10 skvelých vecí, ktoré môžete urobiť s cloudovým úložiskom v roku 2020

Napriek tomu, čo názov napovedá, existuje viac „cloudového úložiska“, než iba ukladanie súborov. Inak by ste mohli jednoducho ukladať súbory na server a byť s nimi hotoví, bez toho aby ste museli používať špecializované služby cloudového úložiska. 


Dnešné cloudové služby sa však vyvinuli, aby poskytovali mnoho ďalších funkcií. V tomto článku upozorníme na 10 skvelých vecí, ktoré môžete urobiť s úložiskom v cloude.

Ak sa chcete dozvedieť viac o cloudovom úložisku alebo našich obľúbených službách, prečítajte si článok o najlepších možnostiach cloudového úložiska. Chceli by sme tiež zdôrazniť, že úložisko a zálohovanie sú veľmi odlišné zvieratá, takže ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si článok o ukladaní údajov v cloude a online zálohovaní.. 

Teraz, bez ďalšieho obchádzania, sa pozrime na všetky zaujímavé veci, ktoré môžete urobiť s úložiskom v cloude.

1. Vytvárajte a zdieľajte fotoalbumy

Dni tlačených fotografií sú väčšinou preč, teraz môžete robiť stovky digitálnych fotografií bez akýchkoľvek problémov. Ak sa však s vašimi zariadeniami niečo stane, môže to znamenať stratu všetkých týchto fotografií. Ich uloženie v cloude je ideálnym riešením.

Aj keď môžete jednoducho nahrávať fotografie a vytvárať albumy pomocou akejkoľvek služby úložiska v cloude, niektoré to robia lepšie ako iné. Porovnali sme služby podľa tohto kritéria v našom najlepšom online ukladacom priestore pre fotografie, pričom pCloud patrí medzi naše obľúbené.

10-cool-čo-albumu

Ak chcete vytvoriť albumy fotografií a zdieľať ich, musíte najskôr odovzdať svoje fotografie. Potom ich môžete rozdeliť do priečinkov zodpovedajúcich vašim albumom. Tieto priečinky potom môžete zdieľať s ostatnými.

2. Odovzdajte a zašifrujte svoje citlivé údaje

Aj keď sa cloudové úložisko stáva čoraz obľúbenejším, stále môžete váhať s uložením citlivých údajov v cloude. Služby cloudového úložiska sú si toho však dobre vedomé a ich cieľom je poskytovať najlepšie opatrenia v oblasti cloudovej bezpečnosti. Najdôležitejším z týchto opatrení je šifrovanie nulových znalostí, čo je iné meno pre súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end.

10 Cool-čo-upload

Väčšina služieb poskytuje šifrovanie, ale často to nie je súkromná verzia, pretože služby si zachovávajú váš šifrovací kľúč. Súkromné ​​šifrovanie však zaisťuje, že ste jediný s kľúčom, a skramuje vaše súbory, aby ich nikto okrem nich neprečítal. 

Časť „end-to-end“ znamená šifrovanie, ktoré šifruje súbory skôr, ako opustia počítač, a nie keď sa dostanú na server cloudového úložiska. Zostavili sme zoznam najlepších cloudových služieb s nulovými znalosťami, z ktorých si môžete vybrať, a môžete sa tiež pozrieť na naše najbezpečnejšie zhromaždenie cloudových úložísk..

3. Ukladajte heslá v cloude

Aby ste predišli strate hesiel, môžete ich uložiť v cloude pomocou správcu hesiel. Niektoré z najpopulárnejších správcov hesiel na trhu – Dashlane, LastPass a 1Password – ponúkajú mierne odlišné funkcie, takže si prečítajte nášho sprievodcu o tom, ako bezpečne ukladať heslá v cloude, čo poskytuje ďalšie informácie o týchto troch správcoch.. 

Predtým si však vytvorte silné heslo. Nemá zmysel uchovávať vaše heslo, ak je také slabé, že ho môžu prelomiť jednoduché útoky hrubou silou. 

4. Robte si poznámky a ukladajte ich do cloudu

Vytváranie poznámok na papier môže byť nepríjemné a rýchlo sa zmení na nočnú moru, ak nie ste organizovaný typ. Môžete však použiť cloud a vyhnúť sa tomu, aby ste zbierali svoje zapamätané myšlienky. Okrem toho sa nemusíte obávať straty svojich poznámok v prípade zlyhania počítača, pretože budú bezpečne uložené v cloude.

10 Cool-čo-google-keep

Existujú rôzne nástroje, ktoré môžete použiť: Google Keep a Evernote sú niektoré z najpopulárnejších možností, ale ich účel je iný. Google Keep je najlepší na vytváranie zoznamov a odkladanie myšlienok (prečítajte si našu recenziu v službe Google Keep) a Evernote je skvelý pre hĺbkový prieskum (prečítajte si našu recenziu pre Evernote).

Ak chcete podrobnejšie porovnanie, prečítajte si náš článok o najlepších aplikáciách na vytváranie poznámok. Ďalšie zviera, ktoré pracuje s rôznymi mediálnymi súbormi, nájdete v našej recenzii Dropbox Paper.

5. Spravujte svoje dokumenty

Ak pracujete s dokumentmi, vaše potreby môžu byť vyššie ako jednoduché zapisovanie poznámok. Našťastie tu prichádza do hry vynikajúci balík G od spoločnosti Google. Balík G Suite obsahuje Dokumenty Google, Tabuľky Google a Prezentácie Google, ktoré vám umožňujú pracovať s dokumentmi, tabuľkami a prezentáciami..

10 Cool-veci spoločnosťou Google docs

Nie je žiadnym prekvapením, že sa balík G Suite integruje do služby Disk Google, čo uľahčuje vytváranie dokumentov, ktoré sa nachádzajú vo vašej platforme Google Cloud. Po vytvorení dokumentu pomocou Disku Google môžete pozvať ostatných, aby na ňom spolupracovali takmer v reálnom čase. Všetky aplikácie z balíka G Suite obsahujú doplnky – väčšina z nich zadarmo – ktoré vám pomôžu robiť viac.

Okrem toho, ak ste na cestách, môžete na prácu s vašimi dokumentmi a na udržanie produktívnosti používať smartphone alebo iné zariadenia pripojené k službe Disk Google (prečítajte si našu recenziu na Disku Google). V prípade alternatívnych služieb, ktoré dobre pracujú s dokumentmi, sa obráťte na naše najlepšie úložisko v cloude.

6. Zdieľajte obsah

Zdieľanie obsahu je veľká časť používania služby cloudového úložiska, pretože umožňuje spoluprácu a pomáha vyhnúť sa používaniu neohrabaných metód – ako sú flash disky a e-mailové prílohy – na prenos súborov.. 

Väčšina služieb na trhu vám umožňuje zdieľať súbory, ale líšia sa tým, ako dobre to dokážu. To je najzreteľnejšie v spôsobe, akým vám služby umožňujú chrániť a spravovať vaše zdieľané položky. Pokiaľ ide o služby, ktoré zdieľajú dobre, prečítajte si zoznam najlepších zdieľaných úložísk v cloude.

Súbory môžete zdieľať generovaním odkazov, ale zdieľanie priečinkov zvyčajne vyžaduje pozvanie používateľov a udelenie prístupových povolení. Po zdieľaní obsahu je možné, že ho budete môcť chrániť pridaním hesla, nastavením dátumu vypršania platnosti, označením ako „iba na zobrazenie“ alebo jeho šifrovaním..

7. Na vylepšenie spolupráce používajte aplikácie tretích strán

Služby cloudového úložiska sa integrujú do mnohých aplikácií, ktoré môžu zlepšiť vašu spoluprácu. Aj keď sa väčšina služieb cloudového úložiska integruje so službou správy dokumentov a možno s niekoľkými ďalšími aplikáciami, služby synchronizácie a zdieľania podnikových súborov – alebo skrátene „EFSS“ – zvyčajne majú veľkú knižnicu integrácií tretích strán, z ktorých si môžete vybrať..

10 Cool-čo-egnyte knižnica

Aplikácie ako Trello, Zoho, OneLogin a ďalšie sú základné možnosti s mnohými službami EFSS. Na druhej strane, ak chcete upravovať fotografie, pomáhajú vám to aj niektoré integrácie. Tí, ktorí chcú posilniť svoju bezpečnosť, by sa mohli integrovať do šifrovacieho doplnku Boxcryptor.

V našom najlepšom úložisku typu cloud pre kolaboráciu sme uviedli služby vhodné na spoluprácu s ostatnými, vďaka čomu je Dropbox for Business našou najlepšou voľbou. Ak ste súčasťou veľkej organizácie, prečítajte si náš zoznam najlepších služieb EFSS na trhu.

8. Streamujte hudbu a videá

Ak máte obrovskú knižnicu hudby a filmov, budete mať úžitok z ich ukladania v cloude, pretože vám to umožní vychutnať si ich, nech ste kdekoľvek. V závislosti od veľkosti vašej knižnice však možno budete potrebovať plán predplatného, ​​ktorý poskytuje veľa úložného priestoru.

10 Cool-čo-Stream filmy

Služby sa tiež líšia v tom, ako dobre zvládajú nahrávanie veľkých súborov, aké sú veľké obmedzenia veľkosti súborov a ako dobré sú pri prehrávaní obsahu z cloudu. Toto všetko sme brali do úvahy v našom zozname najlepších úložísk v cloude pre video. Ak ste viac fanúšikom hudby, obráťte sa na naše najlepšie úložisko v cloude.

9. Uvoľnite miesto na pevnom disku

Hoci synchronizácia je vynikajúci spôsob prenosu súborov do vašich zariadení, ukladanie súborov z cloudu v počítači môže rýchlo vyčerpať miesto na pevnom disku. Ak sa tomu chcete vyhnúť, môžete sa rozhodnúť použiť možnosť sieťovej jednotky, ktorá je k dispozícii v niektorých službách cloudového úložiska, alebo môžete zvoliť selektívnu synchronizáciu iba súborov, ktoré potrebujete.

V predvolenom nastavení možnosť sieťová jednotka neukladá súbory vo vašom počítači. Namiesto toho ich zobrazuje iba v priečinku sieťovej jednotky a na požiadanie ich streamuje do počítača. Znamená to však, že vaše súbory sú k dispozícii iba vtedy, keď ste online.

Ak chcete, aby boli vaše súbory dostupné aj v režime offline, môžete použiť priečinok synchronizácie a spoľahnúť sa na selektívnu synchronizáciu, aby ste minimalizovali dopad na pevný disk. Selektívna synchronizácia umožňuje vybrať súbory, ktoré chcete synchronizovať z cloudu. Služby, ktoré sa dobre synchronizujú, nájdete v našom najlepšom úložisku typu cloud so synchronizáciou.

10. Vytvorte si vlastný cloud pomocou Nextcloud

Nextcloud je softvérové ​​riešenie, ktoré vám pomôže nastaviť a udržiavať váš server cloudových úložísk. Takéto softvérové ​​riešenia sú známe ako „riešenia na ukladanie dát pre domácich majstrov“. Pomáhajú vám vytvoriť cloud a poskytujú jednoduchší spôsob nastavenia servera a inštalácie klientskeho softvéru pre vaše zariadenia.

10-cool-čo-nextcloud

Nextcloud má vydanie Enterprise, ktoré sa môže ubytovať od 50 do 10 miliónov používateľov. Ak to však nepotrebujete, môžete sa prihlásiť na odber Nextcloud Standard alebo použiť edíciu open source, ktorá je bezplatná.

Rovnako ako proprietárne riešenia, Nextcloud vám umožňuje zdieľať obsah, poskytuje silné zabezpečenie a má knižnicu, ktorá obsahuje 162 aplikácií, s ktorými môžete integrovať. Ak sa chcete dozvedieť viac o cloudových službách Nextcloud a ďalších službách pre domácich majstrov, prečítajte si naše najlepšie nástroje na ukladanie údajov pre cloudové služby pre domácich majstrov.

Záverečné myšlienky

Prešli sme nad tým, čo je cloudové úložisko a ako ho môžete používať. Popísali sme tiež niekoľko zaujímavých vecí, ktoré s tým môžete urobiť, vrátane vytvárania albumov, písania poznámok, ukladania hesiel v cloude, zdieľania obsahu a ďalších.

Čo si myslíte o týchto skvelých veciach, ktoré môžete urobiť pomocou služieb cloudového úložiska? Je pre vás dosť na to, aby ste začali používať cloud? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map