pCloud vs MEGA: Безпечне безкоштовне зберігання для всіх до 2020 року

Що стосується послуг хмарного зберігання даних, орієнтованих на конфіденційність, виділяються два імені: pCloud та MEGA. Якщо ім’я Кім Дотком для вас щось означає, ви, напевно, вже знайомі з MEGA, рішенням хмарного сховища, заснованим цим барвистим, орієнтованим на конфіденційність, регенджетом (хоча великий чоловік давно покинув компанію).


Наші інші порівняння хмарного сховища покажуть вам, що ми теж великі шанувальники pCloud. І pCloud, і MEGA пропонують шифрування знань із нульовим знанням, щоб захистити ваші дані, хоча це вимагає додаткових витрат на підписку на pCloud. Обидва досить прості у використанні, але pCloud має деякі чудові функції синхронізації.

Читайте далі, коли ми детальніше подивимось на pCloud vs MEGA, щоб побачити, який кращий варіант у цьому огляді порівняння.

Налаштування битви: pCloud проти MEGA

Порівняння різних хмарних служб зберігання даних може бути складним завданням, оскільки жоден з двох продуктів не є однаковим. Щоб вирішити цю проблему, ми розглянемо pCloud та MEGA протягом декількох раундів. У кожному раунді ми ставимо двох наших постачальників головою до важливого аспекту хмарного зберігання. 

Постачальник, який виграє раунд, отримує бал, і якщо це нічия, бали діляться. В кінці статті ми підрахуємо бали, щоб знайти загального переможця.

1

Ціна

Обидва провайдери пропонують безкоштовне зберігання та висококласний сервіс, що занесе їх до нашого списку найкращих безкоштовних хмарних послуг зберігання. Ви отримуєте 10 Гб пам’яті безкоштовно за допомогою pCloud, тоді як MEGA може похвалитися величезними 50 ГБ безкоштовного сховища для своїх користувачів. Однак жодна пропозиція не є такою, якою вона здається.

Щоб отримати доступ до повних 10 Гб за допомогою pCloud, вам потрібно буде його розблокувати. Хоча 2 Гб пам’яті доступно відразу, ви можете розблокувати наступні 5 Гб, підтвердивши свою електронну пошту, завантаживши файл у хмару, встановивши настільний і мобільний додаток та ввімкнувши функцію автоматичного завантаження фотографій. 

Остаточний 3 ГБ доступний після того, як ви почнете запрошувати інших користувачів до pCloud, але ви отримаєте додатковий простір для зберігання лише у тому випадку, якщо вони фактично підписуються. Перегляньте наш огляд pCloud, щоб дізнатися більше.

MEGA також пропонує безкоштовне сховище для клієнтів: 50 Гб безкоштовно при реєстрації облікового запису. Однак 35 ГБ закінчується через 30 днів, незалежно від того, чим займаєтесь. Ви можете отримати 20 Гб за встановлення настільного додатка та додаткові 15 ГБ для встановлення мобільного додатка, але обидва ці бонуси закінчуються через 180 днів. 

Навіть 10 Гб, які ви отримуєте за запрошення інших людей приєднатися, закінчується через рік. Насправді обсяг безкоштовного пам’яті, який не обмежений часом, дорівнює 15 Гб. Це все-таки пристойна сума і, безсумнівно, покращується на вільному обмеженні pCloud, але ще є багато циклів, щоб проскочити, щоб отримати більше.

Для платного зберігання pCloud пропонує два особисті плани з можливістю виплачувати щомісяця або щороку або одноразову довічну оплату. План Преміум поставляється з 500 Гб пам’яті. Щомісячний варіант коштує 4,99 долара на місяць, річний платіж коштує в еквіваленті 3,99 долара щомісяця, а довічна підписка дорівнює 175 доларів.

Основний план Premium Plus має 2 ТБ місця для зберігання. Щомісячний варіант коштує 9,99 дол. США на місяць, річний платіж коштує еквівалентно 7,99 дол. США щомісяця, а довічна підписка коштує 350 доларів США загалом. 

Подібні плани є у MEGA, який пропонує чотири особисті платні плани. Ці ціни в євро, тому ціни можуть коливатися залежно від обмінного курсу.

На момент публікації у MEGA Pro Lite було 400 ГБ місця приблизно за $ 5,55 на місяць, Pro 1 – близько 11,11 долара за 2 ТБ, Pro 2 – близько 22,23 долара за 8 ТБ, а Pro 3 – близько 33,36 долара за 16 ТБ. Ви отримуєте додаткові два місяці безкоштовно, якщо платите за повний рік наперед. Ви можете дізнатися більше про те, що ви отримуєте з кожним рівнем у нашому огляді MEGA.

pCloud vs Бізнес-ціни MEGA

Обидва провайдери також пропонують хмарне сховище для підприємств. Бізнес-план pCloud становить 9,99 дол. США на місяць за 1 ТБ пам’яті на кожного користувача, хоча для підписки потрібно мінімум трьох користувачів. Щорічний платіж зменшує цю суму до 7,99 дол. США на кожного користувача на місяць. Однією з реальних переваг бізнес-плану є те, що він включає в себе криптовалюту pCloud для кожного користувача – про цю функцію ми поговоримо пізніше.

MEGA також має лише єдиний бізнес-план. MEGA for Business коштує близько 11 доларів на місяць для кожного користувача і, як і pCloud, має мінімальну політику для трьох користувачів. Він пропонує необмежений обсяг пам’яті, але лише для «справжніх ділових цілей» з політикою добросовісного використання, яка розпочнеться, якщо ви використовуєте більше пам’яті в порівнянні із середнім бізнес-користувачем MEGA. 

Немає необмеженого варіанта зберігання для pCloud, тому якщо ви шукаєте необмежений простір, і MEGA не звертається до вас, то перегляньте таких конкурентів, як Dropbox Business і Box в нашій найкращій необмеженій статті хмарного зберігання.

Порівнювати подібне з послугами хмарного зберігання – це завжди складне завдання, але обидва постачальники пропонують пакет 2 ТБ, який працює трохи дешевше з pCloud. Хоча MEGA пропонує більше безкоштовного сховища, обмежена часом винагородження досить заплутана. Це тесний дзвінок, але pCloud просто займає цей раунд.

Круглий: Цінова точка для pCloud

pCloud логотип
Логотип MEGA

2

Безпека & Конфіденційність

Найбезпечніше зберігання хмарних ситуацій потребує ще одного – шифрування нульових знань. З його допомогою файли, які ви зберігаєте, шифруються, і ваш постачальник хмарних сховищ не має запису ключа для їх розшифрування; це залишається лише у ваших руках. Без ключа, ні в кого, крім вас, немає доступу до ваших файлів. 

Навіть якщо постачальник змушений передавати ваші дані органам влади, ці дані марні без вашого ключа розшифровки. Ось чому, якщо говорити про безпеку, і MEGA, і pCloud пропонують правильний вид рішення.

pcloud-crypto

MEGA використовує шифрування нульових знань для всіх своїх продуктів, в тому числі на своєму вільному рівні, тобто ваші дані захищені. Однак є одна проблема з постачальником нульових знань: він не може скинути ваш пароль, оскільки для цього знадобиться ключ для розшифровки ваших даних.

Як обхід цього, MEGA надає вам ключ відновлення, який ви можете використовувати для скидання пароля, якщо ви його забули. Якщо ви втратите це, то назад немає, і ваші дані втрачаються. Ми рекомендуємо використовувати хороший менеджер паролів, як Dashlane, для зберігання цього ключа. Ви перегляньте наш список найкращих розширень менеджера паролів для альтернатив.

Хоча pCloud пропонує шифрування знань із нульовим знанням, за нього потрібно заплатити (якщо ви не бізнес-користувач). Означений як криптовалюта pCloud, вона дозволяє зашифрувати деякі або всі ваші файли за допомогою шифрування нульових знань. Це коштує 4,99 долара додатково на місяць або близько 3,99 доларів на місяць на річному плані, за 125 доларів США плату за довічний доступ.

Конфіденційність pCloud та MEGA

Компанія pCloud базується у Швейцарії, країні, де є найкращі закони про конфіденційність хмари у світі. Однак у США є сервери, тому ваші дані можуть підпадати під закони США про безпеку конфіденційності. Хороший спосіб цього – використовувати pCloud Crypto або самостійно зашифрувати файли за допомогою Boxcryptor (див. Наш огляд Boxcryptor).

Якщо ви використовуєте pCloud Crypto, то ваші дані захищені від сторонніх очей. Однак якщо ви не використовуєте pCloud Crypto, тоді pCloud може отримати доступ до своїх файлів і може зробити це, щоб ви не порушували жодних його умов. Майте це на увазі, якщо ви турбуєтесь про конфіденційність.

Як так звана «компанія щодо конфіденційності», MEGA, безсумнівно, орієнтована на конфіденційність користувачів. Усі його сервери розташовані в досить зручних для конфіденційності місцях – включаючи Нову Зеландію, Канаду та Люксембург – без серверів на американському ґрунті.

Європейські користувачі є учасниками жорстких правил захисту даних GDPR, але MEGA робить цей крок далі і застосовує ті ж правила до всіх користувачів, навіть тих, хто живе за межами ЄС.

Обидва провайдери пропонують хорошу безпеку, кожен вносить їх до нашого списку найкращих хмарних сервісів з нульовим знанням. pCloud Crypto – це гарне рішення, але MEGA пропонує стандартне шифрування знань без нульових знань і без додаткових витрат. MEGA також має кращу конфіденційність, тобто ваші дані надійніші від запитів державних установ.

pCloud чудово підходить як для безпеки, так і для конфіденційності, але MEGA краще, що робить його переможцем тут.

Раунд: безпека & Точка конфіденційності для MEGA

pCloud логотип
Логотип MEGA

3

Простота використання

Більшість постачальників хмарних сховищ пропонують клієнтів для macOS та Windows, але обидва претенденти також пропонують підтримку Linux, щоб охопити всіх можливих користувачів настільних ПК. Обидва сервіси також входять до нашого списку найкращих хмарних сховищ для Linux. Для користувачів мобільних пристроїв доступні якісні додатки для Android та iOS для обох служб.

pcloud-web-додаток

MEGA та pCloud використовують звичну систему папок синхронізації, яку Dropbox популяризував десять років тому. Якщо ви раніше використовували хмарні служби зберігання даних, ви знайдете і pCloud, і MEGA прості у використанні зі звичними функціями. Обидва використовують значки системного лотка або панелі меню на настільних ПК, що дозволяють отримати доступ до налаштувань.

У нас є одна незначна стискання з pCloud: брендинг. Значок його хмари дуже схожий на ті, що використовуються іншими постачальниками, такими як OneDrive, Google та Amazon. Якщо у вас є кілька хмарних облікових записів, це може стати трохи заплутаним (хоча, ми визнаємо, це, мабуть, задумом). У MEGA є простий логотип “M”, тому вам не загрожує заплутати його для іншого облікового запису.

Веб-інтерфейси обох провайдерів також можуть бути трохи незграбними в порівнянні з такими конкурентами, як Sync.com та Dropbox. Перетягування файлів у веб-додаток pCloud можна проводити лише за допомогою відкритої в даний час папки, а не для папок.. 

З MEGA виникає та сама проблема. Ви не можете просто скинути файл у папку на екрані; ви повинні вказати у спливаючому вікні, де ви хочете розмістити його.

Аналогічна проблема існує і з мобільними додатками. Якщо ви хочете перемістити файл, ви не можете його утримувати і перетягувати, як можна, з іншими постачальниками. Натомість вам потрібно довго натиснути файл і вибрати, щоб перемістити його у меню, яке з’явиться після цього.

Для порівняння, такі конкуренти, як OneDrive та Dropbox, дозволяють перетягувати файли в самому мобільному додатку, що набагато простіше, швидше та інтуїтивніше для користувачів. Перегляньте наш огляд OneDrive, щоб дізнатися більше про його додаток.

Незважаючи на ці (досить незначні) проблеми, програми в іншому випадку корисні. Наприклад, і pCloud, і MEGA входять до нашого списку найкращих хмарних сховищ для Android. Насправді не дуже велика різниця між постачальниками, коли справа стосується простоти використання, тому ми називаємо цей раунд жеребкуванням.

Раунд: Простота використання Немає чіткого переможця, очки для обох

pCloud логотип
Логотип MEGA

4

Синхронізація та обмін файлами

Основа всіх хмарних сховищ – це зберігання та обмін файлами. Як провайдери вищого рівня, MEGA та pCloud роблять це досить добре.

MEGA дозволяє контролювати файли, які ви синхронізуєте зі своїм ПК. Якщо обсяг пам’яті є обмеженим, ви можете вибірково вибрати, які файли ви хочете одразу отримати, або ви можете завантажити їх для легкого доступу. Ви можете додати інші папки ПК як нові місця синхронізації з меню налаштувань.

мега-веб-інтерфейс

pCloud використовує інший метод, який (ми б стверджували) є вищим і сприймає складність. Під час встановлення pCloud ваша папка синхронізації налаштовується як віртуальний диск. Вміст цього диска зберігається в хмарі і його видно на вашому комп’ютері так, ніби вони зберігалися на вашому жорсткому диску, але вони не займають місця на вашому ПК.

Якщо ви хочете мати можливість працювати з файлами в режимі офлайн, тоді ви можете скористатися функцією синхронізації. Це дозволяє вибирати локальні папки на комп’ютері для синхронізації з pCloud, надаючи можливість працювати над ними в режимі офлайн. При наступному підключенні до Інтернету всі внесені зміни автоматично синхронізуються з серверами pCloud.

Файлообмінник

Обидва провайдери дозволяють створювати посилання для обміну файлами. За допомогою pCloud ви можете вказати пароль або термін придатності або скористатися скороченим посиланням. Однак ви не можете ділитися зашифрованими файлами з pCloud Crypto, якщо у вас немає ділового облікового запису.

мега-проти-тресорит-мега-акція

MEGA також дозволяє встановити дату закінчення терміну дії та пароль для спільних файлів, але лише якщо у вас є платний рахунок. Ви також можете поділитися зашифрованими файлами з можливістю поділитися своїми посиланнями з ключем розшифровки або без нього. 

Якщо ви надсилаєте посилання MEGA з ключем, будь-хто, хто має посилання, може відкрити його. Якщо ключ не включений, вам потрібно буде надіслати ключ дешифрування окремо будь-кому, хто хоче мати можливість відкрити файл або папку.

pCloud обмежує завантаження пропускної здатності щомісяця для спільних посилань. Безкоштовні акаунти отримують 50 Гб, рахунки Premium – 500 ГБ, а преміум-рахунки – 2 ТБ. 

MEGA має аналогічну систему: платні яруси пропонують 1 ТБ, 2 ТБ, 4 ТБ та 8 ТБ смуги пропускання щомісяця відповідно. Безкоштовні акаунти не мають визначеного ліміту; MEGA каже, що це залежить від часу доби та інших факторів, але не очікуйте більше 4 ГБ на день.

Швидкість

У тестах на швидкість і pCloud, і MEGA були досить схожими за швидкістю завантаження та завантаження. На завантаження файлу об’ємом 1 ГБ було потрібно близько 24 хвилин і приблизно три хвилини для завантаження одного в нашому тесті на швидку швидкість.

Однією з головних переваг pCloud у швидкості є те, що він використовує синхронізацію на рівні блоку, щоб розділити ваші файли на невеликі блоки. Під час редагування файлу синхронізуються лише ті частини, які ви змінюєте, або блоки, які ви змінюєте, замість того, щоб синхронізувати весь файл. 

Якщо ви синхронізуєте великі файли, це може істотно змінити пришвидшення завантаження. Це одна з причин, чому pCloud переходить у наш кращий хмарний сховище для великих файлів із списком, а також Sync.com та OneDrive.

Нам подобається підхід віртуального накопичувача pCloud. Це просто і легко зрозуміти, і він дає ефективно 2 ТБ додаткового місця для зберігання файлів на комп’ютері. Він також використовує синхронізацію на рівні блоків, що робить синхронізацію великих файлів з мінімальними редагуваннями значно швидшими, що робить pCloud легким переможцем тут.

Раунд: Точка синхронізації та обміну файлами для pCloud

pCloud логотип
Логотип MEGA

5

Особливості

Як ви могли очікувати, можливостей багато в MEGA та pCloud, хоча деякі функції, напевно, корисніші, ніж інші.

Наприклад, pCloud має спеціальний музичний плеєр для вашої музичної колекції, що дозволяє створювати списки відтворення та здійснювати пошук за назвою пісні, назвою альбому чи виконавцем. Це одне лише робить його одним з найкращих хмарних сховищ для вибору музики, якщо ви зберігаєте свою музику у хмарі. Однак якщо ви користуєтеся потоковою службою, вона, ймовірно, зайва.

pcloud-audio-player

pCloud також дозволяє створювати резервні копії файлів безпосередньо з інших хмарних сервісів, таких як Dropbox, Google Drive та OneDrive, а також з вашого акаунта Instagram або Facebook. Це дозволяє швидко збирати та зберігати фотографії в соціальних мережах. 

Також є функція версії файлів, яка дозволяє вам повернутися до більш старої версії файлів. Ви можете повернутися до 30 днів за платні рахунки або до року за додаткові 39 доларів. MEGA включає подібну функцію, хоча вона менш проста у використанні.

Для користувачів облікового запису MEGA існує зашифрована функція чату та обміну файлами. Це шифрування від кінця до кінця може вам подобатися, особливо якщо ви стурбовані конфіденційністю таких додатків, як WhatsApp.

Якщо ви бажаєте ділитися великими файлами з іншими користувачами, ви можете надіслати їх безпосередньо за допомогою MEGAbird, розширення для поштового клієнта Mozilla Thunderbird. Це дозволяє вам надсилати великі файли через MEGA безпосередньо від Thunderbird, незалежно від послуги хостингу електронної пошти. Також є інструмент командного рядка, який дозволяє контролювати та автоматизувати свій обліковий запис.

Як бачите, ці функції – за винятком типових функцій зберігання хмари, яких ви очікували – варіюються від корисних до нішевих. Хоча музичний плеєр pCloud та зашифрований чат MEGA можуть звернутися до деяких, найбільшим розіграшем стане служба резервного копіювання pCloud, що дозволяє зберігати файли на різних платформах. Зважаючи на це, тут виграє pCloud.

Круглий: Особливості точки для pCloud

pCloud логотип
Логотип MEGA

6

Вирок

Конкурс був досить жорстким протягом перших трьох раундів, обидва постачальники претендували на одну перемогу та одну нічию. pCloud закінчився сильніше, проте взяв останні два раунди. З рахунком три до одного, причому один раунд, як нічия, pCloud є загальним переможцем тут.

Компанія MEGA вийшла на перше місце, коли мова йде про безпеку та конфіденційність, завдяки їй пропонується шифрування нульових знань як стандарт, навіть у вільному рівні. Ці пункти ділилися, коли ми розглядали можливість простоти використання, оскільки деякі невеликі питання зручності використання впливали на майже бездоганний досвід для обох постачальників.

pCloud став очевидним переможцем, коли справа доходила до синхронізації та спільного використання файлів, проте синхронізація на рівні блоку прискорює синхронізацію файлів (особливо для великих файлів) та систему віртуального накопичувача, що використовується для звільнення місця на диску. 

Особливості pCloud також отримали виграш, інтеграція з іншими хмарними службами виявилася корисною. Ціна була трохи ближчою, але pCloud виграв виграш, вийшовши трохи дешевше у порівнянні подібного, навіть якщо MEGA пропонує більше безкоштовного сховища.

Переможець: pCloud

Якщо ви шукаєте якісну послугу хмарного зберігання даних, то і pCloud, і MEGA мають свої сильні сторони, і вони будуть хорошими постачальниками. Якщо конфіденційність – це ваша найбільша турбота, то MEGA є сильним кандидатом. Якщо ви шукаєте швидку синхронізацію або хочете отримати доступ до всіх своїх хмарних файлів, не заповнюючи привід у процесі, тоді pCloud – відмінний вибір. 

Якщо ви раніше використовували MEGA або pCloud і хочете погодитися чи не погодитися з будь-яким із цих пунктів, будь ласка, зробіть це. Залиште їх у коментарях нижче, і, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map