca ani pri platených programoch. Skutočným problémom sú však dosť neľútostné postupy ochrany osobných údajov a zabezpečenia spoločnosti MediaFire.

Nie je poskytovateľom nulových znalostí (pokiaľ vieme) a neponúka žiadne informácie o tom, ako chráni vaše súbory. Nemôžeme vám povedať, či MediaFire šifruje vaše súbory alebo robí niečo špeciálne, čo sa týka bezpečnosti.

Pravidlá spoločnosti MediaFire týkajúce sa uchovávania údajov naznačujú, že sa budú vzťahovať na niektoré z vašich údajov. Zahŕňa pomerne vágne vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že uchováva „záznamy potrebné na dodržiavanie právnych predpisov“ 10 rokov. Program MediaFire vám nemôžeme odporučiť z dôvodu ochrany osobných údajov alebo jednoduchého použitia. Ak však potrebujete poskytovateľa základného úložiska, mohlo by to byť.

10. Disk Yandex

Dobré, zlé, škaredé. Takto by sme Yandex Disk popísali tromi slovami, pretože v súvislosti s touto ruskou službou je veľa vecí, ale existuje veľa problémov, vďaka ktorým sa mnohým používateľom chce vyhnúť, ako vysvetľuje naša recenzia Yandex Disk..

Yandex-disk-web-client

Začnime tým dobrým. Disk Yandex je dostatočne príjemný na použitie s mobilnými aplikáciami, počítačovými aplikáciami pre Mac a Windows a jednoduchými webovými stránkami na presúvanie súborov. Verzia súborov je k dispozícii, pričom predchádzajúce verzie vašich súborov sa uchovávajú po dobu 90 dní. Yandex Disk tiež ponúka integráciu s Microsoft Office Online na úpravu súborov online.

Používatelia získajú 10 GB úložného priestoru zadarmo, ale môžete ich zvýšiť až na 20 GB pri sprostredkovaní. K dispozícii je tiež bezplatné neobmedzené úložisko fotografií pre používateľov s dostupnými mobilnými aplikáciami.

Existujú aj platené plány. Yandex Disk Pro ponúka 100 GB za 2 $ mesačne alebo 1 TB úložného priestoru za 10 USD mesačne.

Otázky ochrany súkromia a bezpečnosti

Predtým, ako sa ponáhľate zaregistrovať pomocou Yandex Disk, poďme pokryť zlé. Spoločnosť ponúka veľmi málo informácií o tom, ako spracúva vaše súbory. Nemôžeme vám povedať, či šifruje vaše údaje, preto by ste to mali urobiť sami pred odovzdaním súborov.

Problematickejšia je však skutočnosť, že spoločnosť Yandex Disk pochádza z Ruska, krajiny, o ktorej nie je známe, že má najlepšie zákony na ochranu osobných údajov. Za používateľov v Európe je fínska dcérska spoločnosť spoločnosti Yandex Disk zodpovedná za vaše údaje, čo znamená, že by ste mali byť chránení prísnejším všeobecným nariadením o ochrane údajov..

Vďaka nejasným pravidlám týkajúcim sa uchovávania a šifrovania súborov nie je disk Yandex Disk jedným z našich najlepších odporúčaní.

11. Degoo

Znížili sme naše štandardy pre prijateľné riešenia bezplatného úložiska, to však neznamená, že dávame Degoo voľný vstup. Jeho 100 GB bezplatného úložiska je jedinou dobrou vecou, ​​ktorá stojí za zmienku o tomto poskytovateľovi.

Dego

Degoo sa nazýva služba zálohovania v cloude. To znamená, že neprichádza s každodennými nástrojmi na zvýšenie produktivity, ktoré ponúka Sync.com alebo Disk Google. Synchronizácia súborov nie je zahrnutá a súbory nemôžete skutočne zdieľať s ostatnými.

Prostredie pre stolné počítače nie je niečo, čo sme odporúčali v našej predchádzajúcej recenzii Degoo, ale mobilné aplikácie nie sú zlé s podporou systémov Android a iOS..

Degoo Pricing

Ako služba zálohovania je 100 GB veľkorysé, ale nie dosť. So sprostredkovaním však môžete získať viac a prichádza s podporou mobilných aplikácií. 

Platené plány začínajú na 3 $ mesačne na 500 GB priestoru alebo 9,99 dolárov mesačne na 10 TB. Je to drahšie ako iní poskytovatelia zálohovania v cloude, napríklad CrashPlan, ktorý ponúka neobmedzené úložisko za 10 USD mesačne (pozri našu recenziu CrashPlan). Prichádza tiež s nulovou odozvou zo zákazníckej podpory, takže ak narazíte na problémy, ste na tom sami.

Pros:

 • Masívne 100 GB voľného úložného priestoru
 • Podpora mobilných zariadení

Zápory:

 • Drahé platené plány
 • Žiadna podpora aplikácií pre produktivitu

Logo Degoo

Recenzia Degoo

Začína sa od 093 dolárov mesačne za 2 000 GB
Plán zadarmo k dispozícii Všetky plány

Navštívte Degoo

12. IDrive

IDrive je ďalší poskytovateľ zálohovania, ale na rozdiel od Degoo je to tiež trochu hybridná možnosť. Ako sme spomenuli v našej recenzii IDrive, jedná sa o dosť starú spoločnosť zaoberajúcu sa ukladaním dát z roku 1995. S 5 GB bezplatného úložiska, ktoré podľa platených plánov ponúka až 5 TB, je tiež našim najlepším poskytovateľom zálohovania v našom zozname najlepších služieb zálohovania cloudu..

iDrive-dashboard

IDrive ponúka mobilné aplikácie pre Android a iOS a stolnú aplikáciu pre počítače Mac a PC so systémom Windows alebo Linux. Má tiež nástroj na správu, ktorý vám umožňuje kontrolovať zálohy online. Klienti stolných počítačov podporujú synchronizáciu súborov, ktorá vám umožňuje rýchlo nahrávať súbory do cloudu.

Hybridné riešenie

Z tohto dôvodu voláme spoločnosť ICloud ako hybridnú službu, pretože ponúka synchronizáciu na pracovnej ploche, čo znamená, že môžete použiť IDrive ako riešenie Dropbox pre svoje súbory. Dodáva sa s verziou súborov, ako aj zdieľaním súborov prostredníctvom online rozhrania.

Hoci IDrive ponúka 5 GB zadarmo, osobný používatelia môžu upgradovať na 2 TB úložného priestoru za 52,12 $ ročne (približne 4 USD mesačne) alebo 5 TB za 74,62 USD ročne (približne 6 USD mesačne). Bezpečnosť IDrive je dosť silná pri bezplatných aj platených programoch a štandardne sa ponúka 256-bitové šifrovanie AES.

Váš súkromný dešifrovací kľúč nemá IDrive. Ak ich stratíte, stratíte možnosť dešifrovať svoje údaje. IDrive uchováva vaše údaje v USA, ktoré nemajú najlepšie zákony o ochrane osobných údajov v cloude, ale spoločnosť dôrazne zdôrazňuje svoj záväzok k ochrane osobných údajov vyhlásením, že k súborom máte prístup iba vy – nie IDrive -..

Pros:

 • Hybridné cloudové úložisko & zálohovanie
 • Dobré mobilné a stolné aplikácie

Zápory:

 • Dobre (ale nie skvele) bezplatné úložisko
 • Údaje hostené podľa zákonov USA o ochrane osobných údajov

Logo IDrive

IDrive Review

Začína sa od 579 dolárov mesačne za 2 000 GB
Plán zadarmo k dispozícii Všetky plány

Navštívte IDrive

Ako sme si vybrali našich poskytovateľov

Keď prídeme na podobné zoznamy, medzi hlavné kritériá, ktoré hľadáme, patrí ukladanie, rýchlosť, jednoduché použitie, celková bezpečnosť a ponúkané funkcie. Samozrejme, sú to bezplatní poskytovatelia, takže naše štandardy nie sú také vysoké, aké by mohli byť pre naše platené recenzie na osobné cloudové úložisko..

To znamená, že očakávame základnú úroveň kvality a služieb, a to aj od bezplatných plánov. Preto sme fanúšikmi stránok pCloud a Sync.com, pretože obaja poskytovatelia ponúkajú bezplatný produkt na vysokej úrovni. Na druhej strane je to tiež dôvod, prečo poskytovatelia, ako sú Yandex Disk a Degoo, nedostávajú naše úplné odporúčanie.

Najlepšie bezplatné neobmedzené cloudové úložisko

Ak ste niekedy videli poskytovateľa, ktorý ponúka bezplatné a neobmedzené úložisko v cloude – a spoločnosť, ktorá ho ponúka, nie je pomenovaný Google, Amazon, Apple alebo Microsoft – zastavte sa a hľadajte inde. Pokiaľ vieme, neexistujú žiadni poskytovatelia, ktorí v súčasnosti zákazníkom ponúkajú bezplatné a neobmedzené cloudové úložisko, a aby som bol úprimný, boli by sme veľmi pochybní o akejkoľvek spoločnosti, ktorá ho ponúkala..

Dôvody sú dosť zrejmé. Cloudové skladovanie je pre poskytovateľov nákladné a pravdepodobnosť zneužitia tohto druhu produktu je vysoká. Skladovacie spoločnosti vo všeobecnosti existujú, aby zarobili peniaze, takže je nepravdepodobné, že by akýkoľvek poskytovateľ podhodnotil potenciálne platené plány a stratil zisky takým veľkorysým produktom..

Ospravedlňujeme sa, ale iba neobmedzené plány ukladania v cloude na trhu vás budú stáť. Nie všetci poskytovatelia ju ponúkajú, ale niektorí ju ponúkajú, pričom Dropbox je jedným z najlepších.

Záverečné myšlienky

Dosiahli ste koniec, takže to znamená, že ste sa pravdepodobne rozhodli, pre ktorého poskytovateľa bezplatného cloudového úložiska chcete vyskúšať. Dobrá vec – na cene sú nulové rády – je to, že aj keď sa vám nepáči pCloud (naše najvyššie odporúčanie), môžete namiesto toho rýchlo prejsť na jeden z ďalších produktov, napríklad Sync.com..

To však neznamená, že môžete ignorovať niektoré z ďalších plánov v našom zozname. Disk Google a iCloud sa vždy zoznámia vďaka ľahkosti, v ktorej sa dajú integrovať do telefónov iPhone a zariadení Android. Nemôžete tiež pokaziť rozsiahle úložisko, ktoré poskytuje MEGA, alebo jednoduchosť presúvania myšou, ktorú ponúka Dropbox..

Bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete, dúfame, že vám prinesie úložisko a kvalitu, ktorú hľadáte. Ak ste použili niektorý z produktov, ktoré sme uviedli, alebo ak nesúhlasíte s akýmkoľvek z našich komentárov, informujte nás o svojich skúsenostiach v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Logo Sync.com

Recenzia Sync.com

Začína sa od 500 dolárov mesačne za 1 000 GB
Plán zadarmo k dispozícii Všetky plány

Navštívte stránku Sync.com

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me