Як розділити жорсткий диск у 2020 році

Ви чули про те, що люди втрачають дані про пошкоджений сектор жорсткого диска або, що ще гірше, відчувають поломку жорсткого диска. Жорсткі диски можуть бути нестабільними, і хоча багато хто пропонує тривалий термін служби, у вас повинен бути план захисту своїх даних. Прекрасний спосіб уникнути цих неприємностей – це використання декількох розділів жорсткого диска спільно з одним з наших кращих постачальників резервних копій в Інтернеті..


Розділення необхідні для зберігання на диску, але це також створює більш безпечне середовище для ваших даних. У цьому посібнику про те, як розділити жорсткий диск, ми обговоримо, що таке розділ, і як можна розпочати розділення на macOS та Windows.

Що таке перегородка?

Розмежування – це спосіб розділення вашого жорсткого диска на кілька розділів. Розділ можна розглядати як фрагмент вашого жорсткого диска. Незважаючи на те, що цей фрагмент є лише логічним відривом від всього вашого накопичувача, операційна система сприйматиме його як самостійний диск (це відрізняється від RAID).

Кожен розділ стає логічним диском, що представляє фрагмент фізичного диска. Це дозволяє операційній системі – і ви – керувати файлами та даними, окремо від інших частин накопичувача. Жорсткі диски повинні бути розділеними та відформатованими, перш ніж ви зможете зберігати на них дані, але існує багато інших переваг, якщо мати схему з декількома розділами..

Незалежно від того, яку ОС ви використовуєте, ви повинні налаштувати розділи та форматування. Не можна записувати дані на порожній диск. Для запису та зберігання даних ОС потрібен об’єм з файловою системою. Розділ – це об’єм, а форматування створює файлову систему.

Процес змінюється залежно від ОС. Зазвичай операційні системи встановлюються з декількома розділами, і ви можете створювати та форматувати розділи на жорсткому диску декількома способами. Наприклад, при встановленні Windows буде створений один розділ для перебування ОС, а інший розділ – для відновлення.

Причини розбиття

Розмежування – це надійний спосіб організації даних, що робить пошук файлів, проектів і програм більш простим. Окремі розділи також полегшують резервне копіювання даних, позбавляючи вас від необхідності просіювати декілька папок і каталогів. Однак все-таки слід використовувати онлайн-резервну копію, оскільки декілька розділів не захистить вас від збою на жорсткому диску.

Оскільки розділи розглядаються як окремі диски, ви можете їх зашифрувати. Це означає, що ви отримаєте більший контроль над шифруванням жорсткого диска, оскільки ви можете шифрувати на основі розділу. Шифрування цілого накопичувача добре, саме розділення дає більше можливостей. Прочитайте наш спосіб шифрування керівництва на жорсткому диску, щоб отримати детальну інформацію про цей процес.

Розділення дозволяє також використовувати кілька операційних систем на одному жорсткому диску. Наявність декількох розділів обов’язково для цього, оскільки для кожної ОС потрібен власний диск. Вам також потрібні додаткові розділи для файлів і даних відносно кожної ОС, оскільки їх змішування створить проблеми. Це також покращує продуктивність.

Якщо говорити про історію жорсткого диска, то для розгортання операційних систем було використано розділення. Фізична структура жорсткого диска така, що зовнішні доріжки диска пропонують найвищі швидкості передачі. Перші створені розділи знаходяться там і є найшвидшими, тож саме там ви хочете, щоб ваша ОС жила.

Хоча сфера використання цього посібника обмежена основним розділенням, ви можете робити більш просунуте розділення за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Наприклад, якщо ви плануєте запустити подвійну установку завантаження, програмне забезпечення розділів дає вам більший контроль над управлінням розділами.

Як розділити жорсткий диск у Windows

Розбиття жорсткого диска в Windows здійснюється через інструмент управління дисками, який є дисковою утилітою, що додається до кожної версії ОС. Наступні кроки передбачають використання Windows 10, але однаково застосовні для Windows 7 та 8.1. Якщо ви не впевнені, що у вас є, ви можете перевірити тут. Процес не сильно змінюється.

Щоразу, коли ви форматуєте або розділяєте їх, добре переконатися, що ви створили резервну копію всіх своїх даних.

Крок 1: Відкрийте “Управління дисками”. Це можна зробити за допомогою управління комп’ютером, Cortana або командного рядка. Ви також можете клацнути правою кнопкою миші кнопку “Пуск”, а потім вибрати “управління диском” у меню. Це виглядає приблизно так:

Відкриття-управління дисками

Крок 2: Після того, як ви відкриєте управління дисками, у окремому вікні може з’явитися запит “ініціалізувати диск”. Там вам буде запропоновано вказати стиль розділу. Не хвилюйтесь, якщо ви не бачите повідомлення, просто перейдіть до наступного кроку.

Крок 3: Виберіть жорсткий диск, який ви хочете розділити в нижній частині вікна. Він відображатиметься як “нерозподілений”. Клацніть правою кнопкою миші та виберіть “новий простий том …”

Новий-простий-том

Якщо ви не бачите свій привід на карті диска, Windows може не розпізнати його. Переконайтесь, що він встановлений правильно, і перезавантажте комп’ютер.

Якщо ви розділяєте наявний диск з даними або встановленою на ньому ОС, вам потрібно буде створити нерозподілений простір для роботи з Windows. Клацніть правою кнопкою миші на розділі та виберіть “зменшити гучність …” Windows підкаже, скільки вільного місця доступно для розділу та попросить вказати розмір нового..

Зменшення обсягу

Крок 4: З’явиться новий простий майстер гучності. Клацніть “Далі”, потім на “Вказати розмір гучності”, знову натисніть “Далі”, і все це у новому вікні майстра простої гучності. За замовчуванням Windows створить один розділ, використовуючи максимальну кількість нерозподіленого простору. Якщо вам потрібен менший розділ, просто вкажіть розмір у мегабайтах.

Том-майстер

Вкажіть-том

Крок 5: Клацніть «далі» на «призначити букву або шлях диска». Windows автоматично призначить першу наявну літеру диска, пропускаючи букви A і B. Диск C – тобто диск C – це основний розділ жорсткого диска, який зберігає операційну систему, системні файли та інші програми та файли.

Призначити-диск-лист

Крок 6: Далі ви можете вибрати “не форматувати цей том”, якщо ви хочете його форматувати пізніше, або ви можете це зробити зараз.

Формат-розділ

Крок 7: На екрані “заповнення нового простого обсягу” перевірте свій вибір та натисніть “закінчити”. Windows розділить накопичувач відповідно до вільного місця, що займе лише хвилину.

Підтвердити налаштування-

Диск потрібно буде відформатувати, якщо ви цього не зробили під час шостого кроку. Після створення нового розділу Windows намагатиметься відкрити накопичувач і надасть підказку про його форматування. Виконайте кроки, описані в нашій інструкції про те, як стерти посібник із жорсткого диска для довідки про форматування.

Як розділити жорсткий диск у macOS

Як і у Windows, це просто процес, якщо ви хочете розділити на Mac. Базовий розподіл відбувається за допомогою Disk Utility, який є вбудованим інструментом управління дисками Apple. Знову ж таки, переконайтесь, що ваші дані резервні копії, перш ніж поводитись із дисками.

Крок 1: Утиліта відкритого диска. Натисніть клавіші «команда» + «пробіл», щоб запустити прожектор, а потім введіть «утиліта диска». Або:

 • Відкрити Finder
 • Виберіть “програми”
 • Відкрийте папку “утиліти”
 • Клацніть на Disk Utility, щоб відкрити його

Відкриття-Disk-утиліта

Крок 2: Перейшовши у вікно Disk Utility, виберіть жорсткий диск зліва.

Disk-Utility-Side-Bar

Крок 3: Вибравши свій пристрій, перейдіть на вкладку “Розділ”.

Крок 4: Натисніть кнопку «додати (+)». Потім виберіть розмір нового розділу та дайте йому ім’я.

Перегородка-пристрій

Ви можете створити більше розділів, вибравши новий розділ і натиснувши кнопку «додати (+)». Однак це залежить від загальної кількості вільного місця.

Крок 5: Виберіть потрібний формат для розділу.

Крок 6: Натисніть «застосувати», і macOS створить новий розділ диска.

Коли все, що зроблено, ваш новий розділ повинен відображатися як новий том на лівій бічній панелі Disk Utility.

Фінальні думки

Сподіваємось, цей посібник допоміг вам створити новий блискучий розділ диска, який ви можете використовувати для подвійного завантаження або полегшити онлайн-резервні копії. Існує певний ризик, пов’язаний з керуванням вашими розділами, тому плануйте всі можливі випадки.

Найкращий спосіб зробити це – мати чітку стратегію резервного копіювання. Наша стратегія резервного копіювання та зберігання – хороший вибір.

Наявність кількох розділів відмінно підходить для зменшення загрози втрати даних та впорядкування онлайн-резервних копій. Це також може полегшити відновлення даних із резервного копіювання, оскільки ви знаєте, куди дані потрібно відправити.

Щоб переконатися, що ви використовуєте найкращий варіант для своїх регулярних резервних копій, перегляньте наші огляди в режимі онлайн резервного копіювання. Ми заощадимо вам крок і скажемо вам, що IDrive – наш улюблений варіант резервного копіювання в Інтернеті, як ви можете прочитати в нашому огляді IDrive. Якщо у вас є питання щодо розділення, або щось, що ми залишили, прокоментуйте чи твіттете.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map