Обмін файлами Google: Повне керівництво до 2020 року

Диск Google – це не лише послуга зберігання та синхронізації у хмарі, це також приємна альтернатива Microsoft Office. Він пропонує текстовий процесор, презентаційну програму, програму малювання, конструктор форм та електронні таблиці. Він також повністю підтримує популярні типи файлів Microsoft, включаючи PDF, HTML, TXT та багато іншого. 


Це полегшує обмін файлами з співробітниками, незалежно від того, чи мають вони Office чи інші подібні програми. Це означає, що співробітники можуть переглядати та редагувати файли з вами за умови наявності браузера та підключення до Інтернету. 

У цьому посібнику ви дізнаєтесь основи спільного використання файлів на Диску Google, а також, як ви можете контролювати, хто може переглядати, редагувати, писати коментарі та багато іншого. Ви також можете прочитати наш огляд Google Диска, щоб отримати більше інформації про цю службу зберігання та синхронізації файлів.

Contents

Як ділитися файлами на Google Диску

Ви можете ділитися файлами Google Диска з будь-ким, якщо у вас є їх електронна адреса. Коли ви ділитесь цими файлами, ви можете контролювати, хто може їх переглядати, редагувати чи коментувати. Ми покажемо вам, як ділитися файлами, які зберігаються на Диску Google, з ПК, Android або iOS.

Спільний доступ до файлів на Диску Google за допомогою браузера

Відкрийте Диск Google і знайдіть конкретний файл, яким ви хочете поділитися. Клацніть на файлі, а потім натисніть на значок «поділитися» – схожий на особу зі знаком плюс – у верхній правій частині екрана. Ви також можете клацнути файл правою кнопкою миші та вибрати “поділитися”.

google-file-sharing-google-drive-share

Щоб ділитися кількома файлами, утримуйте “shift” на клавіатурі та виберіть два чи більше файлів. Потім натисніть кнопку “Поділитися” у верхній правій частині екрана. 

Для Google Forms параметри спільного доступу відрізняються від інших типів файлів. Ви можете поділитися формою з співробітниками, щоб працювати над нею разом. Для цього відкрийте форму, натисніть на три крапки в правій верхній частині екрана та виберіть «Додати співробітників». 

google-file-sharing-google-form-more-add-колаборатори

Введіть ім’я або адресу електронної пошти свого співавтора та натисніть «надіслати». Потім співробітник може редагувати будь-яку частину форми, включаючи збережені відповіді. 

google-file-sharing-google-form-more-add-suradnici-name-email

Примітка: Якщо ви не хочете, щоб спільне посилання надсилалося електронним повідомленням кожному співавтору, натисніть «розширено».

google-file-sharing-люди-дозволи-розширені

Тоді ви можете зняти прапорець “Повідомляти людей”.

google-file-sharing-people-permissions-notify-люди

Обмін файлами Google Документів із конкретними людьми та дозволами

Щоб надати доступ до файлу Google Документів, натисніть піктограму “поділитися” або клацніть правою кнопкою миші на файлі та виберіть “Надіслати”. Це спливаюче вікно відкриває вікно, на якому написано “поділитися з іншими”. У розділі “Люди” ви можете ввести адресу електронної пошти конкретних людей, з якими ви хочете поділитися файлами Google Документів. Якщо одержувач не має облікового запису Google, він зможе переглядати лише файл.

google-файли для обміну файлами

Щоб визначити дозволи доступу, натисніть піктограму «олівець» у правій частині спливаючого вікна «поділитися з іншими». Ви отримаєте три варіанти спільного доступу: “можна редагувати”, “коментувати” або “можете переглядати”. Виберіть потрібний варіант, а потім натисніть «надіслати».

дозволи на доступ до google-file-sharing-people-people

Як ділитися файлами на Google Диску

 1. Відкрийте Google Диск
 2. Знайдіть файл, яким ви хочете поділитися
 3. Клацніть піктограму «поділитися» або клацніть правою кнопкою миші на файл та виберіть «поділитися».
 4. Для декількох файлів утримуйте клавішу “shift” на клавіатурі, виберіть два або більше файлів, а потім натисніть “поділитися”
 5. Для Google Forms відкрийте форму, натисніть «більше» та виберіть «додати співробітників». Введіть ім’я або адресу електронної пошти своїх співробітників та натисніть «надіслати»
 6. У полі “поділитися з іншими” введіть під “людьми” електронні адреси особи або людей, з якими ви хочете поділитися файлами. 
 7. Клацніть піктограму «олівець» праворуч, виберіть «редагувати», «переглядати» або «можна коментувати» та натисніть «надіслати»

Обмін файлами з групами

Обмін файлами Google обмежено до 200 осіб або груп. До 100 людей можуть одночасно коментувати та редагувати, але більше 100 людей можуть переглядати файл, хоча його легше опублікувати та створити спільне посилання.

Ви також можете ділитися файлами до 200 осіб або груп, але крім цього вам потрібно створити групу Google і поділитися файлом з групою за допомогою однієї адреси електронної пошти.

google-file-sharing-google-groups-create

Наприклад, ви можете створити групу з певною адресою електронної пошти – наприклад [захищена електронною поштою] – і додати членів до групи. Потім ви можете використовувати групову електронну адресу для обміну файлами з членами групи.

Якщо ви ділитесь вмістом з підгрупою основної групи, члени підгрупи можуть отримати доступ до того самого вмісту, яким він наданий з батьківською групою. Ви також можете видалити членів із групи, і вони втратять доступ до спільної папки або файла групи. 

Нові учасники, яких ви додасте пізніше до групи, можуть відкривати файли через URL-адреси, але спільна папка або файл не одразу з’являться у вікні “спільно зі мною” на Диску Google. Натомість вам доведеться знову поділитися вмістом з групою або окремо з кожним новим членом.

Ви також можете обмежити можливості обміну вмістом вашої групи з іншими людьми та надати доступ до файлів лише певним особам вашої організації.

Щоб поділитися файлом з групою, створіть документ на Диску Google або відкрийте наявний, а потім натисніть «Надіслати».

google-file-sharing-google-drive-share

Клацніть “Додатково”, а потім введіть адресу електронної пошти групи в розділі “запросити людей” та виберіть рівні дозволу на доступ: “можна редагувати”, “коментувати” або “можна переглядати”. Потім натисніть кнопку “Готово”.

дозволи на доступ до google-file-sharing-people-запрошення-люди

Як ділитися файлами з групою на Диску Google

 1. Створіть документ на Диску Google або відкрийте існуючий
 2. Натисніть кнопку “Поділитися”
 3. У розділі “Запросити людей” введіть електронну адресу групи
 4. Виберіть рівні дозволу на доступ: “можна редагувати”, “коментувати” або “можна переглядати”
 5. Клацніть “Зроблено”

Як поділитися посиланням на файл

Ви також можете надіслати спільний доступ до свого файлу з іншими людьми, щоб кожен, хто має посилання, отримав доступ до нього. 

Виберіть файл, а потім натисніть на піктограму “ділитися спільним посиланням” – схожа на ланцюжок – у верхньому правому куті екрана. В іншому випадку клацніть файл правою кнопкою миші та виберіть “отримати спільне посилання”.

посилання google-file-share-get-shareable-link

Натисніть “Налаштування обміну”. 

налаштування google-file-sharing-get-shareable-link-sharing

Клацніть стрілку “вниз” поруч із “будь-хто із посиланням”, щоб вибрати параметри дозволу.

дозволи на доступ до google-file-get-get-shareable-link-kome-з-посиланням

Скопіюйте посилання та вставте його в електронний лист або куди завгодно. 

Щоб публічно поділитися своїм файлом, щоб кожен, хто має посилання в Інтернеті, міг шукати, знаходити та відкривати його, натисніть «отримати доступ до спільного доступу», натисніть стрілку «вниз» поруч із «будь-хто із посиланням» та натисніть «більше».

google-file-sharing-get-shareable-link-who-with-link-more

Клацніть на “загальнодоступне в Інтернеті”, потім натисніть кнопку “Зберегти”.

google-file-sharing-get-shareable-link-who-with-link-public

Примітка: Якщо ви відкриєте файл і бачите анонімну тварину замість імені людини, це означає, що особа, яка отримує доступ до файлу, не входить у обліковий запис Google.

Як поділитися посиланням на Диску Google

 1. Клацніть «Отримати доступ для спільного доступу» або клацніть файл правою кнопкою миші та виберіть «Отримати доступ для спільного доступу»
 2. Клацніть “Налаштування спільного доступу”, а потім натисніть стрілку “вниз” поруч із “будь-хто із посиланням”, щоб вибрати параметри дозволу
 3. Скопіюйте посилання та вставте його куди завгодно
 4. Щоб надати доступ до загальнодоступного файлу, натисніть “отримати спільне посилання”, а потім натисніть стрілку “вниз” поруч із пунктом “будь-хто із посиланням”
 5. Клацніть “більше” та виберіть “загальнодоступне в Інтернеті”. Натисніть кнопку “Зберегти”, потім “Зроблено”

Як зупинити обмін файлом на Google Диску

Якщо ви більше не хочете ділитися файлом із певними людьми, найпростіший спосіб змінити це – клацнути правою кнопкою миші файл або папку, перейти до «спільного доступу», а потім натиснути «розширений». Звідти ви можете видалити людей, з якими більше не хочете ділитися, просто натиснувши на “x” праворуч.

Спільний доступ до файлів на Диску Google за допомогою програми Mobile

Якщо ви використовуєте Диск Google зі свого пристрою Android або iOS, процес подібний, але з невеликими змінами у версії для настільних ПК. Щоб поділитися одним файлом, відкрийте додаток Google Диск і торкніться значка “більше” (три крапки) поруч із ім’ям файлу.

google-спільний доступ до файлів

Торкніться “Поділитися”.

google-file-sharing-more-share

Щоб надати спільний доступ до декількох файлів, створіть папку та додайте до неї файли, а потім торкніться значка “більше” біля імені папки, щоб поділитися всією папкою..

google-файл-обмін-папка-спільний доступ

Дозволи на обмін файлами на пристроях Android або iOS

Якщо ви користуєтесь пристроєм Android або iOS, ви можете ділитися файлами з певними людьми, які мають обліковий запис Google. У розділі “люди” введіть електронну адресу людини або групу Google, з якою ви хочете поділитися.

google-файли для обміну файлами

Торкніться значка «надіслати».

google-file-sharing-люди-надіслати

Примітка: Якщо ви не хочете, щоб люди отримували сповіщення електронною поштою, торкніться значка “більше” (три крапки) вгорі та виберіть “пропустити надсилання повідомлень”.

google-файлообмін-пропуск-відправлення-повідомлення

Як поділитися файлом на Google Диску на мобільному пристрої

 1. Відкрийте додаток Google Диск та торкніться значка “більше” (три крапки) поруч із іменем файлу
 2. Торкніться “Поділитися”
 3. Для декількох файлів створіть папку та додайте до неї файли, а потім торкніться значка «більше» біля імені папки, щоб поділитися всією папкою.
 4. У розділі “люди” введіть електронну адресу людини або групу Google, з якою ви хочете поділитися
 5. Торкніться “надіслати”

Обмін файлами за допомогою посилання на мобільному пристрої

Ви можете отримати спільне посилання та надіслати його іншим людям, щоб кожен, хто має посилання на файл, міг отримати доступ до нього. 

Торкніться значка “більше” (три крапки) поруч із іменем файлу та торкніться опції “спільний доступ посилання”, щоб увімкнути його.

google-file-sharing-link-share-off

Торкніться «копіювати посилання», а потім вставте посилання куди завгодно.

google-file-share-link-link-copy-link

Примітка: Якщо у вас немає файлу, ви не побачите опцію “спільне посилання”. У цьому випадку попросіть власника файлу дозволу на спільний доступ до файлу.

Як поділитися посиланням на Google Диск на мобільному пристрої

 1. Торкніться значка “більше” (три крапки) поруч із назвою файлу та натисніть “обмін посиланнями”
 2. Торкніться «копіювати посилання», а потім вставте посилання куди завгодно

Спільний доступ до файлу з мобільного пристрою

Ви також можете публічно ділитися своїм файлом за допомогою свого мобільного пристрою, щоб кожен міг шукати, знаходити та відкривати його в Інтернеті.

Торкніться значка «більше», а потім «поділитися». Прокрутіть вниз і торкніться “хто має доступ”.

google-спільний доступ до файлів, хто має доступ

Торкніться опції “спільний доступ посилання”, щоб увімкнути її.

google-file-sharing-access-access-link-sharing-off

Торкніться стрілки “вниз”, щоб вибрати параметри дозволу: “редагувати”, “прокоментувати” або “переглянути”.

дозволи на доступ до google-file-sharing-who-who-with-link-link

Вставте посилання там, де ви хочете поділитися ним.

Як публічно ділитися файлом Google Диска зі свого мобільного пристрою

 1. Торкніться значка “більше”, потім “інформація” та виберіть “вимкнення спільного зв’язку”
 2. Торкніться стрілки “вниз”, щоб вибрати параметри дозволу: “редагувати”, “коментувати” або “переглянути”
 3. Вставте посилання там, де ви хочете поділитися ним

Обмін файлами Google: конфіденційність та безпека

Обмінюватися та розповсюджувати файли на Диску Google легко, але у нього є кілька недоліків. Один з найбільших – не можна встановлювати терміни придатності чи паролі для посилань, щоб лише ті, хто має пароль, могли переглядати або завантажувати спільний файл. Безпечний обмін файлами з Google Диском складний, і ми не рекомендуємо використовувати його для чутливих файлів.

У більшості інших хмарних сервісів зберігання цього також не вистачає, хоча є кілька винятків серед наших кращих хмарних сховищ для постачальників послуг спільного використання. Наша головна пропозиція із цього списку хмарних пам’яток – Sync.com, яка шифрує обмін файлами та дозволяє встановлювати дати закінчення терміну дії, паролі та обмеження для завантаження на посилання (читайте наш огляд Sync.com).

Крім того, ви повинні знати, що договір та умови Google Диска надають компанії дозвіл на сканування вмісту, який зберігається та ділиться. Однією з причин цього є захист захищених авторським правом матеріалів, як, наприклад, фільми, від спільного використання, особливо якщо вони поширюються. 

Якщо ви хочете трохи більше конфіденційності, вам краще скористатися одним з найкращих постачальників хмарних сховищ з нульовим знанням, наприклад Sync.com, Tresorit або pCloud.

Фінальні думки

Обмін файлами – один із найважливіших елементів Диска Google, без якого він не входив би до числа наших найкращих виборів щодо найкращого хмарного сховища для спільного доступу. Здебільшого процес простий, і ми сподіваємось, що цей довідник виведе вас на правильний шлях.

Якщо ви хочете лише співпрацювати, ділитися та працювати з документами, Google Drive – це чудовий варіант. Якщо ваш пріоритет – безпека та конфіденційність, ознайомтеся з нашими кращими інструментами хмарного зберігання для співпраці для отримання додаткових варіантів. Повідомте нас, що ви думаєте в розділі коментарів нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me