Що таке “Зелене хмарне зберігання” та які постачальники пропонують це у 2020 році?

Хмарне сховище – це такий тип послуг, який може доповнити потужність вашого жорсткого диска та підвищити продуктивність. Це робиться так, пропонуючи вам простий спосіб зберігати свої дані у хмарі, забезпечуючи при цьому швидкий доступ. Це досить зручно, але сервіси можуть не бути екологічно чистими, тому в цій статті ми побачимо, які з них отримують вам зелене хмарне сховище.


По-перше, ми маємо додати, що хмарні служби зберігання можуть зробити більше, ніж просто зберігати ваші дані. Їх основні особливості – такі як обмін файлами та синхронізація пристроїв або коротка синхронізація – допомагають покращити співпрацю, роблячи ці інструменти ідеальними для бізнесу, особливо тих, які покладаються на віддалену роботу.

Багато хмарних служб зберігання даних також дозволяють робити нотатки, відновлювати видалені файли, спілкуватися в чаті, ділитися календарями, призначати завдання та редагувати документи в режимі реального часу з співробітниками. 

Якщо ви хочете створити ефективне середовище для співпраці в Інтернеті, спершу слід ознайомитися з нашим списком найкращих служб синхронізації та спільного використання файлів EFSS.

В іншому випадку, якщо вам просто потрібен загальний огляд послуг хмарного зберігання, прочитайте наші огляди хмарних сховищ. Тепер, коли ми визначили, що таке хмарне сховище, ми побачимо, що робить ці послуги екологічними.

Що робить хмарне зберігання зеленим?

Хмарні центри зберігання даних призначені для ефективного зберігання даних. Основна відмінність між ними та локальними серверами – їх кількість використання ресурсів. 

Внутрішні сервери працюють в середньому з потужністю від 12 до 18 відсотків, тоді як хмарні сервери центрів обробки даних можуть досягати максимуму від 40 до 70 відсотків використання, середнє значення – від 10 до 50, згідно з повідомленням про енергоефективність 2014 року Рада оборони природних ресурсів, некомерційна організація США. 

Збільшення використання сервера в хмарних центрах зберігання даних пов’язане з тим, що ці центри обробки даних використовують технологію віртуалізації. 

Віртуалізація дозволяє на одному фізичному сервері запускати декілька додатків – кожен у власному віртуальному середовищі. Це значно скорочує кількість серверів та кількість енергії, необхідної для запуску заданої кількості додатків.

Обсяг використовуваної енергії є головним фактором оцінки ефективності, і найпоширенішим показником для цього є “ефективність використання енергії” або PUE. За даними Інституту Uptime, середній показник PUE у 2019 році для світового центру обробки даних становив 1,67 (нижчий краще), що означає збільшення порівняно з 2018 роком на 1,58. 

Однак наявність багатьох серверів вимагає багато енергії, що в свою чергу збільшує їх вартість. Це мотивує деяких широкомасштабних постачальників хмарних ресурсів бути більш енергоефективними, ніж середнє значення в усьому світі. 

Завдяки цьому деякі сервіси, такі як Google, повідомляють про PUE лише у 1,11. Крім того, великі центри обробки даних мають більш ефективне охолодження, що, знову ж таки, сприяє зниженню споживання енергії.

Для резюме, хмарні центри зберігання даних по суті є більш зеленими, ніж локальні центри обробки даних. Компанії можуть зменшити свій викид вуглецю, просто перемістивши свої дані до центру даних даних хмарного постачальника, де вони будуть використовувати менше ресурсів та оптимізувати свою ефективність.

Послуги із зберігання зелених хмар

У цьому розділі ми перерахуємо всі служби, які відповідають чинникам, про які ми згадували у попередньому розділі. Перший, не в конкретному порядку, – це Google Drive.

Google Диск

Як ми вже згадували, центри обробки даних Google є одними з найбільш енергоефективних, і це включає в себе хмарну службу зберігання даних, Google Drive. Зокрема, Google досягає великих результатів енергоспоживання завдяки спеціальним, високоефективним серверам, які витрачають менше енергії. 

Крім того, Google використовує недорогі способи управління охолодженням, використовує старе обладнання та переробляє те, що не може повторно використовувати..

Веб-інтерфейс Диска Google

Папка синхронізації Диска Google

Документи Google Диска Google

Посилання на створення Диска Google

Налаштування мережі Google Drive

Попередній

Далі

Google Drive – хороший вибір, якщо вам потрібно працювати в режимі он-лайн над офісними файлами та ділитися ними з колегами. Він також має одну з найкращих служб підтримки клієнтів на ринку. 

У Google багато планів, і більшість з них надають велику цінність. Його веб-клієнт та мобільні програми спрощені та прості у використанні. Крім того, на Google Drive є мережа серверів, яка охоплює земну кулю, що допомагає їй досягти високих швидкостей. Докладніше про те, що пропонує Диск Google, ви можете дізнатися з нашого огляду на Диску Google.

Amazon Drive

Ще одне велике ім’я в галузі індустрії, Amazon, далеко не чуже зеленим технологіям. Це PUE менше 1,2, а Amazon стверджує, що більше 50 відсотків енергії отримується з поновлюваних джерел. Неважко зрозуміти, як це досягти, оскільки він використовує шість сонячних ферм і три вітроелектростанції. Крім того, Amazon оголосила про чотири нові проекти вітроелектростанцій та одну сонячну ферму.

Скріншот домашньої сторінки Amazon Cloud Drive Review

Amazon Drive має гідні функції, які включають попередній перегляд файлів та фотографій, а також відтворення відео. У нього також є кілька найкращих планів ціноутворення на ринку. Ви можете отримати 100 Гб всього за 1 долар на місяць або здоровенний 1 ТБ всього за 5 доларів на місяць.

Завдяки глобальній мережі серверів Amazon, Amazon Drive швидко завантажить ваші дані в хмару. Нам також подобається, як його веб-та мобільні клієнти привабливі та прості у використанні. Amazon Drive також має пристойні можливості спільного використання. Детальніше про це ви можете прочитати в нашому огляді Amazon Drive.

Microsoft OneDrive

Корпорація Майкрософт досягла нейтральності вуглецю в 2012 році і в середньому PUE становить 1,125 для будь-якого нового центру обробки даних. Майкрософт також присвячений сталому розвитку, тому він повторно використовує та переробляє продукти та робить її продукти стійкими. Він також повторно використовує відходи та відповідально утилізує те, що не може використовувати.

Майкрософт також працює над «проектом Natick», який, зрештою, побачить, що мікрофони, що працюють на основі відновлюваної енергії, падають на морське дно.

Файли веб-інтерфейсу OneDrive

Повзунок папки синхронізації OneDrive

Запуск програми OneDrive

OneDrive Створення спільного доступу до файлів посилань

OneDrive Word Online

Попередній

Далі

Екологічно чисті практики Microsoft включають в себе центри обробки даних Microsoft Azure, які живлять Microsoft OneDrive, це хмарний сервіс зберігання даних.

OneDrive надає вам доступ до Office Online, Skype, Outlook, OneNote (див. Наш огляд OneNote, щоб дізнатися більше про додаток для заміток) та багато інших функцій від гіганта з Редмонда. Вам також не доведеться спорожнювати свій гаманець, тому що в планах OneDrive справедливі ціни. План 1 ТБ поверне вам лише 6 доларів на місяць.

Крім того, нам подобається, наскільки привабливими є його настільні, веб-і мобільні клієнти. Вони відверті і не дадуть вам проблем. Ви також можете надавати спільний доступ до файлів і співпрацювати з ними, маючи здатність захищати обмін файлами. Для отримання додаткової інформації про спільний доступ до OneDrive читайте наш огляд OneDrive.

Тресорит

Як і попередній запис, Tresorit використовує сервери Microsoft Azure, так що він є екологічно чистим. Tresorit може попередньо переглядати ваші файли, але не має власних програм для продуктивності чи можливості інтегруватися із сторонніми програмами.

Tresorit-домашня сторінка-2019

Він не інтегрується з іншими програмами, оскільки підтримує високий рівень безпеки. Це, однак, коштує крутою ціною, оскільки Tresorit коштує дорожче, ніж інші послуги у цьому списку. Найдешевший її план – 12,50 доларів на місяць. Тим не менш, Tresorit – це сервіс, орієнтований на малий бізнес, тому ціноутворення є зрозумілим.

Tresorit також має потужні можливості обміну файлами, у яких не бракує жодних параметрів безпеки. Крім того, швидкість завантаження та завантаження файлів швидка. Детальніше про Tresorit та його комплексні функції безпеки ви можете прочитати в нашому огляді Tresorit.

Фінальні думки

Розміщення даних у хмарі має переваги, які не лише допомагають бути більш продуктивними та займають менше місця на ваших комп’ютерах, але й зменшують ваш вуглецевий слід. Не потрібно сильно шукати екологічну послугу, оскільки більшість великих імен у галузі технологій (та хмари) вже зменшили свій вуглецевий слід.

У цій статті ми окреслили декілька сервісів, і більшість із них представлені у нашому найкращому списку порівняння хмарних пам’яток. Якщо ви все ще не впевнені, яка найкраща послуга для вас, скористайтеся нашим найкращим посібником із зберігання хмар. Також у нас є стаття, в якій детально описується найкраще хмарне сховище для некомерційних організацій.

Масштабні центри обробки даних є більш енергоефективними, але за версією The Independent, галузь, що розширюється, буде використовуватись утричі більше енергії протягом наступного десятиліття, тому необхідно буде докласти більше зусиль для задоволення нових вимог.. 

Що ви думаєте про зберігання зеленої хмари та її майбутнє? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me