Кращі інструменти для зберігання хмарних технологій: персональне зберігання у хмарі на 2020 рік

Якщо думка про створення власного хмарного сховища вас не лякає, ви в потрібному місці. Створення власного рішення дасть вам більше контролю над хмарою, і ви краще захистите свою конфіденційність. У цьому огляді ми збираємося обговорити наші найкращі інструменти для зберігання хмарних технологій “Зроби сам”.


Щоб не плутати їх із персональними хмарними пристроями зберігання даних, це програмні засоби, які допоможуть вам налаштувати власний персональний хмарний накопичувач.

Вам доведеться поводитися з обладнанням, купуючи обладнання або інвестуючи у віртуальний хост. Якщо ви не настільки захоплені інструментами для зберігання хмарних технологій, будь ласка, ознайомтеся з нашим найкращим посібником для зберігання хмарних продуктів для більш простого рішення.

Що таке персональне хмарне зберігання?

Хмарне сховище “Зроби сам” – це зазвичай програмне забезпечення клієнт-сервер, відкритий або платний, що допомагає вам налаштувати та підтримувати власну хмару. Ви можете налаштувати його на фізичному сервері, який ви підтримуєте, використовуючи хмарний сервіс хостингу, наприклад DigitalOcean. Це третя найбільша у світі хмарна хостингова компанія, за другою позицією Alibaba та лідером Amazon (читайте наш огляд Amazon S3).

Ви можете встановити деякі рішення щодо хмарного зберігання даних на пристроях зберігання даних, що додаються до мережі, або використовувати варіанти, запропоновані нашими кращими постачальниками веб-хостингу.

Налаштування може бути складним, але ми підібрали додатки, які спрощують процес, навіть якщо ви є основним користувачем. Він передбачає встановлення серверного програмного забезпечення та завантаження клієнтського програмного забезпечення для ваших комп’ютерів та мобільних додатків для ваших смартфонів.

Клієнтське програмне забезпечення працює аналогічно Google Drive або pCloud. Це означає, що він створить папку синхронізації на вашому жорсткому диску. Папки або файли, які ви потрапляєте у цю папку, синхронізуються з вашим хмарним місцем зберігання, а потім з іншими пристроями з встановленими клієнтами.

У багатьох інструментах для зберігання даних у хмарі є веб-інтерфейси, тому ви можете отримати доступ до свого вмісту за допомогою браузера. Це позбавить вас від проблеми встановити клієнтське програмне забезпечення на комп’ютерах, які не є вашими. Легше ділитися файлами за допомогою програмного забезпечення на базі браузера та мобільних додатків.

Тепер, коли ми розібралися, що таке інструменти для зберігання хмарних технологій DIY, давайте подивимося на найпопулярніші варіанти.

1. Nextcloud

Nextcloud відокремився від другого запису в цій статті, ownCloud, в 2016 році. Френк Карличечек, засновник ownCloud, і команда інженерів вирішили зробити “вилку”, в основному копію сховища коду, що йде в іншому напрямку.

наступнийкриловий дім

Карличек зіткнувся з “важким досвідом та рішеннями”, які мотивували його покинути компанію. Причини розколу обертаються навколо грошей та досягнення чіткого балансу між інтересами громади та компанії. Рішення справило вплив, і Nextcloud сьогодні отримує більше гудіння. TU Berlin перейшов до Nextcloud і вдвічі зменшив час завантаження бази даних.

Корпоративне видання Nextcloud може вмістити від 50 користувачів до 10 мільйонів. Користувачі домашнього та малого бізнесу можуть використовувати стандарт Nextcloud або випуски з відкритим кодом. Останнє не коштує ні копійки.

Щоб підписатися на базовий план, який підтримує до 50 користувачів, вам доведеться витратити 2180 доларів на рік. Для більшої кількості користувачів ви можете підписатися на стандартний план за $ 3,902 на рік. Обидва пропонують знижку, якщо платите за більше користувачів. Останній план, Преміум, може вмістити 50 або більше користувачів і пропонує розширені функції за 5623 доларів на рік.

nextcloud-desktop

Щоб використовувати Nextcloud, вам потрібно встановити сервер Nextcloud, завантаживши його на сервер та встановивши його. Далі вам потрібно завантажити настільний клієнт Nextcloud, який буде взаємодіяти з сервером. Він працює на Windows, macOS та Linux, а його додатки для смартфонів працюють на iOS та Android. Ви також можете отримати доступ до своїх файлів з будь-якого сумісного браузера.

якщо ви не хочете брати участь у роботі, ви можете придбати попередньо налаштоване обладнання, наприклад Nextcloud Box, Spreedbox або Syncloud.

Як і власні хмарні сервіси, Nextcloud дозволяє обмінюватися файлами з іншими. Він має всі стандартні функції, включаючи обмін через користувача, електронну пошту, посилання або соціальні медіа, захист паролем та терміни придатності. Ви можете бачити, що ви поділилися з іншими або що вони поділилися з вами. Користувачі без облікового запису можуть також редагувати документ.

Ще одна цікава особливість – «безпечне падіння», яке дозволяє іншим завантажувати файли на ваш сервер. Програмне забезпечення Nextcloud також дозволяє відновити попередні версії файлів і дозволяє коментувати файли. Також доступний повнотекстовий пошук.

У конкурентів Nextcloud є схожі функції, але додатки допомагають їй виділятися. У магазині додатків Nextcloud є 162 програми. Наприклад, ви можете покращити робочий процес, використовуючи Collabora Online, конкурента з відкритим кодом для офісного пакета Google. Мультимедійні програми включають аудіо- та відеоплеєри, а також Talk, який дозволяє налаштувати відеоконференції.

Nextcloud Security

Також не бракує безпеки. Nextcloud підтримує LDAP, Active Directory та єдиний вхід. Двофакторна автентифікація допоможе захистити ваші облікові дані. В реалізації використовуються універсальні жетони 2-го фактора та часовий пароль. Підтримка другого фактора включає NFC і шлюз, сигнал, телеграму або SMS.

Nextcloud використовує протокол SSL / TLS для захисту ваших файлів під час передачі. Крім того, він може зашифрувати ваші дані в стані спокою за допомогою 256-бітного шифрування AES за допомогою серверного або користувацького керування ключами.

Також є можливість увімкнути шифрування в кінці для конкретних папок, тоді як сервер допомагає в обміні та керуванні ключами, використовуючи модель нульових знань. Якщо ви не впевнені у впровадженні Nextcloud, прочитайте нашу найкращу статтю про послуги з нульовим знанням, щоб дізнатися про традиційні хмарні служби зберігання даних, які пропонують приватне шифрування..

Однак це не все весело, тому що Nextcloud залучав сторонні компанії з аудиту безпеки, щоб робити перевірку безпеки на серверах своїх користувачів. Представник пролив більше світла на питання про reddit. За їх словами, стороннє сканування – одна із стратегій, що застосовуються для захисту користувачів, але багато хто вважає це тіньовим бізнесом.

Зараз у компанії є власний сканер безпеки, який перевіряє, наскільки сучасний ваш сервер, та повідомляє вас, якщо вам потрібно вжити заходів. Nextcloud прагне знайти помилки, тому він підтримує сторінку HackerOne, яка пропонує людям надсилати звіти про виявлені помилки та хаки. Найважчі порушення серверів Nextcloud можуть призвести до 5000 доларів.

Nextcloud відповідає HIPAA та Загальному регламенту захисту даних. Ви можете дізнатися більше про GDPR в нашому описі.

Nextcloud ми розмістили на вершині завдяки великій бібліотеці сторонніх додатків та міцній безпеці.

2. власнаКлуба

Найближчим конкурентом Nextcloud є його попередник, власнийCloud. Зважаючи на те, що вони поділяють багато коду, недарма їх реалізація схожа. ownCloud також є відкритим кодом та підтримується сильною спільнотою. У ньому також є популярне для бізнесу корпоративне видання. Однак існують відмінності, які ми торкнемося нижче.

власнеобладнання-підприємство

Як і у випадку Nextcloud, вам потрібно спочатку завантажити та встановити програмне забезпечення на сервері ownCloud. Це можна зробити на домашньому сервері або взяти напрокат. ownCloud також має декілька державних постачальників, на які ви можете вибрати.

Клієнти на робочому столі доступні для Windows, macOS та Linux. Мобільні клієнти доступні для Android та iOS. Як і для багатьох рішень для зберігання хмар, додатки для смартфонів забезпечують просте та дружнє користування, а також корисні функції, такі як автоматичне завантаження фотографій. ownCloud дозволяє також отримувати доступ до файлів через інтерфейс браузера.

Як і наш найкращий вибір, ownCloud заробляє гроші своїми преміальними планами підписки. Вони цінніші за Nextcloud, хоча коштують 3600 доларів за стандартну підписку. Підприємство починається від $ 9000 і включає фірмові додатки для смартфонів, корпоративні програми та швидший час реакції на підтримку.

Спеціальна підписка додає підтримку більшої кількості користувачів та додатково скорочує час реакції, але вимагає, щоб ви звернулися до власного Клоуду для пропозиції.

ownCloud має безліч функцій, включаючи синхронізацію файлів, обмін, спільне редагування та повнотекстовий пошук.

Ви можете безперешкодно ділитися файлами та папками, оскільки ownCloud застосовує безпечний підхід до спільного використання файлів, що включає захищені паролем посилання, автоматичне закінчення посилань та сповіщення про спільну мобільну передачу. Коментування файлів, теги файлів, редагування файлів та можливості відеоконференцій допомагають підтримувати співпрацю.

Подібно до Nextcloud, функція Drop File дозволяє анонімним користувачам перетягувати файл та завантажувати його безпосередньо у ваш власнийCloud.

У бібліотеці додатків ownCloud є понад 70 програм. Вони включають популярні, такі як Collabora Online, OnlyOffice Connector, Додаток Workflow, Переглядач PDF, Календар, Контакти та багато іншого.

На фронті безпеки власніCloud не відстають. Він має захист від сканування програмного забезпечення, шифрування від кінця до кінця та політику паролів, що дозволяє адміністраторам визначати вимоги до пароля.

ownCloud має цільове шифрування, тому користувачі можуть створювати папки для зашифрованого на стороні клієнта внутрішнього або зовнішнього обміну даними. Ані адміністратор ownCloud, ані сторонні сторони не зможуть читати вміст папки, лише творець.

Крім того, доступне індивідуальне або центральне управління ключами, а також додаток Key Service, що дозволяє професійне керування ключами з можливістю використання USB-жетонів, HSM або смарт-карт та інших пристроїв для дешифрування даних.

ownCloud Delta Sync

Ще одна цікава особливість у роботах – це дельта синхронізація, яка скорочує час при передачі вже завантажених файлів. Це робиться, лише передаючи змінену частину файлу. У оголошенні з’явилася новина про функцію під назвою “Віртуальна файлова система”. Це дозволяє користувачам безпосередньо синхронізувати файли та папки у своєму файловому браузері.

ownCloud сканує завантажені файли за допомогою ClamAV, щоб запобігти автоматизованому розповсюдженню заражених файлів. Він може виявляти віруси, зловмисне програмне забезпечення, трояни та інші загрози. Незначні параметри налаштування дозволяють розширити антивірусний захист за допомогою зовнішніх сканерів вірусів, які можуть сканувати файли на обраному вами сервері.

Для входу на ваші сервери ви можете використовувати Active Directory, LDAP або OpenLDAP. Інші атрибути користувача, такі як їх квота, електронна пошта, аватар, також можуть бути інтегровані в ownCloud із зовнішнього каталогу.

Ви можете додатково захистити облікові дані користувачів, використовуючи двофакторну автентифікацію. Ви можете використовувати стандартний одноразовий пароль на основі часу або розширити функцію для підтримки додаткових пристроїв аутентифікації через додаток privacyIDEA ownCloud. ownCloud має сторінку про HackerOne, але вона не приймає матеріалів.

Якщо ви маєте справу з інформацією про пацієнтів, ви можете бути впевнені, що власніCloud не заважатимуть виконувати свою роботу, оскільки це відповідає HIPAA. Якщо ви цінуєте свою конфіденційність, вам буде полегшено знати, що власнаCloud дотримується GDPR.

Хоча ownCloud – це сильна послуга, ми розмістили її за Nextcloud, оскільки вона має менше доповнень, не береться за безпеку та має більш дорогі плани преміум-класу.

3. Морський файл

Як і попередні два рішення, Seafile – це рішення з хмарним сховищем з відкритим кодом, яке має безкоштовну версію спільноти та корпоративну, яка споживає свої прибутки. Як бізнес-рішення, воно може перейти на ноги до будь-якого з наших кращих корпоративних файлів синхронізації файлів і ділитися постачальниками, хоч і з набагато більш цікавими.

морський файл-дім

Seafile дозволяє організовувати свої файли в окремі бібліотеки, які ви можете синхронізувати та обмінюватися окремо. Хоча це забезпечує широке налаштування, воно може спочатку заплутатись.

Клієнти для синхронізації на робочому столі доступні для Windows, macOS та Linux, а додатки для смартфонів працюють на Android та iOS. Перш ніж почати використовувати Seafile, вам потрібно завантажити та встановити серверну версію на своєму сервері.

Seafile має багато функцій, але їх залишається більше, ніж інші рішення для його платного корпоративного видання. Корпоративне видання дешевше порівняно з Nextcloud та ownCloud. Насправді, це безкоштовно, якщо у вас є три або менше користувачів. Для дев’яти користувачів ви повинні заплатити 100 доларів за кожного користувача. Від 10 до 249 користувачів це коштує 44 долари на кожного користувача.

Ціна зменшується, оскільки кількість користувачів збільшується, поки ви не досягнете 1000 користувачів, після чого вам доведеться зв’язатися з Seafile, щоб отримати оцінку. Якщо ви належите до навчального закладу, ви отримуєте знижку на кожного користувача на рік.

Seafile також має селективну синхронізацію, тому ви можете вимкнути синхронізацію для певних папок. Якщо ви не бажаєте використовувати клієнта для синхронізації, Seafile пропонує відображення віртуального диска через його клієнт диска. Це дозволяє також отримувати доступ до файлів в режимі офлайн. Існує також доступ на основі браузера, якщо ви здійснюєте доступ із машини без клієнта синхронізації. Також доступна підтримка WebDAV.

Синхронізація морських файлів

Під час синхронізації файлів Seafile розрізає їх на невеликі шматки, що дозволяє виконувати швидкі синхронізації, особливо при роботі з великою кількістю невеликих файлів. Однак це робить доступ до файлів на сервері складнішим.

Ви можете ділитися бібліотеками та папками користувачам або групам з дозволом лише для читання або читання-запису. Зовнішні користувачі можуть отримати доступ до файлів через посилання для обміну. Ви можете покращити їх захист, встановивши паролі та терміни придатності.

У Seafile також є версія, тому користувачі можуть легко відновити файл або папку до попередньої версії. Доступно також блокування файлів, щоб запобігти одночасному редагуванню файлів та генеруванню конфліктів. Користувачі можуть блокувати файли за допомогою веб-інтерфейсу або настільних клієнтів. Додаткові функції примітки включають повнотекстовий пошук та видалення даних.

Seafile інтегрується в Інтернет-сервер Microsoft Office і сервер Collabora Online, тому ви можете редагувати файли в Інтернеті. Також є вбудовані попередні перегляди відео, аудіо, .pdfs, зображень та текстових файлів. При цьому Seafile не має параметрів бібліотеки додатків, якими є Nextcloud та ownCloud.

Seafile використовує двофакторну аутентифікацію для захисту ваших облікових даних, створює знімки для захисту від сканування програмного забезпечення та сканування вірусів. Він також може виконувати віддалені серветки та журнали аудиту.

Доступне шифрування в кінці, але слід зазначити, що воно не шифрує метадані. Мається на увазі, що це буде в майбутньому.

Шифрування на стороні клієнта не працює з веб-браузером або функцією провідника файлів настільного клієнта.

Якщо ваша головна турбота – швидка синхронізація файлів без необхідності платити багато за корпоративне видання, Seafile – чудовий варіант. З огляду на це, публікації інших рішень спільноти не настільки обмежені, а їхня безпека сильніша.

4. Підіо

Підіо називали AjaxPlorer, а його створив у 2007 році Шарль дю Же. Як і попередні рішення, це програма з відкритим кодом для синхронізації та зберігання файлів на власному сервері.

pydio-павутина

Pydio пропонує можливість розміщення на загальнодоступних хмарних серверах, таких як Scaleway, Amazon AWS та Microsoft Azure. Якщо вас цікавить хмарна інфраструктура Microsoft, прочитайте наш огляд Microsoft Azure.

Останній випуск Pydio називається Pydio Cells, і він може розширити можливості співпраці та обміну. Ви можете легко поділитися своїми файлами з іншими людьми, помістивши їх у свою клітинку.

підіо-акція

Осередок працює як спільна папка, у яку ви можете додати більше користувачів, надаючи їм конкретні дозволи, такі як читання та запис. Ви можете порівняти їх із загальнодоступними хмарними рішеннями в нашому найкращому хмарному сховищі для спільного використання статті.

Домашнє видання Cells працює на Linux та macOS. Для Windows вам доведеться використовувати зображення докера. Видання Enterprise відображає, що під час розширення списку версій пакетом OVF для віртуальних машин та старішою версією Pydio під назвою Pydio Enterprise 8. Для доступу до файлів у дорозі ви можете використовувати додатки для Android або iOS.

Додатки для смартфонів також дозволяють вам знімати зображення та завантажувати їх, розміщувати файли в кешах та синхронізувати файли локально для доступу до них в режимі офлайн.

Версія з відкритим кодом знаходиться під ліцензією AGPL v3 і не пропонує підтримки. Його функції обмежуються основним спільним доступом та аутентифікацією. Видання Enterprise має вдосконалені функції спільного використання та адміністрування, а також безпеку адміністрації та політику на основі ролі та безпеки.

Pydio Enterprise

Вам потрібно зв’язатися з Pydio, щоб отримати пропозицію про видання Enterprise, але у вас є 30-денна безкоштовна пробна версія, яка дозволяє перевірити послугу.

Pydio дозволяє захищати ваші спільні файли паролями, датами закінчення посилань та обмеженнями на завантаження. Ви можете коментувати файли та отримувати сповіщення, коли трапляється щось нове. Якщо ви виявите, що залишати коментарі та надсилати електронні листи повільно, ви можете скористатися прямим спілкуванням у чаті. Також доступні чати для більшої кількості людей.

Ви можете запросити користувачів до чату або створити кімнати навколо певних файлів. Якщо ви або хтось із ваших товаришів по команді помилився, версія допоможе відновити попередню версію файлу.

Діючи з користувачами, ви можете керувати їх дозволами з багатьма змінними, щоб вони могли бачити, ділитися та редагувати лише те, що ви дозволяєте. Ви можете співпрацювати зі своїми товаришами по команді над документами, використовуючи Collabora Online. Pydio також дозволяє переглядати та редагувати файли зображень, а також відтворювати аудіо та відеофайли за допомогою інтегрованих плеєрів.

Абоненти підприємства можуть налаштувати інтерфейс Pydio, додавши логотип, змінивши кольори, додавши нові кнопки та інше.

Pydio використовує 256-розрядний AES для шифрування файлів у спокої та SSL для захисту їх під час передачі. Якщо щось стає невірним, легко проаналізувати та перевірити журнали. Щоб допомогти користувачам увійти, ви можете використовувати LDAP. Підіо також відповідає GDPR.

5. Ресіліо

Resilio працює не так, як попередні рішення. Натомість він лише синхронізує ваш вміст на різних пристроях і не зберігає його на сервері. Це навіть не варіант. Це також не безкоштовно.

resilio-дім

Його настільний клієнт працює в Windows, macOS та Linux, а мобільні додатки працюють на Android або iOS. Він також може бути встановлений на пристроях NAS (прочитайте наш посібник щодо найкращої онлайн резервної копії для NAS).

Вибіркова синхронізація – це варіант. Ви можете використовувати його для вибору вмісту, що зберігається на вашому пристрої NAS, та вмісту, який також зберігається на вашому комп’ютері. Як і Dropbox, Resilio використовує селективні заповнювачі синхронізації, які дозволяють вам бачити файли на своєму комп’ютері без необхідності зберігати їх там. Щоб побачити, як це робить Dropbox, прочитайте наш огляд Dropbox.

resilio-плани

Sync Home – це план Resilio для особистого використання. Він вимагає сплатити одноразовий внесок у розмірі 59,99 дол. Він має стандартні функції, включаючи синхронізацію на різних пристроях, дозволи, селективну синхронізацію та елементи управління пропускною здатністю.

Сім’я синхронізації може вмістити до п’яти членів і має всі функції в плані Sync Home. Його разова плата становить 99,99 дол. Бізнес-план починається з 29 доларів на місяць і включає підтримку для багатьох користувачів та преміум-класу.

Resilio стверджує, що може синхронізувати файли швидше, ніж традиційні хмарні сервіси, тому що не потрібно маршрутизувати вміст через віддалений сервер. Скоріше, він використовує підхід однорангових.

Ви також можете ділитися файлами або папками за допомогою Resilio. Папки можуть мати дозволи, що дозволяє призначити право власності іншому користувачеві, скасувати доступ або змінити права читання та запису. 128-бітний AES захищає ваші файли та папки в стані спокою.

Resilio також може допомогти вам автоматично створити резервну копію файлів на іншому пристрої. Наприклад, ви можете встановити його для резервного копіювання фотографій на своєму ноутбуці чи пристрої NAS.

Хоча Resilio не може слугувати належною заміною традиційним хмарним сервісам зберігання даних, це цікавий інструмент, який може допомогти вам синхронізувати файли під час використання однорангового підключення.

Фінальні думки

Інструменти для зберігання хмарних технологій “Зроби сам” з ними непросто, тому що, на відміну від традиційних хмарних служб зберігання, вони можуть вимагати великої роботи залежно від налаштувань. Однак це не позбавлено своїх достоїнств. Роблячи роботу самостійно і розміщуючи особистий сервер, ви берете на себе контроль над конфіденційністю і можете налаштувати все на свій смак.

Nextcloud – першокласна собака через велику бібліотеку та високу безпеку. Його прародитель, ownCloud, не відстає, але в його бібліотеці не так багато додатків, і він не настільки безпечний. Однак він обіцяє додати підтримку синхронізації на рівні блоків, тому так і буде.

Seafile – кращий варіант для тих, хто потребує швидкої синхронізації та дешевого корпоративного видання. Pydio буде чудовим для тих, хто потребує потужних можливостей спільного використання та інтуїтивного та привабливого інтерфейсу.

Для тих, хто хотів би обходити сервери та використовувати підхід однорангових, орієнтований на пристрої NAS, Resilio є хорошим варіантом, але він не може порівнюватись з іншими, що стосується заміни традиційних хмарних служб зберігання даних.

Що ви думаєте про інструменти для зберігання самих себе? Вони занадто складні чи варті зусиль? Ви використовуєте інший сервіс, який ми пропустили? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map