Як створити резервну копію Mac на зовнішній жорсткий диск у 2020 році

Комп’ютери Apple Mac можуть бути добре вбудовані та наповнені функціями, але придбання Mac не означає, що ви захищені від втрати даних. Усі хороші технології можуть вийти з ладу, і важливо знати, як створити резервну копію Mac на зовнішній жорсткий диск, щоб ваші дані зберігалися в безпеці в умовах кризи.


На щастя, існує кілька способів зробити резервну копію вашого Mac. Ви можете вручну скопіювати свої файли на зовнішній диск, ви можете використовувати вбудований додаток Time Machine для синхронізації файлів, а також зберегти свої файли за допомогою сторонньої служби хмарного резервного копіювання.

Перш ніж почати, пам’ятайте, щоб уникнути деяких поширених помилок резервного копіювання. Вам також потрібно переконатися, що ви інвестували в один з найкращих зовнішніх жорстких дисків для вашого Mac.

Як створити резервну копію Mac на зовнішній жорсткий диск

Якщо ви хочете створити резервну копію файлів Mac, найпростішим рішенням є використання Time Machine, але це має деякі проблеми, особливо якщо ви хочете отримати доступ до своїх файлів на інших пристроях. Наприклад, комп’ютери Windows не можуть читати файлову систему HFS +, яку Apple використовує для накопичувачів із Time Machine.

Якщо це не проблема, сміливо використовуйте машину часу, про яку ми детальніше опишемо нижче. В іншому випадку використовуйте зовнішній жорсткий диск, відформатований з файловими системами FAT32 або exFAT. 

Mac, що працює під управлінням macOS, може читати диски, відформатовані з FAT32 або exFAT, як і ПК з Windows. Привід FAT32 може підтримувати лише файли розміром до 4 Гб, тому EXFAT стане кращою альтернативою. Щоб відформатувати зовнішній диск на exFAT або FAT32, відкрийте додаток Disk Utility. Ви можете отримати доступ до цього з іншої папки на своєму Apple Launchpad.

macOS-Launch-Disk-Utility

Якщо ви ще не відформатували свій накопичувач, macOS автоматично повідомить, що диск не можна розпізнати. Якщо ви побачите це вікно відображення, натисніть «ініціалізувати», щоб автоматично відкрити додаток Disk Utility.

macOS-Disk-Not-Recognized-Box

У меню ліворуч програми Disk Utility ви повинні побачити свій накопичувач у списку “зовнішня”. Клацніть на своєму приводі, а потім виберіть у меню вгорі кнопку “стерти”.

macOS-Disk-Utilty-Erase

У текстовому полі “ім’я” введіть зовнішньому диску. У спадному меню “Формат” виберіть “MS-DOS (FAT)”, щоб відформатувати його як FAT32, або “ExFAT”, щоб відформатувати диск як exFAT.

macOS-Disk-Utility-Select-FS

Якщо опція доступна, виберіть “головний запис завантаження” у спадному меню “схема”, а потім натисніть кнопку “стерти”, щоб розпочати форматування вашого диска.

macOS-Disk-Utility-Format-Complete

Після форматування вашого диска натисніть кнопку “Зроблено” та вийдіть із програми Disk Utility. Звідси відкрийте Finder, провідник файлів macOS, а потім виберіть зовнішній привід на вкладці “Location” у меню ліворуч.

вкладка macOS-Finder-Locations

Вам потрібно відкрити друге вікно Finder, яке дозволить вам легко переміщувати файли з диска Mac на зовнішній жорсткий диск. Для цього натисніть правою кнопкою миші піктограму Finder у доці внизу, а потім натисніть «нове вікно пошуку», щоб відкрити друге вікно.

macOS-Finder-Second-Window

Це не автоматизований процес, тому вам доведеться починати переміщення або копіювання файлів з одного вікна в інше. Найпростіший спосіб зробити це відкрити зовнішній жорсткий диск в одному вікні Finder, а ваші важливі файли та папки доступні з другого вікна.

Це потрібно робити регулярно, якщо ви хочете створити резервну копію своїх файлів. Крім того, ви можете використовувати рішення для резервного копіювання Mac, яке автоматично копіює ваші файли на диск.

Як створити резервну копію Mac на зовнішній жорсткий диск

 1. Вставте свій диск і скористайтеся програмою Disk Utility, щоб відформатувати його.
 2. Відкрийте два вікна Finder. Один повинен показувати ваш внутрішній привід, а інший – ваш зовнішній привід.
 3. Перемістіть або скопіюйте файли та папки, які ви хочете зберегти з внутрішнього диска, на зовнішній диск.

Як перевірити сховище на Mac

Перш ніж створити резервну копію файлів на зовнішньому диску, слід перевірити своє сховище. Це можна зробити з програми Disk Utility.

Звідси ви можете запустити процес “надання першої допомоги”. Це сканує ваш диск на помилки і, коли це можливо, автоматично виправить їх. Це потрібно робити як на внутрішньому жорсткому диску Mac, так і на зовнішньому жорсткому диску.

macOS-Disk-Utility-Перша допомога

Якщо ваш macOS не вдається виправити помилки на зовнішньому диску, запустивши процес “надання першої допомоги”, варто поглянути на його заміну, перш ніж створити резервну копію файлів. Вибір правильної марки жорсткого диска важливий, оскільки деякі виробники більш схильні до відмов. Слід поглянути на придбання найнадійнішого зовнішнього жорсткого диска для ваших резервних копій Mac.

Однак у більшості випадків процес «надання першої допомоги» повинен завершитися автоматично через певний проміжок часу. Це може відрізнятися в залежності від розміру вашого накопичувача та можливих виявлених помилок.

macOS-Disk-Utility-Перша допомога-Повна

Ви також повинні виконати цю перевірку на внутрішньому диску. Якщо процес «першої допомоги» виявить помилки, це може означати потенційну помилку обладнання на жорсткому диску Mac. У такому випадку вам потрібно буде негайно почати створювати резервну копію файлів.

Як зробити резервну копію Mac

Хоча резервне копіювання Mac на зовнішньому жорсткому диску є розумним, є й інші варіанти. Як показують наші огляди в Інтернеті, існує декілька онлайн-хмарних рішень для резервного копіювання, які можна використовувати замість Mac.

Хмарні рішення пропонують до необмеженого обсягу пам’яті, а також знижують шанси втратити ваші дані. Якщо ви будете тримати зовнішній жорсткий диск у тому самому місці, що і ваш Mac, ви ризикуєте втратити, якби сталися фізичні пошкодження чи втрати, як-от від пошкодження пожежі чи крадіжки.. 

Хмарне рішення видаляє цю загрозу. Якщо ви надаєте резервну копію інтернет-провайдера, наприклад Backblaze, ви отримаєте необмежене зберігання даних (див. Наш огляд Backblaze). Це означає, що ви можете зробити всю копію вашого внутрішнього жорсткого диска Mac і зберігати його в Інтернеті, щоб ви могли його отримати.

Ви також можете скористатися послугою резервного копіювання, спеціально розробленою для захисту від апаратних збоїв, таких як Acronis True Image (див. Наш огляд Acronis True Image). Це рішення створює резервну копію зображень вашого диска та надійно зберігає їх у хмарі.

Незалежно від того, який із способів є вашим улюбленим, не слід покладатися на єдину резервну копію для вашого Mac. Резервне копіювання до зовнішнього жорсткого диска та онлайн-сервісу резервного копіювання зберігає ваші дані в безпеці, що б не трапилося з вашим обладнанням.

Машина часу

Ми говорили про те, як вручну створювати резервні копії окремих файлів і папок на зовнішній диск, але якщо ви хочете створити резервну копію всієї машини, вбудована машина Time Time стане першим варіантом, який більшість власників Mac вважатиме.

Time Machine може створювати щоденні, щоденні та щотижневі знімки ваших даних, які потім зберігає на зовнішніх жорстких дисках або мережевих сховищах. Ви не можете синхронізувати резервні копії Time Machine з iCloud, власною службою зберігання хмари Apple, але ви можете синхронізувати резервні копії Time Machine з хмарою за допомогою сторонніх хмарних служб резервного копіювання.. 

Це залежить від постачальника послуг хмарного зберігання, якого ви вирішите використовувати. Такі сервіси, як Backblaze або Carbonite (див. Наш огляд Carbonite) підтримують macOS, але вам потрібно встановити ці служби для синхронізації резервного копіювання Time Machine..

Ви можете налаштувати машину часу за допомогою програми “Налаштування системи”, яка, швидше за все, знаходиться на доці додатку. Ви також можете знайти його на Launchpad. Звідси натисніть на Time Machine.

Запуск macOS-Time-Machine

У меню налаштувань Time Machine натисніть кнопку «вибрати резервний диск». Виберіть зовнішній диск у меню, а потім натисніть «використовувати диск», щоб підтвердити його як ваш накопичувач Time Machine.

Якщо ви хочете зашифрувати резервні копії Time Machine, переконайтесь, що ви натискаєте прапорець “зашифрувати резервні копії”, перш ніж натиснути кнопку “використовувати диск”.

macOS-Time-Machine-Select-Drive

Ваш зовнішній жорсткий диск потрібно буде стерти спочатку, якщо він використовує файлову систему, що не належить Apple, наприклад FAT32, NTFS або exFAT. Це означає, що ви не можете змішувати та порівнювати рішення щодо резервного копіювання вручну, як ми описали вище, із резервними копіями Time Machine на одному диску. Якщо ви хочете продовжити, натисніть кнопку “стерти”, щоб розпочати стирання диска.

macOS-Time-Machine-Erase-Drive

Після того, як Time Machine налаштував ваш диск, переконайтесь, що натисніть прапорець “резервна копія автоматично”, щоб увімкнути автоматичне резервне копіювання. Для роботи цієї опції ваш зовнішній накопичувач повинен залишатися підключеним до вашого Mac.

Перша резервна копія Time Machine потребує певного часу, оскільки вона робить повний знімок вашого накопичувача. Майбутні знімки включатимуть лише файли, які були змінені з часу останньої резервної копії, щоб запобігти непотрібному використанню пам’яті. Це означає, що ваші майбутні резервні копії Time Machine будуть набагато швидше обробляти.

Фінальні думки

Незалежно від того, чи копіюєте ви файли вручну, використовуєте машину часу Apple, або покладаєтесь на хмарну службу резервного копіювання, для вас важливо робити регулярні резервні копії важливих файлів і папок Mac. Ми рекомендуємо використовувати зовнішній жорсткий диск, особливо для великих резервних копій, але вам слід розглянути можливість їх поєднання з хмарною службою в довгостроковій перспективі.

Використання зовнішнього жорсткого диска розміром 1 Тб – це найменший мінімум, який ми рекомендуємо для довгострокового резервного копіювання Mac. Ви можете ознайомитись з нашими рекомендаціями щодо кращих зовнішніх жорстких дисків 1 ТБ або переглянути деякі інші статті апаратних засобів для альтернативних варіантів.

Чи використовуєте ви зовнішній жорсткий диск для створення резервних копій Mac, або ви віддаєте перевагу хмарні рішення для зберігання даних? Повідомте нам вашу стратегію для резервного копіювання Mac у коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map