Якщо ви працюєте в ІТ, ви оціните необхідність регулярно створювати резервні копії своїх дисків в режимі офлайн (на локальних робочих станціях або серверах), а також в Інтернеті. Для більшого контролю, безпеки та зручності використання, краще мати внутрішню утиліту для резервного копіювання файлів. У цій статті представлений алгоритм, за допомогою якого ви можете розпочати роботу з власним додатком для резервного копіювання файлів.


Служби резервного копіювання в Інтернеті неминуче більш надійні, масштабовані та розповсюджуються, проте існують відомі проблеми, особливо з конфіденційністю, безпекою та доступністю, які роблять важливим для бізнесу підтримку систем резервного копіювання файлів в автономному режимі для додаткового надмірності даних..

Доступність

Інтернет-послуги не завжди доступні. Хоча сам сервіс завжди може бути доступний в Інтернеті, він не завжди може отримати доступ до послуги як і коли потрібно.

Типові причини, через які доступ може бути не завжди можливим, – це відключення електроенергії (часте в деяких країнах), простої обладнання, регулярне обслуговування або оновлення, відключення мережі (також часто трапляються в деяких країнах, особливо в країнах, що розвиваються), або навіть дуже погана погода, яка може бути перешкоджати нормальній роботі мережевого обладнання.

простої
© Cloudwards.net 

У періоди, коли Інтернет або онлайн-сервіси недоступні чи доступні, найкраще мати локальну (офлайн) утиліту резервного копіювання файлів, щоб підтримувати надмірності, доки знову не можна отримати доступ до онлайн-служби..

Насправді, найкраще одночасно підтримувати локальні та онлайнові надлишки, так що навіть коли не можна отримати доступ до Інтернет-сервісу, точні потрібні файли чи дані можуть бути доступні локально..

Конфіденційність

Відомі проблеми конфіденційності із онлайн-зберіганням даних. Один із побоювань, які мають бізнес у відношенні хмарних систем резервного копіювання, – обмежений контроль над їхніми даними. У багатьох системах резервного копіювання в Інтернеті бізнес-файли та дані зберігаються на зовнішніх (загальнодоступних) серверах, де вони можуть підлягати сторонній доступ у тій чи іншій формі..

конфіденційність

Навіть якщо безпека даних не є безпосередньою загрозою, той факт, що постачальник може обробляти ці дані або навіть змінювати їх для зберігання, є дуже неспокійним для багатьох підприємств. Завдяки локальній або офлайн-системі резервного копіювання даних, підприємствам ніколи не потрібно турбуватися про конфіденційність.

Безпека

Онлайн-сервіси завжди піддаються загрозам безпеці. Ми говоримо про атаки DDoS (розповсюдженого відмови у наданні послуг) або крадіжки інформації, ризики справжні для бізнесу.

В останній пам’яті бази даних Sony потрапили під обстріл у квітні 2011 року, залишивши життєво важливу інформацію про клієнтів у руках хакерів, приблизно 77 мільйонів облікових записів, викрадених в режимі відключення, який тривав 24 дні.

хмарна безпека
Хмарна безпека

Зовсім недавно чоловічий обліковий запис Skype був зламаний шість разів за один день. Такі події, як правило, викликають побоювання щодо безпеки онлайн-сервісів загалом, навіть якщо успішні атаки не є звичайною справою. Ці типи загроз безпеці не застосовуються до локальних пристроїв зберігання даних, особливо коли хост-комп’ютер або мережа не підключені до Інтернету.

5 причин використовувати службову утиліту резервного копіювання файлів

Greater Control: ви маєте повний контроль над своїми даними, коли використовуєте службову утиліту резервного копіювання файлів. Тут також немає проблем щодо конфіденційності.

Економія витрат: той факт, що він є власним, означає, що вам не потрібно платити за це – він розробляється, підтримується та удосконалюється відповідно до вимог вашого внутрішнього ІТ-персоналу..

Більше безпеки: ваші дані набагато безпечніші на локальних жорстких дисках або приватній мережі, ніж у загальнодоступній мережі, якщо ви також приймаєте належні заходи безпеки.

Більша юзабіліті: ще одна головна привабливість наявності власної утиліти для резервного копіювання файлів полягає в тому, що ви можете налаштувати її для обробки завдань резервного копіювання саме так, як вони вам потрібні – тому ми говоримо про суттєво більш ефективне рішення.

Кілька розгортань: оскільки це ваше власне рішення, ви можете розмістити його в будь-якому місці та будь-яким способом без бажання, на відміну від сторонніх рішень.

Простий алгоритм проектування власної утиліти резервного копіювання файлів

Тепер, коли ви розумієте переваги наявності власної утиліти для резервного копіювання файлів, ми розглянемо простий алгоритм, який ви можете використовувати для створення власного додатку.

резервне копіювання файлів
© Cloudwards.net

Блок-схема наведена вище – це алгоритм для простого додатка для резервного копіювання файлів. Як показано на малюнку, основна програма для резервного копіювання файлів складається з: реєстру резервного копіювання, резервного резервного керування (контролера), введення користувача, агента копіювання та менеджера звітів.

Як це працює

Як було сказано раніше, проста система складається з лише п’яти компонентів: реєстр, відправлення, введення, агент копіювання та менеджер звітів.

Це все просто! Насправді, за допомогою цього алгоритму ви повинні бути на шляху до розробки внутрішнього додатка для резервного копіювання. Якщо навички недоступні, не впадайте у відчай. У наступній статті ми фактично запропонуємо детальну інформацію про те, як розробити власну утиліту резервного копіювання файлів із повністю закодованими прикладами, тому слідкуйте.

Висновок

Будемо сподіватися, що це було цікаве прочитання, і ми впевнені, що це накрило певну основу: ми розглянули, чому важливе місцеве резервне копіювання даних, і вказали причини, такі як доступність, конфіденційність та безпека. Ми також надали п’ять чудових причин, чому ви повинні інвестувати у внутрішню резервну утиліту, включаючи більший контроль, економію витрат, підвищення зручності використання, більшу безпеку та кілька розгортань.

Нарешті, ми щойно побачили алгоритм розробки власної утиліти резервного копіювання даних. Це нічого не фантазії, але робота буде виконана. І ми пообіцяли запропонувати вам статтю з повністю кодованою інструкцією про те, як зробити власне резервне додаток, тому обов’язково слідкуйте за цим. Продовжуйте коментарі, і поговоримо! Задавайте свої питання по статті та отримуйте миттєвий відгук від команди.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me